Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

قراردادهای هوشمند: راهنمای نهایی برای مبتدیان

Blockchain امکانات زیادی دارد و بهترین کار این است که کلا از دست واسطه ها خلاص می شود. بنابراین ، نه به هر حال در حالی که در شبکه بلاکچین هستید ، دیگر مجبور به پرداخت هیچ واسطه ای نخواهید بود. چه می شود اگر این فناوری بلاکچین قراردادهای هوشمندی را معرفی کند که ماهیت نحوه تجارت امروز ما را تغییر می دهد?

این سیستم واقعاً در وقت شما صرفه جویی می کند. آنها سهم خوبی از مشکلات خود را دارند. با این حال ، آنها یکی از روشهای ارزان ، سریعتر و ایمن تر از همه روشهای سنتی هستند. این تنها دلیل عدم علاقه بانک ها یا دولت ها به این فن آوری عالی است.

در سال 1994 ، یک محقق حقوقی ، نیک سابو ، ابتدا ایده قراردادهای هوشمند را شگفت زده کرد. بعداً در سال 1998 ، وی ارز دیجیتال دیگری را به نام ‘Bit Gold’ اختراع کرد. این روش قبل از وجود بیت کوین است. این قرارداد خود اجرا شده و برای انجام وظایف به کدها تبدیل شده است.

در قالب Nick ، ​​سیستم توسط رایانه های دیگر در شبکه نظارت می شود و علاوه بر این ، آنها می توانند یک سیستم بازخورد مانند معامله پول یا محصول ایجاد کنند.

این ایده آنقدر شبیه به فناوری های امروزی قرارداد هوشمند و بلاکچین است که خیلی ها فکر می کردند نیک Satoshi Nakamoto (بنیانگذار بیت کوین) است که مدتهاست گم شده است! نظریه دیوانه ، درست است؟ اما متاسفانه درست نیست.

آینده قراردادهای هوشمند

اگر به فکر قراردادهای هوشمند یا چگونگی توسعه آنها در دنیای مدرن هستید ، پس در جای مناسب قرار دارید. زیرا امروز من راهنمای نهایی قرارداد هوشمند را پوشش خواهم داد. بنابراین ، با ما همراه باشید!

Contents

فهرست مطالب

فصل 1: قراردادهای هوشمند چیست؟?
فصل 2: ​​قراردادهای هوشمند چگونه بر زندگی شما تأثیر می گذارد?
فصل سوم: آنچه قراردادهای هوشمند را بسیار مطلوب می کند?
فصل چهارم: قراردادهای هوشمند افق جدیدی از احتمالات را باز می کند
فصل 5: برنامه های قرارداد هوشمند
فصل 6: قراردادهای هوشمند چگونه کار می کنند?
فصل هفتم: مزایای قرارداد هوشمند چیست؟?
فصل هشتم: معایب قراردادهای هوشمند
فصل 9: شش نمونه از شرکت های مبتنی بر قرارداد هوشمند که بسیار پیش روی بازی هستند
فصل 10: چرا مردم در مورد بلاکچین قراردادهای هوشمند اینقدر هیاهو می کنند?
فصل 11: چرا قراردادهای هوشمند هنوز جریان اصلی نیستند?
فصل 12: آینده قراردادهای هوشمند
فصل 13: 6 سیستم عامل قرارداد هوشمند که مطمئناً شما را متحیر می کند!
فصل 14: مقایسه بسترهای نرم افزاری محبوب قراردادهای هوشمند
فصل 15: حملات سایبری و هکرها: قرارداد هوشمندانه واقعاً چقدر هوشمند است?
افکار نهایی

فصل 1: قراردادهای هوشمند چیست؟?

بیایید شروع کنیم با اینکه دقیقاً قراردادهای هوشمند چیست. قراردادهای هوشمند دقیقاً مانند قراردادهای معمول است که به شما امکان می دهد املاک ، پول ، سهام یا هر چیز ارزشمندی را با کمی چرخش به صورت ایمن و شفاف مبادله کنید.

با قراردادهای هوشمند ، به هیچ واسطه ای برای انجام کار خود احتیاج نخواهید داشت.

این تفاوت اصلی بین قراردادهای عادی و قراردادهای هوشمند است. بگذارید با یک مثال توضیح دهم. به عنوان یک ماشین فروش فکر کنید. معمولاً برای هرگونه پرداخت اضافی مانند وکلا یا بیمارستان ها مجبورید به آنها پول پرداخت کرده و منتظر خدمات یا مدارک باشید.

اما برای این یکی نیست. با استفاده از این فناوری جدید ، شما فقط Bitcoin خود را در دستگاه فروش قرار می دهید و آب نبات بیرون می آید. بهترین قسمت این است که نه تنها قوانین را تعریف می کند ، بلکه آن را نیز اجرا خواهد کرد!

طبق گفته یک برنامه نویس از Ethereum ، دارایی یا ارز به یک برنامه تبدیل می شود. این برنامه کد را اجرا می کند و براساس وظایف ارزیابی می کند که آیا این دارایی باید به شخص دیگر برسد یا به صاحب آن برگردد.


این باعث صرفه جویی در وقت زیادی در روند کار می شود و همه چیز در مورد پروژه برای هر دو طرف منصفانه باقی می ماند.

قرارداد هوشمند توضیح داده شده است

یک مثال قرارداد هوشمند

بگذارید با یک مثال روشن کنم,

فرض کنید تاد می خواهد از جیمی ماشین بخرد. او می تواند با استفاده از شبکه بلاکچین و از طریق ارز رمزپایه به راحتی به جیمی پرداخت کند. تاد یک رسید مجازی می گیرد و در قرارداد هوشمند نیز گنجانده می شود.

بعد از اینکه جیمی در تاریخ تعیین شده کلید ماشین خود را به شما داد ، تاد پرداخت را آزاد می کند. اگر جیمی کلید را به شما نداده است ، شبکه در صورت بازپرداخت با شما تماس می گیرد. با این حال ، اگر جیمی کلید را در زمان تعیین شده به شما داد ، کلید و هزینه هر دو تا تاریخ مشخص شده نگه داشته می شوند.

وقتی همه اجزای سازنده را آزاد کرد ، کلید Todd و هزینه جیمی را تخلیه می کند.

این سیستم روی بند if-then کار می کند و هیچ کس نمی تواند بدون هشدار دادن به طرف مقابل ، سیستم را هک کند. اگر کسی سعی کند به کد دسترسی پیدا کند ، هر طرف مرتبط با قرارداد بلافاصله هشدار می یابد.

صدها شاهد این سیستم هستند و شما به راحتی می توانید به آن اعتماد کنید که تا قلب او بی عیب و نقص باشد. اگر جیمه کلید را بدهد ، مبلغ پرداختی را دریافت می کند ، بدون شک آنجاست و تاد نیز کلید را دریافت می کند.

بنابراین ، هر دو طرف برنده می شوند ، و قرارداد پس از رعایت برخی قوانین به طور خودکار لغو می شود. روند کار بسیار ساده است.

شما می توانید از این فناوری عالی برای مواردی مانند نقض قرارداد ، اجرای اعتبار ، خدمات مالی ، حق بیمه ، قانون املاک و موارد دیگر استفاده کنید.

فصل 2: ​​قراردادهای هوشمند چگونه بر زندگی شما تأثیر می گذارد?

بگذارید ابتدا شرایطی برای مقابله با شما فراهم کنم. تصور کنید که می خواهید خانه ای بفروشید. روند کار به این آسانی نیست. شما باید با بسیاری از مردم سر و کار داشته باشید ، نه به ذکر همه آن مدارک.

همه اینها روند فروش را حتی پیچیده تر می کند. به همین دلیل است که مردم به یک آژانس املاک و مستغلات مراجعه می کنند که با همه آن مشکلات روبرو خواهد شد ، و شما می توانید بدون هیچ مشکلی آرام باشید و فروش کنید.

با این حال ، آژانس های املاک و مستغلات 7 درصد از نرخ فروش کل شما را می گیرند ، که می تواند برای بسیاری از افراد معامله بزرگی باشد. آژانس املاک و مستغلات برای اطمینان از اینکه خانه خود را بدون پاره پاره شدن یا هر چیز دیگری تهیه می کنید ، نوعی خدمات سپرده گذاری در اختیار شما قرار می دهد.

قراردادهای هوشمند در این شرایط به راحتی می توانند مفید واقع شوند. این فناوری با اعتماد می تواند از نیاز به واسطه (بنگاه املاک و مستغلات) خلاص شود. به این ترتیب دیگر مجبور نخواهید شد که از پول یا مال خود ترسید.

پس از تصویب مالکیت ، خریدار پول را آزاد می کند و شما می توانید خانه خود را بدون پرداخت هزینه اضافی بفروشید.

این فقط یک مورد است. چیزهای بیشتری وجود دارد آنها هر نوع دارایی و پول را تسهیل می کنند و مطمئن می شوند که محصول مورد نظر را دریافت می کنید.

آیا این سیستم کاملاً آسان نیست؟ این فناوری جدید توانایی تغییر جهان را دارد و در حال حاضر نیز این کار را انجام می دهد.

فصل 3: آنچه قراردادهای هوشمند را بسیار مطلوب می کند?

ممکن است س questionsالاتی داشته باشید مانند اینکه چرا از قراردادهای هوشمند استفاده می کنید یا اینکه چگونه آنها به شما کمک می کنند. خوب ، در اینجا شما تمام پاسخ های خود را پیدا خواهید کرد ، و شما عاشق قرارداد هوشمند هستید. نمونه قرارداد های هوشمند شما را با کاربردهای مدرن و دیجیتال شگفت زده خواهد کرد.

مزایای قرارداد هوشمند

 • بدون وقفه

آزار دهنده ترین قسمت این است که هر شخص ثالث یا شخص ثالثی در تصمیم یا توافق شما قطع شود. با قراردادهای هوشمند ، هیچگونه اختلالی در مورد شخص سوم وجود نخواهد داشت. این فقط شما خواهد بود که همه انتخاب های خود را انجام می دهید و معاملات خود را انجام می دهید.

لازم نیست منتظر تأیید هیچ وکیل یا کارگزار باشید. بنابراین روند کل کاملاً از دستکاری پاک خواهد شد.

 • امنیت

امروزه ، هک به یک مشکل عظیم تبدیل شده است. همه می خواهند اسناد خود را از دزدی دریایی در امان نگه دارند. قرارداد هوشمند به شما هک وب سایت های کاملاً ایمن و رایگان برای اسناد خود می دهد.

آنها وب سایتها را با بالاترین سطح کدگذاری رمزگذاری می کنند که شکستن و هک کردن آنها تقریباً غیرممکن است. بنابراین آنها می توانند یکی از مکانهای امن برای اسناد شما باشند.

 • عملکرد سریع

برای پردازش دستی تمام اسناد و مدارک ، معمولاً باید مدتی طول بکشد. این همان کاری است که پردازش دستی انجام می دهد. اما ، بلاکچین قراردادهای هوشمند همه کارها را به صورت دیجیتالی انجام می دهد.

آنها تک تک کارها را به طور خودکار با کدهای نرم افزار و اینترنت پردازش می کنند. این باعث صرفه جویی در وقت زیادی می شود. آنها در یک چشم بر هم زدن کل پردازش را انجام می دهند. هیچ پردازشی دستی وجود نخواهد داشت.

 • سود

هر کارگزار یا واسطه یا شخص ثالث دیگری وجود دارد ، باید کمی بیشتر به آنها بپردازید. اما با یک قرارداد هوشمند ، شخص سوم یا واسطه ای وجود نخواهد داشت. آنها زنجیره عظیم واسطه را از بین می برند. بنابراین ، می توانید آن پول را به طور موثر پس انداز کنید.

بنابراین ، بلاکچین به شما کمک می کند پس انداز کنید. برای مشاهده معاملات خود باید هزینه پرداخت کنید.

 • بدون خطا

شما به خوبی می دانید که وقتی هر فرم را به صورت دستی پر می کنید ، احتمال وجود برخی خطاها وجود دارد. اما ، یک قرارداد هوشمند خودکار کل فرآیند را به طور خودکار کامل می کند و هیچ خطایی وجود ندارد.

با تمام جزئیات کلیه شرایط و ضوابط یک ثبت کامل وجود خواهد داشت. بنابراین ، تمام مراحل پردازش خود را با روشی بدون خطا ، سریعتر و ارزان انجام خواهید داد.

فصل 4: قراردادهای هوشمند افق جدیدی از احتمالات را باز می کند

قرارداد هوشمند مناسب آن دسته از صنایعی است که روند اجرای خودکار در آنها مفید خواهد بود.

چنین صنایعی خدمات بهداشتی ، بانکی ، املاک و مستغلات و بیمه هستند. در این صنایع ، بلاکچین قراردادهای هوشمند مناسب ترین حالت است و با اتخاذ این فناوری ، از مزایای زیادی برخوردار می شوند. آنها تمام فرایندها را با استفاده از الگوریتم ها ، قوانین و کدگذاری هوشمند به صورت خودکار اجرا می کنند.

صنایعی که در آنها خدماتی مانند غذا ، نوشیدنی و مهمان نوازی ارائه می دهند ، قرارداد هوشمند ممکن است در آنجا چندان مفید نباشد.

حرکت به جلو

توسعه دهندگان مشتاقانه منتظر بلاکچین قراردادهای هوشمند هستند تا به سمت آینده ای پیشرفته حرکت کنند. آنها قصد دارند قراردادهای آتی کالا را با فناوری بلاکچین ادغام کنند.

قراردادهای آتی کالا نوع دیگری از مشتقات مالی است. مشتریان و تأمین کنندگان می توانند از آنها استفاده کنند تا بتوانند در برابر نوسانات قیمت آینده منحرف شوند. مردم بیشتر آنها را با تعداد معدودی صرافی متمرکز مانند Eurex یا CME معامله می کنند.

فعالیت های این صرافی ها مانند کارگزار یا واسطه ها است و برای آن کاربران آن مجبورند هزینه های بالایی را برای استفاده از آنها بپردازند.

توسعه دهندگان از ادغام قراردادهای آتی Commodity با بستر بلاکچین و قرارداد هوشمند بسیار هیجان زده هستند. بنابراین ، آنها قادر خواهند بود نوسان قیمت را به سادگی کنترل و تنظیم کنند. به زودی ، انقلابی عظیم در دنیای تجارت رخ خواهد داد.

فصل 5: قراردادهای هوشمند برنامه های کاربردی

حتماً می خواهید بدانید که در کجا می توانید از بلاکچین قراردادهای هوشمند استفاده کنید. بسیاری از مکان ها وجود دارد که برنامه های قراردادهای هوشمند برای استفاده عالی هستند. قرارداد هوشمند دارای سیستم سنتی سوابق و توافق نامه ها است.

در قراردادهای هوشمند از موارد استفاده می شود

بیایید نگاهی به موارد استفاده از قرارداد هوشمند بیندازیم.

 • ذخیره سوابق

قرارداد هوشمند همراه با دیجیتال سازی پر کردن کد تجاری یکنواخت است. بنابراین ، آنها می توانند هر زمان که نیاز داشته باشند ، سوابق را ذخیره ، آزاد و تمدید کنند. علاوه بر این ، در صورت لزوم یا نیاز به حذف دائمی هرگونه سابقه توسط قانون ، آنها همچنین می توانند این کار را به صورت خودکار انجام دهند.

 • فعالیت های تجاری

فعالیت های مالی تجاری سنتی همیشه به یک کارگزار یا واسطه نیاز داشت. این کار باعث طولانی شدن روند کار و کمی هزینه بر بودن آن شد. قرارداد هوشمند این واسطه ها را از بخش تجارت مالی حذف می کند. آنها یا از روش اعتبار اسنادی استفاده می کنند و یا از طریق پرداخت مبادلات تجاری. بنابراین آنها کل فرآیند مالی تجارت را برای خریداران و همچنین تأمین کنندگان ساده تر ، کارآمدتر و کم هزینه تر می کنند.

آنها نقدینگی را برای منابع مالی بهتر می کنند. یک قرارداد هوشمند به پیش زمینه صنعت بی عیب و نقص و اتهامات قانونی مناسب نیز نیاز دارد.

 • مدیریت زنجیره تأمین

یکی از کاربردهای بالقوه قرارداد هوشمند ، مدیریت زنجیره تأمین است. بلاکچین با قراردادهای هوشمند تمام سوابق مربوط به کل فرآیند را از زمان جمع آوری مواد تا تحویل محصول حفظ می کند. آنها تمام جزئیات کل روند را به همراه افراد مربوط ثبت می کنند.

قرارداد هوشمند از حسگرهای اینترنت اشیا (IoT) استفاده می کند. این می تواند تمام حرکات محصولات را در هر بار سفر خود از تولید کننده تا تأمین کننده ردیابی کند. آنها همچنین ثبت می کنند که آیا محصولات آماده به مشتریان مربوطه تحویل می شوند یا خیر. حتی ، آنها تاریخچه تحویل از دست رفته یا دیررس و همچنین مقصد دقیق خود را دارند.

علاوه بر این ، هر شخص مربوطه می تواند بررسی کند که آیا سهامداران در انجام شرایط و ضوابط قرارداد کوتاهی می کنند. این قرارداد هوشمند کل زنجیره تأمین را برای طرف های مربوطه شفاف می کند. بنابراین ، آنها صنعت زنجیره تأمین را پیشرفته و بهبود بخشیده اند.

 • سیستم وام

بلاکچین قراردادهای هوشمند می تواند برای حوزه اقتصادی دیگری مانند وام مسکن مفید باشد. روند رهن به همین راحتی نیست. اطلاعات زیادی از هر دو طرف مالک و رهن وجود دارد.

در زمان انجام هرگونه توافق نامه رهن ، باید تخمینی از اطلاعات مربوط به اعتبار ، درآمد ، هزینه ها و برخی اطلاعات مهم دیگر وجود داشته باشد. همه این موارد کار را پیچیده ، پرهزینه و طولانی می کند.

با استفاده از فناوری قرارداد هوشمند ، تمام مراحل دریافت وام بسیار آسان ، ارزان و سریع انجام خواهد شد. این فناوری با دقت کامل تمام امور را به صورت خودکار اداره خواهد کرد. در بسیاری از مقاله ها هیچ سردرگمی ، مشکلی ، هزینه اضافی و هیچ عارضه ای ایجاد نخواهد شد.

از همه مهمتر ، همه این رویه ها برای همه اعضای طرف های مربوطه شفاف خواهد بود. این فناوری با امضای توافق نامه کاملاً دیجیتالی و بدون خطا ، طرفین ذینفع را به تکمیل معامله متصل می کند. هر دو طرف علاقه مند می دانند چه چیزی را امضا می کنند.

 • بازار املاک و مستغلات

یکی دیگر از کاربردهای قراردادهای هوشمند ، بازار املاک و مستغلات است. از آنجا که از فن آوری های هوشمند کسب و کار املاک و مستغلات راه آسان تر و ساده تر شده است. برای خاتمه دادن به هیچ معامله ای نیازی به جلسه حضوری نیست. به این دلیل که این فناوری بلاکچین هوشمند کاملاً دیجیتالی شده است. این کار کل فرآیند معاملات را بصورت دیجیتال و بدون هیچ گونه وقفه و خطایی انجام می دهد.

این فقط به اطلاعات مناسب در مورد ملک ، صاحب آن و خریدار نیز نیاز دارد. و همچنین امضای دیجیتالی افراد مربوطه. قرارداد هوشمند بررسی می کند که آیا اطلاعات واقعی است. اطلاعات را با استفاده از پروتکل های ردیابی هویت بررسی می کند.

سرانجام ، پرداخت را دریافت می کند و ملک را به مالک جدید خود اعلام می کند.

 • ترتیبات استخدام

کارمند و کارفرمایان هر دو از یکدیگر انتظار دارند. برخی می توانند انتظارات را برآورده کنند و برخی دیگر شکست می خورند. اما حداکثر زمانی که هیچ یک از آنها نمی دانند انتظاراتشان چیست. شرکت های مختلف قوانین ، شرایط و ضوابط مختلف خود را دارند. اگر کارمند ایده ای در مورد این شرایط نداشته باشد ، چگونه می تواند آنها را انجام دهد.

شما می توانید با مثالهای قرارداد هوشمند راه حل را پیدا کنید. این فناوری کلیه سوابق شرایط و ضوابط شرکتی را که کارمندان باید رعایت کنند ، حفظ خواهد کرد. علاوه بر این ، سوابق کلیه اطلاعات و دستمزد کارمندان وجود خواهد داشت.

همه چیز برای شخص مربوطه شفاف خواهد بود. بنابراین ، کارمندان قادر به شناخت موقعیت و موفقیت خود خواهند بود. و آنها قادر خواهند بود هدف خود را برآورده کنند و رابطه خوبی با کارفرمایان خود و همچنین یکدیگر برقرار کنند. اگر تغییری در شرایط و ضوابط ایجاد شود ، همه می توانند آنها را مشاهده کنند.

 • محافظت از حق چاپ

بلاکچین قراردادهای هوشمند می تواند محتوای حق چاپ را حفظ کند. وقتی گروهی با هم کار می کنند ، ممکن است در مورد مسئولیت ها و حقوق مربوط به آن کار سردرگمی هایی ایجاد شود. اگر ثبت کاملی از کلیه مسئولیت ها و حقوق به همراه افراد مربوطه وجود داشته باشد ، همکاری اعضای تیم با یکدیگر ساده خواهد بود.

فناوری قرارداد هوشمند می تواند کار گروهی را برای شما آسان کند. این کلیه مسیرهای همکاری را با استفاده از سیستم بلاکچین غیرمتمرکز حفظ خواهد کرد. دیگر در مورد حق و مسئولیت تردیدی وجود نخواهد داشت.

 • خسارت بیمه

همه شما به خوبی می دانید که روند ادعای بیمه یک پروسه طولانی مدت است. این مسئله هم برای مشتریان و هم برای شرکت های بیمه بسیار پیچیده و تحریک کننده است. این تقصیر آنها نیست ادعای بیمه برای تکمیل به تشریفات و مدارک زیادی نیاز دارد. این یک نمونه عالی از برنامه های قرارداد هوشمند است.

بلاکچین قراردادهای هوشمند می تواند کل روند ادعا را با فناوری خودکار ساده و اصلاح کند. این شرایط را تشخیص داده و ادعا را به طور خودکار بیان می کند. بنابراین ، بقیه مراحل را بدون خطا مدیریت خواهد کرد.

 • خدمات رأی دولت

بیشتر دولت براساس سیستم رأی گیری است. ما در این موضوع شک نداریم که سیستم های رأی گیری دستی 100٪ دقیق نیستند. بیشتر مراحل رای گیری طولانی و نامناسب است.

یک قرارداد هوشمند همراه با سیستم رأی دهی محافظت شده از دفتر معاملات ارائه می شود. این سیستم از کدگذاری بسیار محافظت شده و قدرت محاسباتی بالاتری برخوردار است. رمزگشایی و هک کردن کل سیستم تقریباً غیرممکن است. علاوه بر این ، به یک قدرت محاسباتی بسیار زیاد نیز نیاز خواهد داشت.

این روند کاملا دقیق و سریعتر از سیستم رأی گیری دستی خواهد بود.

 • خدمات بهداشتی

موسسات بهداشتی همچنین می توانند از فناوری قرارداد هوشمند به عنوان سیستم ضبط خود استفاده کنند. در چنین مکان هایی ، اطلاعات زیادی برای خدمات و اهداف امنیتی آنها نیاز دارد. فناوری بلاکچین قادر خواهد بود تعداد زیادی سوابق را حفظ کند.

تمام سوابق رمزگذاری خواهند شد. فقط یک کلید خصوصی می تواند به سوابق دسترسی داشته باشد و فقط افراد مربوطه آن کلید خصوصی را می گیرند. دفتر همچنین می تواند تمام کارهای تحقیقاتی را ایمن نگه دارد ، گزارش های آزمایش ، داروها و سایر مدیریت لوازم بهداشتی را کنترل کند.

 • شبکه اینترنت اشیا

وقتی بلاکچین قراردادهای هوشمند همراه با اینترنت اشیا کار می کند ، قویتر ، کارآمدتر و قابل توجه می شود. آنها با هم به سمت بهترین و پیشرفته ترین کاربرد برای صنایع پیش می روند. اینترنت اشیا ، اینترنت اشیا ، قرارداد هوشمند را قطعاً به فناوری قدرتمندتری تبدیل می کند.

آنها با استفاده از سخت افزار و نرم افزار یک شبکه قدرتمند را ایجاد می کنند و امکان کاربرد در زندگی واقعی را فراهم می کنند. آنها از یک فناوری عالی به عنوان یک ترکیب عالی استفاده می کنند.

فصل ششم: قرارداد هوشمند چگونه کار می کند?

واقعاً ساده است. درست مثل یک ماشین فروش ، فقط به مقدار ارز رمزنگاری شده نیاز دارد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که آنها را بهمراه اطلاعاتی که می خواهید به عنوان یک پرونده ثبت کنید در قرارداد منعقد کنید. شما همچنین باید قوانین ، شرایط و شرایط را قبل از آماده شدن هرگونه قرارداد مشخص کنید.

قراردادهای هوشمند چگونه کار می کنند

وابستگی متقابل

یک قرارداد هوشمند می تواند هم مجرد باشد و هم در کنار گروهی از قراردادهای هوشمند. تک به طور مستقل کار خواهد کرد. کاربران می توانند گروهی از نمونه قرارداد های هوشمند را با یکدیگر تنظیم کنند زیرا برای انجام هر کاری باید به یکدیگر وابسته باشند.

برخی از شرکت ها در حال حاضر چندین بلاکچین قرارداد هوشمند را با هم تنظیم کرده اند. آنها به طور خودکار بسته به یکدیگر کار می کنند.

اشیا of قراردادهای هوشمند

این شامل سه قسمت جداگانه است ، یا می توانید آنها را اشیا نیز بنامید.

اولین مورد امضای دیجیتالی طرفین مربوطه است که آیا آنها علاقه مند به انجام معامله هستند یا نه.

توافق نامه به یک موضوع نیاز دارد. دومین شی است. همه افراد مربوط باید به معامله و کلیه اطلاعات مربوط به آن دسترسی داشته باشند. هیچ شرط پنهانی یا اطلاعاتی در مورد قرارداد وجود نخواهد داشت.

سرانجام ، باید برخی شرایط و ضوابط قابل توصیف ریاضی وجود داشته باشد. زبان های برنامه نویسی مناسب این شرایط را در قرارداد هوشمند تنظیم می کنند. پس از آماده شدن یک معامله ، هر شخص نگران کننده باید قوانین و مقررات آن را بپذیرد و آنها را دنبال کند.

محیط

یک قرارداد هوشمند برای کارکرد صحیح به تنظیمات کاملی نیاز دارد. در ابتدا ، کاربران باید کد رمزنگاری منحصر به فرد خود را داشته باشند تا کلیه رویه های معاملاتی را که باید برای محیط مناسب باشند ، فعال و مجاز کنند.

پس از آن ، باید یک پایگاه داده باز ، قابل اعتماد ، خودکار و غیرمتمرکز وجود داشته باشد. مثال های قراردادهای هوشمند برای فناوری بسیار مناسب است.

و مهمتر از همه ، تمام داده های پیشرفته قراردادها باید از 100٪ منبع مطمئن باشد. برای اطمینان از اینکه ، آنها می توانند از نرم افزارها و پروتکل های پیشرفته مختلف مانند HTTPS و گواهینامه های امنیتی SSL ریشه استفاده کنند.

فصل هفتم: مزایای قرارداد هوشمند چیست؟?

قراردادهای هوشمند مزایای خود را جایگزین روند سنتی می کنند. آنها در حال حاضر مزایای زیادی دارند. من مطمئن هستم که آنها در آینده پیشرفت و پیشرفت بیشتری خواهند کرد. بیایید برخی از مزایای قرارداد هوشمند را ببینیم.

 • شفافیت کامل

قراردادهای هوشمند برای تمام اعضای مربوطه کاملاً شفاف است. هر کسی از افراد مربوطه می تواند همه شرایط و ضوابط توافق نامه ها را ببیند. اگر کسی تغییراتی را می خواهد ، باید قبل از آماده شدن قرارداد در مورد آن تصمیم بگیرد. پس از آماده شدن قرارداد ، هیچ بحثی در این مورد وجود نخواهد داشت.

 • بدون سو Mis ارتباط

اکنون می دانید که نمونه های قراردادهای هوشمند کاملاً خودکار بوده و تمام اطلاعات را با هر جزئیات در اختیار دارند. بنابراین ، این بدان معناست که هیچ فرصتی برای هرگونه سو mis ارتباط و سو mis تفاهم وجود ندارد. هر ارتباطی بین شبکه 100٪ روشن و خودکار خواهد بود. هیچ شکاف ارتباطی وجود نخواهد داشت.

 • عملکرد کارآمد

قرارداد هوشمند می تواند به شما در مورد عملکرد کارآمد آنها اطمینان دهد. ترکیبی از دقت ، سرعت و ویژگی خودکار کل پروسه قرارداد را بدون هیچ گونه خطا و یا وقفه ای از واسطه به طور کارآمد به اتمام می رساند. آنها تعداد زیادی معامله را با کارایی بالاتر پردازش می کنند.

 • بدون کاغذ بازی

قراردادهای هوشمند با اجتناب از کارهای اداری ، به طبیعت کمک می کنند. آنها برای پردازش خود از دنیای مجازی استفاده می کنند و بنابراین استفاده از کاغذ را کاملاً حذف می کنند. این سهم قابل توجهی در محیط زیست و جهان دارد. آنها هم دنیای واقعی و هم دنیای تجارت را بهتر می کنند.

 • پشتیبان گیری

این احتمال وجود دارد که بانک بتواند اسناد یا حسابهای شما را گم کند. قرارداد هوشمند همیشه با پشتیبان تهیه می شود. بسیاری از مقالات شما در مورد بلاکچین وجود دارد. بنابراین ، هیچ فرصتی برای از دست دادن هیچ یک از آنها وجود نخواهد داشت.

قراردادهای هوشمند تمام اسناد اساسی شما را با جزئیات صریح به طور دائم ضبط می کند. هر زمان که به اطلاعاتی نیاز داشتید ، می توانید آنها را به راحتی در انبار خود پیدا کنید. مهمترین قسمت این است که در صورت از دست رفتن اطلاعات ، می توانید هر یک از اطلاعات را بازیابی کنید.

 • قابل اعتماد

کورکورانه نمی توانید به کسی اعتماد کنید که آنها هرگز مدارک شما را از دست نمی دهند ، می توانید؟ اما ، شما می توانید به یک قرارداد هوشمند اعتماد کنید که هرگز سوابق خود را از دست ندهید زیرا آنها را در یک دفتر مشترک رمزگذاری می کند.

قراردادهای هوشمند کاملاً قابل اعتماد هستند. آنها تمام کار خود را با استفاده از شبکه خود به طور خودکار اجرا می کنند. بنابراین ، هیچ ترس از دست دادن ، دستکاری یا داشتن هرگونه خطا در اسناد و مدارک شما وجود نخواهد داشت. یک اجرای کاملاً قابل اعتماد برای هر فرآیند وجود خواهد داشت.

 • نتایج تضمین شده

قراردادهای هوشمند به عضو آن اجازه می دهد تا هرگونه توافق نامه ای را به تنهایی ایجاد کند. اما آنها مجبورند این کار را با رعایت برخی قوانین انجام دهند که معاملات را قابل توجه تر کند. وقفه دادگاه های خارجی وجود نخواهد داشت. شما فقط باید تمام قوانینی را که شما را به آنها ملزم می کنند دنبال کنید.

فصل 8: معایب قراردادهای هوشمند

هیچ چیز در دنیا با هیچ سختی و ضعفی وجود ندارد. قرارداد هوشمند ضعف هایی نیز دارد. بیایید ببینیم آنها چه می توانند باشند.

 • محرمانه بودن

شفاف بودن خوب است. اما نه همیشه. بعضی اوقات ، موارد مهمی وجود دارد که نیاز به حریم خصوصی دارند. برخی از نمونه های قرارداد هوشمند مانند Hyperledger قرارداد هوشمند خصوصی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. اما نمونه قرارداد های هوشمند مانند Ethereum این حریم خصوصی را به کاربران خود ارائه نمی دهد.

 • خطا

شما می دانید که کدگذاری فناوری قرارداد هوشمند را رمزگذاری می کند. و رمزگشایی آنها کار بسیار دشواری است. اما اگر رمزگذاران در کد برخی اشتباهات را انجام دهند و کاربران آن ناخواسته در روزنه هایی قرار بگیرند چه می شود؟ یک سوال صحت وجود خواهد داشت.

 • اطلاعات غیر قابل اعتماد

درست است که با داده های ثبت شده پردازش بدون خطا انجام می شود. اما ، در همان آغاز ، امکان کمی برای ذخیره اطلاعات اشتباه وجود دارد. در این صورت ، کل فرآیند با آن اطلاعات غلط خطا خواهد بود.

 • قراردادهای متقلب

بلاکچین قراردادهای هوشمند خود اجرا می شود. شگفت انگیز و مفید است. اما ، اگر یک هکر سیستم را به طور اتفاقی هک کند ، می تواند هر فعالیت غیرقانونی انجام دهد که خود نیز اجرا شود.

فصل 9: شش نمونه از شرکت های مبتنی بر قرارداد هوشمند که بسیار پیش روی بازی هستند

قراردادهای هوشمند در حال گفتگو در حال تغییر جهان هستند. پس از معرفی ، سرانجام آنها شروع به گسترش ریشه های خود در سراسر قلمرو صنعت کرده اند. از آنجا که اتریوم اولین شرکت در این زمینه بود ، بیشتر شرکت ها اکنون از پلت فرم Ethereum برای ایجاد قرارداد استفاده می کنند.

این نمونه قراردادهای هوشمند را که قبلاً از فناوری جدید برای هدایت در دنیای رقابت استفاده می کنند ، بررسی کنید.

بیایید ببینیم آنها چیستند.

Slock.It و اشتراک گذاری&شارژ

شکاف. این در حال تغییر روش های معمول جهان و اقتصاد است. با تشکر از قراردادهای هوشمند. اکنون بسیاری از مشاغل از Slock استفاده می کنند. این اطمینان حاصل می کند که پرداخت ها ، سهام و اجاره آنها همه به صورت خودکار انجام می شود.

Slock. با اشتراک اخیر خود به جهانیان نشان داد&همکاری تا چه حد مفید قراردادهای هوشمند است. اکنون با کمک این فناوری جدید ، روند پرداخت اجاره ایستگاه های شارژ وسایل نقلیه الکتریکی به طور خودکار انجام می شود.

Slock. این همچنین در حال توسعه شبکه دیگری به نام Universal Sharing Network است. این یک پلت فرم با منبع باز است که در آن توسعه دهندگان می توانند برنامه های blockchain را به کار گیرند. پس از اتمام ، امکان اضافه کردن اشیا extra شخص ثالث اضافی مانند محصولات ، خدمات و غیره وجود دارد.

اترپارتی

این شرکت نوپا به عنوان “سازنده قرارداد هوشمند” شناخته می شود. چرا?

خوب ، آنها بستری را برای کمک به شما در ساختن قراردادهای هوشمند فراهم می کنند. آنها قبلاً یک جادوگر قرارداد با بیش از 500 نفر ثبت نام شده در این پروژه را راه اندازی کردند.

کاربران یک الگوی بتا از پیش ساخته شده را در سیستم عامل های خود دریافت می کنند تا به آنها کمک کند قراردادهای خود را بسازند.

اما اگر نمی دانید چگونه کدگذاری کنید ، چه می کنید؟ نگران نباشید ، با Etherparty مجبور نخواهید شد. آنها دارای الگوهای از پیش ساخته شده مختلف قراردادهای هوشمند مانند قراردادهای املاک و مستغلات ، مدیریت زنجیره تأمین ، قراردادهای سپرده گذاری ، ایجاد توکن ، قراردادهای پیمانکاری و بسیاری موارد دیگر.

این روند سریع و آسان است و مردم خیلی سریع با آن سازگار می شوند.

Fizzy AXA

AXA یک شرکت هواپیمایی فرانسوی است که اتفاقاً از قرارداد هوشمند به طور کامل در سیستم خود استفاده می کند. این ایده واقعاً کاملاً ساده است. ما می دانیم که چگونه یک پرواز دیرهنگام می تواند تعطیلات یا تور رسمی را خراب کند. اما رسیدگی به غرامت بسیار بدتر است.

جبران خسارت برای پروازهای دیررس دشوار است و مهمتر از همه ، گاهی بیمه ما آن را پوشش نمی دهد. دلیل این امر به علت تأخیر بستگی دارد و می تواند برای پس گرفتن پول سردرد داشته باشد.

با کمک Fizzy ، بدون هیچ دردسری می توانید غرامت دریافت کنید. اگر پرواز شما بیش از دو ساعت دیر شود ، شما اطلاعات هواپیمایی خود را در برنامه بارگیری کرده اید. اعلانی دریافت خواهید کرد.

اعلان گزینه های جبران خسارت را به شما می گوید و پس از انتخاب از آنها ، پول به حساب شما وارد می شود.

استفاده از مثالهای قراردادهای هوشمند در اینجا از شر خسارات مربوط به شرکتهای هواپیمایی خلاص می شود و خسارات حتی خارج از پوشش بیمه را جبران می کند. این بیمه فقط با ماشه کار می کند و برای Frizzy AXA ماشه بیش از دو ساعت تاخیر پرواز است.

با این حال ، این محصول هم اکنون فقط در ایالات متحده آمریکا و پاریس موجود است. آنها در حال برنامه ریزی برای گسترش آن در اواخر سال 2018 هستند. شما هنوز هم باید هزینه اشتراک بپردازید.

تبلیغ کردن

همانطور که قبلاً اشاره کردم ، یکی از موارد معمول استفاده از قراردادهای هوشمند ، صنعت املاک و مستغلات است. برای تحقق این امر ، شرکت “Propy” شروع به ادغام قراردادهای هوشمند در سیستم خود کرده است.

اولین معامله در سپتامبر 2017 اتفاق افتاد که یک خریدار یک آپارتمان با قیمت 60000 دلار در اوکراین خریداری کرد.

این نوع معاملات فرامرزی می تواند پتانسیل واقعی صنعت املاک و مستغلات را در کنار قراردادهای هوشمند باز کند.

این یکی از بزرگترین نمونه های قرارداد هوشمند است. یک کاربر قادر به جستجوی خصوصیات و شروع پیشنهادات خواهد بود. پس از طی مراحل خاص ، سایر گزینه های امنیتی برای اطمینان از یک بازی جوانمردانه انتخاب می شوند.

یک خریدار بالقوه می تواند با مقداری پول ملک خود را رزرو کند و پس از اتمام اسناد و مدارک پرداخت کند. اگر به هر دلیلی فروشنده تمایل به فروش ملک نداشته باشد ، خریدار پول را پس می گیرد.

هر امضا یا سایر اسناد از طریق برنامه به اشتراک گذاشته می شود و مهم نیست که در کجا زندگی می کنید.

PolySwarm

PolySwarm یک شرکت مهربان است ، که با بازار اطلاعات تهدید کار می کند. به لطف بلاکچین قرارداد هوشمند هم اکنون نرم تر از همیشه کار خواهند کرد. هر شرکت یا سفیر می تواند پاداش خود را همراه با پاداش مشخص در شبکه ارسال کند.

کسی که آن را درست کند با نماد شهد خود پاداش می گیرد. پس از ارزیابی اقدامات آنها ، وجوه به طور خودکار در اختیار کارشناسان قرار می گیرد.

این فرایند به یک متخصص اجازه می دهد تا از خلا lo امنیت سایبری خلاص شود و محافظت بهتر را برای همه تضمین می کند.

پرجمعیت

تأمین اعتبار فاکتور یکی دیگر از روشهای عالی صاحبان مشاغل برای دریافت پول از هرگونه فاکتور پرداخت نشده است. خریداران فاکتور پیش پرداخت می کنند و فاکتور را تحویل می گیرند. پس از اینکه بدهکار پول کافی برای پرداخت فاکتور را بدست آورد ، پول باقیمانده را دریافت می کند.

Populous این روند را کاملاً به مرحله دیگری می برد. آنها در حال حاضر فقط بومی سازی شده اند ، اما به آرامی بازارهای جهانی را نیز اشغال می کنند. خلاص شدن از شر واسطه در اینجا روند کار را تسریع می کند.

هنگام تکثیر فاکتور یا شکل دیگری از محاسبات غلط ، هیچ خطای انسانی وجود ندارد. با کمک Populous بعد از اینکه فاکتور خود را در شبکه بارگذاری کردید و شرایط خاصی را تعریف کردید ، تراکنش ها به صورت خودکار و با کمک بلاکچین قراردادهای هوشمند انجام می شود..

فصل 10: چرا مردم در مورد بلاکچین قراردادهای هوشمند اینقدر هیاهو می کنند?

قراردادهای هوشمند یکی از انواع ارتباطات خود اجرا کننده است که توسط ارزهای رمزپایه تأمین می شود. هر شرایط و ضوابط قرارداد با استفاده از کد ساخته می شود و کد در بستر مبتنی بر بلاکچین اجرا می شود. هر معامله در این شبکه شفاف ، قابل پیگیری و برگشت ناپذیر است.

از طرف دیگر ، یک قرارداد عادی فقط آن شرایط را مشخص می کند اما رابطه را کاملاً اجرا نمی کند.

یک تماس منظم ممکن است به گفته خود صادق باشد یا نباشد ، اما یک قرارداد هوشمند همیشه در مورد شرایط صادق خواهد بود. اگر چیزی از قوانین عقب باشد ، قرارداد به طور خودکار مطابق آن عمل می کند.

بنابراین ، هیچ فرصتی برای بی اعتمادی یا سایر شرایط ناسالم وجود ندارد. این باعث می شود که تخلف و دستیابی به یک مزیت خاص امکان پذیر نباشد.

بنابراین ، به من بگویید ، آیا نباید در مورد این فن آوری جدید هیاهو كنم.

قراردادهای هوشمند Ethereum اولین کسانی بودند که بازار را ایجاد کردند و این فقط یک شروع است. اکنون بلاکچین های بیشتری از این گزینه استفاده می کنند زیرا قراردادهای هوشمند به بخشی حیاتی از کل فناوری بلاکچین تبدیل شده اند.

فصل 11: چرا قراردادهای هوشمند هنوز جریان اصلی ندارند?

با وجود تمام مزایا ، قراردادهای هوشمند دارای اشکالات عمده ای هستند. ایده نسبتاً جدیدی است و محدودیت های جدیدی هر از چندگاهی مطرح می شود.

سقوط اصلی دسترسی است. هر کاربری که دانش برنامه نویسی را نداشته باشد ، نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند ، زیرا شما باید شرایط را کدگذاری کنید. بنابراین ، برای غیر برنامه نویسان ، این فناوری فقط یک مفهوم باقی می ماند و هیچ چیز دیگری و نسبت آن افراد زیاد نیست.

برای ایجاد همه ویرایشهای سیستم و به روزرسانی کد هر زمان که تغییری ایجاد کرد ، همچنان به دانش بیشتری نیاز دارد.

قراردادهای هوشمند ممکن است با خلاص شدن از شر وکیل یا واسطه در هزینه های زیادی صرفه جویی کنید. اما آنها از این واقعیت خلاص نخواهند شد که شما باید یک برنامه نویس باشید.

برخی از شرکت ها سعی کرده اند این مشکل را برطرف کنند. با این حال ، این مشکل واقعاً مانع رشد قراردادهای هوشمند می شود. به همین دلیل است که آنها هنوز جریان اصلی نیستند.

این مشکل بسیار زیاد است و بسیاری از توسعه دهندگان سعی کرده اند از شر این فناوری از شر وضعیت زبان برنامه نویسی خلاص شوند. یکی از پروژه ها محرمانه است. این یک ویرایشگر مجازی است که به طور خاص توسعه داده شده است به طوری که هر کاربر غیر برنامه نویس می تواند بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کند.

فصل 12: آینده قراردادها

اخیراً ، یک فناوری شگفت آور عالی در بازار رخ داده است و جایگزین روند سنتی قدیمی رسیدگی به قراردادها و توافق نامه ها شده است. این فناوری جدید بلاکچین همراه با بلاکچین قراردادهای هوشمند جدید آن است. به دنیای فناوری بلاکچین و قراردادهای هوشمند آن خوش آمدید.

در ابتدا ، عمدتا برای حفظ ارز رمزنگاری شده بیت کوین ایجاد شد. اما اندکی پس از آن ، توسعه دهندگان دریافتند که این فناوری چقدر می تواند جایگزین سیستم ذخیره سنتی ضبط شود. یک ارز رمزنگاری شده به نام Ethereum نیز وجود دارد. آنها همچنین Ethereum را با فناوری منحصر به فرد بلاکچین خود ، آینده فناوری قراردادها دانستند.

بلاکچین یک دفتر بزرگ دیجیتالی از معاملات است. این دفتر می تواند با جزئیات صریح ، موارد مهم را ثبت کند. علاوه بر این ، می توانید برای نگهداری سوابق حساب های مالی ، فعالیت های مالکیت ، ادعاها ، گواهی های تولد و مرگ ، اقدامات پزشکی و سایر موارد مهمی که کد رایانه می تواند ثبت کند ، از این مورد استفاده کنید..

فصل 13: 6 سیستم عامل قرارداد هوشمند که مطمئناً شما را متحیر می کند!

 1. اتریوم

خوب ، بنابراین بیایید با شروع داستان قرارداد های هوشمند شروع کنیم. Ethereum ستایش می کند که چنین اختراع شگفت انگیزی را ایجاد کرده است. خوب ، حقیقت را بگویم ، Ethereum با رمز ERC-20 و Smart Contract می تواند خود را بهترین شرکت های نوپای قرن بیستم بخواند.

Ethereum به عنوان پیشگام ، هنگامی که درباره قراردادهای هوشمند صحبت می کنیم ، موقعیت رهبر بازار را در اختیار دارد. سکوی Ethereum سفر خود را از سال 2015 آغاز کرد. از ابتدای سفر ، آنها پیشرفت زیادی کرده اند و تقریباً در هر مرحله با مشکلات روبرو شده اند. اکنون قراردادهای هوشمندی برای همه موارد ، از ورزش های الکترونیکی گرفته تا ICO وجود دارد.

بدون شک ، یکی از اصلی ترین دلایل بالای آنها بودن پشتیبانی فوق العاده قوی و جامعه شگفت انگیز آنها خواهد بود. آنها مجموعه ای از قوانین و مقررات را برای حفظ قراردادها و یکپارچگی فناوری بلاکچین تعریف کرده اند. چرا مردم به اتریوم اعتماد دارند؟ خوب ، سیاست های آنها ساده است و به هیچ وجه مخاطره آمیز نیست.

دلیل اصلی و اصلی برای شاه خواندن آنها اعتماد آنها است. با بالاترین میزان سرمایه بازار ، بدون شک در بالای شکل آنها وجود دارد.

علاوه بر این ، Ethereum زبان برنامه نویسی خود – Solidity – را توسعه داده است. در حالی که جامدادی ساده و آسان برای جمع آوری است ، اما همه افراد اطلاعات زیادی در مورد جامدادی ندارند. می توان گفت یکی از بزرگترین خطرات برای Ethereum است.

همانطور که می گفتیم ، Ethereum کاملاً دست اندازهایی را در امتداد جاده زده است. اول از همه سیستم امنیتی آنها دارای نقص های جدی بود. یک گزارش می گوید که بیش از 34،000 قرارداد هوشمند اشکالات جدی دارد. با افزایش محبوبیت Ethereum ، حملات سایبری به طور خودکار افزایش یافته است. ما مطمئن نیستیم که Ethereum چه ضربه مهمی از این حملات خواهد گرفت.

طرفداران

 • بدون هزینه راه اندازی مورد نیاز است. هرکسی می تواند به سیستم عامل بپیوندد.
 • توکن ERC-20 که به طور گسترده پذیرفته شده موجود است.
 • زبان برنامه نویسی خود را برای Smart Contracts به نام Solidid دارد.
 • دستورالعمل های ساده ای برای توسعه دهندگان و رمزگذاران در دسترس است.
 • جامعه پشتیبانی دوستانه قوی.
 • کاربران می توانند از قابلیت استفاده گسترده Ethereum بهره مند شوند.

منفی ها

 • تهدید مربوط به اضافه بار شبکه.
 • کمی گرانتر از سیستم عامل های رقیب.
 • مشکلات امنیتی و اشکالات.

 1. پارچه هایپرلجر

Hyperledger Fabric را می توان بزرگترین مخالف Ethereum ، رهبر بازار دانست. پروژه هایپرلجر نیز در سال 2015 آغاز شد. خوب ، از نظر فنی دیرتر از اتریوم. آنها سفر خود را در اواخر همان سال ، در ماه دسامبر آغاز کردند.

چارچوب های زیادی قبلاً تحت نام پروژه هایپرلجر توسعه یافته اند – Burrow ، Fabric ، Sawtooth و Indy.

IBM توسعه دهنده Hyperledger است. بنابراین ، انتظار داشتیم که آنها رقیب سرسخت Ethereum باشند. در واقع آنها ثابت کرده اند که سخت ترین رقیب خود هستند.

اگر ما در مورد الگوریتم اجماع صحبت می کنیم ، آنها ساختار بلاکچین مجاز دارند. در حالی که Ethereum دارای Solidity است ، Hyperledger دارای JavaScript است. این یک مزیت بزرگ است زیرا JavaScript یک زبان برنامه نویسی کاملاً شناخته شده در بین رمزگذاران است.

به غیر از JavaScript ، آنها Go و برخی از زبانهای دیگر را می پذیرند. بنابراین ، رمزگذارها فقط به یک زبان وابسته نیستند.

در مورد مسئله ایمنی و امنیت ، آنها در مقایسه با Ethereum آسیب پذیر نیستند. چطور؟ خوب ، آنها شبکه بلاکچین مجاز را دارند. بنابراین ، تمام هویت کاربران برای شرکت شناخته شده است. Hyperledger به طور طبیعی در برابر حملات سایبری و جرایم آنلاین آسیب پذیر نیست.

برخی اشکال دارد. اول از همه ، آنها نشانه خود را ندارند. این نوع قرارداد های هوشمند موجود در سیستم عامل را محدود می کند.

طرفداران

 • برای استفاده رایگان چون منبع آزاد است
 • پشتیبانی شده توسط IBM.
 • شبکه های مجاز محافظت بهتر را تضمین می کنند.
 • طیف گسترده ای از زبان های برنامه نویسی موجود است.
 • اجزای پلاگین کاملاً عالی هستند.
 • عملکرد قابل اعتماد.

منفی ها

 • رمز اختصاصی ندارد.
 • محدودیت در دسترس بودن انواع قرارداد های هوشمند.

 1. نم

اگر بخواهیم لیستی از شبکه بلاکچین را براساس امنیت به اشتراک بگذاریم ، نم به وضوح در بالای لیست قرار خواهد گرفت. حتی سفر آنها در مارس 2015 آغاز شد. خوب ، می توانید بگویید که 2015 زمان اصلی تمام قراردادهای هوشمند است.

نم از جاوا استفاده می کند. جاوا یکی از محبوب ترین و رایج ترین زبان های برنامه نویسی است. بنابراین ، برای توسعه دهنده بودن نیازی به یادگیری Solidity نخواهید داشت. دانش شما از جاوا بیش از اندازه کافی است.

انتشار به روزرسانی Catapult و Mijin 2.0 باعث امنیت بیشتر پلتفرم شد. در مقایسه با 15 معامله در ثانیه Ethereum ، نم نمیتواند 100 ثانیه را انجام دهد.

طرفداران

 • توسعه یافته در جاوا.
 • قابلیت استفاده آسان تر.
 • عملکرد برتر.

منفی ها

 • جامعه پشتیبانی به اندازه کافی قوی نیست.
 • واقعاً غیرمتمرکز نیست.
 • منابع و ابزارهای زیادی موجود نیست.

 1. ستاره ای

Stellar قدیمی ترین پلتفرم بلاکچین Smart Contract است که در آن موجود است. داستان آنها از سال 2014 آغاز شد. اخیراً ، بسیاری از نام های بزرگ در بازار اعلام کردند که آنها از سیستم عامل Stellar در سیستم خود استفاده می کنند.

خوب ، همه چیز پس از مشارکت IBM و KlickEx با Stellar بالا گرفت. اکنون آنها خود را بهترین راه برای انجام معاملات مرزی ، به ویژه در اقیانوس آرام جنوبی می دانند.

Stellar در مقایسه با Ethereum یک پلت فرم ساده تر و کاربرپسند است. آنها عمدتا بر ICO ها و قراردادهای هوشمند تمرکز دارند. علاوه بر این ، گزارشات کمتری در مورد حملات و مسائل امنیتی در پلتفرم Stella20Smartr وجود دارد.

طرفداران

 • ICO گرا.
 • ارزان تر از اتریوم.
 • سکوی ساده تر و عملکرد پیشرفته.
 • پشتیبانی شده توسط IBM و KlickEx.

منفی ها

 • توسعه پیچیده تر قرارداد هوشمند امکان پذیر نیست.

 1. NEO

اول چیزهای بی اهمیت! NEO اغلب “New Ethereum” یا “Ethereum of China” نامیده می شود. چرا؟ NEO اساساً Ethereum است اما سرعت آن بهتر و سریعتر است. آنها معتقدند که “اقتصاد هوشمند” با سیستم شبکه توزیع شده در بازار ایجاد می شود.

اقتصاد هوشمند یک قرارداد هوشمند با دارایی های دیجیتال و هویت دیجیتال است. ایده ابتکاری است. علاوه بر این ، NEO از دولت چین ، مایکروسافت و IBM پشتیبانی کرده است. بنابراین ، NEO اینجا است تا بتواند تأثیر بگذارد ، از آن می توان مطمئن بود.

اما چرا همیشه با Ethereum مقایسه می شود؟ خوب ، NEO از تمام ویژگی های عالی پلت فرم Ethereum از جمله ، ماشین های مجازی استفاده می کند. اوه ، برای توسعه نیازی به یادگیری جامدادی ندارید. دانش خوب و قدیمی شما از JavaScript کاملاً کافی است.

آنها حتی Smart Contract 2.0 را اختراع کرده اند. چنین قراردادهایی سه قسمت دارد,

 • NeoVM,
 • DevPak ، و
 • InteropService

طرفداران

 • قرارداد هوشمند 2.0 موجود است.
 • جاوا اسکریپت برای توسعه در دسترس است.
 • می تواند 10،000 تراکنش در ثانیه را انجام دهد.
 • اختراع هوشمند
 • توسط دولت چین ، IBM و

منفی ها

 • توسط دولت چین تنظیم می شود. بنابراین ، واقعاً غیرمتمرکز نیست.
 • چندین زنجیره ریشه موجود است.

6. NXT

NXT در سال 2013 به صحنه آمد. آنها در واقع مسن تر از Steller و Ethereum هستند. آنها چشم انداز ایجاد یک بستر باز را داشتند که توسعه دهندگان برای ایجاد هر برنامه ای که می خواهند توسعه دهند از آن استفاده می کنند. همانطور که آنها سیستم پرداخت را فراهم می کنند ، کاربران می توانند به آن اعتماد کنند.

برخی از افراد می گفتند NXT خیلی قدیمی است که نمی تواند رقابت کند. اما آنها دوباره با وقت بنگ آمدند! با راه اندازی Ardor NXT 2.0 ، آنها دوباره ایجاد هیاهو می کنند نه به دلیل بیش از حد قدیمی بودن NXT ، بلکه به دلیل یک بلاکچین کاملاً تنظیم شده و ثابت شده با زمان و پر از ویژگی های داخلی است. آنها دارای تعداد زیادی ویژگی و افزودنی هستند که آنها را واقعاً جذاب کرده است.

NXT به شما امکان می دهد با امضای اوراق قرضه و فرآیندهای پیچیده ، دارایی خود را آزادانه و بدون دردسر سیستم سنتی جابجا کنید. بازار به مهمانی های مشتاق خرید و فروش با هم کمک می کند. چنین عملی کاملاً نیاز چشم سوم را برطرف می کند.

در واقع ، آنها راهی متفاوت برای گردهم آوردن طرفین فراهم می کنند. طرف فروش لینک دانلود محصولات یا خدماتی را که می خواهند ارائه دهند ارائه می دهد. خریدار می تواند برای بهره مندی از لینک استفاده کند. به همین سادگی.

NXT دارای یک فضای ذخیره سازی ابری برای کاربران است. ابر بر خلاف ذخیره سازی رایج ابر که در دسترس است ، در برابر هکرها و حملات سایبری ایمن است.

NXT همچنین به کاربران امکان می دهد ارز رمزنگاری شده خود را بسازند. می تونی باور کنی؟ سیستم پولی بسیار خود شما. حتی می توانید سکه ها را به هم بزنید. بسیاری از نام های بزرگ صنعت بلاکچین چنین پیشنهادی را برای کاربران ارائه نمی دهند.

طرفداران

 • سیستم رأی گیری پیشرفته.
 • الگوریتم اجماع اثبات سهام.
 • ایجاد ارز رمزنگاری شده.
 • سرویس ابری داده ایمن.

منفی ها

 • بدون فرصت استخراج.

فصل 14: مقایسه بسترهای نرم افزاری محبوب قرارداد هوشمند

این جدول را بررسی کنید تا در مورد 6 بهترین سیستم عامل قرارداد هوشمند روشن شوید.

دسته بندی اتریوم پارچه هایپرلجر NEM ستاره ای NEO NXT
از آنجا راه اندازی شده است 2015 2015 2015 2014 2016 2013
نشانه ها ERC-20 ، ERC-223 ، ERC-777 توکن کوما (توسعه در حال انجام است) XEM XLM نشانه های NEP-5 NXT 1.0 ، NXT 2.0 (Ardor)
زبان قرارداد جامدادی گلانگ ، جاوا اسکریپت جاوا ، C ++ XEM C ++ ، Go ، Java ، JavaScript ، Python ، Ruby ، ​​Shell .NET ، Java ، Kotlin ، C ، C ++ ، Go ، Python ، JavaScript جاوا
اجماع، وفاق

الگوریتم

PoW ، PoS (آینده) No-op ، PBFT ، SIEVE POI SCP dBFT امتیازات
قابل برنامه ریزی آره آره نه آره آره نه
دارایی های نشانه های ERC Sphre ، سکه VIVA در دسترس e-IOU رمزهای حاکمیتToken ، UtilityToken ، NEP-5 در دسترس
رأی دادن حزب سوم حزب سوم نه آره بله ، 2 سیستم رای گیری جدید معرفی شده است آره
گمنامی نه آره نه نه نه تغییر سکه
معاملات در هر ثانیه 15 3500 100 10000 10000 100
طرفداران بدون هزینه نصب ، پشتیبانی قوی ، قابلیت استفاده گسترده تر منبع باز ، امنیت بهتر ، طیف گسترده ای از زبانها تراکنش های چند سیگنال ، Eigentrust ++ ، پیام رمزگذاری شده رمزگذاری شده ICO هدفمند ، ارزان تر ، سریعتر است قرارداد هوشمند 2.0,

سریعتر ، چندین زبان در دسترس است

معاملات چند علامت گذاری ، راه اندازی دوستانه ، Aliasing ، هرس معاملات
منفی ها بیش از حد شبکه ، مسائل امنیتی هنوز هیچ نشانه فعال وجود ندارد هزینه های معامله نمی توان توسعه قرارداد پیچیده را مدیریت کرد تنظیم شده توسط دولت چین. بدون فرصت استخراج

فصل پانزدهم: حملات سایبری و هکرها: قراردادها واقعاً چقدر هوشمند هستند?

حادثه هک DAO

یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز بیشتر با عنوان DAO شناخته می شود. شما می توانید آنها را یک برنامه عالی از Smart Contracts of Ethereum بنامید. این مفهوم واقعاً کاربردی است و بسیاری از مشکلات سازمان هایی را که این روزها داریم حل می کند. DAO یک مدل شرکتی واقعاً غیرمتمرکز است. بدون هیچ ارگان حاکمی ، سازمان می تواند روان کار کند.

اما ، نقض امنیت در 18 ژوئن 2018 ما را شوکه کرد. نوزاد “کودک DAO” هک شد. مقامات Ethereum متوجه حرکت اتر از DAO شدند. علاوه بر این ، تعادل اتر شروع به سقوط کرد. Ethereum به دلیل این نقض امنیت 3.6 ETH را از دست داد. در آن زمان ، 3.6 میلیون ETH 70 میلیون دلار ارزش داشت.

اتریوم سریعاً عمل کرد تا چنین ضررهایی را کاهش دهد. اولین اقدامی که آنها انجام دادند یک چنگال نرم 28 روزه استاندارد بود. چنین نرم افزاری معاملات انجام شده از DAO را شناسایی و در لیست سیاه قرار می دهد. اما اوضاع از دست خارج شد و آنها به یک چنگال سخت رأی دادند.

هارد فورک می تواند ETH به سرقت رفته از هک را برای بازپرداخت قراردادهای هوشمند بازگرداند. تصمیم هوشمندانه آنها تأثیر را قطعاً کاهش داد اما نمی توانست واقعیت مسائل امنیتی Ethereum را خنثی کند.

هک کیف پول چند امضایی Parity

کیف پول موارد بسیار رایجی برای مدیریت ارزهای رمزپایه است. Parity کیف پولی را ایجاد کرد که امکان امضای چند امضا را فراهم می کند. این کیف پول ها قبل از انتقال Ethereum به چندین امضای دیجیتالی احتیاج دارند.

اما Parity Multi-sig Wallet v1.5 دارای برخی از مشکلات آسیب پذیری جدی بود. برخی از هکرها از آن سو took استفاده کردند. در تاریخ 18 ژوئیه 2017 ، جهان برای دومین بار شاهد نقض امنیت اتریوم بود. این بار هکرها 150،000 ETH را سرقت کردند. این مبلغ معادل 30 میلیون دلار است.

اما چگونه؟ این س bigال بزرگ است.

مهاجمان از 2 معامله در قرارداد قربانیان استفاده کردند. اولین معامله مالکیت Multi-sig را به عهده می گیرد. مورد دوم بودجه را بیرون می کشد. برای استخراج منطق سازنده به کتابخانه ، آنها از تابع فراخواننده استفاده کردند.

پس از آن ، هرکسی می تواند با کتابخانه تماس گرفته و تغییراتی ایجاد کند. سپس مهاجمان برای بدست آوردن مالکیت قرارداد ، عملکرد initWallet را فراخوانی کردند. به این ترتیب مهاجمان حدود 30 میلیون دلار سرقت کردند.

Parity Wallet Freeze

در واقع Parity Wallet دو بار دچار رسوایی شد. در این رسوایی دوم ، کاربری به نام ۱۹۹ به طور تصادفی کیف پول Parity را مسدود کرد و 300 میلیون دلار (حدود 500،000 ETH) را نابود کرد. این اتفاق در ابتدای نوامبر 2017 رخ داد.

۱۹۹ پس از این حادثه در مورد موضوعی که این کار او بود اظهار نظر کرد و “به طور تصادفی آن را کشت”. ۱۹۹ ظاهراً یک حساب GitHub خالی دارید. ما هنوز از ماهیت آن اطمینان نداریم. چه کسی می تواند یک حادثه یا یک حمله عمدی داشته باشد?

خوب ، چطور شد ۱۹۹ هک کرده؟ او در اصل از دو تابع استفاده کرده است – تابع () initWallet (و تابع kill). او تابع initWallet () را به مالك كتابخانه فراخواند و سپس از تابع kill () براي از بين بردن كتابخانه استفاده كرد.

او خواستار عذرخواهی شد اما این به شما کمک نمی کند 500K ETH از دست رفته را بازیابی کنید. خوب ، محققان بر این باورند که مشکل اصلی کدهای نوشته شده در Solidid است.

حادثه بانكور

اگر یک شرکت بلاکچین به دلیل هکرها و حملات سایبری ضرر کند چه می کنید؟ خوب ، چنین حادثه ای رخ داده است. شرکت رمزنگاری Bancor ، حدود 23.5 میلیون دلار ارز از دست داد. در این میان 12.5 میلیون ETH ، 1 میلیون Pundi X و 10 میلیون ارز Bancor به نام BNT بود..

بانكور هنوز در تلاش برای بازپس گیری مبلغ است. آنها قبلاً تدابیری اندیشیده اند تا هکرها نتوانند مبلغی را که سرقت کرده اند تصفیه کنند. اما هیچ نشانه ای از شنیدن خبرهای خوب دیده نشده است.

افکار نهایی

زمان آن فرا رسیده است که دنیا جهشی ایجاد کرده و سیستم بهتری را برای برتری در سیستم های سنتی قدیمی ایجاد کند. قراردادهای هوشمند می تواند تغییرات انقلابی را در شیوه فعلی تجارت ما ایجاد کند. بله ، هنوز اشکالات زیادی وجود دارد و خطرات زیادی وجود دارد ، اما این یک شروع عالی و مثبت برای یک دوره جدید است.

ویژگی های منحصر به فرد قراردادهای هوشمند ، سیستم را بسیار سودآور و جذاب کرده است. ما در مورد ویژگی هایی مانند تغییرناپذیری و سیستم شبکه توزیع شده صحبت می کنیم. اما همیشه به یاد داشته باشید ، کل سیستم به اعتماد طرفین مربوط بستگی دارد.

اما اکنون می توانیم به راحتی چیزی را فرض کنیم – قرارداد هوشمند آینده است. ما با گذشت زمان باور داریم؛ سیستم صیقل خورده و عاری از نقص موجود در آن خواهد بود.

هنوز هم ، آیا می خواهید در مورد همه اخبار و مقالات هیجان انگیز فناوری بلاکچین بیشتر بدانید؟ در خبرنامه ما مشترک شوید و از خط روند پیش بروید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector