ارائه مبانی Blockchain [مقدمه ای بر Blockchain]

آرزوی یادگیری بلاکچین را دارید؟ آیا به دنبال یک روش تعاملی برای یادگیری اصول بلاکچین به روشی آسان هستید؟ اگر بله ، شما در جای مناسب قرار دارید. تعدادی از راهنماهای مبتدیان بلاکچین که از طریق اینترنت وجود دارد ، ممکن است شما را گیج کند و بهترین را پیدا کنید ، بنابراین در اینجا ما به ارائه مبانی بلاکچین خواهیم پرداخت ، بنابراین یک معرفی سریع برای بلاکچین ارائه می دهیم.

این راهنمای بلاکچین اطمینان حاصل می کند که شما می توانید با استفاده از ارائه زنجیره بلوک زیر در PowerPoint ، مهمترین چیزهای اصلی بلاکچین را بیاموزید. هر اسلاید بلاکچین یا مجموعه اسلایدها موضوعی با تصویر را پوشش می دهد و اطمینان می دهد که شما بهترین معرفی را در مورد بلاکچین دارید.

اکنون ثبت نام کنید: دوره رایگان Blockchain Fundamentals

توجه داشته باشید: اگر در حال ساخت pdf اصول بلاکچین هستید ، ما شما را به استفاده از اسلایدهای موجود در اینجا تشویق می کنیم. این به ما کمک می کند مخاطبان بیشتری را که می خواهند در مورد اصول بلاکچین بدانند ، جلب کنیم.

Contents

ارائه مبانی Blockchain

ارائه مبانی بلاکچین برای مبتدیان شامل 25 اسلاید بلاکچین است. بنابراین ، بدون هیچ گونه تأخیری ، اجازه دهید از طریق pdf ارائه بلاکچین درک اصول بلاکچین را بدانیم. بیایید شروع کنیم.

ما از شما دعوت می کنیم با کپی کردن این کد ، این ارائه را در وب سایت خود قرار دهید:

لطفاً انتساب را به 101blockchains.com با این نمودار اضافه کنید. ؛

معرفی معرفی بلاکچین – توضیحات اسلایدها

بیایید جلوتر برویم و یک نمای کلی از آنچه در هر اسلاید از معرفی اصول Blockchain پوشش داده ایم ، داشته باشیم.

اسلاید 1: عنوان

اولین اسلاید ارائه عنوان – Blockchain Fundamentals (Blockchain Made Easy) است. همچنین می توانید نشان 101Blockchains را پیدا کنید ، نشان دهنده این است که ارائه توسط 101Blockchains ایجاد شده است.

آیا می خواهید درباره Blockchain بیشتر بدانید؟ آخرین مقاله ما را در مورد راهنمای نهایی بلاکچین بررسی کنید.


اسلاید 2: چکیده

در این اسلاید ، ما موضوعات مهمی را که می خواهیم در ارائه بلاکچین پوشش دهیم ، لیست خواهیم کرد. مباحث شامل موارد زیر خواهد بود.

 1. فناوری بلاکچین چیست
 2. باید اصطلاحات بلاکچین را بداند
 3. قراردادهای هوشمند
 4. تحول دیجیتال بلاکچین
 5. تأثیر بلاکچین در جهان

اسلاید 3: بلاکچین چیست?

بلاکچین به عنوان یک دفتر باز تعریف می شود که تمرکززدایی را به طرفین ارائه می دهد. علاوه بر این ، شفافیت ، تغییرناپذیری و امنیت را نیز ارائه می دهد. این ویژگی های بسیاری از جمله باز ، توزیع ، دفتر ، P2P ، و دائمی است.

اصطلاح بلاکچین برای اولین بار در مقاله سفید بیت کوین در سال 2009 توسط Satoshi Nakamoto معرفی شد. از آنجا که هرچه سازمانهای بیشتری به آن علاقه مند هستند ، مسیر طولانی را طی کرده است. در حال حاضر ، بیت کوین در حال پیاده سازی شبکه رعد و برق و سایر ویژگی های پیشرفته است.

اکنون بخوانید: ویژگی های برتر Blockchain

اسلاید 4: بلاکچین چگونه کار می کند؟?

کار بلاکچین ساده است. از آنجا که این یک شبکه نظیر به نظیر است ، کاربر نیاز به شروع یک معامله دارد. پس از اتمام ، یک بلوک به معامله گفته شده اختصاص داده می شود. بلوک تراکنش همچنین در شبکه پخش می شود و کلیه گره های موجود در شبکه اطلاعات گفته شده را دریافت می کنند. سپس بلوک استخراج و اعتبار سنجی می شود. همچنین به زنجیره ای اضافه می شود و در پی آن یک معامله موفق انجام می شود.

اسلاید 5: مزایای قابل توجه فناوری Blockchain

فناوری Blockchain یک فناوری غنی از ویژگی است. مزایای فناوری Blockchain بسیار زیاد است. به عنوان مثال ، به کاربر اجازه می دهد تا در مقایسه با روش های سنتی تسویه حساب سریع تری انجام دهد. همچنین تغییرناپذیر و ایمن تر است. هنگامی که با یک شبکه سنتی مقایسه می شود ، فناوری بلاکچین توانایی بیشتری دارد و ظرفیت شبکه را بهبود می بخشد. با داخلی سازی غیرمتمرکز ، می توان از آن برای ایجاد بلاکچین مشترک و توزیع شده استفاده کرد.

اسلاید 6: شبکه بلاک چین عمومی و خصوصی

در این اسلایدها تفاوت بین شبکه بلاک چین عمومی و خصوصی بحث شده است. تفاوت اصلی بین آنها نحوه عملکرد آنها است. شبکه بلاک چین عمومی مجاز نیست در حالی که بلاکچین خصوصی دارای شبکه مجاز است. این بدان معناست که بلاکچین عمومی شبکه ای باز است که توسط کسی کنترل نمی شود. هرکسی می تواند به آن دسترسی پیدا کند. از طرف دیگر ، بلاکچین خصوصی مجاز است ، به این معنی که مرجعی وجود دارد که می تواند از شبکه استفاده کند.

همچنین بخوانید: Blockchain عمومی و خصوصی

اسلاید 7: متمرکز در مقابل شبکه غیرمتمرکز در مقابل شبکه توزیع شده: مروری کلی

بین شبکه های متمرکز ، غیرمتمرکز و توزیع شده یک تفاوت حیاتی وجود دارد. این اسلاید است.

 • متمرکز: تمام گره ها تحت یک قدرت واحد قرار می گیرند
 • غیر متمرکز: هیچ مرجع متمرکز وجود ندارد و همه می توانند در شبکه شرکت کنند.
 • توزیع شده: گره های مستقل با یکدیگر تعامل دارند. همچنین ، هر گره بهم پیوسته است.

اسلاید 8 و 9: برترین شرایط Blockchain

دانستن اصطلاحات بلاکچین برای یک مبتدی سخت است و این به راحتی باعث گیج شدن آنها می شود. این 10 اسلاید مهم باید اصطلاحات بلاکچین را در آنجا بشناسد. به عنوان مثال ، این بیت کوین ، airdrop ، dApp ، ICO و سایر موارد را پوشش می دهد.

به عنوان یک مبتدی ، باید رایج ترین اصطلاحات و تعاریف Blockchain را فرا بگیرید تا بهتر یاد بگیرید. در اینجا بهترین تعاریف Blockchain وجود دارد که باید بررسی کنید.

اسلاید 10: قرارداد هوشمند توضیح داده شده است

قراردادهای هوشمند مانند یک سند حقوقی است و شرایطی را بین دو طرف ایجاد می کند. دو طرفی که با استفاده از قراردادهای هوشمند سر و کار دارند. همچنین ، در این قراردادها از دفتر عمومی برای اهداف ذخیره سازی استفاده می شود. قراردادهای هوشمند با تحقق شرطی منعقد می شوند و کاملاً مستقل هستند.

این فقط بر اساس کدی که پیش شرط را تعریف می کند اجرا می شود. برای اطمینان از عملکرد مطلوبی که دارند ، توسط نهادهای نظارتی مورد تجزیه و تحلیل و مدیریت قرار می گیرند. همچنین در درک روندها مفید است و عدم قطعیت بازار را پیش بینی می کند.

اسلاید 11: قرارداد هوشمند چگونه کار می کند?

قراردادهای هوشمند بین دو طرف کار می کند. برای انجام خواستگاری خریدار و فروشنده استفاده می شود. علاوه بر این ، می تواند برای معاملات استفاده شود. بانک ها و سایر موسسات می توانند از قراردادهای هوشمند برای دریافت دارایی و توزیع آنها استفاده کنند.

سه ویژگی اصلی قراردادهای هوشمند شامل تسویه حساب های خودکار ثبت شده و خودکار است و نیازی به شخص ثالث نیست.

اسلاید 12: مزیت قراردادهای هوشمند?

در این اسلاید مزایای قراردادهای هوشمند بحث شده است. چند مزیت شامل شفافیت کامل ، نداشتن مدارک ، شفافیت کامل ، قابل اعتماد بودن ، نتایج تضمین شده و غیره است..

فکر می کنید درک قرارداد های هوشمند سخت است؟ نگران نباشید ، ما یک راهنمای دقیق قرارداد هوشمند آورده ایم که یادگیری در مورد قراردادهای هوشمند را برای شما آسان می کند.

اسلاید 13: معایب قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند فاقد معایب نیستند. این برخی از معایب است. برخی از معایب عمده شامل خطا ، محرمانه بودن و قراردادهای سرخ است.

قراردادهای هوشمند توسط انسان ایجاد می شود ، بنابراین برای خطاهای انسانی آزاد است. همچنین ، آنها 100٪ محرمانه نیستند. این می تواند برخی اطلاعات حیاتی را که توسط شخص ثالث قابل خواندن است ، درز کند. نه تنها این ، بلکه قراردادهای روژ نیز وجود دارد که می تواند مانند یک قرارداد واقعی عمل کرده و تقلب را امکان پذیر کند.

اسلاید 14: در قراردادهای هوشمند از موارد استفاده می شود

موارد استفاده زیادی برای قراردادهای هوشمند وجود دارد. آنها می توانند در عمودی های مختلف استفاده شوند ، و همچنین می توانند برای کارآمد کردن کارها استفاده شوند. برخی از موارد اصلی استفاده از آن شامل فعالیت های تجاری ، زنجیره های تأمین ، محافظت از حق چاپ ، بازار املاک و مستغلات ، رای گیری دولت و غیره است. همچنین موارد استفاده بسیار مفیدی در اینترنت (IoT) دارد که می تواند به محافظت از شبکه نیز کمک کند.

اسلاید 15: آیا Blockchain بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرد?

آیا زنجیره بلوک بیش از حد سفارش شده است؟ این یکی از بزرگترین س questionsالاتی است که باید به آن پرداخته شود. عموم مردم نمی دانند که بلاکچین چه پیشنهادی دارد. این منجر به فرضیاتی می شود و بسیاری آن را بیش از حد تکرار می کنند. در حال حاضر ، فناوری بلاکچین هنوز یک دهه نیست.

ما در حال حاضر مرحله ناامیدی را پشت سر گذاشته ایم و به سمت اجرای بهتر در آینده حرکت می کنیم. به عنوان مثال بیت کوین به زودی شاهد بروزرسانی های جدید خواهد بود. سایر فناوری های بلاکچین نیز با سرعت بالایی در حال نوآوری هستند.

همچنین بخوانید: آیا به Blockchain نیاز دارید؟?

اسلاید 16: 9 عمودی تحولات Blockchain

در حال حاضر ، کل صنعت در حال تحول در بلاکچین است. می توانید تأثیر بلاکچین را در همه جا ببینید. به همین دلیل اسلاید نه عمود تحول بلاکچین را به اشتراک می گذارد. آنها شامل موارد زیر هستند:

 1. فن آوری
 2. قانون و جرم
 3. خدمات دولتی
 4. دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
 5. حقوق بشر
 6. سرگرمی
 7. رسانه ها
 8. حمل و نقل
 9. قراردادها

صنعت IT قبلاً تحول دیجیتال را با فناوری Blockchain تجربه کرده است. درباره تحول دیجیتال Blockchain اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اسلاید 17: بخش های برتر 2017-2018

همچنین بخشهای زیادی در اجرای فناوری بلاکچین پیشرو هستند. دو بخشی که بیشترین پیشتازی را دارند شامل Fintech و زنجیره تأمین است. با این حال ، همه اینها نیست زیرا بخشهای دیگری هستند که به آرامی اما پیوسته از فناوری بلاکچین استفاده می کنند از جمله مراقبت های بهداشتی ، حمل و نقل ، خرده فروشی ، بیمه و استخراج.

با گذشت زمان ، تقریباً در هر بخشی خواهیم دید که از نوعی فناوری بلاکچین استفاده می کنند. تعداد کمی از بخشها به دلیل مناسب بودن بهتر از سایر بخشها ، اجرای بهتری را مشاهده خواهند کرد زیرا شرکتها بسیار مشتاق اجرای بلاکچین هستند.

اسلاید 18: وب 3.0: جانشین وب 2.0

Blockchain همچنین وب 3.0 را که نسل 3 اینترنت است ، آغاز خواهد کرد. اینترنت از شبکه بلاکچین استفاده می کند و یک شبکه واقعاً غیرمتمرکز به ارمغان می آورد که بسیار پیشرفته تر از آن چیزی است که در حال حاضر داریم.

وب فعلی بیشتر روی پایگاه داده های مبتنی بر سرور متمرکز شده است و از این رو قابلیت محدودی را فراهم می کند. اینترنت جدید بیشتر روی کاربران متمرکز خواهد بود ، به این معنی که اتصال آن بهتر خواهد بود و یک بستر امن برای همه افراد خارج از آن ارائه می دهد.

اسلاید 19: مزایای وب 3.0

این اسلاید با عنوان Web 3.0 ادامه دارد و مزایای Web 3.0 را فهرست می کند. همانطور که قبلاً بحث شد ، وب 3.0 قابلیت ها و ویژگی های بهتری را ارائه می دهد. این بدون اجازه خواهد بود به این معنی که هیچ مرجع متمرکز کنترل کننده آن وجود نخواهد داشت.

همچنین از هیچ گونه انحصاری آزاد خواهد بود و همچنین تعداد زیادی حریم خصوصی کاربران را در اختیار شما قرار می دهد. شبکه امن است و مالکیت داده ها همچنان در اختیار کاربران نهایی است که می توانند آن را برای خود نگه دارند یا به شرکت های رسانه ای بفروشند. وب 3.0 نیز همه گیر خواهد بود و یک وب معنایی را ارائه می دهد.

اسلاید 20: به یاد داشته باشید: اینترنت متمرکز در مقابل اینترنت غیر متمرکز

تفاوت اصلی بین شبکه های متمرکز و غیرمتمرکز عدم وجود اقتدار مرکزی است. این یک اینترنت غیرمتمرکز است که جریان داده منحصر به فرد ، مدل های تجاری جدید و dApps خود را دارد. اسلاید همچنین تفاوت را به روشی بصری ارائه می دهد.

اسلاید 21: اکوسیستم وب 3.0

در پایان ، ما یک اکوسیستم وب 3.0 خواهیم داشت و خدمات بسیار متنوعی را ارائه می دهد. اسلاید اجزای مختلف اکوسیستم را لیست می کند و نگاهی اجمالی به آنچه می توانید از وب 3.0 داشته باشید را نشان می دهد. همچنین هر م componentلفه یا سرویس را با مثالی پیدا خواهید کرد که نگاهی اجمالی به انتظارات شما از وب 3.0 دارد.

همچنین بخوانید: Web 3.0 Technology Stack

اسلاید 22: پاداش شماره 1: بلاکچین در مقابل پایگاه داده

بلاکچین غیرمتمرکز است که داده ها را نیز ذخیره می کند. با این حال ، این متفاوت از پایگاه داده است. در این اسلاید ، ما در مورد موضوع blockchain در مقابل پایگاه داده بحث می کنیم. چهار مقوله ای که در آنها متفاوت است شامل دسترسی به نوشتن ، هزینه ، یکپارچگی و اعتماد است. تفاوت عمده ، البته ، عدم وجود یک مرجع متمرکز است. داده های نوشته شده در زنجیره بلوک نیز تغییرناپذیر است که به نوبه خود یکپارچگی را فراهم می کند. از طرف دیگر ، پایگاه داده عملیات CRUD را به شما ارائه می دهد. همچنین تفاوت های قابل توجهی وجود دارد که در خود اسلاید پوشش داده شده است.

اسلاید 23: پاداش شماره 2: انواع مختلف توکن ها

در این اسلاید ، ما در مورد انواع توکن بحث می کنیم. این علائم شامل ارز ، دارایی ، سودمندی و ارزش ویژه است. سپس هر یک از این نشانه ها با مثالهای Web 3.0 تعریف می شوند.

کلمات نهایی

این ما را به پایان ارائه مبانی بلاکچین می رساند. اگر به دنبال ppt ارائه بلاکچین هستید ، می توانید ارائه را بارگیری کرده و در سیستم خود ذخیره کنید. این اسلایدهای Blockchain Fundamentals نه تنها مقدمه بلاکچین را در بر می گیرد بلکه مفاهیم ، ایده ها و اطلاعات جدید جدید را به خواننده معرفی می کند.

همچنین می توانید pdf ارائه بلاکچین را بارگیری کرده و از آن به عنوان مرجع برای یادگیری مباحث پیشرفته بیشتر استفاده کنید. علاوه بر این ، شما می توانید اسلایدهای blockchain pdf را در حلقه خود به اشتراک بگذارید. به عنوان یک مبتدی ، ما به شما توصیه می کنیم در دوره بنیادی Blockchain رایگان ما ثبت نام کنید تا پایه و اساس حرفه ای Blockchain را پایه گذاری کنید.

فراموش نکنید که مقاله را با همه دوستان خود به اشتراک بگذارید و به آنها کمک کنید بلاکچین را یاد بگیرند. همچنین ، فراموش نکنید که نظرات خود را در مورد اسلاید در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید. ما گوش می دهیم! همچنین می توانید س questionsالات خود را در بخش نظرات ارسال کنید ، ما در کمترین زمان به شما پاسخ خواهیم داد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map