35+ نمونه برنامه های وب 3.0 [به روز شده]

این مقاله به تکامل وب ، به طور عمده مثالهای وب 3.0 و معماری ، متمرکز خواهد شد تا درک کند که چگونه می تواند جهان را همانطور که می بینیم تغییر شکل دهد.

وب در دو دهه گذشته وجود داشته است. این ستون فقرات تمام وجود و رشد ما بوده است. در حال حاضر ، میلیون ها کاربر روزانه از آن استفاده می کنند ، برای اقتصاد ما ارزش ایجاد می کنند و جامعه بشری را به افقی جدید می رسانند. در حال حاضر ، ما در مرحله ای هستیم که به سمت یک وب غیرمتمرکز معروف به وب 3.0 در حال حرکت هستیم.

این ممکن است یک وضعیت غیرممکن به نظر برسد ، اما در واقعیت ، آن از قبل شروع به تغییر کرده است. بنابراین ، بیایید بدون نیاز به از دست دادن زمان ، وارد محتوای نرم و ریز وب 3.0 و اکوسیستم آن شویم.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مبانی Blockchains سازمانی

Contents

تعریف وب 3.0: وب 3.0 چیست؟?

وب 3.0 درمورد یک شبکه شفاف و منصفانه تر است که همه می توانند بدون ترس از از دست دادن حریم خصوصی و امنیت در آن شرکت کنند. تغییر از وب 2.0 به 3.0 با تکامل فن آوری در اطراف ما مشهود است.

فناوری هایی مانند هوش مصنوعی ، داده های بزرگ و سایر موارد ارائه تجربه شخصی وب بیشتر از هر زمان دیگر را آسان می کند. همچنین ، برنامه های وب بصری بیشتری خواهند داشت و آنها را برای استفاده در زندگی روزمره در دسترس مردم قرار می دهد. اکنون نمونه های زیادی از برنامه های وب 3.0 داریم که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

وب 3.0 به سادگی توضیح داده شده است

معرفی بلاکچین همچنین نحوه کار وب 3.0 را تغییر داده است. همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، تمرکز بیشتر به سمت کاربران خواهد بود تا شرکت. پشته فناوری بلاکچین وب 3.0 بسیاری از عناصر مشابه پشته بلاکچین را پوشش می دهد.

وب 3.0: شروع دوره جدید

اکنون که فهمیدیم وب 3.0 چیست ، بیایید به آنچه وب 3.0 ارائه می دهد عمیق شویم.

وب 3.0 یک دوره کاملاً جدید است – دوره تمرکززدایی که در آن برنامه هایی که از شبکه غیرمتمرکز استفاده می کنند عالی خواهند بود. همچنین ، هیچ مدل تجاری سنتی تحت تأثیر این تغییر قرار نخواهد گرفت. انواع جدیدی از مدل های تجاری بلاکچین را خواهید دید تا کم کم محبوبیت پیدا کنند. تقریباً همه چیز با فناوری های جدید ، به ویژه با بلاکچین قابل بهبود و تجسم است.

مزایای وب 3.0


ما در حال انقلابی هستیم که می تواند زندگی ما را کاملاً تغییر دهد. وب 1.0 همه چیز در مورد ایجاد فن آوری های اساسی و توانایی اتصال از طریق اینترنت بود. وب 2.0 از آنچه وب 2.0 ارائه می دهد جلو افتاد. با این حال ، در درجه اول توسط سازمان ها و شرکت ها برای منافع شخصی آنها کنترل می شد.

وب 3.0 با ایجاد حریم خصوصی و امنیت به کاربران و نه قدرتمندتر کردن شرکت ها از هر زمان دیگر ، جنبه انسانی را باز می گرداند. چشم انداز وب 3.0 در 7-8 سال گذشته تغییر کرده است. در ابتدا این کار ساده بود ، اما با معرفی بلاکچین و بیت کوین ، دیدگاه و رویکرد کاملاً تغییر کرده است. اکنون ، وب 3 بیشتر روی ویژگیهای غیرمتمرکز که بلاکچین ارائه می دهد تمرکز دارد.

Web 3.0 Benifits

بنابراین ، مزایای وب 3.0 چیست?

 1. ضد انحصار و حریم خصوصی

وب 3.0 ساختار محافظت از حریم خصوصی و ضد انحصار را در شبکه ایجاد می کند. این سیستم عامل های متمرکز را تشویق نخواهد کرد.

به طور خلاصه ، ما شاهد یک چرخش کامل خواهیم بود که در آن موضوع اصلی حفظ حریم خصوصی و عدم تمرکز است. مرد میانی از این نوع پلتفرم کسب و کار و نیازی نمی داند. این حرکت با کمک blockchains مانند Ethereum ، Hyperledger ، Corda و دیگران تسهیل می شود.

از طرف دیگر ، دولت تمرکززدایی را نیز خواهد دید. برای منافع بهتر ، عاقلانه است که شرکت ها با ارائه خدمات غیرمتمرکز که بیشتر بر روی حریم خصوصی و امنیت تمرکز دارند و نه کنترل ، با استانداردهای جدید وب 3.0 سازگار شوند..

 1. شبکه امن

ویژگی های وب 3.0 نسبت به نسخه های قبلی امن تر خواهد بود. این امر توسط دو عامل از جمله طبیعت توزیع شده و عدم تمرکز امکان پذیر است. نفوذ به شبکه برای هکرها یا بهره برداران دشوار است. همچنین ، اگر آنها قادر به انجام این کار باشند ، می توان هر یک از عملیات آنها را در شبکه ردیابی و پس گرفت.

بدون تمرکز ، کنترل کامل یک سازمان برای هکرها نیز دشوار خواهد شد. با این حال ، سیستم عامل های بلاکچین از نوعی سو of استفاده مانند 51٪ حمله رنج می برند ، اما بسیاری از برنامه ها و سیستم عامل های بلاکچین برای محافظت از این نوع تهدیدها می توانند به سرعت وصله شوند.

اکنون ثبت نام کنید: دوره خبره امنیت Blockchain (CBSE)

 1. مالکیت داده

اعتماد کاربران به وب 3.0 آسان خواهد بود. تاکنون داده های تولید شده توسط کاربران توسط شرکت های بزرگ ذخیره و استفاده می شد. با استفاده از ویژگی های وب 3.0 ، کاربران نهایی دارای مالکیت کامل اطلاعات خواهند بود. داده هایی که از طریق شبکه منتقل می شوند کاملاً رمزگذاری می شوند.

همچنین ، کاربران می توانند تصمیم بگیرند که کدام اطلاعات را می خواهند با شرکت ها یا سیستم عامل های تبلیغات شخص ثالث به اشتراک بگذارند. با این حال ، روند فعلی کاملاً متفاوت است.

با ویژگی های وب 3.0 ، کاربران اکنون می توانند داده های خود را به شرکت ها بفروشند و از این طریق درآمد کسب کنند.

 1. قابلیت همکاری

قابلیت همکاری یکی از ویژگی های کلیدی وب 3.0 است. با استفاده از یک شبکه غیرمتمرکز ، کار در برنامه ها در دستگاه ها و سیستم عامل های مختلف مانند T.V.s ، تلفن های هوشمند ، جاده های هوشمند و غیره آسان خواهد بود..

توسعه دهندگان همچنین توسعه برنامه های Web 3.0 را آسان می کنند.

 1. بدون وقفه در سرویس

سیستم های توزیع شده کمتر مستعد قطع خدمات هستند. از آنجا که هیچ نهاد مرکزی برای عملکرد وجود ندارد ، تأثیر منفی توزیع شده خدمات (DDoS) یا سایر اشکال عملکرد سو service سرویس دشوار می شود. این باعث می شود وب 3 مکانی عالی برای به اشتراک گذاشتن داده ها و خدمات مهم بدون نگرانی در مورد قطع سرویس باشد.

 1. Blockchains بدون مجوز

ایده پشت وب 3.0 این است که بلاکچین هایی را که نیازی به مرجع مرکزی ندارند ، تأمین کند. این بدان معنی است که هرکسی می تواند با ایجاد آدرس به بلاکچین بپیوندد و در آن شرکت کند. بلاکچین های بدون مجوز مجموعه جدیدی از فرصت ها را شامل می شوند ، از جمله دسترسی به افرادی که به دلیل جنسیت ، درآمد ، جغرافیا و غیره زود مورد تبعیض قرار می گیرند. اگرچه بلاک چین های مجاز نیز وجود دارد.

بنابراین ، از نظر غیر روحانی دقیقاً به چه معناست؟ این بدان معنی است که هیچ محدودیتی در وب 3.0 وجود ندارد.

 1. وب معنایی

وب 3.0 همچنین میزبان خصوصیات یک وب معنایی خواهد بود. وب معنایی پیشرفت نسبت به آخرین مجموعه فناوری هایی است که برای وب 2.0 استفاده می شود. این امکان را فراهم می کند تا داده ها در چندین سیستم ، سیستم عامل و مرزهای جامعه به اشتراک گذاشته شوند. این به عنوان پلی بین قالب ها و سیستم عامل های مختلف داده عمل می کند.

با استفاده از وب معنایی ، ما می توانیم اینترنت را بهتر برقرار کنیم ، به اشتراک بگذاریم و از اینترنت لذت ببریم.

 1. همه جا حاضر بودن

همه گیر بودن نتیجه همکاری است. با استفاده از Web 3.0 ، بدون نیاز به دستگاه خاصی می توانیم از طریق چندین برنامه به داده ها و اطلاعات دسترسی پیدا کنیم. این بدان معنی است که برای دسترسی به وب 3.0 لازم نیست نگران تهیه دستگاه خاصی باشید. اگر دستگاهی از قابلیت و قابلیت اتصال به اینترنت اولیه برخوردار باشد ، می توانید به وب دسترسی پیدا کنید.

در مجموع ، زندگی ما کاملاً تغییر خواهد کرد زیرا ما از طریق مجموعه فناوری های بهتری مانند هوش مصنوعی ، بلاکچین و موارد دیگر به هم متصل خواهیم شد.!

امیدوارم که تاکنون ، شما ایده وب 3.0 و مزایای آن را درک کرده باشید.

dApps – درب وب 3.0

اکنون که فهمیدیم وب 3.0 چه پیشنهادی دارد ، همچنین باید نحوه کارکرد آن را بیاموزیم. آیا یک مرورگر جدید یا یک رابط جدید دریافت می کنیم؟ خوب ، واقعاً نه.

ما همچنان از همان مرورگر و اینترنت استفاده خواهیم کرد. با این حال ، در داخل ، به شدت تغییر خواهد کرد. بلوغ فناوری های جدید در کار مدتی طول می کشد ، اما پس از اتمام آن ، چیزهای جدید زیادی برای کشف وجود دارد (حداقل از نظر فنی). برای یک کاربر عادی ، منحنی یادگیری کمتری وجود خواهد داشت.

با این حال ، مشاغل باید پشته فناوری خود را کاملاً متحول کنند و برای آماده شدن برای آینده باید از بلاکچین و فناوری های مرتبط مانند هوش مصنوعی ، داده های بزرگ و غیره استفاده کنند..

در اینجا ، ما عمدتا از برنامه های غیرمتمرکز (dApps) استفاده خواهیم کرد.

قبل از انجام هر معامله در اینترنت (وب 3) امضا و تأیید می شود. این اینترنت را به مکانی امن تبدیل خواهد کرد. همچنین کاربران در مورد وب جدید ایمن خواهند شد. ما از بسیاری از برنامه های دیگر استفاده خواهیم کرد که از فناوری های جدید استفاده می کنند.

Web 3.0 Stack

وب 3.0 dApps

انتقال از قبل با Web 3.0 dApps آغاز شده است. برای درک بهتر ، ما به دسته های مختلفی تقسیم می شویم و در مورد dApps که جایگزین خدمات و برنامه های سنتی می شوند بحث خواهیم کرد. با استفاده از dApps ، می توان به راحتی سازمان های غیرمتمرکز organizations مدل های تجاری را نیز ایجاد کرد. انتقال اجتناب ناپذیر است و تنها زمان آن است که تصویب گسترده این برنامه ها انجام شود. برای اینکه واقعاً تصویری واضح از وب 3.0 بگیرید ، باید کاملاً dApp ها را درک کنید.

برای اینکه پیگیری آن برای شما آسان شود ، ما دسته های مختلف را لیست می کنیم. آنها به شرح زیر است.

 1. شبکه های اجتماعی
 2. خدمات تبادل
 3. پیام رسانی
 4. ذخیره سازی
 5. بیمه و بانکداری
 6. پخش جریانی (ویدیو و موسیقی)
 7. کار از راه دور
 8. مرورگر
 1. شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی نقشی اساسی در زندگی ما دارند و نحوه برقراری ارتباط ، تعامل و تشکیل جوامع را دگرگون می کنند. با این حال ، نسل فعلی شبکه های اجتماعی عاری از مشکلات نیستند. آنها محدود کننده ، سانسور شده و برای ایجاد یک دستور کار داخلی کار می کنند. شبکه های اجتماعی همچنین می توانند توسط شرکت های بزرگ یا دولت آورده شوند تا دیدگاه کاربر را کنترل کرده و متناسب با آنها قالب بندی کنند.

وب 3.0 نحوه کار شبکه اجتماعی را کاملاً تغییر می دهد. با استفاده از بلاکچین محدودیت سیستم عامل های اجتماعی به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود. هرکسی فارغ از محدودیت های جغرافیایی خود می تواند عضو شود.

ناگفته نماند که این شبکه های اجتماعی بر داده هایی که در سیستم عامل به اشتراک گذاشته و ذخیره می شوند ، اختیار کامل دارند. به عنوان مثال ، فیس بوک اخیراً در رسوایی کمبریج آنالیتیکا گیر کرده است. فیس بوک اطلاعات میلیون ها کاربر را به بیرون درز کرد و حریم خصوصی آنها را تا حد زیادی نقض کرد. از طرف دیگر ، گوگل نیز از سوuses استفاده از داده های کاربر عاری نیست. به طور کلی ، اگر از هر یک از شبکه های اجتماعی فعلی استفاده می کنید ، اساساً داده های خود را به عنوان هزینه استفاده از آنها معامله می کنید.

با شبکه های اجتماعی Web 3.0 ، چشم انداز کامل تغییر خواهد کرد – سیستم عامل هایی مانند Sapien ، Steemit ، Sola ، Indorse ، onG.Social ، پروژه PROPS ، مال شما و غیره امیدوار کننده به نظر می رسند. همه آنها از بلاکچین و فناوری های نسل بعدی مانند هوش مصنوعی استفاده می کنند. بیایید چند مورد از آنها را در زیر لیست کنیم.

مثالهای وب 3.0

مثالهای شبکه اجتماعی وب 3.0

ساپین: Sapien یکی از نمونه های منحصر به فرد وب 3.0 است. این یک پلت فرم اخبار اجتماعی دموکراتیک شده است که از بلاکچین Ethereum بهره می برد. همچنین ، بسیار قابل تنظیم است. وقتی از دیدگاه اخبار اجتماعی دیده می شود ، یک گزینه عالی برای Google یا Facebook است.

Steemit: Steemit یکی دیگر از نمونه های خوب وب سایت های وب 3.0 است. این کاملاً روی بلاکچین Steem اجرا می شود. باز هم ، iIt به عنوان یک پلت فرم غیرمتمرکز پاداش توصیف می شود که به همکاران کمک می کند تا از محتوای خود درآمد کسب کنند. این یک گزینه جایگزین برای Reddit است.

سولا: سولا از بلاکچین A.I استفاده می کند. برای ایجاد ترکیبی از شبکه های اجتماعی و رسانه ها. این اطلاعات مفید را با توجه به ترجیح آنها ، با کمک A.I. به خوانندگان می رساند. الگوریتم ها به این ترتیب ، کاربران آنچه را که می خواهند و آن محتوای بسیار با کیفیت را به دست می آورند.

این لیست وب سایت های وب 3.0 شبکه های اجتماعی را به پایان می رساند. همه این مثالهای برنامه Web 3.0 دقیقاً در تعریف Web 3.0 قرار می گیرند.

مزایای شبکه های اجتماعی غیرمتمرکز

 1. هیچ مرجع مرکزی که داده ها را گرفته و از آنها استفاده می کند.
 2. با پاداش دادن به نوعی دارایی ، به آنها قدرت می بخشد.
 3. تقریباً از هر لحاظ در شبکه های اجتماعی Web 2.0 بهبود می یابد.
 4. از حریم خصوصی کاربران محافظت می کند. کاربران تصمیم می گیرند چه چیزی و چه زمانی می خواهند به اشتراک بگذارند.
 5. شرکت های بزرگ و سازمان ها قدرت نفوذ در شرکت های بزرگ را از دست می دهند.

شبکه های اجتماعی غیرمتمرکز ایده بسیار خوبی است و می تواند نحوه تفکر ، اشتراک و برقراری ارتباط را تغییر دهد. با این حال ، بسیاری از کارشناسان اجرای آن را در دنیای واقعی زیر سوال می برند و تعجب می کنند که آیا این کار مثر است یا خیر. در حال حاضر ، ما فقط می توانیم صبر کنیم و ببینیم که آنها در آینده نزدیک چه چیزهایی را ارائه می دهند و ارائه می دهند.

 1. خدمات تبادل

وقتی صحبت از خدمات صرافی می شود ، تمرکز به هیچ وجه مثر نیست. بزرگترین شکست که می توانیم ببینیم این است که هنگام صرافی Mt. Gox هک شد. هزینه هک آنها در سال 2014 به ارزش 460 میلیون دلار بیت کوین بود. اکنون ارزش آن حداقل 1000 برابر خواهد بود.

صرافی های غیرمتمرکز به تدریج در حال افزایش محبوبیت هستند زیرا بدون نگرانی در مورد هرگونه هک و شفافیت ، تجربه تجارت کاربر بی وقفه را ایجاد می کنند. این همچنین بدان معنی است که هیچ مرجعی متمرکز و هیچ تعارض منافع از طرف مالک وجود ندارد. آنها عمدتا از برنامه های مالی غیرمتمرکز بسیاری برای ساده سازی خدمات خود استفاده می کنند. همانطور که قبلاً می دانیم وب 3.0 به اعتماد بستگی دارد ، همه چیز در مورد مبادلات غیرمتمرکز است. بیایید برخی از چند سرویس تبادل غیرمتمرکز موجود را لیست کنیم.

مثالهای مبادله غیرمتمرکز وب 3.0

IDEX: IDEX یک معامله غیرمتمرکز محبوب برای تجارت توکن های ERC-20 است. این یک رابط خوب برای کاربران فراهم می کند ، و هر کسی که کیف پول Ethereum داشته باشد می تواند تجارت در سیستم عامل را آغاز کند. برای استفاده بهتر از IDEX یا هر مبادله غیرمتمرکز مبتنی بر Ethereum ، باید از MetaMask استفاده کنید.

EOSFinex: EOSFinex یک تبادل غیرمتمرکز است که در بالای نرم افزار EOS.IO اجرا می شود. در حال حاضر توسط Bitfinex ، یکی از بزرگترین مراکز خرید و فروش متمرکز در حال توسعه است. dApp های بسیار بیشتری در چشم انداز EOS وجود دارد.

این نتیجه گیری وب سایت های غیرمستقیم ارز رمزنگاری شده وب 3.0 است. نمونه هایی که لیست کردیم با نمونه های Web 3.0 سازگار است.

مزایای مبادلات غیر متمرکز ارزهای رمزنگاری شده

 1. معاملات ارزان تر
 2. معاملات سریعتر
 3. به دلیل غیرمتمرکز بودن ، سخت هک می شود
 4. با کیف پول های سخت افزاری به خوبی کار می کند
 5. کاربران وجوه خود را کنترل می کنند
 1. پیام رسانی

پیام رسانی از روزی که ما شروع به استفاده از اینترنت کردیم بخشی از زندگی ما بوده است. خوب ، برای بیشتر ما ، این یا از WhatsApp یا پیام رسان فیس بوک استفاده می کند. انواع دیگر پیام رسان شامل تلگرام است که بیشتر توسط استارت آپ ها ، مشاغل و سایر اشکال کار حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

از طرف دیگر ، دولت همچنین تمایل دارد شبکه اطلاعاتی خود را برای ردیابی پیام ها اجرا کند و این فقط به دلیل راه حل های متمرکز امکان پذیر است.

راه حل برنامه های مجهز به وب 3.0 مانند e-Chat ، ySign ، Obsidian ، Riot و غیره است. همه اینها از بلاکچین استفاده می کنند و اطمینان حاصل می کنند که حریم خصوصی کاربران حفظ می شود.

مثالهای مسنجر وب 3.0

چت الکترونیکی: e-Chat یک برنامه وب 3.0 مبتنی بر بلاکچین غیر متمرکز است که پیام رسان ایمنی را ارائه می دهد. این شبکه همچنین یکی از سریعترین شبکه های اجتماعی است. با استفاده از این پیام رسان ، کاربران آزادی واقعی پیدا می کنند و همچنین می توانند ارز رمزنگاری شده را از طریق آن ارسال کنند. برنامه چت الکترونیکی از قبل در فروشگاه App و Play Market در دسترس است. این یک نمونه عالی از وب سایت های وب 3.0 است.

ابسیدین: Obsidian یک پروژه امیدوار کننده وب 3.0 است. این محصول مبتنی بر STRAT است و از سکه Stratis آنها تأمین می شود. این پیام رسان نسل بعدی کاربران است. همچنین ، این یک محیط امن را فراهم می کند که در آن کاربران می توانند ارتباط برقرار کنند و یا حتی بودجه را برای یکدیگر ارسال کنند.

ySign: ySign پیام رسان ارتباطی دیگری است که نمونه کاملی از مثال Web 3.0 است. قرار است با راه حل خود دنیای پیام رسان ها را تغییر دهد.

این ما را به انتهای لیست وب سایت Messenger Web 3.0 هدایت می کند. این نمونه ها به خوبی در تعریف Web 3.0 قرار دارند.

مزایای پیام رسان غیر متمرکز

 1. حریم خصوصی
 2. دارایی ها را سریع و به روشی امن ارسال کنید.
 3. از داده های شما نمی توان برای تبلیغات استفاده کرد
 4. معاملات سریع

حتی اگر مزایای فراوانی برای پیام رسان های وب 3.0 وجود دارد ، هنوز هم دارای اشکالاتی است. به عنوان مثال ، مجرمان می توانند از سیستم عامل های غیرمتمرکز برای ارسال داده ها و اطلاعاتی استفاده کنند که توسط مقامات قابل ردیابی نیستند. همچنین می تواند برای انتقال غیرقانونی دارایی مورد استفاده قرار گیرد.

 1. ذخیره سازی

نوآوری های زیادی در ذخیره سازی داده ها وجود دارد. با این حال ، وضعیت فعلی ذخیره سازی داده با فناوری های Web 3.0 مانند بلاکچین و کلان داده قابل تغییر است. ما به عنوان یک کاربر عادی ، داده ها را در Google Drive و سایر راه حل های ذخیره سازی ابر در اینترنت ذخیره می کنیم. این داستان برای شرکتها کاملاً متفاوت است زیرا آنها یک راه حل قوی و متمرکز را برای ذخیره داده های ارزشمند خود ترجیح می دهند.

نقض داده در Linkedin بدترین مورد بود زیرا نام کاربری و رمز عبور را برای 117 میلیون کاربر Linkedin در معرض دید قرار داد. اوبر همچنین سرقت داده های 57 میلیون مشتری Uber نیز به سرنوشت مشابهی دست یافت. این تخلفات تا حدودی به دلیل ذخیره اطلاعاتی بود که از آنها استفاده می کردند.

سیستم های ذخیره سازی فعلی نیز متمرکز هستند ، به این معنی که داده ها می توانند برای انجام سایر فعالیتها مانند فروش داده ها به اشخاص ثالث برای اهداف تبلیغاتی دستکاری یا استفاده شوند..

اصول ذخیره سازی غیرمتمرکز

ایده اصلی در پشت ذخیره سازی غیرمتمرکز ، همه چیز در مورد به اشتراک گذاشتن پرونده ها و داده ها از طریق اتصال همتا به همتا است. امنیت در ذخیره سازی غیرمتمرکز نیز درجه یک است زیرا فرستنده می تواند پرونده ها را به راحتی رمزگذاری کرده و سپس آنها را برای گیرنده ارسال کند. همچنین می تواند پرونده ها را تکه تکه کرده و سپس ارسال کند.

میزبانی نیز با یک راه حل غیرمتمرکز کاملاً امکان پذیر خواهد بود. میزبانی به سادگی یک فایل خرد که حاوی محتوای فایل در قالب رمزگذاری شده باشد را نگه می دارد. با استفاده از کلید خصوصی می توان یک پرونده میزبان را نیز فراخوانی کرد. برخی از این برنامه ها برای تسهیل ویژگی های خود از بلاک چین Hyperledger استفاده می کنند.

مثالهای ذخیره سازی غیرمتمرکز وب 3.0

استورج: Storj یکی از راه حل های ذخیره سازی غیرمتمرکز پیشرو است. همچنین یکی از قدیمی ترین است. با Storj ، هرکسی می تواند داده ها را ذخیره کند. همچنین منبع باز است و استفاده از آن آسان است. هر کسی می تواند با آن فقط با 1 کلیک شروع شروع کند. مدل پرداخت در اطراف کاربران ایجاد می شود زیرا آنها می توانند همانطور که استفاده می کنند هزینه پرداخت کنند. رمز Storj برای سوخت رسانی به پلت فرم Storj استفاده می شود.

سیا: Sia همچنین یک راه حل امیدوارکننده ذخیره سازی غیر متمرکز است و همچنین به عنوان بزرگترین رقابت Storj برگزار می شود. Sia پرونده را به سی بخش تقسیم کرده و سپس متناسب با آن توزیع می کند. همچنین هنگام انتقال ، پرونده را رمزگذاری می کند.

Filecoin: آخرین پروژه ای که توجه من را جلب کرد Filecoin است. این یک پروژه توسط Protocol Labs است و در یک رویکرد دوگانه کار می کند و از دو نوع گره شبکه استفاده می کند.

با این کار لیست وب سایت های Storage Web 3.0 پایان می یابد. همه مثالها درست در تعاریف وب سایت 3.0 قرار دارند.

مزایای راه حل های ذخیره سازی غیرمتمرکز

 1. در سیستم عامل های مختلف یا حتی راه حل های بلاکچین به خوبی کار می کند.
 2. با رمزگذاری قوی از داده های منتقل شده محافظت می کند.
 3. هیچ نهاد متمرکز به این معنی نیست که کسی نمی تواند از داده ها استفاده کند.
 4. ارزان است و با فناوری های نسل بعدی مانند اینترنت اشیا به خوبی کار می کند.
 1. بیمه و بانکداری

بیمه و بانکداری یکی از فاسدترین بخشهای جامعه ما است. به عنوان مثال ، با فلسفه سودآوری اداره می شود. از طرف دیگر ، بانکداری نیز از همه قیدهای منفی منفی نیست. به طور کلی ، به راحتی می توانیم بگوییم که سیستم فعلی خراب است و برای پیشرفت کاربران در آن باید شفاف تر و ایمن تر باشد.

بخش بیمه و بانکی می توانند انقلابی در فناوری بلاکچین ببینند. موارد استفاده از این فناوری بسیار است و تأثیر آن زودتر از آنچه تصور می شود قابل مشاهده است. تحول از طریق استفاده از ویژگی های بلاکچین ، از جمله شفافیت ، امنیت ، جمع شدگی صورت خواهد گرفت. این بدان معناست که کلاهبرداری در امور بانکی و بیمه امکان پذیر نخواهد بود.

اکنون می توان سوابق را در بلاکچین نگهداری کرد. همچنین ، از قراردادهای هوشمند می توان برای خودکارسازی بیشتر کارهایی که نیازی به لمس انسان ندارند ، استفاده کرد. اجرای بلاکچین به این معنی است که بیشترین سود را به کاربران می رسانند. مطالبات بیمه ای آسان خواهد بود و کل مراحل را می توان با حداقل مدارک و یا بدون مدارک انجام داد. ادعاهای دروغین نیز بازدارنده خواهد بود. کاربران باهوش دیجیتالی نیز این تغییر را مفید می دانند.

مثالهای بیمه و بانکداری وب 3.0

AiGang: Aigang یک پروتکل بیمه DAO است که کشف استخرهای بیمه از طریق منابع گسترده را ارائه می دهد. توسط کاربرانی که می توانند با پیش بینی های حاصل از قراردادهای هوشمند DAO برنده جایزه شوند ، قابل استفاده است.

Everledger: این یک رجیستری جهانی دیجیتال توزیع شده است که هدف آن ارائه سوابق منحصر به فرد برای هر کاربر است. کاربران می توانند به صورت دیجیتالی داده ها را ذخیره کرده و در هر زمان که بخواهند به آنها دسترسی داشته باشند. محافظت می کند

کاربران و بانکها ، بازار آزاد و بیمه گران از کلاهبرداری.

کاشا: Cashaa نسل بعدی سیستم بانکی است که مقررات ، انطباق و امنیت را فراهم می کند. این وام های بانکی رمزنگاری فوری را ارائه می دهد و همچنین تجارت ارزهای رمزپایه را ارائه می دهد.

اشتراک امن: این شرکت در حال حاضر در حال تولید محصولات بیمه ای است که از شبکه مشترک مانند بلاکچین استفاده می کنند. اعتماد به نفس در تجارت را به ارمغان می آورد و به رشد آن در ارتفاعات جدید کمک می کند.

با نتیجه گیری از لیست وب سایت های بیمه و بانکی وب 3.0. همه این مثالها دقیقاً در تعاریف Web 3.0 قرار می گیرند.

مزایای بلاکچین برای بیمه و بانکداری

 1. هیچ تقلبی وجود ندارد یا کمتر.
 2. ادعاهای دروغین را می توان مسدود و حذف کرد
 3. تجربه مشتری بهبود یافته.
 4. توانمند سازی زیرکی دیجیتال
 5. حسابرسی داخلی بانک ها به راحتی انجام می شود.
 6. پرداخت بین المللی و متقابل اکنون با بلاکچین امکان پذیر است.
 1. پخش جریانی (ویدیو و موسیقی)

جریان سازی یک صنعت بزرگ است. همچنین ، بیان شده است که در دوره آینده با سرعت بیشتری رشد می کند. به عنوان یک کاربر ، شما از قبل بازیکنان بزرگی را می شناسید که ما را احاطه کرده اند.

حتی اگر آنها یک تجربه کاربری عالی ارائه دهند ، کل مفهوم انحصار در طولانی مدت برای صنعت خوب نیست. بسیاری از موضوعات ، از جمله سیاست های نامشخص ، همچنین آزار دهنده سیستم عامل های جریان فعلی هستند. آنها همچنین از داده های کاربر برای اهداف تبلیغاتی استفاده می کنند ، این امر حریم خصوصی کاربران را هنگام آنلاین بودن شکسته است. همه سیستم عامل های جریان از نظر هزینه تقریبا رایگان هستند. در این صورت ، شما محصولی برای آنها می شوید.

همچنین ، وقتی صحبت از سازندگان محتوا می شود ، Twitch و YouTube توجیه پرداخت کم را ندارند. پخش کننده های جدید کار با هیچ یک از سیستم عامل ها را دشوار می دانند و هیچ یک از سیستم عامل ها راه حلی برای این مشکل ندارند. به طور خلاصه ، کنترل متمرکز بر بستر پخش جریانی فرصت برابر را برای همه افراد اطراف فراهم نمی کند.

با برنامه های 3.0 و عملکردهای آنها برای فیلم و موسیقی آشنا شوید. در نمونه های ویدیویی وب 3.0 ، ما دارای مواردی مانند Livepeer ، Viuly ، Flixxo ، Videocoin ، LBRY و غیره هستیم..

همه سیستم عامل های فوق نویدبخش هستند و مشکل جریان ویدئو و موسیقی را به روش خود حل می کنند.

اکنون ثبت نام کنید: Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

مثالهای وب سایتهای ویدیویی و موسیقی وب 3.0

برای درک بهتر ، بیایید وب سایت های ویدیو و موسیقی وب 3.0 را لیست کنیم.

LivePeer: Livepeer یک پلت فرم غیرمتمرکز است که بر روی بلاکچین اجرا می شود. این یک سرویس جریان باز منبع باز را ارائه می دهد که هدف آن ایجاد یک پشته جریان برای وب 3.0 است.

LBRY: LBRY یک کتابخانه دیجیتالی غیرمتمرکز است که شکل متفاوتی از مطالب را در خود جای داده است. به عنوان یک کاربر ، می توانید روی سیستم عامل بخوانید ، تماشا کنید و بازی کنید. این بدان معناست که از کتاب ، موسیقی و فیلم پشتیبانی می کند و به نظر می رسد یکی از قدیمی ترین پروژه های وب 3.0 باشد.

UjoMusic: UjoMusic یک سکوی موسیقی است که در آن سازندگان موسیقی می توانند موسیقی خود را بارگذاری کرده و آن را بدون مشکلات حق چاپ و حق چاپ توزیع کنند. ارزهای رمزپایه و قراردادهای هوشمند به آن نیرو می دهند.

استاد: Maestro یک پلت فرم پخش موسیقی برای شنوندگان و هنرمندانی است که از بلاکچین استفاده می کنند.

مزایای بلاکچین در جریان سازی

 1. محتواسازان می توانند در یک محیط شفاف کار کنند
 2. هرکسی شانس برابر برای تبلیغ کار خود را دارد.
 3. مسائل مربوط به حق چاپ به لطف قراردادهای هوشمند قابل اغماض خواهد بود
 4. هیچ مرجع مرکزی به معنای آن نیست که هیچ خطری برای پوینده ها و سازندگان محتوا نخواهد داشت.
 1. کار از راه دور

دنیا به سمت مشاغل دور افتاده است. فقط در ایالات متحده ، مشاغل آزاد و مشاغل از راه دور تعداد زیادی از نیروی کار ایالات متحده را تشکیل می دهد. اینکه ببینیم به کجا می رویم کاملاً جذاب است زیرا کار در خانه را نسبت به دفتر کار ترجیح می دهیم. دلایل هر چه باشد ، سیستم عامل های کار از راه دور متمرکز چندان قابل توجه نیستند.

سیستم عامل های شغلی از راه دور غیر متمرکز می توانند به راحتی این مشکلات را برطرف کنند. برخی از مثالها شامل EthLance ، Atlas.Work ، CryptoTask ، Blocklancer و غیره است..

مشاغل از راه دور مثالهای وب 3.0

برای درک بهتر ، بیایید وب سایت های Jobs Web 3.0 را لیست کنیم.

اخلاق: Ethlance یک پلت فرم شغلی غیرمتمرکز و از راه دور است که در بالای بلاک چین Ethereum کار می کند. هرکسی می تواند در ازای ارز رمزنگاری شده Ether استخدام و کار کند. مهمترین مزیت استفاده از این سیستم عامل 0٪ هزینه خدمات ، عدم محدودیت در عضویت و غیره است.

اطلس کار: Atlast.Work یک پلتفرم فریلنسینگ مجهز به بلاکچین است که مقیاس پذیر است و از قراردادهای هوشمند و یادگیری ماشین برای توانمند سازی اکوسیستم فریلنسینگ استفاده می کند که هم فریلنسرها و هم کارفرمایان می توانند از حداکثر مزایای آن بهره مند شوند. نرخ شارژ ثابت آن 2 دلار برای هر کار است.

CryptoTask: CryptoTask یکی دیگر از پروژه های تحت وب 3.0 است که هیچ گونه هزینه و سانسوری برای کاربران ندارد. همچنین از الگوریتم پیشرفته ای برای تطبیق فریلنسرها با کنسرت ها استفاده می کند.

مزایای سیستم عامل مشاغل غیرمتمرکز و از راه دور

 1. بدون هزینه یا حداقل.
 2. مرجع عدم متمرکز به معنای پیوستن هرکسی است.
 3. بدون محدودیت برای پیوستن به سیستم عامل.
 4. با ارز رمزپایه پرداخت کنید
 1. مرورگر

مرورگرها دروازه ورود به اینترنت هستند. دو مرورگر اصلی موجود Google Chrome و Firefox هستند. آنها بیشتر بازار را به دست می گیرند. سلطه گوگل به هیچ وجه نادیده گرفته نمی شود.

ما وب را از طریق مرورگر وب کاوش می کنیم. برای مرور وب 3.0 ، به یک مرورگر نیاز داریم که متناسب با جنبه فلسفی غیرمتمرکز وب باشد. همچنین ، هنگام استفاده از مرورگرها ، مرورگرهای نسل فعلی کاملاً ایمن نیستند.

وقتی کاربران وارد وب سایت های آلوده می شوند ، رایانه های آنها می توانند آلوده شوند. مرورگرها در صورت عدم رشد مناسب مطابق با استانداردهای امنیتی فعلی ، اطلاعات نیز درز می کنند. به عنوان مثال ، مرورگر شما مکان ، اطلاعات سخت افزار و نرم افزار ، اطلاعات اتصال ، اطلاعات رسانه های اجتماعی و غیره را ذخیره می کند.

کاربران همچنین از طریق افزونه هایی که این مرورگرهای مدرن ارائه می دهند آسیب پذیر هستند. راه حل استفاده از یک مرورگر غیرمتمرکز است که اکوسیستم بهتری را با استفاده از فناوری بلاکچین فراهم می کند.

چند نمونه از مرورگرهای وب 3.0 شامل مرورگرهای Brave و Breaker است. همه این مثالها دقیقاً در تعاریف Web 3.0 قرار می گیرند.

مثالهای مرورگر وب 3.0

شجاع: شجاع همه چیز درباره حریم خصوصی است که در آن کاربران محصول نیستند. مرورگر با Ad-blocker از قبل نصب شده است. همچنین به کاربران این امکان را می دهد که داده های خود را در ازای ارز رمزنگاری شده به فروش برسانند.

مرورگر شکن: این یک مرورگر وب نسل بعدی است که مبتنی بر peer-to-peer است. این مکانی است که هر کسی می تواند به برنامه های خود بپیوندد ، به اشتراک بگذارد و از آنها شارژ کند. همچنین ، این یک ابزار خلاقانه است که توسط هر کسی قابل کشف است. این یک مرورگر وب 3.0 است.

مزایای مرورگر غیرمتمرکز

 1. کاربران می توانند بصورت خصوصی اینترنت را مرور کنند.
 2. هیچ خلأ امنیتی وجود ندارد یا کمتر.
 3. کاربران می توانند داده های خود را به یک سازمان بفروشند و حقوق دریافت کنند.
 4. سریع و ایمن.

نتیجه

وب 3.0 برای ماندن در اینجا است. ما در مراحل ابتدایی هستیم که برنامه های وب 3.0 و عملکردهای آنها هنوز در حال توسعه هستند. همچنین ، نیاز به تصویب گسترده برای وب 3.0 وجود دارد. ممکن است تغییر چشم انداز وب به طور کامل ده سال طول بکشد. حتی در حال حاضر ، ارزش انتظار و لازم را دارد.

اگر می خواهید درباره وب 3.0 و اکوسیستم آن بیشتر بدانید ، می توانید با دوره رایگان بلاکچین ما شروع کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map