Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بلاکچین و تجزیه و تحلیل داده ها – دوستان یا دشمنان؟

چرا تمرکز بر داده ها?

هرکسی که گزارش های تحلیلگر اخیر من برای 101 Blockchains را خوانده باشد ، ممکن است اکنون فکر کند “چرا این مرد اینقدر به داده ها وسواس دارد؟” ابتدا “Blockchain and Lean Six Sigma” و سپس “Blockchain and Big Data” بود و اکنون او در مورد “Blockchain and Data Analytics” صحبت می کند..

خوب ، برای من ، داده ها عامل اصلی عملکرد و موفقیت یک کسب و کار هستند. در حالی که گزارش های قبلی بیشتر بر کارایی ، کیفیت و معیارهایی تمرکز دارند که من آنها را به عنوان عناصر سازنده داده می دانم ، این گزارش به آنالیزی می پردازد که من آن را به عنوان قطعه ارزش می بینم.

توانایی استخراج و کاوش م dataثر داده های خود به گونه ای که اطلاعات مهم تصمیمات و استراتژی های تجاری شما را آگاه سازد ، کلید رشد دراز مدت بازار است اما فقط زمانی کار می کند که ساختار و کنترل های قبلی مورد بحث باشد.

بیشتر بخوانید:Blockchain و Lean Six Sigma

تعریف تجزیه و تحلیل داده ها

مطابق با سرمایه گذاری,

تجزیه و تحلیل داده ها علمی تجزیه و تحلیل داده های خام به منظور نتیجه گیری در مورد آن اطلاعات است. بسیاری از تکنیک ها و فرایندهای تجزیه و تحلیل داده ها به صورت خودکار در فرایندهای مکانیکی و الگوریتم هایی کار می کنند که روی داده های خام برای مصرف انسان کار می کنند.

بلاکچین و ورودی داده ها

وقتی به داده ها و مقداری که از آنها ارائه می دهد فکر می کنیم ، به طور مداوم به ما یادآوری می شود که “داده های زباله” به طور ناگهانی منجر به “خارج شدن داده های زباله” می شود. بنابراین ، تمیز کردن داده ها قبل از ذخیره می تواند بسیار ارزشمند باشد و هر کاری که می تواند از قبل برای کاهش تکرارها و خطاها انجام دهد ، باعث صرفه جویی در وقت و نتایج بهتر می شود.

در اینجا چیزی است که با Blockchain همراه است. در حالی که این مزایا شامل این واقعیت است که منبع واحدی از حقیقت را فراهم می کند ، می تواند اجماع را فراهم کند و یک سابقه دائمی و حسابرسی دائمی را فراهم کند ، اما از منظر ورودی داده ها می تواند موارد را برجسته کند..

بگذار توضیح بدهم. فرض کنید ما “داده های آشغال” را در یک محیط بلاکچین داریم ، همانطور که قبلاً گفته شد ، این احتمالاً منجر به “خارج شدن داده های آشغال” می شود اما به دلیل ویژگی های کلیدی بلاکچین به طور بالقوه بدتر می شود.

شما نه تنها “داده های زباله در اختیار دارید” بلکه داده های زباله را نمی توان پاک کرد زیرا Blockchain از طریق سوابق دائمی سابقه هر معامله و فعالیت را ثبت می کند. این بدان معنا نیست که داده ها نمی توانند تمیز و سازماندهی شوند اما پس از آن مانترا تبدیل می شود:


“داده های زباله در” – “داده های زباله برای همیشه باقی می ماند” – “داده های زباله خارج”

اما آیا این چیز بدی است?

اگرچه داده های بد هرگز خوب نیستند ، اما شفافیت واضح این داده ها سودمند است زیرا بدون آنها ، اصلاح و اقدامات اصلاحی بسیار چالش برانگیزتر می شود.

این واقعیت که Blockchain سوابقی از تمام داده های بد موجود را ایجاد می کند و می تواند آنها را از طریق چرخه حیات خود ردیابی کند ، اطلاعات ارزشمندی را به خودی خود فراهم می کند. در یک پایگاه داده سنتی ، داده های بد موجود پاک می شود و هیچ کس نمی داند که آنجا وجود دارد.

با استفاده از Blockchain آنچه اتفاق افتاده واضح است ، هیچ پوششی احتمالی وجود ندارد و داده های تاریخی فرصت های بهبود و یادگیری را برای آینده فراهم می کند. مطمئناً این چیز خوبی است. این بدان معنا نیست که ما داده های بد را در این موارد تشویق می کنیم ، همیشه باید در مواردی که ممکن است از آنها اجتناب شود ، اما پس از شناسایی ، برای اطمینان از اقدامات اصلاحی م itثر ، باید به آنها توجه شود و آنها را نادیده نگیرید یا پنهان نکنید..

همچنین بخوانید:آیا بلاکچین و پایگاه های داده سنتی می توانند به طور مشترک وجود داشته باشند?

داده های خام عصب می خورد

تجزیه و تحلیل داده بر روی بهینه سازی داده های خام متمرکز است تا بینش و فرصت های ارزشمندی را برای مشتری فراهم کند. برای این منظور ، معماری قرارداد هوشمند Blockchain می تواند داده ها را برای تجزیه و تحلیل به راحتی تقسیم بندی کند ، با این فرض که طراحی اصلی سیستم با توجه به این مورد انجام شده است.

با این حال ، سود واقعی این است که وقتی داده ها در یک محیط Blockchain قرار بگیرند ، می توان آنها را به راحتی از طریق چرخه عمر خود کنترل کرد. این بدان معناست که این داده ها نه تنها در آغاز کار بلکه از طریق هر تعاملی که ایجاد می کند و هر فرآیندی که لمس می کند و ردیف بسیار غنی تری از اطلاعات تاریخی و فعلی را برای مشتریانی که استخراج می کنند ، قابل ردیابی است..

نمودار زیر یک مدل ساده است که نشان می دهد چگونه می توان ترکیبی از داده های عملیاتی و تاریخی را توسط یک تحلیلگر داده استفاده کرد..

بلاکچین و تحلیل داده ها: زندگی در هماهنگی

از آنجا که Data Analytics بیشتر به یک کانون اصلی و محرک اصلی برای بهبود کیفیت تجارت تبدیل می شود ، بلاکچین می تواند به شما کمک کند. در زیر عصاره گزارش گارتنر است که اخیراً منتشر شده است:

100 پیش بینی داده و تجزیه و تحلیل تا سال 2024 توسط تحلیل گران گراهام پیترز ، آلن دی. دانکن

“تا سال 2023 ، سازمانهایی که از قراردادهای هوشمند بلاکچین استفاده می کنند ، کیفیت داده ها را 50٪ افزایش می دهند اما در دسترس بودن داده ها را 30٪ کاهش می دهند. برعکس ، داده های مثبت و تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری (ROI) ایجاد می کند.

پایان دادن به نظرات

در پایان ، مسیر دستیابی به داده های م andثر و سازنده از طریق تعریف گزارش ، مسیری است که بلاکچین می تواند ارزش افزوده داشته باشد اما مانند هر فناوری فقط به اندازه داده های وارد شده است. حتی بهترین سیستم ها نمی توانند ورود اطلاعات بد را کاملاً متوقف کنند اما می توانند به آنها کمک کنند تا آنها را شناسایی ، اصلاح و جایگزین کنند.

اوه ، و گزارش بعدی من مربوط به داده ها نخواهد بود (احتمالاً) &# 128522؛

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector