Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای مبتدیان: ERC20 چیست؟

اگر Ethereum را دنبال می کنید ، ممکن است درباره “ERC20” چیزی شنیده باشید. این ارتباط نزدیک با ICO است که در طول سال ادامه می یابد. در مقاله امروز ، ما روی پاسخ دادن به یکی از س questionsالات معروف ، “ERC20 چیست” تمرکز خواهیم کرد

استارت آپ ها به ویژه از رمز ERC20 بهره می برند. بسیاری از استارت آپ ها نیز در جمع آوری میلیون ها دلار از طریق فروش توکن موفق هستند. با این حال ، این موضوع مقاله ما نیست. ما برای درک نحوه کار ERC20 و نقش آن در بلاک چین Ethereum اینجا هستیم.

تعریف ERC20 چیست?

ERC20 به عنوان پروتکل استاندارد برای صدور توکن در شبکه Ethereum تعریف شده است. فرم کامل ERC20 “درخواست اتریوم برای نظرات” است. طبق منابع رسمی ، این پروتکل بر نشانه های موجود در بلاک چین Ethereum حاکم است. پسوند “20” تنها برای نشان دادن شناسه پیشنهادی منحصر به فرد استفاده می شود.

اگر در مورد Ethereum چیزی نشنیده اید ، توصیه می کنیم “تاریخچه Ethereum” را مطالعه کنید.

دلیل اصلی محبوبیت ERC20 این واقعیت است که نحوه عملکرد و عملکرد بلاکچین را دگرگون می کند. در حوالی ERC20 ، ما بازاری را می بینیم که در یک سال اخیر جهش کرده و رشد کرده است. تا زمان انتشار ، هیچ استانداردی در مورد نحوه کار DApps وجود نداشت. با انتشار آن ، بازار می داند که چگونه توکن هایی را که روی پلتفرم کار می کنند بدون هیچ محدودیتی منتشر ، نگهداری و پیاده سازی کند.

توسعه دهندگان از رمز ERC20 برای توسعه پروژه خود استفاده می کنند. این روشی است برای رمزگذاری پروژه آنها و در عین حال راهی برای جمع آوری کمکهای مالی برای پروژه آنها است. ICOs فرآیند انتشار پروژه شما برای مخاطبان است با این انتظار که مردم بودجه آن را تأمین کنند و رمز پروژه را خریداری کنند.

همه چیز به دلیل ERC20 امکان پذیر است. از استاندارد سازی تا اجرا ، نقش بسزایی دارد. بدون شک بر اشکالات شبکه بیت کوین غلبه کرده است.

ارتباط مشترک با پروتکل HTTP

ERC20 نه یک نرم افزار ، یک راه حل یا کد است. این یک پروتکل استاندارد است دقیقاً مانند HTTP. این توکن سازی را کنترل می کند و اطمینان حاصل می کند که مشخصات فنی توکن ها برآورده می شود. اگر توکن استاندارد نباشد ، رمز ERC20 نامیده نمی شود. اگر چنین شود ، می توان آن را به عنوان “رمز ERC20” نامید.

برای اطمینان از عملکرد مطلوبی که دارد ، شامل عملکردهای اساسی است. اگر ویژگی های اساسی پیاده سازی نشوند ، از آزمون استاندارد عبور نمی کنند. این بدان معناست که نمی توان آن را در صرافی ها نیز معامله یا فهرست کرد. بیایید عملکردهای زیر را بررسی کنیم.

ویژگی های ERC20

استاندارد توکن ERC


همه نشانه هایی که ایجاد می شوند نیازی به داشتن بلاکچین ندارند. آنها می توانند در بلاکچین Ethereum رشد کنند و این همان چیزی است که ERC20 را بسیار امیدوار کننده و مفید می کند.

6 ویژگی اصلی ERC20

شش عملکرد مهم ERC20 را تأمین می کند. آنها کل تأمین ، فرستنده ، کمک هزینه ، انتقال ، تأیید و دریافت کننده را تعیین می کنند. همه این توابع مهم هستند و باعث می شوند هر نشانه ای از شش عملکرد مهم استفاده کند. در حال حاضر ، ERC20 به صورت پیش نویس در دسترس است. این بدان معنی است که می توان آنها را در آینده تغییر داد یا بهبود بخشید.

مزایای استانداردهای ERC20

استانداردهای ERC20 مزایای بسیاری دارد. این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا DApps را در بلاک چین Ethereum ایجاد کنند. همچنین به ساده سازی کل فرایند استاندارد کمک می کند. برای داشتن دید بهتر ، بیایید مزایای زیر را لیست کنیم.

  1. اجرای رمز برای توسعه دهندگان آسان می شود.
  2. یک پروتکل استاندارد برای نگهداری و پیگیری وجود دارد.
  3. نشانه های ERC20 نقدینگی بالایی را ارائه می دهند.
  4. قراردادهای هوشمند تضمین می کنند که معاملات بدون ریسک هستند.

در زمان نوشتن مقاله ، در حال حاضر وجود دارد 80،000 نشانه ERC20. همه آنها در حال استفاده از بلاکچین Ethereum هستند. برخی از نشانه های محبوب شامل EOS ، TRX ، VeChain و غیره هستند.

ادامه مطلب,

  • 10 محبوب ترین DApps که در سال 2018 دنبال می شوند
  • Airdrop چیست؟ راهنمای 5 مرحله برای دریافت نشانه های رایگان

افکار نهایی

ERC20 یکی از بهترین پروتکل های بلاکچین است. این بر هزاران نشانه در بلاکچین Ethereum حاکم است. همچنین ، توسعه دهنده پسند است. هرکسی می تواند یک رمز ERC20 ایجاد کند و آن را در بلاکچین منتشر کند. بیشترین مورد استفاده از نشانه های ERC20 توسط شرکت های نوپا انجام می شود. آنها از آن برای جمع آوری کمک مالی از طریق ICO استفاده می کنند. با این حال ، رمزها را با ارز رمزپایه اشتباه نگیرید. آنها متفاوتند. ارزهای رمزنگاری شده به طور کلی زنجیره بلوکی خود را دارند. به عنوان مثال ، Litecoin ، Bitcoin و غیره.

ERC20 همچنین می تواند به عنوان راهی برای توسعه نشانه های سودمند برای DApp تعریف شود. تمام این پویایی ها اگر شما یک سرمایه گذار باشید و بخواهید نشانه هایی را برای خود در اختیار داشته باشید ، به مشکلاتی منجر می شود. بنابراین ، ما به شما توصیه می کنیم هنگام سرمایه گذاری روی هر علامت محتاط باشید. بعداً با تحقیقات مناسب می توانید قلبی را از بین ببرید!

بنابراین ، نظر شما در مورد ERC20 چیست؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector