راهنمای Blockchain حد نصاب

دنیای بلاکچین در پنج سال گذشته تکامل یافته است. همه چیز با بیت کوین شروع شد ، اما اکنون بیشتر در مورد بهبود اکوسیستم بلاکچین است.

اگر اخبار بلاکچین را دنبال می کنید ، می دانید که بلاکچین bitcoin کامل نیست. این ایده های جدیدی از جمله تمرکززدایی ، شبکه همتا به همتا ، مقیاس پذیری ، قابلیت همکاری ، شفافیت و غیره را به ارمغان می آورد ، اما هنوز هم بلاک چین نسل اول است. به همین دلیل محققان بلاکچین در سراسر جهان سخت تلاش می کنند تا وضعیت بلاکچین را بهبود بخشند و به طور کلی اکوسیستم بلاکچین را بهبود بخشند..

Quorum را ملاقات کنید ، یک نسخه Ethereum متمرکز بر شرکت که سعی دارد فناوری زنجیره بلوک را با راه حل خود بهبود بخشد. یکی از مهمترین بخشهایی که بلاکچین قصد دارد انقلابی ایجاد کند ، شامل امور مالی است.

بنابراین ، حد نصاب چیست؟ بیایید بررسی کنیم و آنچه را که ارائه می دهد درک کنیم.

Quorum Blockchain Ultimate Guide and Quorum Blockchain Training

بلاک چین نصاب

بلاک چین نصاب چیست؟?

بلاکچین Ethereum “متمرکز بر شرکت” یکی از ساده ترین راه هایی است که می توانیم حد نصاب را توصیف کنیم. حد نصاب عقاید JP Morgan است که می خواهد فناوری بلاکچین را در صنعت مالی پیشرفت دهد.

همانطور که قبلاً می دانید بخش مالی به نوع خاصی از بلاکچین نیاز دارد. این باید سریع ، دارای توان عملیاتی بالا باشد و ضمن کنترل حریم خصوصی شرکت کنندگان در آن نیز کار کند. JP Morgan این را می دانست و از این رو Quorum را توسعه داد که پردازش و عملکرد با سرعت بالا را ارائه می دهد و جزئیات معامله را پنهان نگه می دارد. همچنین در یک گروه مجاز که شرکت کنندگان یکدیگر را می شناسند بی عیب و نقص کار می کند. به طور خلاصه ، Quorum تلاش می کند تا یک راه حل بلاکچین ایجاد کند که بتواند نیازهای صنعت مالی را تأمین کند. با این حال ، استفاده از آن فقط به صنعت مالی محدود نمی شود. ما در مورد بعدی استفاده از آن در بخش بعدی راهنما بحث خواهیم کرد.

همانطور که مبتنی بر Ethereum است ، از قراردادهای هوشمند برای تسهیل معاملات درون بلاکچین استفاده می کند. هدف JP Morgan اجرای طرح پرداخت جهانی شبکه و کمک به بانکها برای استفاده از شبکه های توزیع شده است. این کار باعث افزایش کارایی ، ساده سازی پرداخت های جهانی ، امکان ردیابی وضعیت و تسویه حساب 24 ساعته و غیره می شود.

چه نیازی به چنین سیستمی است?

قبل از مراجعه به اطلاعات بیشتر ، ما همچنین نیاز به چنین سیستمی را نیاز داریم. آیا به پلتفرم بلاکچین Quorum نیاز داریم؟ اگر چنین است ، چرا؟ بیایید کشف کنیم.

بخش مالی توسط بسیاری از سازمانها کنترل می شود که روش خود را برای مدیریت تمام اطلاعات موجود در آنجا مستقر می کنند. در اکثر موارد به درستی کار می کند. با این حال ، کامل نیست. بسیاری از مسائل صنعت مالی را از جمله عدم کنترل اطلاعات ، شفافیت عمومی و غیره آزار می دهد. حتی راه حل سنتی بلاکچین حتی در صورت ارائه ویژگی هایی مانند تغییرناپذیری و ردیابی ، قادر به تأمین نیاز صنعت مالی نیستند..


راه حل یک سیستم بلاکچین است که کنترل خصوصی از طریق اتوماسیون را ارائه می دهد. حد نصاب دقیقاً چنین شرایطی را فراهم می کند و به هر سازمان مالی کمک می کند تا بلاکچین خود را با توجه به نیازهای خود شخصی سازی کند. هسته حد نصاب تلاش می کند تا مسائل موسسه مالی را حل کند. حد نصاب نسبت به راه حل موجود در بلاکچین بهبود می یابد و ویژگی های زیر را فراهم می کند که برای عملکرد مناسب آن لازم است.

 • حریم خصوصی و معاملات پیشرفته قرارداد
 • عملکرد بهتر
 • مدیریت درست نظیر و شبکه
 • سازوکارهای اجماع مبتنی بر رای گیری

خصوصیات Blockchain حد نصاب توضیح داده شده است

برای درک بهتر آنچه پلتفرم بلاک چین Quorum ارائه می دهد ، اجازه دهید ویژگی های بلاک چین Quorum را یکی یکی مرور کنیم.

حریم خصوصی و شفافیت: حریم خصوصی همیشه جنبه اصلی هر راه حل بلاکچین است. حد نصاب آن را درک می کند و از این رو هم حریم خصوصی در سطح معاملات و هم شفافیت شبکه را ارائه می دهد. این پارامترها نیز قفل نشده اند و می توانند توسط خود مشاغل سفارشی شوند. قراردادهای هوشمند نقش مهمی در سفارشی سازی دارند. همچنین ، کلیه معاملات از جمله قراردادهای هوشمند (خصوصی و عمومی) توسط هر گره در بلاکچین تأیید می شود.

قراردادهای هوشمند خصوصی در شبکه ای متفاوت عمل می کنند که وضعیت آن یا کارکرد آن فقط توسط طرفین یا هر تنظیم کننده شخص ثالث مورد تایید شناخته می شود. برای اطمینان از امنیت ضمن حفظ حریم خصوصی ، از لایه امنیتی Zero-Knowledge Security استفاده می کند که اطمینان حاصل می کند حل و فصل خصوصی بدون هیچ گونه مصالحه ای انجام می شود. این یکی از مهمترین ویژگیهای بلاک چین Quorum است.

عملکرد و توان عملیاتی: عملکرد همیشه یک شبکه قدرتمند برای شبکه های Quorum بوده است. آنها می توانند صدها تراکنش در ثانیه را کنترل کنند. همچنین ، سرعت معامله را می توان با توجه به قراردادهای هوشمند و پیکربندی شبکه پیکربندی کرد. با بهینه سازی ، تعداد معاملات می تواند به طور قابل توجهی بهبود یابد. برای اطمینان از عملکرد بهتر ، از الگوریتم اجماع QuorumChain RAFT مبتنی بر رأی نیز بهره می برد. همچنین از الگوریتم اجماع استانبول BFT استفاده می کند که توسط AMIS کمک می کند.

اجازه & حکومت: از آنجا که موسسات مالی خصوصی هستند ، لازم بود که رویکرد مجوز مجاز باشد. حد نصاب چنین کاری را انجام می دهد و از معاملات مناسب بین گروهی از شرکت کنندگان شناخته شده مجاز اطمینان می یابد. با این حال ، در حال حاضر ، این فقط برای مدیریت دستی است. حکمرانی را می توان از طریق ابزاری مبتنی بر قرارداد هوشمند نیز مدیریت کرد. این ابزارها با استفاده از بهترین روش های امنیت سایبری ساخته شده اند.

حد نصاب منبع آزاد است

یکی از مهمترین جنبه هایی که جذابیت بیشتری را برای مumسسات مالی ایجاد می کند ، ماهیت منبع باز آن است. این همچنین به این معنی است که استفاده از آن رایگان است و هیچ قیمت بلاکچین Quorum وجود ندارد. شرکت ها می توانند از منبع باز بودن آن نهایت استفاده را ببرند و بهترین ها را از بستر بلاک چین Quorum به ارمغان بیاورند. بنابراین ، چه ویژگی های اساسی باعث می شود که حد نصاب برای سازمان های مالی خارج از کشور انتخاب شود؟ بیایید کشف کنیم.

اعتماد: اعتماد به هر فناوری در آنجا لازم است. بلاکچین اعتماد دیجیتالی را به ارمغان آورد و اطمینان حاصل کرد که هر دو طرف از طریق سیستم خود ایمن عمل می کنند. همچنین این واقعیت که هیچ مرجع متمرکز نمی تواند در این روند مشارکت داشته باشد ، قابل اعتماد تلقی می شود. از طرف دیگر ، منبع باز اعتماد بیشتری را به پروژه های قابل اعتماد blockchain نشان می دهد. این بدان معناست که کد توسط توسعه دهندگان با علاقه ، جمعیت و منحنی یادگیری متفاوت تأیید و تأیید می شود. همچنین ، حد نصاب از اعتبار سنجی امضا استفاده می کند که اعتماد به یک شبکه مجاز را در نظر می گیرد با توجه به اینکه شبکه ناشناس در وهله اول از آنها استفاده نمی کند. حد نصاب بهترین های هر دو جهان را به ارمغان می آورد.

بلوغ: همانطور که Quorum بر پایه Ethereum بنا شده است ، در حال حاضر تمام خصوصیات اصلی بلاکچین Ethereum را به ارث می برد. همانطور که Ethereum تکرار زیادی را پشت سر گذاشته است ، به طور خودکار سود می برد و زنجیره بلوکی بالاتری را به وجود می آورد که می تواند در کنار Ethereum توسعه یافته و تکامل یابد. حد نصاب همچنین برای افزودن ویژگی های جدید و همچنین استقبال از مشارکت های مردمی برنامه ریزی شده است.

انجمن: پروژه های متن باز همیشه دارای جامعه عظیمی هستند. همین امر در مورد Quorum صدق می کند زیرا از توسعه دهندگان در سراسر جهان دعوت می کند تا در توسعه بلاکچین مشارکت کنند. مجوز مورد استفاده Quorum GPL / LGPL است که مشابه Ethereum است.

پروژه های Blockchain حد نصاب

پروژه های بلاک چین نصاب

نصاب مقابل کوردا در مقابل پارچه هایپرلجر

حد نصاب تنها زنجیره بلوکی نیست که سعی در بهبود وضعیت صنایع پیرامون ما دارد. سایر راه حل های محبوب blockchain که نویدبخش هستند شامل Hyperledger Fabric و Corda است. همانطور که می خواهیم حد نصاب را به طور کامل درک کنیم ، باید اطمینان حاصل کنیم که آن را با سایر راه حل های مشابه بلاکچین مقایسه می کنیم. همچنین ، این واقعیت که هر یک از آنها مبتنی بر Ethereum هستند ، مقایسه را به یک جذابیت تبدیل می کند. بنابراین ، بیایید شروع کنیم.

توجه: Ethereum vs Hyperledger را بررسی کنید تا با یک دیدگاه کاملا متفاوت آشنا شوید.

Enterprise Ready و رویکردهای آنها

هر سه راه حل بلاکچین ، Quorum ، Corda و HyperLedger Fabric زنجیره بلوکی سازمانی هستند. آنها آماده سازمانی هستند و می توانند در مقیاس وسیعی کار کنند. هر بلاکچین رویکرد متفاوتی را در پیش می گیرد: پارچه HyperLedger مدولار است و می تواند به سایر سیستم ها یا صنایع مختلف مانند مراقبت های بهداشتی ، زنجیره تأمین و غیره گسترش یابد. از طرف دیگر ، کوردا به طور خودکار و ثبت توافق نامه های حقوقی بین دو طرف تمرکز دارد. همچنین ، ما قبلاً می دانیم که Quorum توسط JP Morgan بر تهیه بلاکچین سازمانی مجاز به بخش مالی تمرکز دارد..

الگوریتم اجماع

تفاوت کلیدی دیگر بین سه راه حل blockchain الگوریتم اجماعی است که شما استفاده می کنید. برای دریافت ایده ای روشن ، اجازه دهید از هر یک از آنها در زیر استفاده کنیم.

پارچه هایپرلجر: الگوریتم اجماع در Hyperledger Fabric پویاتر از سایرین است. از طیف گسترده ای از الگوریتم اجماع استفاده می کند و کل معامله را پوشش می دهد. معاملات از قبل انجام شده و سپس سرانجام به بلاکچین متعهد می شوند. این روش کارآمد است زیرا چندین گره را همزمان تأمین می کند ، مقیاس پذیری و عملکرد کلی را بهبود می بخشد.

کوردا: Corda بیشتر روی حریم خصوصی و مسائل امنیتی بانکها متمرکز است. به همین دلیل است که آنها متمایل به معاملات و تغییرات دولت هستند. این روش مقیاس پذیری را نیز بهبود می بخشد. تفاوت حیاتی میان Corda و سایر راه حل های بلاکچین معرفی Notaries است. آنها مانند استخراج کنندگان عمل می کنند و مسئولیت اعتبار سنجی معاملات را به آنها می دهند. پس از تأیید ، معامله سپس به زنجیره تغییرناپذیر اضافه می شود. انتخاب دفتر اسناد رسمی برای متمرکز یا غیرمتمرکز بودن کاملاً به بانک ها بستگی دارد.

حد نصاب: در مورد الگوریتم اجماع ، حد نصاب همچنین از روش دیگری استفاده می کند. از “QuorumChain” استفاده می کند که توافق بر اساس رأی اکثریت را به ارمغان می آورد. با این حال ، همه گره ها توانایی رای دادن ندارند. فقط به چند گره خاص توانایی رأی دادن داده می شود که به نوبه خود معامله را تأیید می کند. برای داشتن تحمل خطای بهتر ، Quorum از مدل های مبتنی بر BFT استانبول و Raft استفاده می کند.

مشارکت همتا

هر سه راه حل بلاکچین ، Corda ، HyperLedger Fabric و Quorum بلاکچین سازمانی مجاز هستند ، به این معنی که فقط شرکت کنندگان انتخاب شده که در شبکه شرکت می کنند.

قراردادهای هوشمند

از آنجا که هر سه راه حل بلاکچین مبتنی بر Ethereum هستند ، از قراردادهای هوشمند استفاده می کنند. با این حال ، روش آنها در قراردادهای هوشمند از نظر روش منحصر به فرد است.

پارچه هایپرلجر, به عنوان مثال ، وقتی از قراردادهای هوشمند صحبت می شود ، از “Chaincode” استفاده کنید. این از اجماع اساسی و اعتماد فناوری بلاکچین استفاده می کند. وقتی صحبت از زبان انتخابی برای نوشتن قراردادهای هوشمند می شود ، می توانید از یک زبان برنامه نویسی استاندارد مانند Go یا Node.js استفاده کنید. تیم اصلی آنها قصد دارد در آینده از سایر زبانهای برنامه نویسی پشتیبانی کند.

کوردا: رویکرد Corda بی نظیر است. قراردادهای هوشمندی که نگاشته می شوند مانند نثر هستند و از این رو سهولت استفاده دارند. نثر حقوقی به عنوان قرارداد ریکاردین شناخته می شود و شرکت کنندگان را ملزم به امضای قرارداد برای اهداف اعتبار می کند. این برنامه از دو زبان برنامه نویسی ، از جمله زبان های برنامه نویسی Java و Kotin پشتیبانی می کند.

حد نصاب: قراردادهای هوشمند حد نصاب را می توان به دو صورت خصوصی و دولتی تنظیم کرد. همچنین ، از Solidity به عنوان ابزاری برای برنامه ریزی آن استفاده می کند. با این وجود محدودیتی وجود دارد. وقتی یک قرارداد هوشمند خصوصی شد ، نمی توان آن را به صورت عمومی درآورد. این طراحی حریم خصوصی حد نصاب برای محافظت از منافع سازمان هایی است که نمی خواهند قرارداد هوشمند آنها به هر روشی فاش شود. به همین ترتیب ، قراردادهای هوشمند هوشمند را نمی توان به قراردادهای خصوصی تغییر داد.

تفاوت های زیادی بین این سه راه حل blockchain وجود دارد. برای دریافت یک تصویر واضح ، بیایید جدول زیر را بررسی کنیم.

جدول 1: Hyperledger Fabric Vs. Corda Vs. حد نصاب

ویژگی / معیارها پارچه هایپرلجر کوردا حد نصاب
الگوریتم اجماع کافکا

RBFT

سومراگی

شاعر

قابل انعطاف

RBFT

قابل انعطاف

قایق

قابل انعطاف

استانبول BFT

اجماع رفت

توان عملیاتی >2000 ثانیه 170 ثانیه چند صد ساله
نشانه ها FabToken (هنوز منتشر نشده است) اتر
اثبات دانش صفر آره نه آره
زبان قرارداد هوشمند جاوا ، Golang ، NodeJS جاوا ، کوتلین جامدادی

توسعه نصاب

حد نصاب یک پروژه بسیار فعال است. در حال حاضر 318 مشارکت کننده از سراسر جهان وجود دارد. نه تنها این ساخت حد نصاب GitHub در حال حاضر بیش از 10،000 مرتکب شده است! Quorum در حال حاضر از LGPL-3.0 استفاده می کند که مشابه Ethereum است. این همچنین بدان معنی است که می توان آن را بدون هیچ محدودیتی بارگیری ، اصلاح و توزیع کرد.

با خواندن حد نصاب می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید روزنامه سفید بلاک چین.

همچنین می توانید مراجعه کنید ویکی بلاک چین نصاب که تمام اطلاعات مربوط به سیستم عامل بلاک چین Quorum را در خود جای داده است.

علاوه بر این ، می توانید مراجعه کنید API بلاک چین حد نصاب برای یادگیری نحوه استفاده و تلفیق آن با سایر سیستم ها.

ابزارها / کتابخانه های شخص ثالث که باید بررسی کنید

ابزارها و کتابخانه ها برای سالم سازی اکوسیستم بلاک چین Quorum ضروری هستند. اشخاص ثالث Quorum را دوست دارند و ابزارها و کتابخانه های بسیاری را توسعه داده اند. ما تعدادی از آنها را لیست می کنیم تا بتوانید نگاهی بیندازید به غنی بودن اکوسیستم بلاک چین Quorum.

 • اکسپلورر Blockchain نصاب: یک پروژه منبع باز که به شما امکان می دهد حد نصاب را از جمله مشاهده معاملات خصوصی جستجو کنید.
 • حد نصاب ساز: ابزاری کاربردی که به شما امکان می دهد گره های حد نصاب را ایجاد کنید.
 • حد نصاب پیدایش: ابزاری برای خط فرمان که به جمع آوری پرونده پیدایش با سازندگان و رای دهندگان کمک می کند
 • مدیر حد نصاب: ابزاری عالی که به شما کمک می کند شبکه های Quorum را به راحتی مدیریت کنید.

پروژه ها / شبکه های مبتنی بر حد نصاب

 • آلاستریا: یک کنسرسیوم اسپانیایی چند بخشی. این یک اکوسیستم بلاکچین ملی است که ایجاد زیرساخت های نیمه عمومی DLT را ترویج می کند. این هدف برای بهبود خدمات در اسپانیا است و مطابق با مقررات اروپا کار خواهد کرد.
 • Ethhotels – بخشی از شبکه چند بلاک چین PoC
 • حد نصاب Blockoneiq – ارائه دهنده داده برای بلاک چین حد نصاب. این یک چارچوب Oracle است که به DLT کمک می کند تا از محتوای امضا شده که با استفاده از قراردادهای هوشمند تامسون رویترز تولید و ضبط می شود ، استفاده کند..
 • FogChain – شبکه Quorum که خدمات مکان یابی مبتنی بر اینترنت اشیا و مدیریت سوابق را ارائه می دهد.
 • IIN – این یک سیستم پرداخت شبکه بین بانکی (IIN) است. زنجیره بلوک اتریوم و کوروم آن را تأمین می کنند. تعداد زیادی از بانک ها قصد دارند به شبکه بپیوندند و از محلول مقیاس پذیر و نظیر به نظیر استفاده کنند.
 • کیملیک – KYC در بلاکچین. این یک سیستم تأیید هویت غیرمتمرکز است. این به تازه کارها کمک می کند تا بلافاصله کاربران را در مراکز تبادل Dapps ، ICO ، STO و رمزنگاری خود حمل کنند. این بدان معناست که کاربر فقط باید یک بار KYC را تکمیل کند و سپس می توان از آن در سیستم عامل های مختلف استفاده کرد.
 • کومگو – یک پروژه جالب که به ادغام شبکه مالی با سایر کاربران و شبکه کمک می کند.
 • VAKT – VAKT یک اکوسیستم دیجیتالی را فراهم می کند که کاربران را قادر می سازد تا پردازش فیزیکی پس از تجارت را انجام دهند. می توان آن را “پلت فرم مدیریت تجارت پست” نامید. با این کار می تواند به عنوان یک منبع واحد برای چرخه حیات تجارت عمل کند که در صورت لزوم قابل تأیید است. این هدف برای پوشش چرخه زندگی از پایان به پایان تجارت است ، بر خلاف راه حل دیگری که فقط سعی در حل یک قسمت خاص است و نه کل مشکل.
 • IHS Markit – تجارت وام (بطور همزمان) در بلاکچین.

الگوریتم اجماع Blockchain Quorum که توسط Quorum استفاده می شود

الگوریتمهای اجماع حد نصاب ، بحث شهر هستند زیرا جایگزینی برای الگوریتم اجماع POW / POS سنتی ارائه می دهند. همچنین ، این یک شبکه مجاز است ، بنابراین POW / POS به سادگی کار نمی کند. بنابراین ، از چه الگوریتم های اجماعی استفاده می کند؟ از دو الگوریتم اجماع برای ایجاد ایده کامل استفاده می کند ، به عنوان مثال ، Raft-based Consensus و Istanbul BFT.

الگوریتم اجماع Blockchain Quorum: اجماع مبتنی بر Raft

Raft یک الگوریتم اجماع مبتنی بر CFT است. این به لطف روند ضرب بلوک 50 میلی ثانیه ، تراکنش های سریعتر را امکان پذیر می کند. همچنین ، فقط با استخراج بلوک های مناسب و نه بلوک های خالی ، فضای ذخیره سازی صرفه جویی می شود. سایر ویژگی های اصلی شامل ایجاد بلوک درخواستی و نهایی بودن معامله است.

الگوریتم اجماع Blockchain حد نصاب: BFT استانبول

Istanbul BFT یک الگوریتم اجماع تحمل گسل بیزانس است. وظیفه آن محافظت از بلاکچین است. حدی که تا حدی از آن محافظت نمی کند ، شامل 30٪ گره است. همچنین ، از بلوک های تولید شده در زنجیره بلوک محافظت می کند.

سنجش عملکرد

حد نصاب ادعا می کند که سریع است و سرعت معامله بالاتری دارد. آیا این درست است؟ تیمی از Arati Baliga ، Pandurang Kamat ، Siddhartha Chatterjee و Subodh I از Persistent Systems Ltd. آزمایش کاملی در مورد عملکرد حد نصاب انجام دادند.

در مقاله تحقیقاتی, آنها از یک سیستم عامل بلاکچین Quorum استفاده کردند. آنها همچنین مجموعه ای از معیارهای خرد را ایجاد کرده اند که برای کار با Quorum ایجاد شده اند. آنها هدف مطالعه چگونگی تأثیر قراردادهای هوشمند و پارامترهای معامله بر عملکرد بلاک چین Quorum مانند تأخیر معاملات را داشتند.

در زیر خلاصه ای از کل آزمایش آورده شده است.

 • معیارها: توان معامله (تعداد معاملات در ثانیه)
 • چهار دستگاه دارای شبکه blockchain Quorum با مشخصات 8 vCPU ، 16 گیگابایت RAM.
 • سیستم عامل مورد استفاده: Ubuntu 14.04 LTS
 • تولید بار: از کولیس برای فشار دادن به شبکه بلاک چین Quorum استفاده می شود.
 • بارهای کاری: از قبل با جفت کلید-مقدار بارگیری می شود
 • انواع بار کاری استفاده شده: فقط نوشتن ، تهی ، خواندن ، مخلوط کردن.

خروجی کامل

تصویر 1: مقایسه ساده RAFT و اجماع IBFT ، منبع: https://www.persistent.com/wp-content/uploads/2018/07/ تحقیق-ارزیابی-عملکرد-کاغذ-بلاکچین-کورنوم- platform.pdf

در نتیجه ، وقتی معاملات زیادی به طور موازی انجام می شود ، حد نصاب می تواند مقیاس بسیار خوبی داشته و تأخیر را افزایش دهد. عملکرد RAFT بهتر از IBFT است وقتی تراکنش ها در ثانیه به بیش از 1650 تن در ثانیه برسد. همچنین ، قراردادهای خصوصی بهتر از قراردادهای عمومی کار می کنند ، زیرا در مورد رسیدگی به قراردادهای خصوصی هزینه های کمتری وجود دارد. این بدان معنی است که بلاکچین خصوصی Quorum موثر است.

اگر شما علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد سیستم هستید ، مقاله تحقیق را اینجا ببینید: https://www.persistent.com/blockchain-research-paper-n-per-Comance-blockchain-platform/

بحث معماری Blockchain حد نصاب

بنابراین ، حد نصاب چگونه کار می کند؟ ما با گذر از معماری آن و یادگیری درباره م componentsلفه های اصلی آن بیشتر خواهیم آموخت.

سه م mainلفه اصلی که باید در مورد آنها بیاموزیم شامل موارد زیر است.

 1. گره حد نصاب
 2. مدیر معامله
 3. محاصره کردن

بلاکچین حد نصاب

منبع: Hackernoon.com

گره حد نصاب

گره Quorum ابزاری با خط فرمان است که یک چنگال سبک سبک Geth است. این چنگال برای اطمینان از ادامه رشد با گت چنگال است. با این حال ، با تغییرات مختلف زیادی باعث شده تا با زنجیره بلوک Quorum کار کند. به عنوان مثال ، الگوریتم اجماع QuorumChain به جای Proof of Work معرفی شده است. همچنین فقط برای پیوند از گره های مجاز اتصال P2P پیکربندی شده است. به غیر از این ، ایالت پاتریشیا سه دولت دولتی و خصوصی را پشتیبانی می کند. تغییر کلیدی دیگر حذف گاز است زیرا در بلاک چین Quorum نیازی به آن نیست.

صورت فلکی

م componentلفه بزرگ بعدی معماری بلاکچین Quorum یک صورت فلکی است. این خانه مدیر معامله و محصوره را در خود جای داده است. این یک سیستم عمومی است که اطمینان می دهد اطلاعات اضافه شده به بلاکچین از هر لحاظ ممکن ایمن بمانند. همچنین ، صورت فلکی مختص بلاکچین نیست و می تواند در اشکال دیگر کاربردها مورد استفاده قرار گیرد.

مدیر معامله: مدیر معامله از حریم خصوصی معامله مراقبت می کند و از رمزگذاری داده های معامله در طی مراحل اطمینان حاصل می کند. برای تسهیل روند کار ، می تواند داده ها را ذخیره کرده ، اجازه دسترسی و سایر داده های مهم را برای تسهیل معاملات بدهد. با این حال ، به هیچ اطلاعات حساس مانند کلیدهای خصوصی دسترسی ندارد. کلید در اینجا رمزنگاری است که اطمینان حاصل می کند داده ها در طول فرایند ایمن هستند. مدیر معامله همچنین به لطف حالت بی حالت / آرام می تواند مقیاس بندی شود.

محاصره: Enclave روشهای مختلف رمزنگاری مانند تأیید اعتبار شرکت کننده ، سابقه معامله و سایر توابع اصلی را تسهیل می کند. این اطمینان را می دهد که همه عملیات با تمرکز بر مقیاس پذیری بهینه انجام می شود. مدیر معامله کار رمزگذاری / رمزگشایی را به Enclave تفویض می کند.

معماری - عمق نمای

شرح: نمای مفصلی از معماری بلاکچین Quorum ، منبع: https://github.com/jpmorganchase/quorum

از موارد بلاک چین در حد نصاب استفاده کنید

همانطور که قبلاً اشاره کردیم بلاک چین Quorum برای بخش مالی ایجاد شده است. با این حال ، گفته می شود ، حتی در صنعت مالی نیز کاربرد گسترده ای دارد. به روش های زیادی می توان از بلاکچین Quorum در صنعت استفاده کرد. برای یادگیری نحوه استفاده از آن ، برخی از موارد استفاده از آن را مرور کنیم.

توکن سازی میله های طلا:حد نصاب برای توزیع میله های طلا استفاده می شود. این یک انگیزه به ماینرها می دهد و همچنین به بهبود گسترش خود بلاک چین Quorum کمک می کند. همچنین فرصت های جدید تجاری را باز می کند و به زنجیره بلوک کمک می کند تا سریعتر پذیرفته شود.

Blockchains خصوصی حد نصاب سفارشی: بانک ها یا هر موسسه مالی خصوصی می توانند از بلاکچین های حد نصاب بهره کامل ببرند. طبیعت مجاز امکان استفاده از حد نصاب را در انواع تنظیمات فراهم می کند. توانایی شخصی سازی از همان ابتدا ، آن را به عنوان یک کاندیدای ایده آل معرفی می کند.

نتیجه

بلاک چین حد نصاب یک فناوری امیدوارکننده بلاکچین است. این واقعیت که “نرم چنگال” Ethereum است ، آن را برای اجرای در دنیای واقعی ایده آل تر می کند. این مجوز مجاز است و بنابراین می تواند توسط سازمان خصوصی به عنوان فناوری پیشرفته بلاکچین استفاده شود. یکی دیگر از جنبه های جالب توجه بلاک چین Quorum عملکرد ، توانایی شخصی سازی از طریق قرارداد هوشمند و شفافیت کلی است. بنابراین ، آیا شما برای کسب و کار خود از حد نصاب استفاده می کنید؟ اگر بله ، در زیر نظر دهید و به ما اطلاع دهید که چرا انتخاب کرده اید. ما در حال گوش دادن.

خلاصه

حد نصاب چیست? Quorum یک بلاک چین Ethereum متمرکز بر شرکت است که هدف آن بخش مالی است. این ایده فکری JP Morgan است.

چه نیازی به چنین سیستمی است? آره! حد نصاب توانایی استفاده از فناوری بلاکچین موثر را برای بخش مالی فراهم می کند. Quorum شبکه مجاز را ارائه می دهد که سازمان ها را قادر می سازد تا بر اساس نیازهای خود سفارشی کنند.

ویژگی های حد نصاب

 • حریم خصوصی و معاملات پیشرفته قرارداد
 • عملکرد بهتر
 • مدیریت درست نظیر و شبکه
 • سازوکارهای اجماع مبتنی بر رای گیری
 • متن باز
 • جامعه محور
 • بالغ
 • قابل اعتماد و سازمانی آماده

حد نصاب منبع آزاد است!

 • 318 همکار فعال
 • 10،000+ متعهد
 • مجوز LGPL-3.0

Hyperledger Fabric Vs. Corda Vs. حد نصاب

ویژگی / معیارها پارچه هایپرلجر کوردا حد نصاب
الگوریتم اجماع کافکا

RBFT

سومراگی

شاعر

قابل انعطاف

RBFT

قابل انعطاف

قایق

قابل انعطاف

استانبول BFT

اجماع رفت

توان عملیاتی >2000 ثانیه 170 ثانیه چند صد ساله
نشانه ها FabToken (هنوز منتشر نشده است) اتر
اثبات دانش صفر آره نه آره
زبان قرارداد هوشمند جاوا ، Golang ، NodeJS جاوا ، کوتلین جامدادی

الگوریتم های اجماع

 • اجماع مبتنی بر رفت و برگشت – امکان معامله سریعتر ، بهبود فضای ذخیره سازی را فراهم می کند
 • Istanbul BFT – تحمل خطا را فراهم می کند ، از بلاکچین در برابر گره های بد محافظت می کند

معماری حد نصاب

سه م keyلفه اصلی

 • Quorum Node – ابزاری برای خط فرمان مبتنی بر Geth
 • مدیر معامله صورت فلکی – تا زمان تکمیل اطلاعات معامله مراقبت می شود
 • Enclave – Enclave اطلاعات حساس را در جایی که مدیر معامله توابع کلیدی مانند رمزگذاری / رمزگشایی را تفویض می کند ، کنترل می کند.

پروژه ها / شبکه های مبتنی بر حد نصاب

 • Alastria: کنسرسیوم اسپانیایی چند بخشی
 • Ethhotels – بخشی از شبکه چند بلاک چین PoC
 • Blockoneiq-quorum – ارائه دهنده داده برای بلاک چین حد نصاب
 • FogChain – شبکه Quorum که خدمات مکان یابی مبتنی بر اینترنت اشیا و مدیریت سوابق را ارائه می دهد
 • IIN – این یک سیستم پرداخت شبکه بین بانکی (IIN) است. زنجیره بلوک اتریوم و کوروم آن را تأمین می کنند.
 • Kimlic – KYC در بلاکچین
 • Komgo – یک پروژه جالب که به ادغام شبکه مالی با سایر کاربران و شبکه کمک می کند
 • VAKT – VAKT یک اکوسیستم دیجیتالی را فراهم می کند که کاربران را قادر می سازد تا پردازش فیزیکی پس از تجارت را انجام دهند
 • IHS Markit – تجارت وام (بطور همزمان) در بلاکچین
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map