Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain and IoT: The Dynamic Duo

در جهانی که فناوری ها بسیار سریع در حال بلوغ هستند ، دو فناوری – بلاکچین و اینترنت اشیا popularity به طور چشمگیری محبوبیت پیدا می کنند. صادقانه بگویم ، هر دوی این فناوری ها در حال حاضر نحوه کار جهان را تغییر می دهند.

اینترنت اشیا را به عنوان مثال در نظر بگیرید. در حال حاضر عملاً بخشی از زندگی روزمره ماست. از طرف دیگر ، فناوری بلاکچین به طور گسترده ای در بین شرکت ها محبوبیت پیدا می کند. با این حال ، از طریق همه dApp ها نیز به آرامی وارد زندگی روزمره ما می شود.

در واقع ، هر دو این فناوری ها دست به دست هم می دهند و یک دوتایی مستحکم فناوری ایجاد می کنند. به همین دلیل است که ما در این راهنما همه موارد مربوط به بلاکچین و اینترنت اشیا را پوشش خواهیم داد.

بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

Contents

فصل 1: اینترنت اشیا چیست (اینترنت اشیا)?

خوب ، بیایید با اصول شروع کنیم. اگر آن را در وب جستجو کنید ، احتمالاً پاسخهای فنی زیادی خواهید دید ، که واقعاً کمک چندانی به شما نمی کند. بنابراین ، در اینجا یک تعریف کوتاه و در عین حال غیر پیچیده از اینترنت اشیا آورده شده است –

“این یک سیستم یا اتصال دستگاههای رایانه ای و اشیا everyday روزمره از طریق اینترنت است که آنها را قادر به دریافت و ارسال داده می کند.”

iot بلاکچین

چی؟ هنوز مشخص نیست؟ بگذارید ساده تر توضیح دهم. خوب ، اکنون همه مردم جهان به طور منظم از تلفن همراه ، دسکتاپ ، لپ تاپ یا تبلت استفاده می کنند. بعلاوه ، به راحتی می توان گفت که این دستگاه ها به اینترنت متصل هستند.

می بینید که در واقع ، اینترنت واقعاً یک تغییر دهنده بازی است. فقط مزایایی را که فقط از طریق اینترنت دریافت می کنید تصور کنید. در زمان های قدیم فقط با تلفن می توانستید تماس بگیرید و پیام دهید.

با این حال ، اکنون می توانید در اینترنت بازی کنید ، کتاب بخوانید ، موسیقی گوش دهید ، فیلم تماشا کنید و …! بنابراین ، با معرفی دستگاه های هوشمند ، تقریباً همه چیز در دسترس شماست.

با این حال ، با پیشرفت های فن آوری ، اکنون ، تمام دستگاه های متصل به اینترنت می توانند بدون نیاز به محیط انسانی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این بدان معنی است که تلفن همراه شما می تواند با دسک تاپ یا دستگاه های خانه هوشمند شما صحبت کند.


علاوه بر این ، بسیاری از شرکت ها اکنون می توانند به صورت خودکار و بدون جمع آوری دستی اطلاعات صنعتی مربوط به آنها دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این ، آنها حتی می توانند آنها را از طریق آنلاین کنترل کنند.

مفهوم اینترنت چیزها کمی گسترده است ، و بسیاری از چیزها زیر آن قرار می گیرند. علاوه بر این ، امکانات بسیار زیاد است و زندگی ما را بیش از هر زمان دیگری آسان می کند.

چرا اینترنت اشیا مهم است?

خوب ، مسئله این است که ، در وهله اول چرا اینترنت چیزها مهم است؟ اگر هر دستگاهی به اینترنت متصل باشد ، می تواند اطلاعات را از اینترنت ارسال و دریافت کند. بنابراین ، این توانایی در دستگاه ها آن را هوشمند می کند.

به عنوان مثال ، اکنون می توانید از تلفن های هوشمند خود برای انجام بازی ها استفاده کنید. علاوه بر این ، در صورت تمایل ، می توانید از آن برای انجام هر نوع بازی موبایل در دستگاه خود استفاده کنید. اما این بدان معنا نیست که تلفن هوشمند شما همراه با همه بازی های جهان ارائه شده است.

در واقع ، این فقط اتصال به اینترنت است و به شما امکان می دهد به اینترنت دسترسی پیدا کنید. تمام بازی هایی که بازی می کنید در جای دیگری ذخیره می شوند. بنابراین ، برای هوشمند بودن ، تلفن هوشمند شما نیازی به داشتن یک ابر رایانه یا فضای ذخیره سازی گسترده ندارد.

این فقط می تواند اطلاعات را از اتصال به هر ابر رایانه ای که در جایی از جهان واقع شده دریافت کند! خیلی شسته و رفته ، متعجب?

بر اساس دستگاه ها ، می توانید آنها را به سه دسته مختلف تقسیم کنید. اینها هستند –

 • اینترنت اشیا که می تواند هر گونه اطلاعات را جمع آوری کرده و برای دستگاه های دیگر ارسال کند.
 • اینترنت اشیا که می تواند هر اطلاعاتی را دریافت کند و می تواند بر اساس آن تجزیه و تحلیل یا عملکرد کند.
 • دستگاههایی که می توانند هر دو کار را انجام دهند.

در واقع ، هر سه نوع در صورت تعامل با یکدیگر می توانند سود ببرند.

جمع آوری اطلاعات و ارسال آنها به خارج

معمولاً در اینجا ، دستگاه های اینترنت اشیا می توانند از طریق حرکت ، دما ، کیفیت هوا ، رطوبت و حتی نور ، اطلاعات محیط خود را کنترل یا جمع آوری کنند! پس از جمع آوری اطلاعات ، می تواند مستقیماً آنها را برای استفاده از طریق اینترنت ارسال کند و ما می توانیم آنها را بیشتر مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم.

به عنوان مثال ، یک کشاورز می تواند اطلاعات مربوط به میزان رطوبت خاک قبل از آبیاری محصولات را جمع آوری کند. بر اساس سطح رطوبت ، او می تواند محصولات را در صورت نیاز آبیاری کند. اگر او نتواند به مقدار رطوبت خاک دسترسی پیدا کند ، ممکن است آن را کمی یا بیشتر آبیاری کند.

در نتیجه ، محصولات ممکن است از بین بروند و در نهایت با اتلاف کامل منابع مواجه شوند. اما با کمک دستگاه های اینترنت اشیا ، هیچ فرصتی برای از بین بردن محصولات وجود نخواهد داشت.

دریافت اطلاعات و سپس عملکرد براساس آن

این یک استراتژی جدید نیست. ما می بینیم که بسیاری از ماشین آلات به طور روزانه اطلاعات دریافت می کنند و بر اساس آن کار می کنند. به عنوان مثال ، هنگامی که شماره ای را بر روی تلفن خود شماره گیری می کنید و دکمه تماس را فشار می دهید ، فرایند مکالمه براساس دستور شما آغاز می شود. یا ممکن است این باشد که شما ماشین خود را با کلید روشن می کنید و ماشین خود را می گیرید و موتور را روشن می کنید.

با این حال ، دستگاه های اینترنت اشیا می توانند اطلاعات را از دور دریافت کنند و سپس بر اساس آن عمل کنند. شاید شما از تلفن خود برای دسترسی به خبرمایه دوربین نظارت بر خانه خود استفاده می کنید. علاوه بر این ، می توانید چاپگر سه بعدی را از آنچه می خواهید چاپ کند مطلع کنید و سپس شروع به چاپ می کند.

بنابراین ، می بینید که این دستگاه ها همچنین زندگی ما را بیش از هر زمان دیگری آسان می کنند.

همه کارها را به تنهایی انجام می دهند

اکنون با چرخش دستگاه های اینترنت اشیا can می توان هر دو مورد فوق را انجام داد. این دستگاه ها می توانند اطلاعات را جمع آوری کنند ، ارسال کنند ، سپس تجزیه و تحلیل کرده و بر اساس آنها عمل کنند. بگذارید با یک مثال اساسی توضیح دهم.

بگذارید بگوییم کشاورز از این فناوری برای نظارت و مدیریت کشاورزی استفاده می کند. در اینجا ، دستگاه های اینترنت اشیا می توانند ابتدا اطلاعات را از خاک جمع آوری کنند ، و به جای ارسال آنها به کشاورز ، می توانند آنها را به سیستم آبیاری ارسال کنند..

علاوه بر این ، در صورت نیاز به آبیاری محصولات ، سیستم آبیاری می تواند به طور خودکار روشن شود. و پس از آن روشن نمی شود. در واقع ، شما همچنین می توانید آن را یک درجه.

در اینجا ، دستگاه های اینترنت اشیا می توانند به اینترنت متصل شوند و در مورد پیش بینی آب و هوا اطلاعات کسب کنند. اگر قرار باشد باران ببارد ، پس محصول آبیاری نخواهد کرد زیرا باران این کار را انجام می دهد. با این حال ، اگر دستگاه اینترنت اشیا این اطلاعات را نداشته باشد ، در صورت لزوم آن را آبیاری می کند و بلافاصله پس از آن باران می بارد ، باعث مرگ محصولات می شود.

بنابراین ، با اتصال به اینترنت می بینید. دستگاه واقعاً می تواند کار را برای کشاورز بسیار آسان کند.

و این فقط یک مثال است ، فقط فکر کنید که در زندگی روزمره ما چه کاری می تواند انجام دهد!

فصل 2: ​​اجزای اینترنت اشیا چیست?

هر نوع سیستم اینترنت اشیا با برخی از اجزای اساسی همراه است. بدون آنها ، سیستم خیلی کارآمد کار نمی کند. همه م componentsلفه ها وظایف مختلفی دارند و همه م componentsلفه ها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و یک اکوسیستم فعال ایجاد می کنند.

بنابراین ، برای کمک به شما در یادگیری بیشتر در مورد آن. بیایید ببینیم آنها چه هستند ،?

1. دستگاه ها یا حسگرها

بیایید با دستگاه ها یا حسگرهایی شروع کنیم که اتفاقاً اطلاعات مربوط به محیط را جمع آوری می کنند. علاوه بر این ، می تواند فقط یک خواندن ساده هوا و یا حتی یک کلیپ ویدیویی باشد.

در هر صورت ، یک حسگر یا مجموعه ای از سنسورها در داخل دستگاه وجود دارد. همه آنها می توانند از محیطی که در معرض آن هستند اطلاعات متفاوتی بگیرند.

به هر حال ، در لایه شروع ، اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کرده و سپس به لایه بعدی ارسال می کند. بیشتر آنها برنامه های مختلفی مانند –

 • تشخیص شدت نور
 • تشخیص دما
 • سطح رطوبت یا رطوبت
 • تشخیص مجاورت
 • تشخیص فشار
 • تشخیص مکان

برنامه های کاربردی بسیار بیشتری نسبت به این موارد وجود دارد. با این حال ، من فقط برخی از آنها را ذکر کردم تا به شما در درک بهتر آنچه واقعاً انجام می دهند ، کمک کند.

2. اتصال

در بخش بعدی ، اتصال را دریافت می کنیم. این بدان معناست که داده هایی که سنسورهای تازه جمع آوری شده به ابرها ارسال می شوند. اما چگونه می تواند به آنجا برسد؟ در واقع ، این سنسورها یا دستگاه ها برای اتصال به ابر به یک محیط احتیاج دارند.

به طور معمول بسیاری از دستگاه های مدرن در واقع از شبکه کم مصرف ، بلوتوث ، Wi-Fi یا ماهواره برای اتصال به ابر استفاده می کنند.

با استفاده از این دستگاه ها ، سنسورها می توانند مستقیماً اطلاعاتی را که جمع آوری کرده اند رله کنند. نیازی به گفتن نیست که هر یک از این روش ها موافقان و مخالفان بسیار خاص خود هستند. به عنوان مثال ، همیشه معامله ای مانند پهنای باند ، دامنه یا مصرف برق وجود دارد.

مهم نیست که از چه نوع اتصالی برخوردار باشد ، این کار را به طریقی یا دیگری انجام می دهد. امروزه معمولاً دستگاههای متصل به برق کم در صنعت اینترنت اشیا بسیار محبوب هستند. این انرژی مصرف کمتری دارد و در مصرف باتری بسیار صرفه جویی می کند. علاوه بر این ، آنها همچنین بسیار کارآمد هستند.

3. دروازه

معمولاً دروازه به طور عمده ترافیک داده ها بین پروتکل ها و شبکه ها را مدیریت می کند. البته دو طرفه است. در واقع ، همچنین قابلیت همکاری کامل در حسگرها را تضمین می کند و تمام پروتکل های شبکه را برای دستگاه ها ترجمه می کند.

گاهی اوقات دروازه می تواند اطلاعات جمع آوری شده از تمام حسگرها و دستگاه ها را قبل از انتقال از پیش پردازش کند. بعلاوه ، پردازش این اطلاعات به دلیل پروتکل TCP / IP می تواند ضروری باشد.

بنابراین ، اگر دروازه از پروتکل های TCP / IP پیروی نکند ، انتقال به سادگی امکان پذیر نیست.

یکی دیگر از جنبه های مهم این م componentلفه سطح متوسط ​​این است که می تواند امنیت داده ها را فراهم کند. به طور عمده دروازه های اینترنت اشیا دارای روش رمزگذاری برای پوشاندن اطلاعات از دستکاری اطلاعات هستند.

بنابراین ، بدون درگاه خوب ، سیستم اینترنت اشیا your شما نمی تواند به ابر متصل شود.

4. ابر

بعد ابر میاد. این قسمت بسیار مهمی از سیستم اینترنت اشیا است. آنچه ابر در اینجا انجام می دهد این است که ابزاری را برای مدیریت همه داده های عظیم حسگرها ارائه می دهد. هنگامی که همه اطلاعات را بدست آورد ، باید آنها را مرتب ، پردازش و ذخیره کنید.

این می تواند ماه ها بدون ابزار مناسب به طول انجامد و بدون فضای ذخیره سازی مناسب منجر به از دست دادن آن شود. و این دقیقاً همان چیزی است که ابر ارائه می دهد. هر شرکتی که حق دیدن داده ها را داشته باشد می تواند به راحتی وارد ابر شود و آن را مشاهده کند.

بنابراین ، به تصمیم گیری بهتر برای مقامات مربوطه کمک می کند. ابر اینترنت اشیا چیزی نیست جز مجموعه ای از دستگاه های با عملکرد بالا که می تواند میلیاردها اطلاعات را پردازش کرده و با استفاده از مدیریت ترافیک ارتباطی بی نظیر ایجاد کند..

معمولاً می تواند میلیون ها حسگر ، دروازه ، امکانات ذخیره سازی متصل به آن باشد. بنابراین ، با کمک تمام اطلاعات ، هر بنگاه اقتصادی می تواند یک طرح تجاری جامع تنظیم کند.

5. پردازش داده ها

این یکی دیگر از اجزای سیستم اینترنت اشیا است که به پردازش داده ها در صورت نیاز شما کمک می کند. در واقع ، این می تواند یک کار ساده باشد ، مانند اینکه فقط تمام خواندن رطوبت از سنسورها را بررسی کنید.

با این حال ، این می تواند شناسایی شی فقط از طریق منبع نظارت باشد. در این صورت ، رسیدگی به آن بسیار پیچیده تر است و برای ساده سازی مرحله بعدی به پردازش نیاز است.

می خواهم به کاربر تخمین بزنم که چقدر رطوبت در خاک وجود دارد یا وقتی یک شی ناشناس در تصاویر نظارت پیدا می شود هشدار می دهد.

5. تجزیه و تحلیل

وقتی صحبت از سیستم اینترنت اشیا می شود ، تحلیلی بسیار مهم است. اساساً ، در اینجا ، داده های پردازش شده تجزیه و تحلیل می شوند تا با داده های جدید ارائه شوند. معمولاً این م componentلفه به مدیریت و نظارت بر یک سیستم کمک می کند. به عنوان مثال ، کشاورزان می توانند از سیستم IoT و تجزیه و تحلیل استفاده کنند تا بدانند خاک به آب نیاز دارد یا خیر.

معمولاً از هر نوع صنعتی ، یک داده خروجی مطلوب وجود دارد. اگر سیستم اینترنت اشیا any بی نظمی را انتخاب کند ، به راحتی می تواند آنها را برای اقدامات سریع منتقل کند.

در واقع ، این ویژگی های تحلیلی به شرکت ها کمک می کند تا از هر موقعیت ناخواسته ای جلوگیری کنند. و از آنجا که بیشتر سیستم اینترنت اشیا با تجزیه و تحلیل زمان واقعی ارائه می شود ، مدیریت هر نوع صنعت بسیار کارآمدتر می شود.

گاهی اوقات تجزیه و تحلیل ها در پیش بینی بازار بسیار کارآمد هستند. بنابراین ، به بسیاری از شرکت ها کمک می کند تا بدانند چگونه مدل کسب و کار خود را تغییر دهند و درآمد بیشتری کسب کنند. اطلاعات مهمترین عامل در اینجا است و بدون تجزیه و تحلیل ماشین آلات مناسب ، پیش بینی هرگونه داده غیرمعمول توسط انسان می تواند روزها طول بکشد.

6. رابط کاربر

رابط کاربری عملا بالاترین لایه سیستم اینترنت اشیا است. پس از جمع آوری تک تک اطلاعات ، ارسال آن ، پردازش ، تجزیه و تحلیل آن ، این سیستم به کاربر اجازه می دهد تا ببیند خروجی چیست.

به عنوان مثال ، یک شرکت باید 30 درجه سانتیگراد را در فضای ذخیره سازی خود حفظ کند. با این حال ، اگر کمتر یا بیشتر از آن شود ، ممکن است شرکت متوجه آن نشود. در نتیجه ، محصولات ممکن است خراب شود.

در این راستا ، سیستم اینترنت اشیا می تواند اطلاعات مربوط به دما را جمع آوری کند و پس از پردازش ، می تواند میزان افزایش و کاهش دما را به کاربر اطلاع دهد..

روش های هشدار بسیاری وجود دارد ، از جمله اعلان ، متن ، ایمیل ، آژیرها و غیره. همچنین با رابط کاربری می توانید در هر زمان سیستم را بررسی کنید.

در بسیاری از موارد ، سیستم اینترنت اشیا به کاربر اجازه می دهد سایر اقدامات رابط کاربر را انجام دهد. بنابراین ، اگر کاربر ببیند که دما در حال افزایش است ، می تواند آن را درست از UI تنظیم کند.

در بسیاری از موارد ، اینترنت اشیا can نیز می تواند همان کارها را بدون هیچ گونه فعل و انفعال انسانی انجام دهد. در سناریوی ذخیره سازی ، سیستم IoT وقتی می بیند که بهینه نیست ، می تواند به طور خودکار دما را تنظیم کند.

از این طریق کارایی زیادی را ارتقا می دهد.

فصل سوم: مسائل اینترنت اشیا چیست؟?

در حقیقت ، اینترنت اشیا a یک فناوری فوق العاده است. اما چون این فناوری هنوز خیلی بالغ نشده است. بنابراین ، همانطور که مشخص شد ، زیرساخت ها کاملاً ایمن نیستند. چالش های امنیتی بسیاری برای غلبه بر وجود دارد و همه چیز با روند تولید سیستم شروع می شود.

موارد زیادی از خطرات امنیتی اینترنت اشیا in در طول روز وجود دارد. در سال 2016 ، تولید کننده اینترنت اشیا زیرساخت ها را مقاوم نکرد. در نتیجه ، بسیاری از رمزهای عبور مورد استفاده آسیب پذیر بودند.

بنابراین ، هکرها از حملات botnet برای از بین بردن سیستم امنیتی استفاده کردند و باعث مشکلات عظیمی شدند. اطلاعات خصوصی به سرقت رفت و بسیاری دسترسی به داده های خود را از دست دادند.

بنابراین ، حتی اگر به نظر برسد که معماری اینترنت اشیا می تواند به تنهایی ادامه یابد ، می بینید. اما به نوبه خود ، فقط نمی تواند. حفره ها و محدودیت های امنیتی تهدیدات را از هر لحاظ برجسته می کند.

حال ، بیایید نگاهی به مسائل امنیتی اینترنت اشیا در زیر بیاندازیم –

 • عدم انطباق در مرحله ساخت

به صورت روزانه ، دستگاه های جدید اینترنت اشیا در جهان در حال تولید هستند. با این حال ، بسیاری از آنها دارای مسائل اساسی امنیتی هستند. اما چرا اینطور است؟ خوب ، بیشتر به این دلیل است که اکثر شرکت های تولید کننده زمان خوبی را روی لایه امنیتی نمی گذرانند.

به عنوان مثال ، بسیاری از ردیاب های تناسب اندام حتی پس از اتصال به بلوتوث نیز قابل مشاهده هستند. یا می توان به راحتی به قفل های اثر انگشت دسترسی پیدا کرد که دارای آدرس MAC مشابه دستگاه IoT باشند.

می بینید که این مسائل می تواند مشکلات اساسی ایجاد کند. با این حال ، تولیدکنندگان در عوض رفع این دستگاهها قبل از استفاده ، واقعاً کاری در این زمینه انجام نمی دهند.

بنابراین ، مشکلات امنیتی این دستگاه ها همچنان ادامه دارد. علاوه بر این ، آنها به جای تمرکز بر امنیت ، بیشتر بر زیبایی شناسی طراحی تمرکز می کنند.

در نتیجه ، بسیاری از مصرف کنندگان با اطلاعات و دارایی شخصی خود با مسائل مختلفی روبرو می شوند.

 • به روزرسانی یا آزمایش کافی قبل از راه اندازی

در حال حاضر 23 میلیارد دستگاه اینترنت اشیا در جهان وجود دارد. و تا سال 2025 به 60 میلیارد افزایش خواهد یافت. حتی اگر تعداد زیادی از دستگاه های اینترنت اشیا طاقت فرسا باشد ، هنوز مراحل آزمایش کافی قبل از راه اندازی آنها وجود ندارد.

نیازی به ذکر عدم وجود بروزرسانی ها نیست. در بسیاری از موارد ، به روزرسانی ها در نرم افزار می توانند پس از راه اندازی ، مشکلات اساسی را برطرف کنند. با این حال ، برای به روزرسانی بیشتر موارد به روزرسانی ، زمان زیادی لازم است. بعلاوه ، در بسیاری از موارد ، بعضی از دستگاهها حتی به طور کامل به روزرسانی نمی شوند.

بنابراین ، مشتری می تواند یک دستگاه اینترنت اشیا را خریداری کند و فکر کند که بی خطر است. اما با گذشت زمان سیستم منسوخ می شود. بنابراین ، هکرها می توانند به راحتی وارد سیستم شوند و باعث ویرانی شوند.

این همه به دلیل عدم آزمایش مناسب در مراحل اولیه و بعداً سریع نبودن به منظور کمک به مصرف کنندگان خود در به دست آوردن امنیت کامل اثبات است..

 • آگاهی و دانش کاربر کم یا صفر در مورد دستگاه های اینترنت اشیا

این مسئله اساساً عدم دانش از طرف کاربر است. با گذشت سال ها ، بسیاری از افراد یاد گرفتند که چگونه ایمیل های فیشینگ یا اسپم را ردیابی کنند. علاوه بر این ، اکنون آنها می دانند که چگونه گذرواژه های خود را ایمن کنند و مراقب وب سایت های نامناسب باشند.

با این حال ، اینترنت اشیا نسبتاً یک فناوری متفاوت است. بنابراین ، بسیاری از مردم هنوز آن را به طور کامل درک نمی کنند. حتی اگر بیشتر نقص های امنیتی از طرف تولیدکنندگان است ، اما عدم دانش مناسب همه را در معرض خطر قرار می دهد.

در حقیقت ، فریب انسان ساده ترین راه برای دسترسی است. هر کسی طرف دیگری را دستکاری می کند تا به شبکه دسترسی پیدا کند ، این تهدید امنیتی عمده را نادیده می گیرند.

بنابراین ، بدون آموزش صحیح در مورد چگونگی حفظ امنیت مسائل امنیتی اینترنت اشیا در حال افزایش است. در این مرحله نه تنها صاحبان خانه بلکه بنگاه های اقتصادی نیز در معرض خطر گسترده ای قرار دارند.

 • سوراخ های امنیتی در به روزرسانی های دستگاه

اینترنت اشیا major مهم دیگر ، حفره های امنیتی همراه با به روزرسانی دستگاه را ایجاد می کند. همانطور که قبلاً می دانید نرم افزاری که سازنده ارائه می دهد همیشه نرم افزار بی نقصی نیست. حتی اگر آنها هنوز از آخرین نسخه آن نرم افزار استفاده می کنند ، در نهایت آسیب پذیری های دیگر ظاهر می شود.

در واقع ، تیم نرم افزار برای همگام شدن با بازی ، یک بروزرسانی را بدون بررسی صحیح همه موارد در یک زمان ارسال می کند. بله ، به روزرسانی سریع بسیار عالی است. با این حال ، اگر به روزرسانی به دلیل بروزرسانی ناپایدار باعث بروز مشکلات بیشتری شود ، زمان سریع به شما کمک نمی کند?

از طرف دیگر ، حتی اگر به روزرسانی هیچ خللی نداشته باشد ، باز هم 100٪ ایمن نیست. هنگامی که دستگاه خود را به روز می کنید ، دستگاه تمام اطلاعات خود را به عنوان پشتیبان به cloud ارسال می کند.

اگر مسیر به همراه پرونده ها رمزگذاری نشده باشد ، هکر می تواند به سیستم هک کرده و تمام اطلاعات را بدزدد.

 • هیچ فرآیند امنیت جسمی وجود ندارد

خوب ، بنابراین ما در مورد مسائل نرم افزار یا مسائل مربوط به امنیت شبکه صحبت کردیم. اما در مورد مسائل امنیت جسمی چطور؟ دستگاه اینترنت اشیا not نه تنها از طریق اینترنت بلکه با دستکاری فیزیکی نیز قابل هک است.

در بسیاری از موارد ، دستگاه های اینترنت اشیا می توانند به طور مستقل کار کنند و در واقع به هیچ کاربری برای عملکرد صحیح نیاز ندارند. اما ، این تهدیدات بیرونی باید از امنیت جسمی کامل برخوردار باشند.

برخی ممکن است برای مدت زمان طولانی در یک مکان خلوت واقع شوند. و اگر کسی بتواند از خارج آنها را دستکاری کند ، هیچ تضمینی برای اطلاعاتی که می تواند بدست آورد وجود ندارد.

به جای تولید دستگاه های اینترنت اشیا-ارزان قیمت که شکننده هستند ، تولیدکنندگان باید بیشتر بر مقاومت فیزیکی تمرکز کنند. در واقع ، این یک کار جدی است که تمام محصولات تقلبی در کمین آنها هستند.

 • آسیب پذیر در برابر حملات DDoS

چه کسی از حملات DDoS نمی داند؟ بسیاری از شرکتها طعمه این حملات کاملاً سوus استفاده کننده می شوند که طی چند دقیقه کل فضای شبکه آنها را از بین می برد. در حقیقت ، هکرها یک شبکه خاص را هدف قرار می دهند و در مدت کوتاهی شروع به اسپم کردن شبکه با ترافیک می کنند.

و به دلیل افزایش ترافیک ، پهنای باند به سرعت اشغال می شود و سیستم خراب می شود. اکنون که بسیاری از مردم اقدامات امنیتی را برای مقابله با این موارد اضافه کرده اند ، دستگاه های اینترنت اشیا هنوز عقب مانده اند.

دستگاه های اینترنت اشیا much بسیار آسیب پذیر تر و مستعد حملات DDoS هستند. هکرها می توانند به راحتی دستگاه های آسیب پذیر اینترنت اشیا را در یک شبکه کشف کرده و به آنها حمله کنند و باعث خراب شدن کل شبکه شوند.

بنابراین ، بخش اینترنت اشیا dire به شدت به راه حلی برای مبارزه با این نوع حملات احتیاج دارد.

درباره چگونگی تبدیل بلاکچین در صنعت امنیت اکنون بخوانید!

 • رمزهای پیش فرض قابل پیش بینی

مسئله مهم دیگر رمزهای عبور پیش فرض است که دستگاه های اینترنت اشیا ارائه می دهند. معمولاً بسیاری از تولیدکنندگان اینترنت اشیا devices با همان رمز پیش فرض دستگاه هایی را روانه بازار می کنند. ناگفته نماند که آنها در انتخاب آن رمز ورود نیز بسیار انتخابی نیستند.

در نتیجه ، حدس زدن آنها و هک کردن در سیستم کاربران برای هکرها واقعاً آسان می شود.

در حقیقت ، این شرکت باید به مشتریان خود اطلاع دهد تا به محض دریافت رمز عبور ، آن را تغییر دهند. با این حال ، آنها این کار را نمی کنند و بارها هکرها از این سهل انگاری سو استفاده می کنند. بعلاوه ، همه آنها از “مدیر” همان نام کاربری تقریباً برای هر نوع دستگاه اینترنت اشیا استفاده می کنند.

اگر آنها از کارخانه تولید در مورد آن انتخاب نکنند یا حتی به مصرف کنندگان هشدار دهند ، هک ها ادامه خواهد یافت.

 • عدم مقاومت در برابر حملات Botnet

دستگاه های اینترنت اشیا extremely در برابر حملات بدافزار بسیار آسیب پذیر هستند. معمولاً با تمام تدابیر امنیتی که رایانه ها انجام می دهند وجود ندارد. در حقیقت ، یک دستگاه آلوده نمی تواند واقعاً کار زیادی انجام دهد. با این حال ، اگر صدها نفر از آنها مانع شوند ، در این صورت می توانند صدمات زیادی وارد کنند.

در واقع ، هکر ربات ها را با بدافزار آلوده می کند و آنها را به تمام دستگاه های آسیب پذیر می فرستد. پس از آلوده کردن آنها ، او می تواند به راحتی آنها را کنترل کند تا یک حمله جمعی علیه DNS دیگر انجام دهد.

عمدتا این منجر به حملات DDoS می شود. بنابراین ، هکر نیازی به نیروی اضافی برای شروع حمله نخواهد داشت. اما او فقط می تواند از دستگاه های آلوده استفاده کند تا به عنوان دستگاه خشن عمل کند.

بعلاوه ، این حملات بات نت جمعی تهدیدی جدی برای شبکه های برق ، تأسیسات تصفیه آب ، سیستم حمل و نقل و بسیاری دیگر است.

 • استراق سمع و جاسوسی صنعتی

هکرها نه تنها از داده ها برای درخواست دیه استفاده می کنند ، بلکه می توانند از آنها برای بدست آوردن اطلاعات حساس نیز استفاده کنند. در یک دنیای رقابتی ، همه صنایع مایل به پرداخت مبلغ زیادی برای دریافت اطلاعات حساس از بقیه شرکت ها هستند.

از آنجایی که دستگاه های اینترنت اشیا to در برابر آن آسیب پذیر هستند ، دسترسی به آنها و جاسوسی بسیار آسان خواهد بود بدون اینکه کسی حتی متوجه شود. بعلاوه ، هکر می تواند از شرکت جاسوسی کرده و اطلاعات را به اشخاص دیگر برساند.

این می تواند به طور جدی ارزش و تصویر مارک تجاری را که طی سالها ایجاد کرده اند ، مختل کند. بعضی اوقات این دستگاه های اینترنت اشیا توسط کشورها هدف قرار می گیرند. در نتیجه ، بسیاری از کشورها برای اطمینان از ایمنی کامل ملی ، دستگاه های اینترنت اشیا را ممنوع کردند.

آلمان یک عروسک مبتنی بر اینترنت اشیا را که به شعاع 30 متری امکان دسترسی به هر کسی را داشت ، ممنوع کرد.

 • مستعد ابتلا به دستگاه High-Jacking

Ransomware یکی از بدترین بدافزارهای موجود در حال حاضر است. در واقع ، این اطلاعات شما را نمی دزدد ، اما آنها را رمزگذاری می کند و دسترسی را مسدود می کند. بعلاوه ، پس از آن ، برای بازگرداندن محتوای مسدود شده باید مقداری پول پرداخت کنید.

با این حال ، در حالی که بدافزار در حال تکامل است ، دستگاه های اینترنت اشیا را که ضعف ایمنی دارند هدف قرار می دهد. در حال حاضر ، موارد این دستگاه های IoT تأثیرگذار هنوز نادر هستند ، اما به آرامی محبوب می شوند. این می تواند منجر به بسیاری از مسائل شود. به طور عمده جک بالا ، ماشین یا سیستم خانه بسیار مهم است.

هجوم به خانه

این ترسناکترین جک بالایی است که می توانید با آن روبرو شوید. اکنون بسیاری از افراد از دستگاه های هوشمند خانه برای کنترل تک تک ویژگیهای موجود در خانه استفاده می کنند. در حقیقت ، هکر می تواند به سیستم خانه شما دسترسی پیدا کند و شما را در آن حبس کند مگر اینکه پول را پرداخت کنید.

یا حتی می توانند شما را از این کار محروم کنند مگر اینکه هزینه را در مدت زمان کوتاهی پرداخت کنید.

وسیله نقلیه بالا

اتومبیل های هوشمند اکنون بسیار محبوب شده اند. عمدتا اتومبیل های خودران که برای رسیدن شما به مکانی که می خواهید به هیچ راننده ای احتیاج ندارند. با این حال ، این فقط به دستگاه های اینترنت اشیا بستگی دارد. اگر هکر بتواند به آن دسترسی پیدا کند ، می تواند کار شما را متوقف کند.

علاوه بر این ، او همچنین می تواند شما را در حالی که شما در ماشین هستید ربوده باشد زیرا او تنها کنترل ماشین شما را بر عهده خواهد داشت. اینها تنها چند نمونه از جنایات کشنده ای است که هکرها می توانند انجام دهند.

 • فاقد یکپارچگی داده است

همانطور که می دانید ، دستگاه های اینترنت اشیا همیشه انتقال داده دارند. عمدتا دستگاه ها همیشه در حال جمع آوری اطلاعات ، پردازش ، ارسال و برگشت به عقب هستند. بعضی اوقات برخی از دستگاه های اینترنت اشیا می توانند اطلاعات را بدون اینکه هرگز رمزگذاری کنند به ابر ارسال کنند.

در نتیجه ، هکر می تواند به راحتی به آن دسترسی پیدا کند و از آن به نفع خود استفاده کند. ناگفته نماند ، او می تواند داده های ابری را دستکاری کرده و اطلاعات نادرست را برای کاربر ارسال کند.

در حقیقت ، یک سناریوی مشترک صنعت بهداشت و درمان است. اگر به داده های مراقبت های بهداشتی دسترسی پیدا کند ، می تواند آنها را دستکاری کند و اطلاعات نادرستی را ایجاد کند که می تواند باعث هزینه های زندگی شود.

بعلاوه ، اگر هکر به ضربان ساز یا دستگاه دیگری که به زندگی بیماران کمک می کند دسترسی پیدا کند ، چه می کنید؟ سپس هکرها می توانند زندگی بیمار را برای بدست آوردن پول در معرض خطر قرار دهند.

 • Rogue IoT Devices

دستگاه IoT متقلب یعنی چه؟ خوب ، به دلیل افزایش محصولات تقلبی ، تعداد زیادی دستگاه IoT تقلبی نیز وجود دارد. در واقع ، این دستگاه ها جایگزین دستگاه های اصلی می شوند و در خانه یا افسر نصب می شوند.

به محض دسترسی به شبکه ، به راحتی می توانند هر دستگاه متصل به آن شبکه را خراب کنند. چرا آنها در حال افزایش هستند?

خوب ، عمدتا به این دلیل که کانال مناسبی برای منشأ وجود ندارد. بنابراین ، مشاغل تقلبی از این فرصت برای دسترسی به یک سیستم و خرابی آن برای همیشه استفاده می کنند.

یا بدتر آن را برای پول هک کنید. حتی نمی توانید تصور کنید اگر یک دستگاه تقلبی وارد سیستم شود ، خسارتی که می تواند به هر صنعتی وارد کند.

 • استخراج رمزنگاری شده با ربات های اینترنت اشیا

بله ، اکنون هکرها دستگاه های اینترنت اشیا را برای استخراج ارزهای رمزپایه هدف قرار می دهند. دستگاه های اینترنت اشیا with دارای منابع GPU و CPU هستند و هک کردن آنها به معنای دور نگه داشتن قدرت محاسباتی است.

در نتیجه ، دستگاه های اینترنت اشیا به درستی کار نخواهند کرد و به آرامی خراب می شوند. در حقیقت ، استخراج رمزنگاری خسارات زیادی را برای هر دستگاهی متحمل می شود.

بنابراین ، اگر دستگاه شما به نحوی به ربات های رمزنگاری آلوده شود ، شروع به گرفتن قدرت محاسبات و به آرامی خراب شدن آن می کند. حتی اگر این ربات ها اطلاعاتی را از دستگاه شما سرقت نکنند ، اما اطمینان حاصل می کنند که دستگاه شما قابل استفاده نیست.

 • مشکلات حریم خصوصی داده ها

دستگاه های اینترنت اشیا a روزانه با بسیاری از اطلاعات ما سروکار دارند. بنابراین ، در پایان ، این منابع گسترده ای از اطلاعات هر کاربر هستند. در حقیقت ، بسیاری از شرکت ها اطلاعات کاربر را خریداری می کنند و برای پیش بینی رفتارها از حریم خصوصی ما طفره می روند.

فروش این اطلاعات به شرکت های دیگر ضربه مستقیم به حقوق حریم خصوصی ما است. ناگفته نماند ، شرکتهایی که از اطلاعات ما برای بدست آوردن مشاغل بیشتر بهره می برند واقعاً وحشتناک است.

با این حال ، از آنجا که بسیاری از دستگاه های اینترنت اشیا to به نگرانی درباره حریم خصوصی ما توجه نمی کنند ، این اطلاعات هر روز در حال بیرون آمدن است.

 • شناسایی هک های کوچک امکان پذیر نیست

هک تک داده ها با تغییرات قابل توجه شروع نمی شوند. در حقیقت ، بیشتر هکرها موارد جزئی را در پس زمینه هک می کنند که قابل مشاهده نیست. معمولاً این هک ها هنوز خیلی مضر نیستند و در صورت مشاهده در مراحل اولیه ، می توان جلوی آنها را گرفت.

با این حال ، بیشتر موارد خرد در سیستم اینترنت اشیا مورد توجه قرار نمی گیرد. علاوه بر این ، سیستم فقط قادر به شناسایی این تغییرات کوچک یا بدافزار نیست.

در نتیجه ، به آرامی جمع شده و در نهایت حمله گسترده ای را آغاز می کند.

 • روند اتوماسیون خطرناک

خوب ، فرایندهای اتوماسیون بسیار عالی هستند. آنها زندگی ما را بسیار آسان می کنند. با این حال ، استفاده از اتوماسیون سهم بالایی از خطرات را به همراه دارد. اما استفاده از تنها یک سیستم خودمختار برای مدیریت هزاران داده گزینه خوبی نیست.

یک تغییر در کد می تواند کل صنعت را از بین ببرد. یا اگر یک هکر وارد سیستم شود و فقط یک عدد ساده را تغییر دهد ، می تواند بر هزاران داده ای که سیستم حفظ می کند تأثیر بگذارد.

بنابراین ، ممکن است یک گزینه عالی به نظر برسد ، اما اینطور نیست.

 • دروازه ارتباطی غیرقابل اعتماد

دروازه ارتباطی یکی از اجزای حیاتی هر سیستم اینترنت اشیا است. با این حال ، در بسیاری از موارد ، این دروازه همچنان باز است و بسیاری از هکرها به آن دسترسی پیدا می کنند. اگر درگاه با پروتکل رمزگذاری همراه نباشد ، به راحتی می تواند اطلاعات را به دیگران درز کند.

بدون یک کانال ارتباطی خصوصی ، به هیچ وجه 100٪ امنیت شبکه اینترنت اشیا وجود ندارد.

چگونه بلاکچین می تواند به اینترنت اشیا کمک کند

خوب ، سرورهای متمرکز فعلاً صنعت اینترنت اشیا را تقویت می کنند. اما وقتی صحبت از راه حل طولانی مدت می شود ، سیستم های متمرکز کافی نخواهند بود. در واقع ، هر نوع سرور متمرکز با توجه به تمام آسیب پذیری های امنیتی برای دستگاه های اینترنت اشیا future آینده به اندازه کافی مناسب نیست.

بنابراین ، اگر دستگاه های اینترنت اشیا want بخواهند به پتانسیل کامل خود برسند ، مجبور هستند یکبار برای همیشه از سرورهای متمرکز دور شوند.

بلاکچین در اینترنت اشیا به شما کمک می کند بدون هیچ گونه مشکلی اعتماد و ارتباطی را که همه می خواهند برقرار کند. از آنجا که تمام گره های موجود در بلاکچین و اینترنت همه چیز بدون هیچ سرور متمرکز کار می کنند ، بنابراین کارآمدتر است.

با کمک بلاکچین در اینترنت اشیا ، بسیاری از تولیدکنندگان می توانند سرانجام سرمایه گذاری مطمئن و مقرون به صرفه ای را بدست آورند. اما قبل از اینکه ببینیم چگونه بلاکچین برای شرکت می تواند بخشهای اینترنت اشیا را تغییر دهد ، بیایید ببینیم چه ویژگی هایی می تواند در این فرآیند استفاده کند.

 • بی اعتماد

با استفاده از بلاکچین در اینترنت اشیا ، هر طرفی می تواند شکل واقعی اتصال بی اعتماد را بدست آورد. معمولاً با استفاده از بلاکچین در اینترنت اشیا ، دستگاه ها مستقیماً از شبکه برای تأیید هرگونه داده استفاده می کنند. علاوه بر این ، می تواند از قراردادهای هوشمند برای خودکار سازی هرگونه فرآیند در بستر بلاکچین و اینترنت اشیا استفاده کند.

با این حال ، همانطور که می دانید ، هیچ سرور متمرکز یا ارائه دهنده شخص ثالثی برای کنترل داده های شما در بلاکچین در سیستم اینترنت اشیا وجود ندارد.

 • خودمختاری

Blockchain در اینترنت اشیا در واقع به دستگاه های هوشمند کمک می کند تا خود را کنترل کرده و به طور مستقل کار کنند. علاوه بر این ، آنها می توانند با کمک منطق خود-اجرایی بلاکچین ، هر نوع وظایفی را در سیستم بلاکچین و اینترنت اشیا انجام دهند..

با این حال ، تولید کننده باید منطق را مشخص کند قبل از اینکه محصول را برای هر کار خاصی پخش کنند. در ضمن ، آنها همچنین می توانند یک UI به کاربران ارائه دهند تا پارامترهای منطق را به روشی آسان تغییر دهند.

در واقع ، این به راحتی می تواند بسیاری از کارها را ساده کند و به طور مستقیم از شر واسطه خلاص می شود و هیچ مشکلی در بلاکچین در اینترنت اشیا وجود ندارد.

 • دوستانه

خوب ، یکی دیگر از ویژگی های خوب بلاکچین در اینترنت اشیا ، محیطی مناسب با هزینه های مناسب است. معمولاً امنیتی که برای اینترنت اشیا اندازه گیری می شود هزینه این فناوری را نسبت به سایر دستگاه ها بیشتر می کند. اما با استفاده از زنجیره بلوک در اینترنت اشیا ، دیگر نیازی به شبکه ایمنی اضافی نخواهد بود.

بلاکچین و اینترنت چیزها می توانند همه چیز را به تنهایی و بدون هیچ مشکلی مدیریت کنند. در حقیقت ، ارائه دهندگان خدمات ، همراه با دستگاه های پشتیبانی ، در صنعت اینترنت اشیا نیز انحصار دارند.

اما با استفاده از بلاکچین در اینترنت اشیا ، فناوری برای مصرف کنندگان عادی بیشتر قابل دسترسی است. همچنین ، هیچ مشکلی در هزینه خسارت در سیستم بلاکچین و اینترنت اشیا وجود نخواهد داشت.

بنابراین ، در نهایت پس انداز زیادی می شود.

درباره چگونگی تبدیل بلاکچین در تجارت مالی اکنون بخوانید!

فصل چهارم: Blockchain و IoT: موارد استفاده احتمالی

بلاکچین و iot

 • امنیت بالای داده ها

طبق یک نظرسنجی اخیر ، بیش از 81٪ شرکت ها و دولت ها ، شرکت ها معتقدند که فاجعه اینترنت اشیا در دو سال آینده بر آنها تأثیر می گذارد. با این حال ، فقط 28٪ از آنها در مورد آن کاری انجام می دهند. در اینجا منظور من اقدامات پیشگیرانه ای است كه شركتها برای كاهش خطرات اینترنت اشیا باید انجام دهند.

اما همانطور که می توانید بگویید ، حتی یک سوم شرکت ها به دنبال خدمات کاهش ریسک اینترنت اشیا نیستند. نتیجه?

خوب ، این قطعی نیست ، اما ما در نهایت هیچ وسیله ای برای محافظت از خود در برابر تهدیدات خارجی نخواهیم داشت.

بنابراین ، موارد استفاده از بلاکچین و اینترنت اشیا really واقعاً می تواند در اینجا مفید واقع شود. با استفاده از موارد استفاده از بلاکچین اینترنت اشیا، ، شرکت یک شبکه کاملاً ایمن و ایمن بدست می آورد که می تواند امکاناتی را که هیچ ارائه دهنده شخص ثالثی نمی تواند ارائه دهد ، ارائه دهد. موارد استفاده از بلاکچین اینترنت اشیا می تواند فرآیند تأیید را بر اساس الگوریتم های اجماع برای عادلانه تر کردن ورود اطلاعات ارائه دهد.

واقعیت مهم دیگر تغییرناپذیری سیستم بلاکچین و اینترنت اشیا است. هنگامی که فردی تلاش می کند تا شبکه IoT بلاک چین را دستکاری کند ، بلافاصله موضوع را تشخیص می دهد.

بنابراین ، بلاکچین و اینترنت اشیا می توانند یک راه حل عالی برای تمام مشکلات امنیتی باشند.

 • روند اعتبار سنجی اطلاعات قوی تر

محبوبیت و تقاضای Big Data در بازارها به شدت افزایش می یابد. در حقیقت ، کاملاً مشهود است که تا سال 2023 ، این صنعت به 100 میلیارد میلیارد دلار صنعت تبدیل خواهد شد. اما چرا اینطور است؟ خوب ، داده ها در حال تبدیل شدن به بخش عظیمی از زندگی ما هستند و مطلوب ترین محصول در تمام دوران ها هستند.

علاوه بر این ، ما داده های بسیاری را از همه دستگاه های اینترنت اشیا، ، رایانه ها و غیره دریافت می کنیم. با این حال ، ما هیچ فناوری خوبی برای تأیید اعتبار داده ها یا خیر.

این معضل بزرگی را در صنعت رو به رشد ایجاد می کند. با این حال ، با افزایش بلاکچین و سیستم اینترنت اشیا finally ، بالاخره امکان پذیر است. بنابراین ، شما می توانید به بلاکچین وابسته باشید و IoT از مواردی برای کمک به تأیید تمام اطلاعات قبل از اضافه کردن آنها به دفتر استفاده می کند..

همانطور که قبلاً می دانید ، تأیید داده ها بخشی از IoT بلاکچین است. و همه گره ها از روش های مختلفی برای اعتبار سنجی تمام اطلاعات استفاده می کنند تا اطلاعات غلطی را که در دفتر ثبت می کنند ، حذف کنند.

با انجام این کار ، موارد استفاده از بلاکچین اینترنت اشیا می تواند به سادگی به موارد تأیید داده پایان دهد و به رشد صنعت Big Data نیز کمک کند..

 • ناشناس بودن اطلاعات برای حریم خصوصی اضافی

اینترنت چیزها نه تنها برای کاربران سازمانی بلکه برای زندگی روزمره ما نیز است. در حقیقت ، تقریباً همه چیز در یک خانه هوشمند به این فناوری مجهز است. با این حال ، با این تماس بسیار صمیمی با این دستگاه ها ، حریم خصوصی ما به شدت در معرض خطر است.

در بسیاری از موارد ، این دستگاه ها می توانند اطلاعات خصوصی ما را به دنیای خارج منتقل کنند. بنابراین ، دیگر کنترل کامل اطلاعات حساس خود را نداریم. این می تواند یک مسئله فاجعه بار ایجاد کند و کاربران به زودی ایمان خود را به هر مارک بزرگی از دست می دهند.

با این حال ، موارد استفاده از بلاکچین و اینترنت اشیا نیز می تواند در اینجا کمک کند. همانطور که قبلاً می دانید ، فناوری دفتر توزیع شده کاملاً قادر به کنترل این مشکل است. بعلاوه ، Io blockchain ناشناس کامل است.

این به کاربران کمک می کند آنچه را که متعلق به خودشان است پس بگیرند و حتی اجازه نمی دهد حتی یک چشم کنجکاو وارد زندگی آنها شود. علاوه بر این ، شرکت ها همچنین می توانند از موارد استفاده از بلاکچین اینترنت اشیا بهره مند شوند. با بلاکچین و اینترنت اشیا می توانند محبوبیت و مواجهه بیشتری پیدا کنند.

 • فایروال در برابر حملات DDoS

به یاد دارید که چگونه حمله DDoS می تواند یک شبکه سازمانی را فلج کند؟ بسیاری از شرکتها طعمه این حملات کاملاً سوus استفاده کننده می شوند که طی چند دقیقه کل فضای شبکه آنها را از بین می برد.

دستگاه های اینترنت اشیا much بسیار آسیب پذیر تر و مستعد حملات DDoS هستند. هکرها می توانند به راحتی دستگاه های آسیب پذیر اینترنت اشیا را در یک شبکه کشف کرده و به آنها حمله کنند و باعث خراب شدن کل شبکه شوند.

اما با کمک بلاکچین و موارد استفاده از اینترنت اشیا می توان تمام حملات DDoS را برطرف کرد. در حقیقت ، IoT بلاکچین مانند یک دیوار آتش برای انواع حملات بدافزار کار می کند. اما با DDoS ، باید سطح آن را بالا ببرد.

هر سیستم بلاکچین و اینترنت اشیا می تواند با شروع کار هرزنامه را شناسایی کند. با این حال ، با کاهش پهنای باند ، مالک باید پهنای باند بیشتری را برای جبران خسارت دریافت کند. در اینجا ، موارد استفاده از بلاکچین اینترنت اشیا می تواند از گره های توزیع شده در شبکه پهنای باند را برای جلوگیری از حمله استفاده کند.

 • نمای پایان از انتها

یک شبکه شفاف کامل یک شبکه قابل اعتماد است. در حقیقت ، مسئله سرورهای متمرکز معمولی ما عدم شفافیت کامل است. بنابراین ، بسیاری در مورد اینکه آیا می توانند به سیستم اعتماد کنند یا خیر تردید دارند. علاوه بر این ، در شرکت ها نیز بیشتر دیده می شود.

با این حال ، با کمک موارد استفاده از بلاکچین و اینترنت اشیا ، اکنون هیچ کس با این معضل روبرو نخواهد شد. اینترنت اشیا block blockchain قادر به ارائه دید تمام وقت از پایان به پایان است.

از آنجا که بیشتر شرکتها به یک کانال خصوصی نیز نیاز دارند ، موارد استفاده از بلاکچین اینترنت اشیا می تواند کانالهای خصوصی را فقط بین دو طرف ارائه دهد.

بعلاوه ، دستگاههای اینترنت اشیا can می توانند بدون هیچ مشکلی از این کانال برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده کنند. بنابراین ، سیستم بلاکچین و اینترنت اشیا با این روش خطرات هک داده ها را تغییر می دهد.

 • پیگیری در زمان واقعی

یکی از اجزای اصلی اینترنت اشیا ، حسگرها و برچسب های RFID است. با استفاده از اینها ، هرکسی می تواند اشیا را ردیابی کند تا از اصالت کامل آنها اطمینان حاصل کند. در حقیقت ، به دلیل عدم وجود سیستم ردیابی مناسب ، بسیاری از تولیدکنندگان در تجارت با مسائلی روبرو هستند.

نه تنها تجارت بلکه زنجیره تأمین نیز به شدت نیاز به ردیابی در زمان واقعی دارد. در حقیقت ، دستگاه های اینترنت اشیا capable قادر به کنترل همه ردیابی ها هستند ، اما به مدیریت ریسک نیز نیاز دارند.

بنابراین ، با کمک موارد استفاده از بلاکچین اینترنت اشیا ، هر شرکتی اکنون می تواند کالاهای آنها را بدون هیچ مشکلی ردیابی کند. بیشتر ، آنها می توانند این کار را در زمان واقعی انجام دهند! سیستم عامل های Blockchain IoT می توانند مکان صحیح هر کالایی را بدون هیچ گونه تداخلی ارائه دهند.

بنابراین ، بلاکچین و دستگاه های اینترنت اشیا safe ایمن می مانند و هیچ موردی از محصولات تقلبی وجود ندارد. همانطور که می بینید ، همه اینها به دلیل موارد استفاده از بلاکچین و اینترنت اشیا است.

 • هویت دستگاه های اینترنت اشیا

خوب ، یک مسئله مهم دیگر در صنعت اینترنت اشیا وجود دارد ، و آن عدم هویت برای دستگاه های اینترنت اشیا است. به طور معمول هیچ راهی برای بررسی صحت دستگاه وجود ندارد. علاوه بر این ، وضعیت شرکت ساده یا زمان ایجاد آن حتی برای تأیید در دسترس نیست.

علاوه بر این ، جایی که دستگاه اینترنت اشیا در حال به روزرسانی نرم افزار است یا امضای صادر کننده دارد یا خیر ، چیزی است که کاربران باید بدانند.

اما اکنون با کمک بلاکچین و موارد استفاده از اینترنت اشیا می توانند به طور قطعی بدانند. در حقیقت ، بلاکچین و سیستم اینترنت اشیا will به صورت رمزنگاری اطلاعات هویت هر دستگاه اینترنت اشیا را ذخیره می کنند. ناگفته نماند ، لایه امنیتی از محافظت کامل در سیستم IoT بلاکچین برخوردار است. اکنون دستگاه ها معتبرتر خواهند بود و مجالی برای کلاهبرداران باقی نمی گذارد.

بنابراین ، موارد استفاده از بلاکچین اینترنت اشیا surely مطمئناً می تواند روش های معمول را برای همیشه تغییر دهد.

 • کنترل دسترسی بیشتر

همه دستگاه های متصل می توانند از بلاکچین و سیستم اینترنت اشیا بسیار بهره مند شوند. علاوه بر این ، موارد استفاده از بلاکچین اینترنت اشیا می تواند به طور کامل کنترل دسترسی را برای منابع مجازی و فیزیکی فراهم کند. علاوه بر این ، این سیستم همچنین قادر به ذخیره سوابق دسترسی مداوم به چه نوع منابع است.

به عنوان مثال ، بلاکچین و قفل هوشمند فعال شده در اینترنت اشیا می توانند اطلاعات افرادی را که در آن زمان وارد ساختمان شده اند ذخیره کنند. همچنین هر نوع تلاش برای ورود را نیز ذخیره می کند. بعلاوه ، اگر کلید مطابقت نداشته باشد ، تلاش برای دستیابی به آن را متوقف می کند.

همین امر برای به اشتراک گذاری پرونده در میان دستگاههای اینترنت اشیا نیز وجود دارد. به طور معمول ، اگر دستگاه های دیگر مجاز به انجام این کار نباشند ، به آنها اجازه دسترسی نمی دهد. با کمک موارد استفاده از بلاکچین و اینترنت اشیا ، حتی می توانید افراد و سطح دسترسی آنها را مشخص کنید.

 • سازگاری های بهتر

در حقیقت ، سناریوهای زیادی وجود دارد که شامل فرایندهایی است که باید بدانید آیا به درستی از آنها پیروی می کنید. علاوه بر این ، این امر عمدتا برای فرآیندهای مربوط به چندین طرف انجام می شود.

به هر حال با کمک قراردادهای هوشمند در بلاکچین و سیستم اینترنت اشیا می توانید تجربه انطباق بهتری داشته باشید.

بگذارید بگوییم یک بیمار برای بررسی بهتر موضوع باید سابقه پزشکی خود را با پزشکان مربوطه در میان بگذارد. با این حال ، بیمار همچنین می خواهد حریم خصوصی خود را حفظ کند و اجازه نمی دهد اطلاعات اضافی برای مدت زمان مشخصی انتخاب شود.

با موارد استفاده از بلاکچین اینترنت اشیا ، کاملاً امکان پذیر است. علاوه بر این ، موارد استفاده از زنجیره بلوک و اینترنت اشیا می تواند پیش بینی کند که آیا رعایت خاصی رعایت شده است یا خیر. علاوه بر این ، اگر سازگاری قبلی به درستی رعایت نشود ، بلاکچین و سیستم اینترنت اشیا can همچنین می توانند هرگونه سازگاری بیشتر را متوقف کنند.

درباره چگونگی تبدیل بلاکچین در بهداشت و درمان اکنون بخوانید!

 • کنترل کیفیت بهتر در ساخت اینترنت اشیا

مرحله ساخت برای دستگاه های اینترنت اشیا کاملاً مهم است. در واقع ، هیچ كنترل كیفیتی وجود ندارد. می بینید که این مسائل می تواند مشکلات اساسی ایجاد کند. با این حال ، تولیدکنندگان در عوض رفع این دستگاهها قبل از استفاده ، واقعاً کاری در این زمینه انجام نمی دهند.

بنابراین ، مشکلات امنیتی این دستگاه ها همچنان ادامه دارد. علاوه بر این ، آنها به جای تمرکز بر امنیت ، بیشتر بر زیبایی شناسی طراحی تمرکز می کنند.

اما با کمک موارد استفاده از بلاکچین و اینترنت اشیا ، سناریو کاملاً تغییر خواهد کرد. با استفاده از بلاکچین و سیستم اینترنت اشیا ، شرکت ها می توانند کیفیت هر دستگاهی را که تولید می کنند مدیریت کنند. نه تنها برای امنیت فیزیکی بلکه در امنیت نرم افزار نیز.

در واقع ، حجم عظیم دستگاه ها می تواند کاملاً کامل و کامل شود. اما با کمک بلاکچین و سیستم های اینترنت اشیا می توانند به راحتی آن را کنار بگذارند.

 • مدیریت ابر قوی تر

ابر بخش عظیمی از معماری اینترنت اشیا است. عمدتا دستگاه ها همیشه در حال جمع آوری اطلاعات ، پردازش ، ارسال و برگشت به عقب هستند. بعضی اوقات برخی از دستگاه های اینترنت اشیا می توانند اطلاعات را بدون اینکه هرگز رمزگذاری کنند به ابر ارسال کنند.

در نتیجه ، هکر می تواند به راحتی به آن دسترسی پیدا کند و از آن به نفع خود استفاده کند. در واقع ، حتی ابر نیز کاملاً قادر به رسیدگی به تمام مسائل امنیتی نیست. از آنجا که شبکه های زیادی در یک ابر وجود دارند ، گاهی اوقات نشت داده رخ می دهد.

اما با استفاده از بلاکچین و راه حل اینترنت اشیا می توانید به راحتی از ابر به طور موثرتری محافظت کنید. از همه مهمتر ، قبل از اینکه هر کدام از دستگاه های اینترنت اشیا داده ها را به ابر ارسال کنند ، همه آنها به صورت رمزنگاری در بلاکچین و شبکه اینترنت اشیا رمزگذاری می شوند.

بنابراین ، با استفاده از بلاکچین در اینترنت اشیا ، ابر از هر زمان دیگری امن تر است. هیچ گونه نشتی وجود نخواهد داشت و هیچ کس نمی تواند راه خود را به شبکه هک کند.

بنابراین ، در نهایت با کمک بلاکچین و اینترنت چیزها یک راه حل عالی است.

 • دروازه ارتباطی امن

در بسیاری از موارد ، دروازه باز می ماند و بسیاری از هکرها به آن دسترسی پیدا می کنند. اگر درگاه با پروتکل رمزگذاری همراه نباشد ، به راحتی می تواند اطلاعات را به دیگران درز کند. بنابراین ، برای یک درگاه امن برای دستگاه های اینترنت اشیا it’s نیز کاملاً مهم است.

به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم ترموستات شما دمای دقیق خانه شما را روی ابر بارگذاری می کند. اگر هکر به آن دسترسی پیدا کند ، بدون هیچ مشکلی می تواند مقدار دمای خانه شما را تغییر دهد.

اما چگونه می توان دروازه را ایمن کرد؟ خوب ، سیستم بلاکچین و اینترنت اشیا کاملاً قادر به ارائه یک درگاه کانال ارتباطی خصوصی برای صنعت است. علاوه بر این ، کانال بلاکچین و اینترنت چیزها کاملا از دست هر نوع تداخل خارج است.

در نتیجه ، هیچ کس نمی تواند در وسط کانال ارتباطی در بلاکچین و شبکه اینترنت اشیا inter رهگیری کند.

 • فرایند اتوماسیون بهتر

استفاده از اتوماسیون سهم بالایی از خطرات آن را به همراه دارد. اما استفاده از تنها یک سیستم خودمختار برای مدیریت هزاران داده گزینه خوبی نیست.

یک تغییر در کد می تواند کل صنعت را از بین ببرد. یا اگر یک هکر وارد سیستم شود و فقط یک عدد ساده را تغییر دهد ، می تواند بر روی هزاران داده ای که سیستم حفظ می کند تأثیر بگذارد.

بنابراین ، برای مدیریت فرایند اتوماسیون به بلاکچین و اینترنت اشیا نیاز دارید تا کسی نتواند به آن دسترسی پیدا کند. در واقع ، این فرآیند معمولاً با زنجیره ای از کارهای دیگر مرتبط است که از یکدیگر تغذیه می کنند. علاوه بر این ، برای انجام تجزیه و تحلیل کامل و اقدام بر این اساس برای فرایندهای اتوماسیون لازم است.

اما اگر کسی نتایج را بزرگ اعلام کند ، روند کار خراب خواهد شد. از آنجایی که بلاکچین و بستر اینترنت اشیا تغییرناپذیر هستند ، از تغییر نتیجه افراد جلوگیری می کند.

بنابراین ، بلاکچین و اینترنت اشیا برای همیشه از هرگونه فرآیند اتوماسیون پرخطر جلوگیری می کنند.

 • رمزگذاری برای مجوز چند عاملی

آیا می دانید چگونه گذرواژه های ما برای ارائه امنیت کامل کافی نیستند؟ با انتخاب رمز ورود پیش فرض از طرف سازنده ، حدس زدن و دسترسی به آن برای هر هکی نسبتاً آسان شد.

در حقیقت ، بسیاری از رمزهای عبور چند عاملی یا روش های مجوز استفاده نمی کنند. بنابراین ، این راه مستعد هک شدن می شود. با این حال ، با استفاده از شبکه بلاکچین و اینترنت اشیا ، مجوزهای چند عاملی دریافت خواهید کرد که ممکن است شامل هویت های بیومتریک نیز باشد..

اما هنوز کافی نیست به همین دلیل تمام کلیدهای مجوز چند عاملی نیز رمزگذاری و در سیستم بلاکچین و اینترنت اشیا things ذخیره می شوند.

این دقیقاً نحوه عملکرد بلاکچین و سیستم اینترنت اشیا برای ارائه امنیت کامل است.

 • محیط همکاری برای اقتصاد مشترک

اقتصاد اشتراکی یکی از صنایع در حال رشد است. علاوه بر این ، اقتصادی است که در آن اشتراک گذاری همتا به همتا از خدمات ، کالاها یا هر نوع منبع دیگری اتفاق می افتد. نیازی به گفتن نیست که تقریباً همه صنعت اقتصاد مشترک به شدت به اعتبار دستگاه های اینترنت اشیا depends بستگی دارد.

در این حالت ، بلاکچین و سیستم اینترنت اشیا the جذابیت عالی است. اتصال هر دو سیستم به دستگاه های اینترنت اشیا کمک می کند که مورد نیاز است. همچنین ، با کمک بلاکچین و اینترنت چیزها ، حتی می توانید یک محیط همکاری نیز ایجاد کنید.

فقط یک سناریو را تصور کنید که در آن بتوانید از یک سیستم عامل به تمام صنایع اشتراکی دسترسی پیدا کنید. نه تنها از امنیت بالایی برخوردار است ، بلکه باعث افزایش درآمد نیز می شود.

بنابراین ، باید بگویم بلاکچین و اینترنت اشیا the نیز جفت مناسبی برای این صنعت هستند.

فصل 5: بلاکچین سازمانی مناسب برای اینترنت اشیا

این سه سیستم عامل برتر بلاکچین برای همه شرکتهای IoT بلاکچین مناسب است.

 • شرکت Ethereum

Ethereum Enterprise بالغ ترین سیستم عامل های بلاکچین سازمانی موجود است. به طور معمول این یک پلت فرم عمومی است ، اما برای شرکت ها ، این سیستم عامل شامل کانال های خصوصی ویژه ای است.

در حقیقت ، شما می توانید تقریباً در هر نوع صنعت ، از جمله اینترنت اشیا ، از Ethereum استفاده کنید. بنابراین ، برای IoT و پلتفرم بلاکچین ، Ethereum Enterprise یک کاندیدای مناسب خواهد بود.

شرکت Ethereum در واقع یک پلتفرم باز است و محصولی برای شرکتهای Blockchain IoT نیست. تمام شرکت های IoT بلاکچین احراز هویت مناسب و دسترسی کنترل شده تری دارند. و شرکت Ethereum این را ارائه می دهد.

معمولاً در شرکتهای معمولی اینترنت اشیا block بلاکچین ، آنها باید با مسائل دولتی کنار بیایند ، اما EE کاملاً قادر به پشتیبانی از این طریق است. علاوه بر این ، به روزرسانی های مداوم برای راه حل های اینترنت اشیا و بلاکچین کاملاً مناسب است.

با این حال ، باید بدانید که حتی اگر Enterprise Ethereum بسیار محبوب است ، اما مقیاس گذاری کمی کم است. اما پشتیبانی زیاد و dApps باید نرخ معاملات پایین را جبران کند.

 • هایپرلجر

Hyperledger در واقع یکی از سیستم عامل های بزرگ بلاکچین سازمانی در حال حاضر در بازار است. از آنجا که این پلت فرم برای طیف گسترده ای از صنایع مناسب است ، برای اینترنت اشیا و بلاکچین نیز مناسب است. در حال حاضر هایپرلجر همراه با ده پروژه مختلف با هرکدام برای اهداف مختلف مناسب است.

هر شرکت اینترنت اشیا block بلاکچین می تواند از فناوری خود به عنوان منبع باز استفاده کند و یک محیط مشترک را ارتقا دهد. بعلاوه ، برای شرکتهای IoT بلاکچین ، آنها می توانند یک سیستم بلاکچین مجاز ارائه دهند که فقط به افراد مجاز و به هیچ کس دیگری اجازه می دهد.

لازم به ذکر نیست که مقیاس پذیری بالا برای هر شرکت IoT بلاکچین موجود در بازار بسیار مناسب است. مهمتر از همه ، نیاز به دانستن در دسترس بودن داده ها افزایش گسترده ای برای IoT و بستر بلاکچین است.

آنها برای کمک به شرکتهای اینترنت اشیا block بلاکچین ، زبانهای جستجوی غنی را نیز ارائه می دهند که به درک بهتر دفتر کمک می کنند. به هر حال ساختار مدولار بهترین گزینه برای اینترنت اشیا و بلاکچین است زیرا خدمات plug and play را ارائه می دهد.

به غیر از همه اینها ، سیستم عامل بسیار امن است.

همین حالا به راهنمای Hyperledger Vs Ethereum مراجعه کنید!

 • حد نصاب

Quorum یکی دیگر از شرکتهای بزرگ بلاکچین است که برای شرکتهای بلاکچین و اینترنت اشیا مناسب است. شما خوشحال خواهید شد که بدانید این پلت فرم برای معاملات پرسرعت و توان عملیاتی بالا ساخته شده است. بنابراین ، اگر شرکت های بلاکچین و اینترنت اشیا می خواهند پلت فرم سریع تری به دست آورند ، باید نگاهی به حد نصاب بیندازند.

در حقیقت ، فقدان هر الگوریتم اجماع سنگین در شبکه ، خروجی سریع این سیستم عامل را تضمین می کند. بعلاوه ، برای شرکتهای IoT بلاکچین, حد نصاب اختیار مدیریت گره را ارائه می دهد.

به مرجع کمک می کند تا گره ها را تأیید کند و از خصوصی بودن شبکه اطمینان حاصل کند. علاوه بر این ، یکی از بهترین ویژگی های Quorum که شرکت های اینترنت اشیا block بلاکچین آن را دوست دارند ، معامله خصوصی است.

در اینجا ، فقط افراد معامله گر می توانند پایگاه داده های خود را ببینند و هیچ کس دیگری. خوب ، هر شرکت اینترنت اشیا block بلاکچین به عملکرد بالایی نیاز دارند ، مگر نه؟ بنابراین ، برای آن حد نصاب حداکثر فناوری تغییر بازی را به ارمغان می آورد که همه دیگران را در بازار شکست می دهد.

فصل ششم: نمونه هایی از IoT Blockchain در محل کار

 • وزارت امنیت داخلی ایالات متحده

بیایید با مثال خوب وزارت امنیت داخلی شروع کنیم. آنها با استفاده از بلاکچین و اینترنت اشیا اثبات می کنند که اطلاعات نظارت های گسترده تر قانونی است. در حقیقت ، DHS معتقد است که دستگاه های IoT معمولی در مرزها برای ارائه اطلاعات کامل در مورد آنچه اتفاق می افتد کافی نیستند.

بسیاری از دشمنان به راحتی می توانند در داده ها دستکاری کنند و هیچ راهی برای دانستن آنها وجود ندارد. علاوه بر این ، اطمینان از این که همه چیزهایی که از دستگاه های اینترنت اشیا caught گرفته می شوند 100٪ قانونی است ، مسئله امنیت ملی است.

به همین دلیل است که آنها از پروژه های بلاکچین اینترنت اشیا برای منشأ استفاده می کنند. علاوه بر این ، آنها با Factom کار می کنند و در حال حاضر 199،000 دلار برای توسعه پروژه سرمایه گذاری کرده اند.

کاری که Factom در این مثال بلاک چین IoT انجام می دهد ایجاد شناسایی دستگاه برای هر اینترنت اشیا برای جلوگیری از تقلب است. و به دلیل ماهیت فناوری بلاکچین ، دستیابی به این راه حل عالی بلاکچین و اینترنت اشیا کاملاً آسان است.

 • مرسک

مرسک در حال کار با IBM برای تغییر روش های کار در زنجیره تأمین جهانی است. برای این منظور ، آنها از بلاکچین و اینترنت اشیا استفاده می کنند ، بهم پیوسته تا شفافیت بیشتری در صنعت داشته باشند. در حقیقت ، این راه حل تجارت مطمئن و کارآمد را در صنعت زنجیره تامین ارتقا خواهد داد.

علاوه بر این ، این امر همچنین باعث حمایت بیشتر از شفافیت و به اشتراک گذاری اطلاعات در بین طرف های تجاری خواهد شد.

اما چگونه آنها این کار را انجام خواهند داد؟ خب ، اول از همه ، این پلت فرم مبتنی بر بلاکچین است و آنها از دستگاه های اینترنت اشیا برای اتصال هر فرایند به آن استفاده می کنند. در واقع ، شما فقط با دستگاه های اینترنت اشیا می توانید این کار را انجام دهید ، اما محدودیت ها و خطرات امنیتی بسیار زیاد است.

بنابراین ، این پلتفرم از بلاکچین برای ساده سازی و خلاص شدن از شر محدودیت های معمول فرآیندهای زنجیره تامین استفاده خواهد کرد. علاوه بر این ، این یکی از بهترین پروژه های بلاک چین IoT در زنجیره تأمین است.

این واقعا یک مثال عالی در زمینه بلاکچین اینترنت اشیا است زیرا از نقاط قوت بلاکچین و دستگاه های اینترنت اشیا استفاده می کند.

 • Pfizer ، McKesson و AmerisourceBergen

یکی دیگر از مثالهای عالی بلاکچین اینترنت اشیا ، راه حل MediLedger برای مراقبت های بهداشتی است. در پروژه های بلاک چین اینترنت اشیا ، بسیاری از شرکت های دارویی و همچنین عمده فروشان به طور گسترده ای شرکت می کنند.

در این میان ، Pfizer ، McKesson و AmerisourceBergen پیشتاز هستند. در واقعیت ، اتفاقاً بازیکنان برتر بیشتری در بازی حضور دارند. این در حالی است که در اطلاعیه اولیه فقط اسامی این شرکت ها ذکر شده است.

این راه حل از blockchain و IoT platform برای ردیابی و ایمن سازی هر داروی تولید شده استفاده می کند. در دنیای تقلبی ، اکنون لازم است که ببینیم آیا این داروها واقعاً از منابع معتبر تهیه شده اند یا خیر.

کاربرد دیگر این پروژه راه حل برگشت هزینه برای تخفیف ها است. معمولاً شرکتهای دارویی امتیازات متفاوتی با سازمانهای خرید گروهی (GPO) و عمده فروشان دارند.

گاهی اوقات به دلیل تقاضای زیاد ، داروها ممکن است تخفیف هایی را به GPO ها ارائه دهند. با این حال ، به عنوان عمده فروش از توزیع مراقبت می کند ، لازم است که آنها در مورد تخفیف ها بدانند.

بنابراین ، آنها می توانند آن را از داروسازی پس بگیرند تا درآمد کسب کنند. با کمک این بلاکچین و راه حل اینترنت اشیا می توانند به راحتی و با شفافیت کامل این کار را انجام دهند.

 • بانک مشترک المنافع

یکی دیگر از مثالهای عالی بلاکچین اینترنت اشیاo ، راه حل اینترنت اشیا block برای بلاکچین بانکهای مشترک المنافع است. در حقیقت ، بانک مشترک المنافع از پروژه های بلاکچین اینترنت اشیا برای مقابله با دو مسئله مهم – تقسیم دارایی و تجارت جهانی – استفاده می کند.

1. اشتراک دارایی ها

با استفاده از راه حل blockchain و IoT ، بانک مشترک المنافع به مشتری این امکان را می دهد تا دارایی های خود را به اشتراک بگذارد و آنها را در شبکه ردیابی کند. علاوه بر این ، آنها اخیراً آن را در یک آزمایش کشاورزی آزمایش کردند که در آن سه کشاورز یک سمپاش محصول مشترک داشتند و با کمک سیستم ، آنها می توانستند تصمیم بگیرند که چگونه کار کند.

از آنجا که همه چیز در شبکه تغییرناپذیر بود ، هیچ کس نمی تواند از اطلاعات دارایی های مشترک دور شود و آنها را تغییر دهد. بنابراین ، می تواند یک راه حل شگفت انگیز برای صنایع در حال رشد اقتصاد مشترک باشد.

2. تجارت

بانک مشترک المنافع همچنین با پنج شرکت مختلف زنجیره تأمین استرالیا برای ارتقا. امکانات تجارت شفاف و ایمن همکاری می کند. برای این منظور ، آنها از blockchain و IoT برای ردیابی تمام مراحل حمل و نقل استفاده می کنند.

علاوه بر این ، همچنین می تواند کالاهای تولیدی و شرایط آنها را قبل از انجام تجارت ردیابی کند.

نیازی به گفتن نیست که بلاکچین و راه حل اینترنت اشیا it تجارت جهانی را آسان تر می کند. به هر حال آنها در حال حاضر 17 تن بادام از ویکتوریا به استرالیا معامله کرده اند. در واقع ، این آزمون موفقیت بزرگی است و همکاری بین شرکت های حمل و نقل بیشتر ادامه خواهد یافت.

 • ون دورپ

یکی دیگر از مثالهای عالی بلاکچین اینترنت اشیا همکاری ون دورپ و Timeseries است. در اینجا ، آنها از پروژه های بلاکچین اینترنت اشیا برای نگهداری وسایل خانه هوشمند استفاده می کنند. در حقیقت ، Van Dorp یک ارائه دهنده فنی FM است که بیش از 17000 ساختمان را مدیریت می کند.

در هر یک از این خانه ها ، هزاران دارایی مانند سیستم های متناوب ، سیستم های روشنایی یا سیستم های گرمایشی وجود دارد. هر یک از این سیستم ها به تعمیر و نگهداری مناسب نیاز دارند و بدون یک شبکه شفاف ، ردیابی مسئله غیرممکن می شود.

علاوه بر این ، این زمان زیادی را می گیرد و در نتیجه ، محل های اقامت ناخوشایند است.

با این حال ، با کمک راه حل های بلاکچین و اینترنت اشیا ، آنها اکنون می توانند تک تک اجزای کل ساختمان را که حفظ می کنند ردیابی کنند. این نه تنها کارایی آنها را افزایش می دهد ، بلکه به اقامتگاه ها نیز کمک می کند.

علاوه بر این ، با اتوماسیون اضافه شده در شبکه ، آنها دقیقاً می دانند که مسئله چیست و کدام متخصصان می توانند آن را برطرف کنند.

 • اعتماد آب شیرین

Trustwater Trust برای مقابله با مسئله خشکسالی در کالیفرنیا با IBM همکاری می کند. علاوه بر این ، دانشگاه کلرادو بولدر نیز یکی از اعضای این پروژه است. در واقع ، آنها می خواهند سفره های زیرزمینی را مدیریت کنند زیرا در معرض خطر زیادی قرار دارند.

سفره آب زیرزمینی در واقع لایه ای از سنگهای زیر زمینی است که حامل آب هستند. علاوه بر این ، می توانید آب زیرزمینی را از این سنگ ها استخراج کرده و از آن به عنوان منبع خالص آب استفاده کنید.

با این حال ، به دلیل مدیریت غلط ، آنها در معرض خطر جدی قرار دارند. اما با کمک پروژه های بلاکچین اینترنت اشیا می توانند به راحتی همبستگی هوا و میزان بارندگی را ردیابی کنند. و آنها دقیقاً می دانند که چه زمانی و از کجا می توانند آب زیرزمینی استخراج کنند.

نه تنها این بلکه سنسورهای اینترنت اشیا تمام اطلاعات موجود در بلاکچین و سیستم اینترنت اشیا را ذخیره می کند و کاربران عادی می توانند میزان استفاده از آنها را ردیابی کنند. علاوه بر این ، آنها همچنین می توانند آب های زیرزمینی را خریداری کرده و به عنوان یک سهم تجارت کنند.

بنابراین ، این یک مثال عالی در زمینه بلاکچین اینترنت اشیا است.

 • تلسترا

Telstra یک شرکت مخابراتی است که از پروژه های بلاکچین اینترنت اشیا برای امنیت تمام دستگاه های خانه هوشمند IoT خود استفاده می کند. در حقیقت ، آنها در حال آزمایش بلاکچین و راه حل اینترنت اشیا هستند تا ببینند آیا واقعاً می تواند هرگونه دستکاری یا هک امنیتی را تشخیص دهد؟.

برای آن ، آنها یک محیط هک ایجاد کردند و سعی کردند شبکه های متصل به دستگاه های اینترنت اشیا را هک کنند. این یک موفقیت بزرگ بود زیرا شبکه می توانست هر ثانیه ای هر مسئله ای را تشخیص دهد. در حقیقت ، برای محیط زیست ، آنها از شبکه های خصوصی استفاده می کنند زیرا سریعترین خروجی را ارتقا می دهند.

بنابراین ، با کمک این مثال از بلاکچین اینترنت اشیا ، می توانند امنیت بیشتری را برای دستگاه های خانه هوشمند فراهم کنند. با این حال ، آنها هنوز در مرحله آزمایشی هستند و هنوز هیچ راه حل عمومی ارائه نداده اند. بنابراین ، پس از آزمایش دقیق تر با دستگاه های اینترنت اشیا ، آنها را برای مشتریان خود عرضه می کنند.

 • اتحاد هوشمند برق الکتریکی (SEPA)

یکی دیگر از مثالهای عالی بلاکچین اینترنت اشیا is راه حلی است که SEPA برای ایمن سازی شبکه های برق استفاده می کند. SEPA سازمانی است که با استفاده از تحقیق ، آموزش ، همکاری و استانداردها بر ارتقا energy انرژی پاک تمرکز دارد.

با این حال ، با افزایش نیاز به تولید برق ، عوارض نیز افزایش می یابد. اما برای مدیریت این عملیات پیچیده ، تعداد زیادی حسگر اینترنت اشیا networks ، شبکه ها و فناوری ها استفاده می شود. در حقیقت ، این دستگاه های اینترنت اشیا to در برابر حملات سایبری بسیار آسیب پذیر هستند.

به همین دلیل است که SEPA از پروژه های بلاک چین IoT برای ایمن سازی اکوسیستم برای زندگی استفاده می کند. علاوه بر این ، بلاکچین و راه حل اینترنت اشیا ens معتبر بودن تمام داده های این حسگرها را تضمین می کند. همچنین وقتی صحبت از حملات سایبری می شود به عنوان دیوار آتش عمل می کند.

بنابراین ، ساختن شبکه انرژی تا حد ممکن جامد. طبق SEPA ، دستیابی به این سطح از امنیت و کارایی با سیستم های متمرکز معمولی امکان پذیر نیست.

 • کتابخانه بروکلین

معمولاً در ایستگاه های شارژ عمومی دستگاه های تلفن همراه شما کاملاً آسیب پذیر هستند. بسیاری از افراد غیرقانونی می توانند به راحتی وارد دستگاه های تلفن همراه شوند و تلفن های خود را بدزدند. برای متوقف کردن این ، کتابخانه عمومی بروکلین در حال کار بر روی یک مثال عالی در زمینه بلاکچین اینترنت اشیا است.

در حقیقت ، آنها یک ایستگاه شارژ تلفن همراه هوشمند هوشمند با پشتیبانی پروژه های بلاکچین اینترنت اشیا ارائه می دهند. کاری که این فناوری انجام خواهد داد این است که امنیت و راحتی کامل را بدون نگرانی از هک شدن دستگاه شما برای کاربران فراهم کند.

با این حال ، این کاربران ارتباط مستقیمی با کارت های کتابخانه خود دارند و از آن برای گرفتن گذرنامه در کتابخانه استفاده می کنند.

اما چون این سرویس کاملاً رایگان است ، ممکن است مجبور شوید یک فیلم 15-30 ثانیه ای ببینید یا حتی یک نظرسنجی کلی از کتابخانه بروکلین انجام دهید..

این به کتابخانه کمک می کند تا خدمات بهتری ارائه دهد و هزینه هایی را که مایلید پرداخت کنید ، بررسی کند.

 • الماس ویرجین

خوب ، یک مثال جالب دیگر در مورد بلاک چین اینترنت اشیا the شرکتی به نام Virgin Diamond است. در اینجا ، این شرکت منشأ کاملی از الماس های مستقیماً از معدن ارائه می دهد. بنابراین ، به یک معنا ، شما یک قطعه از جواهرات الماس کاملاً بلا استفاده خواهید شد.

طبق گفته شرکتی در صنعت الماس ، خریدار فکر می کند هر یک از الماس هایی که می خرند در واقع جدید است. با این حال ، در حقیقت ، اینطور نیست. بسیاری از الماسها بازیافت می شوند و به هیچ وجه نمی توان فهمید که کسی آن الماس را در گذشته پوشیده است یا نه.

اما با کمک پروژه های بلاکچین اینترنت اشیا ، آنها می توانند افشای کامل اصالت آن و صاحبان گذشته را به مشتریان خود ارائه دهند..

در حقیقت ، این می تواند خبر خوبی برای مشتریانی باشد که می خواهند هدیه دهند یا دست خود را به الماس جدید برسانند.

 • دانشگاه نوادا ، رنو

دانشگاه نوادا ، رینو با Filament برای ایجاد فناوری مبتنی بر بلاکچین و اینترنت اشیا همکاری می کند. در حقیقت ، این فناوری برای ایجاد زیرساخت های جاده ای و استانداردهای جدید برای وسایل نقلیه خودمختار طراحی شده است.

از هم اکنون ، هیاهوی وسایل نقلیه مستقل در حال افزایش تصاعدی است. با این حال ، آماده سازی مفهوم کار ساده ای نیست. علاوه بر این ، این فقط مربوط به کارت نیست بلکه آیا می توان به سیستم داخل آن اعتماد کرد.

خوب ، باید کاملاً بتواند اشیا in موجود در جاده را حس کند و مطابق آن عمل کند. ناگفته نماند ، لازم است از گزینه های امنیتی و حریم خصوصی مناسبی برخوردار باشد. قطعاً نمی خواهید ماشین هوشمند شما ربوده شود.

بنابراین ، دانشگاه برای ایجاد یک محیط پایدار در بلاکچین و اینترنت اشیا همکاری می کند تا مطمئن شود شبکه کاملاً اثبات شده است..

در حقیقت ، اینترنت اشیا اطلاعات را حس کرده و مجدداً به آنها منتقل می کند و بلاکچین آن را در دفتر تغییرناپذیر ذخیره می کند. با این حال ، برای تصمیم گیری تطبیقی ​​به وضوح به هوش مصنوعی نیز نیاز داریم.

 • نوآوری کوولا

نوآوری کوولا از فناوری بلاکچین و اینترنت اشیا برای تأمین انرژی صنعت لجستیک استفاده می کند. خوب ، صنعت لجستیک نیاز مبرم به تغییر دارد. علاوه بر این ، به دلیل عدم مدیریت و ردیابی مناسب ، بسیاری از سرمایه های تدارکات ، هزینه را با درآمد پرداخت می کنند.

با این حال ، آنها می توانند با کمک بلاکچین و فناوری اینترنت اشیا a یک بستر امن برای مدیریت ترافیک داده های عملیاتی بدست آورند.

در حقیقت ، راه حل فقط به شرکت محدود نمی شود ، بلکه همه برای عضویت و بهره مندی از مزایا باز هستند.

در حال حاضر ، به نظر می رسد این پروژه نوآوری Kouvola و پنج مهمانی دیگر را در اختیار داشته باشد. آن ها هستند –

 • منطقه اوربرو ، سوئد
 • آژانس توسعه شهرستان والگا ، استونی
 • دانشگاه صنعتی تالین ، استونی
 • Sensei LCC ، استونی
 • موسسه حمل و نقل و مخابرات ، لتونی

همه این شرکت ها از نوآوری های بلاکچین و اینترنت اشیا انتظارات زیادی دارند و پروژه را آزمایش می کنند تا حتی بیشتر کامل شود.

 • اپیکالی

آیا تا به حال می توانید نمونه ای از بلاک چین اینترنت اشیا را برای صنعت روغن نخل تصور کنید؟ خوب ، صنعت روغن نخل خیلی با مسائل پایداری و ردیابی سر و کار دارد. بنابراین ، اثبات اصیل بودن یا نبودن روغن نخل واقعاً دشوار است.

با این حال ، با همکاری جدید Apical و نام های بزرگ دیگر در صنعت روغن نخل ، ممکن است این مسائل به پایان برسد. با اتحاد تازه تضمین پایداری و نوآوری ، صنعت قطعاً می تواند تغییر کند.

در حال حاضر ، آنها از SAP پشتیبانی فناوری می گیرند. در واقع ، بستر مبتنی بر Blockchain و IoT می تواند تولید روغن پالم را ردیابی کند و امنیت داده های ذخیره شده را ارائه دهد..

در نتیجه ، محصولات تقلبی مبتنی بر روغن نخل به شدت کاهش می یابد. ما هنوز هیچ ویژگی دیگری از این سیستم عامل نمی دانیم ، اما هنوز در مراحل اولیه است.

برای تبدیل شدن به یک فناوری بالغ تر ، کمی بیشتر طول می کشد.

 • آکوائی

Aquai با NetObjex همکاری می کند تا سیستم آب هوشمند را به مصرف کنندگان خود ارائه دهد. در حال حاضر ، آنها در حال کار بر روی پروژه های بلاکچین اینترنت اشیا هستند که می تواند به آنها در ساخت ، توسعه و حتی توزیع سیستم های آبی کمک کند.

علاوه بر این ، همچنین به آنها کمک می کند تا هر نوع خسارت فاجعه بار و نشت منابع آب را شناسایی کنند. در دنیای در حال تغییر سریع و بسیاری از صنایع تولیدکننده زباله های سمی ، آب تمیز به آرامی کاملاً کم می شود.

علاوه بر این جلوگیری از این مسائل می تواند یک راه حل عالی برای هر دو ملک تجاری و مسکونی باشد.

آنچه که راه حل Blockchain و IoT انجام خواهد داد استفاده از سنسورهای آنها برای تشخیص هر نوع آلودگی یا نشتی در سیستم تصفیه است. اما با کمک بلاکچین می توانند از این اطلاعات محافظت کنند و حتی محل دقیق آلودگی را مشخص کنند.

آیا می تواند بهتر از این شود؟?

این یک نوآوری است و ما امیدواریم که راه حل های آب تمیز بیشتری مانند این را ببینیم.

درباره چگونگی تبدیل Blockchain در صنعت بیمه اکنون بخوانید!

Chapter-7: EndNote – آینده IoT و Blockchain چیست?

بلاکچین و اینترنت اشیا as در حالی که صحبت می کنیم دنیا را تغییر می دهند. آنها نه تنها بر چشم انداز صنعتی تسلط دارند بلکه زندگی روزمره ما همانطور که می شناسیم هستند. در حقیقت ، اینترنت اشیا و بلاکچین صرفاً به اتصال دنیا بستگی دارد.

در حقیقت ، به نظر می رسد هر دو اینترنت اشیا و بلاکچین اشتراکات زیادی دارند. هردوی این فناوری ها با دانش بسیار کمی از آنچه که انجام می دهند بیش از حد hype هستند.

نیازی به گفتن نیست که حجم عظیمی از داده ها هر دو فناوری می تواند با آنها کنار بیاید. بنابراین ، بسیار مهم است که شرکت ها به جستجوی اینترنت اشیا و بلاکچین برای بهبود آینده ادامه دهند.

حتی اگر اینترنت اشیا با مشکلات جدی مواجه شد ، اما با استفاده از اینترنت اشیا و شبکه بلاکچین ، این عقب ماندگی ها مدتها از بین خواهد رفت.

از طریق راهنمای ما ، ما در مورد چگونگی عالی بودن بلاکچین برای اینترنت اشیا صحبت کردیم. اما حقیقت این است که اینترنت اشیا برای بلاکچین نیز مناسب است. برای به دست آوردن تمام بلاکچین های اطلاعاتی در دنیای واقعی و به راحتی از دستگاه های اینترنت اشیا استفاده کنید.

در پایان ، ما فقط می توانیم بهترین ها را از هر دو بلاکچین و اینترنت اشیا فرض کنیم. با این حال ، باید ببینیم که آیا آنها می توانند انتظارات را برآورده کنند یا خیر.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector