Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای نهایی: همه آنچه درباره Ethereum باید بدانید

با بیش از 1300 ارز رمزنگاری شده در دنیای رمزنگاری ، Ethereum یکی از برترین ارزهای رمزپایه است که با بیت کوین در انبوه باقی می ماند.

مشابه بیت کوین ، این یک شبکه بلاکچین توزیع شده است ، می تواند در بین کاربران معامله شود ، اما تفاوت های قابل توجهی بین این دو وجود دارد.

بیت کوین از بلاکچین استفاده می کند و هدف آن تبدیل شدن به یک همکار موثر برای نظیر سیستم نقدی الکترونیکی است. در حالی که Ethereum فقط روی اجرای کد برنامه نویسی برنامه تمرکز دارد. علاوه بر این ، در سیستم بلاکچین Ethereum ، استخراج کنندگان برای بدست آوردن Ether کار می کنند که توسط توسعه دهندگان برنامه های مختلف برای پرداخت هزینه خدمات در شبکه Ethereum استفاده می شود.

سایر مزایای Ethereum به عنوان یک سیستم عامل غیرمتمرکز شامل – غیرقابل تغییر است زیرا شخص ثالث نمی تواند تغییری در داده ها ایجاد کند. بدون هیچ نقطه مرکزی از خرابی ، همچنین در برابر هک و سایر فعالیتهای کلاهبرداری به خوبی محافظت می شود. علاوه بر این ، سازمان های نظارتی اینترنتی یا دولت ها نمی توانند داده ای را از بین ببرند زیرا در سراسر شبکه پراکنده است.

بنابراین Ethereum یک برنامه بلاکچین است ، اما برای یک هدف کاملا متفاوت.

اما اتریوم چیست?

اتریوم چیست؟

اعتبار تصویر: Ethereum

اتریوم یک سیستم عامل عمومی ، منبع باز و یک پلت فرم غیرمتمرکز است که اجرا می شود قابلیت قرارداد هوشمند. این همچنین شبکه ای از رایانه ها است که در زنجیره بلوک Ethereum در حال اجرا هستند و به مردم امکان تبادل سکه را می دهند.

در ساده ترین حالت ، این یک پلت فرم نرم افزاری باز مبتنی بر فناوری بلاکچین است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز (Dapps) را ایجاد و استقرار دهند.

قرارداد هوشمند چیست?

بستر Ethereum برای ایجاد قراردادهای هوشمند از طریق شبکه peer to peer ساخته شده است.

قرارداد هوشمند عبارتی است برای توصیف کد رایانه ای که توسط توسعه دهندگان برای برنامه ریزی عملکردهای خود استفاده می شود. آنها به عنوان اسکریپت های سطح بالای برنامه نویسی شناخته می شوند که می توانند با Serpent ، LLL یا Solidid نوشته شوند.

هنگام کار با Blockchain ، قرارداد هوشمند دقیقاً مانند یک رایانه خودکار است که در صورت تحقق شرایط خاص ، اجرای خودکار دارد.


ERC20– درخواست Ethereum برای نظرات

برنامه های غیر متمرکز Ethereum

اعتبار تصویر: Ethereum

ERC20 یک پروتکل استاندارد است که برای قراردادهای هوشمند موجود در بلاکچین Ethereum برای اجرای رمزها استفاده می شود. این تاسیس در 19 نوامبر 2015 ، لیستی از قوانین را برای نشانه های Ethereum تعریف می کند تا به توسعه دهندگان اجازه دهد تعامل بین نشانه ها را پیش بینی کنند. این همچنین شامل نحوه انتقال رمزها بین آدرس و نحوه دسترسی به داخل است.

همچنین به دلیل روش استقرار ساده و پتانسیل بالایی که برای قابلیت همکاری با سایر نشانه های ETH دارد ، در بین شرکت های سرمایه گذاری جمعی که روی ICO کار می کنند بسیار محبوب است..

تا ماه مه 2018 ، بیش از 83،400 قرارداد توافق ERC20 وجود دارد و از جمله قراردادهای موفق می توان به Bancor ، Bankex ، Qash اشاره کرد که هر کدام بیش از 70 میلیون دلار سرمایه جمع می کنند..

اتر چیست?

اتر یک ارز رمزنگاری شده است که بلاکچین آن توسط پلتفرم Ethereum تولید می شود. به عنوان دارایی حامل دیجیتال شناخته می شود و نیازی به پرداخت شخص ثالث ندارد. با این حال ، این فقط به عنوان یک ارز رمزنگاری شده عمل نمی کند. درعوض ، برای برنامه های غیرمتمرکز درون شبکه نیز عمل می کند.

از ژانویه 2018 ، کل عرضه اتر 98 میلیون مورد بود و حداقل 150 فروشگاه پذیرش آن را آغاز کرده اند.

Ethereum چگونه کار می کند؟?

Ethereum بر اساس پروتکل Bitcoin و طراحی بلاکچین آن ساخته شده است. بلاکچین Ethereum را می توان به عنوان یک ماشین دولتی مبتنی بر معاملات در نظر گرفت. با شروع اجرای معامله ، دستگاه به سادگی به حالت دیگری منتقل می شود.

اکنون هر ایالت Ethereum از میلیون ها معامله تشکیل شده است. این تراکنش ها به صورت بلوکی دسته بندی می شوند که به بلوک های دیگر متصل می شوند. اما قبل از اینکه معامله به دفتر اضافه شود ، باید از طریق فرایندی که به عنوان استخراج شناخته می شود ، اعتبار سنجی شود. بسیاری از معدنچیان برای ایجاد یک بلوک با یکدیگر رقابت می کنند. هنگامی که ماینر یک بلوک ایجاد کرد ، توکن های Ether تولید می شوند و به ماینر داده می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر ، بررسی ما ، آیا Ethereum کار می کند را بخوانید?

EVM- ماشین مجازی Ethereum

قبل از ایجاد Ethereum ، برنامه های Blockchain برای انجام یک سری عملیات محدود طراحی شده بودند.

سپس نوآوری-EVM Ethereum مطرح شد!

Ethereum Virtual Machine یک نرم افزار کامل تورینگ است که به عنوان محیط زمان اجرا برای قراردادهای هوشمند عمل می کند.

این برنامه هر کسی را قادر به اجرای برنامه می کند ، صرف نظر از حافظه و زمانی که توسط یک زبان برنامه خاص داده می شود. بنابراین ETH به جای ایجاد یک شبکه بلاکچین جدید برای برنامه ها ، به شما امکان می دهد هزاران برنامه مختلف را در یک سیستم عامل توسعه دهید. و از آنجا که هر گره Ethereum بر روی این ماشین مجازی اجرا می شود ، برنامه ها می توانند بدون نیاز به ساخت بلاکچین خود ، به صورت غیرمتمرکز کار کنند..

علاوه بر این ، ماشین مجازی Ethereum برای جاوا ، Go ، Python ، Ruby ، ​​JavaScript ، C ++ ، WebAssemble و Rust نیز پیاده سازی شده است..

برنامه های Ethereum Blockchain- DApps (برنامه های غیرمتمرکز)

خوب ، برنامه های غیرمتمرکز هدف مشابه برنامه ها را دارند ، اما همانطور که غیرمتمرکز هستند – بیشتر از یک نقطه مرکزی روی شبکه ای از گره ها اجرا می شوند. DApp ها مستقل ، ایمن ، پیاده سازی آسان تر ، منبع باز و 100٪ uptime هستند. از ژانویه 2018 ، بیش از 250 DApp زنده وجود دارد که بیش از صد مورد آن در دست ساخت است.

راهنمای مبتدیان: برنامه غیرمتمرکز چیست (DApp)?

نحوه مقیاس گذاری برنامه های Ethereum dApps

در اینجا برخی از امیدوار کننده ترین برنامه های Ethereum وجود دارد که می خواهید نگاهی بیندازید:

  • گولم: Golem یک ابر رایانه منبع باز ، جهانی و غیرمتمرکز است که همه می توانند به آن دسترسی داشته باشند. این از سیستم معاملات مبتنی بر Ethereum استفاده می کند که پرداخت ها را بین ارائه دهندگان ، درخواست کنندگان و توسعه دهندگان تسویه می کند. هر محاسبه در یک محوطه شن و ماسه انجام می شود و از سیستم های میزبان جدا شده است.
  • OmiseGO: OmiseGO یک برنامه غیرمتمرکز است که هدف آن حل مشکلات موسسات مالی مختلف است. این شبکه یک راه حل مقیاس مالی برای Ethereum است و همکار را قادر می سازد تا در زمان واقعی معاملات مشابه را انجام دهد. با شبکه OMG می توانید به سادگی به دارایی های دیجیتالی خود که در این زنجیره نگهداری می شوند دسترسی پیدا کرده و آنها را مدیریت کنید.
  • آگوور: Augur به سادگی آینده پیش بینی است. این یک سیستم غیرمتمرکز ، منبع باز و یک پلت فرم پیش بینی نظیر به نظیر است که بر روی بلاکچین ساخته شده است. اگرچه ظاهراً یک پلت فرم غیرمتمرکز به نظر می رسد ، اما آگوور دارای یک پتانسیل امیدوار کننده برای پیش بینی داده ها برای هر صنعت است.
  • مدنی:هدف مدنی این است که به افراد و مشاغل ابزاری برای کنترل و محافظت از هویت آنها به روشی مثر بدهد. با معماری غیرمتمرکز خود ، احراز هویت چند عاملی را بدون اعتبار و یا هر نوع احراز هویت شخص ثالث فراهم می کند.

همچنین می توان از Ethereum برای ساخت “سازمان های خودمختار غیرمتمرکز” استفاده کرد. DAO یک سازمان خودمختار و غیرمتمرکز است که با کدهای نوشته شده در بلاک چین Ethereum کار می کند.

افرادی که توکن خریداری می کنند DAO دارند. اما آنها به جای اینکه به عنوان نشانه عمل کنند ، به عنوان کمک هایی عمل می کنند که به مردم حق رأی می دهد.

تاریخچه Ethereum

برای درک تاریخ اتریوم ، باید از همان ابتدا شروع کنیم.

2013 – کاغذ سفید Ethereum

در سال 2013 ، زیرساخت های سکه جدید ایجاد شد. ویتالیک بوترین که در آن زمان به عنوان برنامه نویس برای بیت کوین کار می کرد ، مفهوم اتریوم را توصیف کرد. ویتالیک اولین را نوشت کاغذ سفید توصیف آن بعداً در همان سال ، او نمونه اولیه ای با زبان برنامه نویسی عمومی را پیشنهاد داد.

2014 – اعلامیه Ethereum

در ژانویه 2014 ، در جریان کنفرانس بیت کوین آمریکای شمالی ، آقای ویتالیک این مفهوم را اعلام کرد. وی همچنین از توسعه دهندگان مشترک اتریوم یعنی جفری ویلکل و دکتر نام برد گاوین چوب.

در آوریل همان سال ، وی مشخصات رسمی ethereum را در مقاله زرد منتشر کرد. ویتالیک همچنین اولین زبان برنامه نویسی کاملاً کاربردی را کدگذاری کرد. این بعدا به عنوان نمونه اولیه برای اتریوم استفاده شد.

تا جولای 2014 ، اولین فروش از اتر انجام شده. سرمایه ای که جمع شد برای پاکسازی محل های قانونی استفاده شد. تا آگوست همان سال ، 14 میلیون دلار از فروش اتر جمع شده بود.

در سپتامبر 2014 ، به خریداران ethereum ICO 60 میلیون اتر پاداش داده شد. ETH باقیمانده به بنیاد غیر انتفاعی اتر در سوئیس ارسال شد.

در نوامبر 2014 ، جلسه DEVCON-0 در برلین تشکیل شد. این رویداد توسعه دهندگان اتریوم را از اقصی نقاط جهان گرد هم آورد. در این جلسه ، جنبه های مختلف فناوری ethereum مورد بحث و بررسی قرار گرفت. با توجه به این رویداد ، ارائه های مختلف باعث شد اتریوم مقیاس پذیرتر ، ایمن تر و قابل اعتمادتر شود.

2015 – توسعه دهندگان از Ethereum پشتیبانی می کنند

در آوریل 2015 ، برنامه DEVgrant راه اندازی شد. این برنامه برای پاداش دادن به توسعه دهندگان و حامیان Ethereum بود. این برنامه به بودجه پروژه ها و سیستم عامل ethereum کمک کرد.

در اواخر جولای 2015 ، اولین نقطه عطف اتریوم منتشر شد. Frontier ، یک قرارداد هوشمند ، اکوسیستم اتریوم را بسیار بهبود بخشید.

در نوامبر همان سال ، رویداد DEVCON-1 در لندن برگزار شد. این رویداد پنج روز به طول انجامید. در این رویداد بیش از 400 شرکت کننده حضور داشتند و بیش از 100 سخنرانی ارائه شد. این رویداد نسبت به سال 2014 موفقیت آمیزتر بود زیرا شرکتهای مستقر مانند مایکروسافت ، IBM و USB در آن شرکت داشتند.

همچنین ، در جلسه DEVCON-1 ، فناوری بلاکچین مورد توجه قرار گرفت. Ethereum در این فناوری پیشتاز بود و این یک پیشرفت بزرگ بود.

2016 – فروش عمومی Ethereum & تقسیم می شود

در مارس 2016 ، بهبودهایی در شبکه ethereum انجام شد. ارتقاgrade توسط Homestead انجام شده است که یک پروتکل بهبود است.

در ماه مه همان سال ، Ethereum از طریق پوشش رسانه ای افزایش چشمگیری یافت. افزایش پوشش منجر به جمع آوری 150 میلیون دلار در فروش عمومی شد.

در ژوئن 2016 ، اتریوم بود هک شده برای اولین بار. هکرها ادعا کردند که بیش از 50 میلیون دلار اتر به سرقت برده اند. این امر منجر به اختلافات متعددی در همان ماه شد.

در جولای همان سال ، به دلیل اختلافاتی که در ماه ژوئن مشاهده شد ، شبکه ethereum به دو بخش تقسیم شد. دو بخش: Ethereum (ETH) & Ethereum Classic (ETC).

اتریوم به تصمیم گیری غیرمتمرکز ، پروتکل های اضافی و استراتژی های حل تعارض متوسل شد. از طرف دیگر ، Ethereum classic به قانون کد ، تغییر ناپذیری بلاکچین و عصیان اساسی متوسل شد.

این تقسیم باعث جدا شدن توسعه دهندگان ، بنیانگذاران ethereum ، شرکای تجاری ، کاربران و استخراج کنندگان از ethereum classic شد.

2017 – Enterprise Ethereum Alliance

در فوریه 2017 ، EEA (Enterprise Ethereum اتحاد) تشکیل شد. در این اتحاد ، مایکروسافت در همکاری با بانک ها و گیک های تاسیس شده فناوری برای پذیرش فناوری بلاکچین اتریوم پیشرفت کرد.

در ماه مه همان سال ، دو EEA دیگر تشکیل شده بود. با افزایش اتحادها ، سازمانها و شرکتهای با مشخصات بالا بیشتر و بیشتر می شوند.

این اتحاد باعث شده است که این باور وجود داشته باشد که بیت کوین امسال – 2018 جایگزین بیت کوین می شود.

هک DAO

هک DAO چیست؟

همانطور که قبلاً گفته شد ، DAO یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز است! این برنامه با کد منبع باز اجرا می شود و به هیچ مدیریت ، دولت یا جامعه مدیریتی مرتبط نیست.

در سال 2016 ، این مجموعه از قراردادهای هوشمند در مجموع 150 میلیون دلار برای تأمین اعتبار پروژه جمع شد. اما به نوعی در ژوئن هنگامی که 50 میلیون دلار اتر توسط یک نهاد ناشناس ادعا شد ، مورد بهره برداری قرار گرفت.

اما چرا این هک در واقع اتفاق افتاده است?

این به دلیل عملکرد تقسیم DAO اتفاق افتاد. در هفدهم ژوئن 2016 ، یک فرد ناشناس از وقفه در عملکرد تقسیم استفاده کرد. وی به هکرها اجازه داد قبل از ثبت سیستم به عنوان 50 میلیون دلار ، درخواست خود را برای برداشتن رمزها تکرار کنند.

پس از این هک ، جامعه 28 روز طول کشید تا راه حلی را پیدا کند که در نهایت “چنگال” باشد.

این هک به سادگی در جامعه Etherum شکاف ایجاد کرد و آن را به دو زنجیره بلوک جداگانه تقسیم کرد – Ethereum (ETH) ، و نسخه اصلی به عنوان Ethereum Classic (ETC) ادامه یافت.

مقایسه های ما را بررسی کنید:

  • بیت کوین در مقابل اتریوم؟ تفاوت در چیست?
  • Ethereum vs Litecoin: چرا LTC برای معاملات و ETH برای قراردادهای هوشمند است?
  • EOS در مقابل Ethereum: یک قاتل احتمالی Ethereum!
  • Ardor vs Ethereum: مزایا و معایب آن چیست?
  • NEO vs Ethereum: کدام یک بهتر است?
  • Ethereum vs Ripple: مقایسه در عمق

افکار نهایی

خوب ، با وجود هک DAO ، Ethereum در حال حرکت به جلو است و همچنین یک آینده امیدوار کننده را نشان می دهد. از فناوری بلاکچین کاملاً استفاده می کند و همچنین عدم تمرکز اقتصاد جهان را تضمین می کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector