Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

ICO در مقابل DAICO: تفاوت این دو چیست؟

مفهوم ارائه اولیه سکه (ICO) به سرعت به یکی از محبوب ترین اشکال سرمایه گذاری جمعی تبدیل شده است ، خصوصاً با جریان اصلی بلاکچین و ارزهای رمزپایه. با این حال ، ممکن است یک مدل سرمایه گذاری جمعی جدید به نام DAICO وجود داشته باشد که ممکن است مدل ICO را به چالش بکشد. ارزیابی ICO Vs Daico برای درک تفاوتهای این دو مهم است.

ICO در مقابل DAICO: درک تفاوت بین این دو

ICO زمانی اتفاق می افتد که یک شرکت یا سازمانی یک رمز دیجیتال یا ارز رمزنگاری شده بسازد و سپس آن را به مردم ارائه دهد تا سرمایه ای را که برای اجرای پروژه های آن استفاده می شود ، جمع کند. بسیاری از شرکت ها سرمایه های زیادی را از طریق ICO با موفقیت جمع آوری کرده اند و ثابت شده است که این نوع سرمایه گذاری جمعی کاملاً مثر است.

متأسفانه ، این کشور همچنین دارای نقاط ضعف منفی از جمله انتقاد از مقامات به دلیل عدم تنظیم مقررات مناسب است. کلاهبرداران همچنین با سرقت پول از سرمایه گذاران منجر به ضرر میلیون ها نفر شده اند. این امر منجر به نیاز به مدل بهتر ICO شده و ممکن است DAICO باشد.

بنیانگذار Ethereum ، Vitalik Buterin ، اوایل امسال مقاله سفید درباره DAICO منتشر کرد ، که در آن آن را ترکیبی از مدل قدیمی ICO و سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) توصیف کرد. انگیزه پشت مفهوم DAICO نیاز به مدلی است که بر روی به حداقل رساندن خطرات موجود در مدل ICO از جمله مقایسه ICO در مقابل DAICO متمرکز باشد.

ویژگی های مختلف DAICO

DAICO به سرمایه گذاران یا دارندگان توکن اجازه می دهد تا به مرور زمان بر خلاف ICO ها که مبلغ سرمایه گذاری در ابتدای پروژه جمع می شود ، مبلغ را کمک کنند. رویکرد DAICO کنترل بیشتری به سرمایه گذاران می دهد و حتی به آنها امکان می دهد میزان تأمین اعتبارات به تیم توسعه را تعیین کنند. دارندگان توکن از طریق رأی گیری نرخ تعیین می کنند و این شامل ادامه یا عدم تأمین پول یا خشک شدن شیر می شود..

ایده پشت روش DAICO راه حلی است که انگیزه ای را برای توسعه دهندگان فراهم می کند که صادقانه عمل کنند و روی پروژه متمرکز بمانند و احتمال کلاهبرداری را محدود کند. انتظار می رود این مفهوم به ویژه برای توسعه دهندگانی که با پروژه خود جدی هستند ، خوب عمل کند. این تضمین می کند که بر اساس میزان کار انجام شده یا پیشرفت ثبت شده ، به بازپرداخت کنندگان پاداش داده می شود. در پایان روز ، هدف این است که یک موقعیت برنده برای طرف های درگیر فراهم کند.

DAICO همچنین مشارکت سرمایه گذار را به ویژه از طریق رای گیری تشویق می کند و همچنین به آنها امکان می دهد پروژه را پیگیری کنند. این برخلاف ICO است که سرمایه گذاران پس از سرمایه گذاری خود هیچ کنترلی ندارند و اغلب فرصتی برای مشارکت در آنها پیدا نمی کنند..

چالش های DAICO

اگرچه ویتالیک مفهوم DAICO را برای غلبه بر چالش های ICO همانطور كه ​​در بالا ذکر شد ، توسعه داد ، اما توجه به این نکته مهم است که DAICO ها نیز چالش های خود را دارند. به عنوان مثال ، سرمایه گذاران باید در مورد جنبه های مختلف مانند تصمیم گیری آگاهانه در بازار و نوسانات قیمت رمز ، آموزش ببینند. عوامل بیرونی نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت مانند چالش هایی که در فناوری بلاکچین دخیل هستند و یک مثال خوب مقیاس پذیری است. Ethereum به خصوص در ICO محبوب است اما مشخص نیست که آیا ممکن است در آینده توسط بلاک چین های دیگر نیز پشت سر گذاشته شود یا خیر..

چالش دیگری که با رویکرد DAICO درگیر است این است که آیا می توان به سرمایه گذاران اطمینان داد که تصمیم درستی بگیرند تا آنجا که جهت پروژه را دارند زیرا آنها از قدرت برخوردار هستند. مفهوم DAICO کاملا جدید است و Abyss اولین پروژه آزمایش خواهد شد آن را بران. موارد زیادی وجود دارد که هنوز مشخص نیست ، به ویژه معیارهایی که برای این نوع سرمایه گذاری جمعی اتخاذ می شود. جزئیات بیشتر پس از موفقیت در اولین اجرا مشخص خواهد شد. با این حال ، بر اساس ارزیابی ICO در مقابل DAICO ، به راحتی می توان گفت که DAICO بحث جذاب تری ارائه می دهد.

خلاصه


به نظر می رسد هر دو رویکرد تأمین مالی سرمایه منفی هستند ، اما در جنبه روشن ، DAICO بحث قانع کننده تری را به نفع سرمایه گذاران مطرح می کند و هدف آن محافظت از منافع آنها است. به همین دلیل ، این ممکن است آینده سرمایه گذاری جمعی در جامعه بلاکچین باشد.

این مقاله را دوست دارید؟ در اینجا یک مورد دیگر فقط برای شما وجود دارد ، STO در مقابل ICO: تفاوت بین این دو.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector