Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

آموزش Hyperledger: راهنمای نهایی

پروژه های بلاکچین سازمانی روز به روز محبوب تر می شوند. در نتیجه ، شرکتهای بیشتری علاقه مند به یادگیری بلاکچینهای سازمانی هستند. در حقیقت ، هایپرلجر یکی از محبوب ترین سیستم عامل های بلاکچین سازمانی در بازار است. در نتیجه ، بسیاری از شما برای شروع به دنبال آموزش Hyperledger هستید.

متأسفانه ، اینترنت پر از اطلاعات و اطلاعات نادرست است که عمق آن را نمی دهد. بنابراین ، یافتن منبع جامع برای آموزش Hyperledger بسیار دشوار می شود. به همین دلیل من آموزش Hyperledger بسته بندی شده را برای شما آورده ام تا به شما در درک نحوه کارکرد فناوری کمک کند.

بنابراین ، بیایید شروع کنیم.

Contents

آموزش Hyperledger: هایپرلجر چیست?

بنیاد لینوکس ابتدا با مفهوم Hyperledger مطرح شد. این یک پروژه چتر و همچنین منبع باز است. بیشتر از این ، شما با انبوهی از ابزارها و چارچوب های رایگان برای آزمایش همراه هستید. اساساً ، این ابزارها ، کتابخانه ها برای شرکت ها و توسعه دهندگان ساخته شده اند تا به آنها کمک کنند تا یک راه حل جدید برای بلاکچین ایجاد کنند.

همچنین ، شما به یک جامعه بسیار بزرگ دسترسی پیدا می کنید که به شما در زمینه توسعه فن آوری های جدید انقلابی کمک می کند. به هر حال Hyperledger در سال 2015 به وجود آمد و با 15 پروژه جدید تحت آن راهی طولانی را طی کرد.

با این حال ، در حال حاضر فقط 4 پروژه فعال هستند. اگر می خواهید در مورد این موارد بیاموزید ، باید از آموزش Hyperledger استفاده کنید. بیایید اصول این پلت فرم را در این راهنمای آموزشی Hyperledger بررسی کنیم.

آموزش hyperledger

چرا بنیاد لینوکس این پروژه را ایجاد کرد؟?

حتماً از خود می پرسید که چرا بنیاد لینوکس واقعا این مفهوم را ارائه داده است ، چه نیازی به آن بود؟ خوب ، فناوری بلاکچین در سال 2008 از بیت کوین آمد. با این حال ، تا بعداً هیچ کششی پیدا نکرد.

حتی اگر آن زمان تنها یک فناوری مبتنی بر ارزهای رمزپایه بود ، خیلی زود ، بسیاری از آنها علاقه مند به فناوری زیرین بودند – بلاکچین.

با این حال ، تاکنون هیچ ادغام قابل قبولی از فناوری در هیچ راه حل موجود وجود نداشته است. بنابراین ، شرکت ها شروع به تعجب کردند که چگونه می توانند سریعتر به نوآوری برسند.


بنابراین ، آنها شروع به کار با هم و شروع به کار بر روی پروژه ها کردند ، و از این طریق می توانند زمان زیادی را صرفه جویی کنند و خیلی سریعتر به یک راه حل عملی برسند.

در آموزش برنامه نویسی Hyperledger ، شما می دانید که چگونه بنیاد لینوکس گام برداشت و با همکاری سایر شرکت ها پروژه را برای ساده سازی محبوبیت بلاکچین و تغییر جهان شکل داد. بنابراین ، شرکت ها شروع به توسعه راه حل هایی کردند که سایر مشاغل می توانند از آن استفاده کنند و این مدل را برای تجارت بپذیرند.

و چرا آنها نمی کنند؟ Blockchain در مقایسه با مدلهای متمرکز قدیمی دارای مزایای زیادی است. استاندارد غیرمتمرکز به معنای عدم اختلاف و سو mis استفاده از قدرت خواهد بود. بیشتر ، همه چیز شفاف خواهد بود.

به هر حال ، آنها بیش از 250 سازمان تاکنون با هم کار می کنند ، و اخیراً آنها با یک کنسرسیوم دیگر Enterprise Ethereum Alliance همکاری کردند تا نوع دیگری از فن آوری را شامل شوند.

چرا متن باز?

منظور من این است که آنها می توانستند کل پروژه یا سایر پروژه های تحت آن را تجاری کنند و بالای آن درآمد زیادی کسب کنند. اما آنها کدهای هر یک از پروژه های خود را به یک اموال عمومی تبدیل کردند. اما چرا؟ اساساً ، زیرا فناوری های انحصاری در واقع از تمام مزایای همراه با یک سیستم عامل منبع باز برخوردار نیستند.

در بسیاری از موارد ، اگر کسی بخواهد در کد کد خود تغییراتی ایجاد کند ، فروشندگان سیستم را قفل می کنند. بیشتر از این ، آنها حتی به عنوان هزینه نیز هستند و گاهی اوقات این امر می تواند افراد را از استفاده از آن منصرف کند.

از طرف دیگر ، فناوری های منبع باز باز هستند و توسعه دهندگان می توانند در آن تغییراتی ایجاد کنند. بنابراین ، توسعه یا افزودن هر ویژگی جدید بسیار سریعتر است. علاوه بر این ، زمینه نوآوری های جدید را نیز فراهم می کند.

بنابراین ، ساختن آن به عنوان یک پروژه منبع باز بسیار منطقی است زیرا هدف اصلی این است که بلاکچین برای همه قابل دسترسی باشد.

همچنین ، این یک روش محبوب و همچنین قابل اعتماد است. بنابراین ، در نتیجه ، سیستم عامل های منبع باز در معرض دید بیشتری قرار خواهند گرفت.

بیایید معماری آنها را در آموزش Hyperledger برای راهنمای مبتدی بررسی کنیم.

آموزش Hyperledger برای Beginner’s: The Architecture

طراحی مدولار

تمام پروژه های تحت Hyperledger با طراحی مدولار ارائه می شوند. اصولاً ، طراحی مدولار اطمینان می دهد که همه چارچوب ها از هر لحاظ قابل توسعه هستند. به هر حال ، آنها معمولاً از استانداردهای مشترکی در بلوک های ساختمانی استفاده می کنند که متناسب با هر نوع سناریویی است.

بیشتر ، ساختار مدولار به آموزش توسعه دهنده Hyperledger کمک می کند زیرا آنها می توانند بدون تأثیر بر سایر کدها ، آن را آزمایش کنند..

این یک استراتژی عالی در ساخت دفترهای توزیع شده است زیرا می توانید از هر مدل دیگری که قبلاً ساخته شده استفاده مجدد کنید. اساساً ، این ماژول ها دارای ذخیره دفتر ، اجماع ، قراردادهای هوشمند ، رمزنگاری ، خط مشی و ارتباطات هستند.

اجازه دهید مورد بعدی را در این آموزش Hyperledger برای راهنمای مبتدی بررسی کنیم.

بستر بسیار امن

این یکی از فاکتورهای مهم هر نوع سیستم عامل بلاکچین است. در بسیاری از موارد ، شرکت ها با سطح بالایی از اطلاعات حساس سروکار دارند. و این اطلاعات به یقین به سطح بالایی از امنیت نیاز دارند.

اما هنگامی که با تعداد زیادی جریان داده و پایگاه کد روبرو هستید ، حفظ امنیت کامل دشوار خواهد بود. بنابراین ، Hyperledger با استفاده از تغییرناپذیری و غیرمتمرکز بودن بلاکچین ، شکل جدیدی از امنیت را معرفی می کند.

بر اساس ، آموزش توسعه دهنده هایپرلجر ، تمام پروژه های آنها برای پی بردن به هرگونه خلأ در سیستم ، آزمایشات شدیدی را پشت سر می گذارند. بنابراین ، این اطمینان را می دهد که هیچ هکری نمی تواند به شبکه دسترسی پیدا کند و داده های شما را دستکاری کند.

بیشتر از این ، طبق آموزش توسعه دهندگان Hyperledger ، آنها همچنین دارای لایه های امنیتی بیشتری هستند که به شما کمک می کند قدرت را مهار کنید.

خبر خوب دیگر این است که تمام پایگاه های کد آنها به طور منظم از طریق حسابرسی مرتب می شوند تا مغایرت هایی را در آنها مشاهده کنند. اگر آنها موفق به یافتن مواردی شوند ، بلافاصله حل می شود.

اجازه دهید مورد بعدی را در این آموزش Hyperledger برای راهنمای مبتدی بررسی کنیم.

قابل همکاری

فناوری بلاکچین برای ورود به هر جنبه از زندگی ما نیاز به همکاری دارد. با این حال ، بدون قابلیت همکاری ، هیچ فرصتی برای کار کردن وجود ندارد. بنابراین ، هنگامی که چندین شبکه می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و داده ها را تبادل کنند ، همه آنها می توانند کارآمدتر کار کنند.

بنابراین ، هایپرلجر می خواهد برای ایجاد قابلیت حمل همه برنامه ها و سایر قراردادها برای هر نوع دستگاه ، قابلیت همکاری ایجاد کند. بیشتر ، همه صنایع ما را در یک مرکز که همه چیز به هم متصل است متصل می کند.

با استفاده از جریان داده های بهم پیوسته ، کارایی سر به فلک می کشد ، و همچنین باعث صرفه جویی در وقت زیادی می شود.

ارز رمزنگاری-اگنوستیک

بهترین قسمت در مورد این سیستم عامل این است که هیچ نوع ارز رمزنگاری شده برای کمک به اجرای سیستم ندارد. اساساً ، در سیستم عامل های دیگر ، شما نوعی رمز یا رمز ارز را مشاهده می کنید که آنها برای استفاده از توابع خاص شبکه استفاده می کنند.

اما در هایپرلجر نیست. در حقیقت ، تمام پروژه های تحت آن ارزهای رمزپایه-اگنوستیک هستند. اما چرا ، هر چند؟ خوب ، زیرا هایپرلجر به فن آوری اصلی اعتقاد دارد و نمی خواهد ارزهای رمزپایه ای را در این سیستم عامل اداره کند.

با این حال ، از آنجا که بسیاری از شرکت ها ممکن است به یک شکل دیجیتالی پول نیاز داشته باشند ، به شما این امکان را می دهد که رمز خود را در سیستم عامل صادر کنید.

پشتیبانی پیشرفته API

طبق ، آموزش توسعه دهندگان Hyperledger ، تمام پروژه های آنها شامل پشتیبانی از سطح بالا API است. علاوه بر این ، هر API از راه حل های خود بهترین بهترین ویژگی ها را ارائه می دهد و همه آنها می توانند قابلیت همکاری را کنترل کنند.

به هر حال ، API های Hyperledger به شما کمک می کند از طریق هر برنامه و شبکه مشتری خارجی با شبکه اصلی آنها ارتباط برقرار کنید.

مهمتر از همه ، این به همه دفترهای توزیع شده کمک می کند تا به درستی شکوفا شوند و توانایی اداره بسیاری از موارد استفاده دیگر را داشته باشند.

آموزش Hyperledger: چهار پروژه برای بررسی

از آنجا که هایپرلجر در حال حاضر فقط چهار پروژه فعال دارد ، برای استفاده از آنها باید در مورد آنها بدانید. بنابراین ، من یکی یکی به شما آموزش می دهم. بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

پارچه هایپرلجر

Hyperledger Fabric یک شبکه دفتر توزیع شده مدولار است که توسعه دهندگان را با بالاترین کیفیت کاربرد ارائه می دهد. بهترین قسمت این است که با کمک Hyperledger ، انعطاف پذیری ، مقیاس پذیری ، رازداری و انعطاف پذیری خواهید داشت.

به هر حال ، شرکت شما هر صنعتی باشد یا در کدام صنعت کار کنید ، مطمئناً Fabric می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

در حقیقت ، معماری Fabric از زبان برنامه نویسی عمومی استفاده می کند ، و این باعث می شود این پلتفرم کاملاً از هر نشانه محلی خالی باشد.

از آنجا که پارچه محبوب ترین یکی از سایر پروژه های فعال هایپرلجر است ، جامعه متنوعی را برای کمک به شما ارائه می دهد.

مدولار بودن

هر عنصر در پارچه هایپرلجر مدولار است. بنابراین ، اگر یک اجماع قابل قبول یا سیستم مدیریت هویت داشته باشید ، می توانید آن را به راحتی به یک مورد استفاده از شرکت تبدیل کنید.

اساساً ، این پلت فرم شامل ماژول های زیر است –

 • خدمات سفارش: به گره ها امکان سفارش تراکنش را می دهد و سپس سیستم آنها را به گره های دیگر منتقل می کند. همچنین ، این ماژول قابل اتصال است.
 • ارائه دهندگان خدمات عضویت: این گزینه به شما امکان ایجاد هویت رمزنگاری برای اعضای موجود در سیستم عامل را می دهد. همچنین ، این ماژول قابل اتصال است.
 • خدمات شایعات همتا به همتا: این اختیاری است ، اما به توزیع خروجی هر بلوک در میان سایر گره ها کمک می کند.
 • قراردادهای هوشمند: در واقع ، این گزینه به شما امکان می دهد قراردادهای هوشمند را در یک محیط محدود اجرا کنید.

عملکرد قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند در Hyperledger Fabric را chaincode می نامند. علاوه بر این ، این منطق تجاری است و کمی متفاوت از قراردادهای معمول هوشمند است. در این مورد ، از اجرا ، نظم و اعتبار سنجی می رود.

این بدان معناست که اولاً یک معامله را انجام می دهد و اعتبار آن را بررسی می کند. بعد ، ترتیب را در پروتکل اجماع قرار می دهد. پس از تأیید اعتبار ، از قوانین خاص قرارداد پیروی می کند و آن را اجرا می کند. با طراحی جدید ، پروژه می تواند به راحتی مقیاس بندی کرده و عملکرد را افزایش دهد.

آموزش ساخت Hyperledger Fabric

پیش نیازها

قبل از استفاده از سیستم عامل ، باید پیش نیازهای خاصی را در دستگاه خود نصب کنید. بدون این پیش نیازها ، نمی توانید از Hyperledger Fabric در دستگاه خود استفاده کنید.

نصب Git

اول از همه ، شما باید آخرین نسخه git را بارگیری و نصب کنید. درصورتی که با اجرای دستورات curl مشکلی داشته باشید.

در حال نصب cURL

طبق آموزش توسعه دهنده Hyperledger Fabric ، اگر هنوز در اجرای دستورات curl پرونده های doc را با مشکل روبرو می کنید ، آخرین نسخه ابزار cURL را بارگیری کرده و نصب کنید.

داکر و داکر آهنگ سازی

طبق آموزش توسعه دهنده Hyperledger Fabric ، برای کار یا توسعه در Hyperledger Fabric ، باید تمام نرم افزارهای زیر را نصب کنید –

برای ویندوز 10 ، * nix یا macOS به نسخه Docker 17.06.2-ce یا بیشتر از آن نیاز دارید.

برای نسخه های قدیمی ویندوز ، باید دوباره Docker Toolbox و Docker نسخه 17.06.2-ce یا بیشتر از آن را نصب کنید.

طبق آموزش برنامه نویس Hyperledger Fabric ، وقتی Docker را برای Windows یا Mac نصب می کنید ، Docker Toolbox همچنین Docker Compose را نصب می کند. اما اگر قبلاً آن را نصب کرده اید ، باید بررسی کنید که نسخه 1.14.0 یا بالاتر را نصب کرده اید یا خیر.

اگر چنین چیزی ندارید ، توصیه می شود جدیدترین نسخه آن را نصب کنید.

هایپرلجر ایندی

معماری Hyperledger Indy یکی از مدل های مهره دار در بلاکچین است. در واقع ، این همچنین یک دفتر توزیع شده است که با اجزای قابل استفاده مجدد همراه با ابزارها و کتابخانه ها همراه است. بیشتر از این ، این پلت فرم به طور خاص برای راه حل های مبتنی بر هویت ساخته شده است.

بنابراین ، هرکسی می تواند از این بستر برای سازمان ها ، دامنه های اداری و برنامه ها استفاده کند. این بدان معنی است که شما کاملاً بر هویت شخصی خود کنترل خواهید کرد و هیچ کس به هیچ وجه نمی تواند آن را کنترل کند.

با این حال ، اگر در سازمان ها مجاز نیستید ، ممکن است آنها دسترسی شما را رد کنند ، اما نمی توانند ادعا کنند که شما یک شناسه جعلی دارید.

به هر حال ، شرکت ها می توانند از این پلتفرم استفاده کنند تا به منبع واحدی از حقیقت اعتماد کنند ، زیرا هر سندی در سیستم عامل از طریق بررسی انجام می شود.

نکته مثبت دیگر این است که شما فقط می توانید اطلاعات لازم را افشا کنید و سایر اطلاعات را مخفی بگذارید.

ویژگی های اصلی Hyperledger Indy

 • خود حاکمیت: در سیستم عامل می توانید هرگونه مصنوعات را روی دفتر ذخیره کنید. بیشتر از این ، همه مصنوعات برای ایمن سازی آن رمزگذاری رمزنگاری شده دارند. شخص دیگری غیر از شما نمی تواند هویت خود را حذف یا در آن تغییر ایجاد کند.
 • حریم خصوصی: شما حریم خصوصی کامل اسناد خود را خواهید داشت. به همین دلیل این پلتفرم گزینه های حفظ حریم خصوصی را ارائه می دهد که هیچ اثری از داده ها را نمی گذارد و در صورت عدم تمایل شما را به یک سیستم عامل دیگر متصل کند.
 • ادعاهای قابل تأیید: هنگامی که می خواهید هرگونه اسناد جدیدی مانند گواهی تولد ، مجوزها و غیره را ادعا کنید ، به اثبات دیگری درمورد آنچه که ادعا می کنید هستید نیاز دارید. به هر حال ، اگر کسی به این موارد دسترسی پیدا کند ، می تواند به راحتی آنها را دستکاری کند. بنابراین ، ایندی از مدارک دانش صفر برای افشای داده های خاص بدون افشای کامل سند استفاده می کند.
 • بدون هک: طبق آموزش Hyperledger Indy ، هیچ کس نمی تواند به پرونده های شما دسترسی پیدا کند. در حقیقت ، سرورهای متمرکز برای ارائه امنیت در اسناد شما کافی نیستند. در نتیجه ، هر روز تعداد زیادی سرقت هویت شاد می شوند. اما با ایندی, هر سندی که یکبار در دفتر ثبت می شود ، روی دفتر می ماند.

آموزش Hyperledger Indy

راه اندازی برنامه نویس

اسکریپت های خاص فقط برای توسعه دهندگان وجود دارد و این به توسعه دهندگان کمک می کند تا یک محیط را تنظیم کنند. متأسفانه ، این اسکریپت ها فقط برای اوبونتو است. بنابراین ، ممکن است در ویندوز کار کند یا نکند.

آنچه شما نیاز دارید

پایتون 3.5 برای کار با کد کد.

طبق آموزش Hyperledger Indy ، استفاده از محیط مجازی Python برای روند توسعه توصیه می شود.

همچنین ، برای ادغام و آزمایش واحد به pytest نیاز خواهید داشت.

بعد ، باید برخی از وابستگی ها را برای اجرای کد نصب کنید.

نصب سریع در اوبونتو 16.04

اگر می خواهید یک فرآیند راه اندازی سریع برای اوبونتو 16.04 داشته باشید ، باید مدارک آنها را بررسی کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که دستورالعمل های آنها را یکی یکی دنبال کنید و کار شما تمام می شود.

تنظیمات دقیق

پایتون

برای راه اندازی پایتون 3.5 ، باید از اسکریپت dev-setup / ubuntu / setup_dev_python.sh استفاده کنید. این برنامه به سرعت Python 3.5 ، محیط مجازی و pip را روی اوبونتو نصب می کند.

اوبونتو

ابتدا sudo add-apt-repository ppa: deadsnakes / ppa را اجرا کنید

بعد ، به روز رسانی sudo apt-get

اگر در اوبونتو 14 هستید ، برای نصب python 3.5 ، باید sudo apt-get install python3.5 را اجرا کنید. به هر حال ، پایتون باید در اوبونتو 16 باشد ، اما لازم نیست که آن را نصب کنید.

مک

طبق ، آموزش Hyperledger Indy ، برای راه اندازی Mac فقط دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

بسته Python 3.5.0 یا آخرین نسخه را بارگیری کنید. سپس باید آن را نصب کنید.

در هر صورت ، اگر طرفدار تولید خانگی هستید ، می توانید از دستور brew برای نصب آن نیز استفاده کنید – brew install python3

پنجره ها

برای نصب ویندوز ، جدیدترین نسخه برای Windows را بارگیری کنید و آن را نصب کنید. بسیار آسان است.

دستورالعمل های اضافی دیگری برای راه اندازی شبکه وجود دارد. برای اطلاع از آن ، آموزش Dev Dev را ببینید.

هایپرلجر ایروها

Hyperledger Iroha یکی دیگر از موارد خوبی است که به خانواده پروژه هایپرلجر اضافه شده است. در واقع ، توسعه دهندگان این بستر را برای ادغام آسان در محیط شرکت ایجاد کردند.

به هر حال ، Iroha بعد از سیستم عامل های Sawtooth و Fabric در سال 2016 فعال شد. Soramitsu پیشرو شرکت بود که این راه حل را با کمک Colu ، Hitachi و NTT Data توسعه داد.

ویژگی های ایروه

استقرار و نگهداری آسان است. هیچ پیچیدگی اضافی در معماری وجود ندارد که درک آن دشوار باشد.

دسترسی به کتابخانه برای استفاده توسعه دهندگان بسیار زیاد است. اساساً ، این کتابخانه ها شامل اسکریپت ها و ماژول های مختلفی برای استفاده شما هستند.

هر نوع دسترسی به سیستم عامل به نقش کاربر بستگی دارد. بنابراین ، اگر نقش شما را در دیدن اطلاعات حساس محدود می کند ، نمی توانید آن را ببینید.

در حقیقت ، طراحی کامل پلت فرم کاملاً مدولار و قابل اتصال است. این بدان معنی است که شما می توانید هر ویژگی را به برق وصل کنید و از آن استفاده کنید.

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید دفترچه را براساس دستورات خاصی پرس و جو کرده و نتایج را بر اساس آن تفکیک کنید.

همچنین به همراه یک سیستم مدیریت دارایی و هویت به شما کمک می کند فقط گره های مجاز در سیستم عامل را مجاز کنید.

کنترل کیفیت

طبق آموزش Hyperledger Iroha ، آنها دارای سه سطح کنترل کیفیت برای اطمینان از قوی بودن سیستم عامل خود هستند. اینها هستند –

قابلیت اطمینان: این سطح با تحمل خطای سیستم همراه با روند بازیابی در صورت بروز هرگونه فاجعه سروکار دارد.

عملکرد: طبق آموزش Hyperledger Iroha ، این سطح مربوط به رفتار زمان پلت فرم همراه با استفاده از منابع است..

قابلیت استفاده: در اینجا ، شما دارای محافظت از خطای کاربر ، قابلیت تشخیص به همراه قابلیت یادگیری خواهید بود.

از موارد Iroha استفاده کنید

 • گواهینامه های قابل تأیید ، م institutionsسسات آموزشی و مراقبت های بهداشتی را تشکیل می دهند
 • نقل و انتقالات مرزی.
 • برنامه های مختلف مالی برای حسابرسی و حفظ حریم خصوصی.
 • مدیریت هویت برای حفظ حقوق کاربر.
 • مدیریت زنجیره تامین در زمان واقعی.

آموزش هایرولجر ایروها

در این آموزش ، شما نحوه راه اندازی شبکه و ایجاد تراکنش و بررسی داده ها را می دانید. برای یک راه حل ساده ، باید از داکر استفاده کنید.

پیش نیازها

بدیهی است ، پیش نیازها شامل یک دستگاه با داکر نصب شده است. اگر نصب ندارید ، فقط وب سایت آنها را بررسی کرده و بارگیری کنید. بیشتر ، شما همچنین می توانید آن را از ابتدا بسازید و یک گره سفارشی ایجاد کنید. در هر صورت ، اگر به آن علاقه بیشتری دارید ، باید قسمت Building Iroha آنها را بررسی کنید.

شروع Iroha Node

ایجاد یک شبکه داکر

طبق آموزش Hyperledger Iroha ، برای اجرای آن به پایگاه داده PostgreSQL نیاز خواهید داشت. بنابراین ، با ایجاد یک شبکه Docker شروع کنید ، و این به شما امکان می دهد Postgres و Iroha در همان شبکه اجرا شوند. می توانید آن را همانطور که می خواهید نامگذاری کنید.

شروع PostgreSQL Container

بعد ، شما باید PostgreSQL را در یک کانتینر اجرا کنید ، به شبکه متصل شوید و پورت های ارتباطی را دریافت کنید.

اگر Postgres را روی پورت پیش فرض اجرا می کنید ، یک پورت رایگان برای اجرای PostgreSQL پیدا کنید.

ایجاد Blockstore

علاوه بر این ، برای جمع آوری تمام پرونده ها ، باید یک حجم مداوم ایجاد کنید ، و این Blockstore است.

آماده سازی پرونده های پیکربندی

برای پیکربندی شبکه ، به یک فایل پیکربندی ، یک ژنراتور نیاز دارید که جفت های کلیدی برای گره ها ، تعداد زیادی همتا و بلوک پیدایش ایجاد کند. طبق آموزش Hyperledger Iroha ، می توانید کدها را از Github سریعتر شبیه سازی کنید.

راه اندازی Iroha Container

پس از دسترسی به پرونده ها ، آماده راه اندازی محفظه Iroha هستید.

Hyperledger Sawtooth

Sawtooth در واقع یک لباس بلاکچین برای توسعه ، اجرای و ایجاد دفترهای توزیع شده جدید است.

این برنامه های کاربردی قرارداد هوشمند برای شرکت ها را ارائه می دهد. بیشتر ، معماری کلی کاملاً مدولار است و می تواند با هر نوع محیط صنعتی ، دقیقاً مانند پارچه ، سازگار باشد. این ویژگی دارای ویژگی های بسیاری است از جمله اینکه می توانید در هنگام انجام یک تراکنش اجماع را تغییر دهید ، همچنین به «اثبات زمان سپری شده» که BFT است دسترسی پیدا خواهید کرد.

طبق آموزش Hyperledger Sawtooth ، شما همچنین خانواده های معامله ای را دریافت خواهید کرد که هرکدام وظایف جداگانه دارند و همچنین می توانید امکانات بیشتری ایجاد کنید تا سایر عملکردها در شبکه انجام شود..

یکی از بهترین ویژگی ها ارائه سازگاری EVM همراه با تراکنش های موازی است. در واقع ، این باعث صرفه جویی در وقت زیادی می شود.

آموزش Sawtooth هایپرلجر

اول از همه ، شما باید یک گره محلی برای سیستم عامل Sawtooth تنظیم کنید. لازم است زیرا برای آزمایش به آن نیاز خواهید داشت. پس از اجرای گره ، می توانید معاملات را سفارش داده و داده ها را از بلوک ها واکشی کرده و برای مشاهده نحوه کار آن ها را بیان کنید.

اساساً ، شما اطلاعات را از Sawtooth REST API و HTTP واکشی می کنید. برای نصب و راه اندازی فقط یک گره در شبکه ، باید از یک ظرف Docker از پیش ساخته شده استفاده کنید ، که یک خوشه Kubernetes در داخل VM دستگاه شماست..

استفاده از Docker برای یک گره اره ای تک

طبق آموزش Hyperledger Sawtooth ، شما باید وضعیت اجزا را بررسی کنید. در مرحله بعدی ، شما باید از دستورات Sawtooth برای درخواست معاملات ، مشاهده وضعیت جهانی و نمایش داده های بلوک استفاده کنید.

پس از آن ، سیاهههای مربوط را بررسی کرده و سپس شبکه را متوقف کرده و ظرف Docker را مجدداً تنظیم کنید.

پس از اتمام این آموزش Hyperledger Sawtooth ، می توانید به محیط توسعه سیستم عامل دسترسی داشته باشید.

همچنین می توانید این کار را با استفاده از Kubernetes و Ubuntu انجام دهید. برای آن ، مقام رسمی آنها را بررسی کنید مستندات.

برای استفاده از چندین گره در شبکه ، آنها را بررسی کنید مستندات بر روی آن.

یادداشت پایان

Hyperledger یکی از پروژه های بلاکچین سازمانی در بازار است که در حال حاضر حاکم بر طاقچه است. بنابراین ، افراد بیشتری مشتاق یادگیری فناوری هستند ، از رهبران صنعت گرفته تا توسعه دهندگان. بنابراین ، با کمک این راهنمای آموزش Hyperledger می توانید به راحتی در مورد آن اطلاعات کسب کنید.

اگر می خواهید میزان بیشتری از مفاهیم مربوط به شرکت ها را بیاموزید ، دوره Blockchain سازمانی ما را بررسی کنید ، زیرا به شما کمک می کند چیزها را به روشی ساده بیاموزید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector