Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

دفترچه تحول Blockchain

بلاکچین برخلاف آنچه که قبلاً دیده ایم ، صنعت مالی را متحول می کند. این مفهوم برای دهه ها در حال ساخت بود اما تا رونق ارز رمزنگاری شده بیت کوین نبود.

به نظر می رسد ، جهان هنوز در حال رشد با رشد غافلگیرانه بلاکچین است. مقررات بیشتری تنظیم شده و به نظر می رسد چشم انداز آینده نقش مهمی در بلاکچین دارد.

مطابق بافوربس, مشاغل و شرکت های بزرگ نه تنها در حال بررسی بلاکچین نیستند ، بلکه اکنون آن را پیاده سازی می کنند. به عبارت ساده ، مشاغل به دنبال تبدیل بلاکچین از فناوری سنتی به بلاکچین هستند.

آینده بلاکچین

کارشناسان پیش بینی می کنندآینده روشن برای صنعت ارزش بازار جهانی صنعت بلاکچین فقط 411 میلیون دلار بود که انتظار می رود طی سه سال آینده به حدود 8 میلیارد دلار برسد. انتظار می رود در سال 2024 بازار بلاکچین به 20 میلیارد دلار برسد.

طبق یک گزارش ، 10٪ از تولید ناخالص داخلی جهانی تا سال 2027 در زنجیره های بلوکی ذخیره خواهد شد. این پیشرفت بزرگی است که بخاطر داشته باشید ، ما در مورد کمتر از یک دهه صحبت می کنیم. برخی تخمین ها وجود دارد که حتی 3 تریلیون دلار بازار بلاکچین را تا سال 2030 پیش بینی می کنند.

مشابه دوران dot-com ، مرحله اولیه بلاکچین از نظر تماشایی طاقت فرسا نبود. با این حال ، این شرکت در صنایع مختلف خارج از صنعت پیشگام خود جایگاه خود را پیدا کرده است.

به زبان ساده ، بلاکچین محدود به بخش مالی نیست ، بلکه قبلاً صنایع دیگر را متحول کرده است.

این دفترچه تحول Blockchain برای شرکت هایی است که می خواهند بلاکچین را در ساختار و استراتژی خود بگنجانند. این اساساً برای شرکتهایی طراحی شده است که حداقل 500 میلیون دلار در بازار مجاز هستند. با این حال ، اصول اولیه تقریباً توسط همه شرکتها صرف نظر از اندازه آنها با کمی تنظیمات قابل پیگیری است.

هر شرکتی می تواند از توصیه های ذکر شده در این کتاب برای کار در پروژه های بلاکچین استفاده کند که در نهایت آماده تغییر کل مدل های کسب و کار هستند..

چالش های اجرای بلاکچین?

شکی نیست که بلاکچین توانایی تبدیل صنایع زیادی را دارد که امروزه شاهد آن هستیم ، اما چالشهایی نیز برای پذیرش گسترده این فناوری وجود دارد. مثلا:

 • نیاز به ایجاد استانداردهای سیستم عامل خصوصاً برای پیاده سازی بلاکچین در سطح سازمانی است.
 • مشتریان در حال جستجوی راه حل های بلاکچین هستند که مختص صنعت باشد و هدف اصلی آنها نباشد.
 • برای باز کردن قفل مقدار واقعی بلاکچین ، اتصال بهتر بین چندین سیستم عامل بلاکچین مستقل مورد نیاز است.

پخش اجمالی سریع


کتاب تحول بلاکچین

در اینجا پنج مرحله اساسی وجود دارد که شما باید برای تبدیل شرکت با استفاده از فناوری بلاکچین انجام دهید:

 1. با پروژه های کوچک شروع کنید
 2. یک نیروی کار بلاکچین بسازید
 3. تیم ها را آموزش دهید
 4. تدوین استراتژی
 5. شبکه های داخلی و خارجی ایجاد کنید

عوامل پیش برنده انقلاب بلاکچین

قبل از رفتن به هر مرحله از دفترچه پیاده سازی Blockchain ، بحث در مورد عوامل محرک رشد بلاکچین مهم است.

در اینجا عوامل ذکر شده است:

 • شفافیت

این یک مسئله مشترک در صنعت زنجیره تامین است. عدم شفافیت موضوعات جدی را در زنجیره تأمین جهانی ایجاد می کند که شامل نگرانی های ایمنی و بهداشتی و همچنین تقلبی است.

به عنوان مثال ، صرفاً جعل جعل و تقلب بیش از 7.5 میلیارد دلار هر سال فقط برای نیمه هادی های مستقر در ایالات متحده هزینه دارد. بلاکچین مطمئناً یک لایه شفافیت به صنعت بلاکچین ارائه می دهد تا ضررهای آنها را به دلیل عدم شفافیت کاهش دهد.

 • پیچیدگی

شما می توانید چندین واسطه مانند دلالان ، م institutionsسسات مالی و چندین م -سسه شخص ثالث پیدا کنید که تجارت جهانی را پیچیده و همچنین کند می کنند. بر اساس برآوردها ، تأمین کنندگان و مشاغل ، به ویژه در بازارهای در حال ظهور ، تا 30٪ سود مالیات قابل دریافت را پرداخت می کنند. این امر هزینه های تجاری زیادی را به همراه دارد.

 • امنیت

یکی از موضوعات اصلی با معماری متمرکز اطلاعات در دنیای فناوری ، نقض امنیت است. چنین معماریهای متمرکز در برابر تلاشهای هکری که آنها را ناامن می کند ، آسیب پذیر هستند. طبق تخمین ها ، طی دو سال آینده 20 میلیارد دستگاه اینترنت اشیا در جهان وجود دارد که همه در معرض هک هستند. بلاکچین امنیت بهتری را به صنعت IT ارائه می دهد.

بلاکچین یک راه حل مناسب برای همه مشکلات فوق ارائه می دهد ، بنابراین این عوامل رشد آن را تحریک می کنند. با دیجیتال سازی فرآیندهای تجاری ، رمزگذاری قراردادهای پیچیده و رمزگذاری دارایی ها ، اعتماد را در سطح شرکت ایجاد می کند. با اجرای این فرایندها ، مشاغل و شرکت ها می توانند فرایندهای تجاری را ایمن ، ساده و کارآمدتر کنند.

1. با پروژه های کوچک شروع کنید

مانند هر کار جدید ، بهتر است از کوچک شروع کنید. برای پروژه های ابتدایی خود ، اگر به جای یک تحول کامل روی پروژه های آزمایشی کوچکتر تمرکز کنید ، خطرات کمتر است. چنین پروژه هایی تأثیر معنی داری خواهند داشت و نقشه راهی قابل دستیابی برای شرکت ترسیم می کنند. این موفقیت می تواند ذینفعان را متقاعد کند که ابتکار عمل و مشارکت بیشتری را نشان دهند.

با این وجود ، پروژه ها باید به اندازه کافی قابل توجه باشند تا بتوانند تأثیرگذار باشند. در حالت ایده آل ، شما می خواهید با استفاده از فناوری برای حل مشکلات موجود در استراتژی یا عملیات شرکت ، از روحیه واقعی کارآفرینی استفاده کنید.

بلاکچین یک فناوری تحول دیجیتال برجسته است که به شما امکان می دهد مشکلات را به روشی م addressثر برطرف کنید ، شفافیت بیشتری ایجاد کنید و فرآیند م effectiveثرتری ایجاد کنید..

دستورالعمل های تغییر شکل بلاکچین

در اینجا چند دستورالعمل در مورد پروژه های کوچک بلاکچین که می خواهید با آنها شروع کنید وجود دارد:

 • اهداف پروژه باید مشخص و قابل اندازه گیری باشد.
 • مطالعه امکان سنجی پروژه باید از قبل انجام شود تا اطمینان حاصل شود که موفقیت در پروژه بیشتر است.
 • تیم های موجود در حال توسعه و امنیت شبکه باید بتوانند با تیم های خارجی متبحر در توسعه فناوری بلاکچین همکاری کنند.
 • این پروژه باید در شش ماه اول پیشرفت کمی را نشان دهد.

شروع کار با چند پروژه آزمایشی به سازماندهی حرکت بزرگتری کمک می کند. این در اصل همان استحاله است. هنگامی که موفقیت در پروژه اول یا دوم یک حرکت جدی را آغاز می کند ، در اصل کل شرکت را به یک سمت سوق می دهد.

بهترین مثال برای این امر هوش مصنوعی (AI) است. امروزه این راه تقریباً در هر صنعتی از تولید تا تدارکات تا تبلیغات هموار است. چگونه همه چیز شروع شد؟ در سطح بسیار کمی.

شرکت ها پروژه های کوچک هوش مصنوعی را آغاز کردند که به آنها کمک کرد تا مشکلات موجود در فن آوری موجود خود را حل کنند. شرکت های بزرگ فناوری که امروز میلیون ها دلار در هوش مصنوعی سرمایه گذاری می کنند ، یکبار پروژه های کوچکتر را در سازمان خود تأمین کردند. این امر به ایجاد جنبشی کمک کرده و مسیری را ایجاد می کند که این فناوری در صنایع دیگر فرو رود.

موفقیت یک پروژه پروژه دیگری حتی بزرگتر را آغاز کرد. مهندسان باتجربه تر شدند. سرمایه گذاران علاقه بیشتری پیدا کردند. سرانجام ، این فناوری باعث رونق و تحول بسیاری از صنایع موجود شد. پیش بینی می شود تا سال 2030 ، هوش مصنوعی 13 تریلیون دلار به رشد تولید ناخالص داخلی کمک کند.

برخی از این موارد در مورد شرکتهایی که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند نیز همین استاسامی بزرگ که کوچک شروع شد و اکنون از بلاکچین در مقیاس بسیار بزرگتری استفاده می کند. این شرکت ها شامل بانک صنعتی و بازرگانی چین (ICBC) ، JPMorgan Chase هستند & شرکت (JPM) ، Berkshire Heathaway Inc. ، بانک آمریکا ، ولز فارگو & شرکت ، و بسیاری از نام های مشابه.

موارد استفاده از بلاکچین

در اینجا چند شرکت دیگر وجود دارد که از فناوری بلاکچین به عنوان نمونه یا موارد استفاده از بلاکچین استفاده می کنند.

 • بانک ساخت و ساز چین: CCB با برخی از محصولات مالی خود شروع به کار کرد و از پلت فرم IBM blockchain برای ساده تر و ساده تر کردن فرآیند استفاده کرد ، بیشتر برای خدماتی که در ترکیب با شرکت های بیمه می فروشند.
 • بانک کشاورزی چین: این بانک با شروع کار کوچک ، پروژه ای را برای ارائه وام های کشاورزی به بازرگانان تجارت الکترونیکی در یک شبکه غیرمتمرکز آغاز کرده است..
 • شرکت اپل.: غول فناوری جهانی با استفاده از بلاکچین برای مهار کردن داده ها شروع به کار می کند.
 • شرکت تویوتا موتور: این شرکت ژاپنی در حال بررسی روش های فعال کردن پرداخت های بلاکچین برای اتومبیل های خودران است.
 • سامسونگ: غول فناوری کره جنوبی از یک بستر بلاکچین برای ردیابی زنجیره های تأمین جهانی استفاده می کند.

اینها چندین نمونه عالی است که برخی از بزرگترین شرکتهای جهان با بلاکچین شروع به کندی می کنند و اکنون روی پروژه های کوچکتر کار می کنند.

به طور کلی ، برخی از صنایع عمده که دچار اختلال در بلاکچین می شوند شامل صنعت مالی ، بهداشت و درمان ، املاک و مستغلات ، صنعت حقوقی ، امنیت ، دولت و آموزش است..

2. یک گروه ویژه Blockchain بسازید

هنگامی که شما در یک فناوری مانند بلاکچین سرمایه گذاری می کنید ، به افراد مناسب برای اتفاق افتادن امور و آن هم با سرعت بیشتری نیاز دارید. بدیهی است که شما به تخصص در این زمینه نیاز خواهید داشت.

با این حال ، بلاکچین یک فناوری کاملاً نوپا است. این کار استخدام افراد از خارج را دشوار خواهد کرد. با در نظر داشتن این واقعیت که شما مزایای طولانی مدت این فناوری را می خواهید ، به یک گروه ویژه با افراد از درون سازمان نیاز دارید.

تقاضا برای مهارت های بلاکچین افزایش یافته است300٪ فقط در یک سال ، با افزایش تقاضا از کسب و کارهایی که به دنبال تحول در بلاکچین هستند. این امر همچنین باعث افزایش متوسط ​​حقوق (84،884 دلار) می شود كه هم اكنون بالاتر از حقوق متوسط ​​آمریكا (52،461 دلار) است..

توسعه یک تیم داخلی یا تأمین منابع خارجی: درسی برای یادگیری

شما باید به سایر فن آوری ها و نحوه استفاده شرکت ها از منابع خود برای بهره مندی از آنها نگاه کنید. باید درسهای مهمی آموخت. تحول دیجیتالی بسیاری از صنایع از دهه 90 به معنای استخدام یک متخصص ، به عنوان مثال ، یک CTO بود.

در آن دوره ، شرکتی که CTO استخدام می کرد یک معامله بزرگ بود. در مقابل ، کسانی که از پروژه های مستقل با استفاده از کمک خارجی استفاده می کردند ، به طور کامل از مزایای اینترنت استفاده نمی کردند.

برای کاربردهای بلاکچین برای مشاغل خود ، شما به رهبری ، تخصص و ابتکار عمل قوی نیاز دارید. گروه کاری شما باید بسیار متمرکزتر باشد که البته کمی مسخره است با توجه به اینکه بلاکچین کاملاً به تمرکززدایی مربوط می شود.

شما به سرپرستی تیمی که روی این پروژه ها کار می کند به یک CTO یا CDO نیاز دارید.

اهداف اصلی این گروه ویژه جدید به شرح زیر است:

 • موارد استفاده از بلاکچین را ایجاد کنید
 • قابلیت های بلاکچین را از ابتدا ایجاد کنید
 • فرآیندهایی را برای تحویل موفقیت آمیز مراحل مختلف پروژه ایجاد کنید
 • پس از آزمایش ، برای اطمینان از اجرای به موقع ، این فرایندها باید تکرار شوند
 • در هر کجا که تیم نیازی دارد به دنبال تخصص و استعداد باشید
 • برای دستیابی به فرآیندهای مختلف ، استانداردهایی تدوین کنید
 • از بخشهای مختلف شرکت برای غنی سازی فرآیند و ارائه نظرات بیشتر به میز استفاده کنید

برای بنگاه های بزرگ ، عملکرد متقابل می تواند رمز موفقیت باشد. بسیاری از شرکت ها تحت بخشهای مختلفی فعالیت می کنند که در نهایت گزارش خود را به مدیر عامل ارائه می دهند. بخش جدید زنجیره بلوک نیز به همین ترتیب به مدیر عامل شرکت تحت هدایت CTO یا CDO گزارش می دهد.

 • آماده شدن برای ایجاد مشاغل جدید

ایجاد شغل جدید با شرح و وظایف خاص تیم بلاکچین جدید شما وجود دارد. سازماندهی این نقشها و آنچه در پروژه سهیم هستند مهمترین جنبه تیم خواهد بود.

دلیل این امر نیز برای گروه ویژه جدید خواهد بود. اگر اهداف و وظایف آنها به وضوح مشخص شود ، جهت مشخصی در مورد سهم و اهدافشان دارند.

شما از جمله مدیران پروژه ، مدیران محصولات ، دانشمندان داده ، تحلیلگران امنیتی و مدیران پیاده سازی به همه دست خواهید داد. همه این اعضای گروه وظیفه به رهبری گزارش داده و سپس به مدیر عامل گزارش می دهند. در صورت نیاز ، نیروهای وظیفه را می توان بیشتر به تیم های کوچک تقسیم کرد.

 • آیا چارچوب Blockchain برای پیگیری وجود دارد?

متأسفانه وجود ندارد هیچ چهارچوبی برای توسعه بلاکچین وجود ندارد. شرکت هایی که از بلاکچین استفاده می کنند با چالش هایی روبرو می شوند که برای پروژه هایشان بهترین نتیجه را داشته باشد. رهبر باید بتواند فرایندهای صحیحی را که از مهارت ها و کیفیت های گروه ویژه استفاده می کند ، ابداع کند.

هر شرکتی افراد کافی برای کار مستقل در پروژه بلاکچین را در دسترس ندارد. همچنین ممکن است کمبود افرادی حتی با دانش اولیه از این فناوری وجود داشته باشد. این امر نیاز به جستجوی خارج از شرکت را افزایش می دهد. حتی اگر افرادی از درون سازمان برای تهیه و تدوین پروژه داشته باشید ، بازهم استعدادیابی استخدام می شود.

هنگامی که فناوری بلاکچین به حدی پیش بینی می شود که کارشناسان پیش بینی می کنند ، تقاضا برای تجربه و استعداد در بلاکچین افزایش می یابد. این زمان مناسب برای استخدام افرادی است که در این زمینه تجربه دارند. آنها علاوه بر به ثمر رساندن پروژه های فعلی ، می توانند به عنوان ابزاری برای پیشی گرفتن از رقابت در آینده نزدیک عمل کنند.

ممکن است بخواهید با یک شریک استخدام کار کنید تا این کار را برای شما انجام دهد. حتی وقتی چنین استعدادی را کسب می کنید ، ارائه آموزش صحیح به آنها برای جذب با اعضای فعلی تیم ضروری است. این امر به ایجاد یک کارگروه متعادل کمک خواهد کرد که تمام جنبه های پروژه را پوشش دهد و به صورت انسجام کار کند.

یک چک لیست سریع برای استخدام توسعه دهندگان بلاکچین: مهارت هایی که باید جستجو کنید

 • درک عمیق شبکه بلاکچین و معماری آن.
 • امکان توسعه قراردادهای هوشمند به طور مستقل.
 • درک عمیق از ساختار داده ها و پیوند آنها با برنامه های جلویی.
 • در رمزنگاری و آخرین تکنیک ها تبحر کامل دارد
 • تجربه در توسعه برنامه
 • یک درک و دانش عالی از سیستم عامل های بلاکچین
 • توانایی ادغام مهارت بلاکچین به عنوان یک سرویس

3. تیم ها را آموزش دهید

تدوین گروه ویژه فقط آغاز کار است. چالش واقعی آموزش این افراد و همچنین استخدام های جدید است. صنعت مالی به طور جدی فاقد افراد باتجربه با بلاکچین و ارز رمزپایه است ، بنابراین مانع تحول بلاکچین در بسیاری از صنایع می شود.

ماهیت این فناوری را می توان دلیل دانست. اکثر افرادی که ICO را شروع کرده اند افراد مستقلی هستند که سالها بدون حمایت یا مشارکت شرکتهای بزرگ با این فناوری کار کرده اند.

خبر خوب این است که همین افراد روایت بلاکچین را در اینترنت جلو می کشند. مطالب زیادی بصورت آنلاین در قالب انتشارات ، مطالعات ، مقالات سفید و حتی مصاحبه وجود دارد که می تواند برای آموزش تیم شما استفاده شود. از همه مهمتر ، در مورد برنامه های کاربردی بلاکچین در آینده صحبت های زیادی می شود.

 • منابع آموزش آنلاین

شما دوره های آنلاین ، فیلم های YouTube و پادکست هایی دارید که توضیح می دهند بلاکچین چیست ، چگونه بلاکچین کار می کند و تفاوت بلاکچین با فناوری فعلی استفاده شده توسط بانک ها و سایر موسسات مالی.

این بدیهی است که از نظر هزینه مقرون به صرفه است زیرا بیشتر مطالب رایگان هستند. این وظیفه رهبران و متخصصان در تیم است که مواد را شانه بزنند و آنچه را که می توانند برای آموزش تیم خود استفاده کنند ، پیدا کنند. مرور موارد استفاده از بلاکچین یکی دیگر از روش های عالی برای آماده سازی تیم شما است.

امروزه ، شیوه های آموزش در شرکت ها به طور قابل توجهی بهبود یافته است. باز هم به لطف فناوری و اینترنت. هیچ سخنرانی یا نمایش اسلایدی خسته کننده ای وجود ندارد ، اما فیلم های تعاملی و شیوه های عملی است.

چنین آموزش هایی می تواند به تیم کمک کند تا اصول اولیه و همچنین نحوه تفکر درباره آینده را درک کند. آنها آماده اند تا به نوآوران آینده بلاکچین در صنعت خدمات ، بانکداری ، تجارت و غیره تبدیل شوند.

همانطور که گفته شد ، شما به برخی از آموزش های حضوری نیز نیاز خواهید داشت. شما می توانید علاقه مندان و مشاوران بلاکچین را برای ارائه جلسات آموزشی به تیم خود استخدام کنید. و این فقط برای اعضای تیم نخواهد بود ، رهبران نیز باید در آن شرکت کنند.

در اینجا آنچه شما باید برای پوشش دادن به مطالب آموزشی مورد نیاز قرار دهید:

 • درک اساسی از بلاکچین ، برنامه های فعلی و مزایای آن
 • تأثیر بلاکچین بر سیستم های مالی و اقتصادی کنونی
 • مطالعات موردی برجسته ترین ارزهای رمزپایه (بیت کوین ، اتریوم و LiteCoin)
 • درک فنی از نحوه کارکرد فناوری و چالش های موجود
 • درک ابزار موجود در حال حاضر

در اینجا تعداد ساعات توصیه شده برای اعضای مختلف تیم ذکر شده است:

 • مدیران اجرایی: 4-6 ساعت
 • رهبران تیم های فردی: 12-16 ساعت
 • مهندسین: 100-120 ساعت

4. تدوین استراتژی

هیچ پروژه ای بدون استراتژی محکم نمی تواند موفق شود. ایجاد بهترین استراتژی برای یک پروژه بلاکچین هم ساده و هم چالش برانگیز است. از آنجا که شرکتهای زیادی روی این فناوری کار نمی کنند ، شما می توانید اهداف متمایز خود را ایجاد کنید. با این حال ، ایجاد یک مسیر قابل دستیابی دشوار است. بزرگترین چالش این است که مشخص کنید در چه مواردی می توان از بلاکچین استفاده کرد.

اگر تعجب می کنید که چرا استراتژی اولین قدم به روال گذشته نیست ، به این دلیل است که ابتدا باید با فناوری که آموزش ارائه می دهد آشنایی داشته باشید. هنگامی که تیم ها به تجربه اولیه با بلاکچین دست یافتند ، تدوین استراتژی آسان تر می شود.

قبل از تدوین استراتژی دقیق ، ابتدا باید مناطقی را که می توانید تحولات بلاکچین را در آنها پیاده سازی کنید ، شناسایی کنید. به بیان ساده ، ابتدا باید تجزیه و تحلیل دقیق نوآوری در بلاکچین و تأثیر آن بر شیوه های اصلی کسب و کار را انجام دهید.

به عنوان مثال ، از بلاکچین در صنعت خدمات می توان برای ساده سازی روند معامله با دیجیتالی کردن دارایی ها و ارائه دسترسی به کاربرانی که به حساب های بانکی دسترسی ندارند ، استفاده کرد..

در اینجا آنچه می توانید برای آن برنامه ریزی کنید و اهدافی که می توانید برای تجارت تعیین کنید وجود دارد:

 • دسترسی بهتر مشتریان به خدمات نهایی از طریق پیاده سازی بلاکچین.
 • می تواند روند دفترداری شما را افزایش دهد.
 • مدیریت ذخیره بهتر و انعطاف پذیر.
 • بهبود در فرآیندهای مشترک تجاری.

هنگامی که روند صحیحی را برای اجرای تحول در بلاکچین شناسایی کردید ، در اینجا چگونگی تدوین استراتژی صحیح آورده شده است.

فرصت ها را پیدا کنید:

همانطور که قبلاً ذکر شد ، با شناسایی فرصت ها شروع کنید. به عنوان مثال ، می توانید با لیستی از پروژه های کوچک شروع به کار کنید و سپس آنها را به دو یا سه پروژه آزمایشی محدود کنید..

شما می توانید چنین لیستی برای شناسایی نقاط درد در روند کسب و کار فعلی خود ایجاد کنید. به عنوان مثال ، فرایندهایی که واقعاً از آنها راضی نیستید. اینها می تواند فرایندهایی باشد که باعث تأخیر ، راهکارهای برگشت دفتر و هر زمینه ای می شود که باعث نارضایتی مشتری می شود. نظرسنجی بازخورد مشتری همچنین می تواند به شما در شناسایی نقاط درد در کسب و کار کمک کند.

در مرحله بعدی ، می توانید فرایندهایی را که می خواهید ساده کنید ، مانند همسان سازی داده ها یا پردازش معاملات ، شناسایی کنید. بلاکچین یک روش عالی برای از بین بردن افزونگی در مخازن داده و همچنین مشکلات هویتی است. همچنین می تواند خطر حملات سایبری و هک داده ها را کاهش دهد.

 • بررسی آمادگی و امکان سنجی

همانطور که پروژه های آزمایشی خود را انتخاب می کنید ، باید یک فرضیه در مورد چگونگی ایجاد تغییر در بلاکچین نیز ایجاد کنید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید فرضیه ای مانند این ایجاد کنید:

“اجرای بلاکچین زمان مورد نیاز برای تعدیل یا تسویه حساب را کاهش می دهد یا در وهله اول نیاز آن را کاهش می دهد و شفافیت را بهبود می بخشد.”

هنگامی که یک فرضیه ایجاد کردید ، با مشاوره با متخصصان ، کسب اطلاعات در مورد موارد استفاده از بلاکچین در شرایط مشابه ، یا جمع آوری اطلاعات قطعی تر که می تواند از فرضیه شما پشتیبان تهیه کند ، آن را محکم کنید..

 • نمونه های اولیه را بسازید و آنها را آزمایش کنید

قبل از اجرای بلاکچین در مقیاس بزرگتر ، ضروری است که ابتدا با نمونه های اولیه شروع کنید. این یک روش عالی برای بهبود فناوری بلاکچین است که تاکنون روی آن کار کرده اید و باعث می شود قبل از استفاده از آن برای جایگزینی فناوری قدیمی تر ، با شیوه های فعلی همسو شود..

فرایند تست و ارزیابی مهم است ، هم برای تیم یا کارمندان شما به فن آوری جدید عادت کرده اند و هم روند برای مطابقت با آخرین فن آوری. همچنین به شما و تیم شما کمک می کند تا آگاهی خود را در مورد فناوری بلاکچین و نتایج آن گسترش دهند.

نتایج را با فرضیه اصلی خود مطابقت دهید. ببینید این فرضیه شما را اثبات می کند یا نه. در غیر این صورت ، چه تنظیماتی باید انجام دهید؟ با در دست داشتن نتایج نمونه اولیه ، به جلو پیش بروید.

 • مقیاس بر این اساس

هنگامی که از نتایج نمونه اولیه راضی شدید ، بعدی این است که تلاش خود را انجام دهید. طرحی تهیه کنید که برای تحول و پیاده سازی بلاکچین درازمدت طراحی شده باشد. یک نقشه راه دقیق از نحوه مقیاس گذاری فناوری بلاکچین و نمونه اولیه خود ایجاد کنید اما به روشی قابل دستیابی و قابل اندازه گیری.

5. توسعه ارتباطات خارجی و داخلی

آخرین و نه مهمترین ، شما باید از ارتباطات داخلی و خارجی نیز مراقبت کنید زیرا بلاکچین بر روند کار و همچنین تولید شما تأثیر می گذارد. شما باید مطابق با آن ارتباطات داخلی و خارجی خود را تنظیم کنید.

تبدیل بلاکچین با مقیاس گذاری بر ذینفعان تأثیر می گذارد ، این بدان معناست که برای اجرای همسویی به ارتباطات بهتری نیاز دارید. در اینجا نحوه برقراری ارتباط با هر یک از ذینفعان آورده شده است.

 • سرمایه گذاران

با تغییر تحول بلاکچین در کسب و کار شما ، ارزیابی مجدد تجارت خود در مقابل سرمایه گذاران از اهمیت برخوردار است. یک استراتژی و ارتباطات خوب به شما کمک می کند تا سرمایه گذاران پس از اجرای فناوری بلاکچین ، ارزش واقعی شرکت خود را درک کنند.

 • روابط با دولت

اگر در صنایع با نظم بسیار نظیر مراقبت های بهداشتی و دارایی مشغول به کار هستید ، رعایت کلیه مقررات دولت بسیار مهم است. بخاطر داشته باشید ، دولت ها همچنین با افزایش نفوذ فناوری بلاکچین در صنایع اصلی و استفاده گسترده از ارزهای رمزپایه سازگار می شوند.

شما باید در مورد تمام مقررات مربوط به فناوری بلاکچین کاملاً مسلط باشید اما همچنین با نهادهای دولتی مربوطه ارتباط خوبی برقرار کنید. به عنوان مثال ، شما باید کمیسیون امنیت و تبادل (SEC) را در ایالات متحده جستجو کنید که در قوانین مربوط به زنجیره بلوک و ارزهای رمزپایه تغییرات عمده ای ایجاد می کند.

 • به مشتریان خود آموزش دهید

تغییراتی که تحول بلاکچین در فرآیندهای شما ایجاد می کند برای مشتریان شما نیز جدید است. همچنین باید درمورد مزایایی که بلاک چین به آنها می دهد ، به مشتریان خود نیز آموزش دهید.

 • یافتن و استخدام آموزش منابع انسانی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، یافتن نیروی انسانی و مهارتهای مناسب به دلیل کمبود استعداد آسان نیست. برای جذب مهارت های بهتر ، باید مارک تجاری بهتر داشته باشید. شما باید به منابع انسانی ماهر نشان دهید شرکتی هستید که می خواهند در آن کار کنند.

به عنوان مثال ، توسعه دهندگان بلاکچین می خواهند با شرکت هایی کار کنند که به آنها فضای خلاق و استقلال را می دهد ، زیرا هنوز چارچوبی در رابطه با بلاکچین وجود ندارد. محیطی که یادگیری را به عنوان فناوری بلاکچین تشویق می کند هنوز درگیر آن است. شما باید با افراد ماهر ارتباط برقرار کنید که شرکت شما دقیقاً مشابه آنها را ارائه می دهد.

 • ارتباطات داخلی

آخرین اما نه کمترین ، بسیار مهم است که تمام تغییرات و پیاده سازی ها را به کارمندان خود اعلام کنید ، که ممکن است گیج شوند و بعضی موارد از فناوری جدید که هنوز شناخته شده نیست ترسیده اند. شما باید از کارمندان خود اطمینان حاصل کنید که این تغییرات برای بهبود تجارت است و همچنین باید آنها را در مورد آینده ای که ممکن است مجبور شوند همراه با تحول در بلاکچین آموزش دهند..

کلمات نهایی

این یک منبع عالی برای کمک به شما در ایجاد تغییرات و تکمیل تحولات بلاکچین است. بلاکچین اکنون بخشی جدایی ناپذیر از آخرین مشاغل تحول دیجیتال است که در حال اجرا هستند.

با این حال ، اگر تازه وارد بلاکچین شده اید ، باید از کوچک شروع کنید. پروژه های آزمایشی کوچکی را پیدا کنید که بیشتر مربوط به نقاط درد کسب و کار و فرایندهایی هستند که می خواهید ساده کنید. نیروی انسانی مستعد استخدام کنید یا نیروی انسانی فعلی خود را آموزش دهید. ساختار ایجاد کنید و تیم جدید بلاکچین را در ساختار کسب و کار خود جای دهید.

هنگامی که پروژه های آزمایشی اولیه به موفقیت انجامید ، یک استراتژی برای مقیاس بندی بیشتر تدوین کنید. و در پایان ، اطمینان حاصل کنید که همه ذینفعان به موقع در مورد تغییراتی که کسب و کار شما در زمینه تحول بلاکچین ایجاد کرده است ، اطلاع رسانی می شوند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector