راهنمای مبتدیان: چنگال Cryptocurrency چیست؟

کلمه “Fork” به خودی خود بسیار فانتزی است که در واقع به معنای داشتن به روزرسانی نرم افزار یا هرگونه به روزرسانی پروتکل است. این فقط یک اسم فانتزی برای به روزرسانی نرم افزار نیست بلکه در دنیای ارزهای رمزنگاری شده نیز کاربرد گسترده ای دارد در صورتی که قیمت هر ارز رمزنگاری شده خاص به اوج جدول برسد یا بگوییم در بازار وحشی می شود.

صحبت در مورد این قله ها ، به این مسئله بستگی دارد که آیا آنها در مسیر کسب مثبت یا از دست دادن مقداری ارزش هستند یا خیر ، هر دو مورد دارای احتمالات برابر هستند. در حال حاضر بسیاری از رویدادهای چنگال مربوط به بیت کوین بوده است ، زیرا قیمت آن به بالاترین حد رسیده است. حتی اگر یک چرخش منفی پیش بیاید ، اگر مسیر هوشمندی را دنبال کنید ، باز هم می توانید درآمد کسب کنید. چنگالهای رمز ارز این قابلیت را دارند که همزمان دو بلاکچین را در یک شبکه متفاوت اجرا کنند پدید آوردن نسخه جایگزین بلاکچین.

چنگال ها مانند سرنوشت کمی پیچیده هستند. می توانید با گفتن اینکه چنگال سرنوشت پروژه ارزهای رمزنگاری شده است ، رضایت خود را راضی کنید ، برای خوب و بد ، این به خود آنها بستگی دارد. زمانی که به نظر می رسد هیچ گونه نارضایتی در پروژه فعلی وجود دارد ، آنها یا برنامه ریزی شده اند و یا می توانند توسط یک تیم توسعه دهنده آغاز شوند. چنگال ها یکی از سالم ترین اجزای موجود در فضای ارزهای رمزپایه هستند زیرا ماهیتاً منبع باز هستند. چنگال امکان ارزیابی توسط جامعه را فراهم می کند تا درباره ایده ها و نحوه اجرای آن بحث کند.

ایده منبع باز بودن انشعابات ارزهای رمزپایه به هیچ گروهی اجازه نمی دهد در هر نوع پروژه از قدرت استفاده کنند.

انواع چنگال Cryptocurrency

صحبت در فضای ارزهای رمزپایه یا بلاکچین ، دو اصل عمده دارد انواع چنگال این به طور مستقیم به نحوه انجام به روزرسانی ها بستگی دارد ، یعنی سازگار با عقب یا غیر سازگار.

سازگار عقب مانده نامیده می شود چنگال نرم در حالی که سازگار غیر عقب مانده نامیده می شود چنگال سخت. همچنین ، وقتی که نوبت به شبکه بلاکچین می رسد ، چنگال های سازگار غیر عقب مانده اجباری هستند ، در حالی که چنگال های عقب مانده اختیاری هستند.

Hard Fork چیست؟

هارد فورک چیست?

یک مردمی سخت معمولاً معرفی نرم افزارهای جدید همراه با شبکه است. این دو گره blockchain جدید و قدیمی کاملاً متفاوت را نشان می دهد ، به هیچ وجه با آنها ارتباط برقرار نمی کند و آنها را تأیید نمی کند. این بدان معناست که نسخه جدید پس از آن قادر به سازگاری با نسخه قدیمی نخواهد بود. کل شبکه ها باید به آخرین نسخه ارتقا یابند زیرا نرم افزار موجود در نسخه قدیمی تراکنش را نامعتبر می کند. همچنین ممکن است اتفاق بیفتد که برخی از استخراج کنندگان همچنان تمایل به پیروی از قوانین قدیمی یا نسخه اولیه داشته باشند. حتی در آن صورت نیز بی ربط می شود.

نرم چنگال چیست?

در مقابل چنگال های سخت ، گفته می شود که چنگال های نرم با عقب سازگار هستند. در این نوع چنگال در هنگام درجه بندی ، گره های قدیمی گره جدید را به راحتی تشخیص می دهند و بنابراین شما نیازی به داشتن مجموعه جهانی به روزرسانی ندارید. برخلاف آنچه در کار سخت اتفاق می افتد ، اکنون معاملات معتبر به نظر می رسند. برای موفقیت فورک فورک نیاز به داشتن اکثریت قدرت هش در سیستم شبکه است. هنگامی که فقط با حداقل قدرت هش در دایره شبکه پشتیبانی شود ، جدا می شود.

چنگال های اخیر ارز رمزنگاری شده


  • چنگال نقدی بیت کوین

در 15 مه 2018 به روزرسانی شد و با افزایش حجم بلوک به 32 مگابایت سروکار داشت. چندین کد عملیاتی (کدهای عملیاتی) نیز دستکاری شدند.

  • چنگال طلای بیت کوین

در 25 اکتبر 2017 به روزرسانی شد و با راه اندازی الگوریتمی مقاوم در برابر ASIC سروکار داشت.

  • چنگال الماس بیت کوین

این هارد فورک که در 24 نوامبر راه اندازی شد ، برای مقابله با تأیید معاملات کند BTC و عدم حفظ حریم خصوصی قدیمی BTC ارائه شد..

  • چنگال فوق العاده بیت کوین

شعار این چنگال که در ابتدا برای پرداختن به مسائل مربوط به BTC ساخته شده است ، “Bitcoin را دوباره عالی کنید”. (منبع: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_bitcoin_forks)

  • اتریوم کلانشهر

Ethereum همچنین به دلیل بار زیاد در شبکه خود ، هارد فورک را مشاهده کرد. بنیاد برای مطابقت با سرعت و مقیاس مورد تقاضای کاربران ، تصمیم به اجرای به روزرسانی هایی گرفت که اصطلاحاً Metropolis نامیده می شوند. این ارتقا بعداً به دو قسمت تقسیم شد به نام های قسطنطنیه (شانزدهم اکتبر ، 2017) و بیزانس (انتظار می رود در سال 2018 باشد). مورد اول بر رفع مسائل مقیاس پذیری متمرکز است در حالی که مورد بعدی بهبود سرعت و همچنین مسائل اصلی عمیق است.

  • هارد فورک Monero’s

RingCT به عنوان معنی خصوصی سازی معاملات در Monero’s hard fork معرفی شد.

کلمات نهایی

چنگال های رمز ارز بدون شک یک روش عالی برای استفاده و آزمایش در فضای بلاکچین است. افراد زیادی نیز در آینده اتفاق خواهند افتاد زیرا این یک روش عالی برای مقابله با درجه بندی نرم افزار و پروتکل است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map