Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain Security: محافظت از حق بیمه برای شرکت ها

با افزایش حملات سایبری هر ساله ، اکنون بسیاری برای محافظت کامل امنیت بلاکچین را در نظر گرفته اند. خوب ، فناوری زنجیره بلوک مدتهاست در حال شکوفایی است و در حال حاضر برای بسیاری از بخشها محبوب است.

با شروع از مدیریت زنجیره تامین ، مراقبت های بهداشتی ، مالی ، انرژی ، اینترنت اشیا و بسیاری دیگر اکنون شروع به گسترش در حوزه امنیت نیز می شود.

با این حال ، بسیاری از شما در مورد کل مفهوم امنیت بلاکچین و اینکه آیا توانایی تحمل بار را دارد ، کاملاً بدبین هستید.

برای کمک به شما در درک اینکه آیا باید امنیت بلاکچین را برای سازمان خود در نظر بگیرید یا خیر ، ما در حال جمع آوری تمام اطلاعات لازم در مورد امنیت سایبری هستیم. بنابراین ، امروز ، من در مورد همه چیزهایی که می توان در مورد امنیت سایبری بلاکچین بدانیم صحبت خواهم کرد.

Contents

فهرست مطالب

فصل 1: امنیت سایبری چیست؟?

امنیت سایبری راهی برای دفاع از رایانه ها ، دستگاه های همراه ، سرورها ، داده ها ، شبکه ها و سیستم های الکترونیکی در برابر حملات مخرب است. برخی از شما ممکن است آن را به عنوان امنیت اطلاعات الکترونیکی یا امنیت فناوری تشکیل من بدانید.

شما می توانید این اصطلاح را در بسیاری از دسته ها مانند تجارت در رایانه های دستگاه همراه استفاده کنید. با این حال ، به طور عمده ، آنها به شش نوع دسته تقسیم می شوند. و در هر صورت امنیت ضروری است.

 • امنیت شبکه:

این کار عموماً ایمن سازی هر نوع شبکه رایانه یا سرور از متجاوزان است. علاوه بر این ، آنها می توانند یک بدافزار فرصت طلب یا هر نوع حمله کننده هدفمند باشند.

 • امنیت اطلاعات:

این نوع امنیت سایبری از حریم خصوصی یا داده ها یا یکپارچگی هر نوع اطلاعات ذخیره شده یا هر چیزی که منتقل می شود محافظت می کند.


 • امنیت برنامه:

این پروتکل ها عمدتا پروتکل های امنیتی هستند که دستگاه ها یا هر برنامه ای را از بدافزار آزاد می کنند. در حقیقت ، یک دستگاه یا برنامه در معرض خطر می تواند دسترسی به اطلاعاتی را که برای محافظت از آنها در نظر گرفته شده فراهم کند.

علاوه بر این ، قبل از اینکه برنامه حتی بتواند روی دستگاهها تأثیر بگذارد ، یک فرآیند امنیتی موفقیت آمیز در مرحله برنامه آغاز می شود.

 • امنیت عملیاتی:

عمدتا این نوع امنیت کلیه تصمیمات یا فرایندهای لازم برای محافظت از تمام دارایی های داده را کنترل می کند. علاوه بر این ، این یک اصطلاح چتر است زیرا بسیاری از فرآیندها در این گروه قرار می گیرند. در حقیقت ، سطح مجوز یا قوانین محدودیت دسترسی کاربر در اینجا قرار می گیرد.

علاوه بر این ، تعیین محل و نحوه ذخیره اطلاعات نیز قسمت عمده ای از این موضوع است.

 • امنیت تجاری:

این یکی از اقدامات مهم امنیتی است. در واقع ، امنیت تجارت نیاز به ترکیبی از همه دسته های امنیت سایبری دارد. با این حال ، ممکن است در مقیاس بزرگ نیاز داشته باشند. همچنین ، یک کسب و کار مجبور است خدمات فایروال را هنگامی که حداقل دارایی یا منابع دارند ، حفظ کند. بنابراین ، بسیاری از پروتکل های امنیتی برای استفاده کمتر از منابع طراحی شده اند اما خروجی بیشتری دارند.

 • بازیابی فاجعه:

این یک بخش ضروری از هر پروتکل امنیت سایبری است. هر سازمان یا فردی باید مسئولیت هرگونه حادثه یا از دست رفتن اطلاعات را داشته باشد. علاوه بر این ، اگر امنیت به گونه ای نتواند حمله را متوقف کند ، بیشتر شبیه یک طرح پشتیبان است.

 • آموزش کاربر نهایی:

سرانجام ، آموزش کاربر نهایی به هر نوع شرکت کمک می کند تا غیرقابل پیش بینی ترین عامل – مردم ، را بهتر درک کنند. معمولاً خطاهای انسانی باعث از کار افتادن بیشتر سیستم امنیتی می شود زیرا از درون اتفاق می افتد.

در حقیقت ، اکثر کارمندان نمی دانند که چگونه تفاوت بین برنامه های آسیب دیده را تشخیص دهند یا تشخیص دهند کدام ایمیل ها حاوی ویروس هستند. به همین دلیل آموزش کاربری نهایی در مورد امنیت کامل یک سازمان واقعاً مهم است. به این ترتیب مردم از داخل و خارج امنیت دارند.

آیا واقعاً به امنیت سایبری نیاز دارید؟?

قبل از طرح این سوال ، باید بدانید که امنیت سایبری به دلیل افزایش استفاده از فناوری ، تهدید بزرگی در سال 2019 است. هرچه بیشتر به آن اعتماد کنید ، بیشتر باید امنیت آن را در نظر بگیرید.

در واقع ، به نظر می رسد بسیاری فکر می کنند که این کار چندان ضروری نیست ، یا آنها می توانند بدون گرفتن هیچ گونه امنیت روزهای خود را ادامه دهند.

با این حال ، این حقیقت نیست فقط در ایالات متحده آمریکا ، متوسط ​​هزینه جرایم اینترنتی 13 میلیون دلار برای سازمان ها است. نه تنها این بلکه انتظار می رود خسارات در سال تا سال 2021 به 6 میلیون دلار برسد!

آره! این مبلغ هنگفتی است و زمان آن فرا رسیده است که سازمان ها مراقبت بیشتری درباره اجماع جرایم اینترنتی را شروع کنند. به همین دلیل است که برای مقابله با همه مشکلات و تشخیص کد مخرب ، موسسه ملی استاندارد و فناوری فکر می کند که داشتن شبکه های نظارتی در همه زمان ها بهتر است.

هرگونه امنیت سایبری با سه نوع تهدید مقابله می کند –

 • جرایم اینترنتی شامل یک گروه یا یک فرد واحد که سیستمی را برای ایجاد اختلال یا سود مالی هدف قرار می دهد.
 • حملات سایبری به دلیل منافع سیاسی یا نوعی انگیزه سیاسی. علاوه بر این ، عمدتا ، این شامل جمع آوری اطلاعات چیز دیگری نیست.
 • ترور سایبری که از وسایل الکترونیکی برای ایجاد نوعی ترس یا وحشت استفاده می کند.

ساخته شده برای همه

در واقع ، تهدیدهای امنیت سایبری بر هر نوع صنعت ، صرف نظر از اندازه ، تأثیر خواهد گذاشت. با این حال ، نام های بزرگ بیشترین هدف را از همه دارند. علاوه بر این ، این فقط به یک صنعت محدود نمی شود. در حقیقت ، بسیاری از صنایع مانند دولت ، دارایی ، تولید ، مراقبت های بهداشتی ، زنجیره تأمین ، اینترنت اشیا و بسیاری دیگر از جرایم اینترنتی شکایت کرده اند.

بعضی از اینها ترجیح داده می شوند زیرا می توانند امور مالی را جمع آوری کنند یا از داده ها برای سیاه نمایی مردم استفاده کنند. در موارد دیگر ، آنها بیشتر مشاغلی را هدف قرار می دهند که تمایل دارند در یک سیستم شبکه باشند تا داده های مشتری را ارائه دهند.

با این حال ، مسئله این است که در دنیای امروز نمی توانید از شبکه خارج شوید یا از شبکه خارج شوید. بنابراین ، محافظت از داده های شما دشوارتر خواهد بود.

فصل 2: ​​انواع مختلف تهدیدات امنیت سایبری

امنیت سایبری بلاکچین

 • نقض داده

تا سال 2019 ، بسیاری از سازمان ها مشتاقانه شروع به استفاده از ذخیره سازی داده های ابری به عنوان فضای ذخیره اطلاعات خود می کنند. بنابراین ، بسیاری از آنها روش های سنتی قدیمی خود را برای ذخیره سازی تمام اطلاعات و انتقال به سیستم عامل های امن تر ، رد می کنند.

حتی اگر ممکن است به نظر واقعی بی خطر باشد ، اما آنطور که فکر می کنید کاملاً ایمن نیستند. مسائلی مانند پشتیبان گیری آفلاین از داده های آفلاین با مشکلات بیشتری مخالفت می کنند. در حقیقت ، ماشین مجازی در شبکه حتی اگر آفلاین باشد می تواند به پرونده های شما دسترسی پیدا کند.

بنابراین ، می تواند از کلیدها جلوگیری کند و این منجر به درز اطلاعات می شود. اما چرا این اتفاق می افتد؟ خوب ، معمولاً در یک محیط ممکن ، بسیاری از برنامه ها با هم کار می کنند. در نتیجه ، آنها می توانند بدون هیچ مشکلی به پایگاه داده یکدیگر دسترسی پیدا کنند.

تنها راه حل برای این مسئله این است که هنگام انتخاب ارائه دهنده Cloud خود ، بسیار انتخابی باشید. با این حال ، هنوز هم ممکن است 100٪ ایمنی در برابر نقض داده ها را تضمین نکند.

 • رابط کاربری برنامه ناامن

شاید شما در حال حاضر در یک ارائه دهنده ابر هستید. با این حال ، شما تنها کسی نخواهید بود که از رابط کاربری استفاده می کنید؟ خوب ، این یک حفره امنیتی ایجاد می کند. در واقع ، امنیت هر رابط خاص فقط بر روی ارائه دهنده ابر باقی می ماند.

بنابراین ، این نقض از طریق رابط کاربری برنامه چگونه اتفاق می افتد؟ معمولاً در صورت کمبود امنیت شدید ، معمولاً از فرآیند احراز هویت و رمزگذاری ناشی می شود. بنابراین ، رابط تأیید اعتبار به اندازه کافی محافظت نشده است تا هکرها را از آن دور نگه دارد!

در واقع ، به نظر نمی رسد که بسیاری از سازمانها عمیقا به آنچه ارائه دهنده خدمات ابر آنها به آنها ارائه می دهد ، نگاه می کنند. این اتفاق اغلب می افتد و آنها با حملات سایبری هزینه آن را می پردازند.

 • ابر آزاری

ابرها هنگام ورود به سیستم برای اولین بار بسیار سو ab استفاده می شوند. بگذار توضیح بدهم. بگذارید بگوییم شما می خواهید یکی از زیرساخت های آنها را به عنوان ارائه خدمات دریافت کنید و برای این منظور ، باید آواز بخوانید و اطلاعات کارت اعتباری خود را ارائه دهید.

پس از ثبت نام ، پس از چند روز ، ایمیل های هرزنامه و سایر حملات مخرب را دریافت می کنید. بعلاوه ، شما حتی می بینید که کارت اعتباری خود قبض هایی را برای خدماتی دریافت می کند که هرگز حتی از آنها استفاده نکرده اید. این عملا یک صحنه معمول است.

من نمی گویم که هر ارائه دهنده ابر یکسان است ، یا اینکه ارائه دهندگان از آن استفاده می کنند. با این حال ، عدم امنیت در روند ثبت نام عمدتا منجر به این موارد می شود. متأسفانه ، ارائه دهندگان خدمات برای کنترل کامل روند ثبت نام ، به برنامه امنیتی عالی مجهز نیستند.

بنابراین ، در نتیجه ، بسیاری از محیط ابر را سو استفاده می کنند.

 • حمله بدافزار

حملات بدافزار یکی دیگر از تهدیدهای امنیت سایبری در سال 2019 است که باید مراقب آنها باشید. در حقیقت ، حمله بدافزار معمولاً به فعالیتهای نرم افزاری مخربی اشاره دارد که آنها بدون اینکه صاحب آن چیزی بداند انجام می دهند.

علاوه بر این ، انواع مختلفی از حملات بدافزار وجود دارد و بیشتر آنها از طریق هر گونه برنامه یا فایل نرم افزار رایگان اتفاق می افتد. همچنین ، داشتن یک سیستم امنیتی اینترنتی دارای تاریخ گذشته می تواند منجر به حملات بدافزار شود.

اگر بدافزار به نوعی از طریق یکی از رایانه ها وارد شبکه سازمان شود ، می تواند ویرانگری زیادی ایجاد کند.

 • بدافزار بدون پرونده

اینها عمدتا نوعی بدافزار هستند که به نظر نمی رسد به عنوان پرونده وجود داشته باشند. بعلاوه ، بدافزار بدون پرونده خطرناک تر از نرم افزارهای عادی است ، زیرا شما نمی توانید برنامه یا فایل آسیب دیده را تشخیص دهید.

نمی توانید آن را در سیستم خود پیدا کنید. در واقع ، آنها فضای RAM را اشغال می کنند و در پس زمینه همچنان کار می کنند. با این حال ، هنگامی که مهاجمان آنها را فعال می کنند ، قابل مشاهده هستند و این امر باعث می شود اطلاعات به شخص ثالث منتقل شود.

بسیاری از هکرها از این سیستم برای درج بدافزار در شبکه بانک با استفاده از دستگاه خودپرداز استفاده می کنند. بنابراین ، به محض ورود بدافزار به سیستم ، آنها برنامه را فعال کرده و کنترل کامل بر آن را بدست می آورند. بعلاوه ، در موارد دیگر ، آنها همچنین می توانند از این نوع بدافزارها برای تخلیه انواع بدافزارها استفاده کنند.

در حقیقت ، تشخیص این موارد حتی با استفاده از نرم افزارهای امنیتی اینترنتی بسیار دشوار است.

 • Crypto-Malware

خوب ، با افزایش ارزهای رمزپایه در سال های اخیر ، بسیاری از هکرها اکنون از این روش جدید هک استفاده می کنند. بنابراین ، با کمک بدافزار رمزنگاری شده ، اکنون هکر می تواند به قدرت محاسباتی فرد آلوده دسترسی پیدا کند. علاوه بر این ، آنها از آن برای استخراج ارزهای رمزپایه استفاده می کنند.

بنابراین ، به محض اینکه مرورگر آلوده شما آنلاین شد ، هکر به طور خودکار به آن دسترسی پیدا می کند و از آن برای استخراج ارزهای رمزپایه استفاده می کند. با این حال ، به هیچ وجه مستقیماً مضر نیست و به شما آسیب نمی رساند. اما قدرت پردازش رایانه شما را مختل کرده و سرعت آن را کاهش می دهد.

زمان اضافی بار و عملکرد کند را از هیچ جا خواهید دید. و بعد از مدت کوتاهی ، در نهایت کامپیوتر شما به دلیل استخراج بیش از حد خراب می شود.

 • تهدیدهای صفر روزه

شما بدیهی است که هم اکنون می دانید که تمام نرم افزارها آنچنان بی عیب و نقص نیستند. در حقیقت ، بیشتر برنامه ها با حفره های امنیتی شناخته می شوند که به عنوان آسیب پذیری شناخته می شوند. علاوه بر این ، این روزنه ها به شدت توسط هکرها مورد سو استفاده قرار می گیرد. بنابراین ، وقتی هکرها یک روزنه کشف کنند و قبل از اینکه سازندگان این مشکل را برطرف کنند ، از آن سو explo استفاده می کنند تهدیدی صفر روزه است.

بنابراین ، حتی اگر برنامه شما قانونی باشد یا از طرف توسعه دهندگان خوبی ارائه شده باشد ، ممکن است فرصتی برای یک هکر برای سو abuse استفاده از نقاط ضعف و تحویل بدافزارهای دیگر با استفاده از آن وجود داشته باشد. فقط تصور کنید که یکی از کارفرمایان پرونده ای را باز کند و باج افزار را وارد سیستم کند.

آیا می توانید تصور کنید که ضرر و زیان آن چه خواهد بود?

 • از دست دادن داده ها

از دست رفتن داده ها به هر دلیلی ممکن است اتفاق بیفتد. با این حال ، حملات سایبری در اولویت اصلی این لیست قرار دارند. هر روز بسیاری از سازمان ها بدون داشتن صلاحیت مناسب با حذف و تغییر در داده های خود روبرو می شوند. علاوه بر این ، این می تواند یک مرکز ذخیره سازی غیر قابل اعتماد باشد که دلیل آن باشد.

با این حال ، این برای سازمانها پیامدهای جدی دارد. از دست دادن داده ها برای خط مشی تجاری یک عقب گرد بزرگ و مخل خواهد بود. علاوه بر این ، می تواند اعتبار برند شما را از بین ببرد. می توانید مشتری خود را از دست دهید و سرمایه خود را از دست دهید.

در اینجا منظور من از حمله سایبری از داخل مرکز است. اگر روش حفاظت یا تشخیص مناسبی نداشته باشید ، احتمالاً روی شما تأثیر می گذارد.

 • هک کردن

هکینگ نسلهای متمادی وجود داشته است و اکنون نگرانی بزرگی برای سازمانها است. نمی توانم بگویم که روند واقعاً چه زمانی می تواند تغییر کند. به هر حال به این زودی ها برگزار نمی شود ، مطمئناً.

با توجه به قابلیت اطمینان فناوری ، اکنون هکرها می توانند از نقاط ضعف برای ورود به سیستم استفاده کنند. در حقیقت ، هک کردن عمدتاً به دلیل اشتراک اطلاعات کاربری یا اقدامات بد حفاظت از رمز عبور رخ می دهد. علاوه بر این ، بسیاری از افرادی که در سازمان ها کار می کنند نمی دانند اعتبار خود را با پورتال های وب به اشتراک نگذارند.

به همین دلیل است که وقتی هکر وارد شبکه کارمند می شود ، هکر به شبکه داخلی نیز دسترسی پیدا می کند. بنابراین ، دادن یک برنده تمام پولها.

 • رمزهای عبور تک فاکتور

ظاهراً ، گذرواژه های تک عاملی اکنون برای محافظت از تمام اطلاعات شما کافی نیستند. در حقیقت ، هک کردن آنها بسیار آسان است. بنابراین ، دسترسی آسان به داده ها را به هکر امکان پذیر می کند. برای کنار آمدن با شرایط ، استفاده از فرآیند احراز هویت چند عاملی ممکن است کمک کند. با این حال ، شاید هنوز کافی نباشد.

 • درون انسان

همه سازمان ها نه تنها با تهدیدات خارجی بلکه با تهدیدهای داخلی نیز روبرو هستند. عمدتا کارمندان در هر سازمان نقاط ضعف هستند. بعلاوه ، کارمندان سابق نیز می توانند به هر سازمانی آسیب جدی وارد کنند.

معمولاً کارکنان دانش کافی برای دیدن شکافها یا وصله ها ندارند حتی اگر یکی از آنها را کشف کنند. در حقیقت ، بسیاری حتی نمی توانند جدا از یک ایمیل معمولی و یک ایمیل تحت تأثیر بدافزار را تشخیص دهند. بنابراین ، برای مقابله با آن ، بسیاری از کارکنان را آموزش می دهند یا حتی فعالیت های آنها را به صورت آنلاین نظارت می کنند.

با این حال ، به دلیل نبود کانال نظارت مناسب ، همچنان تهدیدی برای هر سازمانی است.

 • سخت افزار

عمدتا اینها نوعی بدافزار هستند که سایر اثرات مخرب را گسترش می دهند. چطور؟ خوب ، هکرها تمایل دارند که از steganography برای مخفی کردن یک پرونده خراب در یک فایل دیگر مانند ویدیو ، تصویر یا پیام استفاده کنند. بنابراین ، ممکن است جلوی چشمان شما باشد ، و ممکن است هرگز تصور نکنید که به بدافزار آلوده است.

به طور معمول مجرمان اینترنتی که مهارت های بالایی در توسعه دارند ، می توانند سخت افزار خود را بسازند. با این حال ، به دلیل تاریک بودن وب ، بسیاری از هکرها کیت هایی را برای ساخت سخت افزار خود ارائه می دهند و بنابراین اکنون حتی هکرهای آماتور نیز می توانند این کار را انجام دهند.

بنابراین ، بسیاری قربانی می شوند و حتی نمی توانند بفهمند پرونده تحت تأثیر کدام یک است زیرا در پشت یک پرونده قانونی پنهان شده است.

 • نقص در اینترنت اشیا (اینترنت اشیا)

در طول چند سال گذشته به شدت از اینترنت چیزها استفاده کردیم و در آینده نیز ترند خواهد بود. امروزه ، اکثر دستگاه ها از طریق اینترنت چیزها متصل می شوند. با این حال ، این باعث ایجاد برخی نقاط ضعف در سیستم امنیتی می شود.

همانطور که واقعاً مفید هستند ، بسیاری از مردم نگران استفاده از این موارد نیز هستند. در حقیقت ، بیشتر اینترنت وسایل دارای مشکلات امنیتی خاص خود هستند. علاوه بر این ، خود معماری دارای نقاط ضعف بزرگ است.

به همین دلیل اینترنت چیزها برای ارائه همه ویژگی ها به یک محیط امن و بدون هیچ خلأی نیز احتیاج دارد.

 • Shadow IT Systems

این سیستم ها عمدتا یک نرم افزار IT هستند که در واقع با شبکه داخلی فناوری اطلاعات سازمانها سازگار نیستند. از آنجا که پشتیبانی نمی شوند ، شکافی از ایجاد یا غیرفعال کردن ویژگی های خاص ایجاد می شود. بعلاوه ، این مهم در شرکتهایی است که تمایل ندارند قبل از اجرای هر سیستم جدیدی را جستجو کنند.

بنابراین ، هنگامی که از دست دادن داده ها در یکی از نرم افزارهای IT اتفاق می افتد ، توجه چندانی به آن نمی شود و سازمان ها در تهیه نسخه پشتیبان از آنها بی بهره هستند.

همچنین ، با ویژگی های پشتیبانی نشده ، هیچ کس نمی تواند بگوید چه کسی به آن دسترسی پیدا می کند و چه کسی دسترسی ندارد. بنابراین ، این گزینه عالی برای سو anyone استفاده از هر کسی است. در بسیاری از موارد ، اکثر سازمان ها قبل از گرفتن منابع IT از فروشندگان ، پیشینه بررسی نمی کنند. بنابراین ، ایجاد روزنه های بیشتر.

 • ایمیل فیشینگ

ایمیل های فیشینگ ایمیل هایی هستند که حاوی نوعی اسب تروا یا باج افزار هستند. معمولاً با برخی از تفاوت ها مانند ایمیل های معمولی به نظر می رسند. بنابراین ، وقتی شخصی از داخل شرکت این نامه را باز می کند ، اسب تروا وارد سیستم می شود و باعث ویرانی می شود.

این نوع ایمیل ها بلافاصله پس از ورود به سیستم حمله را آغاز می کنند. بنابراین ، هیچ زمان انتظار یا هیچ راهی برای خلاص شدن از آن وجود ندارد.

طبق یک نظرسنجی اخیر ، بیش از 97٪ افراد نمی توانند تفاوتی بین ایمیل فیشینگ و ایمیل معمولی تشخیص دهند. به همین دلیل ، اقدامات پیشگیرانه بسیار ضروری است.

 • نهنگ نهنگ

این نوعی حمله تجاری است که در آن مجرم سایبری موفق می شود اهداف خود را به قانونی بودن متقاعد کند. در سال های اخیر ، اتفاق می افتد که نهنگ شکاری بزرگترین تهدید از همه باشد. بعلاوه ، این مهاجمان در مرحله اول اعتماد دارند و بعداً ، وقتی دسترسی پیدا می کنند ، از داده ها سو abuse استفاده می کنند.

در سال 2016 تا 2018 به دلیل نهنگ شکاری تقریباً 136 درصد زیان دیده شده است. و چون نوع دیگری از رویکرد هک است ، هیچ برنامه ضد بدافزار اینترنتی نمی تواند به شما کمک کند.

 • خط مشی های دستگاه خود (BYOD) را بیاورید

امروزه ، بسیاری از سازمان ها تمایل دارند کارمندان خود را به استفاده از وسایل شخصی خود برای محیط کار ترغیب کنند. علاوه بر این ، همچنین باعث افزایش بهره وری و انعطاف پذیری می شود. در واقع ، ممکن است یک سیاست عالی به نظر برسد ، اما تهدید بزرگی را برای شرکت ها ایجاد می کند.

به عنوان مثال ، مهم نیست که پروتکل های امنیتی فعال شما چقدر باشد ، یک دستگاه کارمند آسیب دیده به راحتی می تواند امنیت شما را نقض کند. به هیچ وجه نمی توان فهمید که دستگاه کارمند تحت تأثیر قرار گرفته است یا خیر یا هیچ راهی برای تأمین امنیت خانه های آنها نیز وجود ندارد.

علاوه بر این ، هک دستگاه های شخصی نسبت به شبکه های سازمانی آسان است. بنابراین ، اگر هکر از دستگاه کارمند جلوگیری کند ، می تواند در کمترین زمان به دیوار آتش سازمان های شما برسد. بنابراین ، افزایش خطرهای کلی تهدید سایبری.

 • DDOS

Distributed Denial of service حمله یا حمله DDOS نوعی حمله است که شبکه سازمان را با ترافیک سرازیر می کند و در نهایت آن را خاموش می کند. علاوه بر این ، آنها اتفاقاً از چندین منبع حمله می کنند که ممکن است هزاران نفر باشد. بنابراین ، ردیابی محل دقیق حمله دشوار است.

بنابراین ، نمی توانید با مسدود کردن آدرس IP خاص ، حمله را متوقف کنید. در نتیجه ، شبکه خاموش می شود و باعث می شود همه منابع برای مصرف کننده و سازمان در دسترس نباشد. صادقانه بگویم ، دلیل خاصی وجود ندارد که هکرها عمدتا این کار را می کنند.

با این حال ، این می تواند به دلیل آسیب رساندن به مارک تجاری سازمان ها یا صرفاً اعتبار گرفتن برای از بین بردن شبکه یک سازمان بزرگ باشد. نیازی به گفتن نیست که سازمان های دارای مشخصات بالا اهداف اصلی DDOS هستند.

فصل سوم: آیا Blockchain می تواند امنیت سایبری را برطرف کند?

راه حل های امنیتی سنتی قادر به کنترل حملات سایبری با تعداد بیشتری از ماشین آلات پیچیده و همکاری نیستند. با این حال ، امنیت بلاکچین در واقع می تواند به شما کمک کند تا یک راه حل جامع برای مشکلات باشد.

همانطور که می بینید ، بخش امنیت سایبری پر از مشکلات است. و کم و بیش یک راه حل سایبری شکننده قادر به مقابله با انواع مختلف تهدیدها نیست. بنابراین ، بلاکچین می تواند امیدوار کننده ترین راه حل فعلی باشد.

منظورم اینه که بهش فکر کن مدتی است که از ابتدا این فناوری معرفی نشده است. حتی اگر هنوز هم پس از سالها بسیاری از نارسایی ها ایجاد شده باشد ، اکنون شکوفا شده و می تواند یک راه حل عالی باشد.

علاوه بر این ، در حال حاضر در چندین سازمان در صنایع مختلف مانند مراقبت های بهداشتی ، دولتی ، زنجیره تامین ، انرژی و غیره کار می کند.

بنابراین ، به عنوان یک فناوری فایروال ، پروتکل های امنیتی زیادی را ارائه می دهد. همچنین ، آنها مورد ستایش بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار گرفته اند. بنابراین ، می تواند به راحتی از حملات سایبری جلوگیری کند.

فناوری Blockchain یک فناوری دفتر توزیع شده است که با استفاده از گره ها مفهوم عدم تمرکز را تشکیل می دهد. بیشتر ، از نوعی توافق متقابل برای محافظت از داده ها نیز استفاده می کند. به عنوان مثال ، اگر هر هكری بخواهد برخی از گره های موجود در شبکه را هك كند ، گره های دیگر می توانند به راحتی از روند اجماع برای تشخیص اینكه پخش كننده بد است استفاده كنند..

علاوه بر این ، آنها می توانند از این روش برای قفل کردن گره های آسیب دیده و صرفه جویی در کل شبکه استفاده کنند. علاوه بر این ، می بینید که امنیت بلاکچین در واقع از چندین سیستم قدرت برای ایجاد افزونگی و جمهوریت ضد دستکاری به طور عمده استفاده می کند.

اما این یعنی چه?

از بسیاری جهات ، این می تواند به این معنی باشد که هکرها ممکن است تعدادی از نیروها را سرنگون کنند ، اما آنها نمی توانند ارتش امنیتی کل Blockchain را از بین ببرند. همانطور که توسط نیروها مشاهده می کنید ، منظور من چند گره است و منظور من ارتش ، همه گره های موجود در شبکه است.

بنابراین ، با وجود امنیت بلاکچین ، هیچگونه عملیات صنعتی یا ذخیره سازی اطلاعات فقط به سیستم آسیب پذیر منفرد بستگی ندارد. در حقیقت ، بلاکچین و امنیت سایبری به آن کمک می کند تا مقیاس پذیرتر و مخل شود.

بعلاوه ، این بدان معناست که اکثر سیاست های امنیتی ، مانند کنترل جریان یا رمزهای عبور دوار ، با کنترل متنوع تری کنترل می شوند. بیشتر از این ، فقط افراد مجاز می توانند به کنترل های خاص دسترسی پیدا کنند. می توانید به صورت متمرکز تکرار کنید و سپس آن را به آرامی در قسمت های دیگر پخش کنید.

علاوه بر این ، این کنترل ها توسط دستکاری شده و توسط همه گره های شبکه بلاکچین و امنیت سایبری استفاده می شوند.

بنابراین ، همانطور که مشاهده می کنید ، یک فایروال محافظت کننده از خود تشکیل می دهد. بنابراین ، هیچ نقطه شکست خاصی ندارد. بعلاوه ، هیچ دسترسی غیرمجاز به شبکه یا تغییرات تصادفی در شبکه امنیتی بلاکچین وجود نخواهد داشت.

بنابراین ، اگر در مورد اینکه آیا امنیت بلاکچین می تواند راه حلی باشد گیج شده اید ، مطمئناً می توانم بگویم که مطمئناً می تواند. با این حال ، بسیاری از مردم نمی دانند که به چه نوع راه حل امنیتی blockchain نیاز دارند زیرا امنیت سایبری انواع مختلفی دارد.

بنابراین ، قبل از انتخاب راه حل ، سازمان ها باید بدانند که امنیت بلاکچین دقیقاً چه نوع موارد استفاده ای دارد.

آیا می خواهید درباره Blockchain بیشتر بدانید؟ اکنون ارائه Blockchain را بررسی کنید!

فصل چهارم: امنیت بلاکچین: موارد استفاده احتمالی

امنیت بلاکچین

وقتی به آمار حملات سایبری نگاه می کنید ، متوجه می شوید که پروتکل های امنیتی در حال تکامل چگونه هستند. علاوه بر این ، شما همچنین خواهید فهمید که کنترل سیستم های حمله سایبری برای پروتکل های امنیتی معمولی دشوارتر شده است.

از ابتدای سال 2016 ، هر روز ، جنایتکاران 4000 حمله انجام می دهند. علاوه بر این ، مهم نیست که مردم چه کاری انجام می دهند ، کاملاً مشخص شد که افزایش ماهیت 300٪ از حملات 2015 است. حتی در سال 2015 ، حملات نزدیک به 1000 مورد در روز بود. با این حال ، در سال 2016 سه برابر شد.

برخی از هک های مهم نیز در سال 2016 اتفاق افتاد ، جایی که 57 میلیون حساب راننده و کاربر در Uber به خطر افتاد. بعلاوه ، در همان سال ، 412 میلیون حساب کاربری Friend Finder نیز به خطر افتاد.

بنابراین ، می بینید که سهام اکنون زیاد است و هیچ صنعتی حتی از حملات در امان نیست. در حقیقت ، هکرها دائما به دنبال اهداف جدیدتر برای فساد هستند. بنابراین ، حتی اگر در چند سال گذشته در امنیت باشید ، اینکه شرکت شما در آینده نیز ایمن باشد ، قطعی نیست.

با این حال ، ممکن است روشی وجود نداشته باشد که بتواند 100٪ ضمانت ارائه دهد. هنوز هم امنیت بلاکچین به مراتب بهتر از امنیت سنتی است. همانطور که قبلاً گفتم ، این امنیت بلاکچین واقعاً می تواند آن را برای شما کاهش دهد.

علاوه بر این ، با توجه به اینکه بلاکچین و شبکه امنیتی می توانند مانع از دستیابی اطلاعات حساس به هکرها شوند ، من می گویم که این یک تکنولوژی خوب برای آزمایش است.

با این حال ، ممکن است شما آنقدر با موارد استفاده احتمالی امنیت سایبری بلاکچین آشنا نباشید که بتواند روی میز باشد. بنابراین ، حالا من کمی بیشتر در آن طیف فرو خواهم شد.

برای راهنمای تجارت مالی Blockchain ما را بررسی کنید!

 • تأیید به روزرسانی ها یا بارگیری های نرم افزار

هر نوع اسب تروایی ، کرم و ویروس می تواند به راحتی در اشکال مختلف وارد کامپیوتر شود. و در بیشتر اوقات حتی تشخیص آنها بسیار دشوار است. در آغاز سال 2016 ، بیش از 127 میلیون نوع بدافزار مختلف ایجاد شده است. صادقانه بگویم ، شناسایی همه اینها بدون چشم ورزیده بسیار دشوار است.

در حقیقت ، بارها به صورت به روزرسانی نرم افزار یا گزینه بارگیری نرم افزار ساختگی در می آید. می خواهید چه چیزی دلهره آورتر است؟ هر روز موسسه AV-TEST 350،000 نوع برنامه جدید را به عنوان بدافزار ثبت می کند. بعلاوه ، سیستم عامل Mac که به نظر بسیار دست نخورده بود اکنون هدف بدافزار قرار گرفته است.

در واقع ، فقط برای آلوده کردن Mac ، 49000 بدافزار وجود دارد و همه آنها در سال 2018 ایجاد شده اند. علاوه بر این ، همه این کلاهبرداری ها در مخفی کردن برنامه و نرم افزار خود در معرض دید بسیار ماهر هستند ، به طوری که پروتکل های ضد ویروس معمولی به نظر نمی رسند تا به هر طریقی آنها را دریابید.

و به جای شما ، آنها تمام عوایدی را که از طریق کار سخت بدست آورده اید می برند. به نظر منصفانه نیست ،?

به همین دلیل است که اکنون لازم است با موارد استفاده از امنیت سایبری بلاکچین همراه شوید. علاوه بر این ، راه حل های امنیتی بلاکچین نه تنها قادر به فهمیدن اینکه کدام نرم افزار قانونی است و کدام یک نیست. اما امنیت بلاکچین همچنین می تواند در صورت بروزرسانی مخرب ، به شما اطلاع دهد.

چگونه آنها این کار را انجام می دهند؟ خوب ، در فناوری بلاکچین امنیت سایبری ، می توانید عملکردهای هش توسعه دهندگان و برنامه مورد نظر برای بارگیری را مقایسه کنید. پس از مقایسه این دو ، می توانید واقعاً تأیید کنید که آیا در بلاکچین و بستر امنیتی قانونی است یا خیر.

بنابراین ، به شدت یکی از سردردهای موجود در لیست شما را از بین می برد.

درباره تاریخچه بلاکچین اکنون بیشتر بیاموزید!

 • متوقف کردن حملات توزیع شده انکار سرویس (DDoS)

حمله توزیع نشده خدمات یا حمله DDOS نوعی حمله است که شبکه سازمان را با ترافیک سرازیر می کند و در نهایت آن را خاموش می کند. علاوه بر این ، آنها اتفاقاً از چندین منبع حمله می کنند که ممکن است هزاران نفر باشد. بنابراین ، ردیابی محل دقیق حمله دشوار است.

معمولاً این حملات چیزی مانند نگه داشتن سیستم به ازای هرگونه پول یا دریافت اطلاعات شخصی شما به دست نمی آورند. این بیشتر شبیه ادعای اعتبار است در حالی که به معنای واقعی کلمه بدون دلیل کار خود را از بین می برید.

علاوه بر این ، نوع جدیدی از نرم افزار DDoS نیز مدیریت آن را دشوارتر کرده است. در واقع ، اینها پنهان می شوند و تا زمان راه اندازی مجدد سیستم ، مرده بازی می کنند. علاوه بر این ، می تواند حمله را بارها و بارها آغاز کند. با این حال ، شما نمی توانید پیدا کنید که منبع کجاست.

بنابراین ، مدیریت همه مسائل یا ادامه کار به طور مداوم دشوارتر می شود.

استفاده از آن برای جلوگیری از حملات DDoS یکی دیگر از موارد استفاده از امنیت سایبری بلاکچین است. اما راه حل های امنیتی بلاکچین چگونه واقعاً این کار را انجام می دهد؟ خوب ، اول از همه ، باید یک تیم پشتیبان برای صرفه جویی در شبکه هنگامی که مورد انتقاد قرار می گیرد ، وجود داشته باشد.

معمولاً ، به دلیل افزایش میزان ترافیک ، بسیاری از شبکه های سازمان خاموش می شوند. اما وقتی شبکه این شرکت مورد حمله قرار می گیرد ، شبکه بلاکچین و شبکه امنیتی فعال می شوند و گره های توزیع شده اضافی را فعال می کند تا پهنای باند بیشتری را در خود جای دهد.

بنابراین ، وقتی پهنای باند استفاده می شود ، تخصیص پهنای باند بیشتری معرفی می شود. بنابراین ، در نهایت ، فناوری بلاکچین امنیت سایبری برنده می شود. اما فقط با استفاده از امنیت بلاکچین و نه چیز دیگر می توانید از این روش افزایش شبکه استفاده کنید.

در نتیجه ، به زودی هکرها نمی توانند سازمان شما را از بین ببرند.

 • هویت دیجیتال یا هویت بیومتریک را ارائه دهید

اکثر رمزهای عبور بصورت آنلاین دارای برچسب “ضعیف” هستند و فقط منتظر هک شدن هستند.

ظاهراً ، گذرواژه های تک عاملی اکنون برای محافظت از تمام اطلاعات شما کافی نیستند. در حقیقت ، هک کردن آنها بسیار آسان است. بنابراین ، دسترسی آسان به داده ها را به هکر امکان پذیر می کند. برای کنار آمدن با شرایط ، استفاده از فرآیند احراز هویت چند عاملی ممکن است کمک کند. با این حال ، شاید هنوز کافی نباشد.

آیا می دانید طبق اطلاعات فیس بوک ، بیش از 600000 حساب کاربری هر روز فقط به دلیل رمزهای عبور قابل پیش بینی هک می شوند؟ این تعداد زیادی است! اگر احراز هویت شبکه سازمان شما بر اساس رمزهای عبور باشد نیز برای شما خطر امنیتی است.

در حقیقت ، شما باید مرتباً رمزهای عبور خود را تغییر دهید تا با خیال راحت رقابت کنید. با این حال ، این منجر به رمزهای عبور پیچیده تری می شود که نمی توانیم آنها را ردیابی کنیم. علاوه بر این ، بیشتر افراد به دلیل دردسر زیاد ، گذرواژه های خود را تغییر نمی دهند. با این حال ، اگر همان رمز را برای مدت طولانی نگه دارید ، قابل پیش بینی است.

برای کمک به شما در این زمینه ، موارد استفاده از امنیت سایبری بلاکچین در اینجا است. نه تنها امنیت بلاکچین قادر به محافظت از رمزهای عبور شما است ، بلکه می تواند نحوه ورود افراد به هر سیستمی را تغییر دهد.

با فناوری بلاکچین امنیت سایبری ، به عنوان جایگزینی رمزهای عبور ، هویت دیجیتالی یا هویت بیومتریک دریافت خواهید کرد.

در واقع ، هویت دیجیتالی یا هویت بیومتریک بسیار ایمن تر از رمز عبور است. بنابراین ، بدون کلید بیومتریک شما ، هیچ شخص دیگری نمی تواند وارد مدارک شخصی شما در شبکه بلاکچین و شبکه امنیتی شود.

علاوه بر این ، راه حل های امنیتی blockchain نه تنها ایمن تر هستند ، بلکه استفاده از آنها نیز آسان تر است. امروزه ، بسیاری از شرکت ها این راه حل را برای شرکت ها نیز ارائه می دهند.

برای آشنایی بیشتر با بلاکچین ، ارائه مقدماتی Blockchain را بررسی کنید!

 • متوقف کردن نقض امنیت در سیستم های خودکار

ظهور فن آوری های خودمختار ، قله های جدیدی را برای مردم و سازمانها باز می کند. با این وجود ، راه های بیشتری برای ورود هکرها وجود دارد. در حقیقت ، ماهیت آرام سازمان ها یا فقدان تدابیر امنیتی مناسب ، سیستم های خودمختار را شکننده تر از همیشه می کند..

هکینگ نسل های متمادی وجود داشته است و اکنون نگرانی بزرگی برای سازمان ها است. هیچ راهی برای دانستن اینکه آیا روند هرگز تغییر خواهد کرد یا نه وجود ندارد. اما به راحتی می توان گفت که به این زودی ها انجام نمی شود.

با توجه به قابلیت اطمینان سیستم خودکار ، اکنون هکرها می توانند از نقاط ضعف برای ورود به سیستم استفاده کنند. در حقیقت ، هک کردن عمدتاً به دلیل اشتراک اطلاعات کاربری یا اقدامات بد حفاظت از رمز عبور رخ می دهد.

علاوه بر این ، بسیاری از افرادی که در سازمان ها کار می کنند ، دانش لازم را ندارند که اعتبار خود را با درگاه های وب به اشتراک بگذارند.

به همین دلیل است که وقتی هکر وارد شبکه کارمند می شود ، هکر به شبکه داخلی نیز دسترسی پیدا می کند. بنابراین ، دادن یک برنده تمام پولها.

بنابراین ، زمان آن فرا رسیده است که به موارد استفاده از امنیت سایبری بلاکچین بروید. در حقیقت ، راه حل های امنیتی بلاکچین قادر به کشف ورودی ها و دستورات خراب و نامعتبر هستند. با استفاده از الگوریتم ها ، بلاکچین و شبکه امنیتی می توانند تعیین کنند چه زمانی دستور خراب سعی در ورود به شبکه دارد.

بیشتر اینکه ، فناوری بلاکچین امنیت سایبری به قدری پیشرفته است که به راحتی و بدون هیچ مشکلی می تواند جلوی این موارد را بگیرد. و با استفاده از آن به راحتی می توانید بفهمید که کدام یک از سیستم های خودکار به خطر می افتد و روند بازیابی را نیز شروع می کنید.

بنابراین ، می بینید که چگونه امنیت بلاکچین می تواند در سیستم های خودکار کمک کند.

 • امنیت بیشتر DNS

Domain Name System یا DNS نوعی شبیه به دفترچه تلفن است که به تعیین وب سایت بر اساس آدرس IP کمک می کند. عمدتا این موارد برای کمک به شما در یافتن وب سایت مناسب هنگام جستجو لازم هستند.

با این حال ، مسئله این است که DNS فقط تا حدی غیرمتمرکز است. بنابراین ، هر هکر می تواند به اتصال وب سایت و آدرس IP دسترسی پیدا کند و از آن برای خراب شدن در هر زمان استفاده کند. در حقیقت ، این شرکت منجر به سقوط بزرگی می شود زیرا آنها تجارت خود را از دست می دهند و از مشتری احساس بدی دارند. بنابراین ، در نهایت ، ارزش تجاری آنها را نیز کاهش می دهد.

برخی از روشهای معمول ، آلوده کردن DNS برای هدایت مشتری به بسیاری از وب سایتهای کلاهبرداری است. لازم به ذکر است که هر مورد از وب سایت ها با بدافزار پر شده است. بنابراین ، ممکن است یک وب سایت قانونی باز کنید و به یک وب سایت آلوده هدایت شوید ، فقط بدافزار را در دستگاه خود بارگیری کنید.

این یک مسئله جدی برای شرکت ها است و امنیت بیشتری را در این بخش طلب می کند.

به همین دلیل موارد استفاده از امنیت سایبری بلاکچین می تواند به حل این مسئله کمک کند. خوب ، راه حل این است که DNS یک سیستم کاملاً غیرمتمرکز باشد. بنابراین ، با فناوری بلاکچین امنیت سایبری ، هیچ هکری به پیوندهای IP دسترسی پیدا نمی کند.

همچنین ، راه حل های امنیتی بلاکچین نه تنها میزبان سیستم DNS هستند ، بلکه لایه های امنیتی بیشتری را نیز برای آن فراهم می کنند.

در نتیجه ، پروتکل های امنیتی مختلفی در هر سطح وجود دارد که شبکه بلاکچین و شبکه را به یک سیستم اثبات کامل تبدیل کرده است.

و به این ترتیب امنیت بلاکچین می تواند از آسیب پذیری های سیستم DNS مراقبت کند.

 • ارائه ذخیره سازی داده های غیرمتمرکز

اگر از حافظه متمرکز برای نگهداری تمام اطلاعات خود استفاده می کنید ، پس شما فقط یک اردک نشسته و منتظر هک شدن هستید. در حقیقت ، بیشتر فضای ذخیره سازی متمرکز مستعد از دست رفتن داده ها است.

از دست دادن اطلاعات به هر دلیلی ممکن است اتفاق بیفتد. با این حال ، حملات سایبری در اولویت اصلی این لیست قرار دارند. هر روز بسیاری از سازمان ها بدون داشتن صلاحیت مناسب با حذف و تغییر در داده های خود روبرو می شوند. علاوه بر این ، این می تواند یک مرکز ذخیره سازی غیر قابل اعتماد باشد که دلیل آن باشد.

با این حال ، این برای سازمانها پیامدهای جدی دارد. از دست دادن داده ها برای خط مشی تجاری بسیار بزرگ شده و مختل می شود. علاوه بر این ، می تواند اعتبار برند شما را از بین ببرد. می توانید مشتری خود را از دست بدهید و سرمایه خود را از دست دهید.

این باعث می شود شما فکر کنید که چگونه این مشاغل هرگز چیز دیگری را امتحان نکرده اند. و هر روز ، تعداد تخلفات ذخیره سازی مرتباً افزایش می یابد. بنابراین ، برجسته است که پایگاه داده متمرکز به هیچ وجه نمی تواند از آن محافظت کند.

با این حال ، با موارد استفاده از امنیت سایبری بلاکچین ، شما واقعاً می توانید روش کارها را تغییر دهید. معماری شبکه راه حل های امنیتی بلاکچین ذاتاً غیرمتمرکز است. بنابراین ، با استفاده از این روش جدید ، هیچ نقطه ورودی در شبکه امنیتی بلاکچین را ترک نمی کنید.

بیشتر اینکه ، در اینجا ، به جای یک ورودی که از اطلاعات محافظت می کند ، هزاران مانع قوی برای محافظت از اطلاعات شما وجود دارد. و این به این صورت است که شبکه بلاکچین و شبکه امنیتی کار می کنند.

همچنین ، با استفاده از فناوری بلاکچین امنیت سایبری ، برای به دست آوردن تجربه کامل به قابلیت همکاری نیاز دارید. در هر صورت ، این فناوری موفق به بیرون کشیدن آن می شود ، خواه در این مورد تردید داشته باشید یا نه.

اکنون راهنمای Blockchain Corda ما را بررسی کنید!

 • احراز هویت هویت برای دستگاه های Edge

ما هر روز از زندگی خود به شدت از دستگاه های لبه استفاده می کنیم و در آینده نیز مد تر خواهد بود. امروزه ، اکثر دستگاه ها از طریق اینترنت چیزها متصل می شوند. با این حال ، این باعث ایجاد برخی نقاط ضعف در سیستم امنیتی می شود.

همانطور که واقعاً مفید هستند ، بسیاری از مردم نگران استفاده از این موارد نیز هستند. در حقیقت ، اکثر دستگاه های لبه دار مسائل امنیتی خاص خود را دارند. علاوه بر این ، خود معماری دارای نقاط ضعف بزرگ است.

آیا می دانید 41٪ از تمام دستگاه های اندرویدی در برابر حملات شدید Wi-Fi آسیب پذیر هستند؟ نه تنها تلفن را خراب می کند ، بلکه اگر به هر نوع سایتی متصل باشد ، آن را نیز خراب می کند.

در حقیقت ، بسیاری از کارمندان تمایل دارند با تلفن نا امن وارد شبکه شرکت خود شوند و این منجر به دسترسی آسان هکرها می شود.

به همین دلیل دستگاه های لبه نیز برای ارائه تمام ویژگی ها به یک محیط امن و بدون هیچ روزنه ای نیاز دارند.

بنابراین ، موارد استفاده از امنیت سایبری بلاکچین را می بینید ، در این مورد ، بسیار مناسب است. این می تواند احراز هویت مورد نیاز برای این دستگاه های لبه بسیار آسیب پذیر را ارائه دهد. اما امنیت بلاکچین چگونه این مسئله را حل می کند?

خب ، اول از همه ، شبکه بلاکچین و شبکه با فرایند احراز هویت چند مرحله ای ، شبکه اصلی را جدا می کنند. در اینجا ، می تواند از یک کلید بیومتریک یا امضا استفاده کند که ورود مناسب را تضمین می کند.

بنابراین ، راه حل های امنیتی بلاکچین می توانند مطمئن شوند که فقط شخص مجاز وارد سیستم می شود. با کمک فضای ذخیره سازی غیرمتمرکز ، فناوری بلاکچین امنیت سایبری همچنین می تواند کلیدها را در مکانی امن ذخیره کند.

بعلاوه ، شبکه خود می تواند هویت دیجیتالی را هنگامی که شرکتی برای اولین بار آن را راه اندازی می کند ، ارائه دهد.

 • توزیع کلید عمومی را فراهم کنید

حتی اگر به رمزهای عبور اعتماد کنید یا مجبور باشید این کار را انجام دهید تا تمام سیستم های جهان کاملاً غیرمتمرکز شوند ، امنیت بلاکچین چگونه می تواند در این مورد کمک کند؟ در حال حاضر ، اکثر رمزهای عبور و نام های کاربری در پایگاه های داده متمرکز ذخیره می شوند.

خوب ، شما می دانید که هک کردن اینها بسیار آسان است. اگر به نوعی پایگاه داده خود هک شود ، هکر فقط برنده تمام پولها است. ممکن است فکر کنید که اگر رمزعبور هر حساب رسانه اجتماعی یا وب سایتی را که به سختی از آن استفاده می کنید ، بدست آورد ، چه مشکل بزرگی وجود دارد?

خوب ، این مسئله هنگامی خواهد بود که شما از رمز ورود مشابه یا مشابه برای ورود به سیستم حساب بانکی خود یا ورود به سیستم سوابق مراقبت های بهداشتی خود استفاده کنید. علاوه بر این ، آسان تر است که یک الگوی از دیدن رمز عبور خود را کشف کنید. بنابراین ، حتی اگر فکر می کنید که با یک هک رمز عبور تفاوتی ایجاد نمی شود ، در واقعیت ، می تواند.

و این نحوه برخورد هکرها از آن است. برای متوقف کردن آن ، کلیدهای عمومی مانند گذرواژه یا نام کاربری توزیع می شود تا هیچ هکری نتواند به آنها دسترسی پیدا کند.

موارد استفاده از امنیت سایبری بلاکچین یک شبکه امنیتی بلاکچین را ارائه می دهد که کاملاً غیرمتمرکز است. اگر شروع به ذخیره کلید عمومی خود در چندین گره با رمزگذاری کامل کنید ، دسترسی به آن برای هکرها دشوار می شود.

فقط تصور کنید ، شما رمز عبور را تقسیم کرده و آن را رمزگذاری کرده اید و همه قطعات را در میان گره های شبکه بلاکچین و شبکه توزیع کرده اید.

بنابراین ، حتی اگر هکر سعی در دسترسی به فناوری بلاکچین امنیت سایبری داشته باشد ، نمی تواند بداند که قطعات واقعاً کجا هستند.

علاوه بر این ، راه حل های امنیتی بلاکچین زیادی در بازار وجود دارد که شما می توانید آنها را امتحان کنید.

با مدلهای مختلف تجاری Blockchain آشنا شوید تا هم اکنون از فناوری استفاده کنید!

 • تولید سخت افزار دستگاه را ارائه دهید

این گوش جنگ سایبری است که مجرمان اینترنتی از هر آنچه در توان دارند برای فلج کردن ما استفاده می کنند. در حقیقت ، هر صنعت با سرقت مواجه است و امنیت مناسبی برای حفظ آن ندارد.

علاوه بر این ، بسیاری از شرکت های برف محصولات تقلبی نیز دارند. این محصولات بدون هیچ اثری وارد سیستم آنها می شوند و مردم آنها را به عنوان محصولات قانونی خریداری می کنند. بیشتر از این ، سخت افزار یکی از بالاترین طعمه های تقلبی در تمام دوران ها است.

با این حال ، مجرمان اینترنتی از این سخت افزار تقلبی برای نفع خود استفاده می کنند. سخت افزارهای تقلبی ویروس های مخربی را پنهان کرده است. بله ، درست شنیده اید ، آنها ویروس ها را قبل از اینکه به صنایع قانونی عرضه کنند ، در سخت افزار وارد می کنند.

از آنجا که منشأ سخت افزاری وجود ندارد ، بسیاری از سازمان ها نمی دانند که با محصولات خوب کار می کنند یا محصولات بد. در نتیجه ، هنگامی که سازمانی دستگاه ها را دریافت می کند و آنها را به شبکه وصل می کند ، همه جهنم از بین می رود.

حتی ممکن است شما یک پروتکل امنیتی فعال و فعال داشته باشید ، خلاص شدن از شر سخت افزار ویروس بسیار دشوار است.

بنابراین ، باید منشأ سخت افزاری وجود داشته باشد و موارد استفاده از امنیت سایبری بلاکچین قطعاً می توانند این کار را انجام دهند. با وجود سخت افزار دستگاه ، دیگر هیچ ویروس مخربی نمی تواند شبکه را نقض کند. اکنون در حین تولید ، صنعت می تواند تأمین کننده را در شبکه امنیتی بلاکچین قانونی ببیند یا خیر.

با کمک بلاکچین و بستر امنیتی می تواند منشا سخت افزار را به راحتی دریابد. این یکی از مزایای بسیاری از فناوری های بلاکچین امنیت سایبری است و پایگاه داده تغییرناپذیر به حفظ اطلاعات آلوده کمک می کند.

در حال حاضر چندین راه حل امنیتی بلاکچین به طور خاص برای این جایگاه وجود دارد.

 • فیلتر کردن هشدارهای امنیتی

خوب ، استفاده از پروتکل های امنیتی سایبری عادی بسیار خوب است. با این حال ، هزینه های زیادی نیز به همراه دارد. مسئله این است که چه زمانی آنها می توانند بدافزار یا داده های بد را کشف کنند. با این حال ، به نظر می رسد آنها همچنین داده های قانونی را به عنوان داده های فاسد پرچم گذاری می کنند.

در حقیقت ، تعداد پرچم گذاری های کاذب به قدری گسترده است که به هزینه های اداری بیشتری نیاز دارد تا بفهمد کدام یک نیست و کدام یک. بنابراین ، به جای اینکه پول خود را کاهش دهد ، پول بیشتری را جمع می کند.

این داده های مثبت کاذب می تواند منجر به ایجاد مشکلاتی برای مصرف کننده و خود شرکت شود. فقط با داشتن اطلاعات مثبت کاذب ، هر ساله بیش از 1.3 میلیون دلار برای شرکت ها هزینه دارد. علاوه بر این ، میزان اتلاف وقت 21000 ساعت است.

بنابراین ، این نه تنها مقدار هنگفتی پول را هدر می دهد ، بلکه باعث اتلاف وقت نیز می شود.

به همین دلیل است که با استفاده از امنیت سایبری بلاکچین ، می توانید داده های فیلتر شده را بدست آورید. علاوه بر این ، هشدارهای امنیتی بلاکچین بدون هیچگونه مثبت کاذب دقیق تر خواهد بود. گره های موجود در چارچوب راه حل های امنیتی بلاکچین می توانند به عنوان یک صحت دهنده یا صحت داده کار کنند.

بنابراین ، از هزینه اضافی و اتلاف وقت برای همیشه در فناوری بلاکچین امنیت سایبری خلاص خواهید شد. با این حال ، این تنها مزیت در اینجا نیست. بلاکچین و سیستم عامل های امنیتی بسیار کم هزینه تر از راه حل های متوسط ​​هستند. بنابراین ، این برای همه یک برد است.

فصل 5: نمونه هایی از امنیت سایبری Blockchain در محل کار

 • سانتاندر

سانتاندر برای ارتقا. خدمات پرداخت بین المللی خود از امنیت بلاکچین استفاده می کند. ظاهراً آنها اولین بانکی در انگلستان هستند که بلاکچین را برای اهداف امنیتی اتخاذ می کنند. علاوه بر این ، آنها با کمک بلاکچین و امنیت سایبری به مشتریان خود کمک می کنند تا با استفاده از حساب سانتاندر خود در آمریکای جنوبی و اروپا هزینه پرداخت کنند..

همچنین ، با کمک Ripple ، سرویس One Pay Fix اکنون در لهستان ، انگلیس ، برزیل و اسپانیا فعال است. همه ما می دانیم که شبکه داخلی بانک ها همیشه تحت حملات سایبری مداوم است. و برای اطمینان از اینکه Santander رنج نمی برد ، از امنیت بلاکچین برای محافظت از شبکه های داخلی آنها نیز استفاده می کند.

 • بانک ملی کانادا

بانک ملی کانادا از شبکه بلاکچین و شبکه امنیت سایبری برای صدور بدهی خود استفاده می کند. در حال حاضر ، آنها از J.P. Morgan’s Quorumenterprise-Ethereum به عنوان شبکه پایه استفاده می کنند. Quorum نسخه سازمانی Ethereum با پروتکل های امنیتی اضافه شده برای محافظت از هر سازمان در برابر حملات سایبری است.

و بانک ملی کانادا از جنبه امنیتی بلاکچین برای اطمینان از ایمنی 100٪ در معاملات استفاده می کند. علاوه بر این ، این پروژه همچنین در پروژه های دیگری مانند کانال امن برای صنایع زنجیره تامین کار می کند.

به هر حال ، آنها اخیراً مرحله آزمایشی انتشار بدهی را گذرانده اند ، جایی که با استفاده از سیستم عامل 150 میلیون دلار بدهی یک ساله صادر کردند.

 • بارکلی

Barclays از بلاکچین و امنیت سایبری برای ارائه امنیت در نقل و انتقالات وجوه استفاده می کند. نه تنها این بلکه آنها حق ثبت اختراع استفاده از فناوری امنیتی بلاکچین را نیز دارند. در واقع ، هدف اصلی این شرکت استفاده از آن برای افزایش ثبات و محبوبیت نقل و انتقالات ارزی است.

آنها همچنین از آن برای دور نگه داشتن همه پایگاه داده های داخلی خود از دسترس هکرها استفاده می کنند. علاوه بر این ، آنها همچنین دارای حق ثبت اختراع برای امنیت بلاکچین در فرآیندهای KYC هستند. بنابراین ، با کمک آن ، هر بانک یا شرکت مالی می تواند شناسه شخصی خود را در شبکه بلاکچین ذخیره کند.

 • بهداشت و درمان را تغییر دهید

Change Healthcare از بلاکچین و امنیت سایبری برای ارائه راه حل های مراقبت های بهداشتی در سراسر بیمارستان های ایالات متحده استفاده می کند نه تنها این ، بلکه آنها همچنین از آن برای مدیریت امنیت خود استفاده می کنند. علاوه بر این ، این شرکت می داند که صنعت مراقبت های بهداشتی به دلیل هک و سو abuse استفاده از مجرمان اینترنتی از بین می رود. در حقیقت ، این یک عامل روزمره است که بسیاری از اطلاعات حساس بیمار از پایگاه داده بیمارستان درز می کند یا هک می شود.

لازم به ذکر نیست ، تغییر داده ها برای منافع شخصی برجسته است. و همه اینها به این دلیل است که صنعت مراقبت های بهداشتی امنیت مناسبی ندارد. به همین دلیل Change Healthcare نه تنها راه حل های امنیتی بلاکچین ارائه می دهد ، بلکه از آن برای نظارت بر شبکه آنها نیز استفاده می کند.

 • پیوندهای سلامتی

Health Linkages از امنیت بلاکچین برای اطمینان از انتقال شفاف داده ها و فرآیندهای حسابرسی برای بخش مراقبت های بهداشتی استفاده می کند. نه تنها این ، بلکه از آن برای تقویت سازگاری در صنعت نیز استفاده می کند. در واقع ، با استفاده از سیستم عامل آنها ، فقط در صورت داشتن اعتبار مناسب می توانید داده های بیمار را به اشتراک بگذارید.

همچنین ، کلیه رویدادهای مراقبت های بهداشتی را فهرست کرده و تصمیم گیری را برای پزشکان واضح تر می کند. با این حال ، اطمینان از دسترسی هیچ هکر یا شخص ثالث به این اطلاعات در اولویت نیست.

در حال حاضر ، آنها در حال کار بر روی یک آزمایش متفاوت از پروژه بلاکچین و امنیت سایبری هستند که متخصصان می توانند اطلاعات بیمار را در یک کانال امن مشاهده کنند.

 • ایالت کلرادو

ایالت کلرادو از امنیت بلاکچین استفاده می کند و فکر می کند برای موارد استفاده دولتی ، آنها می توانند از آن برای محافظت از داده ها استفاده کنند. نه تنها این ، بلکه مجلس سنای کلرادو لایحه ای را در رابطه با مسئله استفاده از امنیت بلاکچین برای اطمینان از ذخیره سوابق آنها تصویب کرد..

معمولاً کلرادو هر روز با 6-8 میلیون تلاش هک مقابله می کند. و بسیاری از اوقات هکرها پیروز می شدند ، به ساختار دولت آسیب می رساند. برای مقابله با این مسئله ، کلرادو از رمزگذاری بلاکچین استفاده می کند تا آنها را از هرگونه هک تلاش دور نگه دارد. و این است که چگونه امنیت بلاکچین بر دولت ها نیز تأثیر می گذارد.

 • استرالیا

خوب ، دولت استرالیا در مورد استفاده از بلاکچین و امنیت سایبری برای ذخیره اسناد دولتی خود چندان عقب نیست. در حقیقت ، این کشور به تازگی استفاده از شبکه امنیتی بلاکچین را برای دولت اولویت قرار داده است.

حتی اگر این شبکه هنوز در مراحل اولیه است ، اما هنوز هم مقامات دولتی فکر می کنند که این فناوری به زودی به یک دارایی واقعاً ارزشمند تبدیل خواهد شد.

در حال حاضر ، آنها از IBM برای ساخت اکوسیستم دولتی پشتیبانی IBM می گیرند. همچنین ، دولت فدرال فکر می کند که این یک افزودنی فوق العاده برای دولت های آینده نیز خواهد بود.

 • مالت

در حال حاضر ، مالتا از امنیت بلاکچین برای پشتیبان گیری از بخش های مالی خود استفاده می کند. با این حال ، مقامات دولتی همچنین به دنبال جنبه امنیتی بلاکچین هستند. چرا؟ خوب ، آنها عمدتا می خواهند از تمام اسناد دولتی خود محافظت کنند. علاوه بر این ، آنها همچنین می خواهند تمام اطلاعات شهروندان را از مجرمان اینترنتی دور نگه دارند.

در واقع ، مالت بیش از هر چیز مشتاق استقبال از بلاکچین در هر بخش است. در واقع ، آنها می خواهند به جزیره Blockchain تبدیل شوند. همچنین ، با افزایش طغیان ارز رمزنگاری شده در مالت ، آنها مدت طولانی تحت هدف هکر قرار گرفته اند.

به همین دلیل دولت می خواهد از بلاکچین به عنوان لایه امنیتی پایگاه داده های آنها نیز استفاده کند.

 • آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی (DARPA)

آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی یا DARPA در واقع آژانس وزارت دفاع ایالات متحده است که روی فناوری های ارتش کار می کند. در واقع ، آنها عمدتا فن آوری های نوظهور متفاوتی را برای ارتش ایالات متحده توسعه می دهند.

با این حال ، اکنون که فناوری بلاکچین یکی از فناوری های نوظهور است ، DARPA در حال بررسی چگونگی استفاده از آن برای امنیت و رمزگذاری انتقال داده است. به همین دلیل آنها روی سیستم پیام رسانی مبتنی بر امنیت بلاکچین کار می کنند که می تواند به ارتش کمک کند اطلاعات را فوراً در هر مکان به اشتراک بگذارد.

و همچنین برای اطمینان از اینکه هیچ شخص ثالثی نمی تواند پیام خود را در بلاکچین و شبکه امنیت سایبری قطع کند.

تفاوت های بلاکچین و پایگاه داده را بررسی کنید.

 • ارتش چین

ارتش چین اکنون به امنیت بلاکچین علاقه مند است تا پروتکل های امنیتی خود را در شبکه نظامی و دولتی خود ارتقا دهد. علاوه بر این ، آنها فکر می کنند که امنیت بلاکچین این توانایی را دارد که دشمنان خارجی را از تغییر یا تغییر اطلاعات حیاتی نظامی یا دولتی متوقف کند.

معمولاً ، آنها باید با بسیاری از نشت اطلاعات و تغییرات روبرو شوند. و قطعاً اطلاعات نظامی یک کشور نباید در دست شخص ثالث باشد. این می تواند به کشور آسیب جدی برساند.

با این حال ، ما هنوز نمی دانیم که آنها به دلایل محرمانه بودن در چه پروژه هایی کار می کنند. اما ما می دانیم که آنها به دنبال پوشش اطلاعات عملیات اطلاعاتی و ارتباطات بین افسران هستند.

بنابراین ، می توانید ببینید که امنیت بلاکچین چگونه بر بزرگترین بخش جهان تأثیر می گذارد.

 • لاکهید مارتین

لاکهید مارتین اولین پیمانکار دفاعی ایالات متحده است که از بلاکچین و امنیت سایبری برای افزایش پروتکل ها استفاده می کند. نه تنها این ، بلکه از امنیت بلاکچین در مدیریت ریسک زنجیره تامین ، سیستم های مهندسی و توسعه نرم افزار نیز استفاده می کند.

این برنامه می خواهد اطمینان حاصل کند که هر یک از این زمینه ها از امنیت فوق العاده شدیدی برخوردار هستند. در واقع ، این شرکت پشتیبانی فناوری را از Guardtime می گیرد.

یکی دیگر از دلایل احتمالی آن برای انتخاب شبکه امنیتی بلاکچین این است که اطمینان حاصل کنید همه توسعه سلاح ها در امان هستند و در دست اشتباه قرار نمی گیرند زیرا توسعه سلاح ها نیز یک قسمت حیاتی در یک کشور و دولت است.

 • اتوماسیون فلکس و راکول

Flex یک شرکت زنجیره تأمین است که به دلایل مختلفی از فناوری بلاکچین استفاده می کند و یکی از آنها امنیت است. نه تنها فلکس بلکه یک شرکت سخت افزاری دیگر Rockwell Automation نیز از امنیت بلاکچین برای ارائه زیرساخت های ایمن تر به روند تولید و حمل و نقل خود استفاده می کند..

در حال حاضر ، هر دو آنها پشتیبانی فنی را از آنها گرفته اند سیسکو. در واقع ، به عنوان بخشی از IoT Alliance مورد اعتماد ، سیسکو بیش از حد مشتاق ادغام بلاکچین با دستگاه های اینترنت اشیا است..

بیشتر اینکه آنها فکر می کنند ، اینترنت اشیا و بلاکچین واقعاً به خوبی جفت می شوند.

 • وزارت انرژی ایالات متحده

وزارت انرژی ایالات متحده در حال کار با Guardtime برای اطمینان از یک شبکه کاملاً ایمن برای منابع انرژی توزیع شده در لبه شبکه های برق است. در اینجا ، منظور از لبه شبکه های برق ، تقاطعی است که شبکه برق به سایر مشتریان و شبکه های توزیع شده تقسیم می شود.

بعلاوه ، آنها می خواهند هرگونه سو of استفاده از انرژی را قبل از اینکه به شبکه های دیگر تقسیم شود ، متوقف کنند. ظاهراً به این پروژه امنیت سایبری برای سیستم های تحویل انرژی در حوزه اوباما گفته می شود.

علاوه بر این ، استفاده از بلاکچین برای پشتیبانی از سیستم نه تنها به آنها کمک می کند تا از حملات شخص ثالث جلوگیری کنند بلکه همچنین اطمینان بیشتری از زیرساخت ها دارند..

 • اخلاقی

Ethical در حال حاضر از امنیت بلاکچین برای محافظت از ردیابی حسابرسی خود استفاده می کند. علاوه بر این ، آنها با Guardtime کار می کنند تا امنیت کامل مسیرهای حسابرسی را تضمین کنند. در واقع ، هر بار که عملیاتی انجام می شود ، به پایگاه داده اضافه می شود. علاوه بر این ، برای هر رکورد ، یک امضای جدید KSI معرفی می شود.

چه اخلاقی در اینجا ذخیره امضا به عنوان اثبات شواهد است؟ اگر امضا در پایگاه داده وجود داشته باشد ، این ثابت می کند که نویسندگی ، زمان یا یکپارچگی حسابرسی هنوز سالم است. به هر حال ، مدارک ثبت شده در شبکه بلاکچین Guardtime برای استفاده در آینده ثبت می شود.

برای اطمینان از اینکه هیچ چیزی لمس نشده است ، شرکت می تواند با استفاده از امضا با ذکر شده در پایگاه داده اعتبار سنجی کند.

چرا راهنمای Blockchain Hyperledger ما را بررسی نمی کنید?

 • بخش انرژی انگلستان

بخش انرژی انگلیس در حال بررسی امنیت بلاکچین است و برای این منظور ، آنها در حال حاضر فناوری Guardtime را در نظر دارند. به همین دلیل است که مفهوم امنیت بلاکچین را بهتر درک کنید. این بخش در حال حاضر از آنها تمرینات سایبری می گیرد.

تمام تمرینات گنجانده شده در محیط انرژی دارای محیط های مختلف ، سناریو و شبیه سازی زندگی واقعی برای درک چگونگی عملکرد کل واقعیت است. با این حال ، در حال حاضر ، هدف اصلی کمک به شرکت کنندگان در شناسایی حمله ، جلوگیری از گسترش آن و بهبودی از آن بود.

نیازی به گفتن نیست که این تمرینات موفقیت آمیز بود و بخش انرژی انگلیس طعم قدرت بلاکچین را چشید. با این حال ، ما هنوز نمی دانیم که آیا آنها فناوری را پیاده سازی می کنند یا خیر.

 • بخش هسته ای مدنی انگلستان

بخش عظیم دیگری که به دنبال امنیت بلاکچین است بخش هسته ای مدنی انگلستان است. در واقع ، بخش هسته ای اگر بخواهد تمام حملاتی را که هر روز با آن روبرو می شوند ، خنثی کند ، باید اقدامات امنیتی کاملاً اثبات کننده ای داشته باشد.

به همین دلیل آنها با Guardtime کار می کنند تا عواقب استفاده از فناوری را بهتر درک کنند. در حال حاضر ، گارد تایم به آنها حمله سایبری واقعی به نیروگاه هسته ای و نحوه دفاع از آنها را نشان داد.

به نظر می رسد که موفقیت بزرگی بود. حتی اگر بخش هسته ای بیش از حد مشتاق کار با بلاکچین است ، ما هنوز نمی دانیم که آنها پروژه فعالی دارند یا نه.

 • دانیلی

دانیلی در حال استفاده از راه حل امنیتی بلاکچین از Naoris است. اگر در مورد دانیلی چیزی نشنیده اید ، بگذارید کمی برای شما صحبت کنم. دانیلی یکی از بزرگترین تامین کنندگان فولاد در صنعت است. از آنجا که Danilei یکی از شرکت های تولید تراشه های آبی است ، برای آن کاملاً ضروری است که از تمام مشتری و اطلاعات حساس محافظت کند.

در وضعیت فعلی ، تک تک دستگاه های کارمندی آنها می توانند به عنوان راهی برای شبکه خود عمل کنند. بنابراین ، برای اطمینان از اینکه عواقب جدی سایبری ندارند ، آنها از Naoris فقط برای سرورهای داده خود در سراسر جهان خواستار امنیت بلاکچین شدند.

پروژه در این مرحله همچنان ادامه دارد.

 • وزارت دفاع استونی

وزارت دفاع استونی قراردادی برای Guardtime در مورد امنیت بلاکچین اعطا کرد. در واقع ، آنها می خواهند نسل بعدی دامنه سایبری ناتو را برای دولت توسعه دهند. در واقع ، با طراحی جدید بسیاری از ویژگی ها مانند جنگ الکترونیکی ، اطلاعات ، قابلیت های اصلاح ماموریت ، اوراق بهادار سایبری و بسیاری موارد دیگر باز خواهد شد..

بنابراین ، برای اطمینان از اینکه همه چیز در محل است ، باید از نسخه پشتیبان اینترنتی سایبری کاملاً اثبات شده برخوردار باشید. و به همین دلیل است که آنها از امنیت بلاکچین برای آن استفاده می کنند.

اگر می خواهید در مورد چالش های پذیرش بلاکچین بیشتر بدانید ، می توانید مقاله ما را در مورد آن بررسی کنید.

فصل -6: یادداشت پایان

مدتی است که امنیت سایبری آشفته است. عمدتاً درست پس از شکوفایی بدافزار در سال 2016 ، بسیاری از سازمان ها هر ساله فقط به دلیل جرایم اینترنتی با خسارات زیادی روبرو می شوند..

با این حال ، همانطور که مشاهده می کنید ، امنیت بلاکچین بیش از توانایی کنترل خود تهدیدات امنیتی است. نمی توانم بگویم که این یک فناوری کاملاً اثبات کننده است. با این حال ، با قضاوت در مورد نحوه کار سایر پروتکل های امنیتی ، بلاکچین شروع خوبی ندارد. بنابراین ، قطعاً ارزش دارد که بررسی شود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector