Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای مبتدیان: AION چیست؟ شبکه جهانی بلاکچین نسل سوم

آیا شما اعتقاد دارید که فناوری بلاکچین در آینده تشدید خواهد شد؟ در این صورت ، مطمئناً به مکانیزم ها ، پل ها و فرایندهایی برای انتقال داده های خود بین شبکه های مختلف بلاکچین نیاز خواهید داشت. از این گذشته ، دنیا با شبکه سازی و اشتراک اطلاعات کار می کند. این دقیقاً همان چیزی است که شبکه AION در دنیای مبتنی بر بلاکچین ارائه می دهد. اما AION دقیقاً چیست?

AION – اینترنت غیرمتمرکز

نوکو, یک شرکت بلاکچین سازمانی کانادایی ، توسعه یافته است شبکه AION که از رمز AION استفاده می کند.

AION یک سیستم بلاکچین چند لایه است که برای حل مسائل مربوط به حریم خصوصی ، مقیاس پذیری و قابلیت همکاری با شبکه های بلاک چین موجود طراحی شده است..

پروژه های بلاکچین نسل اول مانند بیت کوین مردم را قادر می سازد معاملات نظیر به نظیر را در یک دفتر توزیع شده عمومی ثبت کنند. سپس پروژه های بلاکچین نسل دوم مانند Ethereum که به توسعه دهندگان اجازه می دهد با استفاده از الگوریتم های پیچیده تر ، پروژه های خود را بسازند و میزبان آن باشند..

اما ، هر دو پروژه نسل اول و دوم از قدرت اتصال شبکه شبکه بلاکچین در مقیاس جهانی استفاده نمی کنند.

بنابراین ، شبکه های بلاکچین نسل سوم به وجود آمدند که ارتباط گسسته زنجیره بلوک را امکان پذیر می کردند. و, AION اولین شبکه بلاکچین نسل سوم جهان است!

AION که به عنوان یک شبکه بلاکچین شناخته می شود ، امکان برقراری ارتباط بی عیب و نقص بین انواع زنجیره بلوک را فراهم می کند و به مدیریت برنامه های آن کمک می کند.

 

شبکه AION چیست?

شبکه AION از ساختارهای بلاکچین سفارشی پشتیبانی می کند و مکانیزمی مطمئن برای قابلیت همکاری بین زنجیره ای فراهم می کند. این ارزش ، منطق و دارایی های نقدینگی را در میان کاربران شبکه ای که معاملات بدون درگیر شدن واسطه ها انجام می شود ، منتقل می کند.

اولین شبکه اختصاصی و عمومی AION با نام AION-1 شناخته می شود. این بلاک چین در کلاس نسل سوم ، سطح بعدی امنیت و انگیزه های اقتصادی انگیزشی رمزنگاری را در فضای داخلی نشان می دهد.

 


اعتبار تصویر: AION

 

AION Blockchain – ایجاد قابلیت همکاری و افزایش امنیت در Cryptosphere

تصویب جریان اصلی فناوری بلاکچین نیاز به قابلیت همکاری دارد. شبکه های Blockchain باید بتوانند با سیستم های قدیمی مانند موسسات مالی ارتباط برقرار کنند تا موفق شوند.

متأسفانه ، از هم اکنون ، ارتباط بین کریوسفر و میراث جهانی چالش برانگیز است.

سکه های رمزنگاری مختلف مانند Ethereum ، Bitcoin ، Zcash و غیره نمی توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. برای بیت کوین دانستن اینکه در شبکه Litecoin چه می گذرد و بالعکس چالش برانگیز است.

اگرچه صرافی های رمزنگاری درگاهی را بین ارزهای دیجیتال فراهم می کنند ، اما هنوز یک مشکل وجود دارد. مسئله این است که مبادلات رمزنگاری غیرمتمرکز نیستند. این موارد در معرض نقض امنیتی مانند هک و خاموشی برای مدت طولانی بسیار آسیب پذیر هستند.

AION Blockchain تقویت همکاری و امنیت در رمزنگاری است. این یک راه حل قابل اعتماد برای مقیاس پذیری ، امنیت و قابلیت همکاری برای بلاک چین های خصوصی و عمومی فراهم می کند.

تیم AION

متیو اسپوک ، مدیر عامل شرکت Nuco Global Inc AION را در سال 2017 تأسیس کرد. Nuco همچنین بنیاد Aion و اکوسیستم Aion را راه اندازی کرد.

تیم پشت این پروژه جامعه محور متشکل از مهندسین نرم افزار ماهر ، علی شریف ، کریس لین و الکساندرا رواتیس هر کدام با سالها تجربه فناوری هستند. Nuco CTO ، Junius Tu ، بیش از 15 سال تجربه رهبری بلاکچین را دارد.

توسعه دهندگان تجارت Duncan Cameron و Dipesh Pradhan هستند. مدیر مالی ، جیسون بورک و COO ، کسم فرانک همچنین تجربه بزرگی در زمینه رمزنگاری و کارآفرینی دارند.

AION TOKEN

Aion از رمز AION سازگار با ERC20 استفاده می کند. AION در ابتدا در بلاکچین Ethereum تسهیل می شود. اما ، کاربران می توانند به راحتی آن را به شبکه AION تبدیل کرده و بین هر دو زنجیره بلوک انتقال دهند.

کاربران ایده آل Blockchain AION                             

طبق گفته بنیانگذار و مدیر عامل AION ، پنج نوع کاربر می توانند از بلاکچین AION استفاده کنند:

1. استارتاپ ها

اکنون تعداد قابل توجهی از استارت آپ ها از فناوری بلاکچین برای حمایت از تجارت خود می خواهند. آنها معمولاً دانش عمیقی از مشاغل خود دارند ، اما در مورد بلاکچین شناخت زیادی ندارند.

AION به آنها کمک می کند تا تجارت آنها را به راه حلهای مختلف مبتنی بر بلاکچین مرتبط با حوزه خود متصل کنید. با استفاده از شبکه Aion و راه حل های آن ، شرکت های نوپا می توانند در مناطقی که در آنها تخصص دارند تمرکز کنند.

2. شرکت ها

قابلیت همکاری ارائه شده توسط بلاکچین Aion ، صنایع قدیمی را با صنایع رمزنگاری یکپارچه وصل می کند. تیم Aion زمان زیادی را صرف فهمیدن آنچه که باعث می شود شرکت های بزرگ از قدرت رمزنگاری استفاده نکنند می کند.

3. DApp توسعه دهندگان

بسیاری از توسعه دهندگان در حال کار برای توسعه dapps (برنامه های غیرمتمرکز) بر اساس ethereum ، بیت کوین و غیره هستند. اما ، عدم قابلیت همکاری توسعه دهندگان را فقط به یک پروتکل محدود می کند. Aion این مشکل را حل می کند که توسعه دهندگان Dapp را قادر می سازد تا در چندین سیستم انتقال دهند.

4. اعتبار سنجی ها

کاربران اصلی Aion اعتبارسنج ها هستند ، افرادی که مسئول اجماع در اکوسیستم Aion هستند. آنها هر معامله را کنترل و تأیید می کنند تا اعتبار آن را قبل از انتقال به شبکه بلاک چین مقصد بررسی کنند.

5. پل سازها

گروه دیگری از کاربران هسته Aion پل سازهایی هستند که معاملات بین زنجیره ای را رصد می کنند.

مزایای AION

اعتبار تصویر: AION

Aion مزایای زیر را به هر دو سازمان خصوصی و عمومی ارائه می دهد:

1. زنجیره بلوک فدراسیون

Aion با استفاده از مکانیزم پل با کارایی بالا قابلیت همکاری و ارتباط بین شبکه های مختلف بلاکچین را فراهم می کند. کاربران می توانند با استفاده از این مکانیزم پل ، مقدار و داده ها را بین بلاکچین ها انتقال دهند.

2. مقیاس پذیری پیشرفته

مقیاس پذیری یکی از بزرگترین موضوعات مربوط به بلاک چین های نسل اول و دوم است. Aion با استفاده از ماشین مجازی این مسئله مقیاس پذیری را حل می کند. ماشین مجازی برنامه ها را قادر می سازد تا در چندین زنجیره بلوک مختلف با عملکرد بهتر و مقیاس پذیری عملکرد داشته باشند.

3. بلاکچین سفارشی

با حفظ قابلیت همکاری با سایر شبکه های بلاکچین ، می توانید با استفاده از اکوسیستم Aion یک بلاکچین سفارشی طراحی کنید. بلاکچین شما می تواند شامل الگوریتم های اجماع مختلف و ماشین های مجازی باشد.

زنجیره بلوک سازگار با Aion خود را ایجاد کنید

زنجیره بلوک سازگار با شبکه Aion به هر دارنده رمز AION ERC-20 امکان ساخت قابلیت های بلاکچین و آلفا را می دهد. این یک اکوسیستم کامل از ابزارها و سرویس هایی است که نسل بعدی قابلیت های بلاکچین را امکان پذیر می کند. ویژگی ها عبارتند از:

 • امنیت و کیفیت شرکت ، هسته BFT
 • قابلیت مقیاس پذیر بزرگ برای استقرار یک شبکه بزرگ
 • انطباق با سیاست ها و ابزارهای مدیریت ERC20
 • Java API با تأخیر کم و پهنای باند بالا

شبکه AION چگونه کار می کند?

شبکه Aion چند لایه از اجزای زیر تشکیل شده است:

1. اتصال شبکه ها

شبکه های اتصال پروتکل هایی هستند که امکان برقراری ارتباط بین زنجیره های بلوکی خصوصی و عمومی را در اکوسیستم زنجیره بلوک AION فراهم می کنند. این مسیر برای انتقال پیام بین بلاک چین های شرکت کننده با استفاده از یک پروتکل پل فراهم می کند.

اتصال شبکه ضمن کنترل مشکلات ، جریان روان معاملات بین شبکه ها را نیز تضمین می کند.

2. معامله بین زنجیره ای

معاملات بین زنجیره ای تمام شبکه های متصل را قادر می سازد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. تراکنش های بین زنجیره ای در بلاکچین منبع ایجاد می شوند و از طریق پل ها و شبکه های اتصال برای رسیدن به بلاکچین هدف جریان می یابند.

هر معامله بین زنجیره ای شامل موارد زیر است:

 • ظرفیت ترابری – داده های واقعی
 • فراداده – اطلاعات مربوط به روال و هزینه
 • اثبات مرکل (اختیاری) – اگر فرستنده بخواهد پل را دور بزند ، استفاده می شود

اعتبارسنج در هر مرحله از این فرآیند اعتبار معامله را تأیید می کند. اگر معاملات نامعتبر را رد کند ، و اکوسیستم قبل از انجام معامله به حالت قبلی بازگردد.

3. پل ها

پل ها اعتبارسنجی هستند که تراکنش های بین زنجیره ای را در شبکه تایید می کنند. این معامله را فقط در صورت معتبر بودن امضا و پخش می کند اگر بلاکچین منبع آن را پلمپ کرده و هزینه حمل و نقل را برای آن پرداخت کرده باشد.

چندین گروه اعتبارسنج می توانند چندین پل را در همان شبکه بلاکچین ثبت کنند. کاربر با ذکر شبکه هدف مشخص می کند از کدام پل استفاده کند.

4. مشارکت شبکه ها

به هر شبکه واجد شرایط عضویت در اکوسیستم Aion ، شبکه مشارکت کننده گفته می شود. این می تواند یک نهاد بلاکچین ، اوراکل ، خوشه پایگاه داده یا دخمه ها باشد. هر شبکه شرکت کننده باید:

 • غیر متمرکز
 • قادر به تمایز بین معاملات منظم و معاملات بین زنجیره ای است
 • با پروتکل اجماع استفاده شده توسط پل و ذخیره یک معامله معتبر آشنا هستید.
 • هر زمان معامله بین زنجیره ای متوقف است باید دارای زمان قفل باشد.

آینده ارز رمزنگاری شده AION

بلاکچین و تمرکززدایی به عنوان افراد غیرانتفاعی ما عمل خواهند کرد. بنابراین ، تسلط بر قابلیت همکاری بسیار مهم است و به نظر می رسد تصویب AION ایده ای باورنکردنی است.

در حال حاضر ، تیم سازنده این بلاکچین نسل سوم دو مرحله مهم را تا سال 2019 تحقق بخشیده است. مرحله اول شامل توسعه ماشین مجازی (VM) ، الگوریتم اجماع اثبات شده کار و انتشار مقالات فنی برای Aion VM ، پل Aion و اثبات هوش.

مرحله دوم شامل پل زدن همه شبکه های شرکت کننده ، آزاد کردن نسخه دوم VM و تکمیل سازوکار اجماع نامزدی Validator است..

با رشد مداوم در رمزنگاری ، سریعترین مفهوم گسترش زنجیره های جانبی و تقاضای فزاینده برای تعامل بین بلاکچین ها ، به نظر می رسد AION یک موفقیت آشکار در آینده است.

* سلب مسئولیت: مقاله نباید به این صورت باشد و به منظور ارائه هیچ گونه مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است. ادعاهای مطرح شده در این مقاله به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست و نباید چنین برداشت شود. تحقیق خود را انجام دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector