Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

ظهور فناوری های خصوصی بلاکچین

این مقاله به مبانی فناوری خصوصی بلاکچین و همچنین ویژگی های آن ، تفاوت بین فناوری های خصوصی و عمومی بلاکچین ، سیستم عامل های معروف و موارد استفاده از فناوری های خصوصی بلاکچین می پردازد.

بلاکچین خصوصی در حال حاضر یکی از انواع محبوب فناوری بلاکچین است. اصولاً سه نوع فناوری بلاکچین وجود دارد – عمومی ، خصوصی و فدراسیون. بر اساس چگونگی ویژگی های هر یک ، شرکت ها از آنها در راه حل های خود استفاده می کنند.

اگر از برنامه های خصوصی بلاکچین در راه حلی که سیستم عمومی یا فدراسیون لازم است استفاده می کنید ، آن راه حل موفقیت آمیز نخواهد بود. بنابراین ، بسیار مهم است که بدانید از چه نوع سیستم عامل های خصوصی بلاکچین استفاده می کنید.

بنابراین ، برای کمک به شما ، همه مواردی را که باید در مورد بلاکچین خصوصی بدانید را پوشش خواهم داد. بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

اکنون ثبت نام کنید:دوره مبانی Blockchains سازمانی

بلاکچین خصوصی

بلاکچین خصوصی چیست?

قبل از اینکه به استفاده از بلاکچین خصوصی در بخشهای مختلف بپردازیم ، ابتدا ببینیم بلاکچین خصوصی چیست. به زبان ساده ، بلاکچین خصوصی نوعی شبکه بلاکچین است که فقط یک مرجع یا سازمان واحد قادر به کنترل شبکه است..

بله ، به نظر می رسد که اکنون با مفهوم اصلی بلاکچین مطابقت ندارد ، درست است؟ خوب ، حتی اگر نمونه های بلاکچین خصوصی به نظر یک شبکه متمرکز باشد ، در حقیقت ، می تواند تمرکز زدایی جزئی را ارائه دهد.

همچنین ، در شبکه ای مانند این ، بدون هیچ دلیلی نمی توانید ثبت نام کنید. در واقع ، این نوع شبکه به عنوان فناوری داخلی برای یک شرکت بسیار مناسب است. چرا?

خوب ، چون امروزه همه چیز به فناوری وابسته است ، موارد قبلی به سادگی نمی توانند با زمان تغییر همراه شوند.

در نتیجه ، موارد زیادی مانند سرقت داده ، هک هویت و غیره وجود دارد.

بنابراین ، برای محافظت از اطلاعات حساس یک شرکت ، استفاده از بلاک های خصوصی گزینه عالی است.


بنابراین ، بدون احراز هویت مناسب ، هیچ کس نمی تواند وارد این نوع شبکه شود.

برای اطمینان از اینکه هر شرکتی می تواند از بلاکچین استفاده کند ، بسیاری از شرکت های بلاکچین وجود دارند که فقط به خاطر رازداری سعی در ارائه نسخه خصوصی دارند..

به عنوان مثال ، Ethereum قبلاً فقط یک بستر عمومی بود. اما اکنون EEA بلاکچین خصوصی Ethereum را با همان ویژگی ها و حریم خصوصی اضافی برای این شرکت های سطح بالا به ارمغان آورده است.

واکنش بازار

خوب ، در مورد بلاکچین های خصوصی اختلاف نظرهایی وجود دارد. به عنوان مثال ، بسیاری از مردم فکر می کنند که استفاده از این فناوری به معنای استفاده از مقادیر اصلی بلاکچین نیست.

خوب ، ممکن است درست باشد ، اما این پلتفرم با تمام ویژگی ها ارائه می شود ، به جز اینکه فقط خصوصی است. اما برای شرکت های سازمانی ، بلاکچین عمومی چندان مناسب نیست زیرا اطلاعات بسیار حساسی وجود دارد که می تواند لو رفته باشد.

بنابراین ، بلاک چین های خصوصی یا بلاک چین های سازمانی در بین شرکت های سطح بالا بسیار محبوب هستند.

به هر حال ، اجازه دهید ویژگی های بلاکچین خصوصی را بررسی کنیم.

بهترین ویژگی های بلاکچین خصوصی چیست؟?

حریم خصوصی کامل

در حقیقت ، سیستم عامل های بلاکچین خصوصی به جای افشای اطلاعات کامل ، بر روی حریم خصوصی تمرکز دارند. بنابراین ، اگر به فناوری علاقه مندید که بیشترین نگرانی از حریم خصوصی باشد ، مطمئناً بلاکچین خصوصی برای شما مناسب است.

از طرف دیگر ، یک شرکت به امنیت و حریم خصوصی احتیاج دارد زیرا آنها همیشه با حملات سایبری مقابله می کنند. همچنین ، چون آنها دائماً با اطلاعات حساس سروکار دارند ، حفظ همه چیز را دشوار می کند.

بنابراین ، اگر شرکتی بتواند از بلاکچین خصوصی برای تقویت امکانات امنیتی خود استفاده کند ، هک کردن سیستم برای هکرها غیرممکن است.

بازدهی بالا

این نوع بستر بلاک چین بالاترین سطح کارایی را ارائه می دهد. در حقیقت ، مثالهای خصوصی بلاکچین می توانند به شما نشان دهند که آنها بسیار بهتر از سیستم عاملهای بلاکچین عمومی سنتی عمل می کنند. اما چرا?

خوب ، به این دلیل است که به صورت خصوصی ، تعداد انگشت شماری از گره های از قبل مجاز ورود پیدا می کنند. بنابراین ، به هیچ وجه گره ها نمی توانند بیش از حد معمول منابع را به خود اختصاص دهند. اما در زنجیره بلوکی عمومی ، محدودیتی در تعداد گره ها وجود ندارد.

در نتیجه ، هنگامی که تعداد شرکت کنندگان بیش از حد باشد ، سرعت سیستم به شدت کند می شود. اما شبکه خصوصی در برابر این مسئله مصون است.

مقیاس پذیری

در واقع ، سیستم عامل های خصوصی ثبات بیشتری دارند و شما بهترین عملکرد را از آن خواهید داشت. مقیاس پذیری نیز همین است. برای اینکه یک کسب و کار کارآمد کار کند ، باید مقیاس پذیر باشد. بنابراین ، با گذشت زمان باید رشد کند. اما در یک بلاک چین عمومی ، وقتی شبکه بعد از مدتی خاص شروع به رشد می کند ، سرعت آن نیز کم می شود.

این مسئله مقیاس پذیری نامیده می شود. اما به نظر می رسد شبکه های خصوصی از این موضوع گذشته اند زیرا می توانند رشد کنند اما در هر صورت سرعت آنها کاهش نمی یابد.

بیشتر از این ، این منجر به کاهش کارمزد ، معاملات سریعتر و غیره می شود.

معماری مقاوم

در واقع ، شبکه های خصوصی در حال حاضر یکی از ساختارهای قوی شبکه را دارند. آنها ساخته شده اند تا در برابر هر مسئله ای مقاوم باشند. به همین دلیل آنها با سطح خوبی از پروتکل های امنیتی ارائه می شوند که به شما کمک می کند تا فعالیت های مخرب را از بین ببرید.

در برخی از سیستم عامل ها ، حتی ممکن است ویژگی نوع دیوار آتش را مشاهده کنید که از تمام اطلاعات داخل دفتر از خارج و حضور داخلی محافظت می کند.

من از نظر فنی حدس می زنم ، اگر سازمانی بخواهد معامله را تغییر دهد ، اما این بسیار بعید است و مورد توجه قرار نخواهد گرفت.

آیا می خواهید یک معمار بلاکچین سازمانی معتبر شوید؟ اکنون ثبت نام کنید: دوره مجاز معماری بلاکچین سازمانی (CEBA)!

چرا از این نوع بلاکچین استفاده کنید?

  • منابع را ذخیره می کند

اگر به نمونه های بلاکچین خصوصی نگاه کنید ، خواهید دید که این سیستم عامل ها باعث صرفه جویی در منابع زیادی می شوند. در حقیقت ، حفظ یک سیستم خصوصی کاملاً ساده است و نیاز به توجه زیادی ندارد.

بنابراین ، آنها فقط تعداد اندکی از منابع را از سیستم عامل های بلاکچین عمومی می گیرند. بنابراین ، می توانید در هزینه و نیروی انسانی زیادی که برای این راه حل ها نیاز دارید صرفه جویی کنید. با این حال ، این بدان معنا نیست که کاملا ارزان یا چیز دیگری خواهد بود.

اما در مقایسه با سایر فناوری های کارآمد مانند این ، ارزان ترین است!

  • هزینه کم

در این شبکه می توانید با حداقل هزینه ها معامله کنید. در بیشتر مواقع ، ممکن است برای شروع حتی نیازی به هزینه نداشته باشید. در واقع ، این دلیل کاملا خوبی برای شروع با بلاکچین های خصوصی است. همچنین ، این بلاکچین ها ، در بسیاری از موارد ، نشانه محلی برای شبکه ندارند.

بنابراین ، هر نوع تأثیر منفی که ارزهای رمزپایه ممکن است ایجاد کنند ، در اینجا وجود نخواهد داشت.

  • آئین نامه

دلیل خوب دیگر استفاده از این شبکه مقررات است. تمام مثالهای خصوصی بلاکچین در دنیای واقعی حول مقررات است. در واقع ، شرکت های سازمانی نمی توانند بدون سیستم نظارتی کار کنند.

بنابراین ، باید یک روش مناسب برای انجام برخی وظایف وجود داشته باشد ، و رعایت نکردن قوانین نتیجه می دهد. بنابراین ، امنیت بیشتر را برای شرکت کنندگان تضمین می کند.

  • احزاب غیرقانونی وجود ندارد

این یکی از مزایای استفاده از بلاکچین خصوصی است زیرا هیچ زمینه ای برای ورود شخص ثالث ناشناس به شبکه فراهم نمی کند. بنابراین ، اطمینان حاصل می کند که هیچ کس نمی تواند از کانال برای فعالیت های غیرقانونی خود استفاده کند. برخلاف بلاکچین عمومی ، بلاکچین خصوصی این مسائل را جدی می گیرد زیرا می تواند اعتبار شرکت را مختل کند.

  • توانمندسازی سازمانهای سازمانی

برخلاف بلاکچین عمومی ، سیستم عامل های خصوصی بلاکچین بیشتر متوجه شرکت ها یا سازمان ها هستند. اینها نمی خواهند کاربران را تقویت کنند بلکه بیشتر شرکت را تقویت می کنند.

بلاکچین عمومی و خصوصی

من به طور خلاصه تفاوت اصلی بین بلاکچین عمومی و خصوصی را توضیح خواهم داد. بسیاری از شما اغلب در مورد تفاوت این دو نوع سردرگم هستید ، بنابراین بهتر است آن را پاک کنید.

در یک بلاکچین عمومی ، همه و هر کسی می تواند به شبکه بپیوندد ، از طرف دیگر ، فقط گره های انتخاب شده می توانند وارد بلاکچین خصوصی شوند.

همچنین ، بلاکچین های خصوصی تا حدی غیرمتمرکز و عمومی نیز کاملاً غیرمتمرکز هستند. اما از نظر سرعت معامله ، هزینه یا کارایی ، بلاکچین عمومی بسیار عقب است.

این یکی از تفاوتهای عمده در بلاک چین عمومی و خصوصی است.

همانطور که در مورد موضوع هستیم ، ممکن است بخواهید مقایسه بین فناوری های خصوصی بلاک چین در مقابل کنسرسیوم را نیز بررسی کنید.

اما بلاکچین خصوصی فاقد تغییرناپذیری ، دسترسی و غیره نیز هست. به هر حال ، امیدوارم که جدول زیر بیشتر به این موضوع بپردازد. بنابراین ، آن را بررسی کنید!

Blockchain عمومی Blockchain خصوصی
دسترسی هر کسی سازمان واحد
هزینه تراکنش بالا کم
سرعت معامله آهسته. تدریجی سریع
قدرت غیر متمرکز تا حدی غیرمتمرکز
تغییرناپذیری پر شده جزئي
داده گردانی دسترسی برای هر کسی را بخوانید و بنویسید دسترسی یک سازمان را بخوانید و بنویسید
اجماع، وفاق بدون مجوز مجاز
بهره وری کم بالا

بسترهای نرم افزاری خصوصی بلاکچین

بسیاری از سیستم عامل های بلاکچین خصوصی وجود دارد که برای موارد استفاده در شرکت مناسب هستند. بنابراین ، من مختصر آنها را یکی یکی معرفی می کنم.

  • شرکت Ethereum

در واقع ، Enterprise Ethereum در واقع یکی از جدیدترین موارد اضافه شده از امروز است. Ethereum در واقع یک بلاک چین عمومی است که بر اساس ویژگی های معرفی شده مورد توجه قرار می گیرد. اما استفاده از این ویژگی ها برای شرکت های سازمانی دشوار بود زیرا کاملاً یک شبکه عمومی است.

به همین دلیل EEA یا Enterprise Ethereum Alliance فقط به دلیل استفاده تجاری شروع به ارائه نسخه بلاکچین خصوصی Ethereum کرد. بنابراین ، این بلاکچین خصوصی Ethereum نوع جدیدی از شبکه خصوصی را ارائه می دهد که از مزایای شبکه عمومی نیز استفاده می کند.

بیشتر از این ، بلاکچین خصوصی Ethereum نیز بر اساس شبکه عمومی به روز می شود. بنابراین ، این شبکه همچنان به یک شبکه گسترده تبدیل خواهد شد.

  • پارچه هایپرلجر

این یکی از محبوب ترین سیستم عامل های بلاکچین خصوصی است که تاکنون در این لیست وجود دارد. در حقیقت ، Hyperledger Fabric پر از ویژگی هایی است که هرکسی می تواند در هر نوع صنعتی از آن استفاده کند. همچنین ، این دارای دسترسی مجاز است ، بنابراین هر عضو باید قبل از ورود به آن ، مجوز هویت خود را صادر کند. اطلاعات بیشتر در مورد بلاکچین مجاز را در اینجا بررسی کنید.

بیشتر اینکه ، این یک ساختار مدولار دارد ، به این معنی که شما می توانید هر نوع آیتمی را در این قسمت وصل کنید و بازی کنید. علاوه بر این ، به شما امکان می دهد تا با طول بسیار زیاد شخصی سازی کنید. سرعت معامله سریع است و در واقع در هر سیستم عامل دیگری در بازار برتری دارد.

  • کوردا

Corda یکی دیگر از پلتفرم های عالی است که شما باید به دنبال آن باشید. در حقیقت ، Corda دو نوع نسخه دارد که یکی منبع باز است و دیگری نسخه تجاری آن است. اما بلاک چین Corda بیشتر برای صنایع مالی مانند بخش های بانکی ، بیمه ها ، املاک و مستغلات و غیره مناسب است.

اما در حال پیشرفت است ، بنابراین هر شرکتی که به دنبال راه هایی برای به روزرسانی سیستم شبکه مالی خود است ، می تواند Corda را بررسی کند.

همچنین ، Corda اتفاقاً بهترین دیوار آتش را در برابر حملات آنلاین ارائه می دهد. بنابراین ، یک گزینه عالی برای استفاده به عنوان یک سیستم امنیتی است.

  • موج دار شدن

Ripple یکی دیگر از سیستم عامل های بلاکچین خصوصی است که فقط مختص بخش مالی است. در حقیقت ، این یک رمز بومی برای خود دارد و با استفاده از این ، می توانید معاملات را در عرض چند ثانیه انجام دهید. به هر حال ، قبلاً بسیاری از مردم تصور می کردند که ریپل فقط برای صنایع مالی مناسب است.

اما به آرامی حتی دولت ها شروع به استفاده از این بستر برای منافع خود می کنند. هزینه های معامله برای این سیستم عامل نسبتاً کم است و یک پروتکل اجماع امن را ارائه می دهد. به هر حال ، برای استفاده از این سیستم عامل ، شما باید RippleNet را بارگیری کنید.

به هر حال ، بگذارید مورد بعدی را اکنون بررسی کنیم!

  • حد نصاب

حد نصاب آخرین مورد در لیست ما است. JP مورگان یکی از عوامل موفقیت Quorum است. در واقع ، Quorum در واقع یک نسخه خصوصی از Ethereum است. اما توسعه دهندگان برای ایجاد تعدیلات خاص و ایجاد سازگار بودن با ساز و کار ، پلت فرم Ethereum را دستکاری کردند.

به هر حال Enterprise Ethereum و Quorum موارد یکسانی نیستند. بنابراین ، مطمئن شوید که آنها را گیج نکنید. هر دو برای رسیدن به اتفاق نظر از روش های مختلف و پروتکل های مختلف استفاده می کنند.

همچنین ، سیاست های حفظ حریم خصوصی آنها متفاوت است. در این آموزش بلاک چین Quorum می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این نوع بلاکچین کسب کنید.

موارد استفاده از بلاکچین خصوصی چیست؟?

خدمات مالی

خوب ، شرکت های خصوصی بلاکچین مطمئن می شوند که هر شبکه برای خدمات مالی مناسب است. صادقانه بگویم ، شبکه بلاکچین کاملاً مناسب آن است. معمولاً خدمات مالی مسائل زیادی مانند سیستم های آسیب پذیر شبکه ، سرعت معاملات کند و غیره را دارند.

اما با کمک بلاکچین های خصوصی ، بخش های مالی می توانند افزایش چشمگیری پیدا کنند. همچنین هزینه تکمیل پرداخت های بین المللی نیز کاهش می یابد. بیشتر ، باعث افزایش کارایی ، ارائه شفافیت و غیره می شود.

اما شما باید اطمینان حاصل کنید که راه حل blockchain شما قادر به جلوگیری از مشکلات هک شدن است.

تجارت

صنایع بازرگانی نیز یکی دیگر از اهداف مهم شرکتهای بازرگانی است. در حقیقت ، سالانه بیش از 18 تریلیون دلار فرآیند تجارت انجام می شود. اما برای اینکه امور به راحتی پیش بروند ، شرکت ها به کنترل بهتری بر کل سیستم نیاز دارند.

با استفاده از این بخش تجاری می تواند محصولات آنها را حتی در مسیر ردیابی کند. همچنین ، این شرکت می تواند بداند که آنها از طریق فرآیند ردیابی نیز چه زمانی محصولات را دریافت می کنند. به هر حال ، اطمینان از پرداخت برای تعداد سفارشات نیز در اینجا مهم است. همانطور که حدس می زنید ، بلاکچین مالی تجارت در سالهای اخیر رونق زیادی داشته است.

مدیریت زنجیره تأمین

مدیریت زنجیره تأمین یکی از موارد مشهور استفاده از بلاکچین خصوصی است. در حقیقت ، شرکت های خصوصی بلاکچین تمایل دارند که فقط برای صنایع زنجیره تامین بسترهایی ایجاد کنند ، زیرا این یک فرصت بزرگ است.

و در زندگی واقعی ، نتایج بلاکچین برای زنجیره تامین نیز بسیار مثبت است. بسیاری از شرکت ها در حال حاضر از بلاکچین خصوصی برای این بخش استفاده می کنند و درآمد بیشتری را مشاهده می کنند.

بیشتر از این ، حتی مشتریان نتیجه شفافی می گیرند در جایی که می دانند محصولات خود را از کجا یا از کجا تهیه کرده اند. این یک روش عالی برای ارائه اصالت محصول و کاهش یک باره مسائل تقلبی است.

آیا می خواهید در مورد امکان اجرای خصوصی بلاکچین در مدیریت زنجیره تأمین سازمان خود بیشتر بدانید؟ هم اکنون در دوره مدیریت بلاک چین های سازمانی و زنجیره تأمین شرکت کنید!

خرده فروشی

خرده فروشی یک بخش شگفت انگیز است که در آن برنامه های کاربردی بلاکچین خصوصی می توانند به بهترین شکل ممکن شکوفا شوند. حتی اگر این بخش در ابتدای کار چندان از این فناوری استقبال نکرد ، اما اکنون به آرامی نیز از آن استفاده کرده است.

به هر حال ، به نظر می رسد محصولات خرده فروشی تقلبی یکی از مهمترین موضوعات این بخش است. و با کمک بلاکچین در خرده فروشی ، آنها می توانند محصولات خود را از تولید کنندگان گرفته تا خرده فروشی ها ردیابی کنند. بنابراین ، همیشه راهی برای محافظت در برابر هرگونه مشکلات مخربی که هنگام تحویل محصولات به وجود می آید وجود دارد.

به نظر می رسد والمارت و علی بابا دو نام بزرگ در این بخش باشند.

خدمات دولتی

خدمات دولتی ممکن است گزینه ای بسیار دور از دسترس به نظر برسد ، اما در واقع یکی از بخش هایی است که به سرعت عقب می افتد. از امروز ، این بخش مملو از فساد است و هیچ بخش دیگری با این میزان فساد در جهان روبرو نیست.

بنابراین ، مردم به زودی ایمان خود را به این نوع صنعت از دست می دهند. همچنین ، روند استفاده از خدمات دولتی نسبتاً کند است. اما با کمک برنامه های خصوصی بلاک چین می تواند سرانجام از شر هرگونه فساد خلاص شود.

بیشتر از آن ، می تواند خدمات بهتری را ارائه دهد که برای مردم سریع و قابل اعتماد باشد.

در حال حاضر بسیاری از خدمات دولتی با استفاده از این فناوری وجود دارد ، زیرا موارد استفاده زیادی از بلاکچین برای دولت وجود دارد.

مراقبت های بهداشتی

بهداشت و درمان واقعاً یک بخش فوق العاده است که نیاز به تغییر ASAP دارد. چرا؟ خوب ، این بخش رازداری بیمار را ارائه نمی دهد ، و در نتیجه ، داده های زیادی به سیستم فاش می شود.

بنابراین ، شرکت های خصوصی بلاکچینی می توانند در از بین بردن همه این مسائل کمک کنند. آنها می توانند رازداری بیمار را ارائه دهند و دسترسی پزشکان را با اجازه بیماران ارائه دهند. علاوه بر این ، از داروهای تقلبی و سایر مشکلات مدیریتی نیز خلاص می شود.

اما مهمتر از همه ، بلاکچین برای مراقبت های بهداشتی می تواند تغییر گواهینامه کاذب در میان پزشکان را از بین ببرد. به نوبه خود ، سیاست های درمانی بهتری را تضمین می کند.

مشاور املاک

شرکت های خصوصی بلاکچین برای بخش های املاک و مستغلات نیز ساخته شده اند. در واقع ، بازار با هزینه های بالا ، نقدینگی ضعیف ، غیرقابل دسترسی است. اتفاقاً تنها طبقه بالایی است که اکنون به املاک و مستغلات دسترسی دارد.

اما به نظر می رسد برای افراد طبقه پایین یا متوسط ​​از کنترل خارج شده است. اما آیا کمک به شبکه های خصوصی این بخش می تواند شکوفا شود. سرانجام می تواند مالکیت جزئی را به مردم پیشنهاد دهد و سپس از آن برای سودآوری آنها نیز استفاده کند.

بلاکچین برای املاک و مستغلات همچنین روند پرداخت را ایمن می کند و از شر هرگونه مشکلات جنایی اساسی خلاص می شود.

بیمه

برنامه های خصوصی بلاکچین می توانند در صنایع بیمه بدرخشند. در واقع ، این بخش مستعد طرح است ، مانند پاسخگویی و مسیرهای کاغذی. مجموعه هایی از قبیل اوراق اضافی و ادعاهای بیمه در واقع کل روند را کند می کند. بنابراین ، لازم است که یک شبکه خصوصی مزایای خود را برای همیشه به این بخش ارائه دهد.

به هر حال ، با استفاده از این فناوری ، می توانید کل فرآیند مطالبات بیمه را خودکار کنید و بنابراین بار انتظار در صف را نجات می دهید.

کل فرآیند در بلاکچین برای بیمه به صورت خودکار و روان انجام می شود. بنابراین ، هیچ مشکلی طولانی وجود ندارد.

MetLife اتفاقاً یکی از عوامل اصلی در ایجاد این جایگاه است.

در پایان

بلاک چین خصوصی یکی از فناوری های خاص است که به طور خاص برای شرکت ها مناسب است. در حال حاضر راه حل های بسیاری وجود دارد که مبتنی بر بلاک چین های خصوصی هستند.

همچنین ، حتی اگر بسیاری از مردم فکر کنند که بلاکچین های خصوصی فقط سیستم پایگاه داده متمرکز شکوهمند هستند ، واقعیت کاملا متفاوت است.

اکنون مثال های زیادی برای اثبات این مسئله وجود دارد. به عنوان مثال ، بسیاری از شرکت های سطح بالا از Fabric به عنوان پایه راه حل های بلاکچین خود استفاده می کنند. بیشتر ، این راه حل ها با سطح بالایی از کارایی کار می کنند.

بنابراین ، مطمئن شوید که شروع به بررسی این نوع بلاکچین نیز کرده اید. برای جزئیات بیشتر ، می توانید با دوره رایگان بلاکچین ما شروع به کار کنید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector