راهنمای مبتدیان Blockchain IOTA

IOTA چیست?

IOTA یک پلت فرم حل بلاکچین و یک ارز رمزپایه است که به عنوان اینترنت اشیا شکل می گیرد. با سایر پروژه های رمزنگاری یا بلاکچین متفاوت است زیرا از سیستم سنتی بلاکچین استفاده نمی کند. با قابلیت تبدیل شدن به سوخت معاملاتی ، استفاده از قراردادهای هوشمند را تضمین می کند. این کار با کمک ماشینهایی که در یک شبکه ترکیب شده اند انجام می شود. با ارزش بازار 11 بیلیون دلار ، هفتمین ارز رمزنگاری شده بزرگ در بازار رمزنگاری است.

IOTA چگونه کار می کند?

IOTA از فناوری بلاکچین استفاده نمی کند که آن را از سایر سکه های معروف مانند Ethereum یا Bitcoin متمایز می کند. Tangle log توسط سکو بر اساس نمودار چرخشی است که DAG کارگردانی شده است. در مورد Ethereum یا Bitcoin ، بلوک ها برای ثبت سوابق معامله ای که توسط کاربر انجام می شود ، استفاده می شوند اما در مورد IOTA Tangle ، از چنین بلوکی استفاده نمی شود.

7 ویژگی IOTA

قراردادهای هوشمند با کمک IOTA به طور مثر مورد استفاده و مدیریت قرار می گیرند. قدرت محاسباتی دستگاه های هوشمند را می توان در هر زمان از جهان با کمک “اقتصاد چیزها” به صورت واقعی به اشتراک گذاشت. برخی از ویژگی های دیگری که IOTA به کاربران خود ارائه می دهد عبارتند از:-

 1. معاملات خرد – به کمک معماری درهم و برهم در اجرای معاملات کوچک کمک می کند. در نتیجه این ویژگی فرصتهای جدیدی برای شرکتها بوجود آمده است و به آنها امکان می دهد با کارمزد معاملاتی کمتر تجارت کنند.
 2. انتقال اطلاعات – داده ها با کمک تاج Tangle که ویژگی اصلی است ، منتقل می شوند. با کمک IOTA کانال های معتبر و ایمنی بین دستگاه ها برقرار می شود. داده ها کاملاً ضد دستکاری هستند و از طریق درهم ریختن تأیید می شوند. این هیچ فضایی برای دسترسی مهاجمان به داده ها ندارد.
 3. رأی دادن – بسیار راحت می توانید به صورت آنلاین رای گیری کنید. این از اینترنت مواردی استفاده می کند که امکان انتقال داده ها برای سازمان های حاکمیت الکترونیکی با امنیت و ایمن را فراهم می کند.
 4. ماسک گذاری پیام – داده ها از طریق Tangle با کمک پیام رسانی مخفی (MAM) به صورت رمزگذاری شده و تأیید شده مبادله می شوند. به زبان ساده ، می توان گفت که با کمک دستگاه های هوشمند خود می توانید داده های حساس و ارزشمند را با یک امنیت اثبات کوانتومی انتقال دهید. درست مثل رادیو ، هر کسی می تواند هرگونه اطلاعات را با تعدادی از طرفین به اشتراک بگذارد. برای دریافت داده های پخش شده ، فقط باید با فرکانس خاص تنظیم شود.
 5. همه چیز به عنوان یک سرویس – هر چیزی را به سرویس تبدیل می کند. شما می توانید هر چیزی را که در داخل آن تراشه دارد در زمان واقعی اجاره کنید. برای مثال هواپیماهای بدون سرنشین و ابزار. جدا از این ، قدرت محاسباتی ، فضای ذخیره سازی رایانه ، پهنای باند Wi-Fi و غیره را نیز می توان اجاره کرد.
 6. هزینه های معاملات صفر – از کاربران آنها هیچ هزینه معامله ای دریافت نمی کند.
 7. هیچ کنکوری درگیر نمی شود – این یک ارز رمزپایه غیرمتمرکز است زیرا هیچ ماینر در این شبکه حضور ندارد. کسانی که معاملات درون شبکه را انجام می دهند ، به طور فعال در این اجماع شرکت می کنند.

نحوه خرید IOTA

مشابه سایر ارزهای رمزپایه ، می توان آن را به دلار یا در ازای ارزهای رمزپایه معروف دیگر مانند بیت کوین یا اتریوم. از آنجا که پلتفرم تبادل رمزنگاری فراوانی در بازار موجود است ، بهترین گزینه خرید Ethereum یا Bitcoin در سایتی مانند Bitfinex یا Coinbase و تبدیل آن به ارز IOTA است..

مزایای IOTA

 • IOTA امکان اجازه انجام تراکنش های خرد همراه با عملیات با سرعت بالا را فراهم می کند. این تنها با کمک Tangle امکان پذیر است.
 • IOTA با سایر بلاکچین های معمولی متفاوت است که باعث می شود جامعه قدرتمندی باشد زیرا تاجران کاملاً به آنها اعتقاد دارند.

معایب IOTA

 • هر معامله IOTA هزینه ای را می طلبد حتی در پایان معامله در دفتر توزیع شده به هیچ نشانه ای نیاز نیست. برای انجام معامله ، کاربر باید قدرت محاسبه را خرج کند.
 • برای سرمایه گذاری در آینده گزینه مناسبی نیست که IOTA در نظر گرفته شود ، ارز نیست.

کلمات نهایی

IOTA اولین ارز رمزنگاری شده است که از آن استفاده می کند اینترنت اشیا (اینترنت اشیا) این توانایی ماشین آلات را در تجارت خدمات ، کالاها و اطلاعات برای درآمد افزایش می دهد. این زاویه جالب توجهی برای استفاده از شبکه بدون تراکنش است.

IOTA یک پروژه بسیار جالب است که برای نمایش پتانسیل خود در بازار محدودیت نامحدود دارد. IOT در هر امر ممکن از اسلحه های هوشمند گرفته تا اتومبیل های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد تا نیاز کاربر را هموارتر سازد. از آنجا که این فناوری مقیاس پذیر است و هزینه های کمتری نیز دارد ، باعث می شود یک پروژه امیدوار کننده باشد که توسط تعداد زیادی از تجار به تصویب برسد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map