Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain برای هویت دیجیتال: هویت غیر متمرکز و خود حاکم (SSI)

هویت یک عامل اساسی در زندگی ما است. ما در جامعه ای زندگی می کنیم که هر کاری انجام می دهیم حول هویت است. و با دسترسی آسان به آن ، جنبه های صنعتی ما می توانند واقعاً بدرخشند. در واقع ، هویت های ما به آرامی از سیستم قدیمی مبتنی بر کاغذ خارج می شوند و به سمت هویت دیجیتالی حرکت می کنند.

اما تنها دیجیتالی کردن آن ، بسیاری از مشکلات همراه با آن را حل نخواهد کرد. اکنون که بلاکچین مدتی است وجود دارد ، وقت آن است که از فناوری برای هویت دیجیتال نیز استفاده کنیم.

صادقانه بگویم ، زنجیره بلوک و هویت دیجیتال یک جفت بسیار عالی است. با نوآوری های جدید در بسیاری از زمینه ها ، بخش های هویت هنوز فاقد دیجیتال سازی هستند. بنابراین ، بلاکچین مطمئناً می تواند به حل همه مسائل کمک کند و یک راه حل غیرمتمرکز برای هویت به ما هدیه دهد.

بنابراین ، من در مورد تمام روش های خارق العاده ای که بلاکچین می تواند برای هویت دیجیتال استفاده کند ، در این راهنما صحبت خواهم کرد. بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

 

Contents

فصل 1: مبانی هویت

هویت مطمئناً یکی از حقوق اساسی هر انسانی است. در واقع ، هر انسانی برای کار در محیط اجتماعی ما نیاز به داشتن یک هویت دارد. به هر حال ، ساختار اصلی هویت متشکل از –

 • نام و نام خانوادگی.
 • تاریخ تولد.
 • ملیت.

انواع مختلفی از شناسه ها نیز وجود دارد مانند شماره گذرنامه ، مجوزهای غواصی ، یا شماره تأمین اجتماعی و غیره. در واقع ، این اشکال در کشورها متفاوت است.

بدیهی است که هیچ کس نمی تواند بیان کند که هویت تا چه اندازه مهم است. بیشتر از این ، بدون هیچ گونه شناسایی مناسب ، شما واقعاً نمی توانید مالک املاک شوید ، از خدمات دولتی استفاده کنید ، رأی دهید ، حساب بانکی داشته باشید یا حتی برای خود شغل پیدا کنید.

بنابراین ، شما همیشه به روشی برای کنترل هویت خود احتیاج دارید ، در غیر این صورت حتی اثبات اینکه می گویید کیست نیز دشوار است. حتی اگر قبلا ، بخش مدیریت هویت از سیستم های پایگاه داده مبتنی بر کاغذ استفاده می کرد ، اکنون همه چیز تغییر کرده است.

در حقیقت ، بسیاری از کشورها به سمت طرح هویت دیجیتال در حال حرکت هستند که به ما امکان می دهد هویت خود را به راحتی مدیریت کنیم.

بنابراین ، بیایید ببینیم که هویت دیجیتال در بخش بعدی چیست.

 

هویت دیجیتال چیست?


حتی اگر تعریف ممکن است مفهومی سرراست به نظر برسد ، اما به همان راحتی که به نظر می رسد آسان نیست.

بیایید این واقعیت را در نظر بگیریم که همه ما می دانیم چه کسانی هستیم ، اما وقتی صحبت از دیگران می شود ، آنها برای شناسایی ما به نوعی پارامتر نیاز دارند. این می تواند نام یا چهره ما یا هر نوع اطلاعات دیگری باشد. در حقیقت ، این اطلاعات توسط منابع دیگری در اختیار آنها قرار می گیرد.

بنابراین ، وقتی نوبت به هویت دیجیتال می رسد ، هر نوع اطلاعات گسسته ای که به شما پیوست می شود ، یک “ویژگی هویت” خواهد بود. بنابراین ، خواهید دید که عملاً هیچ محدودیتی در تعیین ویژگی ها وجود ندارد.

به عنوان مثال ، بسیاری از ویژگی های هویت دیجیتالی بیومتریک مانند شکل چهره ما ، جنسیت ما ، اثر انگشت یا الگوهای صوتی و غیره وجود دارد. غیر از این ویژگی های هویت دیجیتال دیگر مانند نام ، تاریخ تولد ، وضعیت تأهل ، یا آدرس فعلی می تواند ما را از نظر اجتماعی تعریف کند.

سایر صفات حکومتی نیز بدیهی است که مهم هستند. بنابراین ، به طور خلاصه ، هویت دیجیتالی نوعی از قالب هویت است که هویت فرد از طریق دیجیتال نشان داده می شود.

علاوه بر این ، می تواند اتمی باشد یا همچنین می تواند تجمعی باشد. سطوح مختلفی از هویت دیجیتال وجود دارد و هر یک از آنها دیدگاه متفاوتی به ما می دهند.

بنابراین ، وقتی به هویت دیجیتال فکر می کنید ، این به معنای تنها یک منبع اطلاعاتی نیست بلکه ترکیبی از همه ویژگی ها است.

و به همین دلیل مسئولیت رسیدگی به آن چالش برانگیز می شود. بیشتر از این ، اهمیت هویت دیجیتال بسیار زیاد است.

 

سیستم های مدیریت هویت دیجیتال در حال حاضر

هر نوع تجارت به فن آوری های در حال توسعه بستگی دارد که تمایل دارند از فرصت های جدید استفاده کنند. با این حال ، با هر فناوری جدید ، مجموعه ای کاملا متفاوت از چالش ها به وجود می آید. در حقیقت ، سیستم مدیریت هویت باید سرعت لازم را داشته باشد تا اطمینان حاصل کند که هر کاربری به موقع درخواست خود را حل می کند.

بیشتر از آن ، همچنین باید سطح امنیتی بالاتری داشته باشد. با این وجود ، مدیران IT برای حفظ همزمان هر دو سخت تلاش می کنند. علاوه بر این ، حملات و برنامه های معیوب مشکل مدیریت هویت دیجیتال را نیز افزایش می دهد.

بنابراین ، اهمیت هویت دیجیتال بیش از هر زمان دیگری است. به هر حال ، به دلیل کمبود مسائل امنیتی مناسب ، حال حاضر بهترین سناریو نیست.

بنابراین ، بسیاری از کاربران با مشکلات هویتی روبرو هستند که در زندگی اجتماعی آنها نیز مشکلی گسترده ایجاد می کند. برای اطمینان از یک سیستم مدیریتی مناسب ، همه مشکلات باید سریع حل شوند.

 

چرا هویت دیجیتال ناتوان است?

اهمیت هویت دیجیتال به دلایل عمده ای بیش از هر زمان دیگری برجسته است. اینها هستند –

 • بدون داشتن شناسنامه مناسب ، دسترسی به آموزش ، بانکداری یا بهداشت برای افراد دشوار است و این شامل پناهندگان نیز می شود.
 • خلاص شدن از شر دنباله کاغذ مهمتر است زیرا این سیستم به دلیل عدم سرعت و فساد ، بهترین نتیجه را به مردم نمی دهد.
 • هیچ همکاری جهانی با شناسه وجود ندارد ، بنابراین ، هویت دیجیتال می تواند این امکان را فراهم کند زیرا این یک شناسایی مبتنی بر دیجیتال است.

همانطور که می بینید ، اهمیت هویت دیجیتال کاملاً عظیم است.

علاوه بر این ، اکنون از هویت دیجیتال در همه جا استفاده می کنیم. این نه تنها زندگی ما را ساده تر می کند ، بلکه باعث افزایش کارایی می شود. علاوه بر این ، در هر برنامه ، دستگاه یا سرویس ، ما شناسایی جداگانه داریم. بنابراین ، اهمیت هویت دیجیتال در آن خدمات بسیار زیاد است.

از سوی دیگر ، اهمیت هویت دیجیتال در بخش سازمانی نیز برجسته است. در واقع ، شرکت های سازمانی باید توضیحات کاملی درباره تک تک کارمندان داشته باشند. اطمینان از کارایی در این بخش به یک ضرورت تبدیل می شود و بنابراین ، استفاده از فن آوری های هویت دیجیتال نیز در حال افزایش است.

هویت غیرمتمرکز و خود حاکم (SSI)

فصل 2: ​​مسئله سیستم مدیریت هویت معمولی

 • ترکیب رمز عبور بد

بیایید با برجسته ترین مسئله روند مدیریت هویت شروع کنیم. بیشتر برنامه ها برای ورود به آن سیستم تأیید اعتبار ورود مبتنی بر رمز عبور را ارائه می دهند. با این حال ، پیچیدگی این روند به زودی از بین می رود.

در واقع ، تمام برنامه های کاربردی دارای تاریخ انقضا مشخصی برای رمزهای عبور هستند. علاوه بر این ، حتی الزامات گذرواژه های جدید نیز با گذشت زمان تغییر می کنند. بنابراین ، پیگیری رمزهای عبور جدید و بازنشانی رمزهای عبور قدیمی برای کاربران دشوارتر می شود.

در نتیجه ، کاربران از “خستگی رمز عبور” عبور می کنند و از رمز عبور مشابه برای چندین برنامه استفاده می کنند. در بسیاری از موارد ، آنها حتی موارد استفاده شده قبلی را تکرار می کنند ، که خطر امنیتی برای هویت آنها را افزایش می دهد.

ناگفته نماند ، استفاده از رمزهای عبور عمومی نیز به هکرها این فرصت را می دهد تا بدون هیچ مشکلی اطلاعات خود را بدزدند.

 

 • عدم موفقیت در فرآیند تهیه و تهیه پیش فرض دستی

هنگامی که یک کارمند جدید به یک شرکت می پیوندد ، بخش IT عمدتاً به آن کارمند دسترسی به سرور اصلی ، حساب های ایمیل ، سرورهای پرونده و سایر سیستم های شبکه داخلی را می دهد. اساساً ، تمام مراحل تهیه در سطح دپارتمان انجام می شود.

بنابراین ، در بسیاری از موارد ، مدیر بخش به طور عمده اجازه دسترسی به کارمند را می دهد. با این حال ، چون این یک فرایند دستی است ، چندین خطای انسانی در ارتباط با آن وجود دارد.

از طرف دیگر ، وقتی انتصاب یک کارمند اتفاق می افتد ، لازم است دسترسی برای آن نیز محدود شود. اما فرآیند تهویه نیز دستی است و به همین دلیل است که برخی از کارمندان ممکن است با دسترسی به سرور مرکزی از کار بیفتند.

در واقع ، این می تواند یک مسئله اصلی به دلیل خطاهای ساخته شده توسط بشر باشد. ورود به سرور و سرقت اطلاعات ارزشمند بدون اینکه کسی حتی متوجه آن شود ، کار ساده ای خواهد بود.

 

 • هیچ قانونی برای محدودیت دسترسی وجود ندارد

کاملاً لازم است که سیستم مدیریت هویت دیجیتال بداند چه کسی به چه نوع داده یا برنامه ای دسترسی دارد. علاوه بر این ، آنها همچنین باید تعیین کنند که کاربر برای دسترسی به این داده ها از کدام دستگاه ها استفاده می کند.

وقتی صحبت از سرویس های ابری می شود ، شدیدتر است. در حقیقت ، بیشتر سیستم مدیریت هویت دیجیتال مقررات مناسبی ندارد. بنابراین ، بسیاری از کاربران می توانند به راحتی به اطلاعاتی که قرار نیست بدست آورند دسترسی پیدا کنند.

بدون کنترل مناسب با مقررات ، ارائه امنیت کامل بسیار دشوار می شود. بنابراین ، بسیاری از کاربران اطلاعات ارزشمند خود را از دست می دهند و به شدت رنج می برند. شما باید بیش از اشخاص دیگر به سیستم مدیریت هویت خود دسترسی کامل داشته باشید.

علاوه بر این ، این مسئله در سیستم های متمرکز شیوع بیشتری دارد. و به دلیل کمبود مقررات ، این بخش به شدت رنج می برد.

 

 • امنیت پایین برای هویت در دستگاه ها و مرورگر

اکنون همه ما در هر بخش از زندگی خود از مرورگرها و دستگاه ها استفاده می کنیم. اساساً ، اکنون که همه چیز در اینترنت است ، دسترسی به برنامه های خود با استفاده از تلفن های همراه ، رایانه های شخصی یا هر دستگاه دیگر کاملاً طبیعی است. با این حال ، این مسئله هنگامی رخ می دهد که بیش از حد تعداد نقاط دسترسی به یک برنامه را داشته باشید.

به عنوان مثال ، می توانید از طریق تلفن ، برگه یا رایانه شخصی وارد برنامه ای شوید. و بیشتر اوقات ، می توانید از یک مرورگر برای انجام آن استفاده کنید. بنابراین ، شما در حال تنظیم چندین نقطه خطر برای حساب خود هستید.

در واقع ، هکرها می توانند به راحتی مرورگر یا دستگاه شما را هک کنند تا کنترل رمزهای عبور و اطلاعات شخصی شما را بدست آورند.

بنابراین ، داشتن یک سیستم امنیتی خوب در مورد تمام دستگاههایی که استفاده می کنید کاملاً ضروری می شود. بنابراین ، بدون یک سیستم مدیریت هویت مناسب ، هیچ یک از شناسه های شما کاملاً امن نیستند.

 

 • برنامه ها به روز نیستند

ممکن است فکر کنید که برنامه های به روزرسانی چه ارتباطی با شناسایی خطرات دارند؟ خوب ، تقریباً در همه برنامه ها ، توسعه دهندگان در ابتدا اقدام به تنظیم تدابیر امنیتی برای محافظت از اطلاعات می کنند.

با این حال ، هیچ برنامه ای کامل نیست ، بنابراین اشکالات یا خلأها هنگام شروع استفاده از چندین کاربر مشخص است. بنابراین ، هنگامی که یک کاربر یک اشکال را تشخیص می دهد و آن را گزارش می دهد ، توسعه دهندگان یک وصله امنیتی برای آن ارائه می دهند. با این حال ، در بسیاری از موارد ، توسعه دهندگان به زودی برنامه را به روز نمی کنند.

علاوه بر این ، کاربران همچنین برنامه های خود را به محض دسترسی به آخرین نسخه به روز نمی کنند. بنابراین ، هکرها فرصتی پیدا می کنند تا از اشکالات یا راه های گریز برای ورود به سیستم و سرقت اطلاعات هویتی استفاده کنند.

در واقع ، همین امر برای بنگاه های اقتصادی نیز وجود دارد. یک شرکت سازمانی باید تمام برنامه های خود را با وصله های امنیتی مناسب به روز نگه دارد. یا در غیر این صورت ممکن است دیر شود.

 

 • چندین مدل اداری برای چندین برنامه ، مغایرت ایجاد می کند

در حقیقت ، برنامه های ابری ارزان می شوند و شرکت های بیشتری از آنها استفاده می کنند. بنابراین ، آنها بسیاری از برنامه های SaaS را تحت بال خود می گیرند. با این حال ، حتی اگر چندین گروه عملیاتی آنها را حفظ کنند ، هیچ گزارش واحدی برای هر نوع برنامه وجود ندارد.

منظور من از آن این است که یک شرکت سازمانی می تواند چندین برنامه کاربردی داشته باشد. با این حال ، اگر همه برنامه ها بر روی مدل های مختلف اداری اجرا شوند ، پیگیری کاربران دشوارتر می شود. بیشتر از این ، مدیریت گزارش درست برای همه اینها در یک زمینه متفاوت دشوارتر است.

بنابراین ، اجرای همه برنامه ها تحت یک مدل اداری می تواند مسئله را حل کند. اما به دلیل عدم وجود سیستم مدیریت هویت ، کارمندان می توانند از شرایط بهره برداری کنند.

بنابراین ، تغییر کانالهای توزیع می تواند مسئله را در اینجا حل کند.

 

 • عدم استفاده صحیح از اقدامات امنیتی

بدون استفاده از کانال های امنیتی مناسب ، پیگیری همه کاربران کار سختی است. در هر مسئله ای ، باید یک سیستم هشدار فوری وجود داشته باشد. با این حال ، به نظر می رسد سیستم مدیریت هویت دیجیتال امروز فاقد چنین چیزی است.

از طرف دیگر ، سیستم آنها هیچگونه اقدام مناسب گزارشگری یا اقدامات پیشگیرانه را ارائه نمی دهد. علاوه بر این ، سیستم ذخیره سازی تغییرناپذیر نیست. اگر کسی به آن دسترسی پیدا کند ، می تواند به راحتی از هویت دیگران سو abuseاستفاده کند.

و اینگونه است که سرقت هویت اتفاق می افتد. بیشتر از این ، افزایش سطح تهدیدات سایبری نیز به همین دلیل اتفاق می افتد. در بیشتر موارد ، دستکاری این سیستم عامل ها بسیار آسان است ، به طوری که هیچ کاربری هرگز از شر مجرمان اینترنتی در امان نیست. بنابراین ، سیستم مدیریت هویت به اقدامات امنیتی مناسب نیاز دارد.

 

 • عدم مدیریت دستگاه با هویت در BYOD

مسئله مهم دیگر سیستم مدیریت هویت ، عدم مدیریت دستگاه در BYOD خاص است. در واقع ، BYOD به معنای آوردن دستگاه خود است. اکنون بسیاری از شرکت ها به کارمندان خود اجازه می دهند دستگاه خود را به محل کار خود آورده و از آن استفاده کنند.

با این حال ، آنها تمایل دارند تهدیدی را که به همراه دارد ، فراموش کنند. معمولاً این شرکت فایروال ها یا سایر سرویس های امنیتی را در هر دستگاهی که به کارمندان ارائه می دهند ، در اختیار دارد. اما وقتی صحبت از وسایل شخصی می شود ، بدیهی است که اقدامات امنیتی را در حد نیاز انجام نمی دهد.

بنابراین ، هنگامی که یک کارمند به شبکه شرکت متصل می شود ، در معرض هویت هویت خود برای هکرها است.

بنابراین ، اگر تنها یک دستگاه هک شود ، کل شبکه نیز به خطر می افتد. در حقیقت ، شرکت ها به سیستمی نیاز دارند که فقط اجازه دهد دستگاه های شخصی ثبت شده به سرور متصل شوند.

 

 • همان روند تکراری یا ثبت نام

فرآیندهای تکراری KYC نیز مسئله مهم دیگری برای سیستم مدیریت هویت است. به دلیل جدا شدن سیستم عامل های مختلف از یکدیگر ، ما مجبوریم چندین بار برای هر خدماتی که می گیریم ثبت نام کنیم.

به عنوان مثال ، وقتی حساب بانکی را باز می کنیم ، باید ثبت نام کنیم. از طرف دیگر ، ما برای بیمه ، رفتن به خارج از کشور ، گرفتن وام و غیره همین کار را می کنیم. این تکرارهای پروتکل های مشابه KYC چندین دسترسی به اطلاعات ما را باز می کند.

بنابراین ، با افزایش نقض حریم خصوصی ، هویت دیجیتالی آسیب پذیر است. از طرف دیگر ، برای کاربران نیز مشکل سازتر است. آنها باید مراحل ثبت نام یکسانی را طی کنند و این باعث اتلاف وقت می شود.

 

 • خطر هویت از سیستم عامل های آنلاین

بسیاری از ما تمایل داریم که اطلاعات مربوط به خود را به صورت آنلاین در سیستم عامل های مختلف مانند خرید آنلاین یا ثبت نام در یک سرویس به اشتراک بگذاریم. بدیهی است که بدون ثبت نام ، احتمالاً نمی توانیم به این سیستم عامل ها دسترسی پیدا کنیم.

اما این مشکل زمانی افزایش می یابد که این سیستم عامل ها ابزار مدیریتی مناسبی برای مدیریت اطلاعات ما ندارند.

علاوه بر این ، بسیاری از ما نمی دانیم که هویت ما همراه با نقض داده ها را به خطر می اندازد. علاوه بر این ، بسیاری از سیستم عامل های اجتماعی یا تجارت الکترونیکی تمایل دارند که بر اطلاعات ما کنترل بیشتری داشته باشند. اکثر این سیستم عامل ها متمرکز هستند و امنیت آن چندان قابل توجه نیست.

علاوه بر این ، بدون مدیریت مناسب ، بدیهی است که کسی در نهایت از اطلاعات ما سو abuse استفاده می کند.

 

 • پروتکل های احراز هویت ضعیف

فرآیند احراز هویت مهمترین نگرانی سیستم مدیریت هویت دیجیتال امروزه است. اما فقط با یک فرآیند احراز هویت یک عامل ، هیچ کس نمی تواند به طور کامل هویت خود را داشته باشد.

در حقیقت ، فقط ارائه گذرواژه دیگر کافی نیست زیرا لایه کافی برای جلوگیری از هکرها را ندارد. به همین دلیل بسیاری از شرکت ها اکنون از فرآیند های احراز هویت دو عاملی استفاده می کنند. در واقع ، اینها عمدتا شماره پین ​​ایمیل یا پیام کوتاه یا حتی بیومتریک را ارائه می دهند.

با این حال ، هکرها نیز در حال نوآوری هستند و بسیاری از احراز هویت دو عاملی دیگر آنها را متوقف نمی کند. اکنون آنها می توانند از طریق فرآیند احراز هویت دو عاملی نیز نقض کنند.

بنابراین ، برای اطمینان از اینکه هکرها نمی توانند وارد سیستم شوند ، شرکت باید از یک فرآیند احراز هویت چند عاملی قوی استفاده کند. به غیر از این ، بدیهی است هیچ راهی برای جلوگیری از سوiting استفاده مجرمان اینترنتی از اطلاعات ما وجود ندارد.

 

 • فقط سرورهای متمرکز هویت می دهند

طبق روش سنتی ، فقط سرورهای متمرکز می توانند شناسه صادر کنند. این هویت ها اساساً مختص کشور است. با این حال ، از آنجا که این سرورهای متمرکز کاملاً بر کسانی که هویت صادر می کنند کنترل دارند ، بسیاری از شهروندان بدون هویت باقی می مانند.

خوب ، طبق یک گزارش ، بیش از 1.1 میلیارد نفر در جهان هیچ ویژگی شناسایی ندارند. بنابراین ، بدون هیچ شناسه معتبری ، آنها حتی نمی توانند حساب بانکی داشته باشند. در طولانی مدت ، اگر مسیر سنتی را ترک نکنیم ، تعداد این افراد در حال افزایش است.

علاوه بر این ، این مutesسسات متمرکز حتی کوشش نمی کنند تا حقوق شهروندی مناسب را نیز به همه این افراد اعطا کنند.

 

 • شرکت ها می توانند به راحتی اطلاعات شخصی را اشتباه بگیرند

فقط نگاهی به اطراف خود بیندازید. ما در دنیای دیجیتالی زندگی می کنیم که هر شرکتی به دلایل خودخواهانه خود از اطلاعات شما سو explo استفاده می کند. بیشتر اینکه ، اکنون هر شرکتی برای دسترسی شما نیاز به ثبت نام دارد.

اما چیزی که آنها به شما نمی گویند این است که چگونه آنها از داده های شما سو استفاده می کنند و شما را در زندگی روزمره دستکاری می کنند.

به عنوان مثال ، بیایید پرونده فیس بوک را بررسی کنیم. برنامه “This Is Your Digital Life” از چندین نفر نظرسنجی کرد و آنها را کلاهبرداری کرد و گفت این برنامه کاملاً آکادمیک است. بیش از 300000 کاربر برنامه را بارگیری کرده و از آن استفاده کردند.

با این حال ، آنچه آنها نمی دانستند این برنامه همچنین اطلاعات افراد دیگر را در مخاطبین خود جمع آوری می کند. حتی اگر برنامه از نظر خدمات از این نظر سنجیده است ، باز هم چه کسی واقعاً زحمت خواندن آنها را می کشد?

به هر حال ، بیش از 87 میلیون نفر اطلاعات شخصی خود را به دلیل این برنامه از دست داده اند.

بنابراین ، لازم است پروتکل ها و اقدامات امنیتی دقیق وجود داشته باشد تا سایر شرکت ها از سو identity استفاده از اطلاعات هویتی محدود شوند.

 

 • هک یا سرقت هویت مداوم

نکته آخر اینکه ، هک کردن هویت دائمی در فضای هویت دیجیتالی مدتهاست که درگیر آن است. در واقعیت ، دلایل متعددی برای وقوع آن وجود دارد. در سال 1997 ، زنی به نام باری نسل با گفتن اینکه آنها را برای کار استخدام می کند ، مردم را آزار می دهد.

او همچنین اطلاعات شخصی آنها را به همراه اطلاعات حساب بانکی آنها جمع می کند. با این کار ، او می تواند از کارت های اعتباری بسیاری از افراد سو استفاده کند.

اما تقریباً اخیراً در سال 2017 یک شرکت گزارش دهنده اعتبار هک شده و اطلاعات کارت اعتباری کاربر ، شماره های تأمین اجتماعی و بسیاری دیگر را به سرقت برده است.

خوب ، این حملات چگونه اتفاق افتاده است؟ خوب ، اکثر مردم به بسیاری از اشخاص ثالث اعتماد دارند تا اطلاعات خود را مدیریت کنند و این امر باعث هک داده ها بیشتر می شود.

فصل سوم: بلاکچین و هویت غیرمتمرکز

هویت غیرمتمرکز چیست?

خوب ، پاسخ کوتاه به این سوال این خواهد بود که هیچ موسسه متمرکز صادر کننده یا ادعای بیش از هر نوع هویتی را نخواهد داشت. هویت شما فقط ادعای شماست. علاوه بر این ، سطح امنیتی اضافه شده با موارد غیرمتمرکز واقعاً شما را متحیر خواهد کرد.

به هر حال ، هیچ شخص ثالث یا م instسسه دیگری نمی تواند از هویت دیجیتالی شما سو mis استفاده کند. بنابراین ، شما باید آن را حفظ کنید.

 

بلاکچین هویت دیجیتال: چگونه بلاکچین می تواند کمک کند?

بلاکچین می تواند یک راه حل عالی برای هویت غیرمتمرکز باشد. در حقیقت ، بلاکچین برای شرکت به راحتی می تواند چارچوب هویت غیرمتمرکز را تقویت کند. این نه تنها زیرساخت آماده را ارائه می دهد ، بلکه امنیت آن را نیز فراهم می کند.

بنابراین ، اگر بنگاه اقتصادی شروع به استفاده از آن کند ، قطعاً مسئله سو with استفاده از اطلاعات شرکت های شخص ثالث را حل می کند.

بنابراین ، بیایید ببینیم که بلاکچین چگونه واقعاً می تواند در این بخش کمک کند?

 • ایجاد DID ها

فکر می کنم قبلاً می دانید که آدرس های بلاکچین بسیار منحصر به فرد هستند. و می توانید از این آدرس ها برای ساخت DID استفاده کنید. علاوه بر این ، همه اینها از نظر رمزنگاری ایمن هستند و مالک آن را خود تولید می کند.

 • ثبت نام برای همه DID ها

یکی دیگر از مزایای استفاده از آن به عنوان یک رجیستری DID ، یکی دیگر از مزیت های بزرگ پلتفرم هویت دیجیتال است. در واقع ، شما می توانید تمام اطلاعات شناسه ها را در حافظه دفتر تغییرناپذیر ذخیره کنید. به این ترتیب هیچ کس نمی تواند به شناسه شما دسترسی پیدا کند و حتی اطلاعات را بدزدد.

 • محضر رسمی اعتبار نامه

این شبیه قرار دادن مهر و موم بر روی شناسنامه است. در اینجا ، این پلتفرم می تواند برای قرار دادن آدرس هش به این اطلاعات در بستر زنجیره بلوک هویت دیجیتال ، پیشنهاد کند. با این حال ، این بدان معنی نیست که فقط اعتبارنامه را در دفتر ذخیره می کند.

این بدان معنی است که به عنوان یک مهر زمان عمل می کند و علاوه بر این ، یک مهر و موم الکترونیکی را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم یک دانشگاه پس از فارغ التحصیلی دانشجو ، هش دیپلم را در این سیستم فراهم می کند. این به دانش آموز کمک می کند تا از زمان صدور دیپلم به همراه اثبات گواهینامه خود مطلع شود.

بنابراین ، هنگامی که وی از گواهینامه برای کار یا هدف دیگری استفاده می کند ، می تواند نشان دهد که این گواهینامه ای است که عملکرد هش از دانشگاه داشته است.

در واقع ، این می تواند یک روش عالی برای تغییر نحوه مدیریت گواهینامه از هر دانشگاه معتبر باشد. علاوه بر این ، این از موارد جعل گواهی که بسیاری از شرکت ها هنگام استخدام کارمند جدید با آن روبرو می شوند ، خلاص می شود.

 • رضایت و حقوق دسترسی

همچنین می توانید از بستر زنجیره بلوک هویت دیجیتال برای کنترل اینکه چه کسی می تواند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند و چه کسی دسترسی ندارد ، استفاده کنید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید برخی از اطلاعات خود را در سیستم عامل های مختلف به اشتراک بگذارید اما شاید برای مدت زمان مشخصی.

همچنین می توانید به شرکت هایی که می خواهید با آنها کار کنید دسترسی پیدا کنید تا بررسی کنید که آیا مدارک محضری را دارید یا خیر. به هر حال شما می توانید این کار را به صورت معامله با تاریخ انقضا انجام دهید. بنابراین ، هنگامی که منقضی می شود ، به همان شکل قبلی برمی گردد.

از طرف دیگر ، شرکتی که به شما اجازه دسترسی می دهد باید اطلاعات را حذف کرده و در سیستم عامل اثبات کند.

 • استفاده از ویژگی های قرارداد هوشمند

از قراردادهای هوشمند بسیار استفاده می شود. علاوه بر این ، هر بار برای قراردادهای رسمی از هر نوع ، به هویت خود احتیاج خواهید داشت. به عنوان مثال ، در بیمه ، مراقبت های بهداشتی یا هر نوع خدمات. بنابراین ، شما می توانید از هویت خود به عنوان مدرکی در قراردادهای هوشمند استفاده کنید که باعث ایجاد یک سیستم پرداخت در طول مسیر می شود.

 

هویت غیرمتمرکز چگونه کار می کند?

خوب ، شما می دانید که چگونه می توانید از هویت غیرمتمرکز با استفاده از بلاکچین استفاده کنید ، اما سیستم واقعا چگونه کار می کند؟ در حقیقت ، وعده های زیادی برای ارائه و اطمینان از اینکه کاربر آنچه را تبلیغ می کند دریافت می کند.

اما آیا سیستم عامل واقعا می تواند چنین کاری انجام دهد؟ معمولاً سیستم چندین لایه دارد که هر کدام نقش خود را در حفظ DID بازی می کنند. بیایید ببینیم اینها چیست.

 • شناسه های غیرمتمرکز W3C

با استفاده از این ، کاربران می توانند هویت غیرمتمرکز خود را ایجاد کرده و آنها را بدون هیچ محدودیت شخص ثالث یا مرکزی کنترل کنند. در اینجا ، این DID ها به فراداده زیرساخت های کلید عمومی غیرمتمرکز خود پیوند می خورند.

معمولاً اسناد JSON با اطلاعات احراز هویت ، مواد کلید عمومی و نقاط پایانی خدمات ، فراداده را تشکیل می دهند.

 • سیستم های غیرمتمرکز

در واقع ، هر یک از هویت های غیرمتمرکز ریشه در بستر زنجیره بلوک هویت دیجیتال دارد. علاوه بر این ، این پلت فرم سازوکارها و ویژگی های مورد نیاز DPKI را ارائه می دهد. در بسیاری از موارد ، یک DID خاص می تواند از چندین نوع سیستم عامل پشتیبانی کند.

اگر بخواهند به شکل دیگری از سیستم دفترچه روی بیاورند ، انعطاف پذیری بیشتری به کاربران می دهد.

 • نمایندگان کاربر

عمدتا اینها برنامه هایی هستند که به شما در استفاده از هویت کمک می کنند. نمایندگان کاربر مطمئن می شوند که شما می توانید کنترل را به روشی کاربرپسند ایجاد کنید ، مدیریت کنید. علاوه بر این ، به شما در تأیید یا امضای ادعاهای مرتبط با DID کمک می کند.

در واقع ، این برنامه همچنین می تواند یک ویژگی کیف پول ارائه دهد که به شما کمک می کند از طریق سیستم عامل های بلاکچین هویت دیجیتال هزینه پرداخت کنید.

 • جهانی رزولوشن

این عمدتا یک سرور است که از مجموعه ای از درایورهای DID برای ارائه وضوح و قابلیت جستجوی در سیستم های زنجیره بلوک هویت دیجیتال استفاده می کند. علاوه بر این ، آن می تواند شی return مستند DID را که مستقیماً به DPKI متصل است بازگرداند.

 • مراکز هویت

این فقط یک حدس و گمان است ، اما باید هاب های هویتی ساخته شده از نمونه های لبه و فضای ذخیره سازی ابر را نیز ارائه دهد. اساساً این موارد به عنوان ذخیره سازی دستگاه های هوشمند مانند رایانه های شخصی ، تلفن های همراه و بلندگوهای هوشمند عمل می کنند.

 

سناریوی نمونه

بیایید به یک نمونه نمونه نگاهی بیندازیم که به شما کمک می کند ببینید این شکل جدید از هویت چگونه می تواند در زندگی واقعی کار کند. تصور کنید که اخیراً از هر کالج فارغ التحصیل شده اید. با کمک هویت غیرمتمرکز می توانید یک نسخه دیجیتالی از گواهینامه خود را از دانشگاه بخواهید.

در حقیقت ، دانشگاه این نسخه دیجیتالی را در برابر شما صادر می کند. اکنون ، با استفاده از آن می توانید آن را به هر کس ، به عنوان مثال ، به یک کارفرما ارائه دهید. سپس کارفرما می تواند با استفاده از زمان صدور و وضعیت آن ، واقعی بودن یا عدم استفاده از نسخه دیجیتالی را بررسی کند.

بنابراین ، در اصل ، چند مرحله برای ایجاد آن وجود دارد.

مرحله 1: دانشگاه نسخه دیجیتالی گواهینامه را امضا می کند و از User-Agent برای اتصال آن به هویت مربوط به دانشجو استفاده می کند.

گام 2: سپس User-Agent داده ها را در طاق اطلاعات شخصی دانش آموز ذخیره می کند. علاوه بر این ، دانش آموز می تواند با استفاده از عامل به اطلاعات ، مراکز هویت و حلال جهانی نیز دسترسی پیدا کند.

مرحله 3: در مواردی که دانشجو نیاز به ارائه گواهی دارد ، می تواند آن را از طریق نماینده به طرف های دیگر ارائه دهد.

مرحله 4: طرفین دیگر می توانند اعتبار گواهی را از خود سیستم عامل تأیید کنند.

فصل چهارم: هویت خود-حاکم چیست (SSI)?

خوب ، توضیح آن کمی مشکل است. در واقع ، این بدان معناست که یک شخص تنها مالکیت نسخه دیجیتالی و آنالوگ هویت خود را دارد. از طرف دیگر ، سازمان ها نیز می توانند از این امتیاز بسیار برخوردار باشند.

بنابراین ، اگر یک کاربر دارای هویت مستقل از خود باشد ، می تواند افرادی را که می توانند به اطلاعات آنها دسترسی داشته باشند ، هویت خود را حفظ کنند ، از آنها برای تأیید هویت خود به صورت آنلاین و بسیاری موارد دیگر کنترل کند..

به دلیل ماهیت این هویت ، بهترین فناوری برای آن بلاکچین است. در حقیقت ، بلاکچین غیر متمرکز است و این نشان می دهد که هیچ شخص ثالثی در این ترکیب وجود ندارد.

با این حال ، برای اینکه این سیستم کاملاً کاربردی و موفق باشد ، باید برخی اصول را داشته باشد. بنابراین ، با استفاده از اصول سیستم عامل هویت مستقل مبتنی بر بلاکچین می توانید قانون GDPR در کنار هم کار کنید.

 

اصول راهنمای هویت خود-حاکم چیست؟?

برخی از اصول راهنمای منحصر به فرد در مورد هویت خود-حاکم وجود دارد. اصولاً ده اصل SSI وجود دارد که هر پلتفرمی نیاز به ارائه آنها دارد ، مهم نیست. بیایید ببینیم آنها چه هستند –

وجود داشتن

همه کاربران باید وجود مستقلی در سیستم عامل داشته باشند. اساساً ، این از مفهوم “من” ناشی شده است. در اینجا ، این بدان معنی است که تمام کاربران موجود در سیستم عامل حتی به شکل دیجیتال نیز باید وجود مستقلی داشته باشند.

کنترل

در اینجا ، کاربران به کنترل کامل هویت خود نیاز دارند. با این حال ، معنای دیگری نیز برای آن وجود دارد. در حقیقت ، سناریوهای زیادی وجود دارد که مالکیت کامل هویت مستقل به هیچ وجه امکان پذیر نیست. اما در این موارد ، کاربر می تواند نحوه رفتار طرفین با هویت خود را محدود کند.

دسترسی

یک هویت خودمختار نیاز به دسترسی کامل به کاربر خود دارد. بنابراین ، هر کاربری باید بدون اعتماد به هیچ واسطه ای به داده های خود و هر نوع ادعای دیگری دسترسی داشته باشد. اما ، به هیچ وجه ، آنها نمی توانند همه داده ها را اصلاح کنند ، زیرا داده ها از قبل تأیید امضا شده را دارند که قابل تغییر نیست.

شفافیت

تمام سیستم ها یا الگوریتم های کنترل هویت باید شفاف باشند. بدون وجود سیستم باز ، کاربر نمی تواند نظارت کند که سیستم عامل Self-Sovereign Identity هویت خود را به درستی مدیریت می کند.

ماندگاری

برای یک سکوی هویت مستقل ، تمام هویت ها باید ماندگار باشند. این بدان معناست که حتی اگر سیستم از طریق سیستم به روزرسانی شده باشد ، کاربر می تواند تمام داده های قبلی خود را به همان رولی که در آن قرار داشت نگه دارد..

قابل حمل بودن

همه کاربر می تواند هویت را در صورت نیاز به آن انتقال دهد. در حقیقت ، این ویژگی اطمینان می دهد که آنها می توانند هویت خود را صادر کنند و در موارد خاص از آنها استفاده کنند.

قابلیت همکاری

در واقع ، هویت خود-حاکم باید در هر نقطه از جهان قابل قبول باشد. بنابراین ، بدون قابلیت همکاری مناسب ، هویت ها انعطاف پذیری را از دست می دهند.

رضایت

اگر به هر دلیلی ، شخص ثالث نیاز به دسترسی به هویت دارد ، پس کاربر باید رضایت کامل داشته باشد. بدون اجازه ، هیچ طرفی نمی تواند در هر زمینه ای به هویت خود دسترسی پیدا کند.

به حداقل رساندن

نیازی به بیش از حد نشان دادن هویت کسی نیست. شاید کسی بخواهد از سن کاربر مطلع شود. بنابراین ، در این حالت ، سیستم فقط باید سن را مشخص کند و نه تاریخ تولد دقیق.

حفاظت

فرقی نمی کند که چه اتفاقی بیفتد ، هر کاربر باید از حقوق کامل خود-هویت مستقل خود برخوردار باشد. بنابراین ، سیستم عامل نیاز به حفظ آن دارد ، مهم نیست.

فصل پنجم: از موارد هویت دیجیتال غیرمتمرکز استفاده کنید

بانکی

خوب ، بانکداری اولین موارد استفاده از هویت دیجیتال غیرمتمرکز است که می توانید پیدا کنید. در واقع ، بخش بانکی با بسیاری از موضوعات مبتنی بر هویت مانند شناسایی نادرست ، سرقت هویت ، پروتکل های تکراری KYC و بسیاری موارد دیگر سر و کار دارد..

از طرف دیگر ، اگر آنها شروع به استفاده از هویت دیجیتال غیرمتمرکز کنند ، تقریباً همه مشکلات آنها راه حل ساده ای پیدا می کنند. بنابراین ، وقتی می خواهید یک حساب باز کنید ، مجبور نیستید با بسیاری از مسائل کنار بیایید. در عوض ، شما فقط می توانید به بانک اجازه دسترسی به هویت خود را بدهید ، و آنها می توانند تمام اعتبارنامه شما را از این طریق تأیید کنند.

 

تجارت الکترونیک

در تجارت الکترونیکی ، برای جلوگیری از کلاهبرداری ، باید شناسه مناسب داشته باشید. در واقع ، بخش تجارت الکترونیکی با بسیاری از موارد فروش محصولات کلاهبرداری سروکار دارد. بسیاری از کاربران برای خرید محصولات معتبر پول پرداخت می کنند. اما در عوض ، آنها جعلی یا کاملاً متفاوت از آنچه تبلیغ شده است ، دریافت می کنند.

این امر به دلیل عدم وجود پروتکل های مناسب هنگام ثبت نام در آن تجارت الکترونیکی اتفاق می افتد. بنابراین ، بنیاد شناسایی غیرمتمرکز می تواند تأیید صحت مورد نیاز برای حفاظت از این بخش را تضمین کند.

 

بازی کردن

صنعت بازی بسیار زیاد است. اما فکر می کنم شاید تا الان بدانید. به هر حال ، این صنعت با بسیاری از هویت گیمرها سر و کار دارد. با این حال ، در بسیاری از موارد ، صنعت نتواند امنیت را به گیمرها ارائه دهد.

علاوه بر این ، بسیاری از برنامه ها دارای ویژگی های خرید درون برنامه هستند که به دلیل درخواست شماره کارت اعتباری ، به امنیت نیاز دارند. بنابراین ، هویت دیجیتالی غیرمتمرکز می تواند با استفاده از مقررات بنیاد هویت غیرمتمرکز ، آن را شکل دهد.

 

دولت

دولت یک بخش عظیم برای شرکتهای بنیاد هویت غیرمتمرکز است. در حقیقت ، دولت اسناد رسمی زیادی را برای شهروندان صادر می کند. با این حال ، روند رسیدگی به آن نیاز به پیشرفت زیادی دارد.

روند صدور کند و پر از خطا است. علاوه بر این ، شهروندان دسترسی بسیار کمی به هویت شخصی خود دارند. بنابراین ، خدمات دولتی می توانند از هویت دیجیتال غیرمتمرکز برای کاهش کاغذ بازی ، فساد و ارائه امنیت بسیار بهره مند شوند.

 

مراقبت های بهداشتی

صنعت مراقبت های بهداشتی از هویت دیجیتال غیرمتمرکز بسیار سود می برد. در واقع ، تقریباً تمام م institutionsسسات مراقبت های بهداشتی هیچ گونه امنیتی برای اطلاعات بیمار ندارند. در نتیجه ، بسیاری از آنها برای تحقیقات خصوصی خود استفاده می کنند یا بدون رضایت به اطلاعات حساس دسترسی پیدا می کنند.

از طرف دیگر ، بنیاد هویت غیرمتمرکز می تواند به مراقبت های بهداشتی برای حفاظت از تمام داده های مربوط به سلامت کمک کند. علاوه بر این ، بیماران می توانند کنترل و حریم خصوصی کاملی را که شایسته آنها است ، بدست آورند.

 

بیمه

مدارک بیش از حد و ادعای بیمه دروغین چیزی است که شرکت بیمه برای مبارزه با آن نیاز دارد. در حقیقت ، روند تشکیل بیمه نامه کار زیادی برای بیمه گر و مشتری بیمه شده است.

علاوه بر این ، در بسیاری از موارد ، مردم سعی می کنند در مورد مطالبات بیمه ای کلاهبرداری کنند. همچنین ، فرآیند تأیید تمام اعتبارنامه ها نیز زمانبر است. اما با کمک بنیاد غیرمتمرکز هویت ، تک تک مشکلات حل می شود.

 

وام

برای دریافت وام از هر شرکتی باید دارای شناسه مناسب باشید. اگر شرایط را برآورده نکنید ، به راحتی وام دریافت نخواهید کرد. با این حال ، برای دریافت وام ، بسیاری از افراد مدارک جعلی را نشان می دهند. و به همین دلیل ، شرکت پول را از دست می دهد زیرا نمی تواند کاربر را وادار به پرداخت بدهی کند.

با این حال ، با کمک بنیاد هویت غیرمتمرکز ، آنها می توانند از آن جلوگیری کنند و حتی به نامزد مناسب وام های فوری ارائه دهند.

 

رسانه ها

این روزها رسانه ها از مطالب جعلی باز می مانند. در بسیاری از موارد ، می بینید که بسیاری از حساب های کلاهبردار فضای رسانه ای را گرفته است. با این حال ، با هویت دیجیتال غیرمتمرکز ، هنرمندان برحق حق پرداختی را که شایسته آنها است دریافت می کنند.

از طرف دیگر ، هر نوع محتوای ساختگی یا حساب های جعلی هرگز دیگر نمی تواند صنعت رسانه را ابری کند. علاوه بر این ، هیچ کس نمی تواند با مطالب کپی شده از سایر هنرمندان نیز درآمد کسب کند. بنابراین ، سیستم عادلانه تر خواهد بود.

 

مبلغ پرداختی

برخورد با پول همیشه با خطر ناشناخته همراه است. در مورد بنگاه ها ، آنها باید بررسی کنند که آیا طرف مقابل همان کسی است که می گوید آنها هستند. با این حال ، روند راستی آزمایی معمولاً مفید نیست.

بنابراین ، این بنگاه ها می توانند از بنیاد غیرمتمرکز هویت کمک بگیرند. با استفاده از فرآیند شناسایی و تأیید صحیح ، کار با مشتری مناسب کاملاً ساده است. همچنین ارسال پرداخت به افراد مناسب نیز بسیار آسان تر خواهد بود.

 

مسافرت رفتن

مدل جدید هویت می تواند به صنایع سفر نیز کمک کند. اساساً ، این مسئله به همراه امتیازات تقلبی با موضوع امتیازات پاداش دزدیده شده مقابله می کند. اگر صنعت سفر شروع به استفاده از این شکل جدید شناسایی کند ، می تواند سیستم پردازش مسافر را نیز ساده کند.

شما می توانید هویت خود را حمل کنید ، و آنها فقط می توانند در همان نقطه با آن مطابقت داشته باشند. این باعث کاهش زمان پردازش و افزایش کارایی می شود.

فصل ششم: بسترهای نرم افزاری مناسب برای هویت غیرمتمرکز

برخی از سیستم عامل های بلاکچین سازمانی در بازار وجود دارد که برای سیستم عامل مدیریت غیرمتمرکز هویت مناسب هستند. در واقع ، این سیستم عامل های سازمانی بهترین خدمات را برای هرگونه مشکلات هویتی ارائه می دهند. بنابراین ، بیایید ببینیم آنها چه هستند –

 

Corda R3

R3 دارای دو نسخه Corda است – یکی برای شرکت ها و دیگری نسخه معمولی. اساساً شرکت Corda برای سیستم مدیریت غیرمتمرکز هویت شما مناسب تر است. حتی اگر شرکت Corda یک نسخه تجاری است ، اما هنوز کاملاً با Corda سازگار است.

در حقیقت ، Corda سطح بالاتری از کیفیت و زیرساخت های قوی را برای هر نوع سیستم عامل ارائه می دهد. از آنجا که این همچنین یک پلت فرم مجاز است ، برای سیستم مدیریت هویت غیرمتمرکز شما گزینه ای مناسب خواهد بود.

حتی اگر بسیاری از شما فکر کنید Corda فقط برای بخش مالی مناسب است ، می تواند مدل بلاکچین بسیار متفاوتی را برای سایر بخش ها نیز ارائه دهد.

بیایید ببینیم که پلت فرم Corda چه چیزی برای شما ذخیره کرده است –

 • فایروال زنجیره بلوک برنامه Corda از تمام اطلاعات حساس شما در برابر تأثیرات خارجی محافظت می کند.
 • همچنین با ویژگی های بالا در دسترس بودن و حاکمیت برای کمک به شما ارائه می شود.
 • در صورت بروز هرگونه فاجعه ، گزارشات در زمان واقعی دریافت خواهید کرد و گزینه هایی برای رفع سریع آنها نیز دارید.

 

هایپرلجر

هایپرلجر یک پروژه بلاکچین سازمانی است که چندین پروژه زیر بال خود دارد. این سفر در سال 2016 آغاز شد و اکنون یکی از نام های محبوب در بلاکچین است. در حقیقت ، هایپرلجر پروژه هایی را ارائه می دهد که بیشتر مناسب مدیریت غیرمتمرکز هویت هستند.

به عنوان مثال ، آنها هایپرلجر ایندی یک دفتر توزیع شده است که فقط با هویت دیجیتال کار می کند. علاوه بر این ، با استفاده از این مورد ، شما م componentsلفه ها ، کتابخانه ها و ابزارهایی را برای توسعه سیستم مدیریت هویت غیرمتمرکز خود دریافت خواهید کرد.

به غیر از این ، شما همچنین می توانید از هویت خود در سیستم عامل های دیگر نیز استفاده کنید.

به تازگی هایپرلجر پروژه دیگری به نام را نیز کشف کرده است برج حمل. اگرچه در مرحله جوجه کشی قرار دارد ، اما بازهم به عنوان یک جعبه ابزار عمل می کند. این شبیه به توسعه سیستم عامل خود شما با مجموعه ای از ویژگی های ماژول است.

اساساً ، آنها ارائه می دهند –

 • سیستم عامل های بلاکچین مجاز و جعبه ابزارهای منبع باز.
 • سطح بالایی از عملکرد با مقیاس پذیری اضافه شده.
 • فقط نیاز به دانستن اطلاعات موجود است.
 • زبانهای جستجو برای جستجوی دفتر.
 • پلاگین و بازی ساختار مدولار.
 • اندازه گیری های ایمنی بالاتر برای اطلاعات حساس.

 

اتریوم

Ethereum مدت زمان زیادی بوده است. ویتالیک بوترین بستری را برای استفاده در سطح سازمانی تأسیس کرد. با این حال ، بلاکچین سازمانی مجاز نیست. و این می تواند مسئله ای برای سیستم مدیریت غیرمتمرکز هویت باشد زیرا هر کاربر نیاز به داشتن حریم خصوصی دارد.

از طرف دیگر ، برای ارائه حریم خصوصی برای شرکت های سازمانی ، Ethereum نسخه خصوصی سیستم عامل خود را از طریق آن ارائه می دهد اتحاد سازمانی Ethereum. بنابراین ، با استفاده از آن نسخه ، قطعاً می توانید یک سیستم مدیریت هویت غیرمتمرکز کاملاً اثبات کننده ایجاد کنید.

حال بیایید ببینیم از این پلتفرم چه ویژگی هایی دریافت خواهید کرد –

 • آنها یک پلت فرم با منبع آزاد را ارائه می دهند.
 • برای هر نوع پروژه مبتنی بر Ethereum ، پشتیبانی معتبری از EEA دریافت خواهید کرد. این در نهایی کردن دستورالعمل ها و استانداردها کمک خواهد کرد.
 • EEA از پروژه های تحت این پروژه پشتیبانی دولتی می کند. بنابراین ، اگر سازمان دیگری ویژگی های مورد نیاز شما را توسعه دهد ، EEA نیز از شما پشتیبانی می کند تا این ویژگی را نیز بدست آورید.
 • همچنین با به روزرسانی های مداوم نسخه عمومی ارائه می شود.
 • آنها همچنین مجموعه ای از استانداردها را ارائه می دهند تا توسعه هر نوع سیستم عامل را برای شما آسان کند.

فصل هفتم: پروژه های مشهوری که روی هویت دیجیتال کار می کنند

اکنون چندین راه حل واقعی برای شناسایی هویت دیجیتال وجود دارد. اکنون ، خواهید دید که کدام شرکت های هویت دیجیتال روی این طرح جدید مدل هویت کار می کنند.

شورین

Sovrin یکی از پروژه های پرطرفدار است که هویت خود-حاکمیتی را برای کاربران فراهم می کند. در واقع ، این یک سازمان غیرانتفاعی است که فقط با راه حل های غیرمتمرکز هویت دیجیتال کار می کند. با این کار می توانید سرانجام به کنترل شخصی ، اعتماد و استفاده از هویت های دیجیتالی آسان بپردازید.

با توجه به ، آنها استاندارد جدیدی را برای هویت دیجیتالی ارائه می دهند. در واقع ، شما حتی می توانید یک نسخه دیجیتالی از گواهینامه های رانندگی یا شناسه های شخصی خود را دریافت کنید.

اساساً ، این یک سیستم بزرگ است که به سازمانها و مردم این امکان را می دهد تا بدون نگرانی از هویت خود از هر برنامه ای استفاده کنند. علاوه بر این ، Sovrin همچنین دارای گزینه های اعتبار تأیید است.

 

مدنی

در حقیقت ، Civic یک فرایند تأیید هویت شخصی است که از فناوری بلاکچین برای ارائه هویت های دیجیتالی استفاده می کند. به هر حال ، اگر از سیستم عامل استفاده می کنید ، می توانید هویت مجازی خود را به همراه ذخیره اطلاعات اضافی نیز ایجاد کنید.

با این حال ، قبل از ذخیره راه حل های شناسایی دیجیتال ، باید تمام اعتبارنامه خود را تأیید کنید. در حال حاضر ، چهار نوع راه حل برای رشد تجارت خود در این شرکت های هویت دیجیتال دریافت خواهید کرد.

 • بستر شناسایی ایمن به کاربران شما اجازه می دهد از طریق یک هویت امن به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند.
 • قابل استفاده مجدد KYC رضایت از هر نوع نیازهای KYC را فراهم می کند.
 • خرده فروشی خودکار می تواند به شما دسترسی به ماشین های هوشمند فروش داشته باشد.
 • انواع سرمایه گذاری ، مشاوره و روابط تجاری فردی است کد شناسه.
 • همچنین ارائه می دهد ورود بدون رمز ورود

 

uPort

با uPort می توانید آزادی کنترل کامل بر هویت خود را تجربه کنید. این برنامه بر روی Ethereum ساخته شده است و همه کاربران می توانند راه حل های هویت دیجیتال خود را بر روی آن ایجاد کنند. علاوه بر این ، آنها همچنین می توانند اعتبارنامه را درخواست و ارسال کنند ، داده ها و کلیدهای خود را مدیریت کنند ، معاملات را امضا کنند و موارد دیگر.

چه خواهید گرفت –

 • مدارک تحصیلی: اساساً ، در حال ساخت یک اکوسیستم از مدارک هویتی است. با برنامه خود ، ممکن است درخواست اعتبارنامه کاربران دیگر را داشته باشید ، اما اینکه آنها آن را به اشتراک بگذارند یا نه ، به خود آنها بستگی دارد.
 • پروتکل ها: با استفاده از این نوع شرکت های هویت دیجیتال ، به بسیاری از پروتکل ها و گزینه های پیام رسانی از طریق برنامه دسترسی خواهید داشت.
 • ابزارها: آنها دارای ساختار مدولار با ابزار توسعه دهنده هستند ، بنابراین استفاده از آنها بسیار ساده است.

 

شکوفه

بلوم رویکرد متفاوتی به راه حل های شناسایی دیجیتال ارائه می دهد. در واقع ، BloomID هویت مطمئنی است که شما برای کار در تجارت خود نیاز دارید. در حقیقت ، شما ویژگی های زیادی را دریافت می کنید که همراه با BloomID ارائه می شوند. اینها هستند –

 • شما می توانید با استفاده از بلاکچین از اطلاعات شخصی خود محافظت کرده و اعتبار آنها را بدون قرار دادن بیش از حد در معرض اطلاعات خود ثابت کنید.
 • علاوه بر این ، می توانید انتخاب کنید که چه چیزی در هویت خود قرار دهید و چگونه از آن استفاده کنید.
 • در حالی که هویت غیرمتمرکز خود را با استفاده از این شرکت های هویت دیجیتال ایجاد می کنید ، می توانید ستاره هایی کسب کنید که شهرت شما را افزایش دهد.
 • با کمک آنها ، می توانید هویت خود را در هر نقطه از جهان تأیید کنید.

 

پروژه های دیگر برای بررسی

زنجیره KYC

KYC Chain یکی از شرکت های هویت دیجیتال است که برای تأمین انرژی سیستم عامل خود از بلاکچین استفاده می کند. هدف اصلی آنها ارائه اسناد ، داده ها یا ادعاهای هویتی قابل تأیید است که برای هرگونه پردازش KYC لازم است.

از طرف دیگر ، برای حفظ حریم خصوصی داده ها ، آنها تنها مالکیت کلیدهای خصوصی خود را به کاربران ارائه می دهند. بنابراین ، می توانید تصمیم بگیرید چه کسی می تواند داده های شما را ببیند و چه کسی نمی تواند.

 

SelfKey

SelfKey راه حل های هویت دیجیتال خود حاکم ارائه می دهد ، که به شما امکان می دهد دسترسی به هویت خود را ایجاد ، مالکیت و کنترل کنید. علاوه بر این ، سیستم عامل برای عملکرد به کلید واژه ای نیاز دارد. این یک رمز ابزار است که برای دسترسی به سیستم باید به آن دسترسی پیدا کنید.

بهترین قسمت در مورد این سیستم عامل این است که به شما کمک می کند هویت خود را تأیید کنید و هرگونه اسناد شناسایی را به صورت آنلاین محضری کنید. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید تابعیت خود را براساس سرمایه گذاری و سایر عوامل دریافت کنید.

 

ناگت

ناگتس یکی از شرکت های هویت دیجیتال است که هویت بیومتریک را همراه با پرداخت ارائه می دهد. هنگامی که شروع به استفاده از برنامه آنها می کنید ، می توانید با استفاده از یک منبع بیومتریک به تأیید هویت ، پرداخت ها و ورود به سیستم دسترسی پیدا کنید.

به گفته آنها ، آنها حتی به داده های شخصی شما دسترسی ندارند. بنابراین ، در صورت تمایل می توانید آن را با هر کاربر محترمی به اشتراک بگذارید. شما می توانید این پلتفرم را به عنوان راه حل های شناسایی دیجیتال تصور کنید که عمدتا برای پرداخت است.

 

جولوکوم

Jolocom یکی دیگر از شرکت های هویت دیجیتال است که هویت خود-حاکمیت را به افراد و سازمان ها ارائه می دهد. ظاهراً ، شناسه های آنها با یکدیگر سازگار هستند ، به این معنی که می توانید از هویت خود در هر سیستم عامل دیگری نیز استفاده کنید.

به هر حال ، شما فقط اطلاعات شخصی رمزگذاری شده و نحوه استفاده از آنها را کنترل می کنید. بنابراین ، هیچ گزینه ای برای مداخله شخص ثالث وجود ندارد.

فصل هشتم: نتیجه گیری از افکار: نگاهی اجمالی به آینده

شما ممکن است هر روز تجربه کنید که جهان از یک تحول عظیم دیجیتالی عبور می کند. و اکنون ، دنیای فیزیکی و دیجیتال در یک واقعیت واحد ادغام شده اند. بنابراین ، بدیهی است که جهان برای حفظ تمام هویت های دیجیتالی به روشی جدید نیاز دارد.

به طور خاص ، این مدل باید از هر جنبه دارای امنیت و حریم خصوصی باشد. به همین دلیل هویت دیجیتال غیرمتمرکز راه حل مناسبی برای این امر است. در واقع ، نه تنها كنترل كامل حقوق هويت فردي شما را فراهم مي كند ، بلكه مديريت آن را نيز آسان مي كند.

بنابراین ، در آینده بهتر است فرض کنید که بیشتر از این هویت های غیرمتمرکز خواهیم دید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector