Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain For Government: تمرکززدایی در هسته

فناوری Blockchain یک فناوری بالقوه است که می تواند به راحتی خدمات دولت را بهبود بخشد و حقوق شهروندی منصفانه و شفاف را تقویت کند. بنابراین ، بلاکچین برای دولت یک فناوری پر زرق و برق است که می تواند فرآیندهای دولتی را بهینه کند و یک اشتراک امن و در عین حال کارآمد را ارائه دهد.

علاوه بر این ، بلاکچین برنامه های متعدد و زیادی برای عموم مردم یک کشور دارد. علاوه بر این ، با استفاده از فناوری بلاکچین ، آنها در نهایت می توانند خدمات مختلف ارائه دهند ، بروکراسی را از بین ببرند ، از تقلب در مالیات جلوگیری کنند و هدر رفت را کاهش دهند. بنابراین ، چه راهی بهتر می تواند برای استفاده دولت از آن استفاده شود ، درست است?

از طرف دیگر ، مفهوم پول نقد دیجیتال می تواند هر سیاست معامله بزرگی را که دارند ، هموار کند. همچنین به دولت ها کمک می کند تا معاملات مالی خود را تغییر شکل دهند. همانطور که قبلاً مشاهده کردید ، موارد زیادی برای استفاده از بلاکچین وجود دارد.

با این وجود ، به دلیل فناوری نسبتاً جدید بلاکچین ، بسیاری از دولت ها علاقه زیادی به استفاده از آن ندارند. به همین دلیل است که امروز ، ما در مورد بلاکچین برای دولت صحبت خواهیم کرد و اینکه آیا این یک الزام برای دولت است یا نه.

بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

Contents

فهرست مطالب

فصل 1: خدمات دولتی متمرکز به چه معناست?

مسئله نهادهای دولتی این است که بیش از حد متمرکز هستند. در واقع ، تعداد انگشت شماری از خدمات وجود دارد که کاملاً با اوضاع نابسامان سازگار نیست. بله ، سیستم های متمرکز بد نیستند ؛ با این حال ، در بسیاری از موارد ، مقامات تمایل دارند از قدرت خود برای ارتقا promote بی انصافی استفاده کنند.

بعلاوه ، هیچ جای انتقادی وجود ندارد زیرا مقامات متمرکز قدرت زیادی در اختیار دارند. این جایی است که سلطنت افزایش می یابد ، و مردم از قدرت خود برای اخراج افراد استفاده می کنند و زمینه عادلانه ای برای هیچ کس ایجاد نمی کند.

از طرف دیگر ، این خدمات دولتی نمی توانند همانطور که دولت ادعا می کند ، حقوق شهروندی را ارائه دهند. به طور خلاصه ، رابطه بین دولت و شهروند بسیار فاصله دارد. بنابراین اگر مردم داخل دولت را تأیید نکنند ، رشد اقتصادی یک کشور در معرض خطر بزرگی است.

هر جنبه از خدمات دولتی ما مستعد فساد و سایر ناکارآمدی ها است. با این حال ، برای اینکه بینش بیشتری نسبت به کل طیف داشته باشید ، در مورد نقطه درد سیستم دولتی صحبت خواهیم کرد. بنابراین ، بیایید شروع کنیم!


آیا می خواهید درباره Blockchain بیشتر بدانید؟ اکنون ارائه Blockchain را بررسی کنید!

فصل 2: ​​Blockchain برای دولت – نقاط درد سازمان های دولتی

سیستم های دولت متمرکز در بحث خدمات عمومی نام بدی دارند. علاوه بر این ، مردم تمام وقت از اینکه مجبور به انجام هر کاری که شامل دولت شود ، هراس دارند. این شامل خدماتی مانند انتظار در صف های طولانی برای پر کردن فرم ها ، روند بسیار آهسته برای پر کردن مالیات است. بنابراین ، اکثر شهروندان احساس می کنند که افسران دولتی 100٪ پول خود را نمی دهند یا برای اداره یک کشور کافی نیستند.

بلاکچین برای دولت

ما نمی توانیم کاملاً با آنها مخالف باشیم. با این حال ، دلایل خاصی وجود دارد که دولت از هر لحاظ کمبود دارد.

ما برخی از نکات درد یک سازمان دولتی را خواهیم دید تا اطلاعاتی در مورد چرایی کار نکردن آنها در این زمینه بدست آوریم.

 • عملیات مات

سازمان های دولتی از هر لحاظ فاقد شفافیت هستند و هیچگونه به روزرسانی در زمان واقعی جریان گردش پول وجود ندارد.

همه کارهایی که دولت ها انجام می دهند کمی مرموز به نظر می رسد ، فکر نمی کنید؟ مخصوصاً وقتی صحبت از دسترسی کم اسناد و اطلاعات کافی در مورد چگونگی هزینه دولت برای پرداخت مالیات توسط دولت است.

بعلاوه ، بسیاری از اوقات ، شهروندان حتی در دسترسی به اطلاعات شخصی خود نیز مشکل دارند. از طرف دیگر ، آنها باید یک سال صبر کنند تا بدانند آیا دولت تمام پول مالیات آنها را خرج می کند یا خیر.

بنابراین ، هیچ به روزرسانی در زمان واقعی در مورد پول مالیات یا جریان نقدی وجود ندارد. علاوه بر این ، به نظر می رسد که پول همیشه در هوای مطبوع ناپدید می شود. ما نمی گوییم دقیقاً همان اتفاقی می افتد اما عدم شفافیت باعث می شود که چنین چیزی به نظر برسد.

مسئله این است که وقتی شفافیت وجود نداشته باشد ، زمینه پاسخگویی نیز وجود ندارد. علاوه بر این ، به نظر می رسد که ارگان های فدرال همیشه جلسات محرمانه ای دارند و گزارش های ذهنی شهروند را بیشتر مشکوک می کند. بنابراین ، به نوعی ، دولت با عملیاتی مات روبرو است که اعتماد دولت-شهروند را از بین می برد.

 • ناکارآمد و کند

چه چیزی می تواند بهترین نمونه از روند ناکارآمد و کند نسبت به روشن کردن گزینه بایگانی باشد؟ برای هر نوع مزایایی ، شهروندان باید آنها را ثبت کنند. علاوه بر این ، فرآیند کاملا طولانی است و مهمتر از آن مراحل مختلفی برای پردازش نیاز دارد.

مسئله دیگر روند تشکیل پرونده پیش است. این سیستم به قدری کند است که مردم باید سه تا چهار ماه قبل پرونده خود را تنظیم کنند. بعلاوه ، هر برنامه دولتی به مستندات شخصی افراد نیاز دارد. بنابراین ، آنها کسانی را که از پورتال های آنلاین یا نامه های پستی استفاده می کنند جمع می کنند. با این حال ، روند راستی آزمایی چند مرحله ای انسان نیز مدت زمان زیادی طول می کشد.

علاوه بر این ، انتقال وجه بیشتر به نامه حلزون متکی است و در موارد مختلف ، چک ها به موقع نمی رسند. ناگفته نماند غالب فعالیت های کلاهبرداری است.

 • مشکلات حریم خصوصی

بدون رعایت حقوق حریم خصوصی شهروندان ، سازمانهای دولتی اطلاعات خصوصی هر شهروند را بدون شفاف سازی کامل ذخیره می کنند. در حالی که ممکن است دقیقاً ندانیم که همه پول مالیات ما دقیقاً به کجا می رود ، اما دولت اطلاعات شخصی ما را ذخیره می کند. اما آنها چگونه این را انجام میدهند?

در واقع بسیار آسان است. معمولاً بسیاری از خدمات دولتی واقعیت جاسوسی را به نام سایر خدمات پنهان می كنند. علاوه بر این ، به عنوان مثال ، بخشهای دفاع را در نظر بگیرید ، آنها با استفاده از فن آوری پیشرفته خود ، به نام ارائه امنیت امنیت ، زندگی خصوصی ما را جستجو می کنند.

بعلاوه ، تلفن های همراهی که از آنها استفاده می کنیم حتی جاسوسی بر روی ما هستند با این حال ، هیچ توضیحی رسمی درباره آن وجود ندارد. بنابراین ، اگر دولت ابزارهای دیگری برای جمع آوری اطلاعات بدون حمله به حریم خصوصی داشته باشد ، این یک راه حل عالی برای این مشکل خواهد بود.

 • فساد گسترده

جعل داده ها ، سرقت هویت ، کلاهبرداری مالیاتی ، جاروبرقی های شخصی فاسد ، سازمان های دولتی ایجاد کننده فساد در هر بخش. بعلاوه ، وقتی نوبت به انتخابات محلی می رسد ، فساد اجازه نمی دهد که یک سیستم رای گیری عادلانه اتفاق بیفتد.

در حقیقت ، عدم صداقت در تمام بخشهای دولت وجود دارد. با این حال ، شهروندان نیز صادقانه رانده نمی شوند. بسیاری از شهروندان مرتکب اقدامات متقلبانه مانند فرار مالیاتی ، مرگ مرحله ای برای تأمین اجتماعی ، ادعاهای بیمه دروغ و موارد دیگر می شوند.

در حقیقت ، فساد از پایین ترین سطح خدمات دولتی تا سناریوی فدرال و ریاست جمهوری ادامه دارد.

 • بیهوده و گران

بسیاری از بخشهای عمومی به دلیل هدر رفتن میلیاردها دلار برای سو mis مدیریت بی فایده هستند و گران می شوند. علاوه بر این ، با تمام مراحل ثبت نام ، تأیید اسناد ، و کار کارگران مورد نیاز برای این وظایف واقعاً هزینه زیادی می گیرد. نیازی به گفتن نیست که همه اینها کاملاً بیهوده است.

در حقیقت ، اگر این وظایف بتوانند به روشی دقیق و دقیق عمل کنند ، در این صورت دولت می تواند هر ساله میلیاردها پول پس انداز کند. جنبه های دیگر این است که دولت با توسعه کشور بزرگتر می شود و رشد می کند. بنابراین ، پیگیری هزینه ها نیز بسیار دشوار می شود.

بسیاری از افسران دولتی نیز صرفاً برای منافع خود قبض های جعلی تهیه می کنند و پول زیادی می گیرند.

 • محاسبه نادرست هزینه

محاسبه هزینه برای هر بخش دولتی در اکثر مواقع نادرست به نظر می رسد. بودجه خیلی زیاد یا خیلی کم است در واقع ، افراد پشت این سیستم بودجه بندی مقصر واقعی هستند. یا کار خود را کم می کنند و اطلاعات دقیق ارائه نمی دهند.

یا به دلیل ماهیت سو mis مدیریت ، در نهایت آنها به اطلاعات واقعی دسترسی ندارند. به هر حال ممکن است ، بخش های دولتی از نظر پروژه های دولتی همیشه کم یا زیاد دریافت می کنند.

بنابراین ، یک مشکل بزرگ اقتصادی وجود دارد که با گذشت روزها دائماً پیل می شود.

 • عدم دیجیتالی شدن

ادامه دادن یا استفاده از فن آوری مدرن یکی از قوی ترین موارد دولت نیست. آنها دیجیتال سازی ندارند یا تمایلی ندارند. در واقع ، آنها تمایل دارند بارها و بارها از شبکه های قدیمی استفاده کنند. حتی اگر هنوز راه حل بسیار بیشتری وجود دارد ، آنها هنوز آماده نیستند که از روشهای قدیمی خود استفاده کنند.

در نتیجه ، دولت نمی تواند به شهروندان آنها لوکسی را که شایسته آن است ، ارائه دهد. زیرا در بسیاری از موارد کشورهای پیشرفته دیجیتالی سازی پیشرفته را برای شهروندان خود ارائه می دهند ، در حالی که در کشورهای در حال توسعه این یک اتفاق نادر است.

 • شبکه منسوخ شده

سیستم شبکه داخلی هر سازمان دولتی در شبکه های قدیمی اجرا می شود که ناکارآمد و کند است. بعلاوه ، به نظر می رسد روند استفاده از شبکه های قدیمی روز به روز رشد می کند. تمام نهادهای دولتی هنوز همان سیستمی را دارند که در دهه 90 انجام می دادند.

بله ، تغییرات به آرامی در بین آنها اتفاق می افتد ، اما با این سرعت ، بیرون آمدن همه شبکه های قدیمی سال ها طول می کشد.

بعلاوه ، وقتی دولت از شبکه های قدیمی استفاده می کند ، بسیاری از شهروندان که در این مکان ها کار می کنند نیز با استفاده از شبکه های قدیمی گیر می افتند.

این شبکه ها نه تنها قادر به انجام کار نیستند بلکه خطرات امنیتی زیادی نیز دارند.

 • بی کفایتی در تأمین حقوق شهروندی

دولت ها در ارائه حقوق شهروندی صالح نیستند ، و این باعث ایجاد نارضایتی در شهروندان یک کشور می شود. در هر انتخابات ، احزاب قول های خاصی می دهند؛ با این حال ، تعداد انگشت شماری از آنها آنها را نگه می دارند.

در پایان ، شهروندان با یک دولت معمولی گیر می افتند که می تواند همه قول ها را بدهد اما در واقع نمی تواند آن را عملی کند. در واقع ، این باعث می شود شهروندان دولت خود را به عنوان موجودی نالایق نشان دهند که نمی تواند کار را به پایان برساند.

فصل سوم: چگونه بلاکچین می تواند در بخشهای دولتی بدرخشد

فناوری Blockchain به دلیل کارکردهای بسیار زیاد به عنوان سیستم مدیریت دارایی ، از مدتی در حال افزایش است. عمدتا به این دلیل است که بیشتر ادارات دولتی به مدیریت دارایی و قابلیت معامله نیاز دارند.

همانطور که قبلاً گفتیم ، روش معمول برخورد دولت با مدیریت کاملاً منسوخ شده است.

به همین دلیل بلاکچین برای دولت می تواند یک راه حل عالی برای آن باشد. در واقع ، هر ساله ، ما از مدیریت سیستم مبتنی بر کاغذ دور می شویم. بنابراین ، استفاده از بلاکچین برای دولت می تواند بستر مناسبی در اینجا باشد.

علاوه بر این ، با بلاکچین برای خدمات دولتی ، فناوری وب 3.0 ارائه می شود و می تواند ذخیره سازی سوابق جدید ، سیستم های رأی گیری ، تحویل مراقبت های بهداشتی ، درگاه های مالیاتی و بسیاری دیگر را مدیریت کند..

بنابراین ، با استفاده از بلاکچین برای خدمات دولتی ، اکنون افراد می توانند به طور مستقیم با سایر احزاب دولتی نیز همکاری کنند.

با این حال ، امروز ، ما در مورد برخی از مزایای اصلی بلاکچین برای طرح دولت صحبت خواهیم کرد. بنابراین ، بیایید ببینیم این ویژگی های بلاکچین چیست!

درباره تاریخچه بلاکچین اکنون بیشتر بیاموزید!

 • تعاملات و معاملات بی اعتماد

Blockchain برای خدمات دولتی تعاملات مستقیم نظیر به نظیر را در کانالهای خصوصی همراه با معاملات بی اعتماد با تأیید صحیح ارائه می دهد. علاوه بر این ، این یک ویژگی مهم است زیرا از مشکلات اعتماد خلاص می شود و کاملاً به سیستم کاغذی متکی نیست.

علاوه بر این ، اگر بلاکچین برای خدمات دولتی از فناوری ثبت نام شهروندان استفاده کند ، آنگاه یک I.D مبتنی بر بلاکچین دریافت می کنند. بنابراین ، آنها در نهایت می توانند از آن برای حمایت از دولت بدون معاملات کلاهبرداری در زمان واقعی خود در معاملات شهروندان استفاده کنند.

بعلاوه ، وقتی شهروندان به اسناد خود در بلاکچین سیستم عامل دولت دسترسی پیدا کنند ، هر سند به صورت ایمن ذخیره می شود. در واقع ، این برنامه همچنین می تواند از طرح های حفظ حریم خصوصی شخصی همراه با بی اعتماد و بوروکراتیک تمام تعاملات استفاده کند. بنابراین ، در پایان ، هر سرویس بسیار مقرون به صرفه تر خواهد شد.

 • امنیت

این می تواند لایه هایی با امنیت بالا ارائه دهد که به دور نگه داشتن هکرها از اطلاعات حساس کمک می کند. در واقع ، اهداف اصلی هکرها دولت ها هستند و آنها سعی می کنند حریم خصوصی شهروندان را زیر و رو کنند. ناگفته نماند ، آنها همچنین با سرقت مبلغ هنگفتی از سازمان ها ، هر سازمان را مختل یا صدمه می زنند.

با این حال ، با کمک بلاکچین خدمات دولتی به راحتی می توانید از پس این مسائل امنیتی برآیید. بعلاوه ، هنگامی که از حافظه داده توزیع شده در شبکه محافظت شده استفاده می کنید ، ورود به سیستم برای هکرها بسیار دشوار می شود.

معمولاً یک هکر فقط باید یک سرور را هک کند. با این حال ، با توزیع کاربران در سراسر جهان ، آنها مجبور به هک کردن تمام کاربران ارائه شده در مشعل هستند. بنابراین ، اگر میلیون ها کاربر در شبکه داشته باشید ، او مجبور است میلیون ها سرور را هک کند ، که این غیرممکن است. این بلاکچین در دولت مطمئناً از هر لحاظ به ما کمک می کند.

 • ذخیره ضبط غیرقابل تغییر

بلاکچین برای دولت ذخیره سازی سوابق تغییرناپذیری را ایجاد می کند که می تواند به دولت ها کمک کند هر اطلاعاتی را بدون هیچ گونه دستکاری در آنها ذخیره کنند. در حقیقت ، دولت ها از داده های ما برای پیش بینی یا پیش بینی ، انجام تجزیه و تحلیل سیاسی ، برنامه ریزی بودجه و موارد دیگر استفاده می کنند.

بنابراین ، هرچه داده ها از امنیت بیشتری برخوردار باشند ، بهتر است. بنابراین ، برای این منظور ، آنها باید آنها را در یک مکان دقیق و غیر قابل هک ذخیره کنند. اینجاست که بلاکچین خدمات دولتی وارد عمل می شود. علاوه بر این ، ویژگی تغییرناپذیری اطمینان می دهد که فضای ذخیره سازی قابل نفوذ یا تغییر نیست. بنابراین ، هیچ کس نمی تواند آنها را در سیستم عامل بلاکچین دولتی دستکاری کند.

بنابراین ، باعث اعتماد و شفافیت بلاکچین در خدمات دولتی می شود. ما مطمئناً می دانیم که همه آمارها واقعی هستند زیرا هیچ کس نمی تواند آنها را برای بلاکچین در برنامه دولت دستکاری کند. بنابراین ، در پایان ، این امر همچنین مقیاس عالی مدیریت اقامت و هویت را بهبود می بخشد.

 • کارایی بهبود یافته

همچنین با خلاص شدن از شر اشخاص ثالث و تأیید سریع اسناد در شبکه ، کارایی بیشتری برای دولت ها فراهم می کند. بنابراین ، با استفاده از پروتکل تأیید در blockchain برای شبکه دولتی ، شما به یک منبع انسانی اضافی برای مدیریت موضوع نیاز ندارید.

به طور خلاصه ، بدون مشکلات یا خطاهای زیاد ، کارایی بیشتری خواهید داشت. علاوه بر این ، با کمک معاملات فوری ، نیاز به منابع شخصی یا اضافی در بخش معاملات کمتر خواهد بود. به دلیل ویژگی قرارداد هوشمند در بلاکچین برای برنامه دولت ، توافق در شبکه امکان پذیر است.

بنابراین ، دولت بلاکچین می تواند روش های معمولی را نیز تغییر دهد.

 • کم هزینه

بلاکچین برای خدمات دولتی هزینه کمتری دارد و ساده سازی همه چیز باعث کاهش اتلاف بودجه می شود. به یاد دارید که هزینه خدمات دولت چقدر بیش از نیاز است؟ ناگفته نماند ، هدر رفتن پول هر ساله اتفاق می افتد.

خوب ، بلاکچین در دولت می تواند در این زمینه کمک کند. در حقیقت ، بلاکچین برای خدمات دولتی ممکن است سرمایه گذاری زیادی به نظر برسد ، اما با ارائه دهندگان BAAS ، واقعا مقرون به صرفه است.

همچنین ، برای حفظ فناوری خارجی مجبور به استفاده از نیروی اضافی نخواهید بود اما مستقیماً از متخصصان کمک می گیرید. بنابراین ، دولت های متکی به بسیاری از خدمات بیهوده از بین می روند و هزینه های بودجه و خدمات در نهایت بسیار کمتر خواهد بود.

 • کاهش فساد و شفافیت

با داشتن پایگاه داده و سیستم رهگیری تغییرناپذیر ، دولت ها می توانند سرانجام فساد را کاهش داده و شفافیت را ارتقا دهند. در حقیقت ، همانطور که قبلاً می دانید ، در دولت فساد زیادی وجود دارد. با این حال ، باید یک روش خوب برای شناسایی یا متوقف کردن آن در یک زمان وجود داشته باشد.

با این حال ، با داشتن یک پایگاه داده تغییرناپذیر از بلاکچین برای خدمات دولتی ، بالاخره صداقت و شفافیت را ارتقا می دهد. بنابراین ، این امر همچنین می تواند پیوند بین دولت و شهروندان را ترمیم کند. بعلاوه ، با کمک بلاکچین در شبکه دولتی ، شهروندان می توانند از جریان وجه نقد مطلع شوند.

مردم نسبت به پورتال های خبری بسیار بی طرف تر خواهند بود و رای گیری منصفانه تر خواهد بود. بنابراین ، بالاخره یک کشور می تواند بدون هیچگونه انرژی منفی شروع به رشد کند.

 • احراز هویت

با احراز هویت ، فقط افراد خاص می توانند به اطلاعات حساس دسترسی داشته باشند. هیچ کاربر دیگری نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند. بله ، این یک فاکتور مهم است که صحبت از دولت است. در واقع ، همه خدمات دولت ها خدمات عمومی هستند. با این حال ، یک سازمان نمی تواند هر اطلاعاتی را که در انظار عمومی منتشر می شود ، فاش کند.

به همین دلیل است که وقتی صحبت از بلاکچین برای خدمات دولتی می شود ، نیاز به احراز هویت مطلق است. بعلاوه ، فقط افراد دارای رتبه بالاتر می توانند به اطلاعات حساس دسترسی داشته باشند ، نه شخص دیگری.

برای آشنایی بیشتر با بلاکچین ، ارائه مقدماتی Blockchain را بررسی کنید!

فصل چهارم: بلاکچین احتمالی برای موارد استفاده از دولت

Blockchain برای موارد استفاده دولتی

 • رأی دادن

مهم نیست که به چه چیزی اعتقاد دارید ، اما باید اعتراف کنید که تلاش برای تأثیرگذاری روی سیستم رای گیری به طور مصنوعی از دیرباز وجود داشته است. بنابراین ، این یک مسئله مهم در دولت است. به دلیل ماهیت فضای سیاسی ، اکثر مردم جعل می کنند یا سعی می کنند نیرو خود را فریب دهند.

به عنوان مثال ، در سال 1844 ، آرا in در تامانی هال در شهر نیویورک 55000 رأی را گزارش داد. با این حال ، مسئله فقط 41000 رای دهنده واجد شرایط رای دادن بود ، بنابراین 14000 رای اضافی کپی بود!

تعداد بی شماری از آرا illegal غیرقانونی در آنجاست.

بنابراین ، بلاکچین برای موارد استفاده از دولت می تواند مناسب ترین گزینه برای این برنامه باشد. بعلاوه ، سرانجام جلوی درگیری خارجی در انتخابات را خواهد گرفت. علاوه بر این ، بسیاری از ایالات در حال آزمایش بلاکچین برای موارد استفاده دولت در بخش رأی گیری هستند.

بعلاوه ، امکان رأی دادن صحیح از خانه با استفاده از اینترنت باعث افزایش مشارکت رای دهندگان در کنار راحتی بیشتر می شود. علاوه بر این ، از آنجا که زنجیره بلوک برای موارد استفاده دولت ، تغییرناپذیری ایجاد می کند ، به این معنی است که هیچ کس نمی تواند در نتایج رای گیری دستکاری کند.

بنابراین ، سرانجام ، قضاوت عادلانه آغاز خواهد شد و شهروندان حقوق خود را پس می گیرند.

 • ارزهای دیجیتال ملی

بلاکچین نه تنها یک پلتفرم ارائه می دهد ، بلکه گزینه ای را برای راه اندازی ارز دیجیتالی خود ارائه می دهد. چه فناوری می تواند برای ذخیره ارزهای دیجیتال مناسب تر از بلاکچین باشد ، درست است?

به نظر شما ارزهای دیجیتال دور از ذهن به نظر می رسند ، اما بسیاری از کشورها هستند که اقتصاد در آن فروپاشیده است و برای بازگشت به پول نیاز به ارز جدید دارند..

به عنوان مثال ، اقتصاد ونزوئلا سقوط کرد ، و اکنون آنها به دنبال ارزهای دیجیتال ملی هستند تا بتوانند از آن استفاده کنند. اما بگذارید به شما بگوییم چگونه ارز دیجیتال ملی یک راه حل عالی برای کنترل اقتصاد یک کشور است.

از آنجا که همه چیز دیجیتال است ، بنابراین کنترل جریان ارز با توجه به تقاضا آسان تر خواهد بود. علاوه بر این ، با مقررات مناسب و ذخیره سازی سطح بالا ، یک دولت می تواند از هر زمان دیگری قدرتمندتر باشد ، زیرا مجبور نیستند منابع خود را برای مدیریت هدر دهند.

بلاک چین بزرگ دیگر برای موارد استفاده دولت کاهش ارزهای مبتنی بر کاغذ است. از طرف دیگر ، این امر نه تنها باعث پایداری در استفاده می شود ، بلکه روند پولشویی را نیز متوقف می کند.

علاوه بر این ، با ارز دیجیتال ردیابی هر ارز استفاده شده برای اهداف غیرقانونی در بلاکچین برای شبکه دولتی آسان تر خواهد بود.

 • مرز و گشت گمرک

گمرک و کنترل مرزی بسیاری از کالاهای وارداتی غیرقانونی را در مرزها توقیف می کند. با این حال ، مقدار زیاد آن کالاهای دستگیر شده فقط یک سوزن در انبار کاه است. هر ساله میلیاردها کالا به صورت غیرقانونی وارد کشورها می شوند و با نرخ کمتری فروخته می شوند. نه تنها به درآمد دولت آسیب می رساند ، بلکه بدون پرداخت مالیات نیز از بین می رود.

علاوه بر این ، بسیاری از مأموران گمرک فاسد هستند و برای سر خوردن آن رشوه می گیرند. بنابراین ، آنها به تنهایی رشد اقتصادی دولت را کاهش می دهند. به همین دلیل بلاکچین برای موارد استفاده دولت از این طریق می تواند واقعاً کمک کند.

این می تواند منشأ بیشتری از محل تولید کالاها ارائه دهد ، بنابراین تمام واردات غیرقانونی را برای همیشه متوقف می کند. علاوه بر این ، همچنین می تواند از شر افراد فاسد شده از گمرک خلاص شود و یک فضای شفاف را ارتقا دهد.

علاوه بر این ، سوابق سفارشی در زمان واقعی نیز باعث می شود که همه چیز در زنجیره بلوک برای دولت کنترل شود.

 • بودجه بندی

بودجه بندی برای هر دولتی معامله بزرگی است زیرا بودجه مناسب می تواند باعث کاهش اتلاف و سرمایه گذاری مناسب شود. به عنوان مثال شورای شهر نیویورک را در نظر بگیرید. شهردار 89 میلیارد دلار بودجه داد و شورای شهر خواستار بررسی دقیق تقاضا شد.

نیازی به گفتن نیست که شهردار نتوانست زمینه مناسبی را فراهم کند و خلا loهای زیادی وجود داشت. در واقع ، این یک صحنه کاملاً جدید نیست. بعلاوه ، هر ساله ، دولتها در بودجه بندی هدر می روند. علاوه بر این ، خیلی دیر است که شهروند متوجه می شود که پول مالیات خود واقعاً به کجا می رود.

بنابراین ، وقتی تعداد زیادی اتلاف در دولت وجود دارد ، بلاکچین برای سیستم دولتی می تواند در این مورد واقعاً بدرخشد. بلاکچین برای موارد استفاده دولت ، بودجه بندی شفافی را ارائه می دهد که در آن شهروند می تواند پول خود را واقعاً به کجا برساند.

علاوه بر این ، این همچنین باعث افزایش کارایی کلی می شود ، همچنین باعث کاهش اتلاف می شود. قبل از پذیرش هرگونه تقاضای بودجه ، مقامات می توانند دقیقاً ببینند که چه زمانی و در کجا قصد استفاده از پول را دارند.

 • ورود اطلاعات

چندی پیش در سال 2015 ، بخش H.R ایالات متحده با یک مسئله اساسی روبرو شد. در حقیقت ، آنها هک شدند و اطلاعات حساس زیادی به بیرون درز کردند. علاوه بر این ، جالبتر اینکه کشف این بدافزار بیش از یک سال در سرور آنها بود و آنها در 15 سال گذشته تمام سوابق را به دست آورده بودند.

با این وجود ، این یک گروه هک خارجی بود و اطلاعات شخصی 21.5 میلیون نفر را به خطر انداخت! بنابراین ، می بینید ، شما حتی در مدیریت ساده ورود اطلاعات نیز به حفاظت نیاز دارید.

با این حال ، با کمک زنجیره بلوکی برای موارد استفاده دولت ، اکنون دولت در نهایت می تواند از اقدامات امنیتی چند لایه استفاده کند. علاوه بر این ، با کمک بلاکچین برای برنامه دولت ، آنها می توانند هر گونه نقض را در زمان واقعی تشخیص دهند.

با توجه به اینکه ورود اطلاعات فقط شماره های تأمین اجتماعی نیست بلکه شناسایی حساس افراد مخفی است ، بلاکچین کاملاً منطقی است.

 • سیستم های دیجیتالی

نیازهای ذخیره سازی دولت بسیار زیاد است. در واقع ، فقط مراقبت از یک کابینت بایگانی پنج کشو به طور متوسط ​​2،603 دلار طول می کشد. علاوه بر این ، هزینه گذاری شامل دستمزد منشی ، هزینه کابینه ، هزینه فرم دفع پرونده ، هزینه های غیرمستقیم و بسیاری دیگر است.

علاوه بر این ، بایگانی ملی شامل پرونده های مربوط به سال 1775 است ، بنابراین شامل 12 میلیون نقشه ، نقشه معماری ، نمودار ، 400000 صدا و ضبط فیلم ، 10 میلیارد صفحه پرونده متنی و 50 میلیون عکس است..

آیا می توانید حجم عظیمی از نیازهای ذخیره سازی برای دولت را ببینید؟ و این فقط در آینده همراه با هزینه ها رشد خواهد کرد.

برای مقابله با آن ، بلاکچین برای موارد استفاده دولت می تواند کمک کند. با دیجیتالی کردن سیستم ، دیگر نیازی به مدیریت پرونده-کابینه نخواهد بود.

علاوه بر این ، این امر همچنین باعث کاهش میزان اسناد و مدارک می شود و هیچ مشکلی در پرونده وجود ندارد. بنابراین ، جستجو در یک پرونده و بدست آوردن اطلاعات در صورت لزوم بسیار راحت خواهد بود. علاوه بر این ، نگهداری همه چیز در بلاکچین برای شبکه دولتی نیز بسیار آسان است.

 • مدیریت داده بین آژانس

به دلیل عدم وجود یک سیستم مدیریت مناسب با آژانس ها ، میلیون ها دلار ضرر مالیات بر ارزش دلار وجود دارد. یک سیستم استاندارد درون بین اداری خواستار کاهش اتلاف است. با این حال ، سیستم موجود قادر به تحمل بار زیادی بین آژانس ها است.

بدیهی است که آژانس ها باید اطمینان حاصل کنند که از همه منابع و پول آنها خواسته می شود. نیازی به ذکر اطلاعاتی نیست که آنها هنگام آموزش افسران جمع می کنند. علاوه بر این ، هزینه های اضافی اداری نیز اتلاف بزرگی است.

با این حال ، با کمک بلاکچین برای موارد استفاده دولت ، این یک تکه کیک است. از آنجا که به آژانس ها امکان می دهد داده های خود را کنترل کنند ، اتلاف پول مالیات را کاهش می دهد. علاوه بر این ، اگر همه کارها به صورت آنلاین انجام شود ، همچنین به کاهش هزینه های آموزش کارمندان کمک می کند.

علاوه بر این ، چون شبکه به هیچ مدیریتی متکی نیست ، بنابراین نیازی به یک مرجع مرکزی در بلاکچین برای سیستم دولتی نخواهد بود.

 • تدارکات عمومی

برای فساد فزاینده در دولت ، بیشتر مردم در یک کشور بیش از حد از پرداخت رشوه برای دریافت خدمات می ترسند. بر اساس یک نظرسنجی اخیر ، ایالات متحده آمریکا از بین 180 کشور دارای رتبه 16 در رتبه بندی فساد است.

به نظر می رسد سایر کشورهایی که دارای رتبه های 135 تا 180 هستند ، رشوه خواری عواقب بیشتری دارند. بنابراین ، به دلیل مجازات بیش از حد برای فساد ، مردم این کشورها از سیاست های رشوه پیروی نمی کنند.

با این حال ، مجازات در ایالات متحده آمریکا بسیار کمتر از آن کشورها است ، و این دلیل افزایش فساد در همه جا است.

در واقع ، این سناریو ممکن است نتیجه خوبی به نظر نرسد. با این حال ، خبر خوب این است که بلاکچین برای موارد استفاده دولت می تواند کشور را در اینجا نیز نجات دهد. علاوه بر این ، از آنجا که همه چیز در فضای باز در دسترس خواهد بود ، مقامات می توانند به راحتی افراد فاسد را کشف کنند.

بنابراین ، دیگر هیچ نوع رشوه یا دستکاری در خدمات دولتی اتفاق نمی افتد. اگر شهروندان بتوانند به سوابق هزینه های دولت نگاهی بیندازند ، قطعاً فساد از بین می رود. بنابراین ، سرانجام ، تهیه عمومی امکان پذیر است.

 • سرویس مشترک

یکی دیگر از موارد استفاده عالی دولت بلاک چین ، بهبود خدمات مشترک است. در حقیقت ، مدل های خدمات اشتراکی زیادی وجود دارد ، اما متأسفانه ، آنها قادر نیستند کاملاً کارآیی 100٪ ارائه دهند.

بله ، آنها از سال 2013 بسیار پیشرفت کرده اند ، اما برای ادامه کار در آینده نیاز به استفاده مناسب از فناوری است. بنابراین ، اتخاذ یک سرویس مشترک مبتنی بر دانش و پیچیده تر ، به معنای کاهش هزینه بیشتر و درآمد بهتر است.

به همین دلیل استفاده از بلاکچین برای دولت به این روش مطمئناً مفید خواهد بود. علاوه بر این ، به راحتی می تواند هزینه های مربوط به هر مدل سرویس مشترک را ذخیره کند. علاوه بر این ، می تواند سیستم کلی مدل ها را نیز بهبود بخشد.

مسئله دیگر خدمات مشترک را بسیار تحت تعقیب قرار می دهد. این عملکردهای همپوشانی بین آژانس ها است. نه تنها به سازمانها آسیب می رساند ، بلکه یک مزیت رقابتی نیز ایجاد می کند که ضروری نیست.

بنابراین ، استفاده از بلاکچین برای دولت برای همیشه از وضعیت همپوشانی مراقبت می کند.

 • روند مالیات

یکی از موضوعات مهم هر دولتی کلاهبرداری مالیاتی است. بسیاری از شهروندان در داخل کشور هر ساله از پرداخت مالیات خود طفره می روند. علاوه بر این ، نه تنها بودجه دولت را کاهش می دهد ، بلکه اقتصاد را نیز بسیار بد می زند.

شما بدیهی است که هم اکنون می دانید که دولت از پول مالیات ما برای پرداخت بسیاری از خدمات مورد استفاده ما استفاده می کند. بنابراین ، هنگامی که به وظایف خود حمله می کنید ، در این مرحله به خود آسیب می رسانید. مشکل بزرگ دیگر ، روند مالیات است.

در واقع ، بسیار آزار دهنده و وقت گیر است. این امر منجر به بسیاری از مواقع انتظار در دفتر دولت می شود که باعث می شود افراد بیشتری اشتیاق کمتری نسبت به دادن مالیات به درستی داشته باشند.

با این حال ، با کمک موارد استفاده دولت بلاکچین ، می توان آن را دیجیتالی نیز کرد. دولت می تواند کلیه پرداخت های مالیات را پیگیری کند و به سرعت هرگونه فرار مالیاتی را تعیین کند. بعلاوه ، با کمک قراردادهای هوشمند ، روند مالیات بسیار ساده تر خواهد شد و هیچ وقت انتظار ندارید.

 • نقل و انتقالات بین دولتی

بخش انتقال درون دولتی کاملاً دارای تاریخ گذشته است. به دلیل عدم وجود یک پایگاه داده مناسب ، مبالغ زیادی در بودجه فدرال سازگار نیست. در نتیجه روند سازش این بودجه ها زمان زیادی می برد و حتی هزینه بیشتری نیز دارد.

علاوه بر این ، ارائه بودجه فدرال برای آینده نیز دشوار است. علاوه بر این ، بسیاری از چیزها گیر افتاده و حساب نمی شوند.

بنابراین ، نقل و انتقالات درون دولتی به عنوان نقطه ضعف دولت باقی مانده است. با این حال ، با موارد استفاده دولت بلاکچین ، سرانجام اوضاع می تواند تغییر کند. علاوه بر این ، می تواند روند سازش وجوه فدرال را خودکار کند. بنابراین ، دیگر نیازی به صرف هزینه یا وقت اضافی برای انجام این کار نخواهید داشت.

ناگفته نماند ، این می تواند هر ساله تریلیون دلار با معاملات غیر قابل تغییر پس انداز کند. چگونه می توانید آن را انجام دهید؟ خوب ، قرارداد هوشمند بلاکچین برای طرح دولتی توانایی مدیریت آن را دارد. در پایان ، شما یک سیستم مدیریت بیشتری دریافت می کنید و می توانید در هزینه های زیادی صرفه جویی کنید.

 • اقامت الکترونیکی

مفهوم اقامت الکترونیکی بسیار هوشمندانه است. در واقع ، دولت ها باید از مدیریت مناسب اقامت ، مانند مالکیت زمین ، اجاره ها و موارد دیگر استفاده کنند. با این حال ، به دلیل قدیمی بودن سیستم شبکه ، بسیاری از شهروندان حتی در اثبات مالکیت خود کوتاهی می کنند.

بعلاوه ، بارها هکرها اسناد را دستکاری می کنند و صفوف دیگران را به نام خود می گیرند. این امر منجر به ناامیدی بیشتر شهروندان می شود. مسئله مهم دیگر افزایش قیمت اقامت است که کار را برای هر سطح از شهروندان دشوارتر می کند.

برای اطمینان از اینکه همه چیز در یک سطح واحد است ، موارد استفاده دولت بلاکچین می تواند بهترین فناوری باشد.

با کمک موارد استفاده دولت بلاکچین ، دولت می تواند احراز هویت اقامت مجازی را ارائه دهد. بعلاوه ، یک شهروند دارای مالکیت زمین کلیه سوابق ذخیره شده در شناسنامه خود را بدست می آورد.

بنابراین ردیابی و دانستن اینکه آیا آن شهروند مالک آن ملک است یا نه آسان تر است. این فقط مربوط به اقامتگاه های داخلی نیست ، بلکه بسیاری از سازمان ها می توانند اسناد و مدارک خود را بصورت آنلاین نیز ذخیره کنند که قابل هک نیست.

 • هویت

دولت ها باید با مدیریت هویت در یک کشور روبرو شوند. این اطمینان حاصل می شود که آنها شهروندان خود را دارند و هیچ فرد خارجی در داخل کشور به طور غیرقانونی رفت و آمد نمی کند. بنابراین ، مدیریت هویت یکی از موضوعات مهمی است که در این گروه قرار می گیرد.

مسئله این است که ، بسیاری از بازیکنان بد هویت دیگران را می دزدند و دیگر جایی برای اثبات وجود خود نمی گذارند. ناگفته نماند ، هر جنایتکاری با استفاده از این هویت های جعلی مرتکب جنایات مختلف می شود. بنابراین ، هنگام ایجاد یا ذخیره هویت شهروندان در پایگاه داده ، برای امنیت قوی لازم است.

با کمک موارد استفاده دولت بلاکچین ، شهروندان می توانند هویت قابل حمل داشته باشند. بنابراین ، با یک هویت ، آنها می توانند از آن در هر دفاتر دولتی استفاده کنند و دسترسی پیدا کنند.

بدیهی است که برای دستیابی به خدمات خاص به این درجه احتیاج دارید. با این حال ، واقعا راحت می شود. مزیت بزرگ دیگر این است که شهروندان به داده های خود دسترسی پیدا می کنند. علاوه بر این ، هیچ سرقت هویتی با پروتکل های امنیتی چند لایه وجود ندارد.

 • بخشهای عدالت

عدالت قسمت بزرگی از دولت است. بدون توجیه و قانون مناسب ، هیچ کشوری نمی تواند به یک کشور بزرگ تر تبدیل شود. بنابراین ، وقتی کسی مرتکب جرمی می شود ، همیشه باید نتایج دقیق وجود داشته باشد. یک بخش عدالت لیبرال نمی تواند در داخل یک کشور به صلح برسد.

با این حال ، بخش دادگستری نیز بیش از حد خراب شده است. بعلاوه ، بسیاری تمایل دارند در مدارک دادگاه دستکاری کنند و افراد بی گناه را محکوم کرده و افراد گناهکار را از دست بدهند. در بسیاری از موارد ، هیئت منصفه نیز مسئول تصمیم گیری های اشتباه است.

به همین دلیل است که برای حفظ صحیح تمام شواهد ، ورود با مهر زمان به بلاکچین برای سیستم عامل بسیار مفید است. بعلاوه ، هرگونه تصمیم هیئت منصفه یا قاضی نیز دارای مهلت زمانی خواهد بود.

احراز هویت شواهد می تواند موارد بسیار خوبی برای استفاده دولت از بلاک چین باشد. علاوه بر این ، استفاده از فناوری افراد فاسد را از این امر دور نگه می دارد ، بنابراین عدالت صحیح رعایت می شود. بنابراین ، هیچ تعصبی نمی تواند اتفاق بیفتد.

 • بهداشت و درمان شهروندان

ارائه خدمات بهداشتی بهتر به شهروندان یکی از وعده های مهم هر دولتی است. اگر فردی نتواند چنین کاری انجام دهد ، روابط دولت و شهروند از بین می رود. با این حال ، بسیاری از بیماران حتی حق درخواست حریم خصوصی خود را ندارند.

در بسیاری از موارد ، بیماران به داده های خود دسترسی ندارند و پزشکان نمی توانند با حفظ حریم خصوصی آنها را تشخیص دهند.

به همین دلیل موارد استفاده دولت بلاکچین در اینجا بسیار مناسب است. علاوه بر این ، می تواند به کاهش زایمان های مراقبت های بهداشتی همراه با حفظ حریم خصوصی بیماران کمک کند.

علاوه بر این ، به روزرسانی هر گونه اطلاعات مراقبت های بهداشتی در بلاکچین کار ساده ای است. بیمار همچنین می تواند مدیریت داده های خود را هنگام درمان کنترل کند. آنها همچنین می توانند با پوشش بیمه خود ارتباط برقرار کنند و هزینه درمان را با آن پرداخت کنند.

 • مدیریت انرژی

مدیریت انرژی نیز یکی دیگر از موارد مهم استفاده از بلاک چین در دولت است. یک دولت یک کشور برای تأمین انرژی هر یک از ساختمانها و جاده ها همیشه باید جریان خوبی از انرژی را حفظ کند. با این حال ، به دلیل سو mis مدیریت در زنجیره انرژی عمومی ، انرژی زیادی برای پوشاندن هر زمین نیاز است.

این امر باعث قطع برق و بسیاری از مسائل دیگر می شود. برای کاهش این مشکل ، بلاکچین برای دولت واقعاً می تواند کمک کند. بعلاوه ، با مدیریت صحیح ، شهروندان می توانند با هزینه کمتری انرژی دریافت کنند. علاوه بر این ، آنها همچنین می توانند شروع به خرید و فروش قدرت صفحه خورشیدی خود کنند و تجارت کاملاً جدیدی ایجاد کنند.

 • توزیع رفاه

دولت ها همیشه بودجه سازمان های بهزیستی را دارند. علاوه بر این ، هر ساله ، افراد زیادی میلیون ها نفر در این سازمان های رفاهی حاکم کمک مالی می کنند. با این حال ، مشخص نیست که آیا پول واقعاً به افراد نیازمند کمک می کند یا خیر.

بنابراین ، معرفی بلاکچین برای اهدا و ردیابی کمک مالی ، شفافیت بیشتر را در موضوع افزایش می دهد. علاوه بر این ، همچنین می تواند باعث افزایش کارایی در توزیع رفاه شود. علاوه بر این ، در صورت بروز بلایا ، می تواند کمک های مالی را در مناطق آسیب دیده به طور خودکار انجام دهد. مورد استفاده جالب دیگر ، تخصیص بودجه در این سازمانها در صورت لزوم است.

بنابراین ، به طور خلاصه ، دولت در حال دستیابی به یک فناوری کاملاً خودکار و جامع برای مدیریت این بخش است.

 • جهانگردی

گردشگری یک بخش فوق العاده مهم برای هر دولتی است. این یکی از منابع بزرگ درآمد دولت است. با این حال ، این بخش نیز نیاز به برخی تغییرات دارد. با روند در حال تغییر ، اگر سایت های گردشگری به اندازه کافی از نظر فنی به روز نشوند ، مردم می توانند علاقه خود را به بازدید از دست دهند.

بنابراین ، معرفی بلاکچین برای راه حل های دولتی در اینجا می تواند ادویه گردشگری را تقویت کند. یک مثال احتمالی می تواند استفاده از ارزهای دیجیتال برای پرداخت هزینه جاذبه ها یا هزینه های هتل به جای پول فیات باشد. علاوه بر این ، استفاده از بلاکچین در سیستم مدیریت هتل همچنین می تواند نقدینگی زیادی را باز کند.

بنابراین ، با کمک بلاکچین برای سیستم دولتی درآمد بیشتری به همراه خواهد داشت.

 • امنیت اجتماعی

باید اطمینان خوبی از دولت برای شهروندان وجود داشته باشد. با این حال ، به دلیل عدم نظارت صحیح ، امنیت اجتماعی همیشه در دسترس نیست. به همین دلیل است که بسیاری از ترس در اواخر شب بیرون می آیند یا از استفاده از هر مکان آرام و کم جمعیت پرهیز می کنند.

در مورد دولت ، آنها باید امنیت را ارائه دهند ، اما اگر ملتی از زندگی خود در شرایط ناخوشایند می ترسد ، مطمئناً دولت نتوانست چنین کاری را انجام دهد. در اینجا ، بلاکچین برای دولت می تواند واقعاً بدرخشد زیرا می تواند مجوزهای اسلحه گرم مبتنی بر شناسه واقعی را برای محافظت ارائه دهد.

همچنین می تواند دقیقاً زمان و مکان استفاده از اسلحه گرم را ردیابی کند. همچنین ، ثبت توزیع شده فعالیت های مجرمانه یا هشدارها می تواند به افراد در نزدیکی هشدار برای مراقبت کمک کند.

 • ایمنی خودرو

خوب ، ما از وسایل نقلیه خود برای سفر بین المللی استفاده می کنیم ، مگر نه؟ حتی اگر هم اکنون سفرهای بین المللی بسیار راحت تر است ، اما هنوز مقررات مربوط به وسایل نقلیه همچنان یک گزینه خاص برای کشور است. بنابراین ، بسیاری از افراد یا سازمانهایی که با وسایل نقلیه سروکار دارند برای این مسئله روبرو هستند.

به طور خاص ، وقتی صحبت از تولیدکنندگان خودرو می شود ، آنها باید تمام قطعات را از مناطق مختلف با قوانین مختلف حمل کنند.

با این حال ، س isال این است که آیا می توانید اطلاعات خودرو یا شناسایی راننده را در سطح بین المللی و بدون نقض قوانین خاص کشور به اشتراک بگذارید?

خوب ، بله ، شما می توانید. موارد استفاده از دولت بلاکچین بهترین راه حل برای این مسئله است. با استفاده از بلاکچین برای دولت ، می توانید وسایل نقلیه را ثبت نام کنید ، تعمیر و نگهداری بهتری داشته باشید و قطعات را ردیابی کنید. همچنین ، با داشتن هویت راننده تأیید شده و خط مشی پرداخت ، شما تجربه سفر بین المللی فوق العاده ای خواهید داشت.

فصل پنجم: نحوه استفاده دولت های جهان از بلاکچین

دولت ها چگونه از فناوری Blockchain استفاده می کنند

 • چین

چین یکی از نمونه های پروژه های بلاک چین دولتی است. در حقیقت ، دولت چین مدت هاست که از زنجیره بلوک برای برنامه های دولتی استقبال می کند. علاوه بر این ، این کشور امیدوار است که به نیروگاه بلاکچینی تبدیل شود که هم از بلاکچین خصوصی و هم از بلاک چین عمومی استفاده کند.

یکی از این مثالها شامل همکاری شهر چانگژو و علی بابا برای تأمین اطلاعات مراقبت های بهداشتی در بلاک چین برای سیستم عامل است. علاوه بر این ، فدراسیون تدارکات و خرید چین همچنین در حال کار بر روی برنامه های بلاکچین برای دولت با Tencent برای سیستم عامل لجستیک است.

اخیراً در سال 2019 ، دولت برخی از مقررات فدرال را برای ارائه دهندگان بلاکچین معرفی کرده است تا اطمینان حاصل کند که آنها از قوانین سانسور اینترنت عبور نمی کنند. علاوه بر این ، بسیاری از شهرها مانند هانگزو ، گویانگ گوانگژو ، هنان ، شانشی و شانگهای در حال کار بر روی پروژه های بلاک چین دولتی هستند. علاوه بر این ، منطقه جدید Xiong’an اکنون در آستانه تبدیل شدن به یک مرکز بلاکچین است.

با این حال ، ارزهای رمزپایه به اندازه خود فناوری دفتر توزیع شده پشتیبانی نمی کنند.

 • جزیره من

دولت در جزیره من در تلاش است تا به یک مرکز بلاکچین تبدیل شود و در حال حاضر با بسیاری از پروژه های بلاک چین دولت کار می کند. علاوه بر این ، با استفاده از برنامه های بلاکچین برای دولت ، آنها در حال توسعه تجارت جدید در جزیره خود هستند.

وابستگی تاج انگلیس با استفاده از مقررات موجود در بلاکچین برای برنامه های دولتی ، یک صندوق شن و ماسه Blockchain و Office Blockchain ایجاد می کند..

علاوه بر این ، دفاتر بلاکچین کسب و کارهای بیشتری را تضمین می کنند و مقررات را ترویج می دهند و همچنین به شرکت های دیگر در این جزیره کمک می کنند تا بلاکچین خود را برای پروژه های دولتی طراحی کنند..

علاوه بر این ، آنها همچنین به پیشرفت آن راه حل های بلاکچین کمک می کنند تا دولت آنها بتواند از آن بهره مند شود.

در حقیقت ، Blockbox’s Sandbox عمدتا برای ارائه این متقاضیان به یک محیط مناسب برای توسعه و حتی آزمایش سیستم عامل های آنها است. مثال عالی دیگر می تواند توسعه بخش های بازی های الکترونیکی آنها باشد.

بخش بازی های الکترونیکی این کشور در حال شکوفایی است ، و با کمک برنامه های زنجیره بلوکی برای دولت ، آنها می خواهند کارایی بیشتری را ارتقا دهند.

 • ونزوئلا

ونزوئلا از پروژه های بلاک چین دولتی برای احیای اقتصاد کشورشان استفاده می کند. علاوه بر این ، زنجیره بلوک آنها برای طرح های دولتی نسبت به حالت معمول متفاوت است. آنها از بلاکچین برای راه اندازی ارز دیجیتال ملی خود استفاده می کنند.

در واقع ، ونزوئلا با ارز تازه شده خود با مسئله بزرگی روبرو است. به همین دلیل است که آنها با استفاده از برنامه های بلاکچین برای دولت قصد دارند از ارز دیجیتال به عنوان گزینه جایگزین استفاده کنند. در حال حاضر ، این واحد پول پترو نامیده می شود و توسط منابع نفت ، طلا ، الماس و آهن کشور پشتیبانی می شود.

این به نوبه خود می تواند به کاهش چاپ بیش از حد پول منجر شود که در نهایت پول فیات کاغذی آنها را کاهش می دهد.

با این حال ، استفاده از گزینه جایگزین تنها مزایای بلاکچین برای طرح دولتی نیست. اگر آنها شروع به استفاده از ارزهای دیجیتال کنند ، می توانند درهای خود را به فرصت های جدید تجارت باز کنند. از طرف دیگر ، پیگیری پول دیجیتالی آنها بسیار آسان تر خواهد بود.

 • انگلستان

در مورد استفاده از پروژه های بلاک چین دولت انگلیس چندان عقب نیست. در سال 2018 ، آژانس استاندارد مواد غذایی انگلیس از زنجیره بلوک برای پیگیری توزیع گوشت آنها از کشتارگاه ها استفاده کرد..

به گفته آنها ، این اولین بار است که هر دولتی از این فناوری برای افزایش کارایی در بخش غذا استفاده می کند. با این حال ، خبر خوب این است که برنامه های بلاکچین برای دولت در واقع کار خوبی انجام داده اند.

بخشهای دیگر یا ادارات دولتی نیز در حال بررسی این فناوری هستند. بخشهایی مانند ثبت زمین ، ردیابی مواد غذایی ، کار و حقوق بازنشستگی و بسیاری دیگر در حال بررسی بلاکچین هستند.

علاوه بر این ، انگلستان قصد دارد 10 میلیون پوند برای تحقیق و نوآوری در این فناوری سرمایه گذاری کند تا با کاربردهای آنها بهتر سازگار باشد.

حتی اگر آنها در حال حاضر چندین شرکت دارند که از زنجیره بلوک استفاده می کنند ، اما آنها می خواهند از آن در سیستم های رأی دادن ، انرژی و موسسات خیریه برای گسترش دسترسی خود استفاده کنند. به هر حال بلاکچین برای دولت به یک راه حل عالی برای همه بخشهای آنها تبدیل شده است.

 • اتحادیه اروپا

یکی دیگر از نمونه های عالی برنامه های بلاکچین برای دولت ، طرح اتحادیه اروپا است. در حال حاضر ، دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا می خواهد برای مبارزه با محصولات تقلبی از بلاکچین برای دولت استفاده کند.

در حقیقت ، تقلبی اقتصاد اتحادیه اروپا را به شدت درگیر کرده و هر ساله 60 میلیارد یورو ضرر می کنند که مبلغ هنگفتی است.

برای کمک به تشدید راه حل ، آنها یک مسابقه به نام “Blockathon” برگزار کردند که در آن 11 تیم راه حل های مختلفی برای مقابله با جعل و تقلب ایجاد کردند. قبل از عرضه محصول نهایی ، تیمی برنده مسابقه شد و برای بررسی صحیح به مردم اعزام شد.

علاوه بر این ، EUIPO اکنون در حال مذاکره با سایر بخشهای خصوصی است تا چشم انداز خود را به محصولات واقعی کار کند.

طبق اتحادیه اروپا ، هدف این است که یک محصول یا برنامه در بلاکچین برای دولت وجود داشته باشد که بتواند تعداد محصولات تقلبی را متوقف یا حداقل کاهش دهد.

 • استونی

برای انجام برنامه e-Estonia ، استونی از برنامه های بلاکچین برای دولت استفاده می کند تا تحولات خود را تقویت کند. آنچه که آنها قصد انجام آن را دارند این است که تمام پروژه های بلاکچین دولتی خود را تحت یک بستر واحد متصل کنند.

علاوه بر این ، این پروژه قصد دارد تا بستری را در اختیار داشته باشد كه اطلاعات حساس مانند قانونگذار ، دادگستری ، مراقبت های بهداشتی ، كد ثبت ، امنیت و غیره ذخیره می شود. در واقع ، آنها می خواهند همه اطلاعات را در یک مکان نگه دارند و تا آنجا که ممکن است آنها را ایمن کنند.

فناوری blockchain دیگری به نام KSI به امنیت سیستم ها ، داده ها و شبکه های کشور کمک می کند.

این سیستم KSI می تواند در زمان حملات سایبری قراردادی از دولت محافظت کند و اکنون در 180 کشور موجود است.

علاوه بر این ، آنها آزمایش بلاکچین خود را از زمان شروع بیت کوین آغاز کردند. بنابراین ، می بینید ، درست زمانی که مفهوم جدیدی از فناوری شروع به ظهور کرد ، دولت استونی فرصت را در همان جا غنیمت شمرد. بنابراین ، استونی به آرامی به یک کشور کاملاً غیر متمرکز پیش می رود.

 • ایالات متحده آمریکا

بعدی ایالات متحده آمریکا است ، همچنین بسیاری از فناوری های بلاکچین را بررسی می کند. خوب ، اکثر شرکت های فناوری در سیلیکون ولی زندگی می کنند ، بنابراین تعجب آور نیست که کشور نیز به آن علاقه مند باشد.

در واقع ، فعال ترین پروژه های بلاک چین دولت می تواند همکاری اداره های غذا و دارو با IBM باشد. IBM یک ارائه دهنده عالی BAAS است که راه حل های زنجیره بلوک Hyperledger را برای بسیاری از بخش ها ارائه می دهد.

FDA همراه با IBM در حال بررسی برنامه های بلاکچین برای دولت در بخش مراقبت های بهداشتی است. علاوه بر این ، با کمک ، آنها می خواهند تمام اطلاعات بیمار را با حفظ ایمنی رازداری بیمار به اشتراک بگذارند.

ایجاد شفافیت و امنیت بیشتر در این بخش برای دولت یک امر ضروری است و FDA از بهترین فناوری برای آن استفاده می کند. در حال حاضر ، آنها با داده های مربوط به آنکولوژی در حال آزمایش هستند.

مثال دیگر زنجیره بلوکی برای دولت ، وزارت امنیت داخلی است که از آن برای جمع آوری و محافظت از حسگرها و دوربین های Broder Patrol استفاده می کند..

 • دانمارک

اکنون دانمارک از بلاکچین برای طرح های دولتی در بسیاری از بخش ها استفاده می کند. در سال 2014 ، دولت از یک سیستم رأی گیری مبتنی بر بلاکچین برای رای دادن استفاده کرد. با این حال ، تا به امروز ، دولت از برنامه های blockchain برای دولت استفاده می کند تا انتخابات داخلی خود را تأمین کند.

به غیر از این ، آنها همچنین از بلاکچین استفاده می کنند: مراقبت های بهداشتی ، هویت دیجیتال ، سیستم رفاه ، پشتیبانی تجاری و موارد دیگر. در حقیقت ، آنها همچنین با افتخار محیط هایی را برای رشد آزمایش بلاکچین و توسعه راه حل های با کیفیت بالا ارائه می دهند. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که رازداری و امنیت در اولویت است.

بخشهای رفاهی آنها نیز بسیار زیبا شکوفا شده اند. آنها با کمک فناوری می خواهند حقوق بشر را با ایمنی و سرعت بیشتری برقرار کنند.

بنابراین ، پروژه های بلاکچین دولتی می توانند کمک های مالی را در نقاط داغ جهان منتقل کنند. دولت دانمارک در حال حاضر از این فناوری استفاده می کند. علاوه بر این ، در آینده ، آنها امیدوارند که مسئولیت های خود را نیز گسترش دهند.

 • دبی

خوب ، شما خوشحال می شوید که بدانید دبی در پایان سال 2020 به یک دولت با بلاک چین تبدیل می شود. بله ، دولت دبی بیش از هر چیز مشتاق تبدیل شدن به شهر آینده با کمک بلاکچین و هوش مصنوعی است..

در واقع ، تمام خدمات دبی مانند پرداخت قبض ، برنامه های ویزا ، تمدید مجوزها از بلاکچین برای برنامه های دولتی استفاده می کنند.

معمولاً همه این خدمات سالانه 100 میلیون مستند آنها را تشکیل می دهد. بنابراین ، برنامه های کاربردی بلاکچین برای دولت نه تنها از اینها محافظت می کند بلکه از ذخیره سازی دیجیتال نیز برخوردار می شوند.

به گفته آنها ، این یک مرحله هر ساله 1.5 میلیارد دلار و 25.1 میلیون ساعت کاری برای آنها صرفه جویی می کند! نیازی به گفتن نیست که به دلیل دولت بدون کاغذ ، کارایی بالاتری خواهند داشت. به همین دلیل پروژه های بلاکچین دولتی برای دستیابی سریع به اهداف خود دبی را تغییر می دهند.

یک مثال عالی دیگر ، ثبت زمین دبی است که از زنجیره بلوک و دولت برای تغییر نحوه خرید و فروش املاک و مستغلات توسط مردم استفاده می کند.

 • سوئیس

سوئیس همچنین در لیست بررسی پروژه های بلاک چین دولتی برای حمایت از توسعه بلاکچین قرار دارد. برخی از شهرهای کشور قبلاً برای بسیاری از خدمات عمومی پرداخت رمزنگاری را قبول می کنند.

از طرف دیگر ، آنها همچنین سیستم ID خود را بر اساس بلاکچین برای طرح دولتی دیجیتالی کردند. علاوه بر این ، آنها اخیراً دادرسی مربوط به رای گیری الکترونیکی را نیز به اتمام رسانده اند.

زوگ با مشارکت Luxoft ، آنها یک سیستم رای گیری الکترونیکی قابل تنظیم ایجاد کردند که تمام شناسایی دیجیتال شهروندان را ادغام می کند. برای کمک به حفاظت از نتایج رای گیری ، هر شهروند ناشناس رأی می دهد ، و نتایج کاملاً اثبات کننده دستکاری است.

علاوه بر این ، سیستم به سه مرکز داده مختلف می رسد ، که به کاهش از دست دادن داده ها و خطرات امنیتی از نظر جغرافیایی کمک می کند.

به غیر از این ، بسیاری از سازمانهای دولتی دیگر به دنبال ادغام سیستم با شبکه عمومی خود هستند. بنابراین ، تغییرات در سوئیس در حال حاضر در بسیاری از بخش ها در حال انجام است.

 • گرجستان

دولت جورجیا از پروژه های بلاکچین و دولتی برای تأمین انرژی طرح ثبت زمین خود استفاده می کند. عمدتاً آژانس ملی ثبت عمومی یکی از رهبران این پروژه است.

همراه با Bitfury ، NAPR یک سیستم بلاکچین ساخته است که به صورت سفارشی طراحی شده است. با این حال ، این سیستم اکنون با سیستم سوابق دیجیتال داخلی آنها یکپارچه شده است.

علاوه بر این ، شبکه مجاز و خصوصی است و از مهرهای زمانی برای امضا و تأیید اسناد شهروندان برای ثبت زمین استفاده می کند. همچنین با استفاده از مهر زمان می توانند مالکیت حقوق زمین را به راحتی اثبات کنند.

اما پتانسیل واقعی استفاده از بلاکچین برای طرح های دولتی در ثبت زمین چیست؟ خوب ، طبق گفته آنها ، اکنون شهروند توانایی ساخت عنوان زمین را دارد. معمولاً حقوق مالکیت چیزی است که همه مردم به راحتی به آن دسترسی ندارند.

همچنین ، روند بدست آوردن زمین کاملاً پیچیده است. با این حال ، آنها با کمک بلاکچین و راه حل دولتی می توانند زمین های خود را به راحتی ثبت کنند.

از طرف دیگر ، استفاده از بلاکچین برای دولت اطمینان از صرفه جویی در هزینه و وقت در این روند را تضمین می کند.

 • جبل الطارق

جبل الطارق اولین محصول مبتنی بر بلاکچین را در سال 2016 راه اندازی کرد. در حقیقت ، بورس سهام جبل الطارق مجوز راه اندازی ارز رمزنگاری شده به نام BitcoinETI را گرفت. علاوه بر این ، این شرکت همچنین روشی برای صدور مجوز برای شرکت هایی که با بورس اوراق بهادار همکاری می کنند ، ارائه داد.

یکی دیگر از راه حل های جالب بلاکچین و دولتی ، شرکت حقوقی بلاکچین است. اکنون آنها از شرکتهای حقوقی برای مشاوره در زمینه مقررات بلاکچین و کمک به تحولات جدید در پیروی از قوانین بر اساس آن استفاده می کنند. بدیهی است که با درگیر بودن دولت ، راه حل باید دارای مقررات باشد.

با این حال ، در بسیاری از موارد ، بسیاری از شرکت ها دانش و پشتیبانی مناسبی برای تهیه نسخه پشتیبان از آنها ندارند. در نتیجه ، مهم نیست که بلاکچین آنها برای راه حل های دولتی نوآورانه باشد ، بسته می شود ، یا آنها مجبور به پرداخت جریمه زیادی هستند.

به همین دلیل است که استفاده از یک شرکت حقوقی متخصص در بلاکچین واقعاً به شکوفایی کشور کمک می کند.

 • استرالیا

استرالیا بلاکچین برای برنامه های دولتی را کاملا جدی می گیرد. دولت استرالیا از پروژه پایداری شکر بلاکچین خود پشتیبانی می کند. به گفته نخست وزیر ، آنها بیش از دو میلیون دلار استرالیا برای صنعت قند سرمایه گذاری کردند.

علاوه بر این ، آنها می خواهند اطمینان حاصل کنند که در صورت استفاده از بلاک چین برای برنامه های دولتی ، سودآوری ، بهره وری و پایداری به طور گسترده افزایش می یابد. بنابراین ، هزینه ها را کاهش می دهد و شفافیت بیشتری را برای فعالیت ها به ارمغان می آورد.

یکی دیگر از اقدامات مهم WWF استرالیا استفاده از بلاکچین برای مقابله با سو abuse استفاده از حقوق بشر و کاهش صید غیرقانونی است. به دلیل صید غیرقانونی ، بسیاری از مصرف کنندگان ماهی تن را از اشخاص غیرقانونی خریداری می کنند. با این حال ، آنها با کمک بلاکچین می توانند این اپراتورها را ردیابی کرده و تحت عدالت قرار دهند.

یک اقدام مهم دیگر رقمی سازی بخش املاک و مستغلات است که می تواند فروش زمین ها را با سهولت انجام دهد.

 • مالت

نام مستعار جالب دیگر مالت اکنون “جزیره بلاکچین” است. علاوه بر این ، همچنین مشتاقانه منتظر راه اندازی بانک رمزنگاری خود است. پس از دفتر Binance در کشور ، دولت رشد چشمگیری در پروژه های بلاکچین تجربه کرد.

علاوه بر این ، پارلمان مالت حتی یک چارچوب نظارتی را به منظور استقرار پروژه بلاکچین تصویب کرد. یکی دیگر از فناوری های بلاکچین قانونی بعداً در سال 2018 سیگنال سبز دریافت کرد.

یک مثال عالی دیگر لیبرال بودن دولت برای شرکت های نوپای بلاکچین است. آنها همچنین برای اطمینان از رشد اقتصادی خود ، این تصویب را ارتقا می دهند.

به هر حال ، مقررات و آزادی ، مالت را به مکانی مناسب تبدیل می کند که هر بازیگر زنجیره بلوکی می تواند تجارت خود را آغاز کند.

 • سنگاپور

سنگاپور یکی دیگر از نمونه های برجسته بلاکچین در حال حاضر است. مثال احتمالی آن می تواند همکاری بین سازمان پول پولی سنگاپور و یک کنسرسیوم مالی برای یک سیستم بین بانکی جدید در داخل کشور باشد..

ناگفته نماند ، دولت در حال کار بر روی بلاکچین دیگری برای برنامه های دولت برای تبدیل فیات آنها به توکن های دیجیتال است. علاوه بر این ، دولت همچنین اعلام کرد 225 میلیون دلار صرفاً برای توسعه و استقرار طرح های بلاکچین هزینه می کند.

بنابراین ، می بینید که دولت سنگاپور واقعاً اقدامات بزرگی را برای پیشرفت فن آوری خود انجام می دهد.

علاوه بر این ، در کشور بیش از بلاکچین یک شور وجود دارد و بسیاری از سرمایه گذاران مشتاق سرمایه گذاری در اینجا هستند. به همین دلیل است که چندین استارت آپ موفق بلاکچین را در حال افزایش خواهید دید.

با این وجود ، دولت همچنین از برخی از بهترین محققان بلاکچین در جهان استفاده می کند. در حقیقت ، آنها همچنین در حال بررسی بستر تجارت جهانی برای افزایش بازده تجاری خود هستند.

 • سوئد

سوئد کشور دیگری است که می خواهد پول نقد را برای مدت زمان طولانی حذف کند. با این حال ، اکنون دولت سوئد از بلاکچین و طرح دولتی برای پردازش عنوان ملک خود استفاده می کند.

سازمان نظارت مالی سوئد حتی چندین ارز رمزنگاری شده را به عنوان وسیله پرداخت در داخل کشور ساخته است. با این حال ، هر کسی که می خواهد با فیات تعامل کند ، باید از قبل درخواست یک مجوز کند.

در واقع ، آنها قبلاً یک سیستم ثبت زمین بدون کاغذ داشتند. اما این مستعد هک شدن بود و به شفافیت بیشتری نیاز داشت. بنابراین ، اکنون آنها به دنبال بلاکچین برای برنامه های دولتی هستند.

در حال حاضر ، آنها هنوز در حال آزمایش بستر بلاکچین هستند و به مرحله بعدی می روند. در مرحله اول با استقرار قراردادهای هوشمند موفقیت بزرگی حاصل شد. بعلاوه ، این پروژه فقط به نفع شهروندان نخواهد بود بلکه به سود سایر بازیگران نیز خواهد بود.

بازیکنانی مانند دولت ، بانک ها ، خریداران ، دلالان و فروشندگان می توانند روند کار را در شبکه پیگیری کنند.

 • شیلی

برای مدت زمان طولانی ، شیلی به دنبال رشد اقتصادی قوی است که دلیل اصلی آن صنعت معدن است. در واقع ، در سال 2014 ، دولت از معادن مس آنها 20٪ جوت درآمد. علاوه بر این ، 45 درصد از صادرات ملی آنها مس است!

بنابراین ، همانطور که می بینید ، مس واقعاً نقش بزرگی را در مورد اقتصاد شیلی بازی می کند و دولت اکنون می خواهد صنعت را بیش از پیش تقویت کند. اما به برق زیادی نیاز دارد و برای افزایش کارایی به فناوری نگهداری خوب نیاز دارد. به همین دلیل است که آنها به دنبال یک فناوری پیشرفته هستند که بتواند به آنها کمک کند.

در حقیقت ، اکنون آنها از بلاکچین و پروژه دولت استفاده می کنند تا با افزایش تقاضای انرژی خود روبرو شوند. در ابتدا این پروژه مبتنی بر Ethereum است و به صورت آزمایشی برای ذخیره سازی و ورود داده ها برای انرژی است.

بلاکچین عالی دیگر برای پروژه های دولتی ، بستر بلاکچین برای جمع آوری مالیات است. خزانه داری عمومی جمهوری شیلی بر پلت فرم جمع آوری مالیات نظارت دارد تا شهروندان راهی عالی برای پرداخت مالیات خود داشته باشند.

 • کانادا

شورای تحقیقات ملی کانادا رویکرد متفاوتی به بلاکچین و برنامه های دولتی اتخاذ می کند. اخیراً آنها یک کاوشگر بلاکچین Ethereum را که طراحی کرده اند اعلام کردند.

علاوه بر این ، آنها اضافه کردند که برنامه کمک به تحقیقات صنعتی میزبان کاوشگر در سیستم IPFS یا پرونده بین سیاره ای آنها خواهد بود. اما چرا ، هر چند؟ خوب ، با استفاده از IPFS ، برنامه های وب تغییرناپذیر باقی می مانند و مردم حتی در آینده می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این ، مهم نیست که میزبان آنلاین باشد یا آفلاین.

یکی دیگر از جنبه های جالب کاوشگر استفاده از آن برای جستجوی اطلاعات سهم و کمک های مالی منتشر شده در آن است.

کانادا همچنین آزمایش بلاک چین دیگری را برای طرح دولتی انجام داد. در آنجا آنها یک شبکه شفاف اداری برای قراردادهای دولتی ایجاد می کنند. با این حال ، پس از راه اندازی ، این برنامه در حال بررسی ویژگی های بیشتری است که می تواند به نفع دولت باشد.

برای جلوگیری از افتادن داده ها به دست اشتباه یا پاک شدن آنها ، چندین نسخه از داده ها را در وب ذخیره می کنند. و اینگونه افراد به آن دسترسی خواهند یافت ، حتی اگر میزبان از کار افتاده باشد.

 • تایلند

دولت تایلند از بلاکچین و طرح دولتی برای توسعه سیستم رأی گیری برای این کشور استفاده می کند. در حقیقت ، مرکز ملی الکترونیک و فناوری رایانه (NECTEC) کشور قبلاً این پروژه را به اتمام رسانده است.

اما هنوز در دوره آزمایشی است تا ببیند آیا توانایی ارائه تمام مزایای کشورشان را دارد یا نه.

با این حال ، هنوز به دنبال شرکای آزمایشی بیشتری برای اجرای کامل پروژه است. سیستم رأی گیری که آنها ایجاد کرده اند برای انتخابات استانی ، کشوری و محلی است. علاوه بر این ، آرا business تجاری از جمله مدیرعامل نیز می توانند از سیستم عامل برای آرا cast خود استفاده کنند.

علاوه بر این ، هدف اصلی ترویج یکپارچگی داده ها و کاهش تقلب در بلاکچین برای سیستم عامل دولت است.

این ممکن است فقط یک گام کوچک به سمت انقلاب بلاکچین باشد. با این حال ، اکنون این کشور فقط می خواهد ادغام های کوچک را بررسی کند. اگر این فعل و انفعالات مثمر ثمر باشد ، آنها به دنبال ادغام های گسترده تر هستند.

 • کره جنوبی

دولت کره جنوبی نیز در حال قطار بلاکچین است. در حال حاضر ، آنها از ICON برای پردازش تمام اطلاعات خود ، انجام کارهای اداری و صدور اسناد جدید استفاده می کنند. علاوه بر این ، دولت کلانشهر سئول نیز در تلاش است تا اکوسیستم بلاکچین خود را ایجاد کند.

در اکوسیستم ، آنها از مردم سئول برای هدایت تکامل بلاکچین استفاده خواهند کرد. در حال حاضر ، تیم حاکمیت شامل دانشجویان دانشگاه ، توسعه دهندگان بلاکچین ، ساکنان عادی و کارشناسان صنعت است. در حقیقت ، تیم فن آوری های جدیدی را توسعه داده و آنها را آزمایش می کند. اگر آنها امیدوار کننده به نظر برسند ، پروژه مستقر می شود.

سرانجام بلاکچین و برنامه دولت خدمات گسترده در سطح شهر از جمله شبکه اصلی آنها را در اختیار دارد. بعلاوه ، این امر همچنین به آنها کمک می کند تا نتایج منفی را در کل شهر بدون تهاجم به حریم خصوصی مدیریت کنند.

در هر صورت ، استفاده از ICON برای اسناد اولین مورد بلاکچین برای دولت در کره جنوبی و گامی به سوی آینده ای روشن تر است.

 • کنیا

دولت کنیا از بلاکچین و طرح دولتی برای استقرار یک پروژه مسکن استفاده می کند. در آن پروژه ، دولت قصد دارد 500000 واحد را توسعه دهد. علاوه بر این ، برنامه مسکن بسیار مقرون به صرفه است و تا سال 2022 انجام می شود.

علاوه بر این ، کمک کنندگان 992 دلار دریافت می کنند زیرا توانایی پرداخت وام های رهنی را ندارند. با این حال ، واقعیت غم انگیز این است که 2.48 میلیون کنیایی از سال 2016 کار کرده اند. هنوز هم تنها 3.1٪ از این تعداد می تواند بیش از 992 دلار درآمد کسب کند..

با این وجود ، با کمک بلاکچین برای دولت ، پروژه مسکن توزیع مناسبی خواهد داشت. عمدتا شایسته ترین و متقاضیان شرکت کننده می توانند راه حل را دریافت کنند. بنابراین ، دولت کنیا از زنجیره بلوک برای دولت برای ایجاد مزایا و قوانین استفاده می کند.

هدف اصلی استفاده از بلاکچین سابقه ابتکار عمل در زمینه مسکن است. بسیاری از اشخاص فاسد تمایل دارند پول های اعطا شده را به خاطر خود غارت کنند. به همین دلیل بلاکچین همه چیز را ردیابی می کند تا مطمئن شود هیچ کس نمی تواند پول خود را بدزدد.

با مدلهای مختلف تجاری Blockchain آشنا شوید تا هم اکنون از فناوری استفاده کنید!

فصل ششم: بلاک چین های سازمانی مناسب برای دولت

در درجه اول استفاده از بلاکچین سازمانی برای پروژه های دولتی یک تغییر بزرگ است. با این حال ، لازم است بدانید که برای راه حل های بلاکچین کدام یک را انتخاب کنید. در اینجا ، ما در مورد پنج بلاکچین سازمانی مناسب برای بخش دولتی به شما خواهیم گفت.

1. هایپرلجر

Hyperledger یک پلت فرم بلاکچین سازمانی پیشرو است که می تواند برای انواع مختلفی از برنامه ها مورد استفاده قرار گیرد. و بخشهای دولتی یکی از مهمترین آنها در میان آنهاست. اما چرا هایپرلجر برای دولت مناسب است؟?

خوب ، برخی از دلایل ممکن است وجود داشته باشد ، مانند همکاری قبلی آنها با چندین طرف. نیازی به ذکر توانایی آنها در ارائه راه حل های بلاکچین است که به طور خاص برای صنایع مختلف طراحی شده است.

به هر حال ، بیایید ببینیم Hyperledger در واقع چه چیزی به بخش دولتی ارائه می دهد.

چه ویژگی هایی دارند?

 • سیستم بلاکچین مجاز برای محافظت از حریم خصوصی در بلاکچین برای طرح های دولتی. هیچ شرکت کننده ای بدون شناسایی مناسب نمی تواند وارد شبکه شود. علاوه بر این ، این واقعاً می تواند نحوه عملکرد خدمات دولتی را تغییر دهد.
 • مقیاس پذیری بالا حتی اگر گره های بیشتری در شبکه وجود داشته باشد عملکرد عالی را تضمین می کند. همچنین عملکرد را تا حد زیادی افزایش می دهد.
 • برای اطمینان از اینکه شخص دیگری نمی تواند به اطلاعات حساس دولتی دسترسی پیدا کند ، به همین دلیل این پلتفرم اطلاعات لازم برای دانستن اطلاعات را فراهم می کند. بعلاوه ، این امر به شما کمک می کند تا از محرمانه نگه داشتن اطلاعات و از بازیکنان بد دور باشید.
 • زبانهای جستجوی غنی به افراد دولت کمک می کند تا شبکه را بهتر درک کنند. برای این کار نیازی به دانستن زبان برنامه نویسی نخواهند داشت.
 • معماری مدولار به شما امکان می دهد هر ویژگی را به برق متصل کرده و از آنها در بلاک چین در دولت استفاده کنید.
 • اندازه گیری ایمنی برای داده های حساس یک پروتکل امنیتی چند لایه را اضافه می کند که مستعد هک شدن نیست.

2. شرکت Ethereum

اتحاد سازمانی Ethereum یکی دیگر از پلتفرم های بزرگ بلاکچین سازمانی است. بعلاوه ، بلاکچین سازمانی به طور گسترده ای در بسیاری از کشورها در بلاکچین برای پروژه های دولتی مورد استفاده قرار می گیرد. اما چرا دولت ها باید این را در نظر بگیرند?

خوب, EEA سفارشی سازی سیستم عامل را به هر روشی متناسب با نیازهای بهتر ارائه می دهد. واقعیت جالب دیگر همکاری بسیار زیاد با چندین شرکت و موفقیت بزرگ است.

با این حال ، بیایید ببینیم که این پلت فرم واقعا می تواند در بلاکچین برای طرح های دولتی ارائه دهد.

چه ویژگی هایی دارند?

 • این یک پلت فرم منبع باز را ارائه می دهد. بنابراین ، هر موسسه دولتی در استفاده از آن آزاد است. با این حال ، این یک محصول واحد نیست ، و همچنین کسی نباید آنرا چنین تصور کند.
 • در هر صورت ، خدمات دولتی می خواهند از بلاکچین در طرح های دولتی استفاده کنند. آنها می توانند از Enterprise Ethereum Alliance کمک بگیرند. در حقیقت ، اتحاد در خارج از کشور هر پروژه مستقر در Ethereum را با یک شخصیت معتبر انجام می دهد.
 • پشتیبانی از توسعه شرکت های دولتی با پشتیبانی فن آوری مورد نیاز هر پروژه جدید همراه است. از طرف دیگر ، اگر هر شرکت دیگری قبلاً پروژه مشابهی ایجاد کرده باشد ، EE اطمینان حاصل خواهد کرد که طرف های دیگر می توانند از آن استفاده کنند.
 • تکامل از بستر عمومی موجود ، دامنه بیشتری ایجاد می کند. معمولاً پلتفرم عمومی از هر لحاظ پیشرفته است و اگر هر ویژگی خوبی در ویژگی عمومی اضافه شود ، خصوصی نیز از آن استفاده می کند.
 • استفاده از استانداردهای استقرار قبلی ، اطمینان از ارزش مناسب بازار و تجزیه و تحلیل عملکرد در بلاکچین برای طرح دولت را تضمین می کند.

3. کوردا

Corda اتفاقاً دو نسخه متفاوت دارد – Corda و Corda Enterprise. در واقع ، این شرکت بیشتر برای صنایع چند منظوره مناسب است. کوردا این شرکت همچنین منبع باز است و هر سازمان دولتی می تواند بلاکچین سفارشی را برای سیستم عامل دولت درخواست کند.

اگر هر دولتی کیفیت خدمات را می خواهد ، قطعاً باید Corda را در نظر بگیرند. در حال حاضر ، Corda محصول کنسرسیومی به نام R3 است و بیش از 200 عضو دارند.

نیازی به گفتن نیست که آنها از سطح پیشرفته توسعه دهندگان و پشتیبانی فنی برای سفارشی سازی برخوردار هستند. با این حال ، اکنون خواهیم دید که توانایی های Corda برای دولت چیست.

توانایی های Corda Enterprise

 • فایروال Blockchain Application ویژگی مهمی است که فایروال قدرتمندی را برای هر شرکتی ایجاد می کند.
 • سطح بالاتری از امنیت و شفافیت بلاکچین در پروژه های دولتی را ارتقا می دهد.
 • سیستم بلاکچین مجاز برای محافظت از حریم خصوصی در بلاکچین برای طرح های دولتی. هیچ شرکت کننده ای بدون شناسایی مناسب نمی تواند وارد شبکه شود. علاوه بر این ، این واقعاً می تواند نحوه عملکرد خدمات دولتی را تغییر دهد.
 • طرح مدیریت دسترسی را با برنامه های مختلف برای سیستم عامل ارائه می دهد. همه برنامه ها قادر به رفع نیازهای مختلف دولتی هستند.
 • هر زمان مشکلی در سیستم عامل وجود داشته باشد ، طرح نظارت بر بلایا می تواند به مقامات هشدار دهد.
 • همه گره ها از قابلیت دسترسی بالایی برخوردار هستند. بعلاوه ، تحت فشار همان عملکردی را دارد که با گره های کمتری انجام می شود.
 • قابلیت همکاری اطمینان می دهد که شبکه می تواند همزمان به چندین برنامه دسترسی پیدا کند. در واقع ، این رشد نمایی در اقتصاد ایجاد می کند.

مقایسه کامل Hyperledger Vs Corda Vs Ethereum در حال حاضر!

4. موج دار شدن

موج دار شدن سفر خود را در سال 2012 آغاز کردند. اما بعد از چند سال ، به Ripple تغییر نام داد. در واقع ، هدف اصلی ریپل اتصال بانک ها ، شرکت ها ، مبادلات دارایی و بسیاری دیگر است. بیشتر برای خدمات مالی مناسب است.

با این حال ، اکنون که همه از پتانسیل بالقوه آن مطلع هستند ، سایر بخشها نیز از این پلت فرم استفاده می کنند. در واقع ، بسیاری از دولت ها نیز صف می کشند تا از سیستم عامل در بلاکچین برای طرح های دولتی استفاده کنند.

چه ویژگی هایی دارند?

 • بلاکچین سازمانی به شما کمک می کند تا بازارهای جدید را کشف کرده و شکل تجاری بیشتری را در آن شکل دهید. در واقع ، دولت باید پاسخگوی خواسته های شهروندان باشد. برای این منظور ، Ripple اطمینان حاصل می کند که بلاکچین در پروژه های دولتی با انتظارات شهروندان مطابقت دارد.
 • Ripple همراه با RippleNet است که باعث می شود هر مصرف کننده ای بتواند به راحتی با شبکه ارتباط برقرار کند. بنابراین ، سادگی و سهولت استفاده کارایی بیشتری را در طولانی مدت تضمین می کند. علاوه بر این ، استفاده از پول فیات نیز باعث افزایش روان بودن پروژه می شود.
 • پروتکل های امنیتی یکی از بهترین پروتکل های موجود در این پروتکل هستند. علاوه بر این ، دولت ها به امنیت بیشتری احتیاج دارند و ریپل دقیقاً این اطمینان را می دهد. بنابراین ، از شر هر گونه مشکل ایمنی در بلاکچین برای برنامه های دولتی نیز خلاص می شود.
 • خدمات دولتی نیاز به پرداخت بسیاری از هزینه ها دارند. با Ripple ، آنها می توانند روند کار را تا حد زیادی ساده کنند. علاوه بر این ، ردیابی پرداخت ها ، انتقال داده ها فقط یک گیلاس در بالای صفحه است.

5. حد نصاب

حد نصاب یکی از بهترین سیستم عامل های بلاکچین برای دولت در بازار است. در واقع ، J.P. Morgan این شبکه را برای ترکیب با هر نوع محیطی که بخواهد طراحی کرده است. بنابراین ، وقتی نوبت به معامله با سرعت بالا یا توان عملیاتی بالا می رسد, حد نصاب قطعاً یک صید عالی است.

به همین دلیل است که در بلاکچین برای برنامه های دولتی ، حد نصاب می تواند بسیاری از ویژگی های سودآور را ارائه دهد.

چه ویژگی هایی دارند?

 • مرجع مدیریت گره به شما کمک می کند تا بر اساس آن همه گره ها را مدیریت کنید. این بدان معناست که این یک پلت فرم مجاز است ، بنابراین فقط گره های مجاز می توانند وارد شبکه شوند. بنابراین ، هر شخصی بدون مجوز مناسب به هیچ وجه نمی تواند از این طریق استفاده کند.
 • معاملات خصوصی یک ویژگی عالی است زیرا دو گره را قادر می سازد تا به صورت خصوصی معامله کنند. این بدان معناست که آنها می توانند از یک زنجیره خصوصی برای معامله استفاده کنند که فقط برای آنها و هیچ کس دیگری در سیستم عامل قابل مشاهده نخواهد بود.
 • توافق از طریق رای گیری متفاوت از الگوریتم های اجماع دیگر است. حد نصاب سایر روشها را دنبال نمی کند زیرا بیشترین مصرف انرژی را دارند. بنابراین ، وقتی صحبت از یک پروژه بزرگ دولتی می شود ، بهترین کار این است که به بلاکچین صرفه جویی در انرژی در سیستم عامل های دولتی پایبند باشید.
 • همه گره ها از قابلیت دسترسی بالایی برخوردار هستند. بعلاوه ، تحت فشار همان عملکردی را دارد که با گره های کمتری انجام می شود.
 • عملکرد حد نصاب خارج از جهان است. اگر آن را با سیستم عامل های دیگر مقایسه کنید ، بسیار برتر است. بنابراین ، برای هر فرآیند دولتی ، این بستر مناسب ترین است.

آیا بلاکچین برای پروژه های دولتی خطری دارد?

در حال حاضر ، استفاده از بلاکچین برای دولت فواید عظیمی دارد. با این حال ، با مزایا ، خطرات زیادی به دنبال دارد.

از اول ، این مسئله می تواند حذف احتمالی بسیاری از خدمات دولتی باشد. در حقیقت ، استفاده از بلاکچین برای دولت باعث افزایش کارایی می شود – خطراتی مانند از دست دادن عناوین شغلی بالقوه. از آنجایی که بلاکچین می تواند خدمات بسیاری را که قبلاً به صورت دستی انجام شده ساده و ساده کند ، این امر باعث کاهش نیروی کار مورد نیاز می شود.

در نتیجه ممکن است افراد شغل خود را از دست بدهند. با این حال ، بلاکچین نوع متفاوتی از بخشهای شغلی را نیز ایجاد می کند.

ثانیا ، این یکی بیشتر خطرناک نیست بلکه تا حدودی نگران کننده است. دولت همیشه با اطلاعات حساس سروکار دارد. بله ، بلاکچین برای دولت امنیت بیشتری را ارائه می دهد. اما بسیاری از دولت ها هنوز مطمئن نیستند که کافی است یا نه. همچنین ، اخبار هک های رمزنگاری به هیچ وجه اعتماد به نفس آنها را افزایش نمی دهد.

سرانجام ، در دنیای امروز ، دولت ها تا در شبکه های قدیمی کار می کنند. این سطح گسترده ای از شبکه است و تغییر شبکه کامل یک مسئله دشوار است. نیازی به ذکر نیست هزینه ای که برای تغییر در هر بخش لازم است. بنابراین ، بهترین روش تغییر یک بخش در یک زمان است.

اگر می خواهید در مورد چالش های پذیرش بلاکچین بیشتر بدانید ، می توانید مقاله ما را در مورد آن بررسی کنید.

فصل 7: نتیجه گیری

حتی اگر ساختارهای سیاسی یا حکومتی به صورت متمرکز باقی بمانند ، هنوز فضای زیادی برای افزودن تمرکززدایی در ترکیب وجود دارد. فناوری Blockchain می تواند به ساده سازی این مورد کمک کند. به دلیل کمبود ناکارآمدی دولت ، شهروندان ایمان خود را از دست می دهند.

به نوبه خود ، این به روابط دولت و شهروند آسیب می رساند. اما با کمک بلاکچین برای برنامه دولت ، دولت می تواند اعتماد از دست رفته را دوباره برقرار کند.

نه تنها این ، بلکه مزایای دیگری مانند کارآیی بیشتر ، رشد اقتصادی ، شفافیت به هر دولتی کمک می کند کشور را به سمت نسخه دیجیتالی تر سوق دهد.

در حال حاضر ، ما فقط می توانیم حدس بزنیم که بلاکچین چه کاری می تواند انجام دهد و چه تغییراتی را از قبل ایجاد کرده است. با این حال ، باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا در صورت وقوع اقتباس در مقیاس بزرگ ، آیا واقعاً آنچه را که وعده داده بود ، ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector