Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

DAML- زبان قرارداد های هوشمند

این مقاله نمای کاملی از DAML – زبان منبع باز برای قراردادهای هوشمند را ارائه می دهد. همچنین می توانید مزایای DAML و مقایسه آن با سایر زبانها را بیاموزید. 

با تکامل فناوری بلاکچین ، نیاز به سیستم های بهبود یافته ای وجود دارد که کاربران از طریق آنها کار می کنند و تعامل می کنند. در حال حاضر ، بسیاری از پیشرفت ها اتفاق می افتد ، به خصوص که بلاکچین سازمانی همچنان محبوب می شود. از جمله آخرین تحولات در تغییر فضای سریع بلاکچین ، DAML است.

از طلوع اینترنت ، تغییرناپذیری داده ها ویژگی است که از بسیاری از توسعه دهندگان دور مانده است. بدین ترتیب ، بازیگران بد در اکوسیستم آنلاین از توانایی تغییر داده ها برای ارتکاب جرایم مختلف بهره بردند.

با این حال ، زمانی که توسعه دهندگان توانایی انجام معاملات در یک محیط بدون بازیگر اصلی را مانند آنچه در دنیای مالی قدیمی اتفاق می افتد ، نشان دادند ، بلاکچین از اهمیت بیشتری برخوردار است..

علاوه بر این دفترهای عمومی ، بازار بزرگی برای دفترهای خصوصی و مجاز نیز راه افتاده است. این که چه توسط یک حزب مرکزی دارای مجوز قانونی کنترل شود یا یک کنسرسیوم از بازیگران بی اعتمادی متقابل که دارای یک هدف مشترک هستند ، دفترهای خصوصی همان تأیید آینده و تغییرناپذیری دفاتر رسمی را با توانایی اضافه شده در حفظ حریم خصوصی داده ها ارائه می دهند.

این که یک دفتر مشخص دولتی باشد یا خصوصی ، حمایت از توانایی همتایان در اکوسیستم بلاکچین برای تعامل با تضمین های حفظ حریم خصوصی دسته ای از کاربرد است که معمولاً به عنوان قراردادهای هوشمند نامیده می شود.

در این مقاله بعداً به تفصیل بحث خواهد شد که قراردادهای هوشمند چیست و اهمیت آنها در زمینه DAML چیست.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مبانی Blockchains سازمانی

DAML چیست?

از لحاظ فنی ، DAML مخفف Digital Asset Modeling Language (زبان کامل DAML) است – یک زبان نشانه گذاری برای وب معنایی. با این حال ، اصطلاحات اصطلاحات فنی ممکن است گیج شوند. بنابراین ، به معنای ساده تر DAML ، آن را به عنوان زبان منبع باز برای قراردادهای هوشمند در نظر بگیرید.

اساساً ، DAML یک زبان قرارداد هوشمند است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا توافق نامه های چند جانبه را برای انواع بلاکچین ، DLT یا حتی معماری پایگاه داده استاندارد کدگذاری کنند..

منشا by آن دارایی دیجیتال است و روح جدیدی را به این سبک کاربردی (قراردادهای هوشمند) می بخشد که همتایان را قادر می سازد در یک محیط اعتماد معامله کنند. اساساً ، این یک زبان برنامه نویسی است که از هاسکل الهام می گیرد و ایجاد قراردادهای هوشمند برای گردش کار تجاری توزیع شده را تسهیل می کند..

به طور قابل توجهی ، این زبان توسعه دهندگان را قادر می سازد مدت زمانی را که برای پرداختن به مهره های رمزگذاری و بلاک چین صرف می کنند ، کاهش دهند. در عوض ، توسعه دهندگان وقت خود را بر توسعه راه حل های برنامه نویسی برای فرآیندهای تجاری متمرکز می کنند.

DAML – زبان قراردادهای هوشمند به سادگی توضیح داده شده است 


خواص DAML

وسیله ای برای نوشتن قرارداد فراهم می کند

مانند سایر زبانهایی که برنامه نویسان از آنها برای نوشتن قراردادهای هوشمند استفاده می کنند ، DAML همکاران را قادر می سازد تا توافق نامه ها را امضا و احترام بگذارند. قابل ذکر است ، این زبان روند تشکیل یک قرارداد ، طرفین اصلی قرارداد و طرفین دارای حق تفویض قرارداد را توصیف می کند..

علاوه بر تعریف روند شکل گیری قرارداد ، این زبان از رمزگذاری ایده هایی مانند قراردادها ، حقوق ، طرفین ، مجوز و تعهدات نیز مراقبت می کند ، زیرا توسعه دهنده فقط باید با منطق تجارت خود سر و کار داشته باشد. هرگونه بلند کردن سنگین مربوط به مواردی مانند هش کردن در رمزنگاری ، و الگوریتم های اجماع انتزاع شده و با زمان اجرا اداره می شوند.

این بیان مستقیم عناصر قرارداد به عنوان ویژگی های زبان بومی بیانگر این است که معماری DAML می تواند به طور خودکار و زودتر از چرخه توسعه کد سیستم را بررسی کند. بعلاوه ، این سیستم می تواند به تنهایی درباره منطق تجارت استدلال کند.

منبع باز است

در تاریخ 4 آوریل 2019 ، شرکت دارایی دیجیتال ، شرکت پشتیبان DAML اعلام کرد که کد منبع برنامه به طور آزاد در دسترس همه توسعه دهندگان قرار دارد. این منبع یابی پروژه به این معنی بود که طرف های مختلف می توانند از DAML برای مدل سازی و اجرای قراردادها از طریق فناوری بلاکچین بدون ترس از قفل شدن فروشنده استفاده کنند..

طبق این اعلامیه ، توسعه دهندگان و سایر علاقه مندان می توانند به زبان DAML ، کد منبع ، کیت توسعه نرم افزار (SDK) و زمان اجرا تحت مجوز بسیار مجاز Apache 2.0 دسترسی داشته باشند.

قابل استفاده در محیط اعدام خصوصی

یک نقص در دفترهای عمومی توزیع شده این است که هر گره ای از سیستم عامل می تواند داده های موجود در قراردادهای هوشمند را مشاهده کند. به همین ترتیب ، همتایانی که باید جزئیات معامله خود را خصوصی نگه دارند ، انجام معاملات از طریق شبکه بلاک چین عمومی غیرممکن است.

به طور خاص ، این یک مانع اصلی است که مانع از تصویب کامل بلاکچین سازمانی می شود. به همین دلیل است ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، DLT های خصوصی از محبوبیت بیشتری برخوردار شده اند.

ترکیبی از DAML و یک سیستم عامل خصوصی DLT درمانی برای این مورد است. قابل ذکر است ، تیم پشت این زبان رسا DAML را بهینه سازی کرده است زیرا کاملاً در یک محیط اجرای خصوصی کار می کند. این بدان معناست که اطلاعات حمل شده در قرارداد به گونه ای خصوصی باقی می ماند که فقط اشخاص مجاز می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

قابل خواندن توسط انسان و ماشین

DAML بیش از یک معنی انقلابی است. قابل ذکر است ، طراحی سیستم به گونه ای است که ماشین ها و انسان ها می توانند اطلاعات مندرج در قرارداد را درک کنند.

مفهوم این قابلیت بسیار زیاد است. متخصصانی که در تشکیل یک قرارداد مشارکت دارند ، به راحتی می توانند جزئیات خود را بدست آورند زیرا DAML بسیار دوستدار انسان است.

به عنوان مثال ، یک وکیل می تواند با خواندن و ارزیابی رمزگذاری DAML آن قرارداد ، به راحتی معنای قرارداد را درک کند. در همان زمان ، DAML از ویژگیهای صحیحی برای توسعه دهندگان جهت محاسبه جنبه های مهم قرارداد مانند گردش پول ، مشخصات مشتریان و قرار گرفتن در معرض خطر برخوردار است..

DAML چگونه کار می کند؟ یک آموزش سریع عملکردی DAML

DAML تقریباً مانند سایر زبان های نوشتن قرارداد هوشمند کار می کند. به طور خاص ، این زبان در دو سطح اصلی کار می کند که در آن زبان و زمان اجرا وجود دارد.

زبان مانند قسمت اصلی فناوری است. این همان چیزی است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تمام کارهایی را که باید از نظر نوشتن توافق نامه و تسهیل معاملات انجام دهند ، انجام دهند.

از آنجا که API های بسیار تمیز و انتزاعی بین زبان و زمان اجرا وجود دارد ، می توان زمان اجرا را برای اجرای در انواع بلاکچین ، DLT و سایر سیستم عامل ها تطبیق داد.

این انعطاف پذیری را فراهم می کند تا برنامه های DAML در سیستم عامل هایی که پشتیبانی از DAML را ارائه می دهند ، منتقل شوند. این مشابه JVM است که به برنامه های جاوا اجازه می دهد بدون تغییر در هر پلتفرمی که از JVM پشتیبانی می کند ، اجرا شوند.

پس از نصب کیت توسعه نرم افزار (SDK) ، توسعه دهندگان فقط باید چند فایل خاص را اجرا کنند تا دستگاه در موقعیتی برای پشتیبانی از عملیات باشد..

مدل سازی داده ها

یکی از اصلی ترین و مهمترین وظایفی که شخص باید هنگام نوشتن یک قرارداد هوشمند انجام دهد ، مدل سازی داده هایی است که باید با آن قرارداد استفاده شود. به طور معمول ، عملکرد مدل سازی داده ها پیچیده است و بسته به میزان پیچیده بودن قراردادها و تعداد طرفین ، می تواند به ساختارهای داده ای بسیار پیچیده منجر شود..

برخلاف سایر زبانهای قرارداد هوشمند ، DAML توسعه دهندگان را قادر می سازد طرح داده های خود را در حین پرواز ، مستقیماً در زبان اجرای قرارداد تعبیه کنند. این کار مدل سازی داده ها را بسیار ساده می کند و احتمال خطاهای ناشی از عدم تطابق بین طرح داده و منطق برنامه را کاهش می دهد..

بیشتر بخوانید: آموزش DAML: شروع کار با DAML

ساختار رئوس مطالب الگو

توسعه دهنده DAML یک قرارداد را از طریق یک ساختار ساده و کاملاً مشخص به نام “الگو” مشخص می کند که شامل مدل داده و پارامترهای قرارداد است..

این پارامترها شامل ، به عنوان مثال ، امضاكنندگان یك قرارداد معین (آن دسته از شركت كنندگانی كه باید اقدامات مربوط به قرارداد را اجازه دهند) و ناظران (آن دسته از شركت كنندگان توافق نامه كه فقط برای دیدن قرارداد هستند و آنچه انجام می دهد اما مجاز نیستند) برای انجام اقدامات) جنبه دیگری از ساختار الگو شامل توافق نامه است که اساساً جزئیات توافق نامه است و نمایانگر آنچه در مورد قرارداد است.

الگوها می توانند یک یا چند پیش شرط را تعیین کنند که اطمینان حاصل شود که قرارداد فقط در صورت دستیابی به یک آستانه خاص توسط سازنده قرارداد ایجاد می شود. آخرین عنصر ساختار طرح کلی “گزینه ها” است. این دامنه انتخاب هایی است که مجری قرارداد می تواند اعمال کند.

ساختار انتخاب

یک ساختار اصلی در الگو ، ساختار انتخاب است که جزئیات گزینه هایی را که طرفین قرارداد می توانند از نظر ماهیت الگو انتخاب کنند ، بیان می کند..

ساختار انتخاب کنترل کننده یا طرفی را که وظیفه اعمال انتخاب را دارد مشخص می کند. از دیگر عناصر این ساختار می توان به مصرف ، نام ، نوع بازگشت ، استدلال های انتخاب و بدنه انتخاب اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: آموزش آموزش DAML

مقایسه DAML در مقابل قراردادهای هوشمند

درک قرارداد های هوشمند

همانطور که قبلاً توضیح داده شد ، قراردادهای هوشمند یکی از م vitalلفه های مهم فناوری دفتر توزیع شده (DLT) است. در بلاک چین های عمومی ، دو طرف ناشناس می توانند یک قرارداد هوشمند برای تسهیل معامله خاصی ایجاد کنند اما داده ها در دفتر عمومی ذخیره می شوند. این بدان معناست که همه شرکت کنندگان در شبکه می توانند جزئیات معامله را برای اطمینان از صحت آن مشاهده کنند. بدین ترتیب ، اجرای اعتماد امکان پذیر است.

در DLT های خصوصی یا مجاز ، همه طرفین شناخته شده اند اما فقط کسانی که در یک معامله معین شرکت دارند به داده های آن معامله دسترسی دارند. اعتماد همچنان از طریق سازوكارهایی حفظ می شود كه به شركت كنندگان اجازه می دهد تمام معاملات را كه به آنها دسترسی دارند اعتبار سنجی كنند.

قراردادهای هوشمند ویژگی های متمایز دارند که آنها را انقلابی نیز می کند.

به عنوان مثال ، قراردادهای هوشمند می توانند سازوکاری خود اجرا داشته باشند که از مهلت های تعیین شده شروع به کار می کند (همچنین به آن رویدادهای تحریک کننده نیز گفته می شود). در شبکه های عمومی ، هر شخص علاقه مند می تواند فعالیت قراردادهای هوشمند را طوری تجزیه و تحلیل کند که بتوان هر ناهنجاری را تشخیص داد.

همچنین ، معامله گران می توانند از قراردادهای هوشمند برای بدست آوردن نبض بازار استفاده کنند. این شامل توانایی پیش بینی روندها و عدم قطعیت ها در بازار است.

قراردادهای هوشمند دارای مزایای متعددی است که شامل تغییرناپذیری داده ها می باشد. در اصطلاحات اساسی ، تغییر ناپذیری به عدم امکان تغییر داده ها از حالت اصلی آن اشاره دارد. این بدان معناست که داده ها به هیچ وجه قابل پاک شدن یا تغییر نیستند.

تغییرناپذیری داده ها باعث می شود که قراردادهای هوشمند همیشه دقیق باشند. سوم ، در برخی موارد ، قراردادهای هوشمند همتا را قادر می سازد بدون نیاز به واسطه مستقیماً معامله کنند. بنابراین ، چنین معاملاتی بسیار ارزان هستند ، گاهی اوقات هزینه ای هم ندارند.

خصوصیات قراردادهای هوشمند

اثبات تعهدات و حقوق

یک ویژگی حیاتی که قراردادهای هوشمند باید داشته باشند این است که شخص مجبور نیست معامله کند بدون اینکه با کل روند کار راحت باشد. در اصل ، توافق برای عقد قرارداد کاملاً داوطلبانه است اما عواقب آن اجباری است. بنابراین ، کاربر باید به طور قابل اعتماد و قابل قبولی پیامدهای قراردادی را که فرد در آن امضا می کند ، در نظر بگیرد. قرارداد هوشمند باید تضمین کند که همیشه چنین است ، چیزی که درست کردن آن بسیار دشوار است.

تأیید اعتبار معامله

همانطور که قبلاً بحث شد ، اطلاعات مربوط به جزئیات قرارداد به راحتی از دفتر ثبت ردیابی می شود. بنابراین ، این شرط لازم برای قراردادهایی است که به موجب آن می توان صحت و اعتبار آنها را تأیید کرد.

بیشتر بخوانید: موارد استفاده از قرارداد هوشمند

مقایسه با DAML

اساساً ، از مطالب گفته شده بدیهی است که DAML زیرمجموعه ای از قراردادهای هوشمند را تولید می کند به گونه ای که قادر به اصلاح نواقص زبان های موجود است. همانطور که قبلاً بحث شد ، این واقعیت که قراردادهای هوشمند در شبکه های عمومی داده های خود را در دفترهای عمومی ذخیره می کنند ، قراردادهای هوشمند را برای معاملات محرمانه جذاب نمی کند.

با این حال ، DAML ، هنگامی که در ارتباط با شبکه های خصوصی مورد استفاده قرار می گیرد ، اطمینان می دهد که فقط افرادی که قرارداد را مجاز می کنند ، در کنار افرادی که اجازه مشاهده جزئیات را دارند ، می توانند به اطلاعات قرارداد دسترسی داشته باشند. این یکی از دلایلی است که ناظران آگاه معتقدند این زبان عملکرد قاتل موسسات مالی و سایر موسساتی است که نیاز به محرمانه بودن معاملات دارند.

با این وجود ، DAML به عنوان زبانی برای قراردادهای هوشمند در مورد توافق نامه های نوشتاری با قراردادهای هوشمند سنتی متفاوت است. زبان های قراردادهای هوشمند مانند Solidity اطلاعات را به صورت عمومی به اشتراک می گذارند ، از این رو کل شبکه به جزئیات دسترسی دارد. به همین دلیل است که مردم در مورد DAML و جامدادی بحث می کنند.

برعکس ، توافق نامه های نوشته شده در DAML فقط بر اساس نیاز به دانش در دسترس هستند. این بدان معناست که اشخاص ثالث نامطلوب به جزئیات دسترسی ندارند. به طور خاص ، این زبان از یک لایه امنیتی اضافی استفاده می کند که به موجب آن داده ها حتی برای اشخاص نامطلوب در دسترس نیست.

مزایای DAML

متن باز

سیستم عامل بلاکچین ممکن است فقط 10 سال سن داشته باشد اما به سرعت در حال رشد است. امروزه ، فناوری با سرعتی بی سابقه انقلابی در صنایع ایجاد کرده است. دلیل این رشد سریع این واقعیت است که بلاکچین منبع باز است و هر توسعه دهنده ای می تواند با آن سر و صدا کند و بهترین راه حل را برای یک مشکل خاص ارائه دهد.

جالب است که DAML از 4 آوریل 2019 نیز منبع باز است. این بدان معناست که توسعه دهندگان برای تغییر کد DAML برای ایجاد نوآورانه ترین راه حل ها در مورد قراردادهای هوشمند و به طور کلی اکوسیستم بلاکچین ، اختیاراتی دارند تا کد DAML را تغییر دهند..

بیشتر بخوانید: آیا Blockchain آینده است?

معاملات خصوصی را فعال می کند

زبان های سنتی قرارداد هوشمند حاوی ویژگی های بومی با محدودیت های قوی نیستند که در آن توافق نامه ها می توانند خصوصی شوند. در واقع ، اطلاعات موجود در توافق نامه ها برای همه شرکت کنندگان ، از جمله اشخاص ثالث نامطلوب ، قابل دسترسی است.

با این حال ، همانطور که قبلاً بحث شد ، DAML دارای یک لایه امنیتی اضافی است که در آن اطلاعات فقط برای اشخاص مجاز قابل دسترسی است.

تصویب بلاکچین سازمانی را تسریع می کند

به عنوان انتقال بلاکچین به موارد استفاده از شرکت ، یکی از مواردی که فناوری را عقب نگه می دارد ، ماهیت توزیع شده اطلاعات است. قابل توجه است ، همانطور که قبلا بحث شد ، در حال حاضر تلاش هایی مانند ایجاد سیستم عامل های خصوصی بلاکچین وجود دارد که در آن همه شرکت کنندگان باید قبل از ورود اجازه بگیرند.

با این حال ، شرکت ها هنوز با تهدید رقبا از استراتژی خود روبرو هستند. با این حال ، ورود DAML یک راه حل بالقوه برای حل این مشکل است. به طور خاص ، زبان داده های توافق نامه را فقط به گره های مجاز دسترسی به آن محدود می کند و اطلاعات مربوط به توافق نامه ها برای سایر کاربران در دسترس نیست. بدین ترتیب ، بنگاه های اقتصادی بهانه ای جز پرش در هیئت مدیره و استفاده از پتانسیل بلاکچین سازمانی ندارند.

بیشتر بخوانید: شرکت های پیاده سازی فناوری Blockchain

پشتیبانی داخلی برای تأیید صحت مدل

با توجه به ماهیت انسداد بلاکچین ، بیشتر عملیات و مدل ها آزمایشی و بدیع است. بنابراین ، نیاز به اعتبار دائمی درستی مدل ها وجود دارد. خوشبختانه ، DAML با پشتیبانی داخلی ساخته می شود که اعتبار مدل ها به طور خودکار تأیید می شود.

انتزاع ذخیره سازی

زمان اجرا DAML قوی است و برای برتری زبان نسبت به گزینه های موجود ، عملیات حیاتی را انجام می دهد. به عنوان مثال ، زمان اجرا جزئیات دفتر را به این صورت خلاصه می کند که توسعه دهنده می تواند بر منطق قرارداد تمرکز کند.

مقایسه DAML با سایر زبان های قرارداد هوشمند جایگزین

اکوسیستم بلاکچین هنوز در حال رشد است و این نشان می دهد که هیچ سیستم استاندارد عملیاتی وجود ندارد. این همچنین بدان معنی است که هیچ زبان واحدی در نوشتن قراردادهای هوشمند حاکم نیست. به همین ترتیب ، گزینه های متعدد دیگری غیر از DAML وجود دارد.

DAML در مقابل جامدادی

Solidid یکی از اولین زبان ها برای نوشتن قراردادهای هوشمند Ethereum است که محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این محبوبیت نتیجه این بود که پلتفرم بلاکچین Ethereum به عنوان یک شبکه ترجیحی برای قراردادهای هوشمند شناخته شده است.

Solidity به عنوان یک زبان برنامه نویسی بر پلتفرم Ethereum تسلط دارد. این زبان از نحو و اسکریپت سطح بالا که مشابه JavaScript است استفاده می کند. به طور خاص ، زبان در پیشرفت ماشین مجازی Ethereum بسیار حیاتی است. چندین بلاکچین خصوصی دیگر مانند Hyperledger Burrow و Monax از این زبان برای توسعه اولیه استفاده می کنند.

علاوه بر این ، توسعه دهندگان Ethereum برای نوشتن نسخه 0.4.0 از نرم افزار از Solidid استفاده کردند. زیبایی این زبان این است که عملکرد شبکه بلاکچین را نمی شکند.

علاوه بر این ، این زبان در ایجاد قراردادهای هوشمند که بر روی ماشین مجازی Ethereum (EVM) اجرا می شوند بسیار حیاتی است. این زبان توانایی برنامه ها را برای تقویت خود منطق تجارت که در قراردادهای هوشمند ذاتی است ، افزایش می دهد. در نتیجه ، طرف های معامله گر در اکوسیستم اتریوم سابقه معتبری از معاملات خود را برای تسهیل قابل راستی گذاشت.

بر خلاف DAML که زبان آن مشابه زبان Haskell است ، Solidid از نحوی نزدیک به ECMAScript استفاده می کند. با این حال ، Solidity دارای قابلیت های اضافی مانند انواع بازگشتی متغیر و توانایی تایپ ایستا است. همچنین ، قراردادهای نوشته شده در Solidity از چندین وراثت پشتیبانی می کنند که با خطی سازی C3 تسهیل می شوند.

زبان مدل سازی Actulus

از زمان شروع بلاکچین جهت گیری سازمانی ، زبانهای مختلف خاص حوزه مالی برای حل برخی از مشکلات شناسایی شده در زبانهای اولیه مطرح شدند.

علاوه بر DAML و Solidity ، زبان مدل سازی Actulus (AML) برای کمک به حل مسائل محاسباتی در بخش های بازنشستگی و بیمه مطرح شد. به طور خاص ، AML یک سرمایه گذاری چند جانبه است که شامل Edlund A / S و دانشگاه IT کپنهاگ است.

برخلاف زبانهایی مانند جاوا و C / C ++ که به طور کلی در تنظیمات مختلف قابل اجرا هستند ، AML مخصوص دامنه است. این بدان معناست که این زبان برای هدفی خاص مفید است یا می تواند برنامه هایی را ایجاد کند که در یک سیستم عامل خاص اجرا می شوند. به این ترتیب ، زبان نمی تواند برنامه ها ، رابط ها و برنامه های مستقل ایجاد کند.

قراردادهای اعتماد BOScoin

این یک راه حل جایگزین دیگر است که از زبان هستی شناسی وب (WOL) برای ایجاد قراردادهای هوشمند استفاده می کند. BOScoin برای افزایش اعتماد و استحکام قراردادها همیشه از زبان اتوماتیک Timed (TAL) استفاده می کند. به ویژه ، این زبان قراردادهای اعتماد را ایجاد می کند که ایجاد برنامه های غیرمتمرکز (DApps) را تسهیل می کند. اساساً ، قرارداد هوشمند به ماهیت قابل اعتماد DApps جسارت می بخشد.

بیشتر بدانید: dApp چیست?

مشابه DAML ، BOScoin کامل نیست. در عوض ، زبانها قابل تصمیم گیری هستند که آنها را از ماهیت تورینگ کامل قراردادهای هوشمند Ethereum متمایز می کند. برخلاف قراردادهای هوشمند Ethereum ، قراردادهای اعتماد BOScoin از یک زبان هستی شناسی جامع و حاوی بیشتر استفاده می کنند. به طور خاص ، این به دلیل نیاز تیم به ایجاد بستری است که توسعه دهندگان بتوانند با آنها قراردادهای قابل اعتماد را امضا کنند.

آینده برای DAML چیست؟?

در شرایط فعلی ، فضای بلاکچین با زبان های قراردادهای هوشمند سرشار است. بسیاری از زبانها همکاری بین برنامههای کاربردی بلاکچین را دشوار کرده و از این رو تأخیر در استفاده گسترده از بلاکچین را به تأخیر می اندازند.

جالب است که پلت فرم Hyperledger به تنهایی از بیش از شش زبان از جمله DAML استفاده می کند که قراردادهای هوشمندی را در Hyperledger Sawtooth ایجاد می کند.

با این حال ، قابلیت انتزاع در زمان اجرا DAML به حل بسیاری از مشکلات اشکال در قراردادهای هوشمند ایجاد شده در سراسر کشور کمک می کند. همچنین باعث می شود برنامه های DAML در سیستم عامل های دیگر قابل حمل باشند. علاوه بر پلتفرم دارایی دیجیتال ، پشتیبانی DAML برای VMware Blockchain و Sawtooth اعلام شده است ، که نشان می دهد سایر سیستم عامل ها ممکن است از آن استفاده کنند.

بنابراین ، به احتمال زیاد زبان DAML می تواند در دهه های آینده به زبان جهانی قراردادهای هوشمند تبدیل شود.

اگر می خواهید درباره موضوعات اساسی مشابه در مورد فناوری بلاکچین بیشتر بدانید ، حتماً دوره رایگان بلاکچین سازمانی ما را بررسی کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector