Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain For Enterprise: راهنمای آموزش رایگان

بلاکچین برای بنگاه اقتصادی در تلاش است تا راه را برای آینده هموار کند. اکنون بسیاری از سازمان ها در تلاشند تا در پلتفرم بلاکچین سازمانی سرمایه گذاری کرده و مدل تجارت خود را برای همیشه بهبود بخشند. بلاک چین های سازمانی عمدتا بر ویژگی های شرکت های درجه یک و چگونگی حل مشکلات این صنعت متمرکز هستند.

با توجه به اینکه بلاکچین ارزش زیادی برای شبکه های سازمانی برای ما به ارمغان می آورد ، باید کمی وقت بگذارید تا در آموزش بلاکچین سازمانی سرمایه گذاری کنید. برای اطمینان از اینکه می دانید با چه کاری سر و کار دارید ، ما تمام جنبه های بلاکچین را برای شرکت در نظر خواهیم گرفت تا شما را در مورد موضوع روشن کنیم.

بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

 

Contents

فصل 1: مبانی فناوری Blockchain
فصل 2: ​​آیا می توان موارد را غلبه بر چالش های اجرا کرد?
فصل سوم: پروژه های سازمانی در شبکه های غیرمالی و فدراسیون
فصل چهارم: بلاک چین های سازمانی: فروشندگان BAAS و سیستم عامل های محبوب
فصل 5: اکوسیستم Hyperledger
فصل ششم: بلاکچین در بهداشت و درمان و دولت
فصل 7: اینترنت غیرمتمرکز و وب 3.0
فصل هشتم: چالش های برتر پذیرش بلاکچین
فصل 9: کتاب تغییر شکل
فصل 10: کلمات نهایی

 

فصل 1: مبانی فناوری Blockchain

عمومی در مقابل خصوصی: نبرد دو فناوری محبوب بلاکچین

بیایید از همان ابتدا برگردیم. فناوری بلاکچین برای اولین بار با معرفی Satoshi Nakamoto بیت کوین که با این فناوری غیرمتمرکز جدید کار می کند ، شناخته شد. ما فکر می کنیم شما قبلاً می دانید که بیت کوین یک بلاک چین عمومی است. هر کسی می تواند به شبکه بپیوندد و می تواند آزادانه و بدون هیچ محدودیتی از آن استفاده کند.

به زودی پس از محبوب شدن بلاکچین عمومی ، بلاکچین عمومی جدید مانند Ethereum شروع به رونق بخشیدن به بازار کرد و محبوبیت همچنان در حال افزایش است. اما اکنون صحنه به شدت در حال تغییر است. بنگاه ها یا شرکت های بزرگ بیشتر مشتاق کار با فناوری بلاکچین سازمانی خصوصی هستند تا بلاک چین عمومی.

اما چرا?

اینفوگرافیک شبکه عمومی بلاکچین خصوصی VS

انتقال به فناوری Blockchain شرکت خصوصی 

بلاک چین های عمومی از ویژگی های بسیاری برخوردار هستند ، اما فضای باز برای هر نوع شرکتی مناسب نیست. بسیاری از شرکت ها باید با اطلاعات حساس سر و کار داشته باشند ، و آنها به یک کانال امن نیاز دارند که بتوانند اسناد را در آن ذخیره و یا با آنها سر و کار داشته باشند.


در این راستا ، راه حل بلاکچین شرکت خصوصی وارد عمل شد. این راه حل بلاکچین سازمانی خصوصی می تواند حریم خصوصی مورد نیاز آنها را همراه با ویژگی هایی که می توانند استفاده کنند به آنها بدهد. با این حال ، این نوع راه حل های بلاکچین بیشتر برای بانک ها یا م institutionsسسات مالی مناسب است. اما اکنون بسیاری از بنگاه های اقتصادی مشتاق کار با هر دو نوع بلاکچین هستند.

بنابراین ، اکوسیستم راه حل بلاکچین سازمانی در حال تغییر است و در روزهای آینده به شدت تغییر خواهد کرد. اما ویژگی های مشترک فناوری بلاکچین که هر صنعتی را مجبور به اجرای آن می کند چیست؟ بیایید اکنون آن را بررسی کنیم!

 

ویژگی های اساسی فناوری Blockchain

بنابراین ، ما قبلاً کمی در مورد بلاکچین سازمانی صحبت کردیم. اما اگر با این نوع سیستم شبکه جدید آشنایی ندارید ، اجازه دهید قبل از ورود به ویژگی های اصلی فناوری بلاکچین ، مفهوم را پاک کنیم.

 

بنابراین ، بلاکچین Enterprise چیست?

تمام بلاکچین های سازمانی موجود در بازار بطور ویژه مجهز شده اند تا پاسخگوی تمام خواسته های سازمانی باشند. به زبان ساده ، این شبکه ها برای راه حل های بلاکچین سازمانی ساخته شده اند. بنابراین ، اگر سازمانی می خواهد یک فناوری بلاکچین را ادغام کند که می تواند ویژگی های خاصی فقط برای آنها ارائه دهد ، آن شبکه ها بلاکچین سازمانی نامیده می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، بلاکچین ما را برای pdf سازمانی و بلاکچین های سازمانی ppt ​​امتحان کنید.

اکنون که دانستید بلاکچین سازمانی چیست ، وقت آن است که ما ببینیم چه ویژگی هایی بلاکچین را برای شرکت ها بسیار مناسب می کند. بیا شروع کنیم!

مبانی اینفوگرافیک بلاکچین سازمانی

ویژگی های اصلی Blockchain برای شرکت ها

 • طبیعت غیر متمرکز

سرویس دهنده-کلاینت معمولی دارای برخی از مشکلات عمده است. غالباً سرور آسیب پذیر است و سرویس های فایروال آنقدر قوی نیستند که بتوانند هکرها را از خود نگه دارند. این ساختار شبکه معمول بسیاری از شرکت ها و حتی هزینه کردن برای پروتکل های امنیتی است. آنها قادر به جلوگیری از این بازیکنان بد نیستند.

اینجاست که ماهیت عدم تمرکز بلاکچین مطرح می شود. Blockchain for Enterprise یک سیستم شبکه نظیر به نظیر ارائه می دهد ، بنابراین هیچ مرجع مرکزی برای خرابکاری در سیستم دفتر وجود ندارد. علاوه بر این ، اکنون کنترل به دست کاربر خواهد رسید!

 

 • ساختار غیرقابل تغییر

این یکی دیگر از ویژگی های عالی است که بلاکچین برای پروژه های سازمانی طرفدار آن است. تغییرناپذیری سیستم دفتر را به یک دیوار آتش تبدیل می کند. در این حالت ، اگر یک بلاک یک بار به دفتر اضافه شود ، هیچ کس نمی تواند آن را تغییر دهد یا تغییر دهد. با این حال ، در برخی موارد ، شرکت ها ممکن است نیازهای دیگری داشته باشند.

اما در بیشتر موارد ، هیچ فرد فاسدی نمی تواند دفتر را تغییر دهد و امتیاز بیشتری کسب کند.

 

 • شفافیت بیشتر

بلاکچین سطح شفافیت بیشتری را ارائه می دهد. این بدان معناست که تمام اطلاعات موجود در سیستم دفتر برای دیدن کاربران موجود در شبکه در فضای باز است. اما بلاکچین همچنین می تواند فرآیند احراز هویت و دسترسی سطح را برای محافظت از اطلاعات حساس خاص برای شرکت ها نیز ارائه دهد.

حتی در این صورت ، سطح شفافیت بسیار زیاد است ، بنابراین کاربران می توانند ببینند که کاربران دیگر چه کاری انجام می دهند ، اگرچه ممکن است هویت آنها پنهان بماند. بنابراین ، فقط می توانید آدرس عمومی یک شخص را ببینید.

 

 • هزینه های ارزان تر

ممکن است توسعه بلاکچین شخصی شما کمی پرهزینه باشد ، اما ما برای آن یک راه حل داریم. بسیاری از ارائه دهندگان BAAS این راه حل ها را با نرخ بسیار ارزان تر از آنچه شما برای توسعه نیاز داشتید ارائه می دهند.

بنابراین ، می توانید هزینه توسعه دهندگان یا حتی مدیران شبکه را کاهش دهید و راه حل بلاکچین سازمانی نیز با مدیریت شبکه ها همراه است. این ویژگی است که بسیاری از شرکت ها می توانند از آن برای ارتقا شبکه داخلی خود استفاده کنند.

 

 • خروجی سریع

هر بنگاه اقتصادی به یک خروجی سریع نیاز دارد ، نه؟ بسیاری از شرکت ها هر روز با انبوهی از پرداخت ها سر و کار دارند ، برای ساده سازی این موارد می توانند از ویژگی خروجی سریع فناوری بلاکچین استفاده کنند. این ویژگی ایجاد بلاکچین برای پروژه های سازمانی را امکان پذیر می کند.

بسیاری از سیستم عامل ها قادر به رقابت برای معامله در عرض 20 ثانیه یا حتی کمتر هستند! این یک خروجی دیوانه وار سریع در مقایسه با بانک هایی است که سه یا حتی شش روز طول می کشد!

در اینجا اینفوگرافیک جالب دیگری برای دوستان شما وجود دارد تا از ویژگی های اصلی بلاکچین مطلع شوند –

ویژگی های اصلی اینفوگرافیک فناوری Blockchain

 

تاریخچه فناوری بلاکچین: بلاکچین چقدر پیشرفت کرد?

شاید بسیاری از شما تصور کنید که مردم بیش از حد از فناوری بلاکچین استفاده می کنند. در بعضی موارد ممکن است درست باشد. اما این گفته شده است ، اگر به موارد زیر نگاه کنیم تاریخچه فناوری بلاکچین می دانیم که این فناوری چقدر پیشرفت کرده است. بنابراین ، بیایید نگاهی بیندازیم!

اینفوگرافیک تاریخچه فناوری Blockchain

1991-2008: وقتی Blockchain هنوز جوانه زد

حتما می پرسید چرا سال 1991؟ خوب ، بسیاری از ما آن را نمی دانیم ، اما فناوری بلاکچین از سال 1991 شکل گرفت. W. Scott Stornetta و Stuart Haber ابتدا مفهوم بلاکچین را تصور کردند. بنابراین ، آنها روی یک سیستم رمزنگاری کار کردند که در آن زنجیره بلوکی وجود دارد که هیچ کس نمی تواند آنها را دستکاری کند. در سال 1992 ، آنها سیستم را کارآمدتر کردند. 

اما این فناوری در سال 2008 هنگامی که Satoshi Nakamoto یک پلتفرم فناوری بلاکچین فعال را برای همه استفاده کرد ، مورد توجه بیشتر قرار گرفت. پس از یک سال ، نامه سفید بیت کوین منتشر شد.

 

2008-2013: Blockchain 1.0 – جایی که بیت کوین شروع به شکوفایی می کند

با بیت کوین و بلاکچین اشتباه نکنید. آنها همان چیز نیستند. بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده است که فناوری Blockchain از پلتفرم استفاده می کند.

بعد از آن بیت کوین محبوبیت بیشتری پیدا کرد و قابلیت های این پلتفرم افزایش یافت. بسیاری شروع به استفاده از مفهوم اصلی و توسعه برنامه های جدیدتر کردند.

 

2013-2015: Blockchain 2.0 – Platform Platform زنده بود

پلت فرم بلاکچین بیت کوین عالی بود ، اما به نوعی محدود بود. بنابراین ، توسعه دهندگان شروع به یافتن راه هایی برای استفاده از توانایی های بالقوه این بستر بلاکچین سازمانی کردند. سرانجام در سال 2013 ، پلت فرم Ethereum به وجود آمد و عملکرد آن به لبه جدیدی تغییر یافت. 

ویژگی های جدید فقط برای استفاده از ارز رمزنگاری شده پلت فرم را محدود نکردند ، اما همچنین به توسعه دهندگان دیگر کمک می کند تا برنامه ای را بر روی آن بسازند. 

اما به طور رسمی در سال 2015 عرضه شد و تاکنون به یکی از بزرگترین صنعت پیشرو تبدیل شده است.

در این بازه زمانی اتفاق دیگری افتاد که دید جدیدی از فناوری بلاکچین سازمانی به ما داد. R3 از سال 2014 به وجود آمد و در آنجا کنسرسیومی متشکل از 40 سازمان تشکیل دادند. پس از آن ، فناوری R3 Corda در اکثر بخشهای مالی حضور پررنگی داشت.

در سال آخر این جدول زمانی ، بنیاد لینوکس شروع به علاقه به این فناوری کرد و می خواست راه حل های بلاکچین سازمانی را برای شرکت ها ارائه دهد. بنابراین ، آنها یک پروژه چتر بلاکچین منبع باز Hyperledger تشکیل دادند.

هایپرلجر اکنون پروژه های زیادی را در زیر بال خود دارد. علاوه بر این ، با Hyperledger سرانجام زنجیره بلوکی برای شرکت شروع به جذب هیاهوی مورد نیاز خود کرد. Hyperledger ساختار جدیدی از زنجیره بلوک ایجاد کرده است ، و آنها هنوز هم راه حل های زیادی برای محیط های بین صنعت ارائه می دهند.

 

2017: EOS.IO

در سال 2017 ، نوع جدیدی از فناوری EOS به وجود آمد. بلوک شرکت یکی از آنها نامه سفید خود را در این پلت فرم بلاکچین سازمانی منتشر کرده است که از کامپیوترهای واقعی از جمله GPU و CPU تقلید می کند.

برای این منظور ، EOS می تواند سرعت پردازش قرارداد هوشمند را در هر محیط غیرمتمرکز دو برابر کند.

 

2018 – Present Day: Blockchain 3.0 – نوآوری جدیدی در انتظار است

همانطور که می بینید blockchain در طول سالها تکامل یافته است و هنوز هم در حال رشد است. با معرفی Corda و Hyperledger اکنون بلاکچین برای تجارت می تواند روی بلاکچین های نوع مجاز تمرکز کند. ما هنوز نمی دانیم که اوضاع چگونه پیش خواهد رفت ، اما می توان با اطمینان گفت که این پایان بلاکچین برای شرکت نیست بلکه فقط آغاز کار است.

وقت آن است که ما بیشتر به ریشه انواع مختلف شبکه های زنجیره بلوک فرو برویم. با تکامل ، بلاکچین دیگر نه تنها خصوصی یا عمومی است بلکه بیشتر شکسته می شود. بنابراین ، بیایید ببینیم که آنها در بخشهای بعدی ما چه هستند. همچنین ، برای اطلاعات بیشتر زنجیره بلوک ما را برای سازمانی pdf و سازمانی بلاک چین را ببینید.

 

انواع مختلف Blockchain برای Enterprise

با تکامل بلاکچین اکنون شاهد بیش از دو نوع بلاکچین برای پروژه های سازمانی هستیم. تمام این فناوری های جدید بلاکچین سازمانی اکنون در حال ایجاد راه حل های بلاکچین سازمانی بیشتری برای مشتریان هستند.

اینها را بررسی کنید انواع بلاکچین ایده روشنی درباره آنها دارند.

انواع مختلف فناوری Blockchain برای شرکت های اینفوگرافیک

طبقه بندی کلی –

 

1. خصوصی

در زنجیره های بلوکی خصوصی ، یک سازمان واحد را می بینید که اجازه دسترسی به افرادی را که می توانند به شبکه بپیوندند ، مجاز می داند. بیشتر شبیه بلاکچین متمرکز و غیرمتمرکز برای شرکت ها است.

به نظر نمی رسد یک شبکه غیرمتمرکز مناسب باشد ، اما ارزشهای اصلی هنوز وجود دارند. اگر مجوز مناسب داشته باشید ، می توانید به این شبکه ها دسترسی پیدا کنید. اما یک مرجع حاکم وجود دارد که از فناوری بلاکچین سازمانی مراقبت کند.

 

خصوصیات خاص

 • دسترسی به خواندن یا نوشتن از گره به گره دیگر متفاوت است
 • خروجی سریعتر
 • می تواند از هر نوع دارایی در شبکه استفاده کند
 • گمنامی ارائه نمی دهد
 • در مقایسه با بلاکچین عمومی ارزان تر است

 

چرا از این استفاده کنیم?

 • حفظ حریم خصوصی
 • در مقایسه با بلاک چین
 • شبکه بی ثبات تر
 • توانمندسازی سازمانی

 

2. عمومی

در یک بلاک چین عمومی ، هر کاربری می تواند به شبکه بپیوندد و در اجماع شرکت کند. علاوه بر این ، همه کاربران می توانند دفتر را ببینند تا شفافیت کامل را بدست آورید.

بنابراین ، این نوع زنجیره بلوکی برای شبکه های سازمانی غیرمتمرکزتر است ، زیرا شما به معنای واقعی کلمه هیچ نویسنده مرکزی را زیر نظر ندارید.

 

خصوصیات خاص

 • همه به شبکه دسترسی دارند
 • می تواند گره ها را بارگیری و اضافه کند
 • کاملاً غیرمتمرکز در طبیعت
 • خروجی کندتر
 • گمنامی ارائه می دهد

 

چرا از این استفاده کنیم?

 • شفافیت بیشتر
 • ساختار غیرمتمرکز واقعی
 • توانمندسازی کاربر
 • تغییرناپذیری

 

3. فدراسیون

در زنجیره بلوکی فدراسیون ، سازمان های متعددی بر شبکه بلاکچین تأثیر می گذارند. این یک مرکز برای تعداد زیادی از سازمانها است که به طور همزمان کار می کنند و کار می کنند.

این نوع راه حل های بلاکچین سازمانی به زنجیره های بلوکی خصوصی نزدیکتر است. اما سازمان چندگانه حاکم بر این فناوری در واقع قسمت عدم تمرکز را برمی گرداند.

 

خصوصیات خاص

 • خروجی بسیار سریعتر
 • بسیار مقیاس پذیر
 • کم مصرف
 • مرجع توزیع شده

 

چرا از این استفاده کنیم?

 • باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود
 • هزینه های معاملاتی پایین تر
 • مقررات شبکه
 • دسترسی مجرمانه وجود ندارد

 

طبقه بندی در سطح مجوز –

 

1. مجاز

در این نوع شبکه بلاکچین ، هر گره در شبکه نمی تواند در روند اجماع شرکت کند. فقط گره های از پیش تعیین شده می توانند شرکت کنند.

بنابراین ، این بیشتر یک نوع بسته از محیط است. در اینجا ، اگر فقط از سطح اختیارات مناسبی برخوردار باشید ، می توانید دفتر را ببینید. سازمان متمرکز باید این فناوری بلاکچین سازمانی را ترجیح دهد.

 

خصوصیات خاص

 • تمرکززدایی از شبکه ای به شبکه دیگر متفاوت است
 • اختیارات برخی از گره ها بیشتر است
 • نسبتاً سریعتر
 • محیط مورد اعتماد

 

چرا از این استفاده کنیم?

 • مناسب شرکت ها
 • هزینه معاملات کم است
 • به دارایی بومی نیاز ندارد

 

2. بدون مجوز

در این نوع شبکه بلاکچین ، هر گره در شبکه می تواند آزادانه در روند اجماع شرکت کند. مشارکت هیچ محدودیتی ندارد.

هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد. بلاکچین بدون مجوز برای شبکه سازمانی امکان دسترسی رایگان به مخاطبان را دارد. با این حال ، یک بلاکچین خصوصی غیرمجاز وجود دارد که اجازه می دهد فقط گره های یک سازمان وارد چارچوب شوند. پس از آن ، آنها آزادانه می توانند پرسه بزنند. اما ورود گره های خارجی را محدود می کند. 

 

خصوصیات خاص

 • معمولاً غیرمتمرکز است
 • محیطی بدون اعتماد
 • نسبتاً کندتر

 

چرا از این استفاده کنیم?

 • کنترل بیشتر
 • حریم خصوصی را برای همه باز کنید
 • هیچ محدودیتی در شرکت در رأی گیری یا اجماع وجود ندارد

همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر بلاک چین ما را برای سازمانی pdf و سازمانی بلاکچین ppt بررسی کنید.

 

فصل 2: ​​آیا می توان موارد را غلبه بر چالش های اجرا کرد?

اکنون می دانید انواع بلاکچین برای بنگاه های اقتصادی چیست. اما ارزش آن را برای ما چگونه تخمین می زنید؟ طبیعی است که شکاک باشید و فکر کنید که آیا چالش ها از نظر استفاده از ما می توانند بیش از حد سنگین باشند.

اما ما می توانیم به شما اطمینان دهیم که موارد استفاده احتمالی و برنامه همیشه بر چالش های اجرای پیروز می شوند. بنابراین ، بیایید بررسی کنیم موارد استفاده از بلاکچین سازمانی از نظر بلاکچین برای شرکت. و ما بیشتر چالش های پیاده سازی را خواهیم دید تا مقایسه کنیم ارزش آن را دارد.

بیایید غواصی کنیم! 

از موارد و چالش های پیاده سازی Enterprise Blockchain Infographic استفاده کنید

 • معاملات جهانی

بیایید با معاملات جهانی شروع کنیم زیرا یکی از برجسته ترین موارد استفاده از بلاکچین سازمانی است. بخش های بانکی یا بخش های مالی اولین کسانی هستند که به دنبال بلاکچین برای بنگاه های اقتصادی هستند. این بخشها با یک نقص معمول روبرو هستند – معماری متمرکز.

اما بلاکچین برای شرکت می تواند معاملات فوری را حتی در محیط های پرداخت مرزی همراه با خلاص شدن از شر اشخاص فاسد فراهم کند. بنابراین ، این یک برد بزرگ برای بخش های مالی است.  

 

 • تجارت

یکی دیگر از موارد مشهور استفاده از بلاکچین سازمانی ، کاربردها در امور مالی تجارت است. هر ساله بیش از 18 تریلیون دلار کالا حمل می شود. اما این شرکت ها برای مبارزه با کالاهای تقلبی موجود در بازار نیاز به کنترل بیشتری دارند.

و بلاکچین برای شرکت به راحتی می تواند مشکل را کاهش دهد ، بهره وری بالاتر ، ردیابی ، کاهش هزینه ها و مدارک.

 

 • ایمنی مواد غذایی

بدیهی است که شما و هر کس دیگری نگران غذای مصرفی ما هستید. علاوه بر این ، شرکتهای غذایی فرآوری شده همیشه به فکر مسائل بهداشتی برای مواد شیمیایی مورد استفاده برای حفظ نیستند. بنابراین ، بلاکچین برای شرکت می تواند واقعاً در این جایگاه بدرخشد.

چگونه?

خوب ، بلاکچین برای شرکت می تواند مواد اولیه را ردیابی کند و اطمینان حاصل کند که هر غذایی مطابق با مقررات بهداشتی است. بنابراین ، با استفاده از این موارد استفاده از بلاکچین سازمانی ، صنایع غذایی شما می توانند به راحتی شکوفا شوند.

 

 • زنجیره تامین

یکی از موارد برجسته استفاده از بلاکچین سازمانی ، زنجیره تأمین است. زنجیره تأمین بخش عظیمی از اکوسیستم صنعتی ما است و بلاکچین برای شرکت نیز می تواند در اینجا کمک کند –

 • ارائه سیستم دفتری که بتواند محصولات را ردیابی کند.
 • اعتبار سنجی داده ها و پرداخت مطمئن از طریق Smart Contracts.
 • اطلاعات دقیق برای مبارزه با بازیکنان بد.
 • افزایش درآمد.
 • کاهش هزینه یابی.

 

 • خرده فروشی

خرده فروشان اکنون اغلب به دنبال بلاکچین برای بنگاه های اقتصادی هستند. به این دلیل که موارد استفاده از بلاکچین سازمانی در این بخش می تواند سیستم های آنها را به روز کند. ردیابی و ایمن سازی محصولات خرده فروشی ، مبارزه با تقلبی برخی از ویژگی های بلاکچین برای بنگاه های اقتصادی است.

علاوه بر این ، خرده فروشان کوچک وقت می توانند بدرخشند زیرا دفتر معاملات بازی خوبی را برای همه فراهم می کند. بنابراین ، غول های بزرگ که همه مشتری ها را به خود اختصاص می دهند در اینجا مسئله ای نخواهد بود.

 

 • خدمات دولتی

برای شروع خدمات دولتی یک بخش عظیم است. این بخشها وقتی فناوری به شکوفایی نمایی می کند عقب می مانند. برای پیگیری آن ، آنها می توانند از بلاکچین برای شرکت استفاده کنند. موارد استفاده از بلاکچین سازمانی بسیار متنوع است و برای دولتها نیز مناسب است.

یک دفتر امن می تواند تمام اطلاعات حساس را برای خلاص شدن از مسیرهای کاغذی ، حفظ حقوق بشر و ارائه شناسه های دیجیتالی حفظ کند. اینها فقط چند مورد استفاده است. بعداً در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. 

 

 • مالکیت معنوی

مدیریت مالکیت معنوی یک بخش عظیم است زیرا آنها نیاز به مدیریت حق ثبت اختراع همراه با مارک تجاری دارند. بدون این بخش ها ، هیچ جامعه ای مانند نوازندگان ، طراحان ، هنرمندان یا مخترعان برای آنچه که به دست آوردند اعتبار دریافت نمی کنند.

بلاکچین برای شرکت می تواند به آنها کمک کند تا ارزش مناسبی را که شایسته آن هستند بدست آورند و همچنین کالاهای ثبت شده خود را از نشت حفظ کنند. به همین دلیل این مورد جالب دیگری در لیست موارد استفاده از بلاکچین سازمانی است.

 

 • مراقبت های بهداشتی

بهداشت و درمان و حتی داروسازی می توانند از بلاکچین برای سرمایه گذاری در این زمینه استفاده کنند. بسیاری از کشورها در حال حاضر یک تن پول سرمایه گذاری می کنند اما نتیجه کمی دارند. این به دلیل عدم امنیت و شفافیت مناسب است. نگرانی عمده دیگر داروهای تقلبی است و این موارد باعث افزایش سلامتی می شود.

برای مقابله با همه مشکلات ، آنها می توانند از موارد استفاده از بلاک چین در اینجا استفاده کنند. اکنون با یک بستر امن و شفافیت ، آنها می توانند داروهای خود را ردیابی کنند و همچنین به بیماران حق ثبت سوابق پزشکی خود را بدهند.

به طور خلاصه درباره این بخش بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

 • نفت و گاز

صنعت نفت و گاز می تواند از بلاکچین معماری سازمانی بسیار سود ببرد. علاوه بر این ، می تواند با محاسبه تمام مسیرهای ممکن برای حمل و نقل ، کارایی را افزایش دهد. بنابراین ، انتخاب بهترین مسیر هزینه ها را کاهش می دهد.

علاوه بر این ، مدل معمول آنقدر دقیق نیست ، اما با استفاده از موارد استفاده از بلاکچین سازمانی ، آنها می توانند 5٪ درآمد بیشتری داشته باشند.

 

 • مشاور املاک

بازار املاک و مستغلات فعلی چندان خوب کار نمی کند. این از برخی مسائل بزرگ مانند عدم دسترسی ، هزینه های بیشتر و نقدینگی ضعیف رنج می برد. این فقط بیشتر برای افراد ثروتمند تبدیل به یک محصول لوکس می شود. اگر این صنعت می خواهد آن را متعادل کند ، باید به دنبال بلاکچین برای بنگاه های اقتصادی باشند.

این فناوری می تواند نقدینگی را ارائه دهد و مالکیت جزئی را نیز در اختیار طبقه متوسط ​​قرار دهد.

 

 • انسان دوستی

بلاکچین برای شرکت می تواند به راحتی از تمام ویژگی های این بخش استفاده کند. معمولاً یک پروژه بشردوستانه با بازیکنان بد سروکار دارد.

برای مبارزه با محیط خراب ، آنها می توانند از موارد استفاده از بلاک چین برای ردیابی کمک های مالی استفاده کنند. بنابراین ، آنها می توانند 100 درصد کارایی را برای اهدا کنندگان فراهم کنند تا ببینند آیا پول به یک فرد درمانده می رسد یا خیر.

 

 • بیمه

بیمه یکی دیگر از بخشهای محبوب در مورد بلاکچین برای بنگاههای اقتصادی است. با استفاده از بلاکچین برای شرکت های بیمه ، شرکت بیمه می تواند هم به نفع مشتریان آنها باشد و هم به نفع خود آنها. یک بیمه گر و مشتری همیشه باید با مقداری انبوه از مدارک مقابله کنند.

اما اگر آنها از یک قرارداد هوشمند برای برجسته سازی قوانین استفاده کنند ، روند کار بسیار ساده می شود. آنها می توانند هرگونه ادعای بیمه را به طور خودکار ساده کنند.

 

 • رسانه و سرگرمی

اکنون رسانه ها و سرگرمی ها همه در تلویزیون زندگی نمی کنند. این بخش ها تکامل یافته و اکنون از سیستم عامل های آنلاین برای تبلیغ کار خود استفاده می کنند. با این حال ، این سیستم عامل ها همیشه بازی های عادلانه ای ندارند. بنابراین ، بسیاری از هنرمندان غرامت مورد نیاز خود را دریافت نمی کنند.

اما با استفاده از بلاکچین برای بنگاه های اقتصادی ، آنها می توانند یک ساختار غیرمتمرکز سازی را ترویج دهند و سهم مناسبی از ارزش خود را بدست آورند.

 

 • مسافرت رفتن

اکنون بسیاری از فرودگاه ها به دنبال پلت فرم بلاکچین سازمانی هستند زیرا می تواند بهترین راه حل برای یک مدل شبکه داخلی باشد. پردازش مسافر در فرودگاه ها زمان زیادی را می گیرد و اگر آنها بتوانند آن را ساده کنند ، بهره وری کلی اوج می گیرد.

اگر آنها بتوانند از اسناد کمتری و احراز هویت بیومتریک بیشتری استفاده کنند ، حتی فراریان نیز نمی توانند در هوا سفر کنند.

 

چالش های اجرا

چالش های پیاده سازی مانع اصلی استفاده از همه موارد استفاده در بالا است. همه موارد استفاده کاملا پرسود به نظر می رسد ، اینطور نیست؟ اما آیا چالش ها می توانند بر این موارد استفاده غلبه کنند؟ بیا یک نگاهی بیندازیم!

 

 • قابلیت همکاری

اولین مسئله قابلیت همکاری است. وقتی صحبت از بلاکچین برای شرکت ها می شود ، یکی از نیازهای مطلق است. اکنون همه آنچه که ما استفاده می کنیم متصل است و کاملاً کارآمد همه وظایف ما را ساده می کند. اما اگر می خواهیم از نوع کاملا جدیدی از فناوری بلاکچین سازمانی استفاده کنیم ، پس باید قابلیت همکاری داشته باشیم.

اگر راه حل های بلاکچین سازمانی بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، پس می توانیم یک اکوسیستم شبکه متفاوت ایجاد کنیم. اما متأسفانه ، فناوری Blockchain سازمانی هنوز قابلیت همکاری کافی کافی ندارد.

 

 • شبکه های قدیمی

یکی دیگر از چالش های پذیرش بلاکچین سازمانی ، شبکه موجود است. همه مشاغل ما از قبل دارای یک سیستم شبکه هستند که ما به آن وابسته هستیم. حتی اگر این مدل ها به اندازه کافی کارآمد نباشند ، اما هنوز هم بسیاری از سازمان های متخلف از آنها استفاده می کنند ، بیشتر بانک ها.

به همین دلیل اجرای یا تغییر این شبکه های قدیمی به زمان و سرمایه گذاری نیاز دارد که بسیاری حاضر به انجام آن نیستند.

 

 • Skillset

اجرای راه حل های بلاکچین سازمانی کار ساده ای نیست. زمان می برد و علاوه بر این ، به افراد ماهری نیاز دارد که بتوانند فناوری بلاکچین سازمانی را به طور کارآمد توسعه دهند. اما در بازار ، این سطح از مهارت نادر است.

بسیاری از توسعه دهندگان نمی توانند یک مدل پیچیده بلاکچین ایجاد کنند. علاوه بر این ، حتی اگر آنها سعی کنند به کمال برسند ، زمان زیادی را می گیرد. بنابراین ، همیشه باید رمزگذار ماهر داشته باشید که بتواند از پروژه های شما پشتیبان تهیه کند.

 

 • روش شناسی

عدم روش شناسی از نظر بلاکچین برای شرکت مانع بزرگی است. بسیاری می خواهند پروژه های جدیدی بسازند که به نظر ایده خوبی می رسد. اما بدون یک روش مناسب ، آنها نمی توانند آن را به طور کارآمد اجرا کنند ، که منجر به ایجاد روزنه هایی می شود.

موارد بسیاری وجود داشته است ، که خلأهای موجود در کد ، یک نقص امنیتی در شبکه ایجاد می کند. و این موارد به رسمیت شناختن جهانی فناوری بلاکچین سازمانی را دشوارتر می کند.

 

 • فرزندخواندگی جمعی

به مقیاس پذیری متصل است. اگر همه شروع به استفاده از این شبکه ها کنند ، به این معنی است که شبکه باید توانایی مدیریت مرحله پذیرش انبوه را داشته باشد. اما حتی اگر از نظر تئوریك به نظر می رسد ، هنگام اتخاذ انبوه ، بسیاری نمی توانند عملكرد سریعی ارائه دهند.

اکنون بسیاری از پروژه های جدید در تلاش برای غلبه بر این سناریو هستند و امیدوارم که به زودی شاهد برخی نتایج احتمالی باشیم.

 

 • چالش های هزینه

همانطور که قبلا گفتیم در صورت حذف یا جایگزینی تمام شبکه های قدیمی به زمان و سرمایه نیاز دارد. سرمایه گذاری در این زمینه می تواند هزینه زیادی را به خود اختصاص دهد. هزینه بلاکچین برای شرکتها عمدتا به نیاز شما بستگی دارد.

بنابراین ، تعداد کمی از ویژگی ها و ویژگی های مشترک قادر به کاهش هزینه ها هستند. اما اجرای ویژگی های جدید یا ویژگی های عجیب و غریب ممکن است کمی بیشتر به پول نیاز داشته باشد.

 

اینها برخی از چالشهای مهم بلاکچین برای شرکتها تاکنون است. به طور خلاصه درباره نوع دیگر چالش ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

نتیجه چیست?

فکر می کنیم شما قبلاً هم اکنون می دانید که موارد استفاده تا حد زیادی چالش ها را غلبه می کنند. بله ، فناوری بلاکچین سازمانی دارای برخی مسائل است. اما امکان استفاده از موارد می تواند بی حد باشد. با نوآوری ، فقط یک وقت است که می توانیم تمام نقص ها را به طور کامل برطرف کنیم.

علاوه بر این ، بسیاری از شرکت های بزرگ در حال حاضر به دنبال راه حل های بلاکچین سازمانی هستند. بیایید نگاهی به آنها در بخشهای بعدی بیاندازیم.

 

فصل سوم: پروژه های سازمانی در شبکه های غیرمالی و فدراسیون

شرکتهای غیر مالی که بلاکچین را اجرا می کنند

زیاد شرکت های غیر مالی در حال اجرای فناوری بلاکچین سازمانی هستند. این 20 نمونه برتر آن شرکت ها را بررسی کنید. 

شرکتهایی که اینفوگرافیک فناوری Blockchain را اجرا می کنند

1. Walmart: ردیابی محصول

غول خرده فروشی Walmart برای پیشگامی در پذیرش بلاکچین سازمانی با IBM همکاری می کند. علاوه بر این ، Walmart از ویژگی های بلاکچین برای شبکه های سازمانی برای ردیابی محصولات و مدیریت آنها از طریق عملیات روزمره استفاده می کند.

 

2. Metlife: راه حل بیمه خودکار

بیمه خودکار همراه با مراقبت های بهداشتی می تواند یک راه حل مناسب برای آزار دهنده ترین مسئله باشد. همچنین ، Metlife در حال اجرای تصویب بلاکچین سازمانی برای ارائه این ویژگی به زنانی است که با دیابت حاملگی محافظت مالی می کنند.

 

3. UPS: سیستم لجستیک

United Parcel Services مدتهاست که به یک سیستم تدارکاتی مبتنی بر بلاکچین علاقه مند است. به همین دلیل آنها به Trucking Alliance پیوستند و همراه آنها راه حل را اجرا می کنند.

 

4. تویوتا: فناوری رانندگی مستقل را تقویت کنید

با همکاری آزمایشگاه MIT Media ، غول خودروسازی تویوتا در حال پیاده سازی بلاکچین سازمانی برای افزایش فناوری رانندگی خودکار است. علاوه بر این ، با استفاده از سیستم عامل ، کاربران می توانند اطلاعات اشتراک گذاری رانندگی همراه با معاملات خودرو را مدیریت کنند.

 

5. گروه AIA: Bancassurance

غول بیمه AIA Group در حال پیاده سازی بلاکچین برای راه حل های سازمانی است که در آنجا Bancassurance مجهز به بلاکچین را راه اندازی می کند. علاوه بر این ، باعث کاهش زمان پردازش و افزایش شفافیت می شود.

 

6. BHP Billiton: مدیریت زنجیره تأمین

غول معدنکاری BHP Billiton می خواهد روند زنجیره تأمین خود را مدیریت کند و بنابراین بلاکچین را برای راه حل های سازمانی پیاده سازی می کند. آنها از سیستم عامل برای ردیابی و ضبط نمونه های مایع چاه و سنگ استفاده می کنند.

 

7. علی بابا: ردیابی کالاهای لوکس

علی بابا در حال پیگیری کالاهای لوکس خود با استفاده از تصویب بلاکچین سازمانی است. در اینجا ، آنها از فناوری بلاکچین سازمانی برای ارائه 100٪ رضایت مشتری استفاده خواهند کرد. 

 

8. Tencent: صورتحساب قانونی و مالیات

Tencent در حال کار بر روی پذیرش بلاکچین سازمانی برای اطمینان از مالیات و صورتحساب قانونی در شهر شنژن چین است. کارآمدتر است آنها می توانند هزینه را کاهش دهند و با فاکتورهای جعلی مقابله کنند. 

 

9. بایدو: مدیریت حقوق معنوی

بایدو غول جستجو می خواهد یک راه حل عالی برای عکاسان ارائه دهد. علاوه بر این ، آنها در حال اجرای پروژه blockchain برای شرکت هستند که حقوق تصویر عکاسان را حفظ خواهد کرد.

 

10. فورد: پشتیبانی از فناوری های تحرک

فورد اخیراً به شرکتهای خودروسازی که از راه حل بلاکچین سازمانی استفاده می کنند افزوده شده است. این شرکت می خواهد این سیستم عامل را برای حمایت از فناوری تحرک آنها پیاده سازی کند زیرا آنها راه حل های تحرک هوشمندی دارند.

 

11. British Airways: سیستم مانیتورینگ

با استفاده از سرویس تأیید VChain ، هواپیمایی بریتیش ایرویز در حال آزمایش تصویب بلاکچین سازمانی برای ایجاد یک سیستم نظارت بر بلاکچین است. به طور عمده آنها می خواهند اطلاعات پرواز را در ژنو ، میامی و لندن رصد کنند. 

 

12. فیس بوک: مدیریت و حفاظت از داده ها

چه راهی بهتر از استفاده از بلاکچین برای اطمینان از حفاظت بهتر از داده های افراد؟ فیس بوک به دنبال فناوری بلاکچین است تا ساختار داخلی شبکه خود را تغییر دهد و امنیت مردم را برای استفاده از سیستم عامل های خود به جای سرقت داده ها بیشتر کند..

 

13. والت دیزنی: موجودیها را ردیابی کنید

تصویب بلاکچین سازمانی در والت دیزنی نیز در مسیر درست است. علاوه بر این ، آنها می خواهند از سیستم عامل برای ردیابی موجودی خود در مورد محموله ها و فروش در پارک استفاده کنند.

 

14. مرسک: بستر حمل و نقل

حتماً Maersk ، یکی از بزرگترین شرکتهای حمل و نقل جهان را می شناسید. آنها با IBM همکاری کردند تا یک بستر حمل و نقل ایجاد کنند که محموله های آنها را کنترل کند. TradeLens مجری اصلی اجرای سیستم عامل برای ردیابی محموله ها است.

 

15. احتیاطی: بستر تجارت

سیستم عامل های تجارت در بلاکچین موضوع جدیدی نیست. اما Prudential در حال کار با Starhub برای ایجاد یک بستر تجاری برای شرکت های متوسط ​​تا کوچک است. بنابراین ، با استفاده از این پلت فرم ، آنها می توانند مشاغل بیشتری را به هم متصل کرده و به آنها این امکان را نیز بدهند که پرداخت کنند.

 

16. اپل: داده های زمان سنج

اپل از همان ابتدا مشتاق بلاکچین برای بنگاه اقتصادی نبود اما آنها حتی در این مورد چیزی نگفتند. اما گزارش شده است ، اکنون آنها ممکن است در حال جستجو برای یافتن راه حل های احتمالی زمان سنجی داده باشند.

 

17. نستله: مدیریت تأمین

نستله سعی دارد با تصویب بلاکچین سازمانی ارزش بهتری ارائه دهد. علاوه بر این ، آنها از این بستر برای ردیابی محصولات غذایی با شروع از مزارع استفاده خواهند کرد تا مردم غذاهای با بهترین کیفیت را دریافت کنند.

 

18. UnitedHealthcare / Quest Diagnostics / Optum / Humana: بهبود فهرست راهنمای پزشکان

UnitedHealthcare ، Quest Diagnostics ، Optum و Humana از فناوری بلاکچین برای افزایش کارایی در دایرکتوری های پزشکان استفاده می کنند. معمولاً بخشهای مراقبتهای بهداشتی با موارد نادرست فهرست راهنمای پزشكان سروكار دارند. اما با راه حل خود ، سرانجام می توانند آن را درست کنند.

 

19. سامسونگ: مدیریت زنجیره تأمین

سامسونگ سرانجام تصویب بلاکچین سازمانی خود را برای ردیابی مدیریت زنجیره تامین پیاده سازی کرد. زمان آن فرا رسیده بود که آنها به دنبال راه حل هایی برای مدیریت روند عظیم زنجیره تأمین خود باشند.

 

20. FedEx: حل و فصل اختلافات

فناوری Blockchain می تواند روند حل و فصل اختلافات مشتری در FedEx را ساده کند ، بنابراین آنها برای ادغام سیستم به دنبال blockchain برای شرکت هستند.

 

 

شبکه های فدراسیون

در طول سه سال گذشته پس از تلاش گسترده, شبکه های فدراسیون بالاخره شروع به شکوفایی کردند. بسیاری از پروژه ها وجود دارند که از Hyperledger یا R3 Corda به عنوان بستر اصلی بلاکچین خود برای ایجاد شبکه های فدراسیون استفاده می کنند.

بیایید این شبکه ها را بررسی کنیم و ببینیم چه کسانی در این شبکه های فدراسیون هستند.

اینفوگرافیک فدراسیون بلاکچین اکوسیستم

 • ولترون

این یک بلاکچین عالی برای پروژه های سازمانی است که توسط CryptoBLK و R3 طراحی شده است. برای پشتیبانی فنی ، آنها از پلتفرم ابری مایکروسافت به نام Azure استفاده می کنند. ولترون محصول دوازده بانکی است که بلاک چین فدراسیون را برای شرکت تشکیل می دهند.

اینها هستند –

ING ، Mizuho ، Intesa Sanpaolo ، Scotiabank ، BNP Paribas ، BBVA ، Natwest ، بانک CTBC ، بانک بانکوک ، بانک ایالات متحده ، HSBC و SEB.

در این پروژه زنجیره بلوکی برای شرکت ، ولترون از پلتفرم Corda برای دیجیتالی کردن تمام اسناد و مدارک بانک ها استفاده خواهد کرد. بخش های بانکی اکنون بیش از حد مشتاق کار با فناوری بلاکچین سازمانی هستند. اکنون با ولترون ، بانک ها می توانند کار دستی پردازش مدارک را کاهش دهند و می توانند به طور کامل از تمام ویژگی ها استفاده کنند.

 

 • مارکو پولو

یکی دیگر از همکاری های جالب R3 ، شبکه فدراسیون Marco Polo است. در مارکو ، Polo R3 با TradeIX همکاری می کند و در اینجا ده سازمان مالی معروف تحت یک سیستم عامل گرد هم آمده اند.

 

اینها هستند –

OP Financial ، SMBC ، Standard Chartered ، Commerzbank ، Natixis ، DNB ، ING ، NatWest ، بانك بانكوك و BNP Paribas.

علاوه بر این ، مارکو پولو از این پلتفرم TradeIX’s Core TIX و R3’s Corda برای این بلاکچین برای پروژه های سازمانی استفاده خواهد کرد. TIX Core نوع دیگری از DLT مانند Corda است. علاوه بر این ، هدف اصلی این سیستم عامل بلاکچین ردیابی روند پرداخت ها و ارائه امنیت بالاتر برای تخفیف های دریافتنی است.

 

 • باتاویا

حتی اگر Batavia یک بلاکچین کوچک برای پروژه های سازمانی است اما هنوز هم چیزهای زیادی برای ارائه دارد. باتاویا می خواهد از بلاکچین برای بنگاه های اقتصادی استفاده کند تا قراردادهای هوشمند را در تمام موسسات مالی ممکن اجرا کند. 

راه حل بلاکچین سازمانی می تواند تجارت مرزی را نیز ارائه دهد. 

بانک های تحت این زنجیره بلوک فدراسیون عبارتند از –

CaixaBank ، Commerzbank ، Bank of Montreal ، UBS و Erste Group.

 

 • تجارت

این سیستم عامل می خواهد منطقه اروپا را هدف قرار دهد و می خواهد فاکتور فاکتور ارائه دهد. علاوه بر این ، آنها از قراردادهای هوشمندی استفاده می کنند که به آنها امکان می دهد کاملاً بدون زحمت فاکتور بگیرند. آنها در حال حاضر هشت بانک تحت زنجیره بلوک خود برای سیستم عامل دارند. با این حال ، آنها می خواهند Societé Generale را نیز در شبکه فدراسیون اضافه کنند.

 

اینها هستند –

Deutsche Bank ، Natixis ، Nordea ، Santander ، KBC ، Rabobank ، UniCredit و HSBC.

 

 • پلت فرم مالی تجارت هنگ کنگ (HKTFP)

سازمان پول هنگ کنگ پیشگام این پلتفرم بلاکچین سازمانی فدراسیون است. برای ریشه این سیستم عامل ، آنها از فناوری Ping An Group استفاده می کنند. علاوه بر این ، آنها 21 بانک در این راه حل بلاکچین سازمانی دارند اما ما فقط چند نام داریم.

 

اینها هستند –

بانک چین ، استاندارد چارتر ، ANZ ، Hang Seng Bank ، بانک شرق آسیا ، DBS و HSBC.

با استفاده از پلت فرم HKTFP ، هر شرکتی می خواهد روند مدیریت زنجیره تأمین را دیجیتالی کند و تمام اطلاعات موجود در بلاکچین را برای محافظت از آنها ذخیره کند..

 

 • کنسرسیوم خرده فروشی

در حال حاضر ، آنها هنوز هیچ نام رسمی برای این پروژه شبکه فدراسیون ندارند ، اما ما می دانیم که IBM در حال همکاری با خرده فروشان جهانی برای تشکیل این سیستم عامل است. علاوه بر این ، خرده فروشان از پلت فرم Hyperledger Fabric IBM برای استفاده به عنوان پایه بلاکچین خود برای شبکه سازمانی استفاده می کنند.

هدف اصلی شبکه ارائه ارزش بیشتر به مشتریان است. هر ساله افراد زیادی به دلیل آلودگی در محصولات خرده فروشی رنج می برند. بنابراین ، برای کاهش این ، ده شرکت در حال گردهم آمدن هستند.

 

اینها هستند –

Driscoll’s ، Unilever ، McLane Company ، Nestlé ، Kroger ، Dole ، McCormick and Company ، Walmart ، Golden State Foods و Tyson Foods.

در صورت تحقق این امر ، تشکیل جدید اکوسیستم غذایی را برای همیشه تغییر می دهد.

 

 • B3i

R3 دوباره همکاری دیگری را آغاز می کند. B3i توسط سیستم عامل R3’s Corda طراحی شده است. در اینجا ، تمام اسناد بیمه با استفاده از بستر DLT دیجیتالی می شود. دلیل اصلی این است که همه شرکت های بیمه می خواهند خدماتی را که ارائه می دهند ساده کرده و خروجی بهتری برای مشتریان فراهم کنند.

سیزده بانک دور هم جمع شده اند تا این بلاکچین را برای موفقیت در پروژه های سازمانی موفق کنند.

آن ها هستند –

Tokio Marine ، SCOR ، گروه بیمه زوریخ ، Liberty Mutual ، Allianz ، Achmea ، Generali ، Munich Re ، XL Catlin ، Hanover Re ، Ageas ، Swiss Re و Aegon.

 

فصل چهارم: بلاک چین های سازمانی: فروشندگان BAAS و سیستم عامل های محبوب

شما باید از قبل با غول های بزرگ نرم افزاری موجود در بازار آشنا باشید. برخی از شناخته شده ترین نام ها در این اکوسیستم مهم جدید شرکت می کنند. بیایید نگاهی به آنچه هستند –

ارائه دهندگان BAAS

1. اوراکل

یکی از محبوب ترین فروشندگان بازار ، اوراکل است. Oracle DLT جامعی را برای همه کاربران سازمانی فراهم کرده است. در راه حل های آنها ، شما می توانید پیاده سازی بلاکچین خود را شروع کنید و همچنین هر از چند گاهی آن را به روز کنید.

علاوه بر این ، Oracle به شما امکان می دهد اطلاعات را با افراد مختلفی مانند تأمین کننده ، شریک تجاری یا مشتریان خود در یک محیط قابل اعتماد به اشتراک بگذارید. این پلت فرم از مدل معماری قابل ترکیب استفاده خواهد کرد. این مدل به شما کمک می کند تا هر نوع ویژگی خاصی را که صرفاً متناسب با نیازهای شما باشد ، پیاده سازی کنید.

 

2. IBM

IBM یکی دیگر از ارائه دهندگان محبوب BAAS برای شرکت ها است. زیرساخت IBM Cloud آنها یک راه حل BAAS کاملاً یکپارچه ، کاربردی و آماده برای شرکت ارائه می دهد. در حال حاضر آنها فقط در زمینه همکاری در این پروژه راه حل های Hyperledger Fabric را ارائه می دهند.

با استفاده از این سیستم عامل ، مدیریت ، توسعه یا حتی بهره برداری از آن بسیار راحت تر خواهید بود. خواسته شما هر چه باشد ، IBM خدمات را برای شما آماده می کند. ادغام با سیستم شبکه موجود بسیار سریع است که باعث افزایش عملکرد ، حریم خصوصی و امنیت می شود.

نمونه هایی از فروشندگان Baas و Enterprise Blockchain Platforms Infographic

3. آمازون

این یکی دیگر از راه حل های محبوب بلاکچین سازمانی است زیرا AWS سادگی مورد نظر شما را به شما می دهد. با خدمات وب آمازون ، شما می توانید راه حل های بلاکچین سازمانی خود را ایجاد کنید و شرکت خود را رشد دهید.

بهترین بخش در مورد این راه حل بلاکچین سازمانی این است که آنها شبکه های کاملاً مدیریت شده را ارائه می دهند. این بدان معناست که اگر وقت یا نیروی کار لازم برای پیش بینی شبکه خود را دارید ، آمازون این کار را برای شما انجام می دهد. راه حل های همه آنها آسان است و علاوه بر این ، هزینه بر هم نیستند.

 

4. مایکروسافت

شما از قبل غول فناوری مایکروسافت را می شناسید و آنها با سهم مناسب راه حل های BAAS اینجا هستند. Microsoft Azure به عنوان یک راه حل بلاکچین سازمانی محبوبیت روزافزونی پیدا می کند ، زیرا با این کار می توانید سیستم عامل های جدیدی ایجاد کنید و در عرض یک روز از آن استفاده کنید!

از همه مهمتر ، اگر می خواهید پروژه جدیدی از خود بسازید ، Azure می تواند تمام ابزارهای لازم را که به شما نیاز دارد به شما ارائه دهد. به جای سیستم دفتر ، بیشتر به عنوان میز کار مناسب است. بنابراین ، اگر نگران بودجه خود هستید ، باید آنها را بررسی کنید زیرا یکی از پایین ترین نرخ ها را در بازار ارائه می دهند.

 

5. علی بابا

Alibaba Cloud ممکن است بهترین راه حل بعدی برای بلاکچین سازمانی در بازار باشد. هر نوع راه حل بلاکچین که می خواهید می توانید آن را از آنها بگیرید. شاید شما عاشق همه سیستم عامل های پر زرق و برق محبوب سازمانی در بازار باشید. نگران نباشید علی بابا پشتت است.

شاید شما فردی پرمشغله هستید و باید بیشتر از اینکه به یک بستر زنجیره بلوکی بپردازید ، بیشتر روی تجارت خود تمرکز کنید. اما چگونه این کار را انجام می دهید؟ ساده ، به Alibaba Cloud اجازه دهید پلت فرم را مستقر کند ، کار کند و آن را حفظ کند و شما بر رشد تجارت تمرکز می کنید.

 

6. بایدو

شاید شما نوع دیگری از راه حل ، سریعتر ، مقیاس پذیر تر می خواهید. خوب ، بایدو ممکن است همان راه حل بلاکچین سازمانی باشد. آنها نوع جدیدی از بستر را ارائه می دهند که می تواند طیف گسترده ای از زمینه ها مانند اینترنت اشیا ، ایمنی غذا ، زنجیره تامین ، امور مالی ، بهداشت و درمان و بسیاری دیگر را پوشش دهد..

علاوه بر این ، اگر مشاغلی دارید که نیاز به انجام بسیاری از معاملات دارید ، Baidu’s Xuper Chain می تواند در هر ثانیه بیش از 10،000 معامله را به شما ارائه دهد..

 

7. هواوی

شرکت هوآوی اخیراً به لیگ راه حل های بلاکچین سازمانی پیوست. در استقرار اولیه ، آنها خدمات خود را فقط برای جامعه چین باز کردند. اما بعداً آنها آن را در سطح جهان گشودند.

پلتفرم آنها Huawei Cloud پارچه هایپرلجر را ارائه می دهد و با این پلتفرم ، تمام ابزارهای Hyperledger را خواهید داشت. شروع فرآیند آسان است ، فقط چند دقیقه به راه حل نیاز دارید. علاوه بر این ، می تواند 5000 تراکنش در ثانیه را انجام دهد.

 

8. تمرکز

یکی از پیشگامان اقتصاد بلاکچین Accenture است. Accenture همیشه پس از شروع دیدن افراد از فناوری جدید ، علاقه زیادی به بلاکچین نشان می داد. اکنون آنها خدمات BAAS را نیز ارائه می دهند تا راه حل های بلاکچین سازمانی را ارائه دهند.

علاوه بر این ، اگر با سیستم عامل اشتباه گرفته اید یا نیاز به مشاوره در مورد چگونگی استفاده از بلاکچین در شرکت خود دارید ، آنها به شما مشاوره می دهند. آنها می توانند تخصص خود را برای ارتقا the بهترین ویژگی هایی که تاکنون در سیستم عامل نیاز دارید ، ارائه دهند.

 

سیستم عامل های سازمانی

اینها سیستم عامل های سازمانی محبوبیت زیادی در بازار بلاکچین دارند. این نمونه های معروف را بررسی کنید.

 • هایپرلجر

بیایید با Hyperledger شروع کنیم زیرا آنها به عنوان یک شرکت در حال پیشرفت هستند. آنها فقط سفر خود را در سال 2015 شروع کردند و به آرامی تبدیل به منبع باز بهشتی بین صنعت برای شرکت ها شدند. همه راه حل های آنها دارای یکپارچه سازی صنعت چند منظوره است. اما خوشحال خواهید شد اگر بدانید که آنها در مورد سیستم عامل بلاکچین سازمانی مدولار خود افتخار می کنند.

بنابراین ، شما فقط می توانید ویژگی مورد نظر خود را به برق متصل کرده و از سیستم عامل استفاده کنید. علاوه بر این ، آنها چندین همکاری دارند و همیشه همه پروژه های خود را پیگیری می کنند.

 

 • اتحاد سازمانی Ethereum

اگر به دنبال یک سیستم عامل بلوک بلوک سازمانی بالغ هستید ، لازم است اتریوم Enterprise Alliance را بررسی کنید. این بلاکچین برای بستر سازمانی سازگارترین سیستم عامل های موجود را ارائه می دهد. این پلتفرم دارای قابلیت استفاده و عملکرد پیشرفته است.

بنابراین ، شرکت شما با هر معامله ای روبرو است ، EEA همیشه می تواند به شما کمک کند. این بلاکچین سازمانی بیش از 250 عضو را در اختیار خود دارد و 500 شرکت تازه تاسیس دیگر به آنها متصل می شوند. همچنین یک سیستم عامل مجاز است.

 

 • کوردا

پلت فرم Blockchain سازمانی R3 Corda نسخه تجاری آن پلتفرم است. بستر منبع آزاد به صراحت برای موارد استفاده مالی مناسب است. با این حال ، R3 ادعا می کند این پلت فرم می تواند چند منظوره یکپارچه باشد.

شاید شما به دنبال کیفیت و زیرساخت شبکه خوب هستید ، وقت آن است که قطعاً Corda را بررسی کنید. Corda می تواند به عنوان بهترین دیوار آتش ایمنی همراه با ارائه راه حل های مقیاس پذیر عمل کند.

 

 • موج دار شدن

مسائل ایمنی و پروتکل های امنیتی دو مهمترین عامل این بستر سازمانی بلاکچین – ریپل است. Ripple سفر خود را کمی زودتر با نام دیگری آغاز کرد ، درست در سال 2012. اما بعد از چند سال در سال 2015 ، آن را تغییر نام دادند.

با سیستم عامل RippleNet شما می توانید یک بستر پرداخت جهانی تقریباً رایگان دریافت کنید. اگر شما یک موسسه مالی هستید ، ممکن است Ripple بهترین گزینه شما باشد زیرا آنها می توانند معاملات شما را در عرض 4 ثانیه تسویه کنند!

 

 • حد نصاب

سکوی Quorum حاصل ایده جی پی مورگان است. با این حال ، او از Ethereum به عنوان مدل ریشه استفاده کرد ، با کمی تغییر جهت مناسب تر کردن آن فقط برای موارد استفاده در شرکت. علاوه بر این ، برای کنترل بار بیشتر در مدت زمان کوتاه طراحی شده است.

بنابراین ، حتی اگر شرکت شما مجبور باشد با ساعت های شلوغ زیادی روبرو شود ، شاید حد نصاب بتواند به شما کمک کند. اما چرا اینقدر سریع است؟ خوب ، حد نصاب روش های سنتی بلاکچین را که از الگوریتم های اجماع استفاده می کنند دنبال نمی کند. اما از رأی گیری یا نوعی الگوریتم سبکتر برای دستیابی به توافق ها استفاده می کند. به همین دلیل بسیار سریع است. 

 

فصل 5: اکوسیستم Hyperledger

فروشندگان BAAS هایپرلجر

Hyperledger وقتی صحبت از بلاکچین برای بنگاه های اقتصادی می شود واقعاً یک قهرمان است. آنها در حال حاضر راه حل های زیادی دارند که مخصوص هر نوع موسسه ای است. آنها همکاری بسیاری از فروشندگان را دارند. علاوه بر این ، همه فروشندگان راه حل پلت فرم Hyperledger را با قیمت ارزان ارائه می دهند ، اما بسیاری از امور در حال انجام است. اینها چند مورد محبوب هستند –

 • لهجه
 • IBM
 • ابر علی بابا
 • اوراکل
 • Microsoft Azure
 • سامسونگ SDS
 • AWS

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فروشندگان ، بلاکچین ما را برای pdf سازمانی و blockchains سازمانی ppt ​​بررسی کنید.

اینفوگرافیک Hyperledger Ecosystem

شرکتهای دنیای واقعی با استفاده از پروژه هایپرلجر

اکنون بسیاری از شرکت ها برای برآوردن نیازهای خود از پروژه هایپرلجر استفاده می کنند. آنها همچنین بخشی از اکوسیستم هایپرلجر هستند. بیایید ببینیم این شرکت ها چه هستند –

 

 •  CLS

CLSNet از Hyperledger Fabric نیرو می گیرد. این یک راه حل برای پرداخت ریسک است.

 • سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)

FDA از شکایت از بلاک چین داده های مراقبت های بهداشتی اطمینان می بخشد. در حال حاضر آنها به چارچوب Hyperledger Fabric اعتماد دارند. این سوابق مراقبت های بهداشتی می تواند داده های ژنومی ، EMR ، آزمایشات بالینی و غیره را پوشش دهد.

 • سیچوان هجیا شرکت با مسئولیت محدود.

پروژه Yijian Blockchain Hejia همراه با یک بانک ، یک خرده فروش دارویی و یک بیمارستان است. آنها برای جلوگیری از چالش های مالی با استفاده از پارچه هایپرلجر همکاری می کنند.

 • گروه بورس اوراق بهادار لندن

گروه بورس اوراق بهادار لندن از Fabric برای ایجاد یک شبکه تجاری مالی استفاده می کند. قابلیت همکاری در سیستم های آنها مهمترین اولویت پروژه است. 

 • TenneT

TenneT می خواهد با استفاده از Hyperledger Fabric منبع تغذیه ثابت با استفاده از باتری های ماشین بیکار و ژنراتورهای مردم عادی را تأمین کند. 

 • شیره

یکی دیگر از موارد استفاده فوق العاده Hyperledger Fabric ، بستر ابری SAP است. آنها می خواهند این پلتفرم را برای توسعه برنامه های بلاکچین ارائه دهند.

 • ANZ ، Westpac و Scentre Group

ANZ ، Westpac و Scentre Group در یک پروژه بلاکچین همکاری کرده اند. در اینجا ، آنها از Hyperledger Fabric برای دیجیتالی کردن فرایندهای تضمین بانکی برای اجاره املاک استفاده می کنند. هدف از بین بردن سیستم بانکی مبتنی بر کاغذ برای کاهش تقلب است. 

 • UBS

UBS به همراه شرکت های دیگر از Hyperledger Fabric برای تأمین انرژی کنسرسیوم پلت فرم تجاری خود باتویا استفاده می کنند.

 • بهداشت و درمان را تغییر دهید

Change Healthcare برای تأمین سوخت شبکه هوشمند بهداشتی خود از Fabric استفاده می کند. این شبکه شفافیت مدیریت ادعاها را ارائه می دهد. با استفاده از این آنها می توانند وضعیت ارائه مطالبات و حواله ها را ردیابی کنند. 

 • بانک ملی کامبوج

Bakong یک سیستم بانکی است که با Hyperledger Iroha کار می کند. بانک ملی کامبوج می خواهد یک سیستم مالی برای مدیریت دارایی برای همه بانک های داخل کامبوج ارائه دهد.  

 • Sompo Japan Nipponkoa Holdings Inc.

Sompo ژاپن از Hyperledger Iroha برای مدیریت قراردادهای مشتقات هوا استفاده می کند.

 • سورامیتسو

Soramitsu از Hyperledger Iroha برای ارائه راهکارهایی برای مشاغل جهت مدیریت دارایی های دیجیتالی خود استفاده می کند. با این حال ، آنها توسعه دهنده اصلی این پروژه هایپرلجر هستند.

 • تی موبایل

T-Mobile با استفاده از Hyperledger Sawtooth برای ارائه راه حل های مدیریت دسترسی و شناسایی ، Sawtooth Hyper Directory را ایجاد کرد.

 • بانک دولتی هند

بانک دولتی هند از Hyperledger Sawtooth در کنسرسیومی از بانکها به نام BankChain برای اجرای پروتکل های KYC / AML استفاده می کند.

 

فصل ششم: بلاکچین در بهداشت و درمان و دولت

 

Blockchain برای بهداشت و درمان

روند فعلی بلاکچین در حال خدمت به صنعت مراقبت های بهداشتی از بسیاری جهات – زنجیره تأمین بهتر ، حل تقلبی دارو ، ذخیره سازی اطلاعات بهتر و امنیت. بلاکچین برای شرکت در واقع می تواند جان انسان ها را نجات دهد. اما چگونه؟ بیایید ببینیم که صنعت مراقبت های بهداشتی به دلیل بلاکچین برای بنگاه های اقتصادی چگونه واقعاً درخشان است.

اینفوگرافیک Blockchain For Healthcare

چالش های سیستم بهداشت و درمان فعلی

 • تقلبی دارو

زنجیره تأمین مراقبت های بهداشتی با یکی از چالش های بدتر از همه روبرو است. تقلبی دارو صدمه ای به صنعت بهداشت و درمان وارد می کند. بدون کمبود نظارت مناسب ، سالانه بسیاری از داروها تقلبی می شوند.

حدود 10٪ -30٪ داروها تقلبی می شوند و بسیاری از افراد هر روز بیمار می شوند. در حال حاضر ، بازار داروهای تقلبی بیش از است سالانه 200 میلیارد دلار. این بدان معناست که نزدیک به 1/3 داروهای عرضه شده جعلی هستند.

 

 • تقسیم بندی داده ها

چالش دیگر در این صنعت مسئله تقسیم اطلاعات است. معمولاً بسیاری از اطلاعات مهم مانند داده های بیمار در سراسر شبکه پراکنده می شوند. بنابراین ، در صورت نیاز هیچ کس نمی تواند اطلاعات مناسب را در زمان مناسب پیدا کند.

بنابراین ، وقتی پزشکان باید از تاریخچه بیمار مطلع شوند ، او نمی تواند همه اطلاعات را به یک باره بدست آورد. بنابراین ، پزشکان موفق به درمان های لازم به بیمار نمی شوند.

 

 • مدیریت ضعیف

سیستم مدیریت صنعت بهداشت و درمان چندان قابل توجه نیست. آنها قادر به ارائه سیستمی کارآمد نیستند که همه چیز در آن ساده شود.

 

 • امنیت و ذخیره سازی اطلاعات بهداشتی

زمان زیادی وجود دارد که کسی از اطلاعات ارزشمند مربوط به داده های مراقبت های بهداشتی سو استفاده می کند. علاوه بر این ، فروش این اطلاعات به شرکت های شخص ثالث حریم خصوصی بیماران را به خطر می اندازد. علاوه بر این ، بسیاری از گزارش های کارآزمایی بالینی را با اشتباه اشتباه می گیرند.

 

بلاکچین چگونه می تواند کمک کند 

 • قابلیت همکاری بین سیستم ها
 • تأمین امنیت بالاتر
 • به هزینه نگهداری کم نیاز دارد
 • یکپارچگی داده ها را فراهم می کند
 • دسترسی جهانی را ارائه می دهد

 

 

Blockchain برای برنامه های بهداشتی

آزمایشات بالینی

بلاکچین می تواند با حذف تقلب و دستکاری داده ها ، نظارت کارآزمایی بالینی را بهبود بخشد. با استفاده از سیستم عامل ، آنها می توانند تمام اطلاعات را روی دفتر ذخیره کنند و حتی بیشتر خروجی را ساده کنند. علاوه بر این ، این امر مراقبت های بهداشتی را با فاصله زیاد بهبود می بخشد.

 

ادعا و صورتحساب

روند صورتحساب کاملاً پیچیده است و زمان بسیار ارزشمندی را به خود اختصاص می دهد. با حذف واسطه ها ، بلاکچین می تواند جنبه های ادعایی و صورتحساب صنعت مراقبت های بهداشتی را بهبود بخشد. گاهی اوقات واسطه های بد بیشتر از اصل بیماران صورتحساب می گیرند. بنابراین ، بلاکچین سازمانی از شر این بازیکنان بد خلاص خواهد شد.

 

ردیابی مواد مخدر

همانطور که قبلاً می دانید جعل مواد مخدر یک معامله بزرگ است. اما بلاکچین برای شرکت می تواند داروها و معاملات برای مقابله با آن را به عنوان نشان زمان تعیین کند. این می تواند جعل تقلبی را با ارائه معاملات تغییر ناپذیر دارای مهر زمان در سراسر زنجیره تأمین حل کند.

 

مدیریت داده های بیمار

Blockchain می تواند برای ذخیره ایمن داده ها استفاده شود. این کار باعث بهبود شخصی سازی و درمان های نقطه ای برای مدیریت داده های بیمار می شود.

 

بلاکچین در خدمات دولتی

دولت ها می توانند از بلاکچین در بسیاری از بخش ها استفاده کنند. بیایید بررسی کنیم که این بخشها چیست –

اینفوگرافیک Blockchain برای خدمات دولتی

 • اجرای قانونی

اگر دولت ها از بلاک چین عمومی استفاده کنند ، می توانند با پول شویی مبارزه کنند. بلاکچین عمومی روند معاملات حقوقی را رصد می کند و هر زمان بازیکن بدی را ببینند فعالیت می کند.

 

 • مالیات

روند مالیات هر ساله بیش از حد پیچیده است و بسیاری حتی آنطور که تصور می شود مالیات نمی دهند. بنابراین ، دولت ها هر ساله پول ارزشمند مالیاتی خود را از دست می دهند. برای مقابله با این موضوع ، دولت می تواند از بلاکچین غیرمتمرکز برای پروژه های سازمانی استفاده کند که می توانند شفافیت بهتری ارائه دهند.

 

 • سوابق قانونگذاری

سوابق قانون گذاری یکی از عناصر مهم دولت است. اگر بتوانند آن را کاملاً دیجیتالی کنند ، می توانند سوابق آنها را به روش بهتری ثبت کنند. علاوه بر این ، بلاکچین برای شبکه های سازمانی واقعا می تواند در اینجا کمک کند.

 

 • توزیع رفاه

پروژه های رفاهی دولت از تلفات و مدیریت سیستم رنج می برند. پذیرش بلاکچین سازمانی در این مورد می تواند تلفات سیستم را کاهش داده و مدیریت رفاهی بهتری را ارائه دهد.

 

 • خدمات بهداشتی

همانطور که قبلاً می دانید ، صنعت مراقبت های بهداشتی می تواند با بلاکچین بدرخشد و دولت ها می توانند کسی باشند که این فناوری را به صنعت معرفی کنند.

 

 • شناسه های دیجیتالی

چه روش بهتری برای داشتن بلاکچین برای شبکه های سازمانی در دولت ها برای حفظ حقوق عمومی وجود دارد؟ اگر دولت ها بتوانند شناسایی دیجیتالی ارائه دهند ، در آن صورت موارد سرقت شناسنامه به شدت کاهش می یابد.

 

 • محافظت از فضای مجازی

زیرساخت های دولت دارای سیستم شبکه بسیار قدیمی هستند که آن را مستعد هک شدن می کند. اما آنها می توانند برای مقابله با حملات سایبری از پذیرش بلاکچین سازمانی استفاده کنند.

 

 • امنیت و ایمنی

امنیت اجتماعی یک امر ضروری است ، اما اکنون بیشتر معاملات اجتماعی به یک امر آنلاین تبدیل می شود. بنابراین ، دولت می تواند از پذیرش بلاکچین سازمانی برای تأمین امنیت در برابر کلاهبرداری آنلاین نیز استفاده کند.

 

 • صورتحساب ها و پرداخت ها

روش صورتحساب سنتی فاقد بسیاری از موارد مانند زمان بندی کند ، فعالیت های متقلبانه ، عدم شفافیت و موارد دیگر است. اما بلاکچین در واقع می تواند همه مسائل را حل کند.

 

مثال سازگاری بلاک چین

در حال حاضر نمونه های زیادی از کشورهایی وجود دارد که قبلاً از فناوری بلاکچین استفاده کرده اند. تعداد کمی از اینها –

 

 • سوئیس: شهر Zug بستر جدیدی به نام ZugID ایجاد کرد. این برنامه به همه شهروندان زوگ اجازه می دهد تا به شیوه ای ایمن به دولت الکترونیکی دسترسی داشته باشند.
 • برزیل: دولت با uPort برای شناسایی و مستندات دیجیتال همکاری کرد.
 • استونی: دولت استونی در حال حاضر از فناوری blockchain برای فرم سیستم ثبت زمین خود در سال 2014 شکایت کرده است.
 • دبی: این کشور می خواهد تا سال 2020 آن را با استفاده از فناوری بلاکچین کاملاً دیجیتالی کند.
 • هند: دولت می خواهد تحقیق کند که چگونه بلاکچین برای شبکه های سازمانی می تواند به رشد مشاغل آنها کمک کند. غیر از آن ، در حال حاضر بسیاری از بخش های بانکی از بلاکچین استفاده می کنند.
 • بریتانیا: انگلیس علاقه زیادی به بلاکچین برای پروژه های سازمانی در بخش های دولتی نشان می دهد.
 • S.A: دولت فناوری بلاکچین سازمانی را هم در سطح محلی و هم در سطح فدرال اجرا می کند.

اگر اطلاعات بیشتری می خواهید ، از زنجیره بلوک سازمانی pdf و بلاک چین های سازمانی ppt ​​دیدن کنید تا درک بهتری از سیستم دولت داشته باشید.

 

فصل 7: اینترنت غیرمتمرکز و وب 3.0

انتقال متمرکز اینترنت به اینترنت غیر متمرکز

وقت آن است که لحظه ای وقت بگذارید و به این موضوع بپردازید که چرا بلاکچین برای شرکت به یک فناوری اساسی تبدیل شده است. دلیل اصلی آن می تواند بی اعتماد بودن باشد. اما این تنها دلیل سودآوری آن نیست.

این فناوری در حال تغییر بیشتر ساختار فعلی شبکه های ما است و این به نفع بیشتر است. اما چگونه آن را تغییر می دهد?

بیایید نگاهی به بارزترین نمونه اینترنت متمرکز و غیرمتمرکز بیندازیم. به این ترتیب شما در مورد تغییراتی که در پذیرش بلاک چین ایجاد می شود ، کمی بیشتر می دانید. اما می توانید با استفاده از زنجیره بلوکی سازمانی pdf اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اینفوگرافیک متمرکز در مقابل اینترنت غیرمتمرکز

شبکه متمرکز

بنابراین شما با کدام سیستم شبکه تماس می گیرید شبکه متمرکز؟ به طور معمول در یک سیستم شبکه متمرکز ، یک نقطه متمرکز وجود دارد. در بیشتر موارد ، این نقطه سروری است که داده های هر شبکه باید از آن عبور کند.

پس از عبور از سرور ، در انواع مختلف دستگاه ها یا رایانه ها توزیع می شود. سرورهای مختلف در مکان های مختلف شبکه ای را تشکیل می دهند که ما از آن به عنوان اینترنت استفاده می کنیم. شما ممکن است این ساختار را به عنوان یک مدل سرویس دهنده-کلاینت به عنوان فوق العاده محبوب آن و ستون فقرات اینترنت امروزی بدانید.

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید شبکه کوچکتری را در یک شبکه بزرگ پیدا کنید. اما این ساختار آن را در برابر حملات آسیب پذیر می کند. به عنوان مثال ، هر داده ای که از U.S.A وارد یا خارج می شود ، باید از سرورها استفاده کند. بنابراین ، اگر کسی تلاش کند می تواند سرور را برای احتمال داده کاوی اسکن کند.

این یکی از مسائل مهم یک شبکه متمرکز است. علاوه بر این ، این ساختار هیچگونه حق حریم خصوصی به کاربران نمی دهد. بنابراین ، هکرها می توانند به راحتی دست به کار شوند و از تمام اطلاعات شخصی شما استفاده کنند.

اینجاست که اینترنت یا شبکه های غیرمتمرکز وارد می شوند.

 

شبکه غیرمتمرکز

در این نوع جدید از سیستم شبکه غیرمتمرکز ، اتصال به peer-to-peer متکی است. بنابراین ، در جامعه ای از افراد هیچ ورودی وجود ندارد اما چندین نهاد کنترل می کنند. بنابراین ، به جای اینکه یک سرور به عنوان میزبان عمل کند ، دستگاه های مختلف دیگر نیز می توانند به عنوان میزبان عمل کنند.

به همین دلیل است که اگر وب سایتی را راه اندازی کنید ، داده ها به جای اینکه در یک سرور باشند ، در صدها و هزاران دستگاه پخش می شوند.

بنابراین ، بازی انحصار یک نقطه ورود متوقف می شود و همه افرادی که از اینترنت استفاده می کنند می توانند داده های خود را به طور موثرتری کنترل کنند.

این نوع جدیدی از مدل تجاری است که می تواند با جریان داده متفاوت ، اینترنت را برای همیشه تغییر شکل دهد.

 

اما برای درک بهتر آن ، بیایید نگاهی به تاریخچه وب و چگونگی تکامل آن تاکنون بیندازیم.

 

تاریخچه وب: چگونه وب 3.0 ایجاد شد

تاریخچه اینفوگرافی وب

وب 1.0: از کجا شروع شد

شما همه باید با یک شوخی محبوب که قبلاً مردم از اتصالات اینترنتی dial-up استفاده می کردند و اینکه 100 سال طول کشید تا بارگیری یا بارگذاری یک فایل 5 مگابایت انجام شود ، درست است?

بله ، وب 1.0 همه چیز راجع به آن بود. این مرحله اولیه عملکرد اینترنت امروزی در آن زمان بود. افراد فقط از اینترنت برای ارتباطات ضروری مانند ارسال ایمیل استفاده می کنند. بنابراین ، شما فقط می توانید اینترنت را در دفاتر شرکتی مشاهده کنید و استفاده از آن برای سرگرمی شخصی دور از ذهن است.

وب 1.0 نسبتاً جالب نبود. شرکت های بزرگ فقط محتوایی را برای خواندن مردم ایجاد می کنند. علاوه بر این ، این محتوا ارتباط مردم را برقرار نمی کند. هیچ رسانه اجتماعی وجود ندارد. همه وب سایت ها دارای ساختار مونولوگ هستند.

و بعد از مدتی زمان سرقت ادبی فرا رسید. همه شروع به کپی کردن مطالب یکدیگر کردند و به ندرت یافتن یک الگوریتم منحصر به فرد و بدون الگوریتم برای ردیابی یا تأسیس حق نسخه برداری شد. با این وجود ، آن شروع به تکامل کرد و وب 2.0 به بازار آمد.

 

وب 2.0: زمانی از انقلاب اجتماعی

وب جدید 2.0 مزایای بیشتری را برای کاربران فراهم کرده است بیش از اتصال شماره گیری. اکنون در این نسخه ، می توانید داده ها را همراه با خواندن آنها بنویسید. علاوه بر این ، وب 2.0 می تواند همزمان میلیاردها کاربر را مدیریت کند. این برنامه با چارچوب های مبتنی بر JavaScript و Ajax ارائه شده است. وبلاگ شروع به جایگزینی محتوای خسته کننده Web 1.0 کرد.

با این کار ما همچنین بازی های آنلاین ، پخش ویدئو ، گوش دادن به موسیقی و همه چیز را به سیستم عامل های آنلاین تغییر دادیم. وب محلی برای افراد برای جستجوی دانش و سرگرمی ، ارتباط با عزیزانشان شد.

اما در مورد آینده چطور؟ وب آینده چگونه خواهد بود?

 

وب 3.0: افزودن ارزش بیشتر برای مردم

وب 3.0 می تواند نکته مهم بعدی برای ما باشد. بدیهی است که به غیر از نوشتن و خواندن ، اکنون برنامه ها غیرمتمرکز خواهند بود. این یک قابلیت جستجوی معنایی را ارائه می دهد که هنگام جستجوی چیزی در اینترنت دقت بیشتری را به شما ارائه می دهد.

با تمرکز بر ارتباطات نظیر به نظیر ، سرانجام می توانید بدون نگرانی در مورد سرقت آن توسط شخص ثالث ، آزادانه از مطالب خود استفاده کنید. اطلاعات ما خصوصی تر و ایمن تر خواهند بود. علاوه بر این ، هیچ مرد یا سرور میانی وجود ندارد که بتواند به او اعتماد کند.

بنابراین ، وب 3.0 سعی دارد شکاف بین دانش و فناوری را از بین ببرد و دسترسی آن را برای همه ما در یک شبکه متصل بیشتر کند.

 

خوب ، بله ، تا اینجا همه چیز خوب به نظر می رسد ، اینطور نیست؟ اما باید از برخی چالش های مهم عبور کنیم. بنابراین ، ما دوباره به چالش ها باز خواهیم گشت و در مورد چالش های جدیدی صحبت خواهیم کرد که برای غلبه بر بلاکچین برای پذیرش انبوه سازمانی باید بر آنها غلبه کنیم.

اگر بلاک چین ما را برای pdf سازمانی و بلاک چین های سازمانی بررسی کنید ، ایده واضح تری خواهید یافت.

بنابراین ، اجازه دهید با بخش بعدی ما شروع کنیم.

 

فصل هشتم: چالش های برتر پذیرش بلاکچین

ما قبلاً در مورد چند مورد از چالش های پذیرش بلاکچین سازمانی بحث کرده ایم. اکنون چند مورد دیگر را روشن خواهیم کرد. ما می توانیم بلاکچین برای چالش های پذیرش شرکت را به دو عامل اصلی – انسانی و فناوری تقسیم کنیم. هر دوی اینها چالش های زیادی پیش رو دارند.

بیایید ببینیم آنها چه هستند –

عوامل انسانی:

 • آئین نامه
 • ارتباط جنایی
 • ادراک عمومی
 • مجموعه مهارت
 • طراحی فناوری

عوامل فنی:

 • مقیاس پذیری
 • کارایی
 • مصرف انرژی
 • حریم خصوصی
 • امنیت

اینفوگرافیک 10 مورد برتر چالش های پذیرش بلاکچین

ما از مواردی که قبلاً در این راهنما بحث کردیم ، صرف نظر خواهیم کرد. بنابراین ، بیایید ببینیم چالش های جدید فرزندخواندگی چیست –

عوامل انسانی –

 • آئین نامه

فناوری Blockchain در واقع با هیچ مقررات خاصی همراه نیست. اما عیب هایی دارد. حتی اگر مزایایی را به همراه داشته باشد ، اما هیچ امنیت رسمی در این مورد وجود ندارد. بنابراین ، این یکی از برجسته ترین چالش های پذیرش بلاکچین سازمانی است.

 

 • ارتباط جنایی

از همان ابتدا به دلیل ناشناس بودن بیت کوین ، از آن در وب تاریک برای پرداخت هزینه محصولات بازار سیاه استفاده می شد. بنابراین ، این ارتباط جنایی تأثیر بدی را بر بسیاری از سازمانها برجای گذاشت. علاوه بر این ، برای مقابله با این مسئله ، باید بر ترس خود از ارتباط جنایی غلبه کنید.

 

 • ادراک عمومی

هنوز بسیاری از آنها در مورد بلاکچین برای پروژه های سازمانی مطمئن نیستند زیرا دانش کمی در مورد این فناوری دارند. علاوه بر این ، این فناوری برای به رسمیت شناختن جهانی نیاز به مخاطبان بیشتری دارد.

 

عوامل فنی –

 • مقیاس پذیری

بلاکچین برای شرکت هنوز از مشکلات مقیاس پذیری رنج می برد. بنابراین ، هنگامی که تعداد زیادی از مردم شروع به استفاده از شبکه می کنند ، سرعت سیستم به شدت کاهش می یابد. اما با وجود یک محیط بسته مانند شرکت ها ، فکر نمی کنیم با این مسئله روبرو شوید.

 

 • مصرف انرژی

بسیاری از زنجیره های بلوکی برای شبکه های سازمانی از الگوریتم اجماع گرسنه انرژی در شبکه استفاده می کنند. بنابراین ، اتخاذ انبوه با استفاده از این سیستم ها به معنای اتلاف بیشتر انرژی است. با این حال ، موارد بسیاری وجود دارد ، که بلاکچین های سازمانی خوب از سیستم عامل های کم مصرف استفاده می کنند.

 

 • حریم خصوصی

حریم خصوصی یک چالش بزرگ برای پذیرش بلاکچین سازمانی است زیرا بسیاری از سازمان ها حریم خصوصی را می خواهند و بلاکچین های عمومی در این کار کوتاهی می کنند. اما برای غلبه بر این ، آنها برای حفاظت از اطلاعات گرانبها ، باید دسترسی برخی از کاربران را محدود کنند.

 

 • امنیت

امنیت یک چالش حیاتی برای پذیرش بلاکچین سازمانی است. حتی اگر امنیت بسیار زیادی وجود داشته باشد ، اما حلقه هایی وجود دارد که می تواند آن را مستعد حملات کند. با این حال ، 51٪ حمله بسیار بعید است.

 

 • عملکرد آهسته

بله ، ما می دانیم که بلاکچین سازمانی در مورد سریع بودن خود افتخار می کند. اما گاهی اوقات می توانند بسیار کند باشند. این بیشتر به چالش پذیرش شرکت مقیاس پذیری مرتبط است. علاوه بر این ، شرکت کنندگان بیشتری می توانند سرعت عملکرد را به شدت کاهش دهند.

 

اطلاعات بیشتر در مورد چالش های فرزندخواندگی را از بلاکچین ما برای pdf سازمانی و بلاک چین های سازمانی بدانید.

 

فصل 9: کتاب تغییر شکل

تبدیل یک شرکت با مجموعه موانع خاص خود همراه است. اما ما این پنج مرحله اساسی را که برای هر شرکتی برای پیاده سازی بلاکچین برای شرکت ضروری است ، فهمیدیم. مرحله ما را بررسی کنید کتاب تغییر شکل زیر:

 • کوچک را شروع کنید
 • یک گروه ویژه بسازید
 • قطار – تعلیم دادن & آموزش
 • تدوین استراتژی
 • ارتباطات

بیایید به جزئیات بیشتری بپردازیم تا بدانید چه کاری باید انجام دهید.

اینفوگرافیک Blockchain Transform Playbook

 • با پروژه های کوچکتر شروع کنید

شما در حال شروع یک کار جدید هستید بنابراین شروع با پروژه های کوچک عاقلانه ترین انتخاب در ابتدا خواهد بود. چرا؟ از آنجا که تمرکز روی پروژه های کم زمان خطرات کمتری نسبت به تحول کامل دارد. علاوه بر این ، اگر می توانید پروژه های کوچک خود را کامل کنید ، می توانید به راحتی یک نقشه راه قابل دستیابی برای شرکت خود تهیه کنید.

همچنین ، این امر ذی نفعان را به خود جلب می کند ، و آنها مشارکت بیشتری نشان می دهند و ابتکارات خوبی را به دست می گیرند.

اما باید اطمینان حاصل کنید که پروژه کوچکی که انجام می دهید می تواند تأثیر زیادی داشته باشد. با روحیه کارآفرینی خود همراه باشید و از فناوری به روشی خلاقانه استفاده کنید که می تواند به نفع مشتریان و شرکت شما باشد.

سعی کنید این دستورالعمل های اساسی را برای آن دنبال کنید –

 • هدف را پاک کنید
 • برای اطمینان از موفقیت ، امکان سنجی پروژه را مطالعه کنید
 • همکاری مشترک بین تیم توسعه دهنده و تیم خارجی برای تمرکز کامل بر روی پروژه
 • در شش ماه اول پیشرفت کنید

 

اما قبل از شروع به کار ، نگاهی به برخی از طیف های ترجیحی برای شروع پروژه خود بیندازید –

 • صنعت مالی
 • دولت
 • زنجیره تامین
 • ساخت
 • مشاور املاک
 • تحصیلات
 • مراقبت های بهداشتی
 • صنعت حقوقی
 • اینترنت اشیا
 • حمل و نقل

این چند ایده برای شروع کار است. شما همیشه می توانید به بخشهای دیگر بروید. این همه به شرکت شما و نیازهای شما بستگی دارد. اما پروژه را عاقلانه انتخاب کنید که اولین نقطه فروش شما خواهد بود.

 

 • یک Blockchain برای Enterprise Task Force بسازید

بدیهی است ، اگر می خواهید در بلاکچین برای بنگاه های اقتصادی سرمایه گذاری کنید ، پس به افراد مناسب برای تهیه پشتیبان خود نیاز خواهید داشت. علاوه بر این ، آنها باید خروجی سریع تری نیز داشته باشند. به همین دلیل شما همیشه باید در این زمینه با متخصصان کار کنید.

اما استخدام یا جستجوی متخصص در این زمینه ممکن است کمی مشکل باشد. بنابراین ، استخدام از خارج ممکن است در این موارد معمول نباشد.

 

در حال توسعه تیم

سعی کنید ببینید شرکت های دیگر در این زمینه چه کاری انجام می دهند یا از کجا منابع انسانی خود را استخدام می کنند. اینها برخی از مهمترین عوامل در مورد بلاکچین برای بنگاههای اقتصادی است. علاوه بر این ، برای تجارت خود ، شما به تیمی از افراد نیاز دارید که دارای مهارت ، رهبری و همراه با عدم فعالیت هستند. اما کارگروه شما نیز باید متمرکز شود و فقط بر روی پروژه شرکت متمرکز باشد.

هدف تیم شما باید باشد –

 • موارد مفید استفاده از بلاکچین سازمانی را ایجاد کنید
 • ایجاد بلاکچین برای قابلیت های سازمانی از ابتدا
 • فرآیندهایی را برای مراحل مختلف پروژه کوچک ایجاد کنید
 • فرایندها را امتحان کنید تا از کمال اطمینان حاصل کنید
 • هر زمان که لازم شد بیشتر به دنبال متخصصان باشید
 • از استاندارد ویژه ای برای پروژه بلاکچین برای شرکت پیروی کنید

 

لیستی از مهارتهایی که گروه ویژه شما نیاز دارد –

 • درک عمیق از کل مفهوم فناوری بلاکچین و مدل آن.
 • توانایی ایجاد قرارداد هوشمند از ابتدا.
 • درک عمیق از ساختار معمولی داده ها و چگونگی پیوند آنها با برنامه ها.
 • متخصص رمزنگاری.
 • مهارت های به روز کدگذاری.
 • امکان پیاده سازی بلاکچین به عنوان یک سرویس.

 

 • تیم های خود را آموزش دهید

اکنون زمان آن فرا رسیده است که شما به تیم وظیفه خود آموزش دهید. آموزش همیشه اجباری است حتی اگر آنها متخصص باشند اما هنوز هم با شرکت های شما کنار می آیند اما برای هر کس کمی جدید است. بنابراین ، مطمئن شوید که توسعه دهندگان موجود را به همراه جدیدترین نسخه های اضافی آموزش می دهید.

منابع آنلاین را امتحان کنید پورتال های زیادی برای آموزش از جمله فیلم های YouTube یا پادکست ها وجود دارد تا بیشتر در هسته فن آوری غوطه ور شوید. مقرون به صرفه خواهد بود زیرا بیشتر این مطالب در واقع رایگان هستند.

همچنین آموزش به آنها برای همکاری و کار در یک محیط دوستانه نیز مهم است. بنابراین ، می توانید دوره های تیم سازی را امتحان کنید تا پیوندی عالی بین اعضای گروه ویژه خود و شما برقرار کند. به این ترتیب می توانید علاقه مندی بیشتری به پروژه داشته باشید.

نگاهی به آنچه که مواد آموزشی باید شامل شود –

 • بلاکچین چیست و کاربرد آن همراه با مزایا.
 • تأثیر بلاکچین بر موسسات اقتصادی و مالی.
 • مطالعات موردی بلاکچین محبوب برای پیاده سازی های سازمانی.
 • خلاصه فنی نحوه کارکرد مدل و چالشهایی که می تواند باشد.
 • چه ابزارهایی در بازار موجود است.

 

 • تدوین استراتژی

اکنون وقت آن است که استراتژی را با تیم خود توسعه دهید. بدون داشتن یک استراتژی محکم ، اجرای پروژه و بازاریابی عاقلانه آن دشوار خواهد بود. از آنجا که تعداد زیادی بلاکچین را برای پیاده سازی شرکت در بازار پیدا می کنید ، مجبورید مجموعه اهداف خود را ایجاد کنید. اما این روند می تواند سخت و غلبه بر چالش ها کاملا طاقت فرسا باشد.

اما نگران نباشید ، بسیاری به آرامی روی آن کار می کنند و شما نیز می توانید. حتماً فکر می کنید چرا استراتژی اولین قدم در تحول است؟ اما واقعیت این است که بدون شروع کار و آموزش مناسب نتیجه استراتژی خوبی حاصل نخواهد شد. 

بنابراین ، بهتر است با مشت تمرین بروید تا آنها بتوانند استراتژی های خوبی ارائه دهند. 

فرصت های بیشتری برای استفاده از شرکت خود پیدا کنید. می توانید از خواسته های مشتری برای یافتن ویژگی های جدید احتمالی استفاده کنید. بنابراین ، بررسی کنید مشتری چه می خواهد و چگونه می خواهد. سعی کنید استراتژی اعدام خود را بر همین اساس بنا کنید.

همچنین ، چالش های مسئله سنتی را که پروژه شما در صورت بازاریابی پروژه حل خواهد کرد ، بیان کنید. اگر بتوانید بلاکچین خود را برای پروژه های سازمانی به طور کارآمد به بازار عرضه کنید ، تأثیر بیشتری در بازار خواهد داشت.

 

 • ارتباطات داخلی و خارجی را توسعه دهید

این آخرین ، اما یکی از مهمترین مراحل است. شما باید ارتباطات داخلی و خارجی خود را بر این اساس حفظ کنید زیرا نتیجه احتمالی پروژه شما را مشخص می کند. سعی کنید رابطه خوبی با ذینفعان برقرار کنید.

تأثیر پروژه خود را در مقابل همه سرمایه گذاران خود ارزیابی کنید. اگر بتوانید پیام را با موفقیت پخش کنید ، می توانید آنها را تحت تأثیر قرار دهید و امیدوارم که روی پروژه ادامه دهید.

علاوه بر این ، مطمئن شوید که پروژه شما در چارچوب قانون باشد. هر چیزی خارج از قانون می تواند واکنش بدی را برای مصرف کنندگان ایجاد کند. بنابراین ، سعی کنید همه مقررات را پوشش دهید. علاوه بر این ، برقراری ارتباط با مشتریان نیز شاید شما از راه اندازی محصولات خود خبر داده اید و مشتری شما باید در مورد آن س questionsالات خاصی داشته باشد.

سعی کنید درمورد پروژه بلاکچین خود به آنها خوراک مناسبی بدهید. به این ترتیب شما واکنش مثبتی از طرف آنها ایجاد خواهید کرد.

 

فصل 10: کلمات نهایی

فناوری بلاکچین با گذشت زمان در حال پیشرفت است. طبق Gartner Trend Insights ، یک شرکت واحد ایجاد شده در بلاکچین تا سال 2022 بیش از 10 میلیون دلار ارزش دارد. اما این چیزی نیست که ما را شوکه کند. به گفته آنها ، آنها انتظار دارند كه تمام مشاغل این صنعت تا سال 2025 176 میلیارد دلار و تا سال 2030 نیز 3.1 تریلیون دلار باشد..

بنابراین ، این یک صنعت عظیم خواهد بود. اگر اکنون فرم لک خود را برطرف نکنید ، ممکن است عقب بمانید. ما قبلاً چند ترفند برای اطمینان از جایگاه خود در این ارزش 3 تریلیون دلاری به شما گفته ایم. بنابراین ، چه چیزی منتظر است؟ اکنون کاوش بلاکچین را شروع کنید!

 

آیا شما یک DOER هستید؟ اکنون به انجمن ما بپیوندید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector