Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

تجزیه و تحلیل نظرسنجی – ارزش تجاری Blockchain

طی چند سال گذشته تعداد پروژه های سازمانی مبتنی بر بلاک چین سر به فلک کشیده است. روندها نشان می دهد که این تعداد فقط در دهه های آینده افزایش خواهد یافت. با این حال ، شما باید مجموعه ای از اولویت ها را برای کارهای آینده خود مبتنی بر بلاکچین داشته باشید. فقدان داده های قابل پیش بینی به این معنی است که روش ها و بینش های فعلی صنعت تا حدودی بهترین گزینه های موجود است.

برای کمک به شما ، ما یک نظرسنجی از صنعت در مورد اولویت های پزشکان تجارت در سناریوی بلاکچین سازمانی انجام داده ایم. ما می خواهیم نهایت تشکر را از Telefónica داشته باشیم که در این نظرسنجی شریک تحقیق بوده است.

نتایج این نظرسنجی براساس پاسخ نظرسنجی پاسخ دهندگان ساکن آمریکای شمالی ، اروپا و آسیا و اقیانوسیه است. همانطور که می دانید ، این مناطق بالاترین سطح تعامل را در پروژه های بلاکچین سازمانی دارند.

امنیت و پایداری هنوز از ویژگی های بی بدیل هستند

در هر تجارت مدرن یا سنتی ، امنیت و ثبات به عنوان مصداق موفقیت تلقی می شود. در عین حال ، مشاغل سعی می کنند سقفی بلند با نرخ پایدار رشد کنند. و پروژه های سازمانی مبتنی بر بلاکچین نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

اکنون که شبکه ها و اکوسیستم های بزرگ بلاکچین وجود دارد ، سرانجام مشاغل می توانند مسیرهای مختلفی را در آن مرز امنیت و ثبات جستجو کنند.

پروژه های سازمانی می خواهند از سطح کنترل و اطمینان خاصی در بین شرکت کنندگان برخوردار باشند. این دو ویژگی به آنها احساس امنیت و ثبات می دهد.

بنابراین ، نظر شرکت کنندگان در نظرسنجی ما درباره اولویت های اصلی یک پروژه بلاکچین سازمانی چیست?

مجاز بیش از مجاز

شبکه های بلاکچین یا رویکردی مجاز یا غیرمجاز دارند. در حالی که شبکه های غیر مجاز بلاکچین در موارد استفاده “عمومی” مانند رای گیری یا جمع آوری کمک مالی معجزه می کنند ، مطمئنا برای محیط های سازمانی مناسب نیست.

به عنوان مثال ، مدیریت زنجیره تأمین یا بانکداری / پرداخت ها در یک اکوسیستم مجاز و کنترل شده ، به طور خاص توسط رژیم های نظارتی اداره می شود ، رشد می کنند. با مقیاس پذیری بهتر و سرعت خروجی سریعتر ، بلاکچین مجاز گزینه بسیار بهتری برای یک پروژه سازمانی است.

حالا ، بیایید به نظرسنجی برویم –


تجزیه و تحلیل نظرسنجی

نتایج نظرسنجی نیز منعکس کننده این ایده است.

اکثریت قریب به اتفاق پاسخ دهندگان از Hyperledger Fabric Private Network یا هر شبکه مجاز تحت حمایت کنسرسیوم طرفداری می کنند.

جالب اینجاست که Public Ethereum نیز بسیار محبوب است. دلیل این انتخاب نقش مربوطه توسط Ethereum در ایجاد و مدیریت قراردادهای هوشمند است که مهمترین ستون برنامه های بلاکچین را برای تصویب شرکت نشان می دهد. هنوز هم بلاک چین های مجاز برای انجام مشاغل ترجیح داده می شوند.

چرا?

همانطور که تحقیقات ما تایید می کند ، کنترل و اطمینان بهتر در میان نهادها در سناریوی سازمانی بسیار مهم است. یک شبکه مجاز می تواند به آنها در رسیدن به آن کمک کند.

به عنوان مثال ، به یک زنجیره تأمین معمول فکر کنید. عناصر یک زنجیره تأمین به عنوان شرکای تجاری به طور طبیعی در یک محیط بسته و کنترل شده عمل می کنند. این عناصر با داشتن سطح اطمینان بالاتر ، قوانین حاکم مشترک و دستورالعمل های عملیاتی معمول پذیرفته شده ، می توانند با کارآیی و سرعت بیشتری عمل کنند.

مقیاس پذیری ، ردیابی و شفافیت بیشترین موارد مورد توجه است

تجارت کاملاً مقیاس بندی است. مشاغلی که با افزایش این درآمد به 10 میلیون دلار ، درآمد 1 میلیون دلاری دارد. رشد ماهیت هر تجارت است.

با این حال ، ممکن است یک شرکت عملکرد را در هنگام مقیاس گذاری فدا کند. بنابراین ، افزایش مقیاس پذیری و عملکرد همزمان ضروری است.

به همین ترتیب ، برای هر شبکه بلاکچین ، صرف نظر از مجاز یا بدون اجازه ، مقیاس پذیری و عملکرد به جنبه های اصلی تبدیل می شوند.

محیط های عملیاتی سازمانی به ویژگی های ردیابی و شفافیت نیاز دارند. ممکن است فکر کنید که بلاک چین های مجاز “گزینه اصلی” برای مشاغل است. اما چنین شبکه های بلاکچینی فاقد شفافیت عمومی کامل هستند. به همین دلیل است که برخی از دامنه های صنعت (به ویژه در بخش دولتی) شبکه های غیرمجاز مانند Public Ethereum را انتخاب می کنند.

سرانجام ، آخرین نگرانی قابل توجه مشاغل مربوط به خود این فناوری است. علیرغم تأثیر مخل در دنیای تجارت ، بلاکچین هنوز هم یک مفهوم تازه متولد شده است ، و البته دور از بلوغ است. بنابراین ، بلوغ تکنولوژیکی به یک عامل تعیین کننده تبدیل می شود.

پاسخ دهندگان نظرسنجی ما چه احساسی دارند?

ما اینجا کراوات داریم. تقریبا نیمی از شرکت کنندگان احساس می کنند مقیاس پذیری و عملکرد شبکه های بلاکچین نگران کننده هستند. گروه مشابه جمعیت در حال تلاش برای کشف روش هایی برای ردیابی و شفافیت بهتر در اکوسیستم های خصوصی است.

سرانجام ، حدود یک چهارم پاسخ دهندگان نگران سطح بلوغ فناوری هستند.

به نظر می رسد که پروژه های سازمانی به دنبال ترکیبی از دو جهان هستند. آنها به دنبال مقیاس پذیری هستند اما نمی خواهند قابلیت ردیابی و شفافیت را نیز قربانی کنند.

هنوز هم ، با داشتن ویژگی های سازمانی بیشتر ، شبکه های بلاکچین مجاز نسبت به گزینه مخالف دارای برتری کمی هستند.

ارزش کامل تجزیه و تحلیل نظرسنجی Blockchain را بارگیری کنید

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector