Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای Blockchain CIO- Ultimate Blockchain Executive

زنجیره بلوک ، زاییده ایده Satoshi Nakamoto ، یک فناوری مبتکرانه است که Blockchain CIO باید با توجه به تحول تکامل خود ، به شدت مراقب آن باشد. این فن آوری پتانسیل افزایش کارایی را دارد زیرا دولت ها و م institutionsسسات خصوصی همچنان از برنامه هایی استفاده می کنند که از توانایی های آن استفاده می کند. در زیر یک راهنمای اجرایی مختصر در مورد بلاکچین در مورد چرایی و چگونگی تنظیم این فناوری برای تأثیرگذاری گسترده بر شیوه زندگی مردم آورده شده است.

استقرار بلاکچین تا حدی کم است زیرا تعداد بسیار کمی از CIO ها تصور روشنی از این فناوری دارند. این واقعیت که فقط اکنون افراد و سازمان ها شروع به کشف پتانسیل فناوری دفتر کل دیجیتال کرده اند ، تصویب محدود و همچنین کم را توضیح می دهد.

مطالعه ای که اخیراً توسط گارتنر انجام شده است نشان می دهد که 66٪ از CIO ها به فناوری در حال ظهور علاقه نشان داده اند و همچنان امواج شوک را به سراسر جهان ارسال می کند. بخش عظیمی از پول همچنان به سمت این فناوری هدایت می شود که چین در آن حمله می کند. سرمایه داران خطرپذیر نیز در تلاشند تا در کشف برنامه های بی پایان آن ، در فناوری در حال ظهور سرمایه گذاری های کلانی انجام دهند.

در زیر خلاصه ای اجرایی مختصر Blockchain آورده شده است که تصویری واضح از آنچه CIO های Blockchain باید یادداشت کنند را نشان می دهد ، در تلاش برای استفاده از توانایی های کامل این فناوری.

بلاکچین چیست?

برای بسیاری از افراد ، بلاکچین به سادگی فناوری پشتیبانی از ارزهای رمزپایه است. گرچه درست است ، این فناوری موارد استفاده فراوانی از ارزهای رمزپایه دارد که همچنان واکنش های متفاوتی را در سراسر جهان برانگیخته است. به زبان ساده ، بلاکچین نوعی دفترچه دیجیتال است که از رمزگذاری پیچیده برای اطمینان از ذخیره دائمی و ضد دستکاری سوابق استفاده می کند.

ساده ترین توضیح در مورد بلاکچین این است که این یک دفتر توزیع شده است که قادر به ذخیره سوابق تمام معاملات در شبکه است. با کمک رمزنگاری ، هر شرکت کننده در یک شبکه بلاکچین می تواند بدون نیاز به یک مرجع مرکزی به طور ایمن به دفتر حساب خود دسترسی پیدا کند.

در عصری که شرکت ها و همچنین افراد با چالش هایی از مدیریت داده ها تا امنیت روبرو هستند ، اجرای فناوری بلاکچین به عنوان یک ناجی کاملاً برجسته ظاهر شده است. موسسات مالی قبلاً با توجه به میزان اکثر آنها در جستجوی آن به عنوان ابزاری برای تأمین و پیگیری مالکیت دارایی و همچنین تسریع در معاملات ، توانایی های این فناوری را مورد توجه قرار داده اند..

علاوه بر امکان انجام معاملات سریع و مطمئن ، برخی از شرکت ها از این فناوری برای ردیابی حرکت محصولات و دارایی ها به عنوان بخشی از مدیریت زنجیره تأمین استفاده می کنند..

نحوه کار Blockchain

انواع مختلف بلاکچین وجود دارد که به تنظیمات مختلف و همچنین سازوکار اجماع بسته به نوع و اندازه شبکه متکی هستند. بیت کوین که بلاک چین محبوب است ، مجوز کمتری دارد ، این بدان معنی است که هر کسی می تواند در این زنجیره مشارکت کند و به آن دسترسی پیدا کند.

هر زمان که شخصی بخواهد معامله در یک بلاکچین را آغاز کند ، یک بلاک با جزئیات یا جزئیات معامله ایجاد می شود که باید برای همه گره های شبکه پخش شود. در این حالت ، بلوک دارای یک مهر زمان است که به ایجاد دنباله ای از وقایع کمک می کند.

هنگامی که همه گره ها موافقت می کنند و اصالت بلوک مشخص می شود ، بلوک جدید به بلوک قبلی مرتبط می شود که به بلوک قبلی نیز مرتبط است ، و در نتیجه یک زنجیره جستجو می شود که معمولاً به آن زنجیره بلوک گفته می شود.


بلاکچین به طور معمول در کل شبکه تکثیر می شود که در آن همه افراد در شبکه می توانند آن را ببینند و به آن دسترسی پیدا کنند. رمزنگاری برای ایمن سازی زنجیره استفاده می شود که دستکاری در محتویات آن را برای یک شخص غیر ممکن می کند. برای هرگونه تغییر ، همه افرادی که در این حالت با گره نشان داده می شوند باید با تغییرات پیشنهادی که در بلوک بعدی بدون تغییر بلوک قبلی آغاز می شوند ، موافقت کنند.

هنگامی که اطلاعاتی در یک بلوک اضافه شد و سپس روی دفتر بلاکچین ثبت شد ، هیچ کس نمی تواند آن را تغییر دهد یا حذف کند. جنبه ضد دستکاری دامن زدن به این پیشنهاد است که چرا CIO های Blockchain باید علاقه زیادی به این فناوری داشته باشند در زمانی که امنیت و حفظ اطلاعات از اهمیت بالایی برخوردار است..

Blockchain چگونه کار می کند؟

بانک های اطلاعاتی در حال حاضر توسط مقامات مرکزی مدیریت و کنترل می شوند. از طرف دیگر شبکه های بلاکچین توسط هیچ مرجع مرکزی قابل مدیریت نیستند. توزیع کنترل به گونه ای است که هر رایانه متصل به شبکه در تصمیم گیری مشارکت می کند.

فن آوری دفتر دیجیتال باعث ایجاد شبکه های نظیر به نظیر شده است که برای عملیات مختلف استفاده می شوند. از این رو اجرای اجرایی بلاکچین برای سازمانها کاری منفجر کننده خواهد بود ، زیرا این فناوری کمک زیادی به جایگزینی موقعیتهای واسطه خواهد کرد.

به عنوان مثال برای ارسال پول به یک بانک یا م institutionsسسه مالی برای انجام معامله نیاز دارید. با این حال ، با اجرای فناوری بلاکچین که باید به عنوان راهی برای تسریع در معاملات ، مربوط به گذشته باشد.

درباره فناوری Blockchain بیشتر بدانید.

چرا فناوری Blockchain اهمیت دارد

چهار ویژگی اصلی تصویر روشنی را درمورد اینکه چرا فناوری بلاکچین مهم است و چرا CIO های بلاکچین در زمان اجرای آن باید استقبال بیشتری نشان دهند ، ترسیم می کنند..

اجماع، وفاق: برای توافق در مورد هر نوع اجماع در شبکه بلاکچین ، همه شرکت کنندگان ابتدا باید توافق کنند. معنای این امر این است که فناوری بلاکچین این توانایی را دارد که مانع از دستکاری اطلاعات گروهی از افراد به نفع خود شود.

منشأ: در عصری که حفظ یک دنباله کاغذی که دارای اثبات دستکاری باشد ، ضروری است ، اما اجرای فناوری بلاکچین را می طلبد. فناوری دفتر دیجیتال این امکان را برای همه شرکت کنندگان در شبکه فراهم می کند تا بدانند که دارایی از کجا آمده و مالکیت در طول زمان چگونه تغییر کرده است.

تغییرناپذیری: جنبه اثبات دستکاری باید یکی از بزرگترین ویژگی هایی باشد که مدیران بلاکچین باید در هنگام ورود به فناوری دفتر کل دیجیتال از آن توجه کنند. هرگونه اطلاعات رمزگذاری شده در یک بلوک به هیچ وجه نمی تواند هنگام ثبت در دفتر دستکاری شود. اگر جزئیات موجود در یک بلوک نادرست باشد ، برای معکوس کردن خطا بدون حذف محتویات بلوک قبلی ، باید یک معامله جدید انجام شود.

نهایی بودن: شبکه های بلاکچین بسترهای شفافی را فراهم می کنند که افراد می توانند به آنجا بروند و مالکیت یک دارایی و همچنین انجام یک معامله مشخص را تعیین کنند.

با توجه به ویژگی های ذکر شده در بالا ، مشخص است که فناوری بلاک چین بالاترین سطح شفافیت را ارائه می دهد که CIO های بلاکچین می توانند به آنها افتخار کنند. نظارت کمتر ، صرفه جویی در هزینه و همچنین کاهش واسطه ها از دیگر مزایای مطلوب بلاکچین در دنیای دیجیتال است.

CIO های بلاکچین باید بفهمند بلاکچین چیست و چگونه کار می کند تا بتواند به خوبی از قابلیت های خود استفاده کند. برای مبتدیان ، مدیران بلاکچین باید با تمرکززدایی از مدل ها و فرایندهای تجاری خود موافقت کنند.

پروژه هایی که از فناوری دفتر کل تأمین می شوند آماده ارائه ارزش تجاری ارزش پرداختن به هر قیمتی هستند. همانطور که گفته شد ، CIO های بلاکچین باید در اجرای فناوری تهاجمی تر باشند.

راهنمای مرحله به مرحله اجرای بلاکچین

Blockchain CIO: راهنمای مدیران

برنامه های Blockchain

مدیران بلاکچین در صنایع مختلف به منظور افزایش کارایی و ارائه خدمات ، به تدریج از فناوری دفتر استفاده می کنند. این واقعیت که این فناوری زیرساخت هایی را برای ایجاد برنامه های نوآورانه بعدی فراتر از ارزهای رمزپایه فراهم می کند ، باعث شده است که این فناوری در صنایع مختلف از مراقبت های بهداشتی برای تأمین مالی خودرو و همچنین فضای فناوری مستقر شود..

تحول دیجیتال بلاکچین

بلاکچین در بیمه زندگی و بهداشت

CIO های بلاکچین به تدریج فن آوری دفترچه دیجیتال را در بخش مراقبت های بهداشتی به عنوان راهی برای ارتقا delivery خدمات ارائه می دهند. در مراقبت های بهداشتی ، این فناوری برای تأمین سوابق مراقبت های بهداشتی در زمانی استفاده می شود که امنیت سایبری یک تهدید مهم است.

این فناوری در تأمین آزمایشات بالینی ، سوابق پزشکی بیمار و همچنین سوابق صورتحساب کاربرد زیادی پیدا کرده است. میزبانی چنین سوابقی در بلاکچین تا حدی اطمینان می کند که دستکاری در آن وجود ندارد ، زیرا کسی نمی تواند دستکاری کند.

مدیران Blockchain در حال بررسی امکان ایجاد یک بانک اطلاعاتی مشترک از اطلاعات بهداشتی هستند که پزشکان می توانند به آن دسترسی پیدا کنند. برخی از سازمان ها ضمن اطمینان از بالاترین درجه حریم خصوصی ، از این فناوری برای استفاده از تجزیه و تحلیل داده ها از منابع مختلف توزیع شده استفاده می کنند.

شرکت های بیمه عمر همچنین از فناوری برای کشف تقلب در صنعت و همچنین تسهیل روابط پویا بین بیمه و مشتری استفاده می کنند. بانک سیتی پیش از این از سیستم مطالبات بیمه ای رونمایی کرده است که هر مرحله از روند مطالبات را در بلاکچین ثبت می کند.

بلاکچین در املاک و مستغلات

مدیران بلاکچین همچنین بخش های املاک و مستغلات را در نظر گرفته اند که سال ها با مسائل مربوط به واسطه ها مانند دلالان ، دولت و همچنین شرکت های سپرده درگیر شده است. سیستم های بلاکچین که تمام جزئیات مربوط به املاک را ذکر کرده اند ، در حال حاضر کاهش یافته اند و باعث می شوند مردم بدون درگیر شدن واسطه ها بتوانند به راحتی به دیدن ، کاوش در املاک و پرداخت بپردازند.

اجرای بلاکچین در صنعت همچنین آماده است که باعث کاهش موارد کلاهبرداری شود زیرا اکنون محافظت ها با ایمن تر و به موقع انجام می شود. با ساختار بخشیدن به معاملات در بخش به عنوان قراردادهای هوشمند ، انتقال در آینده باید به محض دستیابی به کلیه شرایط قرارداد انجام شود. این فناوری همچنین از ثبت عمومی قابل تأیید و قابل تأیید در نتیجه اطمینان از شفافیت کل فرآیند اطمینان حاصل خواهد کرد.

زنجیره بلوک در زنجیره تامین

اگر بخشی وجود داشته باشد که در قالب کارهای کاغذی با بسیاری از سوابق سروکار داشته باشد ، باید مدیریت زنجیره تأمین باشد. به عنوان مثال در صنایع غذایی ، همیشه بسته های توزیع کننده زنجیره ای طولانی وجود دارد. پردازنده ها و همچنین بقال ها همه فرآیند زنجیره تأمین را پیچیده می کنند. با توجه به اینکه هر یک از آنها در فرآیند تولید شرکت می کنند ، همه خواستار ایجاد یک زنجیره موثر و قابل اطمینان برای ضبط پرونده هستند.

بلاکچین یک روش آسان برای اطمینان از تمام سوابق موجود در هنگام حمل و نقل محصولات از تولید کننده به مصرف کننده نهایی به طور ایمن ذخیره می شود و در هر زمان قابل دسترسی است..

استفاده از بلاکچین در فضا باید منجر به معاملات جدیدی بین بازیگرانی شود که برای یکدیگر ناآشنا هستند اما چیزی دارند که می توانند معامله کنند. این فناوری همچنین باید منجر به بهبود اعتماد ، گردش کار و شفافیت شود.

بلاکچین در امور مالی

به نظر می رسد بلاکچین با توجه به کاربردهایی که در حال حاضر وجود دارد ، در بخش مالی استفاده زیادی کرده است. مدیران بلاکچین با موفقیت فراوان از فناوری سرعت بخشیدن و ساده سازی روند پرداخت های خارج از مرز استفاده کرده اند. این فناوری همچنین هزینه های انجام شده در انتقال پول هنگفت را در مقایسه با سایر روش های سنتی پرداخت کاهش داده است.

با نگاه به آینده ، CIO های بلاکچین در تلاشند تا از اطمینان بیشتر از تجارت و همچنین فرایندهای تسویه حساب کوتاه تر ، در استفاده از این فناوری در معاملات سهام استفاده کنند. قراردادهای هوشمند با استفاده از دیجیتال. فناوری دفتر کل نیز به دلیل امکان اجرای خودکار معاملات تجاری و توافق نامه ها ، به آرامی در حال رشد است.

از فناوری Blockchain همچنین برای بهبود مدیریت هویت آنلاین استفاده می شود زیرا افراد به زودی می توانند نحوه شناسایی خود را به صورت آنلاین انتخاب کنند.

Blockchain در Cloud Storage

شکی نیست که فناوری بلاکچین می تواند نحوه ذخیره سازی داده ها در فضای ابری را تغییر دهد. با توجه به اینکه سرویسهای ذخیره سازی فعلی متمرکز هستند ، چنین سیستمهایی در معرض حملات هک که اطلاعات افراد را در معرض خطر قرار می دهد ، باقی می مانند.

عدم تمرکز در کل فرآیند ذخیره سازی دسترسی بازیگران مشکوک به هر داده ذخیره شده در ابر را دشوار می کند. Storj یکی از این شرکت ها است که در حال کار بر روی یک سرویس ذخیره سازی ابری است که از فناوری بلاکچین برای بهبود امنیت و کاهش وابستگی به مدیران متمرکز استفاده می کند..

ادامه مطلب

-تحول دیجیتال بلاکچین => 30+ نمونه تحول Blockchain

-برنامه های Blockchain => 50+ مورد استفاده از بلاکچین در دنیای واقعی

چالش های Blockchain

نداشتن استاندارد

یکی از بزرگترین چالش هایی که مدیران بلاکچین در اجرای فناوری انقلابی با آن روبرو هستند ، نبود استاندارد است. جلب توافق شرکت کنندگان در شبکه در مورد پروتکل مشترک شبکه در جایی که هیچ استاندارد مشخصی وجود ندارد ، به آرامی بزرگترین تهدید برای پذیرش گسترده است.

در حالی که برخی از شرکت ها ممکن است مجوز یا بلاک چین های نیمه خصوصی را انتخاب کنند ، برخی دیگر مجوزهای کمتری را برای دسترسی به شبکه انتخاب می کنند. تکامل این فناوری همچنین شاهد افزایش موانع نظارتی است زیرا دولت ها سعی در دستیابی به فناوری دارند که تهدید می کند تأثیر زیادی بر عملیات های مختلف و همچنین بخش ها دارد..

CIO های بلاکچین ، به ویژه در بخش مالی ، با مسائل مربوط به حریم خصوصی و امنیتی مرتبط با این فناوری نیز دست و پنجه نرم می کنند. به عنوان مثال ، هنوز مشخص نیست که شرکت کنندگان در یک شبکه چه مقدار اطلاعات در مورد تجارت را باید ببینند.

هزینه

بلاکچین برای اطمینان از امنیت هر داده ذخیره شده در یک بلاک و همچنین ایجاد توافق ، به رمزگذاری متکی است. الگوریتم های پیچیده معمولاً برای بررسی اینکه آیا شخصی اجازه مشاهده محتوای شبکه را دارد ، استفاده می شوند

برای اجرای الگوریتم ها به قدرت کامپیوتر نیاز است که در بعضی مواقع می تواند هزینه زیادی را صرف کند. به عنوان مثال ، میزان قدرت مورد نیاز برای حفظ بلاکچین بیت کوین بیش از میزان انرژی مصرفی در حدود 159 کشور است. مقدار زیاد برق همچنان زیرساخت اصلی برق را تحت فشار قرار می دهد و منجر به هزینه های غیرمنتظره می شود.

پیچیدگی

ثابت شده است که فناوری دفتر دیجیتال برای مدیران بلاکچین پیچیده است و همین امر محدود بودن تصویب آن را توضیح می دهد. مدتی طول می کشد تا CIO های Blockchain اصول رمزگذاری و همچنین جنبه دفتر توزیع شده این فناوری را درک کنند.

جنبه پیچیدگی نیز ارزیابی CIO برای بلاکچین را دشوار کرده است. به عنوان مثال ، در بخش بانکی ، برخی از بانکها تمایلی به پذیرفتن این فناوری ندارند زیرا آنها می توانند خدمات را با هزینه های کم و بدون نیاز به استفاده از این فناوری ارائه دهند..

با توجه به پیچیدگی و همچنین ماهیت توزیع شده ، پردازش معاملات بلاکچین در مقایسه با سیستم های پرداخت سنتی ، مدتی طول می کشد تا پردازش شود. به عنوان مثال ، بیت کوین سالها با مشکلات مقیاس پذیری دست و پنجه نرم می کند ، چیزی که مانع پردازش بسیاری از معاملات مانند موارد دیگر مانند PayPal شده است..

حریم خصوصی & نکات امنیتی

برخی از زنجیره های بلوکی به گونه ای طراحی شده اند که در معرض دید عموم افراد قرار دارند. با توجه به اینکه همه اطلاعات مربوط به یک معامله برای مشاهده همه در دسترس است ، مانند مورد بلاکچین بیت کوین ، برای اکثر مدیران بلاکچین خوب نبوده است. به استثنای سکه های محرمانه محور ، این مورد همیشه در مورد بلاکچین ها وجود دارد ، چیزی که همچنان نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را برمی انگیزد..

گرچه جنبه شفافیت بلاکچین خوب است ، اما گاهی اوقات به یک گردنه قابل توجه تبدیل می شود ، به خصوص هنگام برخورد با اطلاعات حساس مانند سوابق بیماران. بنابراین Blockchain CIO مجبور است دفترچه ها را تغییر دهد تا دسترسی به داده ها را به عنوان راهی برای اطمینان از حریم شخصی محدود کند.

شبکه های بلاکچین در معرض حملات 51٪ هستند که هنگامی رخ می دهد که گروه خاصی از استخراج کنندگان یا گره ها کنترل کامل یک زنجیره را بدست آورند به طوری که تنها آنها هستند که باید پردازش شوند. در حالی که خردسالان نمی توانند بلوک های قبلی را تغییر دهند این واقعیت که آنها معاملات آینده را کنترل می کنند ، اما آنچه که بلاکچین به معنای مخدوش است ، از بین می برد..

خط پایین

فناوری بلاکچین این توانایی را دارد که بدون توجه به صنعت کاربرد ، عملیات مختلف را تقویت کند. حتی اگر این فناوری هنوز در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارد ، CIO های Blockchain همچنان که نوید زیادی می دهد می توانند آن را کشف کنند. با این حال ، برای اطمینان از موفقیت در اجرای بلاکچین ، مدیران بلاکچین باید اطمینان حاصل کنند که سازمان در درجه اول واقعاً به این فناوری نیاز دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector