Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای مبتدیان: نحوه تشخیص کلاهبرداری ICO

اگر شما در پیشنهادات اولیه سکه (ICO) سرمایه گذاری می کنید ، باید بدانید که ICO تنظیم نشده و ICO های کلاهبرداری زیادی وجود داشته است. شما باید پول سخت بدست آمده خود را ایمن نگه دارید و هوشمندانه سرمایه گذاری کنید. در این مقاله ، من نحوه تشخیص کلاهبرداری ICO را توضیح خواهم داد.

اعتبار اعضای تیم ICO را بررسی کنید:

یک ICO شفاف با اهداف صادقانه همیشه جزئیات اعضای تیم پروژه آنها را در وب سایت خود برجسته می کند. آنها علاوه بر این ارجاع به آنها را در مقاله سفید ارائه می دهند. ICO هایی که به معنای تجارت واقعی هستند ، تا آنجا که تیم پروژه آنها درگیر هستند ، چیزی برای پنهان کردن از شما ندارند.

اگر نام ، نمایه های LinkedIn ، نمایه های Crunchbase را نمی بینید ، ممکن است کلاهبرداری ICO را مشاهده کرده باشید. اگر این موارد را مشاهده کردید ، لطفاً مشخصات خود را با جزئیات مرور کنید. دریابید که آیا آنها پروژه برجسته بلاکچین-رمزنگاری را اجرا کرده اند یا خیر. بررسی کنید آیا پروژه های قبلی آنها با موفقیت اجرا شده است یا خیر.

پروژه ای یک صنعت را هدف قرار می دهد. شناختن خوب بلاکچین کار خوبی است ، اما تضمین نمی کند اعضای تیم صنعت را بشناسند. تجربه مربوط به صنعت آنها را بررسی کنید.

من مطمئن هستم که به مواردی از پروفایل های جعلی شبکه های اجتماعی با تعداد دنبال کنندگان زیاد برخورد کرده اید. متأسفانه ، برای مشاغل بی پروا ، ایجاد پروفایل های جعلی در رسانه های اجتماعی اعضای تیم آنها با خرید پیروان یا استفاده از ربات ها آسان است. اگر متوجه شدید اعضای تیم ICO ادعا می کنند که دارای مهارت بالای بلاکچین در سیستم عامل های اجتماعی هستند ، با تعداد زیادی دنبال کننده ، بررسی کنید که آیا آنها به طور منظم مطالب بصیرت آمیز منتشر می کنند یا خیر اگر اعضای تیم ICO با انتشار محتوای مفید و جالب به ندرت با هزاران دنبال کننده خود درگیر شوند ، این تعداد پیروان مشکوک است!

بررسی کنید آیا آنها مقاله های جالب مرتبط با بلاکچین را در توییتر ، مدیوم و این سیستم عامل ها منتشر می کنند یا خیر. نمی توانم بیشتر به این استرس داشته باشم: شما را مجذوب پروفایل های شبکه های اجتماعی زیبا و بسته بندی شده نکنید ، عمیقاً حفاری کنید و ببینید آیا اعتبار واقعی است!

سفید نامه ICO را با دقت بخوانید:

یک ICO واقعی یک روزنامه سفید چاپ می کند که به وضوح مشکل تجاری را که حل می کنند یا فرصت بازاری را که برطرف می کنند شرح می دهد. آنها بدون استفاده از بازاریابی غیرضروری و اصطلاحات فنی ، راه حل خود از جمله فناوری را به روشنی شرح خواهند داد. این تیم توضیح خواهد داد که چرا آنها از بلاکچین استفاده می کنند و چرا که در وهله اول توکن طراحی می کنند.

اگر هیچ نامه سفید یا محتوای کپی شده از پروژه دیگری را مشاهده نکردید ، بلافاصله می دانید که این یک کلاهبرداری است. بدون وجود مشكل تجاری واقعی برای حل و یا فرصت برای پرداختن به بازار ، این پروژه یك طرح برای جمع آوری سریع پول است.

اگر اصطلاحات قانونی زیادی پیدا کرده باشید ، در بهترین حالت تیم پروژه در توضیح پرونده تجاری خود مشکل دارند ، یا در بدترین حالت چنین کاری ندارند. نبود یک پرونده مناسب تجاری ممکن است نشان دهد که این پروژه یک طرح هرمی است که در آن سرمایه گذاران اولیه با پولی که بعداً سرمایه گذاران دریافت می کنند پاداش می گیرند. به یاد داشته باشید چنین طرح هایی در بسیاری از کشورها غیرقانونی است!

اگر نامه سفید نمی تواند دلیل نیاز آنها به بلاکچین یا رمز را توضیح دهد ، احتمالاً آنها سوار باند ICO هستند. وعده قدردانی مداوم از رمز نشانه واضح کلاهبرداری است. شرکتهای نوپا در سالهای شکل گیری با موانع زیادی روبرو هستند و هیچ یک از آنها نمی توانند سود مداوم در حال افزایش را تضمین کنند.

یک سرمایه گذار ساده لوح نباشید که به چنین وعده هایی پایبند باشید. مطالعه خوب کاغذهای سفید ICO را بیاموزید ، از این راهنما استفاده کنید “راهنمای مبتدیان: نحوه بررسی سفید کاغذ ICO”.

آیا یک طرح پروژه ICO معنی دار وجود دارد؟?


امیدوار کننده ترین ICO ها دارای یک محصول کاربردی یا یک نمونه اولیه فعال هستند ، که نشان می دهد تیم پروژه قبلاً پیشرفت قابل توجهی انجام داده اند و برای تکمیل آن به اعتبارات واقعی احتیاج دارند. اگر تیم پروژه هنوز نمونه اولیه نداشته است اما دارای نقشه راه توسعه دقیق و کد منبع باز در GitHub برای بررسی است ، این نیز نشانه خوبی است.

پروژه ای بدون نقشه راه توسعه ، یا طرح ریزی شده ، احتمالاً هنوز هیچ کاری انجام نداده است. ICO ها نظارتی ندارند و اگر تیم پروژه با پول شما بدون ایجاد هیچ مشکلی از بین برود ، نمی توانید متوسل شوید. اگر مخزن GitHub وجود ندارد ، یا اگر خالی است ، یا تیم پروژه ادعا می کند که کد منبع بسته دارند ، از آن دور شوید!

چگونه می توان کلاهبرداری ICO را با بررسی توزیع توکن یا روش های فروش توکن ردیابی کرد:

آیا تیم ICO علائم زیادی را رزرو می کند ، به عنوان مثال 50٪ از رمزها ، برای تیم توسعه؟ هیچ تیم پروژه ICO نیازی به آن مقدار رمز ندارد. چیزی درست نیست!

در حالی که بسیاری از ICO ها قبل از فروش گسترده توکن ها فروش خصوصی دارند ، جایی که چند سرمایه گذار توکن های زیادی را با قیمت کمتر خریداری می کنند ، باید تعادل برقرار شود. اگر توزیع توکن تعداد زیادی از توکن را برای فروش خصوصی نشان دهد ، ICO احتمالاً کلاهبرداری است.

دوره قفل شدن رمزها چگونه است؟ آیا بیش از حد طولانی و به آینده نزدیک است؟ آیا طرح توسعه پروژه می تواند چنین مدت طولانی قفل را توجیه کند؟ به یاد داشته باشید که با یک برنامه توسعه بسیار طولانی ، این پروژه می تواند یک پروژه کاملاً پیچیده باشد و شما نباید در چنین پروژه هایی سرمایه گذاری کنید حتی اگر آنها واقعی باشند. در بدترین حالت ، یک دوره قفل طولانی بدون هیچ نقشه راهی برای توجیه آن نشانه کلاهبرداری است.

در حالی که ما در بحث توکن ها هستیم ، بررسی کنید آیا ICO دارای محدودیت نامحدود است. این بدان معناست که هیچ “سخت” وجود ندارد و این پروژه می تواند مقدار نامحدودی پول جمع کند! هیچ نقشه راهی برای توسعه منطقی نمی تواند توجیه کند و شما ، سرمایه گذار ، نباید از آن ICO دوری کنید!

چگونه می توان کلاهبرداری ICO را با کمک انجمن رمزنگاری تشخیص داد:

 

اگر شما یک سرمایه گذار جدید رمزنگاری هستید ، باید از انجمن رمزنگاری پر جنب و جوش و فوق العاده آگاه تشکر کنید! آنها در تلگرام ، Slack ، Reddit ، Facebook ، Twitter ، LinkedIn و چندین انجمن آنلاین مانند BitcoinTalk.

یک تیم پروژه ICO واقعی این جامعه را به شدت درگیر می کند ، در واقع ، آنها معمولاً مدیران کل وقت جامعه را برای تعامل منظم با جامعه استخدام می کنند. آنها این کار را در درجه اول برای جلب اعتماد جامعه رمزنگاری به پروژه خود انجام می دهند. در مورد چگونگی اعتماد مدیران جامعه درباره پروژه ICO در این مقاله بیشتر بخوانید “مدیر جامعه ICO: اهمیت نقش در ICO شما”.

انجمن رمزنگاری می تواند یک ICO کلاهبرداری را خیلی سریع تشخیص دهد. بسیاری از آنها سرمایه گذار هستند و علاقه زیادی به بلاکچین دارند. آنها به محض مشاهده کلاهبرداری و پخش سریع خبر ، بسیار مفید عمل می کنند! این انجمن ها را دنبال کنید و سریعاً با یک کلاهبرداری ICO آشنا خواهید شد.

از طرف دیگر ، اگر آنها در مورد پروژه مطلبی ننوشته اند ، پس هنوز به آن اعتماد ندارند. شما هم نباید!

من در اینجا از شما درخواست دارم اگر تاکنون این مقاله را خوانده اید ، علاقه خاصی به بلاکچین و رمزنگاری دارید و می خواهید فضا تمیز بماند. لطف کنید: اگر کلاهبرداری ICO مشاهده کردید ، لطفاً بلافاصله انجمن های رمزنگاری را مطلع کنید. این اطلاعات به سرمایه گذاران دیگر در محافظت از پولهای سخت خود کمک خواهد کرد!

چگونه می توان با استفاده از منابع مفید ، کلاهبرداری ICO را مشاهده کرد:

استارت آپ های سنتی از صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر (VC) پول جمع می کنند. این یک فرآیند درگیر است که شامل جلسات زیادی و مقدار زیادی اسناد است. VC ها باتجربه هستند و پروژه ها و کلاهبرداری های بی ارزش را فیلتر می کنند. این مقایسه “ICO vs VC: The Experience Matters” را بخوانید تا بدانید VC ها چگونه از طرح های Ponzi جلوگیری می کنند اما ICO ها در این کار موفق نبوده اند.

قبل از سرمایه گذاری در ICO آماده شوید ، این امر به شما کمک می کند تا کلاهبرداری را تشخیص دهید. من منابع مفید زیر را توصیه می کنم:

  1. برای دانستن خطرات ناشی از ICO های غیرقانونی ، این مقاله را بخوانید “ICO چیست: مقدمه ای بر پیشنهاد اولیه سکه”.
  2. برای اینکه بدانید چگونه می توانید برای ICO آماده شوید ، این “راهنمای مبتدیان: چگونه در ICO شرکت کنیم؟” را بخوانید..

با خیال راحت سرمایه گذاری کنید ، از کلاهبرداری ICO خودداری کنید!

* سلب مسئولیت: مقاله نباید به این صورت باشد و به منظور ارائه هیچ گونه مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است. ادعاهای مطرح شده در این مقاله به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست و نباید چنین برداشت شود. تحقیق خود را انجام دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector