Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

پیاده سازی Bitcoin SegWit: دروس اصلی برای توسعه دهندگان بلاکچین

آیا شما یک توسعه دهنده بیت کوین یا بلاکچین هستید؟ شما احتمالاً به دنبال مقیاس پذیری ، تأخیر شبکه ، هزینه های معامله و موارد مشابه هستید و سعی در بهبود بلاک چین های عمومی دارید. اجرای Bitcoin SegWit درسهای مهمی دارد و من در این مقاله این پروژه را توضیح خواهم داد. با این حال ، ابتدا توضیح خواهم داد که Segregated Witness (SegWit) چیست.

پذیرش بیت کوین و چالش هایی که کاربران با آن روبرو هستند

بیت کوین قدرت خود را با شبکه ناآرام و ایمن خود به دست مردم سپرده است و از محبوبیت بالایی برخوردار است. با این حال ، هنوز کوپای صبحانه خود را با آن خریداری نمی کنید ، نیستید?

با وجود محبوبیت ، به دلیل چالش های زیر ، معاملات روزمره هنوز در بیت کوین نیستند:

  1. هر گره در شبکه بیت کوین باید تمام بلوک ها و تراکنش ها را ذخیره کند و در اعتبار سنجی معاملات شرکت کند. یک شبکه بیت کوین فقط می تواند به سرعت کندترین گره باشد. بیت کوین از الگوریتم اجماع “اثبات کار” (POW) استفاده می کند که مشارکت هر گره را الزامی می کند. درباره الگوریتم POW در «PoW Vs. PoS: مقایسه بین دو الگوریتم اجماع بلاکچین.
  2. الگوریتم POW به استخراج کنندگان بیت کوین نیاز دارد تا یک معما رمزنگاری فزاینده پیچیده را حل کنند ، از این رو آنها از قدرت محاسبات سنگین استفاده می کنند. علاوه بر این ، انرژی بار شبکه را افزایش می دهد. تأثیر تأخیر شبکه است.
  3. کاربران بیت کوین می خواهند معاملاتشان سریع انجام شود. با این وجود ، تأخیر شبکه و عدم مقیاس پذیری سرعت آنها را کاهش می دهد. بلاک های بیت کوین فقط تعداد محدودی از تراکنش ها را کنترل می کنند و برای اولویت بندی در معاملات خود ، کاربران هزینه های بالای استخراج را پرداخت می کنند. این هزینه ها مرتباً افزایش می یافت.

بیت کوین SegWit مسئله کارمزد معاملات را تا حد قابل توجهی حل کرد ، اما به دلیل مسئله دیگری ایجاد شد ، که اکنون توضیح خواهم داد.

منشا Bitcoin SegWit: قابلیت انعطاف پذیری بیت کوین

بیت کوین همچنین یک مسئله بالقوه جدی دیگر داشت. بیت کوین از رمزگذاری داده استفاده می کند ، که ابتدا یک متن ساده را به یک “متن رمز” مخلوط تبدیل می کند. فقط شخصی که دارای کلید خصوصی است می تواند متن رمز را با استفاده از کلید خصوصی به متن ساده اصلی رمزگشایی کند.

قابلیت انعطاف پذیری یک اشکال در فناوری رمزگذاری است که به مهاجمان سایبری اجازه می دهد متن رمز را به متن رمز دیگر تبدیل کنند. سپس هکرها می توانند متن رمز اصلاح شده را به متن ساده و کاملاً متفاوت ، اما مرتبط رمزگشایی کنند. به عنوان مثال ، آنها می توانند آدرس گیرنده و مقدار پرداخت را در یک معامله پرداخت تغییر دهند! رمزگذاری بیت کوین این اشکال انعطاف پذیری را داشت.

“Segregated Witness (Consensus Layer)” ، یعنی SegWit “پیشنهاد بهبود Bitcoin” (BIP) 141 در مورد حل این اشکال انعطاف پذیری بود.

چگونه اجرای Bitcoin SegWit مسئله انعطاف پذیری را حل کرد

پیتر وول ، توسعه دهنده Bitcoin ، در دسامبر 2015 با پیشنهاد SegWit روبرو شد. این راه حل به شرح زیر است:

  1. این ساختار متفاوتی به نام “شاهد” ایجاد کرد. این داده برای احراز هویت یک معامله است اما جزئیات معامله را ندارد.
  2. ساختار جدید شاهد جدا از بقیه داده های معامله به بیت کوین متعهد است ، از این رو “شاهد جدا شده” نامگذاری شده است.
  3. فرض کنید هکرها داده های معامله را در دست گرفته و از اشکال انعطاف پذیری سو استفاده می کنند. آنها دیگر با SegWit نمی توانند به قطعه امضای دیجیتال دسترسی پیدا کنند.
  4. از این رو ، حتی اگر آنها موفق شوند متن متن را به چیز دیگری تغییر دهند ، تلاش آنها بدون امضای دیجیتال مفید نیست.

این پیشنهاد Bitcoin SegWit برای حل اشکال انعطاف پذیری برنامه ریزی شده است. با این حال ، این پیشنهاد شامل تغییرات بیشتری بود و اینها به افزایش موثر بلوک بیت کوین کمک کردند. ادامه مطلب را بخوانید ، تا بدانید که چگونه.

بیت کوین SegWit به طور موثر اندازه بلوک بیت کوین را افزایش می دهد


اندازه بلاک Bitcoin 1 مگابایت (MB) است. همچنین ، اطلاعات امضا قسمت خوبی از داده های معامله را تشکیل می دهد ، از این رو یک بلوک می تواند شامل تنها چند معامله باشد.

پیشنهاد SegWit پارامتر متفاوتی به نام “واحد وزن” (WU) ایجاد کرد. هر بایت از بخش داده های معامله بلوک مربوط به 4 WU است. با این حال ، هر بایت از ساختار “شاهد” برابر با 1 WU است.

این پیشنهاد همچنین حداکثر وزن بلاک بیت کوین را 4 میلیون WU تعریف کرد. ریاضیات ساده خود را انجام دهید ، و می توانید ببینید که چگونه بلوک های جدید با SegWit بیش از 1 مگابایت به طور موثر دارند! این اجازه داد تا ماینرها معاملات بیشتری را در یک بلوک وارد کنند.

از آنجا که هر بلوک اکنون فضای م moreثرتری دارد ، رقابت شدید برای درج معامله در یک بلوک کاهش می یابد. این به نوبه خود باعث کاهش کارمزد معاملات می شود!

اگر جامعه بیت کوین تصمیم گرفته بود که به صراحت محدودیت اندازه بلوک 1 مگابایتی را لغو کند ، آنها نیاز به اجرای یک چنگال سخت داشتند. با این حال ، انجمن های رمزنگاری اغلب به دلیل بی ثباتی که در شبکه و اکوسیستم کلی ایجاد می کنند ، چنگال های سخت را ترجیح نمی دهند.

در صورت اجرای Bitcoin SegWit ، قانون محدودیت اندازه بلوک 1 مگابایت همچنان برقرار است ، اما پارامتر جدید WU آن را دور زد. از این رو ، هیچ سخت افزاری برای اجرای SegWit وجود نداشت.

جوانب مثبت و منفی Bitcoin SegWit ، و تصویب

شما فقط دیدید که چگونه SegWit اشکال انعطاف پذیری را برطرف کرد و هزینه های معاملات بیت کوین را کاهش داد. با این حال ، مزایای اضافی نیز وجود دارد. مثال “شبکه رعد و برق” را در نظر بگیرید.

شبکه لایتنینگ یک راه حل خارج از زنجیره برای امکان انجام معاملات پرداختی کوچک و مکرر است. این در بالای بلاکچین بیت کوین اجرا می شود و هر معامله ای را در آنجا ثبت نمی کند. این راه حل فقط یک خلاصه دوره ای از معاملات در بلاکچین بیت کوین را ثبت می کند.

از آنجا که این سیستم تمام معاملات متوسط ​​را در بلاکچین بیت کوین انجام نمی دهد ، کاربران نیاز به اطمینان داشتند که تراکنش های میانی آنها ایمن است. اشکال قابلیت انعطاف پذیری اجازه این اطمینان را نمی دهد. پیاده سازی Bitcoin SegWit نیز به توسعه شبکه Lightning کمک کرد.

با وجود مزایای فراوان SegWit ، شما نباید آن را به عنوان یک راه حل پیشرفته مقیاس گذاری بیت کوین در نظر بگیرید. این یک مقیاس پذیری خودکار نیست ، بلکه فقط یکبار عبور از محدودیت اندازه بلوک بیت کوین بود. علاوه بر این ، افزایش موثر اندازه بلوک ممکن است باعث شود که گره های کندتر بارگیری بلوک های بیت کوین در آینده را بیشتر کنند.

بیت کوین SegWit در آگوست 2017 و پس از مباحثات فراوان در جامعه بیت کوین درباره مزایا و معایب آن اجرا شد. با این حال ، تصویب کامل نیست و شما می توانید آمار را مشاهده کنید اینجا.

به عنوان یک توسعه دهنده بیت کوین یا بلاکچین ، می توانید درس های مهمی از پیاده سازی Bitcoin SegWit بیابید. هنگام تهیه پیشنهادات بهبود ، جنبه های مقیاس پذیری ، امنیت و تمرکززدایی طولانی مدت را در نظر بگیرید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector