Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

2019 سال فدراسیون بلاکچین – کنسرسیوم Blockchain به سادگی توضیح داده شده است

بلاکچین مدتی است که وجود دارد. فن آوری انقلابی هنوز هم قدرتمند است و طیف وسیعی از بخشها را در اختیار دارد. هدف اصلی این فناوری ایجاد یک اکوسیستم ارز دیجیتال بود که در یک محیط بی اعتماد اجرا می شود. این یک سیستم عالی است که می تواند اصطلاحاً “شبکه های متمرکز” را با نقایص زیادی تصاحب کند.

با این حال ، سیستم دفتر عمومی عمومی می تواند هم نعمت و هم نفرین باشد. بیشتر برای شرکتهایی که با اطلاعات حساس سروکار دارند. بنابراین ، چگونه سازمان های سطح سازمانی می توانند از این فناوری چشمگیر استفاده کنند?

با دستیابی به موفقیت در blockchain Federated ، اکنون یک سناریوی احتمالی است. زنجیره بلوک فدراسیون یک برنامه جالب در میان برنامه های جدید بلاکچین است. اما اکثر مردم در واقع نمی دانند این فناوری جدید قادر به چه کاری است.

برای کمک به شما در این زمینه ، ما این مقاله را که فقط به بلاک چین فدراسیون اختصاص داده شده است ، گردآوری کرده ایم. بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

Contents

جدول محتویات

فصل 1: Federated Blockchain یا Blockchain Consortium چیست?
فصل 2: ​​کنسرسیوم Blockchain چگونه کار می کند?
فصل سوم: بلاک چین فدراسیون چگونه دنیای تجارت را توانمند می کند؟?
فصل چهارم: از موارد Blockchain کنسرسیوم استفاده کنید
فصل 5: 7 پروژه های کنسرسیوم Blockchain: اولین قدم به سوی هدف
فصل ششم: آیا آنها راهی برای توسعه بلاکچین هستند?
فصل 7: در پایان

فصل 1: Federated Blockchain یا Blockchain Consortium چیست?

قبل از اینکه به نمونه های بلاکچین فدراسیون برویم ، بیایید کمی در مورد بلاکچین خصوصی صحبت کنیم. Blockchain خصوصی و Blockchain Federated به نوعی مشابه است اما با کمی پیچ و تاب رو به رو می شود. در زنجیره بلوکی خصوصی ، دسترسی نخواهید داشت مگر اینکه اجازه ورود به شبکه را داشته باشید.

Blockchains خصوصی اساساً دارای سیستم دفتر توزیع شده مجاز هستند. فقط یک مرجع یا سازمان واحد باید دسترسی به شبکه را بنویسد. مجوزهای مطالعه می تواند عمومی یا حتی محدود باشد. این سازمان منحصر به فرد تصمیم می گیرد.

برخی از بلاکچین های خصوصی دارای ویژگی خوانایی عمومی هستند ، در حالی که برخی دیگر این ویژگی را ندارند. بنابراین ، می بینید که این فقط به ویژگی یک بلاکچین خصوصی خاص بستگی دارد و به معماری کلی سیستم مربوط نیست.

در اینجا برخی از گره ها از قبل تعیین شده اند تا بتوانند شبکه را تغییر دهند و هیچ گره دیگری دسترسی به آن را ندارد. بلاک چین های خصوصی برای سازمانی که می خواهند معاملات داخلی را به دور از چشم مردم تأیید کنند ، مناسب است.

اما آیا این امر جنبه غیر متمرکز بلاک چین های عمومی را مختل نمی کند؟ خوب ، راستش را بخواهید ، این کار را می کند. به همین دلیل بلاکچین خصوصی به عنوان یک شبکه کاملاً غیر متمرکز در نظر گرفته نمی شود.

از طرف دیگر ، می تواند با معایب بلاکچین عمومی مانند مقیاس پذیری ، حفظ حریم خصوصی و کاهش سرعت تولید مقابله کند. اما برای خلاص شدن از شر اینها باید امنیت را فدا کنید. بنابراین ، بیشتر برای سازمانی مناسب است که اعتماد قابل توجهی وجود داشته باشد.


Federated Blockchain: The Missing Piece of the Puzzle

حتماً از خود می پرسید که در این شرایط بلاک چین فدراسیون کجا قرار می گیرد؟ خوب ، نمونه های کنسرسیوم بلاکچین یا بلاکچین فدراسیون با بهترین های هر دو جهان کار می کند. این بسیار شبیه بلاکچین خصوصی است ، اما تفاوت قابل توجهی وجود دارد.

مثالهای زنجیره بلوک فدراسیون تنها نفوذ سازمان در شبکه را از بین می برد. این بدان معنی است که چندین نهاد از شبکه استفاده می کنند و یک سیستم نوع غیرمتمرکز دوباره برقرار می کنند.

بنابراین ، به جای اینکه فقط یک سازمان مسئول باشد ، چندین سازمان را با استفاده از شبکه برای منافع خود دریافت خواهید کرد. آن را به عنوان مرکزی بدانید که چندین سازمان می توانند به طور همزمان تبادل اطلاعات و کار کنند.

به این ترتیب هر مصرف کننده ای قادر خواهد بود هر نوع کاری را که به چندین شرکت نیاز دارد ، به سرعت منتقل کند.

این گروه ها در این سیستم زنجیره بلوکی فدراسیون گرد هم می آیند و تغییرات لازم را برای حفظ و کارایی بیشتر شبکه به وجود می آورند. این گروه ها بیشتر به عنوان فدراسیون یا کنسرسیوم شناخته می شوند. به همین دلیل نامگذاری این نوع بلاکچین کنسرسیوم بلاکچین یا بلاک چین فدراسیون است.

Federated Blockchain Infographic – کنسرسیوم Blockchain به سادگی توضیح داده شده استBlockchain فدراسیون به سادگی توضیح داده شده است

فصل 2: ​​کنسرسیوم Blockchain چگونه کار می کند?

بیایید با یک مثال شروع کنیم. تصور کنید که یک کنسرسیوم بلاکچین ده بانک با هم در شبکه کار می کنند. از این ده سازمان ، گره ای برای ایجاد تغییرات در شبکه از پیش انتخاب می شود.

این گره ها اختیار خواندن یا نوشتن معامله را دارند. آنها همچنین می توانند شرکت کنندگان را در شبکه مجاز یا محدود کنند. اما آیا هر یک از گره ها می توانند یک بلوک در پایگاه داده اضافه کنند?

خب نه. برای افزودن یک بلوک ، هر گره باید بلوک را از سیستم خارج کند. اگر حتی یکی از آنها مخالف باشد ، آن بلوک به دفتر اضافه نمی شود. از این طریق ، شبکه اطمینان می دهد که هیچ کس نمی تواند از دسترسی برتر آنها بهره برداری کند.

این ویژگی چیزی است که در زنجیره های بلوکی خصوصی نخواهید دید.

مکانیسم رسیدن به تصمیم بر اساس سیستم رأی گیری است. بنابراین ، کنسرسیوم های بلاکچین برای دستیابی به این تصمیم باید روی مکانیسم اثبات رأی کار کنند. بنابراین ، اکنون ما در مورد چگونگی عملکرد واقعی این نوع جدید سازوکار صحبت خواهیم کرد.

اثبات رأی

بیت کوین ابتدا سازوکار اجماع غیرمتمرکز اثبات کار را معرفی کرد. پس از آن ، بسیاری دیگر از برنامه های زنجیره بلوک این نوع جدید از سازوکار اجماع را سازگار کردند. با این حال ، این نوع سازوکارها به جای کنسرسیوم Blockchain برای بلاکچین عمومی مناسب است.

اثبات کار یا اثبات سهام یا هر نوع سازوکار اجماع عمومی نمی تواند از عهده کنسرسیوم های بلاکچین برآید.

به همین دلیل اثبات رأی یا بهتر بگویم اجماع رأی در این زمینه ارائه شد. هدف اصلی این فناوری جدید پیگیری گره های انتخاب شده است. در اینجا هر گره برای تأیید یک بلاک نیاز به رأی دادن دارد.

تعداد رای گیری مورد نیاز از قبل تعیین خواهد شد. این به این معنی است که برای ده گره انتخاب شده ممکن است هفت گره رأی دهد یا حتی ده گره رأی دهد تا یک بلوک تأیید شود. توسعه دهندگان شبکه این ویژگی را تعیین می کنند.

با استفاده از این مکانیزم متفاوت ، سازمان ها اطمینان می یابند که هر بلوک روشن است و هیچ منفی از قدرت آنها سو استفاده نمی کند.

این یک روش عالی است و کنسرسیوم Blockchain می تواند فناوری جدید شرکت های سطح سازمانی باشد.

فصل سوم: بلاک چین فدراسیون چگونه دنیای تجارت را توانمند می کند؟?

بلاک چین از امنیت بالایی برخوردار است ، اما وقتی کاربران زیادی به شبکه می پیوندند از سرعت و کارایی برخوردار نیستند. از طرف دیگر ، بلاکچین های خصوصی یک راه حل بسیار سریعتر و مقیاس پذیر ارائه می دهند ، اما کاملا غیرمتمرکز نیستند.

نوعی نقص امنیتی مشابه مشابه سیستم متمرکز دارد. بنابراین ، می بینید که همه برنامه های بلاکچین باید تغییراتی ایجاد کنند تا بتواند آن را به عنوان یک کل در همه فن آوری نشان دهد.

اما در مورد بلاکچین فدراسیون چطور؟ چگونه آنها بر تمام کاستی های هر دو بلاکچین غلبه کرده اند؟ بیایید ببینیم با این نوع جدید کنسرسیوم های بلاکچین چه مزایایی خواهید گرفت.

سرعت سریع تر

چیزی که برنامه های بلاکچین عمومی را به خود جلب کرده سرعت پایین معامله است. هر زمان که کاربران بیش از حد در سیستم وجود داشته باشند ، شبکه به عمد کند می شود.

این نوع شرایط باعث می شود که تمام مراحل معامله بسیار کند و گاه پایان آن غیرممکن باشد. اما در نمونه های کنسرسیوم Blockchain شما می توانید سرعت معامله بسیار سریع تری را بدست آورید.

در اینجا همه افراد نمی توانند یک بلوک را معامله یا اعتبارسنجی کنند. بنابراین ، هنگامی که یک گروه منتخب از مردم این کار را انجام می دهند ، معاملات خیلی سریع انجام می شوند. 100x msec طول خواهد کشید. مجوز معامله. این یک سرعت دیوانه وار است.

مقیاس پذیری

در بلاک چین فدراسیون با هیچ نوع مقیاس پذیری روبرو نخواهید شد. چرا؟ زیرا تعداد گره های مورد نیاز برای اعتبار سنجی همیشه کنترل می شود. این شبکه فقط به هیچ عضوی اجازه نمی دهد که به شبکه بپیوندد و اعتبار سنجی معاملات را شروع کند.

آنها برای رسیدن به شبکه داخلی از یک روش و مجوز امن عبور می کنند. بنابراین ، همه چیز در شبکه همیشه متفاوت کنترل و نگهداری می شود. به همین دلیل با هیچ نوع مقیاس پذیری روبرو نخواهید شد.

هزینه های معامله کم

اگرچه بلاک چین های عمومی ادعا می کنند هزینه کمتری را برای معاملات تأمین می کنند ، اما این همیشه صدق نمی کند. همانطور که قبلاً گفتیم ، هرچه تعداد افراد بیشتری به شبکه بپیوندند ، سرعت معامله کندتر می شود. این وضعیت پیچیده تری به وجود می آورد و در نهایت هزینه کلی یک معامله را افزایش می دهد.

اما این مورد در مورد بلاک چین های فدراسیون (کنسرسیوم های بلاکچین) صدق نمی کند. در اینجا ، معاملات بسیار سریعتر و پیچیده تر است. بنابراین ، در مورد هزینه ها ، قیمت کلی تا حد زیادی کاهش می یابد.

بنابراین ، با استفاده از این فن آوری جدید ، می توانید هزینه معامله ارزان تری دریافت کنید.

مصرف کم انرژی

بلاک چین های عمومی با الگوریتم های اجماع مصرف کننده انرژی کار می کنند. از طرف دیگر ، استخراج معدن از قدرت محاسباتی زیادی برخوردار است. این قدرت محاسباتی به برق بیشتری نسبت به محاسبات متوسط ​​نیاز دارد. در طولانی مدت ، نیاز به انرژی دائماً بیشتر و بیشتر می شود.

اگر این وضعیت ادامه یابد ، جهان قادر به تأمین حداقل انرژی مورد نیاز برای استخراج نخواهد بود.

از طرف دیگر زنجیره بلوکی فدراسیون شده ، فقط از گروه انتخاب شده گره برای تأیید اعتبار استفاده می کند. بنابراین ، مسئله پیچیدگی در این مورد بسیار کمتر است. همچنین ، از الگوریتم های اجماع معمول استفاده نمی کند بلکه از سیستم رأی گیری برای اعتبار سنجی گره ها استفاده می کند.

این به قدرت محاسباتی زیادی احتیاج ندارد و بنابراین در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.

بدون خطر 51٪ حمله

51٪ حمله می تواند به راحتی ماهیت معمول شبکه را مختل کند. در بلاک چین های عمومی ، هرکسی می تواند به شبکه بپیوندد و یک بلاک را تأیید کند. اما این هم با محاسن و هم با معایب همراه است. اگر گروهی از ماینرها با هم متحد شوند و تعداد هش کردن در سیستم را افزایش دهند ، به راحتی می تواند فعالیت های دیگر شرکت کنندگان را نیز به عهده بگیرد.

این وضعیت در صورتی اتفاق می افتد که 51٪ از کاربران کل قدرت استخراج را در شبکه به عهده بگیرند. به این ترتیب ، آنها می توانند از یک معامله بهره ببرند و حتی تغییر دهند یا معکوس کنند تا به سود آنها باشد.

از طرف دیگر ، زنجیره بلوکی فدراسیون اجازه هیچ غریبه تصادفی در شبکه را نمی دهد. آنها همیشه تعداد محدودی گره دارند که بلوک ها را تأیید می کنند. به این ترتیب ، آنها یکپارچگی شبکه را حفظ می کنند. بنابراین ، از بین بردن هر 51٪ احتمال حمله.

بدون خطر فعالیت جنایی

ناشناخته بودن برنامه های کاربردی بلاکچین ، مجازات را برای مجرمان بسیار پایین آورده است. اکنون مجرمان می توانند به شبکه دسترسی پیدا کنند و آزادانه از آن برای منافع خود استفاده کنند. اما در زنجیره بلوکی فدراسیون ، برای دسترسی به سیستم باید مراحل تأیید اعتبار را طی کنید.

بنابراین ، طبیعت ناشناس از بین می رود و همه می دانند که در اینجا با چه تعداد و دقیقاً با چه کسانی سرو کار دارند. این امر مجرمان را برای استفاده از این نوع فناوری دلسرد می کند.

به همین دلیل است که بلاک چین های فدراسیون در دراز مدت واقعاً ایمن هستند و کنسرسیوم های بلاک چین محبوبیت بیشتری کسب می کنند.

آئین نامه

فناوری بلاکچین عمومی فاقد مقررات برتر مورد نیاز در شبکه است. هیچ شبکه ای بدون برخی از مقررات نمی تواند یکپارچه کار کند. با این حال ، در سیستم دفتر کل عمومی چیزی پیدا نخواهید کرد.

اما در کنسرسیوم های بلاکچین ، هر گره در یک محیط تنظیم شده کار می کند. تمام سازمانهای متصل به شبکه از برخی قوانین سختگیرانه پیروی می کنند و رابطه خوبی بین آنها برقرار می کنند.

بنابراین ، وقتی در سطح سازمانی کار می کنید ، کار با کنسرسیوم های بلاکچین جذابیت خوبی دارد.

فصل چهارم: از موارد Blockchain کنسرسیوم استفاده کنید

موارد استفاده زیادی از زنجیره بلوک کنسرسیوم وجود دارد. با شروع از زنجیره تأمین تا مدیریت داده های سازمانی ، همه چیز در قلمرو آنها قرار دارد. بیایید نگاهی دقیق تر به آنها بیندازیم ،?

  • خدمات مالی

ما قصد داریم با آشنا ترین برنامه بلاکچین – سیستم مالی – شروع کنیم. برای کارکرد یک سیستم اقتصادی ، ما باید دو قانون را دقیقاً دنبال کنیم –

  • بدون هزینه مضاعف.
  • صفر جعل.

اگر سیستمی نتواند از این دو قانون پیروی کند ، نمی توان به آن سیستم اعتماد کرد و از پول مردم عادی سو explo استفاده می کند. این سناریویی است که با سیستم های بانکی متمرکز معمول مشاهده می کنیم. هکرها یا کارگران خشن می توانند سیستم را هک کرده و سپس متناسب با آن اصلاحاتی انجام دهند.

برای مبارزه با این سناریو ، سیستم دفتر غیرمتمرکز معرفی شد. اما این نیز با کمی نقص همراه است. سیستم دفتر کل مالکیت عمومی دارد و این باعث می شود هرگونه اطلاعات اضافه شده در شبکه به یک دارایی عمومی تبدیل شود.

حتی اگر مردم نمی توانند اطلاعات را تغییر دهند ، اما هنوز هم می توانند معامله انجام شده و سایر اطلاعات حساس را ببینند. اگر بانک ها بخواهند در این محیط کار کنند ، مشکلات حریم خصوصی دارند.

در این راستا ، کنسرسیوم های بلاکچین بهترین عملکرد را خواهند داشت. این شبکه می تواند از دو قانون اساسی استفاده کند و همچنین سطح حریم خصوصی مورد نیاز برای اطلاعات حساس را فراهم می کند. به این ترتیب ، هیچ کس مجبور نیست با مسائل اعتماد اقتدار متمرکز برخورد کند و همچنان از طبیعت غیرمتمرکز برخوردار است.

  • مطالبات بیمه

ساده سازی ادعاهای بیمه می تواند یکی دیگر از موارد استفاده از زنجیره بلوک کنسرسیوم باشد. اصولاً افراد هنگام انجام مطالبات بیمه با بسیاری از کارهای کاغذی روبرو می شوند. همچنین ، در سناریوهای خاص ، روند کار بیش از حد طول می کشد که می تواند مسائل بیشتری ایجاد کند.

به عنوان مثال ، در بیمارستانهایی که بیمار خاصی دارای مشکل بهداشتی است و نیاز به جراحی فوری دارد ، با ادعای بیمه برای آن می تواند وی را در معرض خطر زندگی قرار دهد. اگر بیمارستان و شرکت های بیمه بتوانند در شبکه ای متحد شوند که بتوانند بدون دردسر اطلاعات را رد و بدل کنند ، رسیدگی به آن آسان تر خواهد بود.

این نوع سناریو همچنین به شبکه ای ایمن تر احتیاج دارد زیرا آنها با پرونده های حساس و محرمانه بیمار سروکار دارند. در این حالت بلاکچین فدراسیون می تواند این دو نوع موسسه را متحد کند و امنیت مورد نیاز را به آنها بدهد.

نه تنها مراقبت های بهداشتی بلکه سایر ادعاهای بیمه نیز از این جنبه ساده تر می شوند و نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را حفظ می کنند. بنابراین ، می بینید که اگر از زنجیره بلوک فدراسیون استفاده کنید ، می توانید بازده بسیار سریعتر و مطمئن تری داشته باشید.

  • پرخاشگری چند جانبه

این یکی دیگر از موارد عالی استفاده از زنجیره بلوک کنسرسیوم است. برنامه Blockchain هنگامی که اطلاعات زیادی در پایگاه داده وجود دارد ، با یک مسئله ذخیره سازی روبرو می شود.

اگر سازمان های سطح سازمانی بخواهند از فناوری مرسوم بلاکچین استفاده کنند ، به تسهیلات ذخیره سازی بیشتری نیاز دارند. در این حالت ، بلاکچین فدراسیون پرخاشگری چند جانبه را ارائه می دهد.

اما چه کاری انجام می دهد؟ خوب ، از طریق این روش ، سازمان تحت کنسرسیوم های بلاکچین قادر به تبادل اطلاعات بر اساس مشتریان آنها خواهد بود.

بگذارید برای شما مثالی بزنم. تصور کنید که دو بانک A و B مشتری یکسانی در زیر خود دارند. هر دو برای تأمین دسترسی کاربر به اطلاعات احراز هویت احتیاج دارند. با این حال ، ذخیره این اطلاعات به صورت جداگانه نیاز به اتلاف فضای زیادی دارد. بنابراین ، آنچه آنها در اینجا می توانند انجام دهند این است كه داده های اضافی را با هم تلفیق كرده و هر زمان كه لازم باشد تبادل كنند.

به این ترتیب آنها در ذخیره سازی زیادی صرفه جویی می کنند و از فضای ذخیره سازی کاملاً استفاده می کنند.

ممکن است فکر کنید که چه مقدار ذخیره می توانند ذخیره کنند؟ خوب ، وقتی صحبت از یک یا دو مشتری می شود ، تفاوتی ایجاد نمی کند. اما آن را برای 1000 مشتری تصور کنید. مقدار داده های زائد بسیار زیاد خواهد بود. استفاده از پرخاشگری چند جانبه این سناریو باعث صرفه جویی در وقت و مکان زیادی خواهد شد.

  • مدیریت زنجیره تأمین

مدیریت زنجیره تأمین یکی از الزامات اساسی هر سازمانی است که با کالاها سر و کار دارد. دیدن اینکه هر فرآیندی در محل است و ردیابی کالا تا رسیدن به مشتری ، یک نعمت فوق العاده است.

مشكل مدیریت زنجیره تأمین در فرآیند انتقال رخ می دهد. حتی اگر کالای لوکس از شرکت معتبر تولید شود ، چندین نقطه تلاقی وجود دارد که می تواند تغییر کند.

شرکت ها در حال حاضر با این نوع اختلال در خدمات مبارزه می کنند تا مصرف کنندگان آنچه را که در اینجا پرداخت می کنند دریافت کنند. نه تنها این بلکه حفظ کلی کالای لوکس نیز ضروری است.

بنابراین ، چرا فقط از یک پلت فرم بلاکچین معمولی استفاده نمی کنید؟ خوب ، مشکل از رازداری است. بسیاری از مصرف کنندگان نمی خواهند اسنادشان در مورد صورتحساب در معرض دید عموم قرار گیرد.

این یک خواسته واضح و موردی است که بنگاه های اقتصادی باید از آن استقبال کنند. بنابراین ، بلاکچین عمومی معمولی نمی تواند در این زمینه استفاده شود.

اما بلاکچین خصوصی چطور؟ خوب ، بلاکچین های خصوصی به اندازه مثالهای زنجیره بلوکی فدراسیون ایمن نیستند. از طرف دیگر ، اگر یک شرکت کالایی را از شرکت دیگر خریداری کند ، اگر در یک شبکه واحد کار کنند ، روند کار بسیار راحت تر می شود.

اینگونه است که همه آنها می توانند زنجیره تأمین را بدون هیچگونه حمله شخص ثالث ردیابی و مدیریت کنند. مدیریت زنجیره تأمین می تواند یکی از بهترین موارد استفاده از زنجیره بلوک کنسرسیوم تاکنون باشد.

  • امنیت سوابق سازمانی

مواردی از این قبیل را که در مورد بنگاههای بزرگ بسیار نیاز دارید استفاده کنید. نقض امنیت دیگر یک اتفاق نادر نیست. تقریباً هر شرکت چند ملیتی باید به این ترتیب با این خرابکاری کنار بیاید.

همچنین ، هزینه های حفظ سطح امنیت مورد نیاز فوق العاده زیاد است. حتی در این صورت ، بسیاری از شرکت ها قادر به کنار آمدن با مشکل نیستند. بلاکچین یک راه حل عالی برای مقابله با آن ارائه می دهد ، زیرا شبکه از امنیت بالایی برخوردار است.

با این حال ، دوباره با حریم خصوصی به مسئله می رسیم. این سازمان ها در بهترین حالت خود به حریم خصوصی نیاز دارند ، اما برنامه عمومی بلاکچین نمی تواند این کار را انجام دهد. بنابراین ، آیا شرکتهای سطح سازمانی هرگز از این فناوری جدید استفاده نمی کنند?

خوب ، اگر آنها با زنجیره بلوکی فدراسیون کار کنند ، مطمئناً می توانند بدون هیچ زحمتی به سطح امنیت برسند. مثالهای زنجیره بلوک فدراسیون از بلاکچین خصوصی بسیار ایمن هستند و در کنار آن حریم خصوصی را ایجاد می کنند.

به همین دلیل سازمان ها می توانند از سیستم دفتر توزیع شده در اینجا استفاده کنند و سوابق خود را ایمن نگه دارند. بهترین قسمت این است که هزینه نگهداری تمام اطلاعات آنها در اینجا بسیار کمتر از یک پایگاه داده جداگانه است.

همچنین ، چون تعداد انگشت شماری از گره ها به شبکه دسترسی دارند ، هیچ کس نمی تواند بدون هشدار دادن به دیگران ، از اسناد بهره برداری کند. به این ترتیب همزمان امنیت و سیستم غیرمتمرکز را بدست می آورید.

فصل 5: 7 پروژه های کنسرسیوم Blockchain: اولین قدم به سوی هدف

جنگ های تجاری واقعاً روز به روز شدیدتر می شوند. بانک ها اکنون به دنبال راه حلی هستند که بتواند معاملات را حتی به راحتی نسبت به قبل ساده کند.

مستندات کاغذی و هک ها آنها را به گزینه ای غیر محبوب تبدیل کرده است. برای پیشی گرفتن از بانک های خود گرد هم آمده اند تا ایجاد کنند مالی تجارت دوباره عالی است. با این حال ، استفاده از کنسرسیوم های بلاکچین محدود به تأمین مالی تجارت نیست ، اما در بیمه و خرده فروشان نیز محبوب هستند.

اما س isال این است که چرا اکنون؟?

خوب ، با نوآوری در فناوری ، این سازمان ها در برخورد با خلا .های امنیتی مشکل دارند. نه تنها این بلکه تقاضا برای تولید سریعتر و بهتر از مصرف کنندگان نیز شروع به جمع شدن می کند.

در این دنیای سریع ، پیروی از قوانین سنتی قدیمی کمکی نخواهد کرد. بنابراین ، بدون اینکه دیگر دارایی را به خطر بیندازند ، آنها برای ساده سازی روند همکاری می کنند.

این تازه شروع بسیاری از پروژه های کنسرسیوم است. اکنون ما هفت نمونه برجسته کنسرسیوم بلاکچین را در میان خود داریم. بنابراین ، بیایید آنها را بررسی کنیم!

اینفوگرافیک اکوسیستم Blockchains فدراسیون (Blockchain Consortia)

اکوسیستم Blockchains فدراسیون

ولترون

خوب ، این پروژه توسط R3 و CryptoBLK طراحی شده است. آنها از Microsoft’s Azure پشتیبانی می کنند که یک بستر ابری است. در این پروژه Voltron ، دوازده بانک تحت یک شبکه مشترک گرد هم آمده اند.

آن ها هستند –

HSBC ، BBVA ، BNP Paribas ، U.S Bank ، SEB ، Scotiabank ، Natwest ، Mizuho ، Intesa Sanpaolo ، ING ، بانك بانك و بانك CTBC.

در این پروژه ، ولترون استفاده خواهد کرد فناوری Blockchain R3 برای دیجیتالی کردن تمام اسناد رسمی بانک ها بیش از حد مشتاق ایجاد تغییر هستند. بستری که آنها از آن استفاده می کنند Corda است و از طبیعت غیرمتمرکز برای ایجاد بستر فدراسیون خود استفاده می کند.

ولترون می تواند روند دستی کاغذ بازی را فقط به یک روز کاهش دهد. چیزی که ارزش جستجوی آن را دارد.

مارکو پولو

این یکی دیگر از همکاری های R3 است. این بار آنها با TradeIX همکاری می کنند و در حال حاضر ده سازمان مالی زیر نظر دارند.

آن ها هستند –

Natixis ، Standard Chartered ، SMBC ، بانکوک بانک ، OP Financial ، DNB ، ING ، Commerzbank ، BNP Paribas و NatWest.

این فناوری جدید از R3’s Corda و TradeIX’s TIX Core استفاده خواهد کرد. هسته TIX یکی دیگر از فناوری های دفتر توزیع شده باز است. دلیل اصلی این کنسرسیوم ساده سازی روند ردیابی هر نوع پرداخت و اطمینان از امنیت تخفیف دریافتنی است.

با استفاده از هر دو شرکت های مالی می توانند ریسک اعتبارات را کاهش دهند.

باتاویا

این یک گروه کنسرسیوم بلاکچین کوچک است که فقط پنج بانک دارد. باتاویا از طریق IBM تأمین می شود. IBM قدرت Batavia را بر عهده دارد.

بانک ها هستند –

UBS ، Erste Group ، Commerzbank ، CaixaBank و Bank of Montreal.

Batavia می خواهد برنامه های بلاکچین گسترده تری مانند استفاده از قراردادهای هوشمند در هر جنبه مالی را ایجاد کند. این نمونه های کنسرسیوم بلاکچین تجارت مرزی را تضمین می کند و همچنین می تواند معاملات را ردیابی کند.

ما تجارت

We.Trade از پلتفرم IBM استفاده می کند و از Hyperledger Fabric استفاده می کند. آنها در مجموع از هشت بانک تشکیل شده اند.

آن ها هستند –

Santander ، Nordea ، UniCredit ، Natixis ، KBC ، HSBC ، Deutsche Bank و Rabobank.

آنها عمدتا به سمت اروپا هدف قرار می گیرند و فاکتور فاکتور را ارائه می دهند. با استفاده از قراردادهای هوشمند ، آنها می توانند بسیار سریعتر از حد متوسط ​​فاکتور بگیرند. با این حال ، در حال حاضر ، آنها در نظر دارند شرکت های بیشتری مانند Societé Generale را در این گروه قرار دهند و تعداد آنها را افزایش دهند.

پلت فرم مالی تجارت هنگ کنگ (HKTFP)

HKMA یا سازمان پولی هنگ کنگ در حال پیشبرد یک پروژه کنسرسیوم بلاکچین دیگر است. آنها از فناوری Ping an Group استفاده می کنند. گفته می شود که آنها 21 بانک در کنار خود دارند ، اما در حال حاضر فقط چند نام می شناسیم.

آن ها هستند –

DBS ، Hang Seng Bank ، Standard Chartered ، HSBC ، ANZ ، Bank of East Asia و Bank of China.

آنها با هم می خواهند مدیریت زنجیره تأمین را دیجیتالی کنند و تمام سوابق تجارت را به طور ایمن در سیستم عامل حفظ کنند.

کنسرسیوم خرده فروشی

در حال حاضر ، آنها هیچ نام رسمی برای پروژه ندارند ، اما IBM همکاری جدیدی را بین خرده فروشان جهانی اعلام کرد. آنها از پلت فرم IBM برای توسعه شبکه فدراسیون جدید خود استفاده خواهند کرد.

هدف اصلی اطمینان از رضایت مشتری در سراسر جهان است. غذای آلوده هر ساله جهان را با بیماری ، زباله و شیوع اقتصادی سنگین می کند. برای مقابله با این شرایط ، ده سازمان در حال گردهم آمدن هستند.

آن ها هستند –

Walmart ، Unilever ، Tyson Foods ، Nestlé ، McLane Company ، McCormick and Company ، Kroger ، Golden State Foods ، Driscoll’s و Dole.

این زیرساخت جدید می تواند به روشی کاملاً جدید از اکوسیستم غذایی بهره مند شود.

B3i

خوب ، این پروژه توسط R3 طراحی شده است. آنها از R3’s Corda پشتیبانی می کنند که یک بستر بلاکچین است. در این پروژه B3i ، سیزده بانک تحت همان شبکه گرد هم می آیند.

آن ها هستند –

گروه بیمه زوریخ ، XL Catlin ، Tokio Marine ، Swiss Re ، SCOR ، مونیخ Re ، Liberty Mutual ، Hanover Re ، Generali ، Allianz ، Ageas ، Aegon و Achmea.

در این پروژه ، B3i از فناوری blockchain R3 برای دیجیتالی کردن کلیه اسناد رسمی بیمه استفاده خواهد کرد. شرکت های بیمه می خواهند خدمات خود را ساده و رضایتمندی بهتر مصرف کنندگان خود را تضمین کنند.

فصل ششم: آیا آنها راهی برای توسعه بلاکچین هستند?

زنجیره بلوکی فدراسیون شده می تواند راه های استفاده از بلاکچین را به طرز خوبی تغییر دهد. این فناوری جدید شرط بندی هر دو جهان را دارد. با افزایش سطح امنیت و انعطاف پذیری ، این فناوری می تواند محیط سالم تری را برای شرکت ها ایجاد کند.

هیچ سو mis استفاده متمرکز از قدرت در این نوع بلاکچین وجود ندارد. حتی اگر آنها تحت یک گروه از پیش تعریف شده اجرا شوند ، هیچ کس دسترسی به تغییر بلوک ها را ندارد وقتی کسی آنها را به سیستم دفتر اضافه کند.

بنابراین ، طرح تغییر داده ها برای منافع شما نمی تواند در اینجا کار کند. همچنین ، روند ساده سازی هر فرآیند سازمان ، منجر به خروجی سریعتر خواهد شد. اکنون سازمان ها قادر به تبادل اطلاعات روان و بدون نقض امنیت خواهند بود. و مصرف کنندگان در دراز مدت سود قابل توجهی خواهند برد.

با این حال ، هنوز در مرحله کار است و نیاز به توسعه بیشتری دارد. مردم باید جلو بیایند تا از شر همه معایب خلاص شوند تا یک مرکز شبکه بسیار امن تر برای همه فراهم کنند.

فصل 7: در پایان,

خوب ، اگر بخواهیم حقیقت را بگوییم تنها تکیه بر یک نوع بلاکچین نمی تواند بر سیستم های معمولی تأثیر بگذارد. هر فناوری بلاکچین از مزایا و معایب سهم مناسبی برخوردار است. بنابراین ، تنها اتکا به یک نوع اقدام پوچ خواهد بود.

با این حال ، هنگامی که شما با حریم خصوصی ، امنیت و کنترل سر و کار دارید ، انتخاب بلاک چین فدراسیون بهترین نتیجه را به شما می دهد.

بنابراین ، آیا کنسرسیوم های بلاکچین می توانند روش های کار شرکت های ما را تغییر دهند؟ خوب ، این چیزی است که باید منتظر بمانیم و ببینیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector