Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

10 پرسش و پاسخ برتر در مورد مالیات رمزنگاری در استرالیا (که می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند)

در این مقاله ، ما به 10 سوالی که در مورد مالیات رمزنگاری در استرالیا دریافت می کنیم پاسخ خواهیم داد. ما همچنین تعدادی از بهترین ابزارها و نرم افزارهای مالیات رمزنگاری را برای کمک به محاسبه درآمد رمزنگاری شده شما در پایان این پست لیست می کنیم..

همچنین باید آگاه باشید که اداره مالیات استرالیا (ATO) در حال سرکوب معامله گران ارزهای رمزپایه است. بنابراین ، اگر با تعهدات مالیاتی خود آشنا نیستید ، می توانید خود را در معرض خطر قرار دهید.

صرافی های رمزنگاری محبوب در استرالیا

10 سQال متداول در مورد مالیات Crypto در استرالیا

قبل از شروع ، درک نحوه تعریف اداره مالیات استرالیا (ATO) مهم است درمان مالیاتی ارز رمزنگاری شده در استرالیا.

اساساً ، توسط دولت به عنوان طبقه بندی می شود "دارایی دیجیتالی که در آن از تکنیک های رمزگذاری برای تنظیم تولید واحدهای اضافی و تأیید معاملات در بلاکچین استفاده می شود. ارز رمزنگاری شده به طور کلی مستقل از یک بانک مرکزی ، مرجع مرکزی یا دولت عمل می کند."

به همین ترتیب ، هرگونه اشاره به “ارز رمزنگاری شده” شامل بیت کوین و سایر altcoin هایی است که ممکن است در کیف پول سخت افزاری یا سیستم عامل تجارت بیت کوین داشته باشید..

مربوط: 10 بهترین صرافی ارز رمزنگاری شده در استرالیا

بدون آگاهی بیشتر ، 10 سوال متداول مالیات رمزنگاری در اینجا آورده شده است:

مالیات ارز رمزنگاری شده چگونه کار می کند?

ارز رمزپایه درست مثل هر دارایی سنتی دیگر مانند املاک و مستغلات و فلزات گرانبها مالیات دریافت می کند. هنگامی که شما دارایی را می فروشید یا معامله می کنید ، احتمالاً مجبور خواهید بود که مابه التفاوت قیمت فروش و قیمتی را که خریداری کرده اید مالیات بپردازید (به استثنای کارمزد مبادله و کارمزد و غیره).

این اختلاف ارزش با ارز فیات اندازه گیری می شود و اغلب به آن اشاره می شود مالیات بر سود سرمایه. این در بیشتر کشورها مانند استرالیا ، ایالات متحده آمریکا ، انگلستان ، کانادا و غیره اعمال می شود.

مالیات بر سود سرمایه در مورد ارز رمزنگاری شده در زمان فروش نیز اعمال می شود. مانند این که ، وقتی آن را می فروشید ، آن را با ارز رمزنگاری شده دیگری معامله کنید یا همانطور که در زیر توضیح داده شده ، از آن برای خرید استفاده کنید.

کدام یک از فعالیتهای رمزنگاری شما مشمول مالیات هستند?

هرکسی که در تهیه یا دفع ارز رمزنگاری شده مشارکت داشته باشد ، مشمول پیامدهای مالیاتی است. این ممکن است بسته به نوع شرایط و شرایط شما متفاوت باشد نرخ مالیات حاشیه ای.

برای اکثر استرالیایی ها ، فعالیت های رمزنگاری زیر به عنوان رویدادهای مشمول مالیات در نظر گرفته می شوند:


 • معامله ارز رمزنگاری شده (فرآیند فروش یک رمزنگاری به رمز دیگر)
 • فروش بیت کوین به ارز فیات (به عنوان مثال دلار استرالیا)
 • وقتی ارز رمزنگاری شده را به دوست یا خانواده خود هدیه می دهید
 • ارز رمزپایه را به عنوان درآمد دریافت کنید (به عنوان مثال استخراج رمزنگاری)
 • خرید کالا و خدمات با ارز رمزپایه

این بدان معناست که ، هر بار که خرید ، فروش ، هدیه ، معامله ، معدن یا هزینه ارز رمزنگاری شده انجام می دهید ، یک رویداد مالیات بر سود سرمایه انجام می دهید و ممکن است از برخی یا تمام سودها مالیات دریافت شود.

مربوط: 4 بهترین Bitcoin Cashback & برنامه پاداش (پول رایگان)

مالیات رمزنگاری

چقدر مالیات رمزنگاری شده باید پرداخت کنم?

اگر تازه کار رمزنگاری را شروع کرده باشید ، دانستن نحوه پرداخت مالیات برای رمزنگاری می تواند یک کار چالش برانگیز باشد.

اگر در حال خرید و نگهداری دارایی رمزنگاری شده و سپس فروش آن در تاریخ آینده هستید ، این امر باعث مالیات بر سود سرمایه می شود. این بدان معناست که شما احتمالاً مجبور به پرداخت مالیات بر روی آن خواهید بود. اگرچه ، میزان مالیات رمزنگاری شده شما به چند عامل بستگی دارد:

 • آیا برای اهداف مالیاتی مقیم استرالیا هستید؟
 • چقدر درآمد کسب می کنید

اگر از علاقه مندان به ارزهای رمزپایه هستید و در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری یا معامله کرده اید ، پس از هرگونه سود سرمایه ای که در نتیجه معاملات رمزنگاری شما حاصل می شود ، مالیات دریافت خواهید کرد..

به عنوان مثال ، اگر Ethereum را به عنوان سرمایه گذاری خریداری کنید و بعداً آن را با AUD بفروشید یا آن را با یک سکه رمزنگاری دیگر با قیمت بالاتر مبادله کنید که منجر به سود سرمایه شود ، باید مالیات پرداخت کنید.

با این حال ، اگر دارایی رمزنگاری خود را بیش از 12 ماه نگه دارید ، می توانید 50٪ تخفیف مالیات بر سود سرمایه داشته باشید. این بدان معنی است که حتی اگر ارزش بازار (در AUD) سبد رمزنگاری شما تغییر کند ، تا زمانی که دارایی های دیجیتالی خود را از بین نبرید ، سود یا ضرر سرمایه ای نخواهید داشت.

هنگامی که مبلغ سود سرمایه را محاسبه کردید ، می توانید با مراجعه به خود مالیات بدهی را تشخیص دهید نرخ مالیات بر درآمد حاشیه ای. سود سرمایه در استرالیا با همان نرخ مالیات بر درآمد حاشیه ای مالیات می شود.

نحوه محاسبه میزان مالیات حاصل از درآمد رمزنگاری شده?

مالیات رمزنگاری را محاسبه کنید

میزان مالیاتی که از درآمد رمزنگاری شده خود پرداخت می کنید ، بسته به نوع فعالیتی که انجام می دهید ، متفاوت است. در استرالیا ، سود و زیان حاصل از فعالیت های ارز رمزنگاری شده باید به دلار استرالیا محاسبه شود.

بنابراین شما باید قیمت دارایی های رمزنگاری را در زمان خرید و فروش به AUD تبدیل کنید. تفاوت در ارزش فیات بین این تاریخها مشمول مالیات بر سود سرمایه خواهد بود.

این شامل هنگامی است که ارز رمزنگاری شده را در ازای AUD مبادله می کنید ، به سکه دیگری تبدیل می کنید یا کالاها و خدمات را با ارز رمزپایه خریداری می کنید.

آیا من باید مالیات بر ضررهای خود را در ارز رمزنگاری شده ثبت کنم?

بله ، حتی اگر پس از فروش ارز رمزنگاری شده آن کمتر از آنچه خریداری کرده اید ، ضرر کرده باشید ، این یک ضرر سرمایه محسوب می شود.

در حقیقت ، به نفع خود شما است که هرگونه از دست دادن سرمایه را ثبت کنید زیرا می تواند برای کاهش سود سرمایه در آینده استفاده شود. این می تواند درآمد مشمول مالیات شما مانند مالیات های رمزنگاری شده را در آینده جبران کند.

بنابراین ، مهم است که تمام فعالیت های تجارت رمزنگاری خود را در طول سال ثبت کنید.

بیایید یک مثال ساده بزنیم.

اگر زمانی که قیمت آن 5000 دلار بود 1 بیت کوین خریداری می کردید و یک بیت کوین را دوباره به قیمت 20 هزار دلار می فروختید ، یک رویداد مالیات بر سود سرمایه (CGT) ایجاد می کنید. بنابراین ، شما احتمالاً باید مالیات 15،000 دلار افزایش قیمت را که در دلار استرالیا اندازه گرفته اید ، در زمان فروش آن پرداخت کنید.

آیا می توانم از پرداخت مالیات Crypto خودداری کنم?

نه ، اجتناب از پرداخت مالیات به دارایی های رمزنگاری شده شما به طور فزاینده ای دشوار می شود. هر بار که رمزنگاری را با استفاده از فیات خریداری می کنید ، یا یک سکه رمزنگاری را به سکه دیگر تبدیل می کنید ، یک دنباله دیجیتال باقی می ماند.

به دلیل فشار مقامات محلی ، از صرافی های رمزنگاری درخواست می شود تا داده های خود را در مورد کاربران خود به مقامات مالیاتی تحویل دهند.

در گزارشی از Globe Newswire ، ATO انتظار جمع آوری دارد بیش از 3 میلیارد دلار جریمه مالیاتی از بازرگانان و سرمایه گذاران رمزنگاری فقط در این سال مالی. علاوه بر این ، دولت استرالیا همچنین یک میلیارد دلار برای شناسایی هر کسی که فعالیت تجاری خود را اعلام نکرده و مالیات خود را ثبت نکرده است ، اختصاص می دهد.

آیا لازم است هر دارایی رمزنگاری را ضبط کنم?

آره. هر ارز رمزنگاری شده یک دارایی سود سرمایه محسوب می شود.

بنابراین ، اگر چندین کیف پول آلت کوین روی کیف پول سخت افزاری خود نگه دارید ، هنگام تهیه اظهارنامه مالیاتی رمزنگاری خود ، باید سوابق مربوط به هر سکه را نگهداری کنید..

آیا من نیاز به پرداخت مالیات در معاملات رمزنگاری به رمزنگاری دارم?

آره. مبادله یک ارز رمزنگاری شده به ارز دیگر ، یک رویداد مالیاتی بر سود سرمایه محسوب می شود. بدین ترتیب ، اداره مالیات در زمان معامله با فروش سکه به قیمت بازار به ارز فیات هر دارایی رفتار خواهد کرد.

به عنوان مثال ، اگر بیت کوین را برای Ethereum می فروشید ، آژانس های مالیاتی این کار را به عنوان فروش بیت کوین به قیمت بازار Ethereum که در کیف پول مبادله خود دریافت کرده اید ، در نظر می گیرند..

چه اطلاعاتی برای ثبت نیاز دارم?

شما باید سوابق مربوط به تاریخ معامله (خرید و فروش) ، دارایی (های) ارز رمزپایه و افرادی را که با آنها معامله کرده اید نگهداری و نگهداری کنید..

همانطور که در بالا ذکر شد ، مالیات رمزنگاری شده شما به دلار استرالیا محاسبه می شود. بنابراین شما باید رمزنگاری را به دلار Aussie در زمان معامله تبدیل کنید (برای خرید ، فروش و تجارت).

این اطلاعات ممکن است در یک رسید پرداخت ، صادرات پرونده با فرمت .csv از مبادلات رمزنگاری شده و تاریخچه معاملات از کیف پول دیجیتال شما موجود باشد..

هر یک از این روش های اسناد توسط ATO پذیرفته می شود.

آیا ماشین حساب ، نرم افزار یا ابزار Crypto Tax وجود دارد?

بله ، چندین نرم افزار مالیاتی رمزنگاری بصورت آنلاین وجود دارد که به شما کمک می کنند معاملات شما را ردیابی کند و گزارش سود سرمایه را ایجاد کنید. هر نرم افزار می تواند به شما کمک کند تا سود و زیان خود را برای انجام تعهدات مالیاتی خود محاسبه کنید.

چند مورد از بهترین ابزارهای نرم افزار مالیات رمزنگاری عبارتند از:

 • TokenTax
 • کوینلی
 • Cointracking
 • زنلدگر
 • رمزارز
 • مالیات بیت کوین
 • IP متعالی

ردیابی سریع

اگر تاجر فعال هستید ، استفاده از این برنامه های نرم افزاری Crypto مالیات ابزار بسیار ارزنده ای خواهد بود که در پایان سال مالی سردرد را برطرف می کند.

اگرچه ، اگر ترجیح می دهید مالیات خود را محاسبه کنید ، همیشه می توانید این کار را به روش قدیمی با استفاده از صفحه گسترده مالیات رمزنگاری برای ثبت هر یک از معاملات خود انجام دهید..

نتیجه

ما امیدواریم که این راهنما تصویر بهتری از مالیات رمزنگاری شده در استرالیا و چند نرم افزار و ابزار مالیاتی مفید برای بازپرداخت مالیات شما فراهم کرده باشد..

در استرالیا نیز مبادلات رمزنگاری وجود دارد که یک ماشین حساب مالیاتی رایگان مانند Swyftx و Independent Reserve ارائه می دهند که می توانید در نظر بگیرید. این ارائه دهندگان دیجیتال دارای ویژگی گزارش مالیاتی برای صادرات معاملات شما هستند.

از آنجا که مقررات به طور مداوم در حال تغییر است ، ما شما را به بازدید از سایت تشویق می کنیم راهنمای ATO برای ارزهای رمزپایه برای اطلاعات بیشتر.

سلب مسئولیت: لطفاً به اطلاعات اینجا اعتماد نکنید ، ما متخصص مالیات نیستیم. شما همیشه باید از مشاوران مالی و مالیاتی خود بخواهید.

ما چند سوال را برای شما خواهیم گذاشت:

 • آیا امسال اظهارنامه مالیاتی رمزنگاری می کنید؟?
 • چگونه مالیات رمزنگاری خود را محاسبه می کنید?
 • از چه نرم افزار مالیاتی رمزنگاری استفاده می کنید?
 • آیا از صفحه گسترده مالیات رمزنگاری استفاده می کنید؟?

اگر فکر می کنید این 10 سQال متداول برای یک سرمایه گذار رمزنگاری که از آن باخبر هستید ارزشمند است ، در صورت تمایل این راهنما و ابزارهای مالیاتی رمزنگاری مفید را با آنها به اشتراک بگذارید.

همچنین ممکن است به این مقالات دستچین شده علاقه مند باشید:

 • بهترین وب سایت های فروش بیت کوین برای پول نقد در استرالیا [بلافاصله]
 • 7 روش برای خرید بیت کوین با پول نقد در استرالیا
 • سریعترین & ساده ترین راه خرید NEO در استرالیا
 • 5 بهترین گزینه Coinspot برای خرید & فروش بیت کوین
 • 4 بهترین سایت نمودار رمزنگاری برای معامله گران Altcoin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector