Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای مبتدیان برای توسعه DApp

Ethereum با استفاده از ماشین مجازی Ethereum (EVM) و قراردادهای هوشمند خود ، نقش مهمی در پیشبرد گسترده فناوری blockchain ایفا کرده است. این پلتفرمی است که به توسعه دهندگان امکان ایجاد و راه اندازی برنامه های توزیع شده (DApps) را می دهد و توسعه دهندگان تاکنون با ساخت بیش از 1500 DApp پاسخ داده اند! آیا توسعه دهنده ای علاقه مند به ساخت DApps هستید؟ این راهنمای توسعه DApp در سطح بالا می تواند به شما در شروع کار کمک کند.

توسعه DApps یک پروژه ساده plug-n-play نیست و به برنامه نویسی جدی نیاز دارد. این راهنمای توسعه DApp قصد ندارد جزئیات آن را پوشش دهد ، بلکه یک نمای کلی از مراحل را ارائه می دهد. این بخش همچنین بخش “منابع” را در قسمت بعدی مقاله ارائه می دهد که نشان می دهد در کجا می توانید درباره یک مرحله خاص بیشتر بدانید.

توسعه DApp: مراحلی که باید انجام شود

در اینجا یک نمای کلی از سطح بالا وجود دارد که یک برنامه نویس برای ایجاد و راه اندازی Ethereum DApp باید مرحله به مرحله انجام دهد:

1. اتریوم را بیاموزید:

DApp باید از یک چارچوب مفهومی خاص پیروی کند و تنها راه درک آن یادگیری Ethereum است.

به عنوان مثال ، یک DApp باید منبع باز باشد و باید به طور مستقل عمل کند و هیچ شخصیتی اکثر رمزهای رمزگذاری را کنترل نکند. تغییرات در DApp باید از یک اجماع در جامعه پیروی کند. کد Backend باید شامل قراردادهای هوشمند باشد و باید در یک بلاکچین غیرمتمرکز اجرا شود. DApp باید از رمز رمزگذاری تولید شده با استفاده از یک الگوریتم رمزنگاری استاندارد استفاده کند ، و داده ها باید در زنجیره بلوک ذخیره شوند ضمن رعایت استانداردهای رمزنگاری.

یادگیری پلت فرم بلاکچین Ethereum مبتنی بر اجماع غیر متمرکز اولین مرحله غیر قابل مذاکره برای توسعه دهنده است.

2. زنجیره بلوک خود را دریافت کنید:

در حالی که مشتری های زیادی وجود دارد که توسعه دهنده می تواند از بین آنها انتخاب کند ، ما “testrpc” را برای یک توسعه دهنده جدید DApp توصیه می کنیم. این ابزار اکنون بخشی از مجموعه ابزارهای Truffle است ، استفاده از آن آسان است و شروع به استفاده از رابط خط فرمان (CLI) آسان است.

این ابزار بطور پیش فرض بلوک ها را استخراج نمی کند ، اما برای هدف توسعه ، می توان با استفاده از CLI فاصله بلوک را تعیین کرد.

3. با بلاکچین ارتباط برقرار کنید:

ساده ترین و رایج ترین ابزار برای برقراری ارتباط با بلاکچین “web3.js” است. نصب آن آسان است و دستورالعمل های خاصی برای پیکربندی پارامترهای لازم وجود دارد ، به عنوان مثال:


 • پیکربندی فایل acongig.js ؛
 • پیکربندی توابع API web3 ، برای برقراری ارتباط با بلاکچین.

4. یادگیری جامدادی:

Solidid زبان انحصاری Ethereum برای نوشتن قراردادهای هوشمند است. این یک زبان غنی از ویژگی است که به طور خاص برای این منظور طراحی شده است و این زبان برنامه نویسی سطح بالا از C ++ ، Java ، Python و JavaScript الهام گرفته شده است. یک DApp می تواند کد پیشخوان خود را به هر زبانی داشته باشد ، اما کد Backend باید شامل قراردادهای هوشمند باشد ، از این رو این یادگیری برای یک توسعه دهنده جدید DApp نیز قابل بحث نیست..

5. رمز قرارداد های هوشمند:

توسعه دهنده ای که قراردادهای هوشمند را رمزگذاری می کند باید برای رهنمود از دستورالعملهای زیر استفاده کند:

 • منطق محاسبات و نیازهای ذخیره سازی را حداقل نگه دارید ، زیرا اجرای قراردادهای هوشمند به “گاز” نیاز دارد ، یعنی اندازه گیری قدرت محاسبات. این “قیمت گاز” رایگان نیست ، یعنی باید تعداد مشخصی از رمز ارزها پرداخت شود. این بدان معناست که Ether (ETH) ، یعنی ارز رمزنگاری شده بومی Ethereum باید برای اجرای یک قرارداد هوشمند هزینه شود. منطق محاسبات ساده به گاز کمتری نیاز دارد.
 • کد باید از پیچیدگی جلوگیری کند ، زیرا هرچه کد پیچیده تر باشد ، احتمال خطا بیشتر است. نتیجه یک قرارداد هوشمند برگشت ناپذیر است ، از این رو کدگذاری قراردادهای هوشمند ساده بدون خطا ضروری است.

6. استفاده از قراردادهای هوشمند:

مجموعه ابزار توصیه شده برای این “Truffle” است. این مزایای زیر را دارد:

 • یک فهرست به توسعه دهنده اجازه می دهد تا تمام قراردادهای هوشمند خود را حفظ کند.
 • این ابزار می تواند به راحتی در چارچوب آزمایش قرار گیرد زیرا اسکریپت ها می توانند قراردادها را در محیط آزمایش مستقر کنند ، “تست ترافل” را انجام دهند و آزمایشات منظم را انجام دهند.
 • استقرار با استفاده از این مجموعه ابزار آسان است و پارامترهای مورد نیاز را می توان به راحتی در پرونده config.js تنظیم کرد. Testrpc باید در پنجره جداگانه ای برای استقرار کار کند.

7. قرارداد هوشمند را احضار کنید:

تماس با قراردادهای هوشمند باید در رشته های هگزادسیمال باشد ، با این حال ، کتابخانه های “استفاده از رابط باینری برنامه” (Ethereum) قرارداد Ethereum برای کمک به آن وجود دارد.

8. یک حساب Ethereum تنظیم کنید:

برای اجرای قراردادهای هوشمند ، توسعه دهنده نیاز به صرف اتر دارد و او باید برای آن حساب Ethereum ایجاد کند. ‘eth-lightwallet’ توصیه می شود زیرا تولید جفت کلید عمومی و خصوصی و مدیریت آن با این کار آسان است. توسعه دهنده باید فایل config.js را با جزئیات اصلی به روز کند. توسعه دهنده می تواند به تست ترافل برگردد و اتر را بین حساب ها ببیند.

تذکر مهم: توسعه دهنده نباید کلید خصوصی خود را با کسی به اشتراک بگذارد یا آن را در هر انجمن آنلاین منتشر کند.

9. با قرارداد هوشمند معامله کنید:

پس از خرید مقداری اتر و ذخیره آن در حساب خود ، توسعه دهنده باید آخرین قدم را در توسعه DApp ، یعنی انجام معامله با استفاده از اتر ، بردارد. 3 گزینه وجود دارد:

 1. انتقال به آدرس دیگر به عنوان یک مقدار.
 2. با یک تابع قرارداد تماس بگیرید که وضعیت شبکه را به روز کند و Ether را برای پرداخت هزینه های ماینر خرج کنید.
 3. قراردادی را درگیر کنید که وضعیت شبکه را به روز کند و Ether را به عنوان پرداخت بپذیرد. توسعه دهنده همچنین نیاز به پرداخت هزینه ها به استخراج کننده دارد.

10. توسعه DApp: منابع مفید

برای مروری بر مراحل توسعه DApp ، توسعه دهنده می تواند مطالعه کند این مقاله جامع هکرنون. منابع زیر برای مراحل جداگانه است:

 1. برای یادگیری Ethereum: آموزش توسعه Ethereum, کاغذ سفید Ethereum, و کاغذ زرد Ethereum.
 2. GitHub ماده برای Testrpc.
 3. GitHub ماده برای web3.js.
 4. برخط دوره برای جامدادی.
 5. GitHub ماده برای مجموعه ابزارهای تروفل.
 6. GitHub ماده برای کتابخانه ABI.
 7. GitHub ماده برای eth-lightwallet.

علاوه بر این ،dappsforbeginners‘یک وب سایت خوب برای توسعه دهنده جدید برای دریافت راهنمایی است. در صورت عدم اطمینان ، در اینجا 5 دلیل وجود دارد که چرا باید توسعه بلاکچین را یاد بگیرید. هنوز در اینجا به دنبال برخی از الهامات هستید ، 10 برنامه برتر برای دنبال کردن در سال 2018 است.

خوشحال می شوید که تجربه خود را از اولین تجربه توسعه dapp خود در بخش نظرات زیر بشنوید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector