آیا بلاکچین و پایگاه های داده سنتی می توانند مشترک باشند؟

به عنوان یک منبع بلاکچین ، شما ممکن است انتظار داشته باشید که بلاکچین را به عنوان پاسخی برای زندگی ، تمدن و جهان همانطور که می شناسیم تبلیغ کنیم. حداقل ما باید فضایل آن را به مراتب بهتر از یک پایگاه داده سنتی بزرگ جلوه دهیم ، درست است؟ نه!

ما اینجا نیستیم که بلاکچین را به عنوان پاسخی برای هر مسئله فناوری بفروشیم. ما می خواهیم آن را در فضای وسیع تری از فناوری قرار دهیم که بتواند به همه کمک کند. از این نظر بهتر از یک پایگاه داده نیست ، بلکه باید به عنوان یک گزینه جایگزین مورد بررسی قرار گیرد.

بلاکچین و پایگاه داده

شما نمی توانید تعمیم دهید و بگویید که یک کامیون وانت بهتر از یک ماشین معمولی است ، در نهایت به نیازهایی که باید برآورده شوند و استفاده مورد نظر بستگی دارد. وقتی به پایگاه کاربری گسترده تری نگاه می کنید ، فضای کافی برای هر دو وجود دارد.

نمودار زیر خلاصه ای از سطح بالایی از تفاوت های کلیدی بین Blockchain و یک پایگاه داده است که در فیلم انتهای این مقاله بیشتر بررسی شده است..

آیا نمی توانیم کنار بیاییم

نکته کلیدی که هنگام تماشای این فیلم باید به آن توجه کنید این است که Blockchain مزایای متفاوتی نسبت به یک پایگاه داده سنتی دارد. داشتن گزینه Blockchain یا یک پایگاه داده منظم در واقع چیز خوبی است زیرا به مشتری انتخاب و فرصت بیشتری می بخشد. همچنین لزوماً موردی از یکی یا دیگری نیست ، شما می توانید هر دو را داشته باشید ، به طور مستقل یا یکپارچه کار کرده و بهم پیوسته باشید. اگر به عنوان یک راننده به قیاس اتومبیل برگردید ، ممکن است به خصوصیاتی که یک وانت به شما می بخشد نیاز داشته باشید یا اینکه فکر می کنید اتومبیل بهتر شرایط شما را برآورده می کند. ممکن است بسیاری از خانواده ها وانت و ماشین داشته باشند و این اشکالی ندارد.

نکته اصلی انتخاب خوب است

چالش این است که اطمینان حاصل کنید که قطعات پازل فناوری شما با هم منطبق هستند!

به همین دلیل است که هنگام تصمیم گیری در زمینه فناوری ، تجزیه و تحلیل تجارت بسیار مهم است. همگام سازی فرآیند ، داده ها و سیستم ها یک امر پیچیده است. هر فناوری جدیدی که به زیرساخت های یک شرکت اضافه می شود ، نه تنها باید به طور خودکار به طور م functionثر عمل کند بلکه برای همسویی و ادغام با اکوسیستم موجود نیز لازم است. در حالت ایده آل ، یک افزودنی جدید باید آنچه را که در برخی ظرفیت های دیگر وجود دارد ، افزایش دهد ، چرا این کار را انجام می دهید.

هر روز به نظر می رسد که سیستم یا گجت جدیدی به ما فروخته می شود اما نباید اجازه دهیم جذابیت ما برای جدید و براق تصمیم گیرنده باشد. ما باید در برابر خریدهای کوتاه مدت ، تکانه ای مقاومت کنیم که از نظر استراتژیک منطبق نیستند و می توانند بعداً مشکلاتی را ایجاد کنند. خرید ماشین وقتی می دانید که غالباً باید از جاده خارج شوید یا بارهای سنگینی را حمل کنید ، مطلوب نخواهد بود ، ممکن است کارساز باشد اما به اندازه یک وانت بار کارآمد نخواهد بود. ماشین ممکن است از کامیون بهتر به نظر برسد و ارزان تر باشد اما آیا وظیفه مورد نیاز خود را انجام می دهد و دوام خواهد آورد.

تغییر اجتناب ناپذیر است اما به خاطر خود آن نیست

فناوری به خاطر فناوری مشکلات تجاری را حل نمی کند. اگر شما یک سیستم موجود با پایگاه داده دارید که به خوبی کار می کند ، نیازهای شما را برآورده می کند و مقرون به صرفه است ، چرا این سیستم را برای سیستم جدید تغییر دهید. از طرف دیگر ، آن سیستم را نگه ندارید تا زمانی که از بین برود و غیر قابل پشتیبانی شود. شرکت های متمرکز بر استراتژیک از قبل برنامه ریزی می کنند و برای کاهش ریسک و به روز ماندن ، تغییرات را زودتر انجام می دهند. افزودن Blockchain به مجموعه فناوری ، توانایی شما را در اطمینان از داشتن یک جعبه ابزار جامع فناوری اطلاعات در اختیار شما تقویت می کند. در نهایت ممکن است جایگزین یک یا چند پایگاه داده موجود شود یا از آنها تعریف کند. اگر به درستی مدیریت شود ، فرآیند و داده های شما در زمان مناسب این تصمیم را برای شما تعیین می کنند.


همه ما می دانیم که مدل دیتابیس سنتی داشتن خود در سخت افزار و نرم افزار سایت که می توانید آن را کنترل و مدیریت کنید ، با گذشت زمان به مدل ابری Software As A Service (SAAS) تبدیل شده است. برای بسیاری از شرکتها این امر مسئولیت بخشهای IT شرکت را کاهش داده است. با این حال ، انتقال پایگاه داده ها و سیستم ها به فضای ابری لزوماً تمام محدودیت های یک پایگاه داده را برطرف نمی کند.

به همین ترتیب اجرای Blockchain ممکن است برخی از محدودیت های پایگاه داده رایج را برطرف کند اما همچنین می تواند برخی از چالش های منحصر به فرد خود را ایجاد کند همانطور که ویدیو توضیح می دهد.

زندگی سازش است

به عنوان مشتری به طور معمول همه چیز را می خواهیم اما اکثر ما می دانیم که باید مصالحه کنیم ، این زندگی است. بنابراین ، هنگام تصمیم گیری بین Blockchain و پایگاه داده ، باید نقاط قوت و مقادیر مربوطه را همانطور که در ویدیو توضیح داده شده است ، بررسی کنید.

تصمیم بگیرید که برای شما مهمترین است:

  • آیا عملکرد عامل اصلی است?
  • یا شاید امنیت یا بازیابی فاجعه?
  • آیا شما به همه چیزهایی که بتوانند ممیزی و قابل ردیابی باشند ، نیاز دارید?
  • آیا با سایر شرکت ها مشارکت خواهید کرد و باید با سیستم های آنها ادغام شوید?
  • آیا تنظیم و انطباق کلیدی است?
  • آیا داده های شما باید متمرکز یا غیرمتمرکز باشند?
  • آیا در سطح جهانی کار می کنید یا به صورت مجازی?

اینها همه ملاحظات مهم هستند ، بنابراین مشخص کنید که در تلاش هستید تا در مرحله قبل به نتیجه برسید تا قبل از انتخاب مسیر جدید ، از انتخاب فناوری صحیح اطمینان حاصل کنید. تغییر جهت یک بار در مسیر بسیار دشوارتر است (و هزینه بیشتری نیز دارد) و تلاش برای قرار دادن یک میله مربع در یک سوراخ گرد یک مدل پایدار پیش رو نیست.

همچنین بخوانید: Blockchain vs Database: درک تفاوت بین این دو

نمره نهایی

در پایان ، اگر Blockchain در مقابل پایگاه داده سنتی یک بازی فوتبال (فوتبال) بود ، می توانم بگویم که امتیاز نهایی 1-1 است ، یک تساوی معتبر برای هر دو طرف دارای نقاط قوت و ضعف است. انتخاب بدی وجود ندارد بنابراین تکالیف خود را انجام دهید ، به برگه های تیم نگاه کنید و طرف خود را انتخاب کنید!

اگر می خواهید بعد از تماشای ویدیو ، در مورد هر جنبه ای از آن بیشتر بحث کنید یا در مورد این مقاله حرفی برای گفتن دارید ، دریغ نکنید که با ما در 101 Blockchains تماس بگیرید.

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map