راهنمای مبتدیان: Ethereum Classic چیست؟

Ethereum Classic چیست?

هنگامی که جوامع Ethereum و Ethereum Classic از هم جدا شدند مهمترین اختلاف در تاریخ جامعه ارزهای رمزپایه بود. هک های برجسته سازمان خودمختار غیرمتمرکز Ethereum (DAO) اختلافات جامعه را به دو پروژه رمزنگاری جداگانه ، یعنی Ethereum (ETH) و Ethereum Classic (ETC) تقسیم کرده بود. این س theال را به وجود می آورد: Ethereum Classic چیست?

Ethereum DAO: یک صندوق سرمایه گذاری مخاطره آمیز در جامعه Ethereum

شبکه بلاکچین Ethereum با ماشین مجازی ‘Ethereum (EVM) و قراردادهای هوشمند خود راه را برای توسعه پروژه های ارز رمزنگاری شده و برنامه های توزیع شده (DApps) هموار کرد. جامعه تصمیم گرفت یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر (VC) ایجاد کند تا اطمینان حاصل شود که بودجه DApp های آینده دار را تأمین می کند. آنها آن را سازمان مستقل غیر متمرکز اتریوم (DAO) نامیدند.

یک عضو انجمن برای عضویت در DAO و رأی دادن به موارد دلخواه خود نیاز به خرید DAO Tokens داشت. قوانین DAO در صورت داشتن 20٪ آرا ، پروژه DApp را تأمین خواهد كرد. این با استفاده از یک قرارداد پیچیده هوشمند کار می کرد ، و DAO به عنوان یک لایه در بالای شبکه Ethereum اجرا می شد.

اعضای DAO همچنین یک مسیر خروج داشتند. اگر آنها با انتخاب DApp برای بودجه موافقت نمی کردند ، می توانستند نشانه های DAO خود را پس دهند و اتر خود را پس بگیرند. انجمن این را “تابع تقسیم” نامید. اعضای مخالف می توانند “فرزند DAO” خود را ایجاد کنند و حتی سایر اعضای مخالف را نیز شامل شوند.

Ethereum DAO به سرعت محبوب شد و در مدت زمان کوتاهی اترهایی به ارزش 150 میلیون دلار آمریکا جمع کرده بود.

هک DAO: اختلاف آغاز می شود

قرارداد هوشمند DAO یک نقص داشت و در هفدهم ژوئن 2016 ، یک هکر با استفاده از 50 میلیون دلار اتر از آن بهره برد. تابع تقسیم در یک فرایند دو مرحله ای کار می کند:

 1. هنگامی که کاربر می خواست DAO را ترک کند ، اترهای کاربران را با دریافت نشانه های DAO خود بازپرداخت کنید.
 2. ثبت معامله در بلاکچین.

هکر یک عملکرد بازگشتی در درخواست ایجاد کرده است ، که به شرح زیر کار می کند:

 1. وقتی عضوی از DAO خارج می شود ، اترها را در ازای علامت DAO برگردانید.
 2. حتی قبل از اینکه تراکنش در دفتر ثبت شود ، کد برمی گردد و مرحله 1 را دوباره اجرا می کند!

هکر اترهای مسروقه را در یک ‘Child DAO’ ذخیره کرد. از آنجا که در قرارداد هوشمند یک دوره 28 روزه پس از خروج شرط شده بود که عضو نمی توانست اتر بازپرداخت شده را صرف کند ، صندوق در آنجا ماند. نکته مهمی که در اینجا باید به آن توجه داشت این است که بلاکچین Ethereum هک نشده است ، بلکه لایه DAO که در بالای آن کار می کند.

جامعه Ethereum نیاز به اقدام و اقدام سریع داشت! خبر هک ، نگرانی های زیادی را در جامعه رمزنگاری ایجاد کرده است.

درگیری Ethereum DAO: گزینه های دشوار


این انجمن سه گزینه داشت:

 1. اقدامی انجام ندهید: برخی از افراد در انجمن از این گزینه پشتیبانی می كنند زیرا آنها خالص بودند و می خواستند با این كد به عنوان قانون عالی شبکه رفتار كنند.
 2. یک چنگال نرم برای جدا کردن و قفل کردن اتر به سرقت رفته ، و متعاقباً جدا کردن و نادیده گرفتن هر بلوک حاوی معامله ای که به هک کمک می کند تا وجوه سرقت شده را جابجا کند. چنگال نرم هنگامی است که نرم افزار به روز شده با گذشته سازگار باشد و حتی اگر گره ای آن را ارتقا ندهد ، می تواند با گره های ارتقا یافته صحبت کند. اکثر افراد جامعه از این موضوع پشتیبانی می کنند ، اما بعداً مشخص شد که این امر امکان حمله به “انکار سرویس” (DoS) را ایجاد می کند. Ethereum از حملات DoS محافظت می کند زیرا اگر یک هکر محاسبات پیچیده بسیار بزرگی را به قصد سیلابی در شبکه انجام دهد ، هکر همچنین نیاز به صرف مقدار زیادی Ether دارد و این هزینه زیادی دارد. با این حال ، پس از نرم چنگال پیشنهادی ، یک هکر می تواند یک ماینر را فریب دهد. هکر می تواند معامله هایی را درخواست کند که با DAO تعامل داشته باشند ، و استخراج کننده را وادار کند که بدون صرف تقریباً هیچ Ether ، محاسبات بزرگ بی پایان را انجام دهد و از این طریق شبکه را تحت فشار قرار دهد!
 3. تنها گزینه باقی مانده یک هارد فورک بود ، که به معنای ارتقاgrade سازگار با گذشته نیست. در این حالت ، این بدان معنا بود که جامعه درست قبل از حمله DAO تقسیم شده و وضعیت شبکه را گرفته و یک بلاکچین جداگانه با آن اجرا می کند. زنجیره جدید “Ethereum” (ETH) نام داشت. اعضای جامعه که از هارد فورک پشتیبانی می کنند نیز یک قرارداد هوشمند برای بازپرداخت اتر دزدیده شده از اعضا در هنگام حمله DAO ایجاد کردند.

تولد “Ethereum Classic”: صداهایی که علیه سخت چنگال هستند

تصمیم هارد فورک جامعه را از هم پاشید. طرفداران معتقد بودند که اترهای دزدیده شده باید به افرادی که صندوق را به دلیل حمله DAO از دست داده بودند ، برگردانده شود. از طرف دیگر ، مردم در برابر هارد فورک معتقد بودند که این تصمیم برخلاف اصول تمرکززدایی کامل بلاکچین و برتری و تغییرناپذیری قراردادهای هوشمند است. بخشی از جامعه Ethereum که تصمیم به خیر ارتقا necess یافته توسط هارد فورک گرفت با زنجیره قدیمی ادامه یافت ، و آنها رمز ارز خود را “Ethereum Classic” نامیدند (و غیره).

در شرایط فعلی ، Ethereum بسیار بیشتر از Ethereum Classic ارزیابی می شود ، هم از نظر قیمت و هم از نظر سقف بازار. موارد بیشتر وجود دارد ، به شرح زیر:

 1. Ethereum به عنوان جامعه ای مشاهده می شود که با بحرانی ناشی از یک شکاف در کد مواجه شده اما تصمیم به بازپرداخت پول سرقت شده به اعضای آسیب دیده گرفته است و با آن پیش می رود. در مقایسه ، جامعه Ethereum Classic به عنوان جامعه ایستاده در برابر هکر دیده می شود ، صرفاً به دلیل اعتقاد آنها به برتری و تغییرناپذیری کد. شاخص های بازار آزاد بیش از Ethereum Classic به Ethereum اعتماد کرده اند.
 2. جامعه Ethereum پشتیبانی از “خلاق ترین و ابتکارترین اعضای خود” را حفظ کرده و از قوت به قوت دیگری پیش رفته است. انتقال برنامه ریزی شده به الگوریتم اثبات سهام (PoS) یک کار در حال انجام است و انتظار می رود که Ethereum بسیار مقیاس پذیرتر شود (مقایسه بین “اثبات کار” و “اثبات سهام” را ببینید ‘) پروتکل جدید “Casper” همراه و اجرای برنامه ریزی شده خرد کردن نیز به نفع شبکه Ethereum خواهد بود. Ethereum Classic هیچ یک از این موارد را ندارد.
 3. ویاتحاد سازمانی Ethereum(EEA) ، کنسرسیومی متشکل از 200 شرکت با همکاری پروژه Ethereum برای توسعه فناوری بلاکچین سازمانی ، نشانه دیگری از اعتماد بازار به جامعه Ethereum است. در مقایسه ، جامعه Ethereum Classic پشتیبانان بسیار کمی دارد.

بیشتر بدانید,

 • اتر (ETH) چیست?
 • آیا هک اخیر DAO در Ethereum به این معنی است که بلاکچین به حدی که فکر می کردیم ایمن نیست?
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map