Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای مبتدیان: EOS Blockchain چیست؟

EOS یک بستر غیر متمرکز مبتنی بر بلاک چین است که هدف آن توسعه و پشتیبانی از برنامه های کاربردی در مقیاس صنعتی است. این سیستم توسط Dan Larrimer ساخته شده است و بسیار شبیه به Ethereum است. پس از استقرار در 10 ارز رمزپایه برتر با محدودیت بازار ، برای تجارت و سرمایه گذاری در دسترس است پلت فرم eToro.وظیفه اصلی EOS ارائه ابزارهایی با کاربرد آسان برای توسعه dApps و امکان معاملات فوری و ارائه مقیاس پذیری است. EOS به دو دلیل عمده از جمله: انقلابی در بازار ایجاد کرده است.

 • این هدف از بین بردن هزینه معامله به طور کامل است.
 • آنها در حال ایجاد ظرفیت برای انجام میلیون ها معامله در ثانیه هستند.

EOS در تلاش است تا تمام ویژگی های فن آوری های مختلف را به یک پلت فرم تبدیل کند که استفاده از آن برای کاربر آسان باشد و اقتصاد بلاکچین را تقویت کند..

ویژگی های Blockchain EOS

 • پردازش موازی – به موازات ، سرعت معامله سریعتر و مقیاس پذیری بیشتر هنگام استفاده از سیستم عامل.
 • سیستم عامل غیرمتمرکز – توسعه دهندگان می توانند با استفاده از سکه های EOS برنامه های خود را بر روی بلاکچین EOS ایجاد کنند. سکه ها استفاده نمی شوند ، فقط اثبات نگهداری آنها لازم است تا بتوانید از منابع EOS استفاده کنید. همچنین به توسعه دهندگان برنامه کمک می کند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
 • یک قانون اساسی – هر بلوک استخراج شده دارای مجموعه ای از قوانین است که توسط کسی که پلت فرم را کاملاً غیرمتمرکز سازد باید رعایت کند.
 • خودکفایی و تکامل – مدل فعلی تورم 5 درصدی را برای توسعه بیشتر شبکه فراهم می کند.
 • زمان تاخیر کم – کمترین تأخیر ممکن با عملکرد روان DApps.

نحوه کار بلاکچین EOS

EOS از نظر قابلیت میزبانی شباهت زیادی به Ethereum دارد dApps و بهبود تعداد معاملات شبکه می تواند در یک زمان مشخص پردازش کند. با افزایش مقیاس پذیری ، موقعیت خود را در تحلیل بلاکچین بهبود می بخشد. زنجیره بلوک EOS از یک مدل اجماع جدید به نام Delegated-Proof-of-Stake (DPoS) برای بهبود دوام خود استفاده می کند..

این بر روی یک مدل مالکیت کار می کند که در آن کاربران می توانند منابع متناسب با سهام خود را مالک شوند و از آنها استفاده کنند به جای پرداخت هزینه برای هر معامله که به حذف هزینه های معامله کمک می کند. این به کاربر کمک می کند تا درصد مشخصی از سهام را حفظ کند و برنامه های freemium را ایجاد کند. EOS همچنین به کاربران خود اجازه می دهد سهم منابع خود را به سایر توسعه دهندگان اجاره دهند یا به آنها واگذار کنند.

 

مزایای EOS

 • EOS همراه با حساب کاربری سیستم احراز هویت کامل ، سطوح مختلف مجوز و داده های کاربر محلی که از امنیت برخوردار هستند ، ارائه می شود. بازیابی حسابهای سرقتی و بازیابی دسترسی در سیستم نصب شده است.
 • EOS دارای یک ویژگی اضافه شده از میزبان سرور و فضای ذخیره سازی ابری است که به توسعه دهندگان کمک می کند تا برنامه های کاربردی و پهنای باند ارائه شده توسط سیستم EOS را ایجاد و استقرار دهند. دسترسی به تجزیه و تحلیل به طور مستقیم از EOS و تعیین محدودیت برای برنامه های خاص می تواند با ذخیره کردن نشانه های EOS استفاده شود.
 • EOS می تواند با استفاده از اتفاق نظر در مورد رویدادهایی که بر معاملات تمرکز دارند ، به یک میلیون تراکنش در ثانیه برسد. گره ها مجموعه رویدادهایی را که تاکنون رخ داده اند از طریق این بررسی می کنند.
 • برنامه EOS برای ارسال پیام و انجام کارها در بلاکچین به پرداخت خرد توسط کاربران نیاز ندارد. توسعه دهندگان برنامه می توانند به صورت جداگانه درباره استراتژی کسب درآمد و هزینه های معامله تصمیم بگیرند.
 • با توجه به مدل حاکمیت ، جامعه می تواند به طور ایمن به طور فعال اشکالات برنامه ها را ارتقا و برطرف کند. این مدل مبتنی بر تولیدکنندگان بلوک است که می توانند معاملات را تأیید کنند.
 • EOS با ساختار هر بلوک که به ارسال و پاسخ به پیام ها و معاملات درون بلوک های واحد و بین بلوک کمک می کند ، عملکرد را به حداکثر می رساند.
 • فروش توکن EOS در طول یک سال کامل انجام می شود که در آن توکن های مربوط به آن دوره بر اساس مقدار اتر که آنها به آنها کمک می کنند ، توزیع می شوند.

تاریخچه EOS

EOS کاغذ سفید در سال 2017 عمومی شد. پس از آن ، یک سری اتفاقات رخ داد. یکی از مهمترین موارد شامل ویترین برنامه تک رشته ای EOSIO Testnet است که در تاریخ 29 نوامبر 2017 انجام می شود. همچنین به عنوان “EOS STAT” شناخته می شود. این یک محیط آزمایش است که در دسترس عموم قرار گرفته است.

بیایید رویدادهای اصلی آن را یکی یکی در زیر مرور کنیم.

 1. 17 مه ، 2017: الف کاربرد ارز فرضی در EOS پیاده سازی شده است.
 2. 30 مه 2017: Block.one می رود متن باز
 3. 10 ژوئن 2017: فروش رمز EOS پیش نویس قرارداد هوشمند ایجاد شد.
 4. 22 ژوئن 2017: Token Sale برای توکن EOS راه اندازی شد. آنها همچنین برای یک سال ICO اعلام کردند.
 5. 25 ژوئن 2017: EOS شروع شد تجارت در Bitfinex.
 6. EOS 185 میلیون دلار سرمایه جمع کرد فقط در پنج روز پس از راه اندازی ICO خود.
 7. 14 سپتامبر 2017: طلوع EOS.IO راه اندازی شده است https://github.com/eosio
 8. 29 اکتبر 2017: Block.one اعلام کرد که سرمایه گذاری خواهد کرد 1 میلیارد دلار برای پروژه های ساخته شده در EOS
 9. دسامبر 4 ، 2017: Dawn 2.0 منتشر شد
 10. 7 مارس 2018: پیشنهاد تبادل پشته EOSIO معرفی شده است.
 11. 21 مارس 2018: سرمایه گذاری مشترک 100 میلیون دلاری بین Block.one و Finlab AG
 12. آوریل 6 ، 2018: EOSIO سحر 3.0 راه اندازی شده است
 13. EOS 4 میلیارد دلار جمع می کند.
 14. 2 ژوئن 2018: EOSIO 1.0 سرانجام برای عموم راه اندازی می شود
 15. 14 ژوئن EOS بعد از آن رسما زنده است کسب 15٪ رأی دادن.

شخصی که پشت EOS است چه کسی است?

Daniel Larimer شخصی است که پشت EOS است. او یک پیشگام ارز رمزنگاری شده با تجربه در ساخت پروژه های مبتنی بر بلاکچین است. وی تاکنون سه پروژه موفق را توسعه داده است. آنها Bitshares ، Steem و خود EOS هستند. سفر او در سال 2014 آغاز شد ، زمانی که او شروع به ساخت اولین سیستم عامل غیرمتمرکز خود کرد که به BitShares معروف است. BitShares یک پلتفرم خودپایدار ، بودجه و خودتنظیم است که رویکردی غیرمتمرکز را برای سیستم بودجه فراهم می کند.

پروژه بزرگ بعدی که وی روی آن کار کرد ، استیم است. این پروژه از اوایل سال 2016 آغاز شد. این یک پلت فرم بلاکچین است که راهی برای کسب درآمد از محتوای آنلاین خود در اختیار کاربران قرار می دهد. در بازار فعلی بسیار موفقیت آمیز است و میلیون ها کاربر در حال حاضر از آن برای کسب درآمد از محتوای خود استفاده می کنند.


سومین پروژه وی EOS بود. EOS پس از راه اندازی اولیه مورد توجه بسیاری قرار گرفت. این توسط block.one ایجاد شده است که راه حل پشت آن را توسعه داده است. آنها همچنین در آغاز بودجه خوبی دریافت کردند و به توسعه خود ادامه می دهند. موفقیت پلتفرم EOS به دلیل تجربه تیم Block.one است. آنها در زمینه ساخت برنامه های کاربردی بلاکچین تجربه دارند. آنها همچنین یکی از بهترین مشاوران ، سرمایه گذاران و توسعه دهندگان را دارند.

Block.one – پخش کننده پشت EOS

هر آنچه که اکنون می بینید توسط Block.one امکان پذیر است. آنها شرکتی هستند که EOS را از ابتدا ساخته اند. آنها همچنین توکن EOS را در ژوئن 2017 برای عموم منتشر کردند. همچنین CTO شرکت Daniel Larimer است که ذهن این پروژه است. همانطور که قبلاً بحث کردیم ، وی همچنین Bitshares و Steemit را توسعه داد. مهم این است که روشن کنیم این پلتفرم توسط 21 تولید کننده بلوک اجرا می شود و توسط Block.one اجرا نمی شود.

در حال حاضر بسیاری از برنامه های EOS از شبکه EOS استفاده می کنند. یکی از این پروژه ها که خبر ساز شد ، Everipedia است. این یک پلت فرم ویکی مانند است که از پلتفرم بلاکچین EOS استفاده می کند. غیرمتمرکز است اما به صورت انتفاعی است. آنها برنامه ریزی برای ادغام را از دسامبر 2017 آغاز کردند. با استفاده از بلاکچین ، آنها می توانند از انسداد شرکت ها در اطلاعات مردم جلوگیری کنند..

نحوه خرید ارز رمزنگاری شده EOS

با استفاده از مبادله EOS می توان از طریق مبادله خرید و فروش کرد Bitfinix و کراکن. رمز EOS هیچ ارزشی ندارد و با این وجود سرمایه بازار آن از بسیاری از ارزهای رمزپایه دیگر عبور کرده است. می توان آن را در کیف پول هایی مانند Metamask و MyEtherWallet ذخیره کرد.

به روز رسانی: لازم به ذکر است که اکنون که Mainnet راه اندازی کرده است ، نشانه های erc20 ethreum برای توکن های اصلی EOS جایگزین شدند و دیگر نمی توانند با کیف پول های erc20 مانند mew یا metamask استفاده شوند..

آینده ای که برای EOS در پیش است

سیستم عامل به ماینرها متکی نیست اما مستقیماً با تعداد افرادی که از آن استفاده می کنند ارتباط دارد. استفاده عملی خود را به عنوان ارز بهبود می بخشد و آینده درخشانی را به همراه دارد. بسیاری از فعالان بازار تا سال 2020 قیمت احتمالی 150 دلار در آینده را در نظر می گیرند و در مقایسه با سایر ارزهای رمزپایه خطر کمتری دارند. EOS شاهد اوج روزانه 20٪ و نرخ رشد 336.42٪ بوده است. انتظار می رود که به عنوان پیشنهادات اولیه سکه مهیج ظاهر شود زیرا مقیاس پذیری جذابیت آن را بیشتر می کند.

ادامه مطلب,

 • EOS VS Ethereum: یک قاتل احتمالی Ethereum!

کلمات نهایی

در زمان نوشتن مقاله ، EOS در حال انتقال به Main Net است. قیمت هر رمز EOS 11.04 دلار است. در چند ماه گذشته رشد فوق العاده ای داشت. این رشد به دلیل پیش بینی راه اندازی Main Net بود. قیمت آن قبل از ایجاد ثبات در حدود 11-12 دلار به 20 دلار رسیده است.

EOS یکی از انقلابی ترین پروژه ها در سناریوی dApp با ویژگی های تغییر بازی است. تیم توسعه دهنده EOS, BlockOne دارای دید خوب و تجربه خوبی است و به فناوری اعتقاد دارد. رشد ممکن است فقط دلیل موفقیت ارز رمزنگاری شده باشد و مشکلات Ethereum را برطرف کرده و در آینده با معاملات رایگان و مقیاس پذیر جایگزین آن کند. نظر شما در مورد تاریخچه آن چیست؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector