Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

NEP5: راهنمای نشانه های NEO

این راهنما درباره رمز NEP5 از پلت فرم NEO با کیف پول ها و پروژه های مختلف NEP5 و یک لیست جامع از نشانه های NEO5 بحث می کند..

NEO در جامعه رمزنگاری ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. نه تنها استاندارد NEP5 خبرساز است بلکه بخشی از پلتفرم NEO است. بسیاری از رمزهای معروف NEP5 از جمله ONT ، DBC و NEX وجود دارد.

NEP5 همان چیزی است که امروز روی آن تمرکز خواهیم کرد. راهنمای ما متمرکز بر کاوش نحوه کار کردن ، تفاوت آن با ERC20 خواهد بود. ما همچنین تعدادی از امیدوار کننده ترین پروژه های دارای NEP5 (هم در حال حاضر و هم در آینده) را لیست خواهیم کرد. آخرین ، اما مهمترین آن این است که ما آن را مقایسه خواهیم کرد ERC20.

اکنون ثبت نام کنید:دوره مبانی Blockchains سازمانی

NEP5 NEO Token چیست?

NEP مخفف “NEO Enhancement Protocol” است. عدد “5” به سادگی یک بازنگری است که همه توافق کرده اند. این همچنین نسخه ای است که از طریق آن پیشرفت ها به سیستم عامل اضافه می شوند. این نسخه همچنین به پشتیبانی از رمز ارزهای رمزپایه مجهز به NEO ، مشابه کاری که Ethereum تاکنون انجام می داد ، افزود..

اگر می خواهید نزدیکترین معادل آن را بدانید ، استانداردهای ERC-20 و ERC-223 برای Ethereum است. این استانداردهای ERC-20 و ERC-233 همچنین در هنگام توسعه برای NEP5 مرجع خوبی ارائه می دهند. شما باید مقایسه بین ERC 20 در مقابل ERC 223 در مقابل ERC 777 را بررسی کنید.

در وهله اول چرا به پروتکل نیاز دارید?

پروتکل ها نحوه رفتار یا تعامل یک داده یا قطعه از کد را با یک شبکه تضمین می کنند. یک قیاس ساده پروتکل HTTP است. این نحوه انتقال داده ها از مرورگر به سرور را کنترل می کند. به این ترتیب هر مرورگر یا سرور می داند که چه مراحلی را باید برداشته و همچنین اطمینان حاصل می کند که هنگام انجام فرآیند ، هیچ چیز خراب نمی شود. از طرف دیگر ، توسعه دهندگان هنگام تهیه برنامه های خود که از HTTP استفاده می کنند ، استانداردی را باید رعایت کنند. به این ترتیب استانداردها و پروتکل برای عملکرد و اجرای بهتر بر کل اکوسیستم حاکم است.

NEP-5 هیچ تفاوتی ندارد. این یک پروتکل استاندارد NEO است که توابع اساسی را که توکن برای استفاده در شبکه باید پیاده سازی کند ، کنترل می کند. به عنوان مثال ، هر توکن مبتنی بر NEO باید قبل از خرید و فروش یا مبادله با اشخاص مختلف یا مبادله ، NEP5 باشد. این همچنین شامل اقدامات لازم از جمله بررسی تعادل ، تایید رمز ، انتقال و غیره است.

استاندارد NEP5 همچنین تضمین می کند که در هنگام تعامل رمزها با سایر نشانه ها یا بلاکچین ، حداقل امنیت حفظ می شود. به طور خلاصه ، نشانه هایی که روی بلاک چین NEO اجرا می شوند باید استاندارد NEP5 را داشته باشند.

بیشتر بخوانید:NEO Blockchain چیست?

اینفوگرافیک NEO NEP5 Tokens Landscape


نشانه های NEP5

توابع NEP5

پروتکل تعریف کرد که یک رمز NEP5 باید روش های زیر را در آن تعریف کند. برای درک بهتر ، بیایید آنها را در زیر لیست کنیم.

 1. نام() رشته را برمی گرداند: تابع نام رمز را در قالب رشته برمی گرداند.
 2. نماد() رشته ها را برمی گرداند: این تابع نماد رمز را در قالب رشته برمی گرداند.
 3. اعداد اعشاری() بازگرداندن بایت: تابع مقدار اعشاری نشانه ها را برمی گرداند. این می گوید که آیا با چه مقدار رمز قابل تقسیم است.
 4. totalSupply () BigInteger را برمی گرداند: این تابع مقدار کل توکن ها را برمی گرداند
 5. balanceOf (بایت [] حساب) BigInteger را برمی گرداند: عملکرد موجودی حساب را برمی گرداند.
 6. انتقال (بایت [] از به ، مقدار BigInteger): این تابع تعداد نشانه های منتقل شده از یک آدرس به آدرس دیگر را برمی گرداند.

انواع NEO NEP

NEP انواع مختلفی دارد. بله ، درست خواندید. این سه نوع است. بیایید آنها را در زیر لیست کنیم.

 1. استاندارد: NEP استاندارد برای توصیف هر تغییری که روی تمام یا بیشتر پیاده سازی های NEO تأثیر بگذارد ، استفاده می شود. این شامل تغییراتی مانند پروتکل درون شبکه ای ، قوانین اعتبار معامله و غیره است.
 2. اطلاعاتی: NEP اطلاعاتی برای توصیف مسئله طراحی NEO استفاده می شود. این همچنین برای به اشتراک گذاری اطلاعات عمومی یا دستورالعمل ها استفاده می شود.
 3. متا: Meta NEP برای توصیف فرآیندی برای یک پیشنهاد تغییر یا رویدادی در رابطه با آن استفاده می شود.

با نشان NEP8 NEO آشنا شوید

اگر اهل اکوسیستم blockchain NEO هستید ، شاید در مورد NEP-8 چیزی شنیده باشید. ممکن است به دلیل کنوانسیون نامگذاری تا حدودی شبیه به نظر برسد ، اما نباید با آن اشتباه گرفته شود.

هدف NEP8 ارائه جداسازی پشته برای NeoVM است. هدف آن ارائه امنیت فراخوانی پویا و همچنین پشتیبانی از هر ویژگی جدید در آینده است.

NEP8 در مقابل NEP5

این بدان معنی است که NEP8 متفاوت است و در مقایسه با NEP5 عملکرد متفاوتی دارد.

در حال حاضر ، NEP-8 فعال نیست و در شبکه اصلی مستقر نیست. این در حال توسعه فعال بوده و در حالت آزمایشی است ، جایی که پیشنهاد هنوز در حال کار است. این فقط یک پیشنهاد است و تاکنون قطعی نیست.

آیا به نشانه های NEP5 نیاز داریم؟?

وقتی صحبت از رمزنگاری می شود ، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند فناوری های مختلفی است که هم اکنون در بازار داریم. همه چیز با بیت کوین شروع شد که برای اولین بار از فناوری بلاکچین استفاده کرد. همچنین به عنوان فناوری بلاکچین نسل اول شناخته می شود. پس از آن ، ما شاهد تولد نسل 2 فناوری های بلاکچین ، یعنی Ethereum ، LiteCoin و غیره بودیم..

سپس NEO آمد. NEO یک اقتصاد هوشمند فراهم می کند که توسعه دهندگان را قادر می سازد با استفاده از قراردادهای هوشمند dApps ایجاد کنند.

برای کار کردن NEO ، NEP5 ایجاد می شود. لازم است بدانید که بدون استاندارد سازی مناسب ، توکن ها بدون هیچ پایه و راهنما کار نمی کنند یا به طور نامنظم کار می کنند. این امر باعث می شود تا توسعه دهندگان NEO بتوانند استانداردی را كه امروزه با نام NEP5 شناخته می شود ، منتشر كنند.

چه چیزی ایجاد می کند NEP-5 ویژه?

NEP5 خاص است و ما می توانیم در مورد آن موافق باشیم که باعث می شود اکوسیستم NEO بدون نقص کار کند. آنها به اکوسیستم NEO کمک می کنند و آن را به سطوح آنچه اکوسیستم Ethereum ارائه می دهد می رسانند. همچنین ، رمز NEP5 رقابت ایجاد نمی کند. هدف این است که با تشویق توسعه دهندگان برای ایجاد نشانه های NEP5 بیشتر و اجرای آنها بر روی سیستم عامل ، پلت فرم NEO را قوی تر کند. این به این معنی است که به نوآوری دامن می زند و همچنین در ارائه ارزش به توسعه دهندگان و همچنین دارندگان توکن پیشرفت می کند.

استاندارد NEP5 نه تنها کیفیت توکن های NEP را تضمین می کند بلکه تعامل سایر مبادلات با آنها را نیز آسان می کند..

نشانه های NEP5 NEO در محل کار

استاندارد NEP5 همچنین به سهولت انتقال برای نشانه های NEO کمک می کند.

اجازه دهید نحوه کار را بررسی کنیم. اول از همه ، ما باید نشانه های NEP5 را در آدرس عمومی NEO شما داشته باشیم. NEO و NEP5 هر دو بخشی از کیف پول NEO هستند.

اکنون ، اگر دارنده کیف پول رمز را به آدرس عمومی شما بفرستد ، به طور خودکار در بلاک چین NEO نشان داده می شود. همچنین می توانید نشانه ها را از طریق neotracker.io یا سایر خدمات ردیابی ردیابی کنید. به طور خلاصه ، ارسال ، ردیابی و دریافت نشانه های NEP5 آسان است. آنها همچنین می توانند به کیف پول های جدید یا صرافی هایی که از رمز NEP5 پشتیبانی می کنند منتقل شوند.

کیف پول NEP5

نشانه های NEP5 را می توان در کیف پول نیز ذخیره کرد. از آنجا که این یک اکوسیستم غیرمتمرکز است ، شما باید خود نشانه های خود را ذخیره کنید. برای این کار می توانید از کیف پول هایی که به صورت رایگان در دسترس هستند استفاده کنید. این کیف پول ها 100٪ ایمن هستند. با این حال ، هرگز کلید خصوصی کیف پول خود را با کسی به اشتراک نگذارید. اگر این کار را انجام دهید ، لیست نشانه های NEP5 شما به سرقت می رود.

 1. کیف پول نئون: این یکی از کیف پول های محبوب NEP5 است که می توانید تهیه کنید. این توکن ها را با استفاده از NEO دریافت و ارسال می کند. همچنین ، از نسل اتوماتیک GAS پشتیبانی می کند که به صورت روزانه توزیع می شود. تنها چیزی که برای ورود به سیستم و ادعای آن نیاز دارید کلیک کردن روی یک دکمه ساده است. کیف پول NEON منبع باز است و برای ویندوز ، لینوکس و MACOS در دسترس است.
 2. ردیاب NEO: کیف پول تحت وب که از NEO و سایر نشانه های NEP5 NEO پشتیبانی می کند. همچنین می تواند به صورت آفلاین استفاده شود و همچنین از GAS پشتیبانی می کند. همچنین می توانید معاملات را با استفاده از blockchain explorer جستجو کنید.
 3. کیف پول NEO: کیف پول NEO تحت وب که امکاناتی مانند ایجاد ، بازیابی و وارد کردن کلیدهای خصوصی را ارائه می دهد. همچنین می توانید مخاطبین و کیف پول پشتیبان اضافه کنید. همه اینها را می توان از طریق رابط تحت وب انجام داد.

برای یافتن آدرس NEO مختلف می توانید از NEO Explorer استفاده کنید! به غیر از اینها ، می توانید از کیف پول های سخت افزاری مانند Ledger Nano S نیز استفاده کنید.

تفاوت آن با ERC 20 چیست؟ (NEP5 در مقابل ERC20) یا NEO در مقابل Ethereum

تاکنون ، ما در مورد شباهت نشانه های NEP5 به ERC20 بحث کردیم. آنها انواع مختلفی از عملکرد و هدف را به یکدیگر ارائه می دهند. تفاوت های اساسی بین نشانه های ERC20 و NEP5 وجود دارد. همچنین ، پروژه های رمز NEP-5 در مقایسه با پروژه های ERC 20 معمول نیستند. برای درک بهتر ، می توانید این مقاله را بخوانید – ERC20 چیست?

هزینه ها

یکی از مهمترین دلایل آن ، هزینه های مرتبط با توسعه توکن های NEP5 است.

برای داشتن یک تصویر بهتر ، بیایید در مورد هزینه ای که برای استقرار رمز ERC-20 در اکوسیستم Ethereum صرف می شود بحث کنیم. برای استقرار یک رمز ERC-20 ، یک توسعه دهنده یا یک سازمان فقط به 32000 گاز نیاز دارد. گاز راهی برای محاسبه هزینه انجام معامله در بلاک چین Ethereum است. اگر هزینه 32000 گاز را با قیمت های فعلی محاسبه کنیم ، یک پروژه توکن ERC-20 فقط حداکثر 5 دلار هزینه دارد. بله ، درست خواندید. بسیار آسان است که رمزهای خود را در بلاکچین Ethereum فعال کنید و هزینه توسعه را جداگانه نگه دارید.

وقتی صحبت از NEO می شود ، یک داستان کاملاً متفاوت است. هزینه استقرار قراردادهای هوشمند در GAS محاسبه می شود. NEO توسط GAS تأمین می شود و همچنین بومی سیستم عامل است. با این حال ، همانطور که گفتیم ، هزینه زیادی داشت. به طور دقیق ، ساختن رمز NEP5 در بلاک چین NEO 500 GAS هزینه داشت. قیمت GAS در زمان نوشتن این مقاله در حدود 10 دلار معلق است. اگر درست حساب کنیم ، اجرای زنده پروژه شما 5000 دلار هزینه دارد.

آن خیلی زیاد است! همچنین ، قیمت GAS در نوسان است و این بدان معناست که هزینه آن از محدوده 5000 تا 10،000 دلار یا حتی بیشتر هزینه دارد. در اوج ، قیمت GAS به 85 دلار حیرت انگیز رسید. اون خیلی زیاده!

همچنین ، هیچ تضمینی برای موفقیت پروژه ها وجود ندارد که منجر به ریسک بیش از حد برای توسعه دهندگان NEP5 می شود. با این حال ، این یک جنبه مثبت نیز دارد.

 1. فقط پروژه های با کیفیت انجام می شوند و توسعه دهندگان حتی قبل از شروع به کار روی پروژه خود تأمل می کنند.
 2. توسعه دهندگان پس از استقرار همچنان روی پروژه های خود کار می کنند.
 3. هیچ پروژه اسپمی در اکوسیستم NEO وجود ندارد.
 4. پروژه های کمتر و مفید به این معنی است که بلاکچین NEO بدون داشتن تراکم همیشه عملکرد بهینه دارد.

برای مطالعه بیشتر:مزایای NEO – بسیار بیشتر از اقتصاد هوشمند

انعطاف پذیری توسعه

وقتی نوبت به توسعه می رسد ، NEO اکوسیستم بهتری را برای توسعه دهندگان فراهم می کند. دلیل شماره یک آن این است که هیچ وابستگی زبانی برای ایجاد نشانه های NEP5 ، قراردادهای هوشمند یا dApp هایی که در بلاک چین NEO اجرا می شوند وجود ندارد. وقتی نوبت به Ethereum می رسد ، توسعه دهنده باید Solidid ، زبان اختصاصی خود را بیاموزد.

Solidity یک زبان برنامه نویسی جدید است و فقط برای کار با بلاک چین Ethereum ایجاد شده است. افراد زیادی از آن اطلاع ندارند و یا تخصص لازم برای توسعه Ethereum dApps و قراردادهای هوشمند را ندارند. این کار استخدام استعداد در بازار را دشوار می کند.

این دو مزیت برای بلاکچین NEO به همراه دارد.

 1. هر توسعه دهنده ای می تواند بدون نیاز به یادگیری زبان برنامه نویسی جدید ، با توسعه شروع کند.
 2. NEO به دلیل انعطاف پذیری زبان برنامه نویسی ، سفارشی سازی و مدیریت بهتری را ارائه می دهد.

مدل اجماع

هک DAO در بلاکچین Ethereum از لحاظ تاریخی یکی از بزرگترین هک ها در تاریخ ارزهای رمزپایه بود. از نظر فنی ، وقتی هک اتفاق افتاد ، بخش عمده ای از جامعه می خواستند تغییرات را معکوس کنند ، در حالی که نیمه دیگر می خواست همانطور که هست بدون هیچ تغییری در زنجیره بلوک جریان یابد. این منجر به چنگال سخت شد که به نوبه خود Ethereum Classic (ETC) را به دنیا آورد. ETC همان بلاک چین Ethereum قبل از وقوع هک DAO است. ETH با تغییرات و اصلاحات جدید ادامه یافت تا دیگر مجبور نباشد از همان مشکل عبور کند.

از طرف دیگر ، NEO روش اجماع بهتری برای مبارزه با شرایط مشابه دارد. این مدل از مدل تحمل پذیر خطای بیزانس (dBFT) استفاده می کند. این روش اجماع به گونه ای طراحی شده است که از چنگال های مشابه برای بلاک چین NEO جلوگیری کرده و اطمینان حاصل می کند که در صورت بروز اختلاف ، تغییرات جدید بدون نیاز به چنگال انجام می شود. به طور خلاصه ، پایدارتر است و از همان ابتدا مسیر ارتقا up دارد.

اثبات کامپیوتر کوانتومی

امنیت یکی از دلایل مهم استفاده از بلاکچین است. در مقایسه با سایر فناوری های موجود نسبتاً ایمن است. بلاکچین همچنین شفافیت ، صداقت و راهی برای انتقال موثر وجوه را فراهم می کند.

با این حال ، اتریوم هنوز در برابر محاسبات کوانتومی آسیب پذیر است. الگوریتم های رمزنگاری مورد استفاده توسط Ethereum در برابر آنچه کامپیوترهای کوانتومی ارائه می دهند محافظت نمی شوند. این بدان معنی است که این رایانه های قدرتمند می توانند به راحتی کلیدهای خصوصی رمزگشایی کنند.

در مورد NEO ، کوانتومی آماده است. وقتی رایانه های کوانتومی می آیند ، بلاک چین NEO آماده می شود تا با قدرت پردازش رمزگشایی که ارائه می دهند ، سازگار شود. با این حال ، این بدان معنا نیست که Ethereum از بین می رود. توسعه دهندگان آنها الگوریتم رمزنگاری را هنگامی که زمان می رسد به روز می کنند. اما ، اکنون NEO از مزیت برخوردار است و برای آینده آماده است.

بیشتر بخوانید:NEO vs Ethereum: کدام یک بهتر است?

امیدوار کننده پروژه های NEP5

همانطور که شاید تاکنون درک کرده باشید ، NEO بستری را فراهم می کند که پروژه ها می توانند حداکثر پتانسیل خود را داشته باشند. در واقعیت ، تعداد پروژه ها در حدود دو ماه گذشته رشد کرده است. برای درک توانایی های بالقوه NEP5 و بلاکچین NEO ، اکنون درباره امیدوار کننده ترین پروژه های NEP5 در حال حاضر بحث خواهیم کرد. بنابراین ، بدون هیچ تأخیری ، شروع کنیم.

امیدوار کننده لیست نشانه های NEP5

نام NAP5 درمورد پروژه استفاده
هستی شناسی ONT پروژه هستی شناسی در واقع ایجاد یک اکوسیستم اعتماد است که در یک شبکه یکپارچه ، توزیع شده و متنوع رشد می کند. می تواند به روش های مختلفی از جمله مجوز ، تأیید ، تبادل داده و موارد دیگر استفاده شود.
DeepBrainChain DBC DeepBrainChain یک پلت فرم محاسباتی هوش مصنوعی است که روی یک بلاکچین اجرا می شود. یک پلت فرم محاسباتی AI غیرمتمرکز ، مقرون به صرفه ، ایمن و ایمن فراهم کنید
NEX NEX یک سیستم تبادل و پرداخت غیرمتمرکز که در بالای بلاک چین NEO ساخته شده است. تجارت آسان توکن های NEP5 را امکان پذیر می کند. این همچنین معاملات بین فناوری بلاک چین متقابل مانند Ethereum و NEO را تسهیل می کند.
زپین ZPT Zeppin یک بستر غیرمتمرکز برای خلاقیت ها است. با استفاده از Zeppin ، افراد خلاق می توانند کار خود را به طور موثر توزیع کنند ، به رسمیت شناخته شوند و همچنین پرداخت های مرزی را ارائه دهند.
کلید TKY THEKEY ابزاری برای تأیید هویت است که از بلاکچین همراه با داده های بزرگ استفاده می کند. به دولت ها و سازمان های دیگر کمک می کند تا افراد و سوابق آنها را سریع و کارآمد مجوز دهند.
شبکه اثر EFX شبکه Effect یک شبکه غیرمتمرکز برای هوش مصنوعی است. پروژه های هوش مصنوعی را برای اجرای بصورت غیرمتمرکز فراهم می کند و گزینه ای ارزان برای اکوسیستم های متمرکز ارائه می دهد.
مهتاب Moonlight Lux Moonlight یک بستر کامل مدیریت پروژه پایان به پایان در بلاکچین ارائه می دهد. سازمان ها را قادر می سازد تا از این پلتفرم استفاده کنند و همچنین کنفرانس های مالی و نقدینگی را نیز فراهم کنند.
سکه آسورا ASA Asura Coin یک اکوسیستم eSports را فراهم می کند که رشد خود و توانمند سازی را فراهم می کند. بازیکنان ، تیم ها ، مدیران ، سرمایه گذاران و سایر نهادهای مرتبط با بازی را قادر می سازد تا از یک سیستم عامل غیرمتمرکز استفاده کنند.
iMusify IMU بستری غیرمتمرکز برای سازندگان موسیقی. با استفاده از این پلتفرم ، سازندگان موسیقی می توانند موسیقی خود را با جهانیان به اشتراک بگذارند و بدون نیاز به مرد میانه ، سود کامل کسب کنند.

هستی شناسی

هستی شناسی یک اکوسیستم اعتماد را در بلاکچین NEO ارائه می دهد. همه چیز در مورد ارائه یک شبکه اعتماد متنوع ، توزیع شده و یکپارچه به کاربران است. این بدان معنی است که از بلاکچین های مختلف و ساختارهای IT پشتیبانی می کند. برای ایجاد امکان ، از پروتکلهایی استفاده می کند که اطمینان حاصل می کند عملکردهای اساسی مانند شناسایی دیجیتالی ، تأیید اعتبار ، مجوز ، تبادل داده و سایر موارد بدون نیاز به هیچ مرجع متمرکز انجام می شود.

همچنین ، هنگامی که به شبکه اعتماد می کنید ، به طور خودکار سازمان ها و شرکت ها را قادر می سازد تا روی مهمترین چیز در کسب و کار خود ، یعنی عملیات تمرکز کنند..

هستی شناسی از آنچه بلاک چین NEO ارائه می دهد نهایت استفاده را می برد. در حقیقت ، هستی شناسی ارتباط عمیقی با NEO دارد. Onchain در حال توسعه هستی شناسی است. این یک شرکت توسعه دهنده چینی است. نه تنها این ، معمار ارشد هستی شناسی چیزی جز لی جون نیست. در کل ، این اعتبار قابل توجهی به آنچه که آنها در تلاش برای دستیابی به آن هستند اضافه می کند زیرا همه ما می دانیم تیم پشتیبان پروژه قادر است.

از نظر فنی ، چارچوب های blockchain ONT ، پروتکل تعامل ONT و blockchains ONT را ارائه می دهد. همه اینها ، در صورت ترکیب ، به عنوان زیرساخت Ontology شناخته می شوند.

ویژگی های اصلی ارزش برجسته سازی

 • همکاری اعتماد توزیع شده را ارائه می دهد
 • این یک پروژه بلاکچین با عملکرد بالا است
 • پشتیبانی کامل از سفارشی سازی برای برنامه های مختلف بلاکچین
 • پروتکل ها و ماژول های مختلفی مانند ONT ID ، داده های ONT و امتیازات ONT را ارائه می دهد.
 • در سناریوهای مختلف مانند تبادل داده توزیع شده ، سیستم های هویت و موارد دیگر کار می کند.

DeepBrain Chain (DBC)

DeepBrain Chain یک پلتفرم بسیار امیدوار کننده است. در واقع ، این اولین پلت فرم محاسباتی هوش مصنوعی است که از بلاکچین به نفع خود استفاده می کند. این هدف برای ایجاد بستری است که کاملاً عملکرد محاسبات هوش مصنوعی را تغییر می دهد. برای انجام این کار ، آنها در تلاشند تا یک پلت فرم محاسباتی هوش مصنوعی ایمن ، انعطاف پذیر ، کم هزینه و غیرمتمرکز فراهم کنند.

از طرف دیگر ، این پلتفرم اجرای پروژه ها و محصولات هوش مصنوعی را آسان می کند.

در حال حاضر ، شرکت ها برای انجام محاسبات خود مجبورند سرمایه گذاری زیادی در مورد قدرت و منابع محاسباتی انجام دهند. این روند قابل بخشش نیست و ممکن است زمان زیادی را صرف کند. ناگفته نماند ، برای حل یک مشکل ، یک علاقه مند به هوش مصنوعی معمولاً باید محاسبات مکرر را انجام دهد تا نتایج مطلوبی را بدست آورد.

این جایی است که DeepBrain Chain وارد بازار می شود. آنها روشی کارآمد و مقرون به صرفه برای تأمین قدرت محاسبات AI به کاربران ارائه می دهند. برای کاهش قیمت ، آنها قصد دارند از یک مدل تجاری منحصر به فرد استفاده کنند. با توجه به مدل تجاری مورد استفاده آنها ، شرکت یا سازمانی که مایل به استفاده از خدمات آنها است فقط باید 30٪ از هزینه ها را پرداخت کند. گره 70٪ بقیه هزینه را از طریق استخراج مدیریت خواهد کرد.

گره ها بخش قابل توجهی از زنجیره بلوک خواهند بود. آنها عمدتاً در شبکه عصبی غیرمتمرکز خود که هر گره نقشی در آنها بازی می کند ، استفاده می شود. برای اینکه الگوریتم ها روی گره ها آزمایش شوند ، DeepBrain با استفاده از توکن بومی DBC هزینه پرداخت می کند. رمز DBC با استفاده از قراردادهای هوشمند NEO ساخته شده است. همچنین از مکانیزم اجماع ترکیبی متشکل از POI و DPOS استفاده می کند.

جالب است ، درست است؟ آنها همچنین در تهیه یک بستر تجارت غیرمتمرکز مشارکت فعال خواهند داشت. استفاده از بستر معاملات کاملاً ایمن خواهد بود. همچنین ، به لطف بلاکچین مجهز به هوش مصنوعی ، ویژگی های جدیدی را ارائه خواهد داد.

ویژگی های اصلی ارزش برجسته سازی

 • امن و کم هزینه
 • محافظت از حریم خصوصی بسیار خوبی ارائه می دهد
 • بستر مناسبی برای پروژه های هوش مصنوعی جهت کاوش و بهره گیری از آنها ارائه می دهد.

NEX

NEX سومین پروژه ای است که ما قصد داریم در لیست پروژه های امیدوار کننده NEP-5 که قبلاً منتشر شده اند ، بحث کنیم. NEX یک بستر مبادله و پرداخت است که از بلاکچین NEO بهره می برد و توسط هیچ کس به جز شهر صهیون (CoZ) ساخته نمی شود. این موضوع غوغا و هیاهوی زیادی به پا کرد.

نقطه فروش منحصر به فرد NEX توانایی آن در ارائه یک بستر معاملاتی ساده و همچنین ارائه معاملات پیچیده است. از طبیعت غیرمتمرکز NEO استفاده می کند و همچنین سرعت و امنیت کاربران را فراهم می کند.

در پشت صحنه ، از موتور تطبیق خارج از زنجیره استفاده می کند. این موتور به درستی از ویژگی های بلاکچین استفاده می کند و مدیریت NEX را برای معاملات سریعتر و پیچیده در چندین بلاکچین مانند Ethereum و NEO برای NEX آسان می کند..

NEX همچنین می تواند حجم قابل توجهی را کنترل کند و معاملات قابل تأیید را در سراسر فناوری بلاکچین فراهم کند. این سرویس خدمات پرداخت را نیز ارائه می دهد. سیستم پرداخت با ارائه قراردادهای هوشمند شخص ثالث برای ارسال و دریافت دارایی در بستر NEO کار می کند. در غرامت ، آنها GAS و NEO را برای محاسبه مورد نیاز برای موفقیت در معامله دریافت می کنند.

آخرین ، اما نه کمترین ، NEX همچنین پسوند کیف پول NEX را نیز ارائه می دهد. این افزونه هماهنگی یکپارچه بین dApps ، وب سایت ها و NEX را آسان می کند.

ویژگی های اصلی ارزش برجسته سازی

 • حجم بالا و معاملات پیچیده پشتیبانی می شود
 • خدمات پرداخت را ارائه می دهد
 • پسوند کیف پول NEX
 • از تجارت بین زنجیره ای پشتیبانی می کند

زیپین

Zeepin اقتصاد توزیع شده ای را برای صنعت خلاق فراهم می کند. این یک اکوسیستم اختصاصی است که در تلاش برای حل مشکلی است که مردم فعلی در صنعت فعلی از آن رنج می برند. Zeepin صنایع خلاقانه ای را برای بهره گیری از آنچه Zeepin ارائه می دهد ، یعنی حفاظت ، اتصال ، شناسایی و بیش از حد بی طرفانه ارائه می دهد..

این ایده حول تمرکززدایی ساخته شده است و می خواهد صنعت خلاق را در یکپارچه سازی پرداخت های برون مرزی کارآمدتر سازد. اگر ببینید ، بسیاری از سازندگان پروژه در آن سوی مرزها کار می کنند. مدت زمان زیادی طول می کشد تا پرداخت شود. این تأخیر وقتی جمع شود ، ممکن است هزینه زیادی داشته باشد.

به غیر از اینکه به عنوان یک سیستم پرداخت عمل می کند ، ویژگی های حق چاپ را نیز برای سازندگان فراهم می کند. این بدان معنی است که هرکسی می تواند از کار خود در مورد بلاکچین کپی رایت کند و برای آن گواهی دریافت کند. همچنین یافتن ارتباط و تشویق افراد به انجام پروژه های متنوعی که زودتر از حد توان آنها نبود ، برای صنایع خلاق آسان است.

همچنین ، برای تسهیل استعداد و کار خلاق ، Zeepin همچنین راهی برای میزبانی سرمایه های جمعی خود ، همه در بالای بلاکچین ، فراهم می کند. از دیگر ویژگیهای کلیدی آن می توان به استخدام استعداد اشاره کرد.

برای ایجاد اعتماد در بین احزاب ، Zeepin از قراردادهای هوشمندی که با پیروی از استانداردهای NEP-5 ایجاد شده اند استفاده می کند. مطابق توافق قراردادهای هوشمند سود را خودکار کرده و توزیع می کند. به طور خلاصه ، هر کسی که یک تلاش خلاقانه داشته باشد می تواند از آن استفاده کند. به عنوان مثال ، می تواند توسط نویسندگان ، هنرمندان ، معماران ، طراحان و مجریان استفاده شود.

ویژگی های اصلی ارزش برجسته سازی

 • از پرداخت های مرزی پشتیبانی می کند
 • پشتیبانی از حق چاپ
 • پروژه های خوب را توانمند کنید تا بتوانند سرمایه جمع کنند

کلید

آخرین پروژه ای که می خواهیم در مورد آن بحث کنیم THEKEY است. THEKEY یک ابزار تأیید هویت است (IDV) که در بالای بلاکچین کار می کند. از بسیاری از تکنیک های مرتبط با زنجیره بلوک از جمله شناسایی چند بعدی پویا مبتنی بر بلاکچین (BDMI) و اطلاعات قابل شناسایی شخصی (PII) استفاده می کند. BDMI از PII استفاده می کند که توسط مقامات دولتی در دسترس و مجاز است.

بنابراین ، همه اینها به چه معناست؟ به طور خلاصه ، این یک ابزار شناسایی و تأیید است که از بلاکچین و فناوری داده های بزرگ ملی استفاده می کند.

بنابراین ، چه چیزی در این پروژه منحصر به فرد است؟ این داده های ذخیره شده یا بازیابی شده با استفاده از THEKEY کاملاً قابل اعتماد است. نه قابل تغییر است و نه قابل انکار. THEKEY کاملاً توسط دولت پشتیبان تهیه شده و با استفاده از پایگاه داده ملی ساخته شده است. از این رو ، منجر به نتایج قابل اطمینان تری می شود. مقامات راحت تر می توانند اطلاعات را پیدا کنند. همچنین ، جستجو دقیق تر ، جامع تر و از هر لحاظ ممکن قابل اعتماد خواهد بود. افراد همچنین می توانند از این نوع سیستم سود ببرند و منتظر بازیابی اطلاعات ارزشمند نخواهند بود.

همچنین THEKEY به دلیل سریع بودن از هزینه های کمتری بهره مند می شود و از کارهای تکراری جلوگیری می کند. همچنین جمع آوری ، احراز هویت و پردازش داده ها را دور می زند. این همچنین یک تجربه کاربری عالی را فراهم می کند زیرا کاربران مجبور نیستند به هیچ راه حل نرم افزاری اعتماد کنند. هنگامی که هویت آنها ذخیره شد ، می توانید از هر مکان و هر زمان به آن دسترسی پیدا کنید.

ما THEKEY را در لیست پروژه های امیدوار کننده NEP-5 قرار داده ایم زیرا اجرای واقعی آن را نشان می دهد.

پروژه THEKEY بزرگ است. تاکنون 210 میلیون داده توسط افراد دولتی جمع آوری شده و در بلاک چین ذخیره شده است که امکان دسترسی به زمان واقعی را فراهم می کند.

ویژگی های اصلی ارزش برجسته سازی

 • کم هزینه
 • سریع و قابل اعتماد
 • داده های پشتیبانی شده توسط دولت ذخیره شده در زنجیره بلوک
 • 100٪ قابل اعتماد.
 • تجربه کاربری عالی

شبکه اثر (EFX)

درست مثل Deep Brain Chain (DBC) ، The Effect Network نیز یک شبکه غیرمتمرکز برای هوش مصنوعی است. با این حال ، کاملاً شبیه DBC نیست. این کار عمدتا با استفاده از طبیعت غیرمتمرکز و باز پلتفرم NEO برای ارائه خدمات در بازار هوش مصنوعی انجام می شود. EFX اکوسیستمی را ارائه می دهد که 3 مرحله ارائه می دهد. این کار را با ایجاد یک مانع کم برای ورود ، صفر هزینه و رشد سریع انجام می دهد. البته توسط نشانه های NEP5 تأمین می شود و نحوه تعامل AI و انسان با یکدیگر را تغییر می دهد.

مهتاب

Moonlight یکی دیگر از پروژه های امیدوار کننده است که هدف آن ارائه بستری کاملاً غیرمتمرکز است و همچنین مدیریت پروژه از پایان به پایان را ارائه می دهد. در بالای بلاک چین NEO ساخته شده است. هدف اصلی بهبود بازار با ارائه کنسول های جالب و نقدینگی است. همچنین یک رزومه قابل اعتماد ارائه می دهد که با اتمام کار کاربر توسط کاربر ، وظایف به طور خودکار اضافه می شود.

سکه Asura (ASA)

Asura Coin توکن NEP-5 است که به پلت فرم Asura World دامن می زند. این یک اکوسیستم eSports است که خود پایدار و بسیار امیدوار کننده است. سکه Asura نقطه مرکزی کل سیستم است که معاملات را امکان پذیر می کند. این اقداماتی را برای توسعه جامعه eSports تشویق می کند و بازی را برای توده ها به ارمغان می آورد. این یک بستر رقابتی فراهم می کند که در آن تیم ها ، مدیران و حامیان مالی می توانند رشد کنند و تجربه بهتری از ورزشهای الکترونیکی برای همه ایجاد کنند.

iMusify (IMU)

iMusify یک پلت فرم مربوط به موسیقی است که بر روی بلاکچین ساخته شده است. طبق معمول ، غیرمتمرکز است و سازندگان محتوا را برای به اشتراک گذاشتن موسیقی خود با دنیا فراهم می کند. با حذف مرد میانه و همچنین فراهم آوردن راهی برای دسترسی مستقیم به موسیقی از طریق بلاکچین ، به سازنده موسیقی قدرت می بخشد. این یک بستر رسانه اجتماعی است که به جای بهره برداری از داده ها و سیستم تبلیغات کاربر ، ارزش ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید:اکوسیستم NEO dApps: لیست کامل برنامه های Blockchain غیر متمرکز NEO

لیست نشانه های نهایی NEO NEP5

NameToken درباره پروژه
NEX NEX یک بستر غیرمتمرکز مبادلات و پرداخت.
سوئیچو SWTH تبادل غیرمتمرکز چند زنجیره ای.
آلفلیون APH یک پلت فرم تجارت و مبادله P2P.
حلقه زدن LRN یک تبادل رمز غیرمتمرکز جدید که از استانداردهای جدید تجارت رمزنگاری استفاده می کند.
اسپکوین نقطه Spotcoin یک مرکز خرید بدون نسخه بین فیات و ارز رمزنگاری شده است.
آلچمینت SDT Alchemint قصد دارد ارز رمزنگاری شده فیات را با قیمت ثابت ارائه دهد.
سکه آسورا ASA Asura Coin یک اکوسیستم eSports را فراهم می کند که به رشد و توانمند سازی خود دامن می زند.
ForTheWin FTW ForTheWin یک بستر بازی های آنلاین با بلاکچین است.
بورس EXT یک بستر بلاکچین تبلیغاتی غیرمتمرکز.
کلید TKY THEKEY ابزاری برای تأیید هویت بلاکچین است که باعث ایجاد هویت های ایمن می شود.
پل تلفنی Bridge اطمینان راستی آزمایی را بهبود می بخشد و هزینه های حقوقی را برای افراد و ICO کاهش می دهد.
PikcioChain PKC PikcioChain یک تبادل امن مبتنی بر بلاکچین است که از داده های شخصی محافظت می کند.
هستی شناسی ONT هستی شناسی در حال ایجاد یک اکوسیستم همکاری اعتماد است که در یک شبکه توزیع شده رشد می کند.
DeepBrainChain DBC DeepBrainChain یک پلت فرم محاسباتی هوش مصنوعی است که روی یک بلاکچین اجرا می شود.
NOS NOS NOS با کمک سیستم عامل مجازی یک اینترنت شفاف را فراهم می کند.
سنو SENNO Senno یک تحلیل عاطفی غیرمتمرکز و اکوسیستم مبتنی بر جمعیت مبتنی بر بلاک چین است.
NeoNameService NNC یک سرویس نام دامنه غیرمتمرکز.
تثلیث TNC اعتبار ترینیتی شبکه یک راه حل جهانی مقیاس خارج از زنجیره است.
NKN NKN NKN یک پروتکل اتصال شبکه غیرمتمرکز و مشترک است.
QLINK QLC Qlink یک زیرساخت مخابراتی بلاکچین منبع باز و شبکه تلفن همراه است.
نبض قرمز RPX Red Pulse یک بستر تحقیقاتی مستقر در چین است که هدف آن ایجاد انگیزه در نوآوری است.
مهتاب لوکس Moonlight یک پلتفرم نیروی کار اقتصادی هوشمند با زنجیره بلوک است.
آلفاکت یک گربه Alphacat یک بازار غیرمتمرکز با قدرت هوش مصنوعی است.
تراولا آوا تراوالا یک پلت فرم غیرمتمرکز برای رزرو سفر است.
کوارتری PROQ یک سیستم عامل غیر متمرکز در املاک و مستغلات.
ثور THOR THOR یک اقتصاد غیرمتمرکز کنسول است.
زیپین ZPT Zeepin بستری غیرمتمرکز برای خلاقیت ها است.
کهکشان GALA GALA یک برنامه غیرمتمرکز است که محتواسازان را قادر می سازد تا خلاقیت را کشف کنند.
iMusify IMU iMusify یک بستر غیرمتمرکز برای سازندگان موسیقی است.
آندروزیت EDS اکوسیستم توزیع محتوای آینده نگر.
روایت NRVE روایت یک پلت فرم رسانه های اجتماعی است که در حال ساخت اقتصاد محتوا است.
واوبیت WWB یک بستر خدماتی که سعی در ایجاد ارزش با استفاده از نشانه های Wowoo دارد.
فانتاسما روح یک بستر نسل بعدی بلاک چین برای توزیع محتوا.
کودتا کوپ Coupit یک بستر وابسته در بلاکچین است.
اثر AI EFX Effect.AI بستری غیرمتمرکز برای هوش مصنوعی است.
علامت قرارداد اصلی MCT یک رمز سودمند که به اقتصاد هوشمند NEO ارزش افزوده می دهد.
گاردیوم GDM یک شبکه واکنش اضطراری غیرمتمرکز

نتیجه

NEO یک بستر و اکوسیستم زنجیره بلوکی عالی است. عناصر منفرد مانند NEP5 به آن نیرو می دهند. امروز آنچه را که NEP5 ارائه می دهد در مورد ارزش ، عملکرد ، پروژه ها و موارد دیگر ارائه داده ایم! همانطور که از مقایسه NEO و Ethereum خوانده اید ، استاندارد NEP5 در مقایسه با ERC20 ارزش بیشتری را ارائه می دهد. ما تعداد کمی از پروژه های دارای NEP5 را اضافه کرده ایم و همچنین برخی از پروژه های آینده امیدوار کننده را با شما به اشتراک گذاشته ایم.

نظر شما در مورد NEP5 چیست؟ اینجاست که بماند؟ آیا می توان آن را بهبود بخشید؟ پروژه های امیدوار کننده NEP-5 NEO کدامند؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

اگر می خواهید درباره اصول بلاکچین ایده بهتری دریافت کنید ، حتماً دوره رایگان بلاکچین را بررسی کنید.

* سلب مسئولیت: مقاله نباید به این صورت باشد و به منظور ارائه هیچ گونه مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است. ادعاهای مطرح شده در این مقاله به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست و نباید چنین برداشت شود. تحقیق خود را انجام دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector