Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

آیا هویت دیجیتال شما ایمن و مطمئن است؟

ما در جهانی زندگی می کنیم که هویت ما مانند ارز در همه جا لازم است و فقط بدتر می شود. هر برنامه ای که استفاده می کنیم ، هر وب سایتی که به آن می پیوندیم ، هر سازمانی که با آن شریک هستیم ، همه ما را ملزم به ایجاد شناسه ورود و رمز عبور می کنیم. نتیجه کاربری ها و رمزهای عبور بی پایان است که برای حفظ آنها یک کابوس است. نه تنها این بلکه اکثر ما در کنوانسیون نامگذاری خود بسیار قابل پیش بینی هستیم و غالباً از همان رمزهای عبور استفاده می کنیم و هرچه تعداد کلمات عبور بیشتری داشته باشیم قابل پیش بینی (و قابل هک شدن) بیشتری هستیم.

بلاکچین برای هویت دیجیتال

این ویدئو درباره چالش های رایج هویت دیجیتال صحبت می کند و بررسی می کند که بلاکچین چگونه می تواند به شما کمک کند هویت دیجیتال شما را تحت کنترل درآورد و آن را ایمن نگه دارد. همان ویژگی هایی که Blockchain را دارای ارزش می کند ، ویژگی هایی است که برای مدیریت ایمن تر هویت به آن نیاز داریم. منشأ ، تغییر ناپذیری و نهایی کلید حفظ کنترل موثر هویت است.

این می تواند بر همه ما تأثیر بگذارد

به عنوان مثال شخصی ، حدود یک سال پیش شغل خود را تغییر دادم. این شامل رها کردن تلفن همراه کار من و گرفتن یک تلفن شخصی جدید است. من می توانستم شماره قدیمی ام را حفظ کنم اما تصمیم گرفتم یک استراحت تمیز انجام دهم و یک شماره جدید بگیرم. در آن زمان این ایده خوبی به نظر می رسید اما من نمی دانستم که تعداد مشکلات این امر با هویت دیجیتال من ایجاد می شود. تعداد وب سایتهایی که شماره قدیمی من روشن است ترسناک است و اکثر افراد مطلع خواهند بود که اگر با مشکلی در شناسه یا رمز عبور خود برای یک سایت روبرو شوید ، آنها کدی را برای باز کردن قفل آن به ایمیل یا تلفن همراه شما ارسال می کنند. اما اگر آن شماره تلفن همراه دیگر وجود نداشته باشد و شما دیگر حساب کاربری قدیمی خود را نداشته باشید ، چه می کنید. تأیید شما انجام می شود و بنابراین یک حلقه بی پایان برای بازیابی هویت و دسترسی به وب سایت ها ، سیستم ها و برنامه ها شروع می شود. مدت زمان طولانی طول کشید تا شماره تلفن همراهم در همه مکانهایی که نیاز داشتم تغییر کند و هنوز هم هستم ، یک سال بعد ، به سایتهایی برخوردم که شماره تلفن همراه قدیمی من در سوابق حسابشان است..

یک منبع واحد از حقیقت.

اما اگر بتوانم شماره تلفن همراه خود (یا آدرس ایمیل) را فقط یک بار در یک مکان مرکزی تغییر دهم و سپس همه برنامه ها ، حساب ها و وب سایت های مورد نیاز به آن دسترسی پیدا کنند یا به آن دسترسی پیدا کنند. و اگر لازم بود آن را تغییر دهم ، وارد آن مکان اصلی می شوم ، به روزرسانی را انجام داده و سپس به صورت خودکار در هر جای دیگری که اطلاعات ذخیره می شود ، کپی و به روز شود. آیا این یک تغییر دهنده بازی نیست؟ چقدر وقت و تلاش صرفه جویی در همه ما می شود.

یکی از اصول راهنمای Blockchain این است که می تواند با طراحی تنها منبع واقعی حقیقت را فراهم کند.

زنجیره هویت دیجیتال

این فقط یک نمونه کوچک از مواردی است که Blockchain توانایی آن را دارد و می تواند برای محافظت و امنیت هویت دیجیتال ما ساده سازی کند. همانطور که در ویدئو توضیح داده شده است ، جنبه های مختلفی برای هویت ما وجود دارد و ما باید اطمینان حاصل کنیم که همه آنها ایمن ، فعلی و قابل دسترسی هستند.

چالش های هویت شرکتی

تاکنون ما از نظر فردی هویت دیجیتال را مورد توجه قرار داده ایم اما در هر مشاغلی که کارکنان آن باید به چندین سیستم دسترسی داشته باشند و به فایروال های داخلی یا خارجی متکی باشند ، همین مسائل را می توان مورد استفاده قرار داد. داشتن یک محیط امن Blockchain برای کمک به شرکت ها در حفظ هویت کارمندان به طور مرکزی ، یک عامل اصلی برای اطمینان از دسترسی افراد مناسب به اطلاعات مناسب در زمان مناسب است..


اکثر شرکت ها شناسه کارمندان و حساب های ایمیل دارند و تا حدودی از این برای راه اندازی شبکه کارمندان و دسترسی به سیستم خود استفاده می کنند ، اما این تنها بخشی از مشکل را حل می کند ، به خصوص اگر کارمندان آنها نیز از سیستم های خارجی استفاده می کنند و برای استفاده نیاز به نام کاربری و رمز عبور اضافی دارند شغل آنها.

همانطور که پیوند زیر نشان می دهد هویت دیجیتال از بین نمی رود ، در واقع به جنبه های بیشتری از زندگی روزمره و تجارت در حال گسترش است..

5 روند برتر شناسه دیجیتال در سال 2020

داشتن اطلاعات شما

بسیاری از چالش ها در این مرکز عصر دیجیتال پیرامون مالک و کنترل داده ها است و این جایی است که بلاکچین می تواند با قرار دادن مالکیت در دستان مناسب ، وضوح را فراهم کند. نه تنها می توانید یک نقطه دسترسی داشته باشید ، بلکه آن نقطه دسترسی به صاحب داده داده مربوط می شود. علاوه بر این ، Blockchain با اطمینان از اینکه تنها شخصی که می تواند آن داده ها را تغییر دهد ، مالک واقعی داده است ، امنیت بیشتری را ایجاد می کند.

همچنین بخوانید: Blockchain برای هویت دیجیتال ، اینجا.

از نظر فردی خوب نیست که کنترل داده های اصلی شخصی خود را کنترل کنید ، خواه سوابق پزشکی باشد ، هم کانال های ارتباطی شخصی و هم رسانه یا جزئیات مالی. و از دیدگاه شرکت ، وظایف و مسئولیت های مشخصی از جمله مالکیت تعریف شده و امن و دسترسی به داده ها باعث بهبود اثربخشی عملیاتی و کمک به کاهش نقض داده ها و هک کردن نمی شود..

این یک مشکل قابل حل است

نتیجه نهایی این است که هرچه تعداد هویت دیجیتال بیشتر درخواست شود و مکان های بیشتری ذخیره شود ، خطر به خطر افتادن یا دسترسی به آن توسط دیگران بیشتر می شود. این امر در بهترین حالت ممکن است منجر به اطلاعات غلط یا تکثیر داده شود ، اما در بدترین موارد ممکن است منجر به سرقت هویت یا سو or استفاده جنایی شود.

اکنون همه ما یک هویت دیجیتال داریم ، این به ما بستگی دارد که بپذیریم مسئولیت مالکیت و مدیریت فردی و جمعی آن به عهده ما است. شما ممکن است تحت کنترل کامل خود باشید اما در این صورت احتمالاً در اقلیت هستید و هر لحظه وضعیت ممکن است تغییر کند. صرف نظر از این ، ما به شما توصیه می کنیم این ویدئو را تماشا کنید و در مورد آنچه که شما و / یا شرکت شما برای محافظت و حفظ هویت خود در حال و آینده می توانید انجام دهید ، فکر کنید.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector