Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای مبتدیان: DAICO چیست؟ ICO بهبود یافته!

DAICO چیست: یک مقدمه

آیا شما یک سرمایه گذار ICO هستید؟ شاید با نگرانی متوجه شده باشید که ICO های کلاهبرداری با پول سخت سرمایه گذاران حاصل شده اند. احتمالاً از خود می پرسید که چگونه اکوسیستم رمزنگاری به درجه پاسخگویی بیشتری دست یافته و از کلاهبرداری جلوگیری می کند. مدل جدیدی به نام DAICO می تواند جوابگو باشد. من در اینجا توضیح خواهم داد که DAICO چیست.

مروری بر خطرات کلیدی ICO:

ابتدا به برخی از خطرات اصلی ICO می پردازم. ICO با استفاده از یک قرارداد هوشمند انجام می شود که بودجه توسط سرمایه گذاران و توزیع رمز به آنها را کنترل می کند. ICO معمولاً دارای یک “کلاه نرم” است ، یعنی حداقل مبلغی که تیم پروژه باید از این رویداد جمع کند ، تا با توسعه ادامه یابد.

اگر یک پروژه ICO نتواند “نرم افزاری” را افزایش دهد ، ICO ناموفق است و تیم پروژه بودجه را به سرمایه گذاران باز می گرداند. با این حال ، اگر این باعث افزایش سقف نرم شود ، آنها صندوق را کنترل می کنند و آن را همانطور که می خواهند خرج می کنند.

قرارداد هوشمند به محض جمع شدن بودجه عملکردهای خود را به پایان می رساند. این توانایی را برای سرمایه گذاران در کنترل وقایع بعدی فراهم نمی کند. یک تیم پروژه بی پروا می تواند با بودجه فرار کند ، اتفاقی که واقعاً افتاده است.

نتایج اجرای قرارداد هوشمند غیرقابل برگشت است و سرمایه گذاران را درمانده می کند. درباره نحوه کار آنها بیشتر بخوانید در “راهنمای مبتدیان برای اینکه قرارداد هوشمند چیست؟”.

از آنجایی که ICO ها نظارتی ندارند ، سرمایه گذاران نیز هیچگونه مراجعه قانونی ندارند. در مورد ماهیت تنظیم نشده ICO بیشتر بخوانید در “ICO چیست: مقدمه ای بر پیشنهاد اولیه سکه”.

DAICO چیست: مفاهیم

Vitalik Buterin ، بنیانگذار Ethereum برای اولین بار در ژانویه 2018 مفهوم DAICO را ارائه داد. وی پیشنهاد داد ویژگی های “سازمان خودمختار غیرمتمرکز” (DAO) و “پیشنهاد اولیه سکه” (ICO) را برای بهبود پاسخگویی در مدل ICO پیشنهاد دهد. جذب سرمایه. دیدگاه وی را در “بخوانیدتوضیح DAICO ها“.

مفهوم DAICO م componentلفه جمع آوری سرمایه ICO را حفظ می کند ، به عنوان مثال قرارداد هوشمند تیم پروژه ICO را قادر می سازد تا سرمایه های خود را جمع آوری کند. با این حال ، این یک مفهوم کلیدی از DAO را نیز معرفی می کند ، یعنی سرمایه گذاران نشانه هایی را در اختیار دارند و می توانند برای تصمیم گیری در مورد پروژه رأی دهند.

یک قرارداد هوشمند DAICO دارای دو بخش است ، به شرح زیر:

  1. قسمت اول به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا اترهای خود را به تیم پروژه بفرستند. آنها در ازای آن علامت هایی دریافت می کنند و هنگامی که فروش گسترده به پایان می رسد ، این قسمت از قرارداد سرمایه گذاری بیشتر را منع می کند.
  2. قسمت دوم مکانیزمی را فراهم می کند که در آن مراحل به صورت مرحله ای برای تیم پروژه آزاد می شود. یک سیستم دموکراتیک که در آن سرمایه گذاران رأی می دهند مقدار وجوه آزادسازی را تعیین می کند.

قرارداد هوشمند DAICO – قسمت اول مانند قرارداد هوشمند ICO است:


قسمت اول قرارداد هوشمند DAICO کاملاً شبیه قرارداد هوشمند ICO خواهد بود. سرمایه گذاران وجوه خود را برای تیم پروژه ارسال می کنند و متناسب با بودجه خود ، نشانه دریافت می کنند. به آن “حالت کمک” نیز گفته می شود. تفاوت اصلی با ICO این است که بودجه در این مرحله از تیم پروژه ICO قفل شده است ، آنها نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند.

قرارداد هوشمند DAICO – قسمت 2 مانند مدل DAO است:

DAICO در مقابل ICO

در مدل DAO ، دارندگان رمز به یک پیشنهاد توسعه پروژه رای مثبت یا مخالف می دهند. تیم پروژه فقط می تواند پیشنهادهایی را اجرا کند که آرا in کافی را به نفع خود کسب کنند. DAICO این مفهوم را در قسمت 2 قرارداد هوشمند پیاده سازی می کند.

این قرارداد متغیری به نام ‘Tap’ خواهد داشت. در ابتدا صفر است ، بنابراین تیم پروژه نمی تواند به بودجه دسترسی پیدا کند. این قسمت از قرارداد “حالت ضربه” نامیده می شود ، و به محض پایان “حالت کمک” ، یعنی قسمت اول ، فعال می شود.

تیم پروژه باید مصوباتی را ارائه کند که شامل مراحل توسعه پروژه باشد ، در حالی که سرمایه گذاران باید در مورد بالا بردن مقدار “ضربه” تصمیم بگیرند. اگر آنها تصمیم به جمع آوری کنند ، تیم پروژه بودجه آن مرحله از پروژه را دریافت می کند ، در غیر این صورت ، این کار را نمی کنند.

این قسمت از قرارداد همچنین “حالت برداشت” دارد. یک سناریوی فرضی را در نظر بگیرید که سرمایه گذاران یا تیم پروژه از پیشرفت پروژه ناراضی باشند. آنها می توانند به خود تخریب قرارداد رأی دهند ، که باقیمانده اترها را به سرمایه گذاران بازپرداخت می کند. بازپرداخت متناسب با سرمایه گذاری آنها است.

مزایای DAICO:

دو مزیت اصلی DAICO وجود دارد ، به شرح زیر:

  1. تیم پروژه فقط می تواند از بودجه در حد تأیید سرمایه گذاران استفاده کند ، برخلاف خطر فرار آنها با بودجه پس از ICO. این مسئله در مورد ICO بسیار جدی است به طوری که از سرمایه گذاران ICO می خواهیم تا اطلاعات تیم تحقیقاتی ICO را به دقت بررسی کنند تا در صورت کلاهبرداری از آن استفاده کنند. درباره توصیه ما در “راهنمای مبتدیان: نحوه تشخیص کلاهبرداری ICO” بیشتر بخوانید. DAICO با محدود کردن جریان وجوه ، پروژه های کلاهبرداری را از بین می برد.
  2. با فرض اینکه گروهی از هکرها حمله 51٪ را انجام می دهند ، برخلاف وب سایت ICO که همه بودجه برای هزینه در دسترس است ، هکرها با “Tap” محدود در DAICO ملاقات می کنند. این میزان از دست دادن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد حتی اگر آنها در اجرای یک حمله موفق باشند. درباره 51٪ حمله در “PoW Vs. PoS: مقایسه بین دو الگوریتم اجماع بلاکچین.

معایب DAICO:

در حالی که مدل DAICO مزایایی دارد ، جامعه رمزنگاری باید معایب زیر را برطرف کند:

  1. این مدل هر مرحله یا طرح توسعه پروژه را به روند رای گیری دموکراتیک تبدیل می کند. مزایای شرکتهای نوپا در مقایسه با شرکتهای بزرگ چالاکی آنهاست ، اما روند رأی دادن به طور بالقوه کند DAO باعث کند شدن توسعه پروژه و نفی این مزیت می شود.
  2. سرمایه گذاران اغلب برای کسب سود سریع وارد بازار رمزنگاری می شوند در حالی که مدل DAICO نیاز به مشارکت طولانی مدت آنها با پروژه دارد. بخشی از سرمایه گذاران بی علاقه به آینده بلند مدت پروژه ممکن است رأی ندهند ، در نتیجه مزیت یک DAO کاهش می یابد.
  3. بسیاری از سرمایه گذاران رمزنگاری در فن آوری جدید هستند و ممکن است برخی از پیشنهادهای پروژه را به خوبی درک نکنند. اگر بسیاری از این سرمایه گذاران به پیشنهادات خوب رأی دهند ، آنگاه پروژه توانایی بالقوه خود را درک نخواهد کرد.
  4. اگر اکثریت سرمایه گذاران به دلیل عدم قدردانی از رمز به رغم پتانسیل طولانی مدت پروژه ، از پروژه ناراضی باشند ، ممکن است به انصراف رأی دهند. یک پروژه امیدوار کننده ممکن است به دلیل احساسات منفی سرمایه گذاران بسته شود.
  5. در مورد آنچه که سرمایه گذاران توکن های خود را در صرافی های رمزنگاری می فروشند ، وضوح کافی وجود ندارد. آیا معامله گرانی که توکن می خرند باید از همان رأی استفاده کنند؟ سپس گمانه زنی های مرتبط با بازار رمزنگاری می تواند پروژه را مختل کند. از طرف دیگر ، اگر معامله گران رأی صحیح نگیرند ، سرمایه گذاران اولیه با کنترل کل رأی گیری ، معامله گرانی را که بعداً علامت گذاری کرده اند ، کنترل می کنند.

مدل DAICO بسیار جدید است. ،سکوی پرتگاه‘، یعنی یک پلتفرم توزیع دیجیتال مبتنی بر بلاکچین اولین تاسیس است که این مدل را برای فروش توکن خود اتخاذ می کند. ما باید ببینیم که مدل DAICO در بلندمدت چقدر موثر است. در ضمن ، اگر می خواهید آن را با ICO مقایسه کنید ، می توانید “ICO Vs DAICO: تفاوت این دو چیست؟” را بخوانید..

* سلب مسئولیت: مقاله نباید به این صورت باشد و به منظور ارائه هیچ گونه مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است. ادعاهای مطرح شده در این مقاله به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست و نباید چنین برداشت شود. تحقیق خود را انجام دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector