چرا Blockchain می تواند یک تغییر دهنده بازی برای فارما باشد

بیمار منتظر است

هدف اصلی صنعت داروسازی دریافت سریعتر داروهای م effectiveثر به بیماران ، به همین سادگی است. یا آن?

وقتی کاپوت اتومبیل را باز می کنید ، در زیر آن قسمت های متحرک زیادی وجود دارد که باید هماهنگ کار کنند. اینکه این قطعات به طور جمعی برای جلو بردن ماشین به خوبی کار می کنند ، تعیین کننده سرعت شما و بنزینی است که استفاده می کنید.

اصول مشابه در هر کارآزمایی بالینی اعمال می شود. یک شرکت دارویی حمایت از مطالعه را انجام می دهد ، اغلب از یک یا چند سازمان تحقیقات بالینی (CRO) برای مدیریت مطالعه استفاده می کند و تعدادی از سایت های پزشکی و محققان برای جذب و مدیریت بیماران قرارداد می گیرند. در حمایت از این ، شما کلیه عملکردهای امکان پذیر ، تأمین دارو ، گزارش ایمنی ، نیازهای نظارتی و نیازهای امنیتی را در اختیار دارید. بسیاری از قطعات متحرک و بسیاری از داده ها. هرچه مطالعه از نظر بیماران ، سایتها ، کشورها و شرکا پیچیده تر باشد ، داده های بیشتری برای کنترل وجود دارد. هنگامی که شما شروع به گسترش این مدل در چندین مطالعه در داخل و بین شرکت های دارویی (و CROs) در مناطق مختلف و مناطق درمانی می کنید ، رشد داده ها نمایی است.

آیا می توانید به داده های خود اعتماد کنید?

از لحاظ تاریخی ، برای مدیریت این ، داده های مطالعه اغلب در تعدادی از سیستم ها برای تعدادی از شرکت ها کپی ، کپی و ذخیره می شوند. این عمدی نیست بلکه اغلب نتیجه شرایطی مانند:

  • عدم ادغام بین برنامه های موجود متفاوت
  • سالها خرید و ادغام باعث ایجاد بسیاری از سیستم های قدیمی شده است
  • سفارشی سازی نرم افزار و کارهای داخلی
  • فرایندهای ناسازگار و قدیمی

به هر دلیلی که باشد ، این امر می تواند هنگام ایجاد هماهنگی ، گزارش و همبستگی داده ها منجر به بازنگری گسترده ، تأیید و بازبینی دستی ، مسائل اساسی ایجاد کند. این امر به نوبه خود منجر به تأخیر در مطالعه و هزینه های بالاتر می شود.

و گرچه زمان خرید دارو برای بیماران در انتظار بسیار مهم است ، همچنین برای تولیدکنندگان دارو بسیار مهم است و فقط به این دلیل نیست که هزینه مطالعه هر چه بیشتر طول می کشد (که انجام می شود).

ساعت در حال تیک زدن است

ممکن است اکثر مردم آگاه باشند که حق ثبت اختراع دارو در ایالات متحده 20 ساله است. با این حال آنچه ممکن است بسیاری از آن اطلاع نداشته باشند این است که در لحظه ثبت و ثبت موفقیت آمیز اختراع ثبت شده دارو ، این 20 سال ساعت شروع به تیک زدن می کند. اگر یک دارو 10 سال طول بکشد تا مراحل آزمایشی را قبل از تأیید گذراند و به بازار عرضه کند ، آن حق اختراع تنها 10 سال دیگر باقی مانده است. این پیامد هزینه واقعی است و بخشی از دلیل آن این است که داروها می توانند بسیار گران به نظر برسند زیرا تولید کننده اغلب مدت زمان محدودی برای جبران مجدد R بزرگ خود دارد.&هزینه D قبل از انقضا ثبت اختراع.

تخمین زده می شود که شرکت های داروسازی برای هر روز 600 میلیون دلار درآمد بالقوه برای هر روز تأخیر در آزمایش برای یک داروی جدید ، 8 میلیون دلار در روز برای یک فیلم پردرآمد از دست می دهند. طبق آزمایشات بالینی.gov سایت اینترنتی در حال حاضر بیش از 350،000 آزمایش در سراسر جهان در حال انجام است.

بلاکچین به عنوان یک فعال کننده داده

توانایی پرداختن به این چالش ها به همین دلیل است که Blockchain می تواند یک تغییر دهنده بازی برای Pharma باشد.


چه می شود اگر داده های مطالعه فردی می تواند در یک مکان امن و کنترل شده با یک ردیابی کامل داخلی باشد. چه می شود اگر داده های مشترک صنعت مشترک بتواند در یک منبع واحد از مخازن حقیقت ذخیره شود که همه کسانی که به آن نیاز دارند دسترسی دارند و از طریق یک مدل اجماع ساختاری به روز می شوند. چه می شود اگر بیماران می توانند اطلاعات شخصی خود را در یک مکان واحد داشته باشند. چه می شود اگر شرکت های داروسازی به جای پرداختن به مسائل مشترک گسترده صنعت ، بر مزیت رقابتی تمرکز کنند. همه اینها باعث صرفه جویی در وقت و هزینه قابل توجهی به صورت جداگانه و بصورت جمعی برای شرکتهای داروسازی می شود و تجربه تیمهای مطالعه و بیماران را بهبود می بخشد. این همان چیزی است که بلاکچین می تواند فعال کند!

بر اساس این مدل ، حتی اگر فقط چند درصد از این آزمایشات آن را به بازار عرضه کنند ، اگر Blockchain فقط یک روز در هر مطالعه صرفه جویی کند از طریق بهبود زمان برای جذب بیماران ، پرداخت هزینه به محققان ، نظارت بر سایت ها یا بهبود انطباق که هزینه آن را چندین برابر می کند . با این حال ، بلاکچین به طور مناسب اعمال می شود ، می تواند سود قابل توجهی را به دست آورد. به یاد داشته باشید ارزان تر ، مطالعات سریعتر همچنین احتمالاً راه را برای داروهای مقرون به صرفه تر در دست بیماران زودتر باز می کند.

بلاکچین در داروسازی

زمان مناسب ، مکان مناسب

از لحاظ تاریخی ، شرکت های داروسازی بر نیازها و اهداف خود تمرکز کرده اند که قابل درک است ، اما از منظر صنعت ، این شکاف های بالقوه ای را در تلاش برای پرداختن به موضوعات مشترک و فرصت های بهبود ایجاد کرده است که به نفع همه خواهد بود. اگرچه این امر به سرمایه گذاری و همکاری اولیه نیاز دارد ، اما اگر به درستی انجام شود ، متعاقباً منابع شرکت آزاد می شود تا بر فعالیتهای ارزش افزوده واقعی تمرکز کنند..

به همین دلیل است که داروسازی باید به زنجیره بلوک توجه کند ، این می تواند یک فعال کننده تغییر بازی برای صنعت باشد و نباید آن را فقط یک فن آوری دیگر دانست. این فناوری جایگزین فن آوری های موجود نیست ، اما به طور مناسب استفاده می شود ، می تواند آنها را تکمیل و تقویت کند و باعث ایجاد جریان روانتر و سریعتر از داده ها و اطلاعات شود..

همچنین بخوانید: Blockchain In Pharma

بیشتر بدانید

در این ویدئو 101 Blockchains برخی از زمینه های برجسته را نشان می دهد که blockchain می تواند به صنعت داروسازی کمک کند تا با هم پیشرفت کنند و روند آزمایش بالینی را به طرز چشمگیری تسریع کنند. اما اگر بلاکچین تأثیری داشته باشد که در این صنعت می تواند وجود داشته باشد ، به یک ذهنیت جمعی جدید از همه دست اندرکاران نیز نیاز دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map