Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

لیست نهایی استانداردهای ERC که باید بدانید

این مقاله اصول اساسی استانداردهای ERC را پوشش می دهد و تجزیه و تحلیل عمیق هر نوع استاندارد رمز ERC را ارائه می دهد..

آیا شما یک توسعه دهنده بلاکچین Ethereum هستید ، یا یک کارآفرین قصد دارید توکن های مبتنی بر Ethereum صادر کند؟ ممکن است به اطراف خود بگردید تا معانی استاندارد ERC را بدانید و برای شما چگونه اهمیت دارد.

در اینجا لیست نهایی استانداردهای ERC آورده شده است!

ثبت نام کنید اکنون: دوره مبانی بلاکچین سازمانی

استانداردهای ERC چیست؟?

“درخواست Ethereum برای نظرات” (ERC) سندی است که برنامه نویسان قرارداد هوشمند با استفاده از بستر بلاکچین Ethereum می نویسند. آنها قوانینی را در این اسناد توصیف می کنند که رمزهای مبتنی بر Ethereum باید از آنها پیروی کنند.

اگر با اصول Ethereum آشنایی ندارید ، ابتدا باید راهنمای نهایی Ethereum را بررسی کنید.

انجمن Ethereum برای بررسی این اسناد از فرایندی به نام “پیشنهاد بهبود Ethereum” استفاده می کند. آنها در مورد آن نظر می دهند و در نتیجه ، سازنده سند ممکن است آن را تجدید نظر کند.

انجمن Ethereum برخی از این اسناد را پس از کار با فرآیند EIP می پذیرد ، آنها را نهایی می کند و سپس توسعه دهندگان آن را پیاده سازی می کنند. این سند به ERC تبدیل می شود. به عبارت دیگر ، ERC به عنوان EIP منشأ می گیرند و می توانند مناطق مختلفی را آدرس دهند ، به عنوان مثال ، نشانه ها ، نام ثبت نام و غیره.

استانداردهای ERC – اینفوگرافیک ساده توضیح داده شده

در حالی که چندین استاندارد Ethereum وجود دارد. این استانداردهای ERC Ethereum شناخته شده ترین و محبوب ترین هستند –

 1. ERC- 20
 2. ERC-165
 3. ERC-721
 4. ERC-223
 5. ERC-621
 6. ERC-777
 7. ERC-827
 8. ERC-884
 9. ERC-865
 10. ERC-1155

لیست استانداردهای ERC

استاندارد ERC 20 – محبوب ترین استاندارد رمز


ERC-20 محبوب ترین استاندارد توکن است و بیشتر ICO هایی که رمزهای خود را بر روی پلت فرم Ethereum صادر کرده اند از آن استفاده کرده اند. درباره ICO بیشتر بدانید در اینجا!

اگر شما یک توسعه دهنده Ethereum هستید ، می توانید با اطمینان از اینکه این قرارداد به راحتی می تواند با نشانه های ERC-20 تعامل داشته باشد ، قراردادهای هوشمند خود را کد کنید.

درست مثل اینکه توسعه دهندگان Ethereum در مورد این رمز چیزی بیشتر نمی دانند ، توسعه دهندگان کیف پول نیز می توانند نفس راحتی بکشند! برای اطمینان از کارکرد رمز با برنامه کیف پول خود ، نیازی به انجام مراحل توسعه یا ادغام سفارشی ندارند.

این یک استاندارد رمزگذاری قابل قبول است. این بدان معناست که دو سکه از هر توکن ساخته شده روی آن در یک زمان مشخص ارزش یکسانی دارند. از LockChain ، بازار مسافرتی غیر متمرکز 0٪ با سفر ، نمونه بگیرید. توکن LOC آنها از ERC 20 پیروی می کند و 1 توکن LOC دقیقاً برابر با توکن LOC دیگر در یک زمان مشخص است.

یک پروتکل استاندارد برای دنبال کردن وجود دارد ، بنابراین صدور توکن های جدید با استفاده از استاندارد ERC 20 آسان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد – ERC20 چیست ، باید این راهنمای مبتدیان را بررسی کنید?

ERC 165 – ستون پشتیبانی ERC 721

این واقعا یک استاندارد است ، به جای نشانه ها. با این حال ، این برای یک استاندارد رمز دیگر ، ERC721 مهم است که بدون آن قابل اجرا نیست.

اطلاعات بیشتر در مورد ERC721 بعداً!

یک قرارداد هوشمند نیاز به تعامل با رمزهای رمز دارد. در حالی که همه قراردادها می توانند با توکن های ERC 20 تعامل داشته باشند ، اما با سایر استانداردهای ERC برای توکن ها متفاوت است ، مانند ERC 721..

اکنون ، انجمن توسعه Ethereum باید بداند که قرارداد هوشمند کدام واسط ها را پیاده سازی می کند و نیاز به انتشار این اطلاعات است. دلیل این امر آنست که آنها باید بدانند از چه طریق می توانند با آن قرارداد ارتباط برقرار کنند.

روش استانداردی برای شناسایی رابط هایی که قرارداد هوشمند استفاده می کند و انتشار آن وجود ندارد. ERC 165 علاوه بر استاندارد سازی شناسایی رابط ها ، روشی را برای این استاندارد می کند.

در مورد آن بیشتر بخوانید سند پیشنهادی EIP 165.

ERC 721 – استانداردی برای نشانه های غیر قابل دود کردن

آیا می خواهید یک بازی Ethereum DApp مانند CryptoKitties ایجاد کنید؟ Axiom Zen ، یک شرکت مستقر در ونکوور ، بریتیش کلمبیا ، کانادا ، آن را در هفته آخر نوامبر 2017 راه اندازی کرد و در هفته اول دسامبر ویروسی شد! بازیکنان طی یک هفته میلیون ها دلار اتر برای آن خرج کردند.

در این بازی بازیکنان می توانند بچه گربه های ناز دیجیتال خریداری ، فروش و تولید کنند. با شفافیتی که پلتفرم بلاکچین Ethereum ارائه می دهد ، همه می توانند قوانین بازی را مشاهده کنند ، از این رو رقابت منصفانه است. اگر بتوانید نژادی نادر از بچه گربه های دیجیتال پرورش دهید ، می توانید قیمت بالاتری برای آنها دریافت کنید.

هر یک از آنها قیمت متفاوتی را سفارش می دهند. از این رو نمی توانید از استاندارد ERC 20 برای بچه گربه ها استفاده کنید. شما به یک استاندارد رمز غیر قابل انعطاف نیاز دارید و این همان چیزی است که ERC 721 است.

موارد دیگری نیز برای علامت های غیرقابل انعطاف وجود دارد ، به عنوان مثال ، بخش توزیع برق می تواند از آنها استفاده کند.

یک قرارداد هوشمند که با توکن های ERC 721 تعامل خواهد داشت باید یک رابط جداگانه را پیاده سازی کند و از این رو باید از استاندارد ERC 165 پیروی کند. در مورد ERC 721 بیشتر بخوانید سند پیشنهادی EIP 721.

ERC 223 – مشکلات ‘از دست دادن نشانه’ ERC20 را حل می کند

اگر علامت های ERC 20 را به قراردادهای هوشمندی ارسال کنید که قادر به مدیریت رمزها نیستند ، این عملکرد نشانه ها را می سوزاند و نمی توانید آنها را بازیابی کنید. ERC 223 پیشنهاد می کند از این امر جلوگیری کند.

توسعه دهندگان می توانند توکن هایی را که به آدرس قرارداد هوشمند خود می رسند ، بپذیرند یا رد کنند. این توابع را مشخص می کند که یک قرارداد می تواند کدگذاری کند تا اگر نتواند توکن ها را بپذیرد ، انتقال ناموفق باشد.

این هیچ نشانه ای را نمی سوزاند!

در حالی که ERC 223 قصد دارد ثروت از دست رفته تصادفی خود را پس انداز کند ، اما هنوز عملی نشده است. هیچ نشانه ای از آن استفاده نمی کند و ممکن است مبادلات رمزنگاری برای این استاندارد آماده نباشد.

مقایسه دقیق بین ERC20 در مقابل ERC 223 در مقابل ERC777 را بررسی کنید.

همچنین ، اقدام Ethereum برای اجرای “Ethereum Name Service” (ENS) چنین معاملات را بسیار نادر خواهد کرد. از این رو ، باید ببینیم که آیا جامعه Ethereum این پیشنهاد را اجرا می کند یا خیر. درباره این استاندارد بیشتر بخوانید مستندات ERC 223 GitHub.

ERC 621 – آیا می تواند کل توکن را اصلاح کند

این استاندارد با افزودن به ERC 20 ، افزایش یا کاهش میزان کل توکن با استفاده از دو عملکرد است ، به عنوان مثال ، “افزایش Supply” و “کاهش Supply”. این پیشنهاد توصیه می کند که فقط مالک قرارداد یا کاربران معتمد باید از آنها استفاده کنند.

ارزهای رمزپایه برخلاف ارزهای فیات که در آن بانک های مرکزی می توانند عرضه را افزایش یا کاهش دهند ، پول ریاضی هستند. عرضه کل توکن یکی از عوامل تعیین کننده افزایش توکن است و بر اقتصاد یک توکن تأثیر می گذارد.

این پیشنهاد یک پیش نویس است و ما باید ببینیم که آیا جامعه Ethereum با توجه به تأثیر گسترده ، آن را اجرا می کند یا خیر. بیشتر بخوانید در مورد این پیشنهاد در مستندات EIP 621 GitHub.

ERC 777 – اصطکاک را در معاملات رمزنگاری کاهش می دهد

هنگام استناد به یک قرارداد هوشمند ، پس از اولین معامله ، استاندارد ERC 20 برای بررسی تأیید معیارها به معامله دیگری نیاز دارد. قرارداد هوشمند فقط پس از این مورد استناد می شود. این تعداد معاملات را افزایش می دهد و باعث اصطکاک می شود.

ERC 777 یک استاندارد پیشنهادی است که شامل عملکردی برای شناسایی دریافت توکن ها و شروع یک قرارداد هوشمند بلافاصله پس از معامله اول است. ضمن پایین آوردن سربار تراکنش ، به کاربر این امکان را می دهد که نشانه های دریافتی را از آدرس لیست سیاه رد کند. قرار گرفتن در لیست سیاه یک آدرس می تواند به دلایل مختلفی مانند هک یا فعالیت های غیرقانونی باشد. توانایی رد پرداخت از چنین نشانی موقعیت امنیتی یک Ethereum DApp را بهبود می بخشد.

ERC 777 تمام نقاط قوت ERC 20 را حفظ می کند. OpenZeppelin قبلاً ERC777 را برای ساخت ، خودکار سازی و بهره برداری از برنامه های غیرمتمرکز اجرا کرده است.

می توانید پروپوزال را در اینجا بخوانید سند EIP 777 GitHub.

فراموش نکنید که مقایسه بین ERC 20 و ERC 223 ERC 777 را بررسی کنید!

ERC 827 – انتقال رمز را برای شخص ثالث برای صرف هزینه آن امکان پذیر می کند

این یکی دیگر از برنامه های افزودنی ERC 20 است ، اما قصد دارد مشکلی را که ERC 223 سعی در حل آن دارد ، به روشی پیشرفته حل کند. اگر این استاندارد اجرا شود ، دارنده رمز می تواند در حالی که شخص ثالثی را نیز برای خرج کردن آن تصویب می کند ، نشانه ها را منتقل کند.

با استفاده از این استاندارد ERC ، کیف پول ها و صرافی ها می توانند از رمزها استفاده مجدد کنند ، زیرا هر دو طرف در مورد معیارهای خاصی برای شخص ثالث برای صرف مقدار پویا توافق دارند. انجمن Ethereum هنوز آن را اجرا نکرده است ، با این حال ، می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این پیشنهاد را در اینجا بخوانید مستندات EIP 827 GitHub.

ERC 884 – سهام را نشان می دهد

قوانین اخیر در ایالت دلاور ایالات متحده اکنون به شرکت ها اجازه می دهد تا از زنجیره بلوکی برای نگهداری ثبت سهام استفاده کنند. از بین استانداردهای پیشنهادی ERC ، ERC 884 قصد دارد از آن استفاده کند. این هر یک از توکن ها را به عنوان سهم یک شرکت سهامی خاص در ایالت دلاور تعیین می کند.

برای انطباق با مقررات ، ERC 884 شامل موارد زیر است:

 • تأیید هویت و لیست سفید اجباری دارندگان رمزها ؛
 • این شرکت می تواند لیستی از سهامداران را با توجه به الزامات قانونی تهیه کند.
 • ثبت دستورالعمل تنظیم کننده اطلاعات
 • انتقال سهام با توجه به نیازهای قانونی را ثبت کنید.
 • فقط ارزش کل توکن ها ، یعنی هیچ مقدار جزئی.
 • سهامدارانی که کلیدهای خصوصی یا رمزهای خود را گم کرده اند باید آنها را به آدرس جدید بازگردانند.

اجرای ERC 884 به یک پایگاه داده خارج از زنجیره برای نیازهای مختلف “مشتری خود را بشناسید” (KYC) نیاز دارد. هنوز هم پیش نویس پیشنهادی است و می توانید آن را در بخش سند EIP 884 GitHub.

ERC 865 – به مبتدیان در دنیای رمزنگاری کمک می کند

به عنوان یک کاربر تازه وارد در رمزنگاری ، هنگامی که می خواهید رمزهای مبتنی بر Ethereum را منتقل کنید ، ناگهان متوجه می شوید که باید هزینه های استخراج را در Ether بپردازید. اصطکاک را برای شما افزایش می دهد.

در میان پیشنهادات توسعه دهندگان استاندارد ERC در جامعه Ethereum ، ERC 865 قصد دارد این کار را برای کاربران جدید رمزنگاری آسان کند. پیشنهاد می شود از رمز برای پرداخت هزینه های استخراج نیز استفاده کنید. این یک پیش نویس پیشنهاد است و می توانید آن را در بخش سند EIP 865 GitHub.

ERC 1155 – پیشرفته ترین نشانه غیر قابل قارچ

ERC 1155 تمام مسائل مهم ERC 20 و ERC 721 را حل می کند – بهترین استانداردهای پیشین توکن های غیرقابل شکن. برای ERC 1155 ، کاربران می توانند چندین علامت را در یک قرارداد واحد ایجاد کنند. همچنین ، می توانید از ERC-1155 برای موارد استفاده مفرغ و غیرقابل استفاده استفاده کنید. همه این ویژگی ها باعث می شوند ERC1155 در مدیریت ذخیره سازی بهتر ، کارآمد و مقرون به صرفه باشد.

در اینجا بیشتر بدانید مستندات EIP-1155.

افکار نهایی

چندین استاندارد رمز دیگر نیز وجود دارد – به غیر از استانداردهای ERC. به عنوان مثال ، رمز NEP5 از NEO بسیار شبیه به ERC20 و ERC223 است. همچنین ، هر یک از این استانداردهای توکن اهداف متفاوتی را ارائه می دهد و مزایا و معایب خاص خود را دارد.

برای درک بهتر مبانی ، باید این دوره رایگان را در Enterprise Blockchains Fundamentals در نظر بگیرید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector