Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Mastercoin (Omni) چیست؟ اولین Altcoin

این مقاله در مورد اصول و تاریخچه Mastercoin – اولین altcoin – صحبت می کند. همچنین ، شما می دانید که چطور Mastercoin بعداً Omni شد.

Mastercoin اولین راه حل برای بیت کوین 2.0 برای استفاده از این فناوری برای انجام معاملات ایمن و محافظت شده بود. این امر منجر به ایجاد امکانات جدید برای صنعت و بازار رمزنگاری شد. به زبان ساده ، اگر می خواهید بدانید که چگونه صنعت رمزنگاری در چند سال گذشته تکامل یافته است ، باید یاد بگیرید Mastercoin چیست.

با ظهور Mastercoin ، چندین فناوری پیشرفته مشابه دیگر ظاهر شدند که شامل Tether ، Factom و حتی رقیب آن Counterparty بودند. همه اینها خدمات نوآورانه ای را به مشتریان خود ارائه می دهند در حالی که آنها را از نگرانی در مورد امنیت بلاکچین بیت کوین نگران می کنند.

حتی تعداد زیادی از محصولات منحصر به فرد که از تریبون Mastercoin استفاده می کنند وجود دارد ، اما اختلافات زیادی ایجاد شده است که شهرت آن را آلوده کرده است. این منجر به آوردن طرف مقابل به عنوان بهترین فناوری در فضای تقویت کننده شد.

از آنجایی که در ابتدا این پروژه مورد فشار و سو press ظن زیادی قرار گرفت ، تیم پشتیبان این پروژه تصمیم گرفت تا آن را با نام جدیدی دوباره مارک کند. در سال 2015 ، تیم تصمیم گرفت نام جدیدی را انتخاب کند به این امید که این نام تجاری مجدد همه چیز را پشت سر بگذارد. اکنون ، ما آن را با نام Omni می شناسیم.

بیایید نگاهی دقیق به آنچه Mastercoin است ، ایجاد کننده آن است و در مورد سفر آن از Mastercoin به Omni بیاموزیم.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مبانی Blockchains سازمانی

Mastercoin چیست؟?

بنابراین ، اکنون می دانید که Mastercoin مبتنی بر بلاک چین Bitcoin است ، اما Mastercoin چیست?

این یک فرم از سکه های دیجیتال و پروتکل ارتباطات است. این پروژه عمدتا برای اجازه دادن به کارهای پیچیده مالی در یک ارز رمزنگاری شده در نظر گرفته شده است. ویژگی های برنامه ریزی شده Mastercoin شامل یک معامله توزیع شده همراه با استفاده از دارایی های هوشمند و کیف پول پس انداز است.

Mastercoin’s Inception Story چیست؟?

اولین پیش نویس پروژه در ماه اول سال 2012 به صورت سفید منتشر شد. در آن پیش نویس ، بنیانگذار Mastercoin JR Willett پیشنهاد داد که با استفاده از بیت کوین موجود در سطح پروتکل ، می توان لایه های جدید ارز را با رویه های جدید ایجاد کرد. . در این نامه سفید آمده است که این امکان وجود دارد بدون تغییر در زمینه بیت کوین یا ایجاد یک فناوری جایگزین برای مراقبت از قوانین جدید.

این پیشنهاد ویلت نه تنها مجال بحث و گفتگو در مورد این موضوع را فراهم كرد ، بلكه به رفع بسیاری از مشكلات نیز كمك كرد. برخی از مثالها عبارتند از –

  • ارتقا of ثبات بیت کوین با صدور ارزهای جدید که در قراردادهای اصلاح اصلاح شده اند
  • سود صاحبان بیت کوین از طریق افزودن ارزش بیشتر به این فناوری
  • ابداع سیستمی برای تأمین مالی و گسترش نرم افزار
  • ارتقا and و نگهداری سطح (های) پروتکل جدید
  • پیدا کردن به معنای کمک به کسانی است که از نظر اقتصادی زودهنگام از این فناوری استفاده می کنند

هدف از این سطح پروتکل جدید این بود که کاربران بیت کوین بتوانند بدون ترک تنظیمات بیت کوین ، قراردادهای هوشمند جدیدی ایجاد کنند. یک پروتکل قرارداد هوشمند که با استفاده از Mastercoin تقویت می شود ، احراز هویت و اجرای قراردادها را دربرمی گیرد. در پایان امکان مبادله مجازی دارایی های هوشمند مانند اوراق قرضه ، سهام ، دارایی های تحت مالکیت و غیره فراهم می شود.


بیشتر بخوانید: Altcoin چیست?

نسخه جدید Whitepaper

سال بعد ، در آخرین روز ژوئیه ، نسخه دیگری از آن روزنامه سفید منتشر شد که با درخواست تجدید نظر در مورد جمع آوری کمک مالی برای اجرای پروژه همراه بود. آدرس Bitcoin Exodus شروع به تشویق افراد بیشتری به سرمایه گذاری کرد. هرکسی که بیت کوین را تا پایان آگوست 2013 به این آدرس ارسال کند ، در نهایت 100 برابر این مبلغ را به صورت Mastercoins دریافت می کند. علاوه بر این ، برخی از آنها Mastercoins اضافی را نیز به عنوان پاداش برای تصویب زودهنگام دریافت کردند.

این طرح همچنین شامل ایجاد انگیزه Mastercoin برای هر ده Mastercoins است. پس از آن در نظر گرفته شد که طی سالهای آینده به تدریج به همان حساب Exodus ارسال شود تا اطمینان حاصل شود که بنیانگذار و تیم بودجه کافی برای افزایش ارزش سکه خود را دارند.

این سیاست نه تنها بحث های زیادی را برانگیخت و مورد تأیید بسیاری قرار گرفت ، بلکه توجه همگان را به این دلیل تغییر داد که چرا Counterparty شروع به استفاده از اثبات سهام کرده است. با این حال ، با گذشت زمان ، Mastercoin موفق ظاهر شد. با استفاده از این موفقیت ، ویلت از مردم خواست برای خرید یک محصول آزمایشی به کیف پول خود ذخیره کنند و در عین حال به آنها اطمینان دهد که می توانند با پول خود به او اعتماد کنند.

کل داستان توجه بسیاری را به خود جلب کرد. نکته مهمی که باید در اینجا به خاطر بسپارید این است که Mastercoin هرگز ثابت نکرده است که از هیچ یک از وجوه سو misاستفاده می کند زیرا گزارش مالی خود را برای عموم باز نگه می دارد..

سفر از ایده به سرمایه گذاری

اولین معامله از طریق Mastercoin در آگوست 2013 ، دقیقاً در 15 آگوست ، هنگام ارسال آزمایش Mastercoin به CryptoBegger.  تا آن زمان ، تیم قبلاً مبلغ زیبایی را در حساب Exodus خود برای اهداف سرمایه گذاری دریافت کرده بود. افرادی که وجوه را ارسال کرده اند شامل خالق پروژه و افراد متعدد دیگری بوده اند. اما مهمترین بخش سرمایه گذاری پس از اواسط ماه آگوست شروع می شود ، درست بعد از ارائه Mastercoin BitAngel.

این پروژه موفق شد تا تقریباً 4740 BTC افزایش یابد که بیش از 0.56 میلیون MSC ایجاد کرد. سپس برنامه ریزی شد که 10٪ اضافی از این مقدار افتتاحیه را برای گسترش Mastercoins در یک دوره خاص اختصاص دهد. با این حال ، هیچ نسلی از MSC از همان حساب Exodus وجود ندارد.

اعضا و اعضای هیئت مدیره را راه اندازی کنید از Mastercoin

این پروژه به زودی در ماه سپتامبر با مجموع 7 پانل آغاز شد اعضا که داوطلبانه برای پروژه بودند. تعدادی از این اعضا شامل J.R. Willett ، Ron Gross ، Brock Pierce و Sam Onat Yilmaz بودند..

وظیفه اصلی هیئت / هیئت مدیره ، هدایت و اتخاذ قضاوت تاکتیکی و مشارکت ، حمایت از پاداش طبق توصیه های جامعه و نظارت دقیق بر نه تنها برنامه کلی مالی بلکه همچنین استخدام کارمندان فعال بوده و هست . هیئت مدیره به طور کارآمد از همه این وظایف مراقبت می کرد.

اکنون ، هیئت مدیره مسیر جدیدی را برای دنبال کردن دارد. این شرکت با اشتیاق در تلاش است تا قسمت اساسی موقت خود را در پروژه کاهش دهد. این شامل تنظیم Mastercoin Spec و اعطای جوایز است. هیئت مدیره در حال برنامه ریزی است که این موارد به طور کامل توسط جامعه از طریق اثبات نظرسنجی سهام کنترل شود. این دارندگان سکه را قادر می سازد تا پیشرفت و گسترش نه تنها پروتکل بلکه نرم افزارهای مرتبط را نیز به طور کامل تنظیم کنند.

چه کسی می تواند از Mastercoin استفاده کند?

برای دانستن بیشتر اینکه Mastercoin چیست ، ضروری است که بدانیم این افتخار را دارد که اولین نام در تقویت کننده های دسته altcoin باشد. هیچ سکه دیگری قبل از تلاش برای تولید چنین برنامه هایی با تقویت رشد فناوری کاملاً متفاوت بلاکچین تلاش نکرده است.

با این حال ، Mastercoin هنوز فاقد محبوبیت و استفاده معمول است. به گفته آقای ویلت ، دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد ، مانند:

  • رقابت مالی با بیت کوین
  • برداشت غلط از پیام جهانی آنها
  • تضعیف تلاش های آنها

بنابراین ، هدف Mastercoin چیست و چه کاری انجام می دهد?

خوب ، خیلی ساده است. اول از همه ، شما باید بدانید که این پروژه برای همه ، چه شخصی و چه بنگاه اقتصادی است. Mastercoin کاربران خود را قادر می سازد منابع اختصاص داده شده توسط کاربر را که بیشتر به صورت رمز هستند ، تولید کنند. این نشانه ها ممکن است هر ارزشی را نشان دهند ، به عنوان مثال کالاها ، اطلاعات ، سهام و موارد دیگر.

بسیاری از شرکتهای نوآور از این پروتکل به روش خاص خود برای تأمین انرژی شرکتهای خود استفاده می کنند. چند نمونه قابل توجه از این موارد شامل MaidSafe و Tether است.

استفاده از Tether

استفاده از رمزها به راحتی قابل درک است. این کار را می توانید با یک نگاه سریع به Tether انجام دهید. سکه های این پروژه ارزهای واقعی مانند ین ، دلار و … را به صورت دیجیتال نشان می دهد. بدیهی است که این سکه ها توسط منابع واقعی که در اختیار Tether هستند پشتیبانی می شوند.

یکی از نکات قابل توجه در مورد Tether صداقت و شفافیت آن است. آنها برای نمایش کل سرمایه های خود همیشه در معرض حسابرسی هستند ، بنابراین بسیار قابل اعتماد است.

با استفاده از تریبون Tether می توانید نشانه ها را با پول نقد عوض کنید. برای ذخیره Tether می توانید از هر کیف پول HD نیز استفاده کنید. در غیر این صورت ، چند کیف پول بیت کوین نیز وجود دارد که این گزینه را ارائه می دهند. این امر باعث می شود تا ارز در یک محیط کاملاً امن امن و مطمئن بماند. علاوه بر این ، همچنین به کاربران امکان می دهد هر زمان که خواستند بلافاصله آن را به بیت کوین تبدیل کنند.

MaidSafe

با ورود به MaidSafe ، یک تبادل ذخیره سازی هارد دیسک فراهم می کند که به کاربران اجازه می دهد فضای ذخیره سازی اضافی خود را با سایر افرادی که به مکانی برای ذخیره پرونده های خود نیاز دارند ، تجارت کنند. برای فروش فضای ذخیره سازی ، واحد معاملات SafeCoin است. Mastercoin از SafeCoin استفاده می کند.

دیوید ایروین ، بنیانگذار MaidSafe ، قصد داشت از طریق فروش گسترده Mastercoin ، 400 میلیون SafeCoins با قیمت تخمینی فروش کلی 8 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کند..

از آنجایی که در آن زمان این ایده بسیار منحصر به فرد و ابتکاری بود ، حداقل این که مشکلات زیادی ایجاد کرد. نکته ای که باید در اینجا بخاطر بسپارید این است که ، برخلاف امروز ، فروش عمومی / مردمی در گذشته مفهومی بیگانه بود. به علاوه ، اجرای ایده نقش مهمی در خدشه دار کردن اعتبار Mastercoin داشت.

این فروش پاداش تضمینی برای خرید Safecoin با Mastercoin به جای Bitcoin برای افزایش حجم فروش Mastercoins اعلام کرد. ایروین بر این عقیده بود که حداقل 25٪ از سرمایه بازار در Mastercoins مجاز برای فروش گسترده وجود دارد.

پیشنهاد پاداش در پایان جمع آوری مقدار زیادی Mastercoins و Bitcoins با ارزش 7 میلیون دلار بود که لحظه ای ارزش را بالاتر برد. در نتیجه ، اکثر پذیرندگان اولیه Mastercoin سکه های خود را روی Irvine ریختند. این باعث شد که او میلیون ها پول نقدشوندگی و MSC بی ارزش داشته باشد که هنوز هم مالک آن است.

با این حال ، او همچنان موفق به جمع آوری بیت کوین هایی با ارزش 3 میلیون دلار شد. وی از این پول برای تأمین اعتبارات MaidSafe استفاده می کند.

از Mastercoin به Omni: تغییر نام تجاری & رقابت

نگرانی های معتبر ناشی از SafeCoin باعث شد Mastercoin در سال 2015 نام خود را به Omni تغییر دهد. با این حال ، در آن زمان ، چالش دیگری برای Mastercoin در قالب رقیب تازه کار خود به نام Counterparty آماده بود. پس از ظهور ، Counterparty بلافاصله بازار را تصرف کرد و Omni را پشت سر گذاشت.

اعتبار تصویر: اومنی

با توجه به مصاحبه توسط تیم Omni, نقص اصلی آنها در پیام رسانی آنها نهفته بود ، و این باعث می شد تا طرف مقابل برتری آنها را داشته باشد. در حالی که آنها برخی از برنامه های قابل توجه را با استفاده از پروژه خود ذکر کردند ، اما مشکلات شک هنوز حل نشده است.

با بازگشت به Omni ، نقش آن به عنوان تریبونی است که پروتکل های توزیع شده مانند Factom را در اختیار شما قرار می دهد. پیوند بین لایه Omni و بیت کوین این است که لایه اول به عنوان لایه برنامه به کانال اصلی و لایه اینترنت TCP یا IP عمل می کند..

آینده برنامه ریزی Omni چیست?

Omni قصد دارد تا از فناوری Factom’s بهتر استفاده کند. این فناوری امکان ذخیره امن داده های عظیم داده های موجود در بلاکچین را فراهم می کند. این از چیزی به جز هش ارسال شده هر 10 دقیقه استفاده نمی کند. Mastercoin قصد دارد از آن برای ارسال داده های تجارت شبکه به بلاکچین بیت کوین استفاده کند.

این نه تنها هزینه های تجارت را به حداقل می رساند بلکه احتمال نفخ زنجیره بلوک به دلیل Mastercoin را کاهش می دهد.

خط پایین: Mastercoin (Omni) چیست?

Omni در واقع اولین فناوری تقویت کننده دنیای Blockchain بود. این ایده پیشگامانه بود ، اما اینجا و آنجا با چند اشتباه روبرو شد. متأسفانه همین کافی بود تا جایگاه آن را خراب کند. این اشتباهات اولیه همچنین زمینه را برای رقیب خود ، Counterparty ، فراهم آورد تا جایگاه نخست را به خود اختصاص دهد. حتی تغییر نام نیز نتوانست کار زیادی انجام دهد.

با توجه به همه اینها ، پیش بینی آینده Omni سخت است. حتی اگر Omni با فن آوری های هیجان انگیز بی شماری روبرو شده است که استفاده از آنها می تواند بسیار جالب باشد ، پیش بینی اینکه آیا آنها می توانند مانع از تغییر مسیر افراد به سمت رقیب شوند یا خیر ، دشوار است. به عنوان یک بازار کوچک ، رقابت کافی وجود ندارد که بتواند هر دو شرکت کننده را رونق دهد. بنابراین ، می توانید انتظار داشته باشید که در آینده ای نزدیک یکی از پروژه ها از فضا محو شود. برای جزئیات بیشتر ، می توانید به Omni’s مراجعه کنید دسته توییتر و سایت Mastercoin.

اگر می خواهید درک بهتری از مفاهیم اساسی فناوری بلاکچین داشته باشید ، باید نگاهی به این دوره رایگان بلاکچین بیندازید.

* سلب مسئولیت: مقاله نباید به این صورت باشد و به منظور ارائه هیچ گونه مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است. ادعاهای مطرح شده در این مقاله به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست و نباید چنین برداشت شود. تحقیق خود را انجام دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector