Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

مبادله اتمی چیست؟ آینده فناوری Blockchain

مبادله اتمی غالباً به عنوان آخرین فن آوری یا مفهوم انقلابی ارزیابی می شود که توانایی تغییر سیستم های مالی را در سال های آینده دارد. به گفته کارشناسان ، اجرای سواپ اتمی در مقیاس گسترده تر می تواند بر نحوه عملکرد نقل و انتقال پول در امروز تأثیر بگذارد.

این یک فناوری جدید است که به افراد امکان انتقال سکه یا تجارت با یکدیگر را در بلاکچین یا خارج از بلاکچین بدون درگیری یا مبادلات شخص ثالث می دهد. انتقال می تواند فقط کیف پول به کیف پول باشد تا این امر برای افراد ساده تر و سریعتر باشد.

Contents

مبادله اتمی چیست؟?

به عبارت ساده ، این یک قرارداد هوشمند است ، یا شما می توانید آن را فناوری قرارداد هوشمند بنامید که امکان مبادله یک ارز رمزنگاری شده با ارز دیگر را بین دو یا چند نفر بدون درگیر کردن هرگونه تبادل متمرکز فراهم می کند..

این بدان معناست که برای مبادله یا مبادله ارز رمزنگاری شده ، به هیچ واسطه متمرکز نیاز ندارید. می توانید مبادله اتمی را بین دو بلاکچین مختلف با سکه های بومی مختلف اجرا کنید یا آن را خارج از زنجیره اجرا کنید. این بدان معناست که شما دیگر به بلاکچین وابسته نیستید. به همین دلیل است که آن را تجارت بین زنجیره ای نیز می نامند.

مبادله اتمی به سادگی اینفوگرافیک را توضیح می دهد

مبادله اتمی

مبادله اتمی: اندکی تاریخچه

از زمان آغاز بلاکچین و ارز رمزنگاری شده ، افراد در حال کار بر روی مفهوم مبادله ارز رمزنگاری نظیر به نظیر یا مبادله غیر قابل اعتماد بودند. اولین پیش نویس پروتکل مبادله غیر قابل اعتماد اولین بار در سال 2012 توسط سرجیو دمیان لرنر ایجاد شد.

با این حال ، این مفهوم در آن زمان محبوبیت چندانی پیدا نکرد. موفقیت واقعی در ماه مه سال 2013 بود ، زمانی که Tier Nolan اولین گزارش کامل از مبادله های اتمی را ارائه داد و نحوه کارکرد آن را توضیح داد. به همین دلیل است ، حتی وقتی اولین پیش نویس توسط لرنر بود ، این نولان است که به عنوان خالق مبادله اتمی شناخته می شود.

 • اولین تعویض اتمی

این را بخاطر داشته باشید ، همه اینها تا سپتامبر 2017 یک تئوری بود اولین تعویض اتمی بین Litecoin و Decred برگزار شد. امروزه ، چندین استارت آپ و صرافی غیرمتمرکز به کاربرانشان امکان مبادله ارزهای رمزنگاری شده با استفاده از مبادله اتمی را می دهد که شامل آزمایشگاه های روشنایی ، Altcoin.io ، Komodo و 0x است. با این حال ، معامله اتمی Litecoin به عنوان اولین معامله مبادله اتمی در نظر گرفته شده است.

با تاریخ کافی است؟ بیایید بیشتر بررسی کنیم که چگونه معاملات اتمی کار می کند ، بلاکچین مبادله اتمی چیست ، مزایای مبادله اتمی چیست و مبادله اتمی چگونه می تواند انقلابی در مبادلات ارزی آینده و حتی تجارت ایجاد کند..

چرا نیازی به مبادله اتمی وجود داشت؟?


برای شروع ، روند فعلی مبادله ارز رمزنگاری شده اغلب پیچیده و همچنین وقت گیر است. این اغلب به عنوان یکی از موانع اصلی در نظر گرفته می شود که رمز عبور رمز جریان اصلی را متوقف می کند.

بنابراین چگونه ما در حال حاضر ارزهای رمزپایه را معامله می کنیم؟ ما از صرافی های آنلاین استفاده می کنیم ، صرافی های ارز دیجیتال (DCE) نیز نامیده می شوند. بیش از 200 صرافی متمرکز وجود دارد که به بازرگانان یا سرمایه گذاران امکان خرید ، فروش و تجارت ارزهای رمزپایه را می دهد.

پس مشکل چیست؟ چند مورد با این تنظیم وجود دارد به همین دلیل ما به گزینه های بهتری مانند مبادلات اتمی نیاز داریم.

 • طبق مقررات دولت کار کنید

این صرافی ها در کشورهای مختلف ثبت می شوند و باید از مقررات کشوری که در آن ثبت شده اند پیروی کنند. به همین دلیل شرایط و ضوابط و همچنین ویژگی ها و تعداد ارزها براساس کشور مبدا متفاوت است..

تغییر خاصی در سیاست دولت می تواند این مبادلات را مجبور به تغییر شرایط خود و یا حتی به دست گرفتن عملیات آنها کند. یکی از این نمونه ها چین است ، جایی که در سال 2017 سرکوبی مبادلات رمزنگاری توسط دولت صورت گرفت. این منجر به این می شود که بسیاری از مبادلات یک شبه عملیات خود را به دست بگیرند ، یا دیگران به کشورهای خارجی منتقل شوند.

 • آسیب پذیر در برابر تغییرات تقاضا

هنگامی که تقاضا به طور ناگهانی افزایش یابد ، بسیاری از مبادلات توانایی مقابله با آن را ندارند. در چنین مواردی ، اکثر آنها با خرابی مواجه هستند و در روند کار ، به نوسان قیمت کمک می کنند.

 • کلاهبرداری و سو Mis مدیریت

افزایش ناگهانی مبادلات رمزنگاری و علاقه مردم عادی به تجارت رمزنگاری نیز صنعت را برای کلاهبرداران بهشت ​​تبدیل کرده است. در چند سال گذشته بسیاری از مبادلات جعلی بصورت آنلاین ظاهر شده ، درآمد کسب کرده و یک شبه ناپدید شدند.

در برخی موارد ، مدیریت فقط بهم ریخته و باعث خسارت مالی سرمایه گذاران شده است ، در حالی که در موارد دیگر ، صرافی های متمرکز هک می شوند. در برخی موارد ، مانند پرونده Coincheck ، بیش از 550 دلار ارز رمزنگاری شده هک شد.

به دلیل این مسائل ، سرمایه گذاران به دنبال گزینه های امن تری هستند که مبتنی بر مبادلات متمرکز نباشد. مبادله اتمی چیزی است که بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال آن هستند.

تبادلات اتمی توضیح داده شده است

برای شروع ، مبادله اتمی بر اساس یا وابسته به بلاک چین مبادله اتمی نیست. این می تواند بین بلاکچین با ارزهای رمزپایه مختلف یا خارج از زنجیره اتفاق بیفتد ، یعنی بدون استفاده از بلاکچین.

در اینجا تعریف اساسی وجود دارد:

“این فرآیند مبادله نظیر به نظیر دو ارز رمزپایه بین دو طرف است ، بدون استفاده از خدمات شخص ثالث مانند مبادله رمزنگاری.

بنابراین چگونه کاربران بدون استفاده از صرافی متمرکز ارزهای رمزپایه را مبادله می کنند؟ آنها برای انجام مبادله از کلیدهای خصوصی استفاده می کنند که می توانند در طول فرآیند کنترل کنند.

مبادله اتمی چگونه کار می کند?

بیایید جزئیات نحوه کار را بررسی کنیم. ممکن است بسیاری از شما بدون مبادله متمرکز ، از چگونگی کارکرد سوآپ اتمی و تعامل طرفین درگیر در حفظ امنیت آن تعجب کنید. در اینجا پاسخ دقیق است.

برای ایمن سازی مبادله و روند کار ، هر دو طرف راز مشترکی دارند که هر زمان لازم باشد در طول مراحل باید آن را ارائه دهند. از آنجا که فقط طرف های درگیر این راز را می دانند ، هیچ شخص ثالثی نمی تواند به ارز رمزپایه دسترسی پیدا کند یا به بخشی از مبادله تبدیل شود.

طرفین تنها درصورتی که اسرار ارائه شده آنها یکی باشد ، رمزها را به اشتراک می گذارند یا مبادله می کنند. ببینید ، ایده پشت مبادلات اتمی بسیار ساده است. با این حال ، مبادله اتمی چگونه بر روی این مفهوم کار می کند?

برای تحقق بخشیدن به این ایده منحصر به فرد ، از HTLC استفاده می شود که به آن معروف هستند قراردادهای هاشده Timelock. اینها همچنین به عنوان فرم ویژه کانالهای پرداخت شناخته می شوند که به عنوان کانالهای خارج از زنجیره ای برای مبادلات اتمی یا سایر پرداختها استفاده می شوند.

به این ترتیب ، با استفاده از HTLC ، دو طرف می توانند به جای استفاده از بلاکچین ، با استفاده از کانال خارج از زنجیره ارتباط برقرار کنند.

قراردادهای Hashed Timelock (HTLC) نوعی قرارداد هوشمند است که اساساً برای از بین بردن ریسک طرف مقابل استفاده می شود. این معاملات محدود به زمان بین دو طرف را امکان پذیر می کند ، دقیقاً مانند مورد مبادله اتمی که دارای محدودیت زمانی نیز هستند..

معامله محدود به چه معناست؟ این بدان معناست که وقتی یک گیرنده در انتهای دیگر معامله برای تأیید معامله مورد نیاز است ، وی باید اثبات رمزنگاری ارائه دهد (مفهوم راز که در بالا در مورد آن بحث کردیم). فرد همچنین باید این مدرک رمزنگاری را در یک بازه زمانی ارائه دهد. عدم انجام آن معامله را باطل و بی اعتبار می کند.

HTLC ها در مبادلات اتمی و همچنین توسط شبکه Bitcoin Lightning Network مورد استفاده قرار می گیرند.

تبادلات اتمی توضیح داده شد: قراردادهای هاشده Timelock چگونه کار می کند?

قراردادهای Hashed Timelock نیز نوعی معامله در شبکه بلاکچین است اما با اختلافات زیادی. یکی از این تفاوت ها استفاده از چندین امضا است که به طور معمول یک کلید خصوصی است و برای اعتبار سنجی معامله استفاده می شود.

با این حال ، آنچه آن را از سایر معاملات منحصر به فرد می کند ، استفاده از هشلاک است. بنابراین هشلاک چیست?

هنگامی که مبدل معامله یک کلید رمزنگاری تنظیم می کند ، هش قفل یک نسخه مخلوط از همان کلید است که توسط گیرنده برای باز کردن قفل هش استفاده می شود. این بدان معنی است که وقتی مبدع در مبادله اتمی یک کلید را شروع می کند – شخص آن را هش می کند. سپس به عنوان پیش تصویر ذخیره می شود و فقط در زمان انجام معامله نهایی آشکار می شود.

علاوه بر hashlock ، از timelock نیز استفاده می کند. قراردادهای Hashed Timelock در حین مبادله اتمی از دو نوع زمان ساز مختلف استفاده می کنند.

 • CheckLockTimeVerify (CLTV):

  این یک پایه زمانی یا محدودیت زمانی است که برای قفل و رها کردن بیت کوین یا هر رمزنگاری دیگر از Atomic Swap استفاده می شود. این یعنی چی؟ این بدان معناست که سکه ها در یک معامله فقط در یک زمان خاص آزاد می شوند یا کانال دولتی پس از یک زمان خاص بسته می شود.

به عنوان مثال ، دو شرکت کننده می توانند پس از دو ساعت تصمیم بگیرند که معامله را ببندند.

 • CheckSequenceVerify (CSV):

  این به زمان وابسته نیست اما از تعداد بلوک های تولید شده برای پیگیری و تصمیم گیری در مورد زمان انتشار سکه یا نهایی کردن معامله استفاده می کند.

به عنوان مثال ، دو شرکت کننده می توانند تصمیم بگیرند که معامله را پس از انجام معاملات 500 دلار انجام دهند.

HTLC همچنین به گیرنده این امکان را می دهد تا پرداختی را که دریافت می کند جلب کند و می تواند آن را به پرداخت کننده پس دهد. به طور کلی ، این یک سیستم معاملاتی با چند امضا است که اطمینان حاصل می کند هر دو طرف در برابر معامله مسئول باشند تا آن را ایمن و ایمن نگه دارد..

هاشلاک چگونه تولید می شود?

با دنبال کردن این مراحل ساده می توانید هاشلاک ایجاد کنید.

 • می توانید یک عدد تصادفی اما بزرگ انتخاب کنید که Preimage نامیده می شود. برای شما ، این رمز عبور مخفی است.
 • سپس برای محاسبه هش که از عدد دیگری است ، از پیش تصویر استفاده می کنید.
 • سپس یک قرارداد هوشمند ایجاد کرده و آن را برای طرف مقابل ارسال می کنید. قراردادی که ارسال می کنید با هشی که با استفاده از preimage ایجاد کرده اید قفل شده است.
 • طرف دیگر فقط در صورتی می تواند سکه های اتم سواپ را آزاد کند که بتواند پیش تصویری را که برای ترسیم هش استفاده می کنید نشان دهد.

این بدان معنی است که ، برای باز کردن قفل کیف پول در مورد مبادله اتمی ، طرف دیگر باید به یک تصویر قبلی احتیاج داشته باشد ، که فقط طرفی که کیف پول را تهیه می کند می تواند آن را به او بدهد.

مبادله اتمی و استفاده از قرارداد هاشده Timelock: یک مثال

بیایید فرض کنیم آقایان A و آقای B می خواهند به جای مبادله متمرکز ، رمزنگاری را با استفاده از Atomic Swap مبادله کنند. بنابراین آنها چه کاری باید انجام دهند?

آقای A صاحب بیت کوین است که می خواهد آن را با litecoin آقای B مبادله کند. در اینجا مراحلی که آنها باید دنبال کنند وجود دارد:

مرحله 1: آقای A با استفاده از کلید خصوصی خود یک هاش تولید می کند و آن را با استفاده از یک کانال باز بین دو طرف برای آقای B ارسال می کند. آقای A همچنین پیش تصویری از هش تولید می کند. این کار را می توان با ایجاد یک معامله اسمی انجام داد. بعداً از این پیش تصویر برای نهایی یا اعتبارسنجی معامله استفاده می شود.

گام 2: آقای B در پاسخ با استفاده از کلید خصوصی خود هش خود را تولید می کند و آن را برای آقای A. ارسال می کند. وی همچنین پیش ساخته ای از هش درست مانند آقای A در مرحله اول.

مرحله 3: به محض اینکه آقای A معامله litecoin آقای B را دریافت کرد ، آقای A اکنون آن را با استفاده از همان کلید اصلی که به صورت پیش تصویر دارد ، امضا می کند. همان روند آقای B با معامله بیت کوین آقای A تکرار می شود.

اینه معامله در هر دو انتها انجام می شود.

تبادلات اتمی توضیح داده شده: یک مثال از زندگی واقعی

برای درک بهتر ، بیایید آنچه در بالا اتفاق افتاده را با یک مثال در زندگی واقعی توضیح دهیم.

به عنوان مثال ، آقای الف می خواهد سکه های نگهداری طلای خود را با دلار آقای ب معامله کند. بنابراین اگر از همان روش مبادله اتمی استفاده کنیم ، چگونه این اتفاق می افتد?

بیایید آدرسی را که سکه های خود را در مثال بالا واریز کرده اند ، گاوصندوق در نظر بگیریم. هنگامی که آنها آدرس خود را با سکه های رمزنگاری واریز می کنند ، در واقع گاوصندوق ها را مانند خیابان در بازار قرار می دهند ، اما هیچ کس نمی تواند به محتوای ایمن دسترسی پیدا کند زیرا فقط آنها کلید باز کردن آن را دارند.

بنابراین ، آقای A و آقای B مکان های امن خود را به اشتراک می گذارند – هر دو در صورتی که واقعاً وعده داده شده باشند ، به محتوای یکدیگر نگاه می کنند.

اکنون ، هر دو باید دکمه ها ، یعنی کلید خصوصی خود را همزمان فشار دهند تا گاوصندوق باز شود. درهای امن فقط وقتی باز می شوند که هر دو دکمه را فشار دهند. اگر فقط یک طرف دکمه را فشار دهد ، گاوصندوق باز نمی شود.

گاوصندوق ها نیز برای مدت محدودی باز می شوند و هر دو طرف باید معامله را در مدت زمان مجاز انجام دهند و پس از آن درب دوباره خاموش می شود. به همین دلیل است که وقتی هر دو طرف توافق می کنند یا اصلاً اتفاق نمی افتد یک معامله ایمن است. هیچ چیز جزئی در معامله وجود ندارد.

چه تفاوتی بین مبادلات اتمی خارج از زنجیره و On-Chain وجود دارد?

ما قبلاً اشاره کردیم که مبادلات اتمی می توانند در بلاکچین یا در خارج از بلاکچین انجام شوند. مبادلات اتمی که در بلاکچین اتفاق می افتد را روی زنجیره و آنهایی را که خارج از بلاکچین اتفاق می افتد خارج زنجیره ای می نامند.

هنگامی که مبادله اتمی روی زنجیره انجام می شود ، بلاکچین ها باید از HTLC پشتیبانی کنند و ارزها باید الگوریتم هش یکسانی داشته باشند.

از طرف دیگر ، مبادلات اتمی خارج از زنجیره با استفاده از لایه 2 انجام می شود ، که نامی برای یک کانال باز خارج از زنجیره بین دو طرف است. یکی از این نمونه ها اولین مبادله اتمی است که بین Litecoin و Bitcoin انجام شده و از شبکه Lightning Bitcoin به جای بلاکچین استفاده شده است.

شبکه رعد و برق اتمی چیست و چگونه کار می کند?

شبکه رعد و برق مثال اصلی حل دوم برای مبادلات اتمی خارج از زنجیره است.

Atomic Swap Lighting Network در واقع شبکه ای از کانال های پرداخت خارج از زنجیره است که می توانید برای Atomic Swap استفاده کنید.

کانال ها از مکانیزم MultiSig (چند امضا) برای تولید تراکنش استفاده می کنند. به عنوان مثال ، یک تراکنش برای تأیید نیاز به بیش از یک کلید خصوصی از طرفین دارد و انجام می شود.

این یعنی چی؟ آن شبکه رعد و برق مکانیزمی را دنبال می کند که به هر دو طرف احتیاج دارد

فواید مبادله اتمی چیست?

همانطور که قبلا ذکر شد ، مبادله اتمی جایگزین مناسبی برای مبادلات رمزنگاری سنتی است و راه حل بهتری برای برخی از محدودیت هایی که هنگام استفاده از این مبادلات با آن روبرو هستید ، ارائه می دهد.

با این حال ، چیزهای بیشتری برای مبادله اتمی وجود دارد. در اینجا شناخته شده ترین مزایای مبادله اتمی است.

 • مبادله اتمی یک راه حل موثر برای مشکل همکاری بین ارزهای مختلف و دارایی های دیجیتال ارائه می دهد. مبادله اتمی اولین قدم برای اتصال سکه ها و ارزهای رمزپایه مختلف و امکان تجارت مستقل آنها است.
 • به شما امکان می دهد پس انداز کنید. چطور؟ با اجتناب از هزینه ها و هزینه های دیگر ، هنگام استفاده از صرافی باید پرداخت کنید. بعضی اوقات ، وقتی سکه ها را به کیف پول خود می گیرید ، حتی هزینه های پنهانی را نیز از شما دریافت می کنند زیرا بسیاری از این صرافی ها دارای ساختار کارمزدی قابل سوال هستند. علاوه بر این ، شما همچنین باید با خطر مبادله های جعلی و کلاهبرداری روبرو شوید ، که این مورد در مورد مبادله اتمی وجود ندارد.
 • در بیشتر معاملات رمزنگاری ، به خصوص اگر معامله بین ارزهای رمزپایه کمتر شناخته شده باشد ، شما باید ابتدا بیت کوین را به عنوان رمز واسطه خریداری کنید ، که دردناک است. به عنوان مثال ، اگر Litecoin را برای خرید Tezos می فروشید ، ابتدا باید بیت کوین بخرید. پس از داشتن بیت کوین ، اکنون می توانید برای خرید Tezos آنها را بفروشید. تحریک کننده است ، نه؟ با این حال ، با مبادله اتمی ، می توانید مستقیماً با ارزهای رمزپایه ای که در اختیار دارید معامله کنید.

مزایای بیشتر:

 • مبادلات اتمی امکان تجارت مستقیم کیف پول به کیف پول را موجب می شود که مبادله سریع تر ، امن تر و ارزان تر شود. این همچنین به شما کمک می کند تا قوانینی را که بورس ها تحت آن هستند ، دور بزنید.
 • مبادلات اتمی معاملات و مبادلات را بسیار سریعتر انجام می دهد زیرا همه مراحل ، مراحل ثبت نام ، تأییدها و اعتبارسنجی های مورد نیاز در مبادلات سنتی را پشت سر می گذارد. می توانید بلافاصله مبادله را انجام دهید.
 • صرافی های متمرکز سنتی اغلب در معرض خطر حمله یا هک آنلاین قرار دارند. از آنجا که هیچ شخص ثالثی در مبادله اتمی درگیر نیست و کانال بین دو طرف امن است ، روند امن است.
 • مبادلات اتمی به شما فرصتی برای مبادله ارزهای رمزپایه و سکه در یک مرکز غیر متمرکز بدون هزینه و بی اعتماد ارائه می دهد..
 • با روش آسان تر ، سریع تر و ارزان تر برای مبادله ارزهای رمزپایه ، سرمایه گذاران فرصتی برای متنوع سازی سرمایه گذاری های خود دارند. اکثر افراد اکنون بر روی یک یا دو ارز رمزنگاری شده سرمایه گذاری می کنند و به دلیل هزینه ها و ریسک موجود ، از مبادله آنها با دیگران خودداری می کنند. با مبادله اتمی ، مبادله ارز رمزپایه تقریباً رایگان و بدون ریسک است.
 • لازم نیست اطلاعات شخصی خود را ارائه دهید یا مانند مبادلات رمزنگاری فرآیند تأیید را طی کنید تا بتوانید هویت خود را خصوصی نگه دارید.

خلاصه مزایا

در اینجا خلاصه سریع مزایای مبادله اتمی آورده شده است:

 • معاملات فوری
 • هزینه های پایین تر
 • امن است
 • بدون هیچ واسطه ای تبادل نظیر به نظیر
 • شفاف

تفاوت بین مبادله اتمی و مبادله چیست؟?

ما قبلاً درباره اختلافات بین هر دو بحث زیادی کردیم. با این وجود ، در این بخش ، ما یک مقایسه سریع مبادله اتمی در مقابل مبادله را مرور خواهیم کرد تا به خوانندگان کمک کند هر دو مفهوم را بهتر درک کنند.

مبادله اتمی

تبادل رمزنگاری

هزینه

هزینه معامله کم معمولاً هزینه های زیاد و هزینه های پنهانی درگیر می شوند.

مقررات

معاملات فوری نیاز به ایجاد حساب کاربری ، تأیید اعتبار یا تأیید معامله خود ، واریز سکه ، پردازش برداشت و سایر مراحل زمان بر است.

رمز واسطه

نیازی به خرید رمز واسطه نیست. در بیشتر موارد ، برای تجارت بین ارزهای رمزپایه کمتر شناخته شده ، نیاز به خرید یک رمز واسطه مانند بیت کوین دارید.

تایپ کنید

غیر متمرکز متمرکز

امن است

یک معامله امن بین دو طرف. صرافی ها برای مقررات و همچنین هک ها و حملات آنلاین باز هستند.

آیا محدودیت های مبادله اتمی وجود دارد?

مبادله اتمی مفهومی است که هنوز در مراحل ابتدایی است و هنوز در حال پیشرفت است. بنابراین ، بله ، محدودیت هایی وجود دارد که کارشناسان هنوز در حال کار بر روی آنها هستند. در اینجا برخی از مشکلات اساسی در مورد مبادله اتمی آورده شده است.

 • تطبیق پذیری.

با توجه به شرایطی که هر ارز رمزنگاری شده برای مبادله اتمی نیاز دارد ، هنوز نمی توانید از مبادله اتمی برای هر ارز رمزپایه استفاده کنید.

به عنوان مثال ، در مجموع سه شرط وجود دارد که هر ارز رمزنگاری شده باید برآورده کند.

 1. هر دو ارز رمزنگاری شده که می خواهید مبادله کنید و با آنها مبادله کنید باید الگوریتم هش داشته باشند. الگوریتم هش نیز باید ذاتی هر دو ارز رمزپایه باشد.
 2. شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که هر دو ارز رمزنگاری شده می توانند قراردادهای زمان بندی شده (HTLC) را نیز آغاز کنند.
 3. ارزهای رمزنگاری شده باید ویژگی های برنامه نویسی ویژه ای نیز داشته باشند.

در حال حاضر ، ارزهای رمزپایه زیادی وجود ندارد که بتوانند همه شرایط بالا را برآورده کنند. متأسفانه ، این تعداد ارزهای رمزپایه ای را که می توانید برای مبادلات اتمی استفاده کنید ، محدود می کند.

به نظر می رسد باید مدتی بیشتر صبر کنیم تا این فناوری به جریان اصلی وارد شود.

 • ناتوانی در مدیریت حجم زیادی از داده ها

سرعت نوعی مزیت Swaps اتمی است ، اما وقتی می خواهید سکه های زیادی را منتقل کنید زیاد نیست. قبل از اینکه برای داده های بزرگتر نیز سریع باشد ، هنوز پیشرفت های زیادی لازم است.

 • به اندازه کافی سازگار نیست

همه کیف پول ها از مبادلات اتمی پشتیبانی نمی کنند. با این حال ، تعداد کیف پول هایی که اکنون می توانند با Atapic Swaps کار کنند در حال افزایش است ، در حالی که دیگران قصد دارند از فناوری swap اتمی استفاده کنند ، اما ما هنوز مدتی منتظر می مانیم تا این فناوری به جریان اصلی برسد..

در حال حاضر ، تعداد کیف پول هایی که می توانند از Atomic Swap پشتیبانی کنند بسیار کم است.

در مجموع ، به نظر می رسد که این فناوری به زمان بیشتری نیاز دارد تا بتواند خود را به عنوان رقیب اصلی مبادلات رمزنگاری کند و یا به جریان اصلی وارد شود. تا آن زمان ، ممکن است مجبور باشیم کمی بیشتر صبر کنیم.

علاوه بر این ، مبادلات اتمی همچنین نمی توانند با ارزهای رمزپایه ای که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی نمی کنند کار کنند.

برخی از بلاک چین های تبادل اتمی محبوب چیست؟?

در اینجا چند نمونه از موفقیت برخی از بلاک چین های Atomic Swap آورده شده است. همچنین ، چگونه برخی صرافی ها این امکان را برای کاربران خود فراهم می کنند تا از فناوری Swap اتمی در سیستم عامل های خود استفاده کنند.

 • مبادله اتمی Komodo

کومودو احتمالاً اولین مبادله اتمی اتمی است که به کاربرانش امکان استفاده از این ویژگی را می دهد. برخلاف صرافی های سنتی ، این یک مبادله غیرمتمرکز نیز هست.

در واقع ، این تیم پشت کومودو است که تلاش خود را می کند و وقت خود را صرف ایده مبادله اتمی می کند. بعد از اینکه نولان ایده را به صورت تئوری ارائه داد ، این تیم توسعه دهنده کومودو بود ، مانند توسعه دهنده اصلی jl777 که کد اولین تعویض اتمی را نوشت.

حتی اگر این کد در ابتدا برای مبادلات اتمی بین دارایی های NXT در دسترس بود ، اما بعداً کد برای مبادله دارایی های NXT با استفاده از مبادله اتمی با سکه های پروتکل های بیت کوین بهبود یافت.

همچنین این کومودو بود که اولین اقدامات جدی را برای به کارگیری جریان اصلی سواپس اتمی انجام داد. در سال 2017 ، آنها اولین رابط کاربری گرافیکی برای بازار تجارت رمزنگاری کاملاً اتمی را با نام BarterDEX توسعه دادند..

کومودو هزاران مبادله اتمی بین چندین ارز رمزنگاری شده را انجام داده و ده ها سکه اتم اسواپ را با هم ادغام کرده است. این به کاربران امکان می دهد تعداد زیادی سکه اتم سواپ را بدون استفاده از صرافی های سنتی تجارت کنند.

علاوه بر این ، کومودو همچنین فناوری استفاده از مبادله اتمی با سرورهای Ethereum را توسعه داد. فوریه 2018 بود که کومودو سکه های پروتکل بیت کوین را با Ethereum متصل کرد ، و به Atomic Swap بین دو بلاکچین مختلف اجازه داد. اولین مبادله اتمی بین DOGE و ETH بود.

خبر خوب این است که کومودو اکنون تقریباً 95٪ کل سکه ها و توکن های موجود را پشتیبانی می کند. این بدان معناست که شما می توانید از Komodo برای تقریباً هر سکه مبادله اتمی استفاده کنید. تاکنون ، Komodo BarterDEX میزبان صدها هزار مبادله اتمی در سیستم عامل خود است.

مبادله اتمی کومودو چگونه کار می کند?

برای دریافت ایده بهتر در مورد چگونگی کارکرد مبادله اتمی komodo ، بیایید مثالی را در نظر بگیریم.

اگر آقای الف می خواهد برخی بیت کوین ها را با KMD که رمزهای کومودو است تجارت کند ، آن MR B مالک آن است ، پس چه MR. A باید انجام دهد?

در اینجا مراحل ساده ای ذکر شده است:

مرحله 1

آقای الف یک سفارش تجاری با اطلاعاتی درباره آنچه متعلق به خودش است ، آنچه در ازای آن می خواهد ، مقدار و اطلاعات مشابه قرار می دهد.

گام 2

آقای B فرصت تجارت را جذاب می داند و سفارش را می پذیرد.

مرحله 3:

به خاطر داشته باشید ، BarterDex 0.15٪ هزینه از کل تجارت را اخذ می کند که آقای B هنگام قبول سفارش باید با آن توافق کند.

مرحله 4:

اول ، آقای B باید هزینه ها را پرداخت کند ، پس از آن ، مبادله اتمی اتفاق می افتد.

آقای A سپس سپرده ای را می فرستد که ارزش آن 112٪ مبلغ واقعی سفارش ارسال شده برای تأمین آدرس باشد. این وجوه امن هستند زیرا هیچ کس نمی تواند به وجوه دسترسی پیدا کند مگر اینکه تجارت کامل شود یا مدت زمانی که برای تجارت تعیین شده به پایان برسد.

مرحله 5:

آقای B با ارسال سپرده KMD که متعلق به یک آدرس امن است ، همین روند را تکرار می کند.

مرحله 6:

در صورت تغییر نظر هر یک از طرفین ، زمان تمام شده و تجارت حتی پس از واریز سکه به آدرس نیز لغو می شود. در چنین حالتی ، هر دو طرف سکه های خود را پس می گیرند.

مرحله 7:

آقای A ودیعه بیت کوین را برای آقای B ارسال می کند و به MR به سپرده KMD دسترسی پیدا کنید. ب.

مرحله 8:

هر دو طرف نشانه های خود را می گیرند و تجارت انجام می شود.

توانایی شما در بستر Komodo برای تجارت سکه بین دو بلاکچین مختلف نیز اولین قدم بزرگ در جهت همکاری با بلاکچین است. در گذشته خرید و فروش سکه بین دو بلاکچین مختلف امکان پذیر نبود.

با مبادلات اتمی ، اکنون می توانید سکه های پروتکل BTC را با نشانه های ERC-20 مبتنی بر Ethereum معامله کنید. علاوه بر این ، Komodo همچنین دارای ویژگی های جدید است قرارداد هوشمند Cross-Chain فناوری ای که قابلیت استفاده متقابل و اثبات معاملات را ارائه می دهد.

 • اتم بیت کوین

یکی از محبوب ترین بلاک چین های اتم سوآپ Bitcoin Swap است که با نام BCA نیز شناخته می شود. این یک چنگال SegWit بیت کوین است که دارای اجماع ترکیبی و گزینه مبادله اتمی روی زنجیره است. این روش از همان روشی استفاده می کند که در بخش چگونگی مبادله اتمی بحث کردیم.

به عنوان مثال ، به شما امکان می دهد ارزهای رمزنگاری شده را طی یک فرآیند غیرمتمرکز مبادله کنید. در این فرایند از Hash Time-Locked Contracts (HTLC) و همچنین از HTLC API خود استفاده می شود. تیم پشتیبان این پروژه همچنین در حال کار بر روی جعبه ابزار تعبیه شده برای مبادلات اتمی خارج از زنجیره و اتمی است..

همچنین می توانید در مورد مسئول بلاکچین Atomic Swap اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید سایت اینترنتی.

 • فروشنده قابل توجه: ATOMIC

اتمی یک لایه زیرساخت جدید بالاتر از همه زنجیره های بلوکی موجود است که طیف گسترده ای از خدمات مالی را امکان پذیر می کند. با استفاده از فناوری ATOMIC ، کاربران می توانند در محیطی بسیار سریع و تضمین شده بدون ریسک حضانت مرتبط با مبادلات ، همتا به همتا را معامله کنند.

آینده مبادله اتمی چیست؟?

در حال حاضر ، مبادله اتمی یک راه حل عالی برای کسانی است که می خواهند سکه های رمزنگاری را معامله کنند. این یک فناوری مبادله غیرمتمرکز است که در حال ظهور و محبوبیت است.

بیش از واضح است که صنعت بلاکچین و رمزنگاری به سمت جهان غیر متمرکز در حال تغییر است ، و اتمام اتم نقش مهمی را در تجارت بازی خواهد کرد.

کلمات نهایی

مبادله اتمی یک فناوری در حال ظهور است که مزایای زیادی را برای سرمایه گذاران رمزنگاری که می خواهند سکه های خود را متنوع کنند ارائه می دهد. این فناوری مزایای روشنی نسبت به مبادلات به عنوان یک گزینه کم هزینه ، سریعتر و مطمئن دارد.

با این حال ، محدودیت هایی نیز وجود دارد و شاید لازم باشد مدتی منتظر بمانیم تا فناوری به جریان اصلی وارد شود. یکی از مسائل مهم مقیاس پذیری و همچنین قابلیت همکاری آن است ، زیرا کیف پول و ارزهای رمزپایه زیادی مطابق با الزامات نیست.

با گفتن این نکته ، اتم سوییپ همچنین یک پتانسیل واقعی برای تغییر شیوه تجارت آنلاین در چند سال آینده ارائه می دهد و می تواند انقلابی در تجارت آنلاین رمزنگاری ایجاد کند. برخی از داستان های موفقیت مانند پلت فرم Komodo BarterDex وجود دارد که یک مبادله غیرمتمرکز است و به شما امکان می دهد تا مبادله اتمی بین تقریباً تمام نشانه ها و سکه های موجود انجام شود..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector