گوشه تحلیلگر: Hyperledger Blockchain چیست؟

اگر با بخش Blockchain همگام بوده اید ، به احتمال زیاد با اصطلاح “Hyperledger” روبرو شده اید. از آنجا که جهان به تدریج بر تمرکززدایی متمرکز است ، بسیاری از پروژه های Blockchain به پشتیبانی از توسعه Blockchain ادامه داده اند. در کلمه Blockchain ، دو نام قابل توجه Ethereum و Bitcoin هستند که مورد علاقه رسانه ها هستند.

با این حال ، یکی از پروژه های Blockchain در رسانه ها مورد توجه کافی قرار نگرفته است. از طرف دیگر ، این پروژه جدید در ساده سازی کار توسعه دهندگان Blockchain نیز بسیار مهم بوده است. درست مانند سایر بلاکچین ها که برای اهداف مختلف از ابتدا شروع می شوند ، بنیاد لینوکس نیز به یک دلیل خاص پروژه Hyperledger را ارائه داد.

هدف اصلی Hyperledger عوام فریبی و استاندارد سازی Blockchain برای فضای کسب و کار است. هایپرلجر ترکیبی از دانش بین صنعت را برای کمک به شرکت ها در رسیدگی موثر به مسائل خود تضمین می کند. هایپرلجر این را به دست می آورد که سازمان ها را قادر به ساخت برنامه های سفارشی بلاکچین می کند ، قادر به رفع برخی از نیازهای تجاری.

آرزوی ساختن شغل در Blockchain را دارید؟ با دوره رایگان Blockchain Fundamentals شروع به کار کنید.

در میان کمبود اطلاعات واضح در مورد دقیق بودن Hyperledger ، نمی توان به طور مستقیم از Hyperledger درک کرد ، همانطور که با ارزهای رمزنگاری شده مانند Ethereum و Bitcoin پیدا می کنید. از همه مهمتر ، مردم در درک تعریف دقیق Hyperledger با سردرگمی های مختلفی روبرو می شوند.

در برخی موارد ، افراد می توانند Hyperledger را با سایر فناوری های Blockchain موجود در حال حاضر اشتباه بگیرند. بنابراین ، قبل از درک اینکه هایپرلجر چیست ، درک آنچه که نیست بسیار مهم است. اصولاً Hyperledger یک ارز رمزپایه یا یک شرکت یا بلاکچین نیست.

اکنون ، بحث می تواند به سمت دستیابی به درک عمیق از هایپرلجر ، ضرورت آن ، کارکرد آن و پروژه های مختلف هایپرلجر باشد. علاوه بر این ، شما همچنین نیاز به بینشی در مورد تغییرات قابل توجه در Hyperledger و پتانسیل آن دارید تا به عنوان پایه و اساس فناوری Blockchain غیر پولی و صنعتی عمل کند..

همچنین تفاوت بین QLDB و Hyperledger یعنی QLDB در مقابل Hyperledger را بررسی کنید

تعریف هایپرلجر: چیست؟?

Hyperledger یک پروژه منبع باز است که بر همکاری برای بهبود فناوری های Blockchain بین صنعت متمرکز است. آغاز شده توسط بنیاد لینوکس, پروژه هایپرلجر به طور مناسب از قدرت همکاری جهانی بین رهبران در اینترنت اشیا ، فناوری ، امور مالی ، بانکداری ، تولید و زنجیره های تأمین استفاده می کند.

پروژه هایپرلجر همچنین هدف از بهبود همکاری بین توسعه دهندگان ، شرکت ها و مشاغل در بخش فناوری توزیع لجر (DLT) است. پروژه Hyperledger در حال حاضر شامل طیف گسترده ای از پروژه ها و چارچوب ها است که می تواند به مشاغل و توسعه دهندگان در ایجاد برنامه ها و شبکه های Blockchain کمک کند..

مدیر هایپرلجر ، برایان بهلندورف, ساده ترین و خود توضیح ترین تعریف Hyperledger را ارائه می دهد تا تصویری قابل اعتماد از ماهیت دقیق فناوری ارائه دهد.

به گفته مدیر ، Hyperledger یک جامعه منبع باز است که سایر جوامع را برای ارائه مزایای اکوسیستم ارائه دهندگان راه حل مبتنی بر Hyperledger و کاربران با تمرکز بر موارد استفاده مبتنی بر Blockchain در بخشهای مختلف صنعتی در بر می گیرد..


در حال حاضر ، بیش از 250 سازمان از هایپرلجر پشتیبانی می کنند ، و سازمان های بیشتری نیز با گذشت زمان به این سازمان می پیوندند. در حال حاضر لیست سازمان های پشتیبانی کننده هایپرلجر شامل غول های برجسته فناوری مانند IBM ، سامسونگ ، دایملر ، SAP ، نوکیا ، JP مورگان ، هواوی ، آمریکن اکسپرس ، فوجیتسو و استارتاپ های Blockchain مانند Consensys و Blockstream است..

مدیر هایپرلجر همچنین اظهار داشت که بدون نیاز به فشار ارز دیجیتال ، هایپرلجر می تواند بسیاری از چالش های مربوط به نگهداری یک ارز سازگار در سطح جهانی را دور بزند. در نتیجه ، پروژه Hyperledger طی سالهای گذشته قویتر شده و اهداف توسعه برنامه های صنعتی Blockchain را تنظیم کرده است..

علاوه بر این ، هایپرلجر همچنین می تواند مایل ها از طرح های سودآور که به طور کلی از زنجیره بلوک های مبتنی بر ارز تکامل می یابند ، فاصله بگیرد. پروژه هایپرلجر فرصت های زیادی را فراهم می کند و بیش از 28000 شرکت کننده را با حدود 3.6 میلیون خط کد درگیر می کند.

در حال حاضر (از ژوئیه ، 2020) ، هایپرلجر شامل 10 پروژه همراه با 6 ابزار و 6 چارچوب است.

شما می توانید پروژه Hyperledger را در دو بخش خاص مانند ابزارهای مدولار و چارچوب های مدولار طبقه بندی کنید. اکنون که از تعریف Hyperledger مطلع شدید ، منطقی است که در زمان حال به ضرورت آن بپردازیم.

همچنین بخوانید: آموزش سریع بلاکچین هایپرلجر

اهمیت هایپرلجر را بدانید

یکی از وقایع قابل توجه در حین آزمایش دقیق ، ضرورت همه همتایان برای اطمینان از اعتبار هر معامله منفرد هنگام اجرای توافق همزمان است. در نتیجه ، توسعه دهندگان با توجه به این شرایط با مشکلات قابل توجهی در مورد مقیاس پذیری روبرو می شوند. علاوه بر این ، بلاک چین های عمومی نیز برای انجام معاملات که به سطح خاصی از رازداری و حریم خصوصی نیاز دارند ، مناسب نیستند.

بلاک چین های عمومی برای اطمینان از یکپارچگی معامله نیاز به اقدامات جامع دارد و می تواند محرمانه بودن یک معامله را به خطر بیندازد. به عنوان مثال ، جان ساکن ایالات متحده آمریکا می خواهد برخی از محصولات را از سرنا در انگلیس خریداری کند و سرنا موافقت می کند که محصولات خود را به John با نرخ تخفیف بفروشد زیرا آنها دوست قدیمی بودند. با این حال ، در این مورد قابل توجه است که سرنا می خواهد این تخفیف را مخفی نگه دارد ، زیرا او همچنین محصولات خود را در بازارهای دیگر می فروشد و نیاز به خرید بازارها با نرخ های استاندارد از او دارد..

علاوه بر این ، بسیاری از اشخاص ثالث دیگر در گرفتن محصول از سرنا به جان و انجام معامله دخیل هستند. اشخاص ثالث می توانند بر تأیید بسیاری از جنبه های محصول مانند تضمین کیفیت ، تأیید پرداخت ، تأیید تدارکات و بسیاری موارد دیگر تأکید کنند. با این حال ، اشخاص ثالث لازم نیست در مورد معامله ویژه بین سرنا و جان بدانند.

در مورد یک شبکه Blockchain عمومی ، تمام دفترهای موجود در شبکه در مورد معامله به روز می شوند ، زیرا ماینرها تراکنش ها را به صورت بلوکی به زنجیره تأیید می کنند و اضافه می کنند. تأمل دقیق در مورد عملکرد هایپرلجر می تواند به درک چگونگی موثر بودن آن در چنین مواردی کمک کند و در نتیجه اهمیت آن را اثبات کند. در یک شبکه مبتنی بر هایپرلجر ، همتایان مرتبط با یک معامله فقط با دفترهای جدیدی در مورد معامله در ارتباط هستند.

فقط اشخاص ثالثی که در انجام معاملات مشارکت دارند باید از اطلاعات دقیق مورد نیاز از طریق مجوزها و مقررات وضع شده در شبکه اطلاع داشته باشند. بگذارید دوباره معامله جان و سرنا را مثال بزنیم تا ببینیم Hyperledger چگونه می تواند از معامله بین آنها پشتیبانی کند. در یک شبکه هایپرلجر ، جان و سرنا می توانند معامله ویژه خود را با جستجوی جان از طریق برنامه ای که سرویس عضویت را درخواست می کند ، انجام دهند..

پس از تأیید عضویت ، می توان دو همتا را به هم متصل کرد و به دنبال آن نتایج ایجاد می شود و در این معامله ، هر دو نتیجه برای تأیید باید یکسان باشند. در صورت درگیری طرفین متعدد ، می توان قوانین متعددی را برای معامله در شبکه هایپرلجر اجرا کرد. معاملات تولید شده سفارش داده می شوند و سپس به یک ابر اجماعی ارسال می شوند و پس از آن معاملات به دفترهای مربوط متعهد می شوند.

پس از تأیید معامله در فضای اجماع ، جان می تواند محصولات خود را دریافت کند و معاملات به دفتر اصلی متعهد می شوند. با شفافیت در مورد تعریف Hyperledger و اهمیت و کارایی آن ، اکنون می توانیم انواع پروژه ها و ابزارهای Hyperledger را پشتیبانی کنیم که از توسعه Blockchain برای درک بهتر چشم انداز Hyperledger پشتیبانی می کنند..

بینشی در مورد پروژه های هایپرلجر

Hyperledger با یک استراتژی چتر مطابقت دارد که پشتیبانی و جوجه کشی را برای طیف گسترده ای از فناوری های Blockchain کسب و کار فراهم می کند. در این مورد برخی از فناوری های برجسته شامل ارجاع به رابط های گرافیکی ، برنامه ها و کتابخانه ها ، موتورهای قرارداد هوشمند و چارچوب های دفتر توزیع شده هستند. یکی از نکات قابل توجه Hyperledger ارتقا of استفاده مجدد از بلوک های ساختمانی و ایجاد نوآوری در اجزای فناوری توزیع شده دفتر است.

 • پارچه هایپرلجر

پایه و اساس Hyperledger Fabric یک معماری مدولار است و این یک پلت فرم دفتر توزیع شده است که می تواند انعطاف پذیری ، محرمانه بودن ، انعطاف پذیری و مقیاس پذیری را ارائه دهد. پارچه Hyperledger به طور خاص برای ارائه قابلیت نصب پلاگین برای اجزای مختلف ایده آل است. در نتیجه ، می تواند بسیاری از پیچیدگی های موجود در سراسر اکوسیستم اقتصادی را برطرف کند.

به جای یک سیستم باز بدون اجازه که به شرکت کنندگان ناشناس اجازه دسترسی به شبکه را می دهد ، Hyperledger Fabric اجازه دسترسی به اعضا را از طریق یک سرویس دهنده عضویت معتبر می دهد. زیر سیستم دفتر Hyperledger Fabric شامل دو جز است ، مانند وضعیت جهانی و گزارش معاملات. دولت جهان م componentلفه ای است که توصیفی از وضعیت دفتر را در یک زمان خاص ارائه می دهد.

از طرف دیگر ، ثبت معاملات می تواند ضبط کلیه معاملات تولید شده برای ارزش موجود دولت جهانی را فراهم کند. بنابراین ، در مورد Hyperledger Fabric ، شما می توانید یک دفتر را به عنوان ترکیبی از پایگاه داده ایالت جهان و تاریخچه ثبت معاملات درک کنید. قراردادهای هوشمند موجود در Hyperledger Fabric که به صورت chaincode نوشته شده اند را می توان با توجه به نیاز به تعامل بین برنامه و دفتر ، مورد استناد قرار داد..

در حال حاضر ، کدهای نوشتاری را می توان به زبانهای برنامه نویسی Node و Go نوشت. Hyperledger Fabric برای پشتیبانی از سیستم هایی که حریم خصوصی آنها را به عنوان یک نیاز قابل توجه ارائه می دهند و به مبتدیان شبکه امکان انتخاب الگوریتم اجماع را می دهد ایده آل است. الگوریتم اجماع نمایشی از بهترین رابطه بین شرکت کنندگان در شبکه را ارائه می دهد.

همچنین بخوانید:

 • پارچه هایپرلجر: پیشگام بلاکچین
 • Hyperledger Fabric Vs Ethereum: Head-to-Head Battle
 • موارد استفاده از پارچه هایپرلجر
 • هایپرولجر بورو

این میزبان بنیاد لینوکس است ، این یکی از پروژه های Hyperledger است که مشتری Blockchain مدولار را برای توسعه یک ماشین قرارداد هوشمند مجاز که دارای مشخصات با یک ماشین مجازی Ethereum (EVM) است ، فراهم کرده است..

از قابلیتهای قابل توجه Hyperledger Burrow می توان به نتیجه نهایی تراکنش و کارایی بالاتر معاملات بر اساس موتور توافق اثبات سهام اشاره کرد. اثربخشی Hyperledger Burrow اساساً به اثر بخشی اجزای آن بستگی دارد. اولین م componentلفه در Burrow ، موتور اجماعی است که سفارشات معامله و اجرای آن را از طریق پروتکل Tentermint-Torantrant-Fault Byzantine تسهیل می کند..

در نتیجه ، Burrow می تواند برای مجموعه خاصی از اعتبار سنجی های شناخته شده و محافظت از بلاکچین در برابر انشعاب ، به توان عملیاتی بالاتری دست یابد. م nextلفه بعدی در Hyperledger Burrow یک برنامه قرارداد هوشمند است. برنامه قرارداد هوشمند اعتبار معاملات را به حالت برنامه در اولویت نهایی شده توسط موتور اجماع تضمین می کند. حالت برنامه شامل یک مجموعه اعتبارسنج ، رجیستری نام و همه حساب های مرتبط است.

حساب های Hyperledger Burrow می توانند با جفت کلید عمومی-خصوصی همراه با کد قرارداد هوشمند ارتباط برقرار کنند. تعاملات با کد قرارداد هوشمند می توانند کد یک حساب را با مجوزهای لازم در یک ماشین مجازی اجرا کنند. Application Blockchain Interface (ABI) همچنین یک عامل مهم در Hyperledger Burrow است زیرا تعامل بین موتور اجماع و برنامه قرارداد هوشمند را امکان پذیر می کند..

ABI همچنین فرموله کردن معاملات به صورت باینری را برای سهولت پردازش توسط گره های Blockchain امکان پذیر می کند. ابزارهای Hyperledger Burrow می توانند از قابلیت استقرار ، تدوین و پیوند دادن قراردادهای هوشمند ساخته شده در Solidity اطمینان حاصل کنند..

علاوه بر این ، ابزارهای Hyperledger Burrow می توانند به اجرای معاملات برای تماس با قراردادهای هوشمند در زنجیره کمک کنند. م finalلفه نهایی Hyperledger Burrow API Gateway از طریق JSON-RPC و REST نقاط انتهایی برای ارتباط با وضعیت برنامه و شبکه Blockchain از طریق پرس و جو از آخرین وضعیت برنامه یا معاملات پخش است..

 • هایپرلجر ایندی

هدف اصلی ساخت پروژه Hyperledger Indy ارائه هویت غیرمتمرکز بود. ایندی به عنوان یک دفتر توزیع شده کتابخانه ها و اجزای قابل استفاده مجدد و همچنین ابزارهایی برای ایجاد هویت دیجیتالی در بلاکچین را ارائه می دهد. Hyperledger Indy یک اکوسیستم را برای اطمینان از هویتی قوی ، خصوصی و ایمن فراهم می کند.

علاوه بر این ، ایندی همچنین بر کنترل کامل اطلاعات بر روی داده هایشان و اطمینان از محافظت در برابر اطلاعات قابل شناسایی از طریق هک و نقض حریم خصوصی متمرکز است. بدون ذخیره سازی اطلاعات خصوصی کاربران در دفتر Hyperledger Indy ، این شامل استفاده از Blockchain برای اجازه دادن به امتیازات به اشخاص ثالث برای اعتبارسنجی است که سازمان های معتبر اعتبار خصوصی را صادر کرده اند. Hyperledger Indy برای سفارش و اعتبار سنجی از تحمل خطای بیزانس بیزانس استفاده می کند.

 • هایپرلجر ایروها

Hyperledger Iroha یک پروژه ایده آل Hyperledger برای ساختن برنامه های Blockchain ایمن ، قوی و قابل اعتماد از طریق الگوریتم اجماع بیزانس برای تحمل خطا (BFT) است. این سیستم عامل می تواند از مدیریت هویت ، دارایی های دیجیتالی و داده های سریال پشتیبانی کند. بنابراین ، Hyperledger Iroha برای کاربردهایی مانند تدارکات ، شناسنامه ملی ، تسویه حساب بین بانکی و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی به طور ایده آل قابل استفاده است..

Hyperledger Iroha از هیچ ارز رمزپایه بومی پشتیبانی نمی کند و فقط از طریق مجوزها می تواند با سیستم تعامل داشته باشد. علاوه بر این ، Iroha همچنین شامل اجازه مجوز برای نمایش داده شد ، در نتیجه پشتیبانی برای کنترل دسترسی داده ها را فراهم می کند. علاوه بر این ، Hyperledger Iroha همچنین شامل دستورات از پیش ساخته شده است که کاربران را قادر به انجام کارهایی مانند ایجاد و انتقال دارایی های دیجیتال می کند.

الگوریتم BFT به عنوان الگوریتم اجماع در Hyperledger Iroha عمل می کند ، بنابراین عملکرد بالاتری را در کنار امکان فعال سازی معاملات با تأخیر محدود ارائه می دهد. Iroha می تواند بردار حمله را محدود کرده و امنیت کلی سیستم را بهبود بخشد که باعث محبوبیت آن می شود. همتایان در Hyperledger Iroha به عنوان گره های اعتبار سنجی عمل می کنند که قادر به توزیع معاملات نیمه امضا شده در پروتکل شایعات هستند ، مطابق با معاملات چند امضا.

 • Hyperledger Sawtooth

Hyperledger Sawtooth یکی از پروژه های محبوب Hyperledger است که به عنوان یک پلت فرم Blockchain سازمانی برای ساخت برنامه ها و شبکه های توزیع شده دفتر استفاده می شود. پروژه Hyperledger Sawtooth دارای طرحی است که توزیع دفترها را در کنار اطمینان از ایمنی قراردادهای هوشمند حفظ می کند. Hyperledger Sawtooth از طریق جداسازی سیستم اصلی از دامنه برنامه ، پشتیبانی از توسعه Blockchain را فراهم می کند.

توسعه دهندگان همچنین می توانند قوانین تجاری را به زبان مورد علاقه خود مشخص کنند. از همه مهمتر ، مدولار بودن Sawtooth شرکت ها را قادر می سازد تا مجوزها ، الگوریتم های اجماع و قوانین معامله را با توجه به نیازهای تجاری انتخاب کنند. برنامه های توسعه یافته با استفاده از Hyperledger Sawtooth شامل تعریف پردازنده های معاملاتی سفارشی مطابق با الزامات خاص است.

SDK برای پردازنده های تراکنش با Sawtooth به زبان های مختلف موجود است که قادر به ایجاد زبان های قرارداد جدید مانند Java ، Python ، Go ، JavaScript ، Rust و C ++ است. کاربران می توانند به یک برنامه ریز موازی پیشرفته دسترسی داشته باشند که امکان تقسیم معاملات به جریان های موازی را فراهم می کند ، در نتیجه امکان انجام معاملات به صورت موازی را فراهم می کند. بنابراین ، کاربران می توانند از هزینه های مضاعف با تغییرات مختلف در همان حالت جلوگیری کنند.

نتایج اجرای موازی معاملات عملکرد بهتری نسبت به اجرای سریال دارند. Hyperledger Sawtooth همچنین از سازگاری قرارداد Ethereum با پروژه ادغام Sawtooth-Ethereum ، Seth پشتیبانی می کند. خانواده معاملات Seth امکان استقرار قراردادهای هوشمندی را دارد که می توانند روی دستگاه مجازی Ethereum در سیستم عامل Hyperledger Sawtooth اجرا شوند..

Sawtooth از الگوریتم های اجماع مختلفی در مورد Blockchain خاصی که در ابتدا در هنگام راه اندازی شبکه انتخاب شده استفاده می کند ، که می تواند تحت تغییر Blockchain در حال اجرا حاوی یک تراکنش باشد. Hyperledger Sawtooth در حال حاضر از پیاده سازی های اجماعی مانند Dev Mode ، Proof of Elapsed Time و PoET Simulator پشتیبانی می کند. علاوه بر این ، اجرای یک زبان معامله و مدل داده از طریق یک خانواده معامله اتفاق می افتد. خانواده تراکنش شامل IntegerKey ، تنظیمات و شناسه است.

همچنین بخوانید: Hyperledger Sawtooth vs Fabric

 • شبکه هایپرلجر

آخرین مورد اضافه شده در میان پروژه های هایپرلجر Hyperledger Grid است که برای زنجیره های تامین ایده آل است. به وضوح مشهود است که مدیریت زنجیره تأمین به عنوان یکی از مطلوب ترین موارد استفاده از دفتر توزیع شده عمل می کند. بنابراین ، جامعه هایپرلجر مأموریت خود را برای تأکید بر توسعه راه حل های زنجیره تامین از طریق ابزارهای مشترک و قابل استفاده مجدد آغاز کرده است. Hyperledger Grid همچنین دارای قابلیت های مشترک برای بهبود سرعت توسعه دفترهای توزیع شده ، مناسب برای راه حل های زنجیره تامین بین صنایع است.

Hyperledger Grid می تواند پیاده سازی های مرجع منطق تجاری مبتنی بر قرارداد هوشمند ، مدل های داده بر اساس بهترین شیوه های موجود صنعت و استانداردهای باز و انواع داده های زنجیره تأمین را فراهم کند. توجه به این نکته مهم است که Grid بلاک چین یا برنامه کاربردی نیست. برعکس ، به عنوان منظره ای از چارچوب ها ، فن آوری ها و کتابخانه هایی که به طور هم صدا کار می کنند برای ایجاد توسعه دهندگان در انتخاب م componentsلفه های ایده آل برای مدل بازار خود عمل می کند.

لیست برترین ابزارهای Hyperledger

اکوسیستم پروژه هایپرلجر همچنین ابزارهای مختلفی را شامل می شود که دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. ابزار هایپرلجر نه تنها درک منظر هایپرلجر را تقویت می کند بلکه زمینه را برای درک کاربردهای هایپرلجر در صنایع مختلف فراهم می کند. در اینجا برخی از ابزارهای برجسته Hyperledger وجود دارد که می توانید در حال حاضر پیدا کنید.

 • کولیس هایپرلجر یک ابزار معیار Blockchain است که توسط بنیاد لینوکس میزبانی می شود تا کاربران را قادر به محاسبه عملکرد یک پیاده سازی Blockchain خاص بر اساس موارد استفاده از پیش تعریف شده خاص کند.
 • هایپرلجر ویولن سل مجموعه ابزارهای Blockchain ماژول است که مدل استقرار “به عنوان سرویس” درخواستی را برای اکوسیستم Blockchain پرورش می دهد.
 • آهنگساز هایپرلجر به عنوان یک چارچوب توسعه و ابزار باز برای توسعه آسان برنامه های Blockchain و قراردادهای هوشمند عمل می کند.
 • هایپرلجر اورسا یک کتابخانه رمزنگاری مشترک است که کاربران را قادر می سازد از تکرار سایر کارهای رمزنگاری جلوگیری کنند.
 • Hyperledger Explorer به عنوان ماژول Blockchain طراحی شده است که به طور خاص برای ایجاد برنامه های وب کاربر محور طراحی شده است.
 • لحاف هایپرلجر ابزار Blockchain تجاری است که از طریق اجرای پروتکل Inter Ledger قابلیت همکاری بین سیستم های دفتر را تسهیل می کند.

همچنین بخوانید: موارد استفاده Hyperledger و مطالعات موردی

اجرای واقعی پروژه های هایپرلجر

جنبه نهایی برای درک کامل اکوسیستم هایپرلجر ، تأمل در نمونه های واقعی برنامه های توسعه یافته از طریق پروژه هایپرلجر است..

یکی از نمونه های برجسته در مورد IBM مشهود است. IBM در حال حاضر با استفاده از Hyperledger Fabric و Node.js برای SDK و ساخت لایه کاربرد ، برنامه ای را برای بانک پس انداز پستی چین در حال توسعه است. علاوه بر این ، IBM از زبان برنامه نویسی Golang برای توسعه Chaincodes استفاده می کند و این پروژه در حال تولید است ، از تاریخ ، سال.

یکی دیگر از نمونه های بارز برنامه های کاربردی در تولید ، ساخته شده بر روی HyperledgerFabric است سلامتی, یک برنامه SaaS مبتنی بر ابر ، فرصتی را برای سازمان ها فراهم می کند تا حقوق رضایت را در سیستم های داخلی و تأمین کنندگان خارجی مدیریت و اداره کنند.

شرکت ها از الزامات برنامه HealthVerity برای حفظ حقوق رضایت فردی استفاده می کنند که مطابقت با قوانین حریم خصوصی مانند HIPAA ، CCPA ، GDPR و TCPA را تضمین می کند.

استفاده از پروژه هایپرلجر نیز در مثال از آن مشهود است TE-Food, اکوسیستم ردیابی مواد غذایی در Blockchain. هدف TE-Food دستیابی به کنترل جامع نظارت بر کیفیت غذا و فعالیتهای لجستیکی در زنجیره تأمین است. در حال حاضر تحت تولید ، برنامه TE-Food برای دستیابی به قابلیت ردیابی مواد غذایی از مزرعه به میز دیگر است. در نتیجه ، می تواند نتایج امیدوار کننده ای مانند بهبود اعتماد مشتری ، کاهش اعتماد به غذا و اطمینان بیشتر در مورد ایمنی مواد غذایی را به همراه داشته باشد..

برخی دیگر از برنامه های مبتنی بر پروژه هایپرلجر که هم اکنون در مرحله آزمایشی هستند ، TechAID و DigiPharm هستند. TechAID هدف این است که شفافیت و قابلیت ردیابی بهتر در خیریه و حواله ها را فراهم کند دیجی فارم معرفی پرداخت های مبتنی بر ارزش در مراقبت های بهداشتی را با بلاکچین و قراردادهای هوشمند دنبال می کند.

برای مصاحبه هایپرلجر آماده می شوید؟ این سوالات برتر Hyperledger مصاحبه را بررسی کنید و برای مصاحبه آماده شوید.

درباره Hyperledger Blockchain بیشتر بدانید

بعدی چیست?

هدف پروتکل های Hyperledger ایجاد بنیادی برای کاربردهای صنعتی غیرپولی بر اساس فناوری Blockchain است. بنابراین ، تأثیر بالقوه هایپرلجر در پذیرش فناوری Blockchain ، در طولانی مدت ، وعده های قابل توجهی برای اکوسیستم Hyperledger است.

درک کاملی از پروژه ها ، ابزارها و چارچوب های موجود در اکوسیستم Hyperledger چشم انداز جدیدی را برای جداسازی Blockchain از رابطه متداول با ارز رمزپایه فراهم می کند. وقت آن رسیده است که به کاربردهای فناوری Blockchain فراتر از اهداف پولی توجه کرده و حداکثر پتانسیل را از آن استخراج کنیم. با بسیاری از نام های تجاری که از پروژه هایپرلجر پشتیبانی می کنند و چند نمونه از برنامه های مبتنی بر هایپرلجر ، راه پیش رو قول می دهد خیلی نامشخص نباشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map