Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Hyperledger Sawtooth: Blockchain برای تجارت

اگر بدنبال یک پلتفرم عالی برای بلاک چین در سطح سازمانی بوده اید ، حتماً با نام Hyperledger برخورد کرده اید. در حقیقت ، هایپرلجر یک پروژه بلاکچین سازمانی است و بنیاد لینوکس پشت آن است.

با این حال ، این فقط یک پروژه چتر است و بسیاری از پروژه های blockchain تحت آن کار می کنند. در میان آنها ، Hyperledger Sawtooth یکی از محبوب ترین ها است. علاوه بر این ، بسیاری از شرکت ها از این سیستم عامل جدید باورنکردنی استفاده می کنند.

امروز ، برای کمک به شما ، همه چیز در مورد پلت فرم Hyperledger Sawtooth صحبت خواهم کرد.

 

 

Contents

فصل 1: Hyperledger Sawtooth چیست?

Hyperledger Sawtooth یک پروژه بلاکچین منبع باز تحت شرکت بلاک چین Hyperledger است. این یک راه حل عالی برای توسعه شبکه ها و برنامه های توزیع شده دفتر است.

در واقع ، آنها قصد داشتند این طراحی را فوق العاده بی عیب و نقص کنند ، به طوری که برای استفاده در شرکت بسیار ایمن است.

خوب ، با توجه به مستندات Hyperledger Sawtooth ، این کل روند طراحی برنامه را ساده می کند. در حقیقت ، دامنه برنامه کاملاً از سیستم اصلی جدا شده است. بنابراین ، آزمایش برنامه ها بدون تأثیرگذاری بر سیستم اصلی به هیچ وجه ساده تر می شود.

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید از هر زبان برنامه نویسی برای توسعه برنامه نیز استفاده کنید. اما نیازی نخواهد بود که بدانید طراحی واقعی سیستم اصلی واقعاً چیست.

نکته مهم دیگر در مورد این سیستم عامل بسیار مدولار است. بیشتر از این ، به شرکت کمک می کند تا در مورد سیاست کلی شبکه تصمیمات صحیحی بگیرد. نیازی به گفتن نیست که دوره Hyperledger Sawtooth بیشتر برای کنسرسیوم یا محیط های مشابه مناسب است.

علاوه بر این ، شما قادر خواهید بود مجوزها ، مقررات معاملات ، پروتکل های اجماع و موارد دیگر را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. بنابراین ، شما در حال ایجاد یک محیط انعطاف پذیر برای هر نوع کسب و کار هستید.

بنابراین ، آنچه در این مورد دوست ندارد ، درست است?

به هر حال ، این پروژه عملاً دارای منبع آزاد است ، بنابراین می توانید بدون هیچ مشکلی دست به کار شوید. علاوه بر این ، قبل از انجام این کار ابتدا باید در مورد دوره Hyperledger Sawtooth بیشتر بدانید.


یک فناوری لجر توزیع شده

بلاکچین ها در گروه فناوری توزیع شده دفتر کل قرار می گیرند. و به همین ترتیب ، دوره Hyperledger Sawtooth نیز زیر آن قرار می گیرد. بیشتر از این ، هیچ مرجع مرکزی در شبکه وجود ندارد. بنابراین ، به طور کامل در بین همه توزیع شده است گره ها.

بیشتر از این ، هیچ کس نمی تواند پایگاه داده را تغییر دهد و راه خود را از طریق شبکه هک کند. بنابراین ، هنگامی که یک معامله اضافه شد ، در همانجا باقی می ماند.

نشانه های تمام هویت ها از معتبر بودن هر معامله جدید مطمئن می شوند. و این چگونه شبکه همه را تحت کنترل نگه می دارد.

 

ویژگی های Hyperledger Sawtooth

 • برنامه توسعه دوستانه

با جداسازی دامنه برنامه از سیستم اصلی ، زمینه توسعه آسان تری را برای توسعه برنامه فراهم می کند. طبق اسناد Hyperledger Sawtooth ، تنها هدف از این جداسازی اطمینان از این است که هیچ ویژگی اصلی برای هرگونه افزودن جدید در لایه کاربرد تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

علاوه بر این ، به این معنی است که وقتی شما در لایه برنامه توسعه dApps هستید ، منابع شما را می گیرد ، اما دیگران با استفاده از سیستم اصلی تحت تأثیر آن نخواهند بود.

بنابراین ، در اینجا هیچ مشکلی برای کاهش سرعت یا راندمان پایین وجود ندارد.

به همین دلیل این پلت فرم برای توسعه برنامه ها مناسب است. یکی دیگر از چیزهای خوب طبق مستندات Hyperledger Sawtooth این است که یک برنامه کاربردی می تواند هر چیزی باشد. علاوه بر این ، منطق تجارت بومی می تواند به راحتی با یک قرارداد هوشمند دیگر VM همزیستی کند.

بنابراین ، زمینه های انعطاف پذیرتری را برای دوره Hyperledger Sawtooth ایجاد می کند.

 

 • ویژگی های مجوز

باید بدانید که Hyperledger Sawtooth یک سیستم عامل مجاز است. علاوه بر این ، هیچ کس فقط نمی تواند به شبکه وارد شود. به همین دلیل این بستر برای محیط سازمانی مناسب است. با توجه به مستندات Hyperledger Sawtooth ، شما همچنین می توانید آن را برای یک محیط عمومی نیز دنده بندی کنید.

به عنوان مثال ، شما می توانید از همان فناوری برای سیستم شبکه داخلی خود و همچنین برای تعاملات مشتری استفاده کنید.

در حقیقت ، این نوع انعطاف پذیری اگر بستر بلاکچین سازمانی کاملاً نادر باشد. همانطور که در اکثر موارد ، آنها دولتی یا خصوصی هستند. به هر حال ، با کمک پروتکل مدیریت هویت ، می توانید گره هایی را که می توانند وارد سیستم عامل شوند ، از قبل انتخاب کنید.

شما می توانید یاد بگیرید که این دو را در دوره Hyperledger Sawtooth جدا کنید.

 

 • شبکه خصوصی

دوره Hyperledger Sawtooth برای حل همه مشکلاتی که در شبکه خصوصی یا مجاز وجود دارد ، وجود دارد. علاوه بر این ، طبق اسناد Hyperledger Sawtooth ، هر کسی می تواند مجموعه ای از گره ها را در یک کانال جدا شده در شبکه مستقر کند.

و این فرایند می تواند یک جلسه خصوصی برای آن گره ها ایجاد کند. از طرف دیگر ، شرکت نیاز به داشتن محیط های خصوصی دارد. عناصر بسیاری در یک شرکت وجود دارد که نباید در معرض دید چشم کنجکاو قرار گیرد.

علاوه بر این ، چون هیچ مرجع متمرکز وجود ندارد ، هیچ کس نمی تواند نگاهی بیندازد به اطلاعات حساسی که در سیستم عامل ذخیره کرده اید. اما باید به یاد داشته باشید که ، حتی اگر در یک کانال خصوصی باشید ، مقادیر معاملات در دفتر متوقف می شوند. گرچه هیچ کس قادر به دیدن آن نخواهد بود.

 

 • اجرای معامله موازی

طبق اسناد Hyperledger Sawtooth ، این پلتفرم از روش دیگری برای معاملات استفاده می کند. در یک حالت معمول ، بلاکچین برای سیستم عامل های سازمانی از روند معاملات سریال استفاده می کند. اما هنگامی که کاربران زیادی از سیستم عامل استفاده می کنند ، پردازش هر معامله نسبتاً سخت می شود.

بنابراین ، به جای اینکه سریع باشد ، به تدریج کند می شود. اما برای اطمینان از اینکه Sawtooth کارایی خود را از دست نمی دهد ، تمام معاملات را به طور موازی با یکدیگر انجام می دهند. این بدان معناست که می توان چندین معامله را همزمان انجام داد.

در واقع ، این باعث صرفه جویی در وقت زیادی می شود و باعث تولید سریعتر می شود. در نتیجه ، مقیاس بندی برای این سیستم عامل آسان است.

 

 • ساختار مدولار

ساختار مدولار در واقع یکی از بزرگترین ویژگی های همه سیستم عامل هایپرلجر است و Sawtooth نیز از این امر مستثنی نیست. طبق اسناد Hyperledger Sawtooth ، ساختار مدولار نوع دیگری از انعطاف پذیری را برای شرکت ها ایجاد می کند.

با کمک این ویژگی ، توسعه دهندگان می توانند از هر نوع الگوریتم اجماع یا هر نوع ویژگی که می خواهند استفاده کنند. این یک سناریو پلاگین و بازی است و انجام آن بسیار آسان است. بیشتر از این ، از دوره Hyperledger Sawtooth آنها چیزهای زیادی خواهید آموخت.

نکته مثبت مثبت دیگر این است که همزمان ، چندین توافق نامه می توانند در چندین قسمت از یک سیستم عامل کار کنند. بنابراین ، شما می توانید بهترین دسته کوچک موسیقی جاز را انتخاب کنید که با صنعت شما مطابقت داشته باشد.

 

فصل 2: ​​عناصر معماری اره Hyperledger

سیستم رویداد

با سیستم رویداد ، Hyperledger Sawtooth از پخش و ایجاد رویدادها پشتیبانی می کند. بنابراین ، این ویژگی اجازه می دهد تا –

 • گره هایی برای اشتراک در همه رویدادهایی که در بلاکچین اتفاق می افتد. به عنوان مثال ، هنگامی که یک بلوک جدید اضافه می شود یا اگر شبکه در حال تغییر به یک چنگال متفاوت است.
 • برای مشترک شدن در سایر برنامه های کاربردی که از خانواده های معاملات آمده است.
 • پخش اطلاعات به تمام گره های دیگر کانال بدون ذخیره وضعیت نهایی در حافظه حالت.

 

مناسبت ها

چگونه حوادث استخراج می شوند؟ در واقع ، آنها از قالب های دیگر ساختار داده ، مانند رسید تراکنش یا بلوک استخراج می شوند. در رویدادی که آنها باید اطمینان حاصل کنند که آن را مطابق با آن درمان می کنند ، رابط EventExtractor هر منبع دریچه موجود در سیستم عامل را یادداشت می کند.

کار دیگری که این رابط انجام می دهد لیست کردن همه اشتراک های EventSub است و سپس فقط رویدادهایی را که بیشترین مشترک را دارند پوشش می دهد.

خوب ، برای شمارش اشتراک ها ، رابط باید ببیند که آیا رویداد_ نوع نوع رویداد با نوع رویداد مشترک مطابقت دارد یا خیر.

 

رسید معاملات

نکته دیگر در قرارداد هوشمند Hyperledger Sawtooth رسید معامله است. با کمک این عنصر ، مشتریان می توانند اطلاعاتی در مورد معامله خود دریافت کنند ، اما این موارد در مرحله دولتی ذخیره نمی شوند.

مثلا –

 • اطلاعاتی درباره معامله معتبر است یا خیر.
 • چه اتفاقاتی در حین اجرای معامله رخ داده است?
 • نحوه اجرای معامله چگونه کشور را تغییر داد?
 • هرگونه اطلاعات مربوط به اعدام مربوط به خانواده خاص.

با این حال ، رسید معاملات همچنین می تواند اطلاعات بیشتری در مورد معامله به اعتبار سنج ها برای تأیید صحیح ارائه دهد. و آنها را از اجرای مجدد معامله باز خواهد داشت.

 

سازگاری قرارداد Ethereum با شیث

خوب ، یکی از بهترین ویژگی های Sawtooth سازگاری قراردادهای Ethereum با استفاده از Seth است. علاوه بر این ، این یک نقطه عطف جدید برای قراردادهای هوشمند Hyperledger Sawtooth ایجاد می کند. پروژه ادغام ست یا Sawtooth-Ethereum پیوندی را بین دو سیستم عامل ایجاد خواهد کرد.

بنابراین ، با استفاده از EVM ، می توانید قراردادهای هوشمند را در محیط Hyperledger Sawtooth مستقر کنید.

اما چگونه آنها موفق به کشیدن آن شدند?

در واقع ، برای اطمینان از اینکه آنها با Hyperledger Burrow کار کرده اند و پیاده سازی EVM خود را انجام داده اند. بنابراین ، با استفاده از Burrow EVM ، Sawtooth محیط را در Sawtooth نیز ادغام کرد.

هدف اصلی دیگر این ویژگی کمک به آسان ساختن DApps و سایر قراردادهای هوشمند EVM برای انتقال به شبکه است. بنابراین ، برای آن ، آنها Ethereum JSON RPC API را تکثیر کردند.

 

اجزای شیث

به هر حال ، ست به طور عمده با سه نوع مختلف م componentsلفه همراه است –

 • مشتری شیث
 • سرور Seth-RPC
 • پردازنده تراکنش Seth-tp

با این حال ، باید بدانید که شیث اجرای کامل Ethereum نیست. بدیهی است که این پلتفرم تغییراتی ایجاد کرده است که به بهترین وجهی با این پلتفرم سازگار است. بنابراین ، برای آن تغییرات ، سیستم کمی متفاوت از Ethereum اصلی است. در حالی که بسیاری از قراردادهای هوشمند EVM می توانند بر روی سیستم عامل اجرا شوند ، در اینجا تفاوت هایی وجود دارد –

 • بلوک های Sawtooth به جای یک هش بلوک 32 بایت به عنوان شناسه ، از 64 بایت امضای هدر استفاده می کنند. در صورت اجرای هرگونه دستورالعمل BLOCKHASH ، فقط از اولین امضای هش 32 بایت استفاده می شود.
 • اتریوم به طور عمده به انگیزه های اقتصادی برای محدود کردن استفاده کلی از منابع بستگی دارد. با این حال ، ست فقط با مدل مجاز کار می کند. بنابراین ، استفاده از “گاز” محدود است و استفاده از مجوزها برای هر نوع گره است.
 • در صورت اجرای تراکنش ، Seth مدولار می شود بنابراین هیچ معامله ای نمی تواند از اجرای در شبکه اطلاع داشته باشد. اما در Ethereum ، معاملات به شدت به مهر زمان ، هش و تعداد بستگی دارد.

در واقع ، این تغییرات باعث شده که قراردادهای هوشمند Hyperledger Sawtooth بیش از هر زمان دیگری سودآور باشد.

 

الگوریتم های اجماع قابل جابجایی

با Sawtooth ، به طور کلی نوع دیگری از پروتکل اجماع دریافت خواهید کرد. یکی از بهترین ویژگی های این معماری Hyperledger Sawtooth استفاده از پلاگین های مختلف در روش های اجماع است. یکی دیگر از موارد جالب توجه این است که به شما امکان می دهد چندین توافق نامه همزمان را در سیستم عامل اجرا کنید.

در زمان راه اندازی شبکه ، می توانید به راحتی شبکه مورد نظر خود را برای استفاده انتخاب کنید. علاوه بر این ، می توانید بعداً و حتی هنگام معامله آن را تغییر دهید.

به هر حال در حال حاضر ، 5 توافق نامه مختلف برای انتخاب شما ارائه می شود. آن ها هستند –

 • Devmode

این اجماع عمدتا برای اهداف توسعه مناسب است. به شما این امکان را می دهد که سیستم عامل را با یک گره اعتبار سنج تست کنید. بنابراین ، همانطور که می بینید ، قطعاً برای اهداف تولید مناسب نیست.

 

 • PBFT

این یکی در واقع الگوریتم اجماع رهبر است. متأسفانه ، شما نمی توانید PBFT را چنگ بزنید. اما از طرف مثبت ، شما الگوریتم تحمل خطای بیزانس را دریافت می کنید. در حقیقت ، این مورد بیشتر برای محیط های کوچکتر مناسب است و قطعاً بهترین گزینه برای هر نوع محیط کنسرسیوم نیست.

 

 • شاعر CFT

نام دیگر این یکی شبیه ساز PoET است. در این مورد ، یک نوع شبیه ساز SGX وجود دارد که به این الگوریتم ها اجازه می دهد آزادانه اجرا شوند. با این وجود ، تحمل خطای خرابی مانند خروجی مشابه سیستم عامل های دیگر را ارائه می دهد.

اما شما نیاز به شاعر اعتبار سنجی-رجیستری TP دارید. علاوه بر این ، شما می توانید این را بر روی هر نوع پردازنده اجرا کنید. با این حال ، این تحمل گسل بیزانس نیست و این بدان معنی است که فقط CFT است.

 

 • شاعر SGX

در این نسخه از PoET ، از SGX استفاده خواهد کرد. و با کمک SGX می تواند تحمل خطای بیزانس مشابه PoW را ارائه دهد. با این حال ، فقط به مقدار نسبتاً کمی قدرت پردازنده نیاز دارد.

به هر حال ، این یکی از الگوریتم هایی است که برای اجرای صحیح نیاز به سخت افزار خاصی دارد. این پروتکل اجماع برای قراردادهای هوشمند Hyperledger Sawtooth کاملاً لازم است.

 

 • قایق

در این مورد ، الگوریتم ها باید برای مدت زمان مشخصی یک رهبر داشته باشند. علاوه بر این ، با اتمام تایمر ، رهبر به طور خودکار تعویض می شود. در حقیقت ، Raft بسیار سریعتر از PoET است. با این حال ، فقط CFT را ارائه می دهد و بیزانس نیست.

 

در مورد الگوریتم های اجماع دیگر چه می کنید?

خوب ، این الگوریتم های اجماع پذیر قابل قبول را پشتیبانی می کند و برای قراردادهای هوشمند Hyperledger Sawtooth اضافه کردن موارد دیگر کاملاً ضروری است. در حال حاضر ، ایده اصلی این است که تمام مجموعه ای از اجماع را که می تواند کارآیی ارائه دهد ، اضافه کنید.

به غیر از این SDK های دیگر اجماع در راه است. بنابراین ، امتیاز مثبت خوبی برای قراردادهای هوشمند Hyperledger Sawtooth خواهد بود.

 

اجماع unpluggable

یکی دیگر از ویژگی های عالی Sawtooth پشتیبانی از اجماع unpluggable است. حالا شما فکر می کنید ، این چیست؟ خوب ، به طور معمول ، unpluggable در واقع به این معنی است که شما می توانید پروتکل اجماع را در حرکت و در هر زمان تغییر دهید.

بنابراین ، برای تغییر اجماع ، مجبور نیستید اعتبارسنج ها ، کاربران یا سایر گره های شبکه را متوقف کنید. علاوه بر این ، هر بار که آن را تغییر می دهید نیازی به دریافت بلوک جدیدی نخواهید داشت. در واقع ، این نوع روند اجماع پویا نامیده می شود.

بنابراین ، ویژگی جدید باعث می شود قراردادهای هوشمند Hyperledger Sawtooth حتی سودآورتر شود.

 

نمونه خانواده معامله

خوب ، به زبان ساده ، خانواده معاملات گروهی از مدل های معاملاتی یا عملیاتی است که می توانید در دفتر استفاده کنید. در واقع ، آنها را به عنوان رویکردی متفاوت به API ها تصور کنید. در بسیاری از موارد ، شبکه ممکن است به یک ساختار قرارداد هوشمند قابل برنامه ریزی نیاز داشته باشد.

بنابراین ، برای این منظور ، به راحتی می توانید از خانواده معاملات EVM با استفاده از SETH استفاده کنید. مدتی در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

در بسیاری از موارد ، بنگاه های اقتصادی در واقع به دنبال یک فرآیند ثابت برای معامله هستند زیرا این امر خطر را تا حد زیادی محدود می کند.

بنابراین ، برای این موارد ، شما می توانید به سادگی از مواردی که ما ارائه می دهیم استفاده کنید یا حتی خود به تنهایی از آن الگو بگیرید. بنابراین ، این امر خانواده معاملات را به بخشی جدایی ناپذیر از معماری Hyperledger Sawtooth تبدیل می کند.

به عنوان مثال ، یکی از خانواده ها به نام Integer Key در واقع فقط 3 نوع عملیات مانند تنظیم ، کاهش و افزایش را ارائه می دهد. بنابراین ، فقط با این 3 پارامتر ، اشتباه کردن یا هک کردن در سیستم بسیار دشوار است.

اما چرا Hyperledger Sawtooth در وهله اول آنها را معرفی کرد?

خوب ، در معماری Hyperledger Sawtooth ، توسعه دهندگان می خواستند اطمینان حاصل کنند که مشاغل فقط می توانند تنوع پذیری مورد نظر خود را انتخاب کنند. بنابراین ، به طور خلاصه ، آنها به گسترش انعطاف پذیری شبکه کمک می کنند.

برخی از حقایق جالب در مورد خانواده های معامله وجود دارد –

 • برای نوشتن زبان جدید می توانید از هر زبانی استفاده کنید.
 • SDK برای C ++ ، Java ، JavaScript ، Go ، Python ، Rust و بسیاری دیگر موجود است.
 • همه آنها جدا از یکدیگر و در یک فضای موازی کار می کنند ، بنابراین فضای قابل ارتقا را به شبکه می دهند.

به هر حال در معماری Hyperledger Sawtooth چندین خانواده معامله معمول وجود دارد. بیایید ببینیم آنها چه هستند –

 • خانواده تراکنش BlockInfo

یکی از رایج ترین ویژگی های این خانواده ارائه توانایی ارجاع به سایر اطلاعات در هنگام انتقال گره ها است. خوب ، به عنوان مثال ، در EVM سیستم عامل در واقع BLOCKHASH را تعریف می کند ، که به طور خلاصه به پردازنده کمک می کند تا به عملکرد هش بلوک های قبلی دسترسی پیدا کند.

بنابراین ، این به پردازنده کمک می کند تا بر این اساس پردازنده جدید را هش کند.

در واقع ، Blockinfo در واقع راهی برای ذخیره هر گونه اطلاعات در مورد بلوک های تاریخی قابل تنظیم ارائه می دهد.

 

 • خانواده معامله هویت

این خانواده معامله به مدیریت کلیه هویت های موجود در سیستم کمک می کند. در صورت داشتن مجوزهای زنجیره ای ، کلید اعتبار سنج و کلید معامله کاملاً ضروری است. علاوه بر این ، هر دو طرف لازم است که مجوز احراز هویت مناسب را برای انجام این کار داشته باشند.

اما همه این اطلاعات پیچیده مانعی برای مدیریت می شوند. با این حال ، با کمک یک خانواده معامله با هویت ، مدیریت آنها بسیار آسان است.

 

 • خانواده تراکنش IntegerKey

خانواده دیگری در معماری Hyperledger Sawtooth به کاربران اجازه می دهد مقدار ورودی های فرهنگ نامه ایالتی را تنظیم ، افزایش یا کاهش دهند..

همه گزینه ها به روشی تنظیم شده اند که بیشترین بازده را تضمین می کند و هیچ نوع گره بد را تحمل نمی کند.

 

 • خانواده معامله رجیستری اعتبارسنج

خوب ، با وجود تنها اعتبارسنج ، وقتی کاربران زیادی در شبکه وجود داشته باشند ، سیستم می تواند خراب شود. بنابراین ، برای کمک به این موضوع ، خانواده معاملات Validator راهی برای افزودن اعتبار سنج های جدید در شبکه ارائه می دهد.

این فرآیند در واقع کمک زیادی می کند و وضعیت مناسب مقیاس سازی را تضمین می کند.

 

 • تنظیمات خانواده معامله

اوکی ، موارد زیادی در کانال وجود دارد که اگر بلاک چین به درستی ذخیره شود ، کل محیط غیر قابل هک شدن ذخیره می شود.

به همین دلیل خانواده معاملات تنظیمات به حفظ روشی کمک می کند که ذخیره سازی پیکربندی های داخلی را تضمین می کند. در واقع ، پیکربندی های داخل و خارج از زنجیره می توانند بدون تأثیر بر یکدیگر متفاوت باشند.

 

 • خانواده معاملات Smallbank

خوب ، شما یک چارچوب جدید ایجاد کردید. اما اکنون باید ببینید عملکرد واقعی آن چگونه است. حالا چگونه این کار را انجام می دهید؟ در حقیقت ، خانواده معاملات Smallbank به کاربران اجازه می دهد تا چارچوب را معیار قرار دهند و عملکرد آنها را ببینند.

بیشتر اینکه ، این یک سری تست را ارائه می دهد و استانداردی برای مقایسه با آن دارد.

 • خانواده معاملات XO

باید ببینم که این خانواده معاملات یکی از سبک ترین ها در معماری Hyperledger Sawtooth است. اما چرا؟ خوب ، این یکی به شما امکان می دهد با یک کاربر دیگر بازی tic-tac-toe را انجام دهید.

سیستم کدگذاری در این خانواده به توسعه دهندگان کمک می کند تا ساختار مرجع خانواده معاملات را مشاهده کنند.

 

فصل -3: توسعه اره دزد Hyperledger – شرح معماری

 • دولت جهانی

یکی از عناصر مهم توسعه Hyperledger Sawtooth استفاده از یک کشور جهانی است. و برای آن ، باید یک دفتر توزیع شده بین همه شرکت کنندگان وجود داشته باشد. در حقیقت ، اطمینان حاصل کنید که تمام نسخه های دفتر کل در میان گره های موجود در اجماع بیزانس کیفیت قوی بلاکچین است..

بنابراین ، برای حفظ این موضوع ، Sawtooth تمام خانواده های معامله را در یک نمونه واحد به نام Radix Merkle Tree می گیرد. علاوه بر این ، اعتبارسنجی بلوک ها در هر اعتبار سنج یک معامله همان حالت و نتایج یکسان را ایجاد می کند.

همچنین ، دولت برای اطمینان از اینکه همه خانواده معاملات داده های جهانی وضعیت معاملات را به اشتراک می گذارند ، تعریف می کنند و از آنها استفاده مجدد می کنند ، به سایر فضاهای نامی تقسیم می شوند..

 

درخت Radix Merkle

توسعه Hyperledger Sawtooth شامل یک درخت قابل استفاده Radix Merkle برای ذخیره سازی تمام خانواده های معامله است. به عنوان مثال ، درخت در واقع یک درخت مرکل است که می تواند نسخه را روی داده های نوشتاری از برگ به ریشه ذخیره کند.

بنابراین ، برای تعدادی از انتقالات متصل به یک بلوک می تواند به ایجاد یک هش ریشه واحد برای آن معامله خاص کمک کند. آنچه که پلتفرم در اینجا انجام می دهد قرار دادن آن ریشه هش در هدر بلوک آن بلوک تراکنش است.

بنابراین ، وقتی تراکنش اعتبارسنجی آدرس دیگری با آدرس Merkle داشته باشد ، آن بلوک معتبر نخواهد بود.

و اینگونه است که آنها تمایل دارند بدون اتکا به شاهد تنها به توافق برسند. این قطعاً یک رویکرد عالی است.

 

 • معاملات و برنامه ریزی

فقط در صورت ایجاد و درخواست معامله ، می توانید حالت را تغییر دهید. علاوه بر این ، برای معاملات ، مشتری باید معامله ای ایجاد کند و سپس می تواند آن را به اعتبار سنج ها ارائه دهد. پس از آن ، اعتبارسنج معامله را اعمال می کند ، و این باعث تغییر گسترده ای در ایالت می شود.

یکی دیگر از کیفیت های توسعه Hyperledger Sawtooth این است که معاملات به یک دسته تعلق دارند. هر معامله از یک دسته واحد با هم بیان می شود. اما در بعضی موارد ، هیچ دولتی وجود ندارد. و بنابراین ، دسته ها اولین تغییر واحد برای دولت هستند.

معمولاً ساختار یک دسته شامل تراکنش ها ، TransactionHeader ، BatchHeader و Batch است.

 

کلیدهای عمومی ، امضا و هدر

معمولاً ، TransactionHeader دارای یک سرصفحه معامله است که سریال سازی آنها را تعیین می کند. علاوه بر این ، سرصفحه باید دارای کلید خصوصی امضا کننده باشد. بدیهی است که header_signature امضای حاصل را ذخیره می کند.

در واقع ، خواهید دید که عنوان همچنین یک سریال دارد و به بایت دقیق امضای مربوط به معامله بستگی دارد.

اما چگونه آنها header_signature را تولید می کنند؟ خوب ، در طی فرآیند تأیید ، کلید در signer_public_key بایت ها را تولید می کند.

 

خانواده معامله

شما قبلاً در مورد خانواده های معامله اطلاعات دارید. اما یک فکر جالب دیگر در مورد توسعه Hyperledger Sawtooth استفاده از خانواده معاملات برای تعیین هر نوع معامله است. بنابراین ، هنگام تنظیم ، می توانید معامله سفارشی خود را که می خواهید ایجاد کنید.

علاوه بر این ، بسیاری از آموزشها به شما اطلاع می دهند که چگونه می توانید آنها را به زبانهای خاص بنویسید.

 

برنامه ریزی معاملات

یکی از نکات مهم این پلتفرم پشتیبانی از برنامه ریزی موازی و سریال است. در واقع ، می توانید زمانبند را با استفاده از آرگومان خط فرمان مشخص کنید. از طرف دیگر ، می توانید هنگام شروع مراحل تأیید ، آن را به پیکربندی اعتبار سنج بسپارید.

در هر دو حالت ، نتایج یکسانی خواهید گرفت ، بنابراین می توانید هر آنچه را که راحت هستید انتخاب کنید.

در واقع ، پردازش موازی معاملات به عملکرد شما کمک می کند. زیرا در این یکی می توانید همزمان معاملات را در یک زمان واحد پردازش کنید. بنابراین ، به طور خلاصه ، در زمان فوق العاده ای صرفه جویی می شود.

همچنین ، پردازش معاملات هر یک بسیار متفاوت است. بنابراین ، ترکیب کلی معاملات سریعتر و کندتر می تواند عملکرد شبکه شما را افزایش دهد.

 

 • مجله

یکی دیگر از عناصر مهم توسعه Hyperledger Sawtooth ، ژورنال است. اما چه فایده ای دارد؟ در حقیقت ، یک ژورنال در واقع به گسترش و حفظ Blockchain برای اعتبارسنج ها کمک می کند.

بنابراین ، این عنصر ارزیابی بلوک های معتبر ، تأیید بلوک های نامزد را کنترل می کند ، مطمئن شوید که آنها دارای سر زنجیره مناسب هستند و همچنین بلوک های جدیدی برای زنجیره ایجاد می کنند.

همچنین ، ژورنال هر دسته و بلوکی را که به اعتبار سنج ها بیاید ، مصرف خواهد کرد. علاوه بر این ، همه دسته ها یا بلوک ها با استفاده از REST API یا پروتکل شایعات وارد می شوند. بنابراین ، وقتی ژورنال بلوک ها یا دسته هایی را بدست می آورد ، آنها را در سراسر اعتبار سنج ها هدایت می کند.

همچنین ، چندین قسمت وجود دارد که نیاز به پردازش ویژه دارند. بنابراین ، برای این منظور ، ژورنال وظایف مربوط به هر معامله را تقسیم کرده و آنها را در خطوط لوله مختلف قرار می دهد.

هنگامی که یک تولید بلوک کامل شد ، برای اعتبار سنجی بیشتر به کنترل کننده Chain می رود. پس از آن ، آنها برای آخرین اعتبار سنجی به BlockPublisher می روند و سپس وارد یک بلوک می شوند. Hyperledger Sawtooth تمام ژورنال ها را ناهمزمان طراحی کرده است تا در صورت لزوم بتوان آنها را به طور موازی پردازش کرد.

بنابراین ، حتی وقتی نرخ ورودی خیلی زیاد است ، BlockPublisher می تواند به راحتی ادعای بلوک کند. علاوه بر این ، انعطاف پذیر است بنابراین می توانید الگوریتم های اجماع بیشتری برای ساده سازی فرآیند اضافه کنید.

 

 • شبکه اعتبار سنج

شبکه Validator یکی دیگر از عناصر توسعه Hyperledger Sawtooth است. در حقیقت ، لایه شبکه وظیفه اطمینان از برقراری ارتباط در اعتبار سنج ها را بر عهده دارد. همچنین شامل کشف همکار ، اتصال و مدیریت پیام است.

در هنگام راه اندازی ، اعتبار سنج ها شروع به گوش دادن به یک رابط مشخص و سایر درگاه ها برای هر نوع اتصال ورودی می کنند. بعلاوه ، وقتی اتصال برقرار شد ، اعتبارسنجها می توانند مطابق قاعده پروتکل شایعات پیام تبادل کنند.

هدف اصلی شبکه این است که لایه شبکه را تا حد ممکن خود پایدار نگه دارد. در واقع ، لایه شبکه هیچ اطلاعاتی در مورد پیام های لایه برنامه یا داده های مربوط به لایه برنامه دریافت نمی کند. بنابراین ، میزان بار در لایه شبکه نسبتاً کاهش می یابد و اتصال همکار سریع است.

 

ایالت ها

طبق اسناد ، آنها سه نوع حالت بین اعتبارسنج ها دارند. اینها هستند –

 • متصل: در اینجا ، به هر نوع اتصال پیش نیاز برای همسان سازی نیاز است.
 • بی ارتباط است
 • Peered: در اینجا ، یک شکل دو طرفه از اتصال اتفاق می افتد ، و آنها می توانند از آن برای پخش پیام ها استفاده کنند.

 

کشف همسالان

در واقع ، همسان سازی دو طرفه از همسایه همسایه به همسایه همسایه منجر به اتصال مناسب بین گره ها می شود. و در 99٪ از اوقات ، آنها موفق هستند. به هر حال ، یک گره برای انتخاب هر گره همتا برای برقراری اولین اتصال آزاد است. اما در هر صورت ، آنها باید همسایه باشند.

 

 • الزامات مجوز

الزامات مجوز لیستی گسترده از قابلیت ها ، الزامات و سایر داستان های مربوط به کاربر است که به تشکیل لیست های مجاز کمک می کند.

این آخرین عنصر توسعه Hyperledger Sawtooth است. به هر حال ، برخی از گروه های مجاز در اسناد آنها وجود دارد ، و اینها هستند –

مجوز تأیید اعتبار: در این یکی ، کنترل می کند که کدام گره ها برای اتصال به گره های اعتبارسنج دسترسی پیدا کنند.

مجوز کلید تراکتور: در این مورد ، گره ها بر اساس اینکه چه کسی دسته ها و معاملات کلیدهای امضا را کنترل می کند ، از امتیاز برخوردار می شوند.

 

هر دوی اینها بعداً به قابلیت های خاصی تقسیم می شوند. و برای هر یک شرح مختصری از آنچه مورد نیاز است و کدام گره ها می توانند آن را انجام دهند وجود دارد. اما شما فکر می کنید که چرا نیازی به داستان های کاربر وجود دارد?

خوب ، در داخل یک شرکت سازمانی ، هر کارمند وظایف کاری مختلفی دارد. و بدون عنوان خاص هیچ کس نمی داند کدام کارمند چه کاری انجام می دهد. در شبکه نیز به نوعی مشابه است.

هر گره درون سیستم وظایف خاصی را برای انجام دارد و به همین دلیل آنها نیز نیاز به مجوز خاص دارند.

 

سناریوهای شبکه اعتبارسنج

چند مدل سناریوی خاص برای کمک به شما در انتخاب نیاز کامل شبکه وجود دارد. بیایید ببینیم آنها چه هستند –

شبکه عمومی

برای یک شبکه عمومی ، همه اشکال اتصال در کانال مجاز است. و هر شخص می تواند معاملات و دسته های مختلف را امضا کند.

برای اطمینان از اینکه Sawtooth عمومی قادر به خاموش شدن است ، از قبل به یک سیستم تشویقی نیاز دارید. این اطمینان می دهد که هیچ نگرانی امنیتی در شبکه عمومی وجود ندارد.

 

شبکه خصوصی

برای یک شبکه خصوصی ، فقط اعتبار سنج های از پیش تعریف شده می توانند وارد کانال شبکه اعتبار سنج شوند. بیشتر از این ، هیچ کس غیر از اعتبارسنجان نمی تواند در اجماع شرکت کند.

مجدداً ، اگر مشتری فقط اجازه درخواست معاملات را داشته باشد ، اعتبارسنج درخواست را می پذیرد. در غیر این صورت ، اعتبارسنج درخواست مشتری را رد می کند و معامله نامعتبر است.

 

شبکه کنسرسیوم

با نوع کنسرسیوم محیط ، فقط چند اعتبار سنج خاص وجود دارد که می توانند به شبکه بپیوندند و از ویژگی تراکنش استفاده کنند. با این حال ، هر مشتری می تواند یک معامله را ارائه دهد ، و معتبران مجبور هستند که آنها را قبول کنند اگر معتبر باشند.

 

فصل چهارم: اره اره Hyperledger با ارائه برنامه های نمایشی زنده

در حال حاضر ، چند برنامه آزمایشی زنده از توسعه دهندگان Sawtooth وجود دارد که شما می توانید آنها را امتحان کنید. من اینجا بیشتر درباره آنها صحبت خواهم کرد بیایید ببینیم در این برنامه ها چه چیزی می توانید دریافت کنید.

 

زنجیره تامین

با پایگاه داده Hyperledger Sawtooth ، می توانید برنامه آزمایشی زنده زنجیره تامین آنها را امتحان کنید. نه تنها با ایجاد تحول در زنجیره تأمین ، بازدم ایجاد می کند بلکه باعث صرفه جویی در وقت زیادی نیز می شود. به هر حال ، در حال حاضر آنها به عنوان یک مدل ردیابی غذاهای دریایی را ارائه می دهند.

در واقع ، برای این منظور ، آنها با کمک پایگاه داده Hyperledger Sawtooth پاسخگویی و ردیابی را به ارمغان می آورند.

 

رویکرد مدرن به زنجیره تأمین چیست?

این پلتفرم برای ادغام دنیای فیزیکی و دیجیتال تحت همان شبکه از رویکردی مدرن استفاده می کند. علاوه بر این ، شما سفر کلی غذاهای دریایی را از لحظه قرار گرفتن در سفره خواهید داشت.

برای این نسخه ی نمایشی زنده ، آنها سنسورهای اینترنت اشیا را به شما کمک می کنند تا همه غذاها را پس از صید ردیابی کنید. بیشتر ، با کمک سنسورهای اینترنت اشیا می توانید به راحتی حرکت ، رطوبت ، دما ، شیب و شوک را در زمان واقعی بررسی کنید.

همچنین ، این امر به شما کمک می کند تا هر زمان توافق مالکیت و مالکیت به همراه موقعیت جغرافیایی آنها را حل کنید. بهترین قسمت این است که شما می توانید همه چیز را از خود سیستم عامل ببینید.

در واقع ، چون همه چیز به سیستم دفتر تغییرناپذیر وارد می شود ، خریدار می تواند به راحتی به داده ها اعتماد کند. بنابراین ، خریدار نهایی می تواند از پایگاه داده Hyperledger Sawtooth به عنوان مدرک مورد نیاز قبل از خرید محصول استفاده کند.

 

چرا باید این نسخه ی نمایشی زنده را معرفی کنیم?

خوب ، در واقع ، مشکل در مورد زنجیره تامین بسیار زیاد است. موارد خاصی وجود دارد که در حال حاضر زنجیره تأمین با آنها درگیر است. اینها هستند –

 • ثبت دستی دستی باعث ایجاد خطا می شود ، بنابراین دشوار است که بدانید چه چیزی واقعی است و چه چیزی نادرست.
 • با بررسی در زمان واقعی ، هیچ راهی برای دانستن اینکه غذا در دمای مناسب ذخیره شده است وجود ندارد. و در مدیریت بزرگ زنجیره تأمین ، مدیریت آن دشوار می شود.
 • به دلیل از دست دادن مقررات و سیستم ردیابی مناسب ، محصولات غیرقانونی زیادی در زنجیره تأمین وجود دارد.
 • دامنه فعالیت های کلاهبرداری در بین کارمندان نیز وجود دارد.
 • بیشتر محصولات هنگام کیفیت زنجیره تأمین فاقد کیفیت و امنیت هستند.
 • این سیستم پایداری را ترویج نمی کند بلکه منابع زیادی را هدر می دهد.
 • همچنین ، عدم اعتماد مصرف کننده و اقدام فروشنده به ارزش برند بسیاری از شرکت ها آسیب می رساند.

 

Hyperledger Sawtooth مثالی: چگونه کار می کند?

 • در ابتدا ماهیگیر غذاهای دریایی را می گیرد و سپس آنها را با حسگرهای اینترنت اشیا برچسب می زند.
 • در مرحله بعد ، همه سنسورها شروع به انتقال اطلاعات به شبکه با مکان غذاهای دریایی می کنند.
 • این از طریق کانال های توزیع بسیاری است و سیستم عامل هر یک از سایت ها را ردیابی می کند.
 • قبل از اینکه خریدار غذاهای دریایی را خریداری کند ، می تواند از سیستم عامل برای بررسی منشا ماهی استفاده کند.

 

آیا هیچ مزیتی وجود دارد?

 • شفافیت شدید در کل روند زنجیره تامین وجود دارد
 • فرآیند خودکار باعث صرفه جویی در هزینه ها و زمان زیادی می شود
 • از شر اشتباهات ساخته شده توسط انسان خلاص می شود و اطلاعات صحیحی را ایجاد می کند
 • با تامین کنندگان بهتر ارتباط برقرار می کند و اعتماد مشتری را ارتقا می بخشد.

 

موارد دیگر بجز زنجیره تأمین غذا

خوب ، زنجیره تأمین غذا فقط یک نسخه ی نمایشی است. به راحتی می توانید راه حل مورد نظر را با زنجیره تامین خاص خود سفارشی کنید. در واقع ، مهم نیست که چه سفارشی سازی انجام می دهید ، باز هم همان مزایا را ارائه می دهد.

 

تسویه حساب دارایی

مورد بعدی برنامه پایگاه داده Asset Settlement demo live Hyperledger Sawtooth است. با کمک پایگاه داده Hyperledger Sawtooth می توانید تسویه حساب کارایی و ایمن را انجام دهید. در واقع ، می تواند راهی عالی برای موسسات مالی باشد تا امور را به دست خود بگیرند.

همچنین ، این امکان را به کنترل کاربر می دهد که هرگز نداشته اند. بنابراین ، برای اطمینان از ساده بودن روند انتقال اوراق قرضه ، این پلتفرم رابط کاربری ارائه می دهد. با کمک رابط کاربری و خانواده معاملات ویژه ایجاد شده ، می توانید به راحتی اوراق قرضه را انتقال و ردیابی کنید.

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید هر نوع اوراق قرضه را فقط در شبکه بفروشید ، خریداری کنید ، ایجاد کنید یا حتی تسویه حساب کنید. حتی اگر آنها فقط یک خانواده معامله را برای صدور اوراق قرضه و تسویه حساب آنها سفارشی کردند ، شما می توانید آنها را برای چندین طیف سفارشی کنید. بنابراین ، سرمایه گذاری مالی یکبار برای همیشه غیرمتمرکز خواهد شد.

 

چرا باید این نسخه ی نمایشی زنده را معرفی کنیم?

خوب ، در واقع ، مشکل تسویه حساب دارایی بسیار زیاد است. در حال حاضر مسائل خاصی وجود دارد که تسویه دارایی با آنها سرو کار دارد. اینها هستند –

 • هر موسسه روشهای مختلفی برای ثبت سوابق دارد. به همین دلیل تسویه اوراق در داخل دو موسسه دشوار می شود. در حقیقت ، این فرآیند گران تر و اتلاف منابع است.
 • روش معمول می تواند به راحتی داده های مربوط به مالکیت اوراق قرضه را بشکند ، و گاهی اوقات ناقص است.
 • با توجه به راه حل متمرکز مدیریت داده ها ، اکثر پیشنهادات در انحصار شماست.
 • در واقع ، این تنها نقطه شکست بیشتری دارد.
 • هر کسی می تواند داده ها را تغییر دهد زیرا هیچ نیروی امنیتی در کار نیست.

 

 Hyperledger Sawtooth مثالی: چگونه کار می کند?

 • اول از همه ، سیستم عامل یک شرکت کننده ایجاد می کند.
 • ثانیا ، آنها یک پیوند ایجاد می کنند.
 • پس از آن ، آنها می توانند قیمت گذاری کنند.
 • در مرحله بعدی ، آنها بسته به نیاز آزاد و تسویه حساب می کنند.
 • سرانجام ، آنها می توانند نمونه کارها را قبل از خرید یا فروش مشاهده کنند.

 

آیا هیچ مزیتی وجود دارد?

 • از سازگاری داده ها در بین همه موسسه مالی اطمینان حاصل می کند
 • اطلاعات مالکیت تاریخی دقیق ، سفارش یافته ، تغییرناپذیر و جامع را ارائه می دهد
 • پیکربندی سخت افزار را فراهم می کند و داده های حساس را ایمن می کند
 • از انحصار خلاص می شود و اعتماد را تضمین می کند

 

به غیر از استفاده از این نسخه ی نمایشی برای تسویه حساب دارایی ، شما می توانید برای سایر فعالیت های مالی یک چاه را سفارشی و استفاده کنید.

 

تبادل دارایی دیجیتال

یکی دیگر از برنامه های کاربردی آزمایشی زنده پایگاه داده Hyperledger Sawtooth ، Digital Asset Exchange است. اکنون با محبوبیت دارایی های دیجیتال در جهان ، باید راهی برای صدور دارایی های دیجیتال ایمن وجود داشته باشد.

با این حال ، با کمک پایگاه داده Hyperledger Sawtooth به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. مدیریت دارایی دیجیتالی خود نمی تواند آسان تر از این باشد. در واقع ، این امر به پیمایش در بازارهای مختلف و ایجاد دارایی های بیشتر با استفاده از سیستم عامل کمک می کند.

 

چرا باید این نسخه ی نمایشی زنده را معرفی کنیم?

خوب ، در واقعیت ، مشکل تبادل دارایی دیجیتال بسیار زیاد است. موضوعات خاصی وجود دارد که بورس دارایی دیجیتال در حال حاضر با آنها سر و کار دارد. اینها هستند –

 • اکوسیستم کاملاً پراکنده است ، به همین دلیل مدیریت و توزیع آنها یک سردرد بزرگ است.
 • مواردی به عنوان کنترل بازار ثانویه وجود ندارد. و به همین دلیل تأیید تقلبی بودن یا اصل بودن آنها بسیار دشوار است.
 • در واقع ، روند ثبت سوابق فروشندگان در بین فروشندگان مختلف بسیار ناسازگار است.
 • مدیریت متمرکز سیستم بسیار مغرضانه است و باعث تعارض می شود.

 

Hyperledger Sawtooth مثالی: چگونه کار می کند?

 • اول از همه ، کاربر از پلت فرم برای ایجاد دارایی های دیجیتال استفاده می کند.
 • ثانیا ، او پیشنهادی در مورد دارایی های دیجیتال ایجاد می کند.
 • پس از آن هر خریدار می تواند مطابق با دارایی پیشنهاد را بپذیرد.
 • پس از توافق متقابل ، سپس خریدار می تواند دارایی را بفروشد و آن را به حساب منتقل کند.

 

آیا هیچ مزیتی وجود دارد?

 • داده های سازگار را در بین تمام فروشندگان ارائه می دهد
 • فضای ذخیره سازی تغییرناپذیری را فراهم می کند که اعتماد و امنیت را امکان پذیر می کند
 • سایر قراردادهای هوشمند انتقال آسان دارایی های دیجیتالی را بدون هیچ مشکلی تضمین می کنند

 

به هر حال ، غیر از استفاده از این نسخه ی نمایشی زنده برای تبادل دارایی دیجیتال ، می توانید سناریوهای دیگری را در دنیای واقعی ارائه دهید.

 

فصل 5: اره دندانه دار هایپرلجر در محل کار

تی موبایل

بیایید با مثال Hyperledger Sawtooth شروع کنیم. در حقیقت ، T-Mobile از Hyperledger Sawtooth Lake برای راه حل خود استفاده می کند. در حال حاضر ، آنها تمایل دارند از آن برای راه حل مدیریت دسترسی و هویت خود به نام Sawtooth Hyper Directory استفاده کنند.

علاوه بر این ، آن را با اثبات مفهوم اجرا می شود ، و آنها در حال گرفتن پشتیبان فنی از اینتل. با کمک Hyper Directory می توانید به هر مسئله مدیریت هویت رسیدگی کنید. همانطور که می دانید صنعت مدیریت هویت با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند و سرقت هویت کاملاً مشهود است.

به هر حال ، آنها اطمینان یافتند که رابط کاربر کاملاً آسان است و وب پسند است. به غیر از این ، آنها همچنین یک ویژگی قرارداد هوشمند را برای مسائل حسابرسی معرفی می کنند.

 

بانک دولتی هند

نمونه دیگر Hyperledger Sawtooth ، بانک دولتی هند است. بله ، درست خواندید ، بلاکچین به هند هم رسید. ظاهراً ، آنها از Hyperledger Sawtooth Lake برای سیستم عامل کنسرسیوم خود BankChain استفاده می کنند.

در واقع ، بانک دولتی هند این بستر را تأسیس کرد. برای تهیه پشتیبان فناوری ، آنها با Primechain کار می کنند زیرا برای سیستم عامل های کنسرسیوم تخصص دارند. به هر حال ، در حال حاضر آنها بیش از 27 عضو در سیستم عامل خود دارند. به غیر از بانک ها و سایر موسسات مالی هند ، شرکت های خاورمیانه دیگری نیز وجود دارند.

علاوه بر این ، آنها از این بستر برای ویژگی مشتری خود را بشناسند که شامل بودجه ضد تروریسم نیز می شود استفاده می کنند. و پلت فرم Sawtooth کاملاً می تواند از ویژگی آنها پشتیبان تهیه کند.

 

پوکیتدوک

یکی دیگر از نمونه های جالب Hyperledger Sawtooth شرکت PokitDok است. با کمک Hyperledger Sawtooth Lake ، آنها با سرعت سریع در حال کسب و کار هستند. برای تهیه پشتیبان فناوری ، آنها از Intel استفاده می کنند. به هر حال ، بستر کشش مراقبت های بهداشتی آنها DokChain نام دارد.

علاوه بر این ، آنها گام های بسیار بزرگی را برای توسعه قراردادهای مراقبت های بهداشتی هوشمند ارائه می دهند كه بیمارستان ها می توانند بدون هیچ مشكلی از آنها استفاده كنند.

به گفته آنها ، با کمک سیستم عامل می توانند امنیت ، سرعت و قدرت بیشتری را بدست آورند. علاوه بر این ، می تواند ابعاد جدیدی برای پروژه آنها باز کند.

متأسفانه ، مراقبت های بهداشتی Change اخیراً تمام دارایی های پروژه PokiDok را به دست آورد و اکنون آنها در حال پیگیری راه حل هستند.

 

نقطه Blockchain Media

خوب ، یکی دیگر از استفاده های عالی Hyperledger Sawtooth Lake شرکت Dot Blockchain Media است. آنها برای پروژه خود اعلام کردند که قرار است از Hyperledger Sawtooth استفاده کنند. در حقیقت ، صنعت موسیقی با مشکلات زیادی مانند مشکلات کپی رایت و حقوق ناعادلانه روبرو است.

بنابراین ، برای آن ، این شرکت از Sawtooth استفاده می کند و تمام مطالب را به همراه حقوق آنها برای ردیابی صحیح هر فعالیت آنلاین ضبط می کند. با کمک پلت فرم ، آنها به راحتی می توانند شفافیت و وضوح بیشتری را در این صنعت از بین ببرند.

بنابراین ، همه ناشران ، هنرمندان می توانند محتوای خود را در پروژه خود ثبت کنند و برخورد عادلانه ای را که شایسته آن است ، بدست آورند.

علاوه بر این ، اجماع PoET از این بستر برای آن مناسب است.

 

ScanTrust

ScanTrust در واقع یک شرکت SaaS است که از Hyperledger Sawtooth Lake استفاده می کند. در واقع ، آنها محصولات مختلفی را ارائه می دهند که به مشتریان خود کمک می کند تا با کمک شناسایی منحصر به فرد به اینترنت متصل شوند.

علاوه بر این ، آنها همچنین کدهای QR ضد کپی را ارائه می دهند که شفافیت ، اعتماد و ردیابی بیشتری را برای هر سیستم مدیریت زنجیره تامین ایجاد می کنند.

و چه چیزی می تواند بستر خوبی برای آن باشد ، به غیر از Sawtooth ، درست است?

به هر حال ، با استفاده از سیستم عامل ، آنها قابلیت ردیابی برنامه های موجود خود را دارند. این اطمینان حاصل می کند که هیچ کس نمی تواند به هیچ وجه از فناوری خود سو استفاده کند. بسیاری از شرکت ها در حال حاضر از راه حل خود استفاده می کنند و مصرف کنندگان حتی می توانند بر اساس منشأ ، تأمین کنندگان کالا را راهنمایی کنند.

 

رودخانه باد

رودخانه ویند با کمک سیستم عامل Hyperledger Sawtooth Lake پروژه SParts خود را تأمین می کند. در واقع ، آنها از این بستر برای بستر نرم افزاری خود استفاده می كنند كه می تواند هر م componentلفه نرم افزاری را از زمان تولیدكننده دستگاهها و محصولات ردیابی كند..

شما می دانید که همه اجزای منبع باز از کجا ناشی می شوند مانند:

 • اطمینان حاصل کنید که تمام تولیدکنندگان می توانند کلیه مجوزهای نرم افزار را که از منبع آن تهیه شده ایمن کرده و از آن هویت بگیرند.
 • از امنیت بیشتری برای آسیب پذیری های متن باز اطمینان حاصل کنید.
 • شناسایی فن آوری های رمزنگاری را ارائه دهید.
 • برای قضاوت بهتر ، سطح بالاتری از گزارش های منبع باز را با اطلاعات دقیق ارائه دهید.

 

دانشگاه نوادا ، رنو

دانشگاه نوادا ، رنو در واقع از Hyperledger Sawtooth Lake برای وسایل نقلیه مستقل و فناوری زیرساخت های جاده ای خود استفاده می کند. خوب ، در واقع ، وسایل نقلیه خودمختار فقط یک مفهوم آزمایش شده هستند ، اما دانشگاه تمام تلاش خود را برای تحقق آن انجام می دهد.

با کمک راه حل Filament’s Blockchain IoT که از Sawtooth برای تعامل ماشین با زیرساخت ها و تبادل داده استفاده می کند ، می توان امکان پذیر شد.

به غیر از این ، فناوری Filament’s Blocklet برای پشتیبانی از پروژه در خودرو قرار می گیرد. علاوه بر این ، با دفتر تغییر ناپذیر ، وسایل نقلیه می توانند بدون هیچ گونه دستکاری ، اطلاعات صحیح را وارد کنند.

 

کامیون های دایملر

کامیون های دایملر در واقع تحول بزرگی را تجربه می کنند و به سیستم تحرک جدیدی اضافه می کنند. آنها با کمک بستر Sawtooth در حال ایجاد اکوسیستمی از داده های شفاف ، قابل اعتماد و تولید شده هستند.

این پروژه ساده تر و راه حل های بدون راننده را پوشش می دهد. اکوسیستم عظیمی است و شامل بسیاری از تولیدکنندگان ، تأمین کنندگان ، مشاغل انرژی و شرکت های بیمه نیز می شود.

بنابراین ، همانطور که می بینید ، بلاکچین برای تأمین انرژی همه این صنایع مختلف در یک مکان عالی خواهد بود.

به هر حال ، آنها برای پشتیبانی فنی خود از کیت Filament’s Blocklet استفاده می کنند. با استفاده از این کیت ، آنها می توانند وسیله نقلیه را به راحتی به سیستم متصل کنند.

 

پروژه AMCHART

پروژه در واقع یک پرونده الکترونیکی سلامت در سراسر جهان و بسیار امن است. در واقع ، این قطعاً نحوه برخورد مراقبت های بهداشتی با سوابق ارائه دهنده و اطلاعات بیمار را تغییر خواهد داد. بنابراین ، به وضوح امنیت و قابلیت حمل را افزایش می دهد.

به هر حال ، این پروژه از Hyperledger Sawtooth برای پشتیبان گیری از سیستم عامل خود استفاده خواهد کرد. علاوه بر این ، با کمک سیستم عامل ، شما یک سیستم مدیریت کارآمد خواهید گرفت.

اما همراه با Sawtooth ، آنها همچنین از قراردادهای Ethereum Smart برای ساده سازی روند پرداخت صنعت مراقبت های بهداشتی استفاده می کنند. به هر حال ، این یک مثال عالی برای استفاده از Sawtooth است.

 

IntraEdge

یکی دیگر از نمونه های جالب Sawtooth شرکت IntraEdge است. با کمک Hyperledger Sawtooth Lake ، آنها با سرعت سریع نیازهای مطابقت با GDPR را کسب می کنند. برای تهیه پشتیبان فناوری ، آنها از Intel استفاده می کنند. به هر حال ، راه حل خرده فروشی آنها مطمئناً به تغییر روشهای معمول بازار کمک خواهد کرد.

به غیر از این ، آنها همچنین یک ویژگی قرارداد هوشمند را برای مسائل حسابرسی معرفی می کنند. با اتصال مصرف کنندگان با خرده فروشان ، آنها می توانند روند خرده فروشی را بدون هیچ مشکلی ساده کنند.

به گفته آنها ، با کمک سیستم عامل می توانند امنیت ، سرعت و قدرت بیشتری را بدست آورند. علاوه بر این ، می تواند ابعاد جدیدی برای پروژه آنها باز کند.

بنابراین ، این فقط آغاز یک تغییر متنوع تر خواهد بود.

 

راه حل وانیگ

راه حل وانیگ پروژه خود را با کمک سیستم عامل Hyperledger Sawtooth Lake تأمین می کند. در واقع ، آنها از این بستر برای زنجیره تامین و راه حل تجارت الکترونیکی خود استفاده می کنند که می تواند از زمان تولید کننده دستگاه ها و محصولات ، هر جز component را ردیابی کند..

پروژه تجارت الکترونیکی همچنین دارای ویژگی ممیزی برای اطمینان از معتبر بودن محصول است.

با دانستن اینکه همه محصولات از کجا می آیند ، مزایای زیادی کسب خواهید کرد مانند –

 • اطمینان حاصل کنید که همه تولید کنندگان می توانند کلیه محصولات را از منبع خود ایمن و هویت بخشند.
 • از امنیت بیشتر آسیب پذیری ها اطمینان حاصل کنید.
 • برای هر مورد شناسایی کنید.
 • از مسائل تقلبی خلاص شوید.

 

ماشین مزرعه

Farmobile در واقع یک شرکت متفاوت است که از مثال Hyperledger Sawtooth استفاده می کند. در واقع ، آنها ایجاد ROI را برای کشاورزان ارائه می دهند. با پلت فرم منحصر به فرد تبادل داده های کشاورزی خود ، بدیهی است که آنها امنیت امن تری را ارائه می دهند.

علاوه بر این ، آنها FARMOBILE DataStore℠ را ارائه می دهند که شفافیت ، اعتماد و قابلیت ردیابی بیشتری را به ارمغان می آورد. با کمک پورتال خریدار تعاملی آنها ، می توانید به راحتی هر زمینی را که می خواهید برای کشاورزی خریداری کنید ، انتخاب کنید.

در حال حاضر ، بیش از 1،000،000 + هکتار زمین در دسترس شماست تا بتوانید دست به کار شوید. یکی دیگر از ویژگی های عالی این است که شما می توانید در حالی که زمین خود را می فروشید ناشناس بمانید.

 

فصل 6: دوره اره Hyperledger: آموزش و آموزش

آموزش اره دندان Hyperledger

خوب ، برای Hyperledger Sawtooth آموزش شما از شرکت پشتیبانی زیادی می کنید. به گفته آنها ، آنها می خواهند مهارت های پیشرفته ای را برای توسعه دهندگان بلاکچین در سراسر جهان ارائه دهند. بنابراین ، با آموزش Hyperledger Sawtooth ، شما امکانات کامل تمرین عملی را دریافت می کنید.

به غیر از این ، شما همچنین می توانید یک گواهی حرفه ای در آموزش Hyperledger Sawtooth دریافت کنید. و اگر شما در حال کار بر روی یک پروژه blockchain مبتنی بر Sawtooth هستید ، آنها همچنین آموزش و منابع منبع باز را تقویت می کنند.

به هر حال ، برای آموزش Hyperledger Sawtooth ، آنها در واقع کمک حرفه ای از بنیاد لینوکس را ارائه می دهند. بنابراین ، برای توسعه دهندگانی که می خواهند بهترین آموزش را داشته باشند ، مطمئناً می توانند آن را از اینجا دریافت کنند.

نکته جالب دیگر اینکه در ابتدا ، آنها فقط دو دوره مختلف را برای شروع ارائه می دهند. اینها هستند –

بلاکچین: درک کاربردها و پیامدهای آن

در این مورد ، شما خواهید آموخت که بلاکچین در واقع چیست و چگونه واقعاً می تواند روش های معمول دنیا را متحول کند. در حقیقت ، شما ارزیابی خواهید کرد که چگونه مورد استفاده متفاوت بر سیستم عامل تأثیر می گذارد و اینکه یک شرکت یا تجارت دیگر می تواند از این سیستم عامل استفاده کند. به هر حال ثبت نام در این دوره رایگان است.

 

مقدمه ای بر Hyperledger Blockchain Technologies

این یک آغازگر برای هر پروژه هایپرلجر است. بنابراین ، با استفاده از این دوره ، خواهید آموخت که بلاک چین Hyperledger چگونه کار می کند و چگونه می توانید آن را توسعه یا سفارشی کنید.

 

گواهینامه ها

با مشارکت با بنیاد Linux ، آنها پس از پایان دوره آموزش Hyperledger Sawtooth خود ، یک گواهینامه حرفه ای ارائه می دهند. در حال حاضر ، شما یک مدیر معتبر Hyperledger Sawtooth (CHSA) خواهید بود.

در آموزش Hyperledger Sawtooth ، شما می آموزید که چگونه سیستم عامل را به طور موثر بسازید. همچنین چندین آموزش Hyperledger Sawtooth درباره استقرار تجاری خواهید دید. این شامل پیکربندی ، نصب ، مدیریت و سایر جلسات عیب یابی است.

 

آموزش Sawtooth هایپرلجر

خوب ، یک خبر خوب دیگر برای شما Hyperledger Sawtooth است آموزش. پلت فرم Blockchain سازمانی Hyperledger قطعاً شما را به این دلیل سرگرم خواهد کرد. در اسناد خود ، آنها انواع مختلفی از آموزش را ارائه می دهند.

اساساً ، آنها آموزش Hyperledger Sawtooth را برای تنظیم سناریوهای توسعه مجازی برای دفترهای توزیع شده VirtualBox و Vagrant ارائه می دهند. بنابراین ، در پایان آموزش Hyperledger Sawtooth ، شما یک شبکه اعتبار سنج را اجرا خواهید کرد و می دانید دقیقاً چه نقشی دارید.

علاوه بر این ، شما می توانید هر نوع دستور را در آموزش Hyperledger Sawtooth با استفاده از Git Bash در ویندوز ، Terminal.app در macOS و غیره اجرا کنید..

 

ابزارهای آموزشی Hyperledger Sawtooth

اما برای آموزش ها به چند ابزار نیاز دارید. اینها هستند –

 • VirtualBox (5.0.10 r104061 یا بالاتر)
 • ولگرد (1.9.0 یا بالاتر)

برای Windows ، شما نیاز دارید –

 • Git برای ویندوز

 

به غیر از این موارد ، شما می توانید به تعداد زیادی از مطالب مانند وبینارها ، سخنرانی ها در آموزش Hyperledger Sawtooth دسترسی پیدا کنید. در واقع ، شما می توانید این مواد را از گروه کاری آنها که برای یادگیری توسعه مواد است ، تهیه کنید.

بدیهی است که همه مطالب به طور مداوم به روز می شوند.

علاوه بر این ، شما به تعداد زیادی فیلم و سایر موارد برای کمک به شما در منحنی یادگیری دسترسی خواهید داشت. این فیلم ها واقعاً مفید هستند و هر مرحله را به صورت مرحله به مرحله به شما نشان می دهند.

بنابراین ، با کمک این فیلم ها می توانید به راحتی نحوه کار سیستم را بیاموزید.

 

فصل هفتم: نتیجه گیری از اندیشه ها

Hyperledger Sawtooth به طور قطع فرصت های جدید زیادی را برای صنایع بلاکچین فراهم می کند. علاوه بر این ، با کمک این سیستم عامل ، هر سازمانی می تواند به سرعت سیستم عامل بلاکچین خود را شروع کند.

با وجود شرکتهای زیادی که از این پلتفرم استفاده می کنند ، قطعاً یک پروژه مثمر ثمر است. با روشنایی سریع و تنظیمات سفارشی ، در یک سطح کاملا متفاوت است. همچنین ، در میان تمام پروژه های فعال Hyperledger ، این یکی PoET را ارائه می دهد ، که یک الگوریتم اجماع قوی است.

بنابراین ، بسیار سریعتر از سیستم عامل های دیگر است. به هر حال ، امیدوارم تاکنون ، شما همه چیز را در مورد Hyperledger Sawtooth بدانید. از آنجا که اکنون یک ستاره در حال ظهور در بازار است ، قطعاً باید یک ضربه به آن بزنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector