راهنمای مبتدیان: Monero چیست؟

مونرو چیست؟ Monero یکی از بهترین ارزهای رمزپایه امنیتی در حال حاضر است. خصوصی و امن است. این همچنین به معنای غیرقابل ردیابی بودن آن است.

وقتی بیت کوین برای اولین بار منتشر شد ، مشکل ارز غیرمتمرکز را حل کرد. اکنون افراد می توانند بدون اتکا به بانک متمرکز بیت کوین ارسال کنند. با این حال ، از بسیاری جهات محدود بود. به همین دلیل است که می گوییم بیت کوین به عنوان بلاکچین نسل اول است. به عنوان مثال ، این مسئله قابلیت ردیابی را حل نکرد. اگر آدرس بیت کوین شخصی را می دانید ، می توانید کل معاملات آنلاین او را با استفاده از هر یک از کاوشگران بلاکچین بیت کوین ردیابی کنید.

Monero چیست (XMR)?

برای حل همان مسائل ، مونرو آزاد می شود. Monero تمام جزئیات معامله از جمله فرستنده ، گیرنده و مبلغی را که منتقل می شود پنهان می کند. این ناشناس بودن می تواند به ایجاد مکان بهتر بلاکچین کمک کند.

Monero همچنین منبع باز است و هر کسی می تواند در کد مشارکت کند. همچنین از ویژگی های استخراج که برای تأمین انرژی شبکه استفاده می شود پشتیبانی می کند. ماینرها به دلیل مشارکت در شبکه پاداش می گیرند. استخراج از تراشه های مجهز به ASIC پشتیبانی می کند.

https://getmonero.org/media/Monero_Promo.m4vhttps://getmonero.org/media/Monero_Promo.m4v

در مقاله امروز ، ما برای جزئیات بیشتر به بررسی مونرو می پردازیم. برای درک بهتر ، نکات زیر را مرور خواهیم کرد.

  1. ریشه های Monero
  2. ویژگی های Monero
  3. چگونه کار می کند?

بنابراین ، بدون هیچ گونه تأخیری ، بیایید شروع کنیم.

مبدا Monero

Monero سفر خود را در سال 2018 آغاز کرد. این ساخته شده با استفاده از CryptoNote ، یک پروتکل لایه برنامه است. این پروتکل برای سوخت رسانی به ارزهای غیرمتمرکز استفاده می شود. Monero کاملاً شبیه بیت کوین است ، اما در اجرا تفاوت دارد. کار با Bytecoin شروع شد ، اما همه چیز رو به جلو نبود. تقریباً 80٪ از سکه ها منتشر شد. برای حل مشکل ، تیم تصمیم گرفت آن را چنگال کند و نام آن را “Bitmonero” بگذارد. بعداً به Monero تغییر یافت.

تیمی که پشت سر آن کار می کند شامل هفت عضو اصلی ، 48 توسعه دهنده ، سه عضو جامعه و سه عضو آزمایشگاه تحقیقاتی است. میخواهی بیشتر بدانی؟ Monero را بررسی کنید صفحه تیم.

ویژگی های Monero

برای درک بهتر مونرو ، باید ویژگی های آن را یکی یکی مرور کنیم.


1. کنترل کامل

با استفاده از Monero ، شما کنترل کامل ارز و معاملات خود را در دست دارید. همچنین ، Monero خصوصی است و این بدان معناست که هیچ کس نمی داند چه چیزی ، چه زمانی و چگونه ارز رمزنگاری خود را دریافت می کنید.

2. قابل قارچ

این یکی از مهمترین ویژگی های Monero است. بدون قابلیت انعطاف پذیری ، Monero نمی تواند به اندازه ارزهای رمزپایه دیگر موثر باشد. خوب این به چه معنا است؟ این بدان معناست که می توان آن را دقیقاً مانند دلار مبادله کرد. به عنوان مثال ، اگر 100 دلار از شخصی قرض بگیرید ، می توانید یک بار 50 دلار و بقیه را با 25 دلار یا هر بار فقط 10 دلار پس دهید..

این بدان معناست که شما می توانید بدون هیچ مشکلی با یک دلار ارزش های مختلف بازگردید. مونرو همچنین قابل شستشو است. بر اساس اشکالات بیت کوین ایجاد می شود. کاربران بیت کوین همیشه باید مراقب معاملات باشند. همانطور که می توان ردیابی کرد ، می تواند شما را دچار مشکل کند. به عنوان مثال ، اگر کاربری از آن برای فعالیتهای غیرقانونی استفاده کرد و بعداً مقداری بیت کوین را به شما منتقل کرد ، ممکن است این مقدار ثابت نماند. همچنین ممکن است توجه غیرضروری مقامات را به خود جلب کنید و کل ایده ناشناس ماندن و تمرکززدایی را از بین ببرید.

Monero این کار را به خوبی انجام می دهد و اطمینان حاصل کنید که هیچ کس از سابقه معاملات سکه شما اطلاع ندارد. این یک ویژگی عظیم است!

سایر ویژگی های کلیدی که Monero پشتیبانی می کند مقیاس پذیری پویا ، سازگاری ASIC ، چند کلید و غیره است..

حریم خصوصی در مونرو چگونه کار می کند؟?

مهمترین مزیت استفاده از Monero ویژگی حریم خصوصی آن است. برای دستیابی به آن ، از امضاهای حلقه ای و آدرس های پنهانکاری استفاده می کند. سعی کنیم آنها را در زیر درک کنیم.

امضای حلقه: برای اطمینان از فاش نشدن اطلاعات فرستنده ، از امضای زنگ استفاده می شود. برای عملکرد آن ، هویت فرستنده در یک گروه مخلوط می شود. هنگامی که امضای دیجیتال از یک کاربر تصادفی گروه تولید می شود ، قابل استفاده می شود. این اطمینان می دهد که هویت کاربری که امضا کرده مشخص نمی شود.

اکنون ، امضای زنگ با کلیدهای حساب فرستنده ترکیب می شود. اکنون ، آنها دوباره با کلید عمومی مخلوط شده اند و آن را منحصر به فرد کرده اند. با انجام همه اینها ، هویت فرستنده به صورت خصوصی حفظ می شود.

آدرسهای مخفی کاری: درست مانند فرستنده ، هویت گیرنده نیز باید محافظت شود. این کار با کمک آدرسهای مخفی کاری انجام می شود. هم از آدرس فرستنده و هم از آدرس گیرنده محافظت می کند.

نتیجه

با توجه به سقف بازار ، Monero در حال حاضر دوازدهم در سقف بازار است. در چند سال گذشته به شدت رشد کرده و به نظر قوی می رسد. خوب ، نظر شما در مورد مونرو چیست؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map