Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای مبتدیان: نولس چیست؟ Blockchain کسب و کار

بلاکچین Nuls با هدف ایجاد بستری برای نهادهای تجاری برای ایجاد و استقرار برنامه های غیرمتمرکز خود برای حل مشکلات پیش روی آنها در زندگی واقعی است..

اعتبار Imgae: Nuls

اکثر بلاکچین ها از فناوری قراردادهای هوشمند استفاده کرده اند. با این حال ، اکثر آنها با هزینه های استفاده از برنامه های غیرمتمرکز مشکل دارند ، بعلاوه برخی از آنها در دنیای تجارت بسیار مناسب نیستند. همان جایی است که Nuls وارد شد و راهی را برای کاهش بار زنجیره اصلی بلاکچین خود با معرفی زنجیره های جانبی برای جدا کردن رویدادها و خدمات در بلاکچین ابداع کرد..

بنابراین ، Nuls سازوکارهای عملکردی اجرای قراردادهای هوشمند را در اجماع بین زنجیره ای فراهم می کند ، بنابراین هزینه تولید و استقرار برنامه های غیرمتمرکز را کاهش می دهد و در عین حال سفارشی سازی Dapps را برای برنامه های مختلف تجاری برای توسعه دهندگان آسان می کند..

تاریخچه نولس

Nuls (NULs) ارز رمزنگاری شده مستقر در سنگاپور است که در سپتامبر 2017 راه اندازی شد.

برخلاف اکثر ارزهای رمزپایه ، Nuls هرگز پیشنهاد اولیه سکه (ICO) نداشته است. در عوض ، ارز رمزنگاری شده در اواخر نوامبر 2017 با قیمت 1 دلار برای هر سکه ، 40 میلیون نشانه NULS را به سیستم Binance Exchange منتقل کرد.

این پروژه عمدتا از طریق airdrop تأمین می شود ، اگرچه بودجه زیادی از طرف جامعه و مشاغل تجاری تأمین می شود.

تیم نولس

تیم اصلی در پشت این ارز رمزنگاری شده خارق العاده 11 عضو را تشکیل می دهد که با سهم خود از ایدئولوژی فلسفی گرد هم آمده اند.

این تیم متشکل از: جیسون ژانگ (بنیانگذار) است & سرپرست توسعه) ، لیلی وانگ (بنیانگذار همکار) & COO) ، Reaper Ran (بنیانگذار همکار) & رهبر جامعه) ، عمر المیر (رهبر جامعه انگلیسی) ، کیم وو (مدیر جامعه انگلیسی – آمریکا) ، عصام المیر (مدیر جامعه انگلیسی – استرالیا) ، اوگین لی (مدیر جامعه انگلیسی / چینی – سنگاپور) ، نیلز وانگ (توسعه دهنده هسته) ، Vivi Zhou (توسعه دهنده اصلی) ، Davi Yang (توسعه دهنده اصلی) و Moonlight (توسعه دهنده اصلی).

تقریبا نیمی از اعضای تیم اصلی رهبران جامعه هستند که در گردآوری توسعه دهندگان مختلف برنامه های غیرمتمرکز از سراسر جهان به سمت یک هدف مشترک کمک می کنند..

 Nuls Blockchain چیست؟ ویژگی های برتر:


اعتبار تصویر: Nuls

 1. انعطاف پذیری: Nuls باعث می شود که شما یک شبکه بلاکچین بسیار انعطاف پذیر باشید. زیرساخت بلاکچین بسیار قابل تنظیم و مدولار است. یک توسعه دهنده بسته به وظیفه موجود به راحتی می تواند ماژول های داخلی را با ماژول های مناسب وصل و جایگزین کند. ماژول های داخلی ماژول های شبکه ، اجماع ، ذخیره سازی و الگوریتمی است که هر زمان که یک توسعه دهنده احساس کند که برای توسعه غیرمتمرکز خود به چیز دیگری نیاز دارد ، می توان آن را سفارشی یا جایگزین کرد.
 2. متن باز: توسعه دهندگان این حق را دارند که به راحتی از کد blockchain برای تولید غیرمتمرکز خود استفاده کنند. یکی از اهداف اصلی این تیم اطمینان از پشتیبانی هر چه بیشتر زبان های برنامه نویسی از قراردادهای هوشمند است. به این ترتیب ، توسعه دهندگان هنگام ایجاد برنامه های غیرمتمرکز خود ، طیف گسترده ای از گزینه ها را در اختیار خواهند داشت.
 3. به راحتی به روز می شود: از آنجا که ماژول های بلاکچین قابل تنظیم هستند ، کاربران / توسعه دهندگان می توانند به راحتی ماژول ها را جایگزین یا تغییر دهند تا از اجرای آنها استقبال کنند. این یک ویژگی اساسی است با توجه به اینکه فناوری همیشه در حال پیشرفت است. با تکامل این فناوری ، توسعه دهندگان می توانند به سرعت ماژول ها را متناسب با مشکلات موجود تغییر دهند.
 4. قراردادهای هوشمند: زنجیره بلوک Nuls بر اساس Ethereum’s ساخته شده است فناوری قراردادهای هوشمند. این دلیل این است که رمز NULS یک نشانه ERC-20 است. قراردادهای هوشمند همچنین بلاکچین را قابل برنامه ریزی می کند. با قراردادهای هوشمند ، کاربران / توسعه دهندگان می توانند برنامه های کاربردی غیرمتمرکز مدل کسب و کار را که می خواهند توسعه دهند ، حتی با دانش برنامه نویسی بسیار اندک ترسیم کنند. قراردادهای هوشمند در حال حاضر حاوی قوانین خاصی برای اعدام است و آنها فقط به توسعه دهنده نیاز دارند تا منطقی را که قرارداد هنگام اجرای وظایف خود دنبال می کند ، ارائه دهد..
 5. اجماع چند زنجیره ای: یکی از اصلی ترین ویژگی های Nuls این است که از چندین زنجیره جانبی استفاده می شود که به زنجیره اصلی وصل شده اند. بنابراین بلاکچین از مکانیزم اجماع میان زنجیره ای به نام اثبات اعتبار استفاده می کند تا زنجیره های مختلف را قادر به برقراری ارتباط موثر با یکدیگر کند.

سازوکار تأیید اعتبار Nuls

بیشتر ارزهای رمزنگاری شده از Proof-of-Work (PoW)، Proof-of-Stake (PoS)، Practical Byzanine tolerance fault tolerance (PBFT)، Lease Proof of Stake (LPoS)، Proof of Importance (PoI) یا Delegated Prod Stake (DPOS) استفاده می کنند. ) سازوکارهایی برای تأیید معاملات آنها.

سازوکار اجماع بررسی می کند که داده های اضافه شده به دفتر کل بلاکچین ها با دفتر خاصی موافق هستند زیرا در آن تلاش می شود بین داده های قرار گرفته در بلاک چین اجماع ایجاد کند. سازوکار اجماع اطمینان می دهد که بلاک فعلی نشان دهنده بیشترین معاملات انجام شده در بلاکچین است. این مکانیزم همچنین از خروج مداوم شبکه بلاکچین به دلیل انشعاب مداوم جلوگیری می کند.

با استفاده از PoF ، PoS ، DPoS یا سازوکارهای اجماع PBFT ، ارزهای رمزپایه محدود به اجرای آن دسته از Dapp هایی می شوند که توسط سازوکار اجماع خاص پشتیبانی می شوند.

با این حال ، از آنجا که ارز رمزنگاری شده Nuls به دنبال سفارشی سازی روند توسعه Dapps است ، به خصوص به دلیل تعدیل و ساختار زنجیره ای متعدد ، هیچ یک از مکانیزم های اجماع قبلی برای سازوکار آن کار نمی کنند. در نتیجه ، تیم توسعه با سازوکار اجماع جدیدی که از آن به عنوان اعتبار اعتباری (PoC).

اثبات اعتبار اولین ماژول اجماعی در نوع خود است که توسط تیم توسعه دهنده Nuls برای کمک به حل مسئله اتصال زنجیره های جانبی مختلف سفارشی به زنجیره اصلی از طریق لایه های ماژول قابل تنظیم ساخته شده است..

شرکت ها این آزادی را دارند که با هدف حل مشکل فنی خاص ، یک زنجیره جانبی سفارشی را تنظیم کنند و آن را به زنجیره اصلی Nuls متصل کنند. سازوکار PoC وظیفه تأیید منطبق بودن زنجیره جانبی سفارشی با زنجیره اصلی را بر عهده خواهد داشت.

PoC Vs PoS (اثبات اعتبار در مقابل اثبات سهام)

PoC از جهتی مشابه PoS است زیرا در طی مراحل تأیید ، برخی از نشانه ها باید قفل شده یا انباشته شوند تا به کاربر اجازه دهد هر گره ای را اجرا کند. با این حال ، برای PoC ، تعداد دقیق نشانه هایی که باید قفل شوند مشخص نشده است و با دسترسی کاربر به گره ها ، انجمن می تواند رای گیری خود را ادامه دهد. هنگامی که کاربر نیاز به دسترسی مجدد به نشانه ها داشت ، آنها به سادگی اجرای گره ها را متوقف کرده و به نشانه های خود دسترسی پیدا می کنند.

مکانیسم اجماع PoC ، اما وقتی با فرایند تشویق عملگرهای گره برای رفتار خوب یا مجازات آنها به دلیل مغایرت با قوانین روبرو می شود ، با سازوکار اجماع PoS متفاوت است. PoC براساس رفتار عملگر گره در طی یک دوره با نمره اعتباری هر گره ارائه می شود. همچنین ، وقتی نوبت به پرداخت ها می رسد ، هرچه نشانه هایی که یک گره ذخیره می کند / سهام بیشتری دارد ، بازپرداخت ها نیز بیشتر است. با این حال ، میزان پرداخت تحت تأثیر امتیاز اعتباری گره قرار می گیرد.

معماری لایه سرویس برنامه Nuls

هر برنامه غیرمتمرکز ساخته شده از طریق بلاک چین Nuls باید دارای سه لایه باشد. این لایه ها لایه زنجیره ای ، لایه منطقی و لایه ماژول هستند.

لایه ماژول شامل ماژول های مختلف (شبکه ، اجماع ، ذخیره سازی و الگوریتم) است. یک توسعه دهنده باید ماژول هایی را که می خواهد DApp خود را توسعه دهد انتخاب کند. از آنجا که ماژول ها قابل تنظیم ، قابل جابجایی و قابل جابجایی هستند ، یک توسعه دهنده می تواند از استفاده از برخی ماژول ها جلوگیری کند یا تغییر ساختار برخی از ماژول ها را انتخاب کند تا بتواند متناسب با کار خاصی باشد که می خواهد حل کند..

لایه زنجیره جانبی اطمینان حاصل می کند که ماژول ها به گره های مختلفی متصل می شوند که به زنجیرهای جانبی مختلف نیز متصل هستند تا اطمینان حاصل شود که برنامه به خوبی اجرا می شود.

لایه منطقی شامل قراردادهای هوشمند است. قرارداد هوشمند رهنمودهایی را برای اجرای هر برنامه غیرمتمرکز ارائه می دهد. یک توسعه دهنده باید یک قرارداد هوشمند خاص را تعریف و اجرا کند. قراردادهای هوشمند همچنین می توانند متناسب با نیازهای خاص توسعه دهنده سفارشی شوند ، بنابراین روند کار را بسیار انعطاف پذیر و سازگار می کنند.

نولس چگونه کار می کند

بلاکچین Nuls از قراردادهای هوشمند ، زنجیره های متعدد و ماژول های قابل تنظیم استفاده می کند.

قراردادهای هوشمند به سهولت طراحی ، توسعه و استقرار Dapps برای توسعه دهندگان DApp کمک می کند. با استفاده از قراردادهای هوشمند ، هر کسی می تواند Dapps را در بلاک چین Nuls توسعه دهد. برای اینکه بتوانید کد خوبی برای DApp خود بنویسید ، لازم نیست که به هیچ زبان برنامه نویسی تسلط کامل داشته باشید. همه چیز در قرارداد هوشمند ذکر شده است ، و یک توسعه دهنده فقط لازم است تدارکات DApp مورد نظر خود را بیان کند.

با چندین زنجیره ، توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز می توانند DApp ایجاد کرده و آن را به زنجیره اصلی متصل کنند. چند زنجیره ای به ترافیک زنجیره اصلی کمک می کند. زنجیره اصلی فقط اطلاعات حیاتی را که از طریق مکانیسم اجماع اعتبار سنجی اعتبار از زنجیره جانبی به آن منتقل می شود ، کنترل می کند.

Nuls همچنین دارای چهار ماژول داخلی است که به ارائه رهنمودهایی برای توسعه دهندگان Dapp کمک می کند. چهار ماژول شامل ماژول های شبکه ، اجماع ، ذخیره سازی و الگوریتمی هستند. این ماژول ها حاوی مشخصات لازم برای توسعه بخشهای خاص یک برنامه غیرمتمرکز است که به طور پیش فرض شامل شبکه ، اجماع ، ذخیره سازی و الگوریتم است. بنابراین ماژول ها کمک زیادی به توسعه دهندگان در توسعه برنامه های غیرمتمرکز می کنند زیرا آنها فقط باید ماژول مورد استفاده خود را انتخاب کنند. همچنین ، در صورت عدم نیاز به توسعه دهنده ، ماژول ها قابل تنظیم و قابل تعویض هستند.

با معرفی ماژول های سفارشی و زنجیره های جانبی ، توسعه دهندگان می توانند برنامه های غیرمتمرکز ویژه نیازهای موجود را طراحی و استقرار دهند..

اعتبار تصویر: Nuls

بنابراین ، به زبان ساده ، در زنجیره بلوکی Nuls ، توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز را برای حل مشکلات تجاری خاص پیش روی کاربران ایجاد می کنند. سپس کاربران با استفاده از رمز NULS در بلاک چین Nuls هزینه Dapps را پرداخت می کنند.

نقشه راه نولس

نقشه راه ارزهای رمزنگاری شده Nuls به سه بخش ICE ، WATER و STEAM تقسیم شده است. تیم توسعه در حال حاضر بر روی بخش ICE تمرکز دارد.

دقیقاً مانند چرخه آب است. این کار با فرم ICE شروع می شود ، سپس با گرم شدن دما ، ICE به آب تبدیل می شود و اگر دما رشد کند ، آب در نهایت به STEAM تبدیل می شود. بنابراین ، Nuls در حال حاضر در سطح ICE است.

یخ فاز

سطح ICE قرار است در جولای 2018 پایان یابد.

تا مارس 2018 ، تیم موارد زیر را به دست آورد:

 1. توسعه زنجیره مرکزی را تکمیل کرد و مرحله آزمایش را آغاز کرد.
 2. بهبود اسناد طراحی فنی پروژه.
 3. ایجاد و گسترش جامعه توسعه منبع باز.

سپس در پایان ماه مه ، نولس موارد زیر را انجام داد:

 1. توسعه ماژول های لازم بلاکچین Nuls را به پایان رساند.
 2. ماژول های داخلی را بهبود بخشید.
 3. تعداد برنامه هایی که از طریق بلاکچین قابل دسترسی هستند را افزایش دهید
 4. اجماع اصلی اصلی را کامل کنید.
 5. کیف پول RC را آزاد کرد
 6. کیف پول موبایل را راه اندازی کرد
 7. Nuls ، بلاکچین را آزاد کرد

تا پایان ژوئیه 2018 ، تیم قرار است موارد زیر را انجام دهد:

 1. اطمینان حاصل کنید که قراردادهای هوشمند می توانند تا سه زبان برنامه نویسی را پشتیبانی کنند.
 2. اطمینان حاصل کنید که حداقل سه برنامه در شبکه Nuls قابل اجرا هستند.
 3. بهبود اکوسیستم کلی زنجیره اصلی از جمله مرورگر بلاکچین Nuls ، کیف پول الکترونیکی و کیف پول تلفن همراه.

مرحله آب

برای فاز NULS WATER هنوز جدول زمانی تعیین نشده است. این فقط وظایف خاصی را دارد که تیم منتظر انجام آنها است. این وظایف عبارتند از:

 1. ماژول های عملکرد بیشتر را کامل کنید
 2. اطمینان حاصل کنید که حداقل پنج زنجیره فرعی به زنجیره اصلی متصل شده اند.
 3. اطمینان حاصل کنید که 15 برنامه می توانند در زنجیره بلوک Nuls اجرا شوند.
 4. حداقل برای سه شرکت راه حل های فنی ارائه دهید.

مرحله بخار

به فاز NULS STEAM هنوز جدول زمانی اختصاص داده نشده است. این فقط وظایف خاصی را دارد که تیم منتظر انجام آنها است. این وظایف عبارتند از:

 1. حداقل 30 زنجیره جانبی به زنجیره اصلی Nuls متصل داشته باشید.
 2. حداقل 50 برنامه کاربردی داشته باشید که می توانند روی سیستم Nuls اجرا شوند
 3. بتوانید حداقل به 20 شرکت / صنعت راه حل فنی ارائه دهید.

NULS در مقابل NEO: چرا سر و صدا بزرگ!

اخیراً صحبت های زیادی در مورد NULS و NEO خصوصاً به دلیل شباهت نام توسعه دهندگان و بنیان گذاران اصلی. بنیانگذار و توسعه دهنده NEO با نام اریک ژانگ شناخته می شود در حالی که بنیانگذار و توسعه دهنده NULS جیسون ژانگ نامیده می شود. مردم متقاعد شده اند که باید چیزی بین این دو وجود داشته باشد. با این س questionال اصلی که آیا این دو با هم ارتباط دارند؟ باز هم ، این دو ارز رمزپایه خارج از چین اما در آسیا مستقر هستند.

شباهت هایی بین این دو زنجیره بلوک وجود دارد. به عنوان مثال ، این دو زنجیره بلوک از قرارداد هوشمند ، سازوکار اجماع زنجیره ای متقابل و Dapps استفاده می کنند.

با این وجود ، علی رغم شباهت ها و شایعات موجود ، این دو بلاکچین ساخته شده اند یا دو هدف متفاوت دارند اگرچه به نظر می رسد مکمل یکدیگر هستند. زنجیره بلوک NULS یک بستر قابل برنامه ریزی برای نهادهای تجاری برای توسعه و استقرار برنامه غیرمتمرکز فراهم می کند در حالی که NEO دارایی ها را با استفاده از فناوری قرارداد هوشمند دیجیتالی می کند تا بتواند دارای اقتصادهای هوشمند باشد..

NULS از مقیاس خارج از زنجیره استفاده می کند در حالی که NEO از مقیاس درون زنجیره ای استفاده می کند.

تفاوت بین مقیاس زدایی خارج از زنجیره و مقیاس گذاری درون زنجیره ای

مقیاس بندی خارج از زنجیره به روشهایی اشاره دارد که بدون تداخل با بلاکچین اصلی به افزایش سودمندی شبکه بلاکچین کمک می کنند. این روش ها شامل موارد زیر است:

 • گروه بندی چندین معامله در یک معامله.
 • ایجاد پرداخت های مجازی در داخل سیستم بلاکچین.
 • معرفی شبکه های پرداخت اختصاصی.
 • زنجیره های جانبی.
 • استفاده از سکه های رنگی.

زنجیره بلوک NULS از زنجیره های جانبی همراه با سازوکار اجماع جدید اثبات اعتبار خود استفاده می کند.

از طرف دیگر ، مقیاس زنجیره ای به معنای افزایش ظرفیت زنجیره بلوکی است که باعث تغییر لایه بلاکچین می شود. به زبان ساده ، شبکه بلاکچین به طریقی یا دیگری تغییر می کند. برای افزایش سودمندی سیستم ، چیزی در شبکه بلاکچین تغییر کرده است.

نمونه هایی از این روش ها عبارتند از:

 • افزایش اندازه بلوک یا وزن بلوک.
 • استفاده از امضاهای Schnorr کوچکتر.
 • با استفاده از مجموعه امضاهای Bellare-Neven

NEO عمدتا در زمینه افزایش بلوک فعالیت دارد.

کدام یک ارزش بیشتری دارد: NEO یا NULS

ارزش یک علامت NEO بیشتر از یک علامت NULS منفرد است. یک رمز NEO معادل حدود 15 نشانه NULS است.

NEO همچنین دارای یک منبع گردش گسترده تر است که در حال حاضر 65،000،000 NEO از کل مبلغ 100،000،000 NEO در مقایسه با منبع گردش 40،000،000 NULS NULS است.

با این حال ، جای بحث دارد که NEO تقریباً یک سال از NULS پیرتر است و از این رو فاصله زیادی وجود دارد. با این حال ، این قابل بحث است زیرا برخی سکه ها وجود دارند که جوان تر از NULS هستند اما عملکرد آنها بهتر از NEO است.

کیف پول DO NULS NEO را قبول می کند?

بهترین کیف پول سازگار با NULS و NEO کیف پول Ledger Nano S است.

NEO به طور معمول دارای دو نوع نشانه است: نشانه NEO و GAS ، و معمولاً یافتن کیف پول که این دو نشانه را بپذیرد دشوار است. به همین دلیل است که به غیر از کیف پول سخت افزاری Ledger ، سایر نمونه کارها سازگار با NEO به ویژه برای نشانه های NEO طراحی شده اند.

برخی از بهترین کیف پول های NEO عبارتند از:

 1. NEO Wallet (کیف پول رومیزی)
 2. NEO GUI (کیف پول رومیزی)
 3. ردیاب NEO (کیف پول وب)
 4. NEO Wallet (کیف پول وب)
 5. Ansy (کیف پول کاغذی)
 6. NEO CLI (کیف پول رومیزی)

خرید رمز NULS

برای به دست آوردن رمزهای NULS ، شخص می تواند به برخی از سیستم عامل های تبادل رمزنگاری که لیست Nuls (NULS) را در اختیار دارند ، مراجعه کرده و آن را بخرد.

از آنجا که نمی توانید NULS را مستقیماً با استفاده از کارت اعتباری خود خریداری کنید ، ابتدا باید نوع دیگری از ارز رمزپایه را ترجیحاً Ethereum بیت کوین خریداری کنید و سپس به یکی از سیستم عامل های تبادل رمزنگاری خالص بروید که از NULS پشتیبانی می کنند تا Etherum یا Bitcoin را با رمزهای NULS مبادله کنند..

برخی از مبادلات رمزنگاری اصلی که از NULS پشتیبانی می کنند عبارتند از:

 1. بینانس
 2. OKex
 3. اتر دلتا
 4. کوکوئین
 5. Bit-Z

کیف پول های سازگار با NULS

پس از خرید نشانه های NULS ، باید به دنبال نمونه کارهایی باشید که با NULS سازگار باشد تا بتوانید نشانه های NULS خود را در آنجا ذخیره کنید.

برخی از کیف پول های سازگار با NULS عبارتند از:

 1. MyEther Wallet
 2. Ledger Nano S Wallet
 3. ترزور
 4. Ethereum Mist DApp
 5. MetaMask

* سلب مسئولیت: مقاله نباید به این صورت باشد و به منظور ارائه هیچ گونه مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است. ادعاهای مطرح شده در این مقاله به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست و نباید چنین برداشت شود. تحقیق خود را انجام دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector