Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بلاکچین چگونه کار می کند: به سادگی توضیح داده می شود

اکنون بسیاری از صنایع در حال استفاده از راه حل های بلاکچین برای تضمین جایگاه خود در زمان تغییر هستند. با این حال ، از آنجا که شرکت های دیگر مشتاق یادگیری بلاکچین هستند ، بسیاری از آنها اغلب در مورد نحوه عملکرد بلاکچین گیج می شوند. بنابراین ، به دلیل ماهیت پیچیده ، حتی اگر بسیاری می خواهند آن را اجرا کنند ، آنها نمی توانند به طور کامل درک کنند که آیا گزینه بهتری است یا نه.

بلاکچین که کاملاً یک سیستم جدید است راهی منحصر به فرد برای عدم تمرکز دارد. به همین دلیل است که در این راهنمای نحوه کار بلاکچین همه موارد مرتبط با آن را پوشش می دهد. بنابراین ، فقط یک فنجان قهوه را بگیرید و اجازه دهید خواندن شروع شود!

Contents

چگونه بلاکچین به سادگی توضیح داده می شود

چگونه بلاک چین کار می کند

خوب ، بیایید با اصول کار شروع کنیم. قبل از شروع به کار ، باید این ویژگیهای مهم بلاکچین را یادداشت کنید.

بلاکچین هر نوع تبادل داده را در سیستم عامل ذخیره می کند. بنابراین ، این مانند یک سیستم دفتری است که در آن هر تبادل داده دارای یک نقطه در گزارش است. بیشتر از این ، به تبادلات داده در سیستم معاملات گفته می شود. هنگامی که معامله تأیید شد ، به عنوان یک بلوک در سیستم دفتری جای می گیرد.

به محض ورود به دفتر ، هیچ کس نمی تواند آن را به هیچ وجه حذف یا تغییر دهد.

در حقیقت ، بلاکچین از یک شبکه توزیع شده نظیر به نظیر استفاده می کند که طبیعت غیرمتمرکز این فناوری را تضمین می کند. هر دستگاهی که به شبکه متصل شود یک گره محسوب می شود. همچنین ، برای درک اینکه “بلاکچین چگونه کار می کند” ، باید مفهوم “کلید” را درک کنید.

این اساس فناوری است. بعلاوه ، کلیدها امنیت شبکه را فراهم می کنند. برای این منظور ، یک کاربر در شبکه جفت کلیدهایی را تولید می کند که به کلید خصوصی و عمومی معروف هستند.

هنگامی که شروع به استفاده از کلیدها می کنید ، یک اعتبار معتبر منحصر به فرد خواهید داشت که هیچ کس نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند.

به هر حال ، مجبورید کلید خصوصی را در مکانی امن ذخیره کنید زیرا از این کلید برای امضا یا انجام هر عملی در شبکه استفاده خواهید کرد. از طرف دیگر ، کاربران دیگر از کلید عمومی شما برای یافتن شما در سیستم استفاده می کنند.

به عنوان مثال ، کلید عمومی خود را به عنوان حساب بانکی و کلید خصوصی خود را به عنوان امضای خود تصور کنید که می توانید برای ارسال یا برداشت پول استفاده کنید. به همین دلیل لازم است که کلید را تا حد ممکن ایمن نگه دارید.


در حقیقت ، اگر کسی به کلید خصوصی شما دسترسی پیدا کند ، می تواند به راحتی از تمام دارایی های شما در شبکه سو استفاده کند.

بلاکچین چگونه کار می کند: روند کار

در مرحله اول ، یک کاربر یا یک گره معامله ای را آغاز می کند که آن را با کلید خصوصی خود امضا می کند. اساساً ، کلید خصوصی یک امضای دیجیتالی منحصر به فرد ایجاد می کند و مطمئن شوید که هیچ کس نمی تواند آن را تغییر دهد. در حقیقت ، اگر کسی بخواهد اطلاعات معامله را اصلاح کند ، امضای دیجیتال به شدت تغییر می کند و هیچ کس نمی تواند آن را تأیید کند. بنابراین ، عزل خواهد شد.

پس از آن ، تراکنش در گره های تأیید کننده پخش می شود. اساساً ، در اینجا ، بستر بلاکچین می تواند از روش های مختلفی برای تأیید صحت یا عدم انجام معامله استفاده کند. در آنجا روش ها یا الگوریتم ها الگوریتم اجماع نامیده می شوند.

به هر حال ، گره ها معتبر بودن معامله را تأیید می کنند ، جایی در دفتر ثبت می شود. همچنین ، حاوی یک مهر زمان و یک شناسه منحصر به فرد است تا از هرگونه تغییر بیشتر در امان باشد.

سپس بلوک به بلوک قبلی پیوند داده می شود و سپس یک بلوک جدید با این بلوک و غیره پیوند ایجاد می کند. و از این طریق ، یک زنجیره بلوک ایجاد می کند ، بنابراین نام blockchain است.

فناوری تا چه اندازه ایمن است?

اکنون ، شما می دانید که بلاکچین چگونه کار می کند ، اما آیا روند کار آنقدر ایمن است که بتواند در محیط شرکت ادغام شود؟ خوب ، قطعاً هیچ شبکه ای در اینترنت وجود ندارد که “غیرقابل کنترل” باشد. اما بلاکچین بالاترین سطح امنیت را در مقایسه با سایر فناوری های موجود ارائه می دهد.

بلاکچین با روشی متفاوت کار می کند ، نه مانند سیستم متمرکز سنتی. بنابراین ، اگر می خواهید آن را هک کنید ، باید تمام دستگاه های متصل به آن را هک کنید. بدیهی است که این یک پروژه ضرر و کاملاً پیچیده است و به همین دلیل از امنیت برخوردار است.

در حقیقت ، هکرها برای هک یک بستر بلاکچین به منابع عظیمی نیاز دارند که در نهایت هزینه بیشتری نسبت به سود خود خواهد داشت.

بیایید به بخش بعدی این راهنمای کارکرد بلاکچین برویم.

اجماع بلاکچین چگونه کار می کند

شما قبلاً هم اکنون می دانید که اجماع روشی برای دستیابی به توافق است. اساساً ، این شکلی از نحوه دستیابی افراد به شبکه است که حتی اگر اقلیت ها از آن خوششان نیاید ، می توانند به وضوح برسند.

در واقع ، اجماع یکی از اولویت های اصلی بلاکچین است زیرا بدون آن ، هزاران گره هرگز نمی توانند به توافق برسند. این مدل ها برای ایجاد انصاف و برابری در بین همه شرکت کنندگان وجود دارد.

با این حال ، هیچ راهی برای رسیدن به اجماع در سیستم وجود ندارد. در حقیقت ، الگوریتم های زیادی وجود دارد که سیستم عامل های مختلف بلاکچین از آنها استفاده می کنند. بدیهی است که هر یک از آنها متفاوت کار می کنند و دارای نقص های خاص خود هستند.

بنابراین ، اگر از خود می پرسید که اجماع بلاکچین چگونه کار می کند ، باید در مورد هر یک جداگانه بدانید تا درک کنید.

اثبات کار

این یکی از محبوب ترین و اولین الگوریتم های اجماعی است که در زنجیره بلوک معرفی شده است. در اینجا ، گره ها ماینر نامیده می شوند ، و آنها برای تأیید بلوک ها با کمک قدرت محاسباتی دستگاه خود ، مسائل پیچیده ریاضی را حل می کنند.

اثبات تأخیر کار

در اینجا ، برخی از گره های اسناد رسمی داده ها را از یک سیستم عامل بلاکچین به سیستم عامل دیگر اضافه می کنند و قدرت هش کردن را تأمین می کنند. هر دو شبکه بلاکچین ممکن است از PoS یا PoW برای رسیدن به اتفاق نظر استفاده کنند.

اثبات سهام

اثبات سهام به شما امکان می دهد از نظر مقدار سکه هایی که در شبکه ذخیره کرده اید ، در اجماع شرکت کنید. اگر سکه بیشتری داشته باشید ، امکان استخراج یک بلوک افزایش می یابد.

اثبات نمایندگی سهام

در این مورد ، مفهومی از نمایندگان و شاهدان وجود دارد. هر گره با استفاده از رای گیری انتخاب می شود. شاهدان موجود در سیستم عامل مسئولیت اعتبار سنجی معاملات را بر عهده دارند. از طرف دیگر ، نمایندگان می توانند پارامترهای سیستم را تغییر دهند. به هر حال ، تمام گره هایی که در اجماع شرکت می کنند ، پرداخت می شوند.

اثبات اجاره سهام

در اثبات سهام مورد اجاره ، مالکان خرد می توانند در اجماع شرکت کنند. از آنجا که PoS قبلی به آنها اجازه نمی دهد سکه های خود را در شبکه بچرخانند ، این یک فضای ناعادلانه را ایجاد می کند. به همین دلیل است که LPoS فضای مناسب تری را ارائه می دهد.

اثبات سرعت سهام

اثبات سرعت سهام انگیزه اضافی برای جلوگیری از هجوم کاربران به شبکه است. اگر کیف پول فعال داشته باشید ، می توانید درآمد بیشتری کسب کنید. این بدان معناست که کاربرانی که اغلب فعال نیستند ، برای اعتبار سنجی یک بلوک هزینه اضافی دریافت نمی کنند.

اثبات زمان سپری شده

قبل از اینکه همه گره ها بتوانند در اجماع شرکت کنند ، باید مدت زمان مشخصی منتظر بمانند. محدودیت زمانی به صورت تصادفی انتخاب می شود. بنابراین ، فقط وقتی می توانید زمان انتظار را به پایان برسانید ، یک بلوک ایجاد کنید. راهی برای دور زدن آن وجود ندارد ، زیرا سیستم درصورت انتظار گره ردیابی می کند یا نه.

تحمل عملی خطای بیزانس

تحمل عملی خطای بیزانس از شر گره به خطر افتاده خلاص می شود. بنابراین ، قبل از اینکه هر گره ای به شبکه آسیب برساند ، احتمال خرابی را فرض می کند. در واقع ، سیستم به محض اینکه گره ای برای تخلیه آن گره به خطر بیفتد ، از گره های دیگر اطلاعات دریافت می کند.

تحمل گسل بیزانس ساده شده

در اینجا ، معاملات به صورت دسته ای اعتبارسنجی می شوند. بیشتر از این ، مولد بلوک تمام تراکنش ها را جمع آوری کرده و بر اساس آن گروه بندی می کند و سپس آنها را در یک بلوک قرار می دهد. سپس یک اعتبار سنج باید کل بلوک را تأیید کند تا معاملات را تأیید کند.

تحمل گسل بیزانس

در اینجا ، رهبر گره ها را نماینده می نامند و قدرت محدودی دارد. اگر رهبر بخواهد شبکه را دستکاری کند ، نماینده دیگری جایگزین آن گره می شود. بیشتر از این ، گره های دیگر می توانند با نماینده مخالف باشند و می توانند رهبر خود را بر این اساس تغییر دهند.

قرارداد فدرال بیزانس

در اینجا ، همه گره های عمومی زنجیره بلوک جداگانه خود را برای اجرا دارند. و قبل از اینکه گره ای درخواست معامله کند ، آن گره باید از ابتدا تأیید شود و شناخته شود. همچنین ، در اینجا ، یک گره می تواند به چه کسی در شبکه اعتماد کند.

اثبات فعالیت

این ترکیبی از PoW و PoS است. در اینجا ، ماینرها به جای یک الگوی کامل ، یک الگوی بلوک را از قبل استخراج می کنند. بعداً ، یک اعتبارسنج بلوک باقیمانده را تأیید می کند. در حقیقت ، هرچه اعتبارسنج بیشتر در شبکه مشارکت داشته باشد ، اعتبار وی نیز معتبرتر خواهد بود.

اثبات اقتدار

در اینجا ، گره هایی که در اجماع شرکت می کنند اعتبار آنها را به خطر می اندازند. اساساً ، گره های اعتبارسنجی براساس هویت واقعی آنها انتخاب می شوند. علاوه بر این ، اعتبارسنج ها برای بدست آوردن جایگاه خود در سیستم عامل باید پول و اعتبار خود را سرمایه گذاری کنند.

اثبات اعتبار

کاملاً مشابه اثبات اقتدار است. با این حال ، یک اعتبار سنج نیاز به داشتن شهرت خوب برای شرکت در اجماع دارد. بیشتر ، اگر آنها بخواهند شبکه را تقلب کنند ، عواقب سختی را به دنبال خواهند داشت.

اثبات تاریخ

در اینجا ، سیستم رویدادهای قابل توجهی را در شبکه ایجاد می کند. سپس یک گره می تواند معامله را بر اساس اینکه آیا معامله قبل یا بعد از آن رویداد اتفاق افتاده اعتبارسنجی کند.

اثبات اهمیت

در اینجا ، بلاکچین از اهمیت برخوردار است. هرچه کاربر سکه بیشتری داشته باشد ، امتیاز وی نیز بالاتر خواهد بود. پس از واجد شرایط بودن برای شرکت ، می توانند یک بلوک را برداشت کنند. علاوه بر این ، اگر محصول بیشتری برداشت کنید ، نمره اهمیت شما افزایش می یابد.

اثبات ظرفیت

کاربران به جای استفاده از توان محاسباتی ، از ظرفیت هارد دیسک موجود خود برای انتخاب حقوق استخراج استفاده می کنند. بنابراین ، هرچه هارد دیسک شما بزرگتر باشد ، می توانید بلوک ها را بیشتر تأیید کنید.

اثبات سوختگی

در اینجا ، بلاکچین با سوزاندن سکه ها برای پایدار نگه داشتن شبکه کار می کند. بنابراین ، کاربران برخی از سکه های خود را به آدرس غذاخوری می فرستند و آنها را می سوزانند تا بتوانند در اجماع شرکت کنند.

اثبات وزن

به جای اینکه فقط به چند سکه تکیه کنید ، سیستم فاکتورهای دیگر را برای توزین در نظر می گیرد. بنابراین ، حتی اگر سکه کمتری داشته باشید ، ممکن است در اجماع شرکت کنید.

اکنون می دانید که اجماع بلاکچین چگونه کار می کند. بیایید به مرحله بعدی برویم در این راهنمای blockchain چگونه کار می کند.

آیا Blockchain بدون ارز رمزپایه کار می کند?

بلاکچین از همان آغاز با ارزهای رمزپایه همراه است. به همین دلیل ممکن است بسیاری از شما تصور کنید که بلاکچین نمی تواند بدون ارز رمزپایه کار کند. اما بلاکچین می تواند بدون ارز رمزپایه کار کند.

در واقع ، سیستم عامل های زیادی وجود دارند که هیچ نشانه یا سکه بومی ندارند. بسیاری از پروژه های بلاکچین اکنون به سمت اکوسیستم توکن یا رمزنگاری کمتر پیش می روند. به عنوان مثال ، Hyperledger یک پلت فرم بلاکچین سازمانی است که هیچ نشانه محلی برای تأمین سوخت شبکه ندارد.

در واقع توکن براساس نحوه کار بلاکچین متفاوت است.

پیش بینی می شود ارزهای رمزنگاری شده شکست بخورند

ارزهای رمزپایه بیشتر برای سیستم عامل های عمومی مناسب هستند زیرا به نوعی از یک برنامه تشویقی نیاز دارند تا کاربران را در اجماع شرکت دهند. با این وجود ، وقتی نوبت به سیستم عامل های سازمانی می رسد ، آنها بیشتر با سیستم عامل های مجاز یا خصوصی روبرو می شوند.

در نتیجه ، آنها برای تشویق گره ها برای شرکت در اجماع به سکه یا نشان نیاز ندارند. بیشتر از این ، ارزهای رمزپایه برای اقتصاد کاملاً بی ثبات هستند. در واقع ، یک دارایی بی ثبات برای موارد استفاده در زندگی واقعی مناسب نیست.

همچنین ، داشتن یک رمز در سیستم باعث جذب هکرها نیز می شود. به همین دلیل است که کارشناسان پیش بینی می کنند ارزهای رمزپایه به زودی شکست خواهند خورد. بنابراین کاملا منطقی است که به سراغ blockchain بروید که می تواند بدون ارز رمزپایه کار کند.

دولت ها یا بخش های دیگر علاقه مند به استفاده از مورد اصلی این فناوری هستند ، نه یک معماری مبتنی بر رمز. وقتی دنیا برای سیستم پول دیجیتال آماده باشد ، ممکن است ارزهای رمزپایه در آینده ظهور کنند.

اما در حال حاضر ، به نظر می رسد احتمال وجود ندارد. بنابراین ، برای پیاده سازی بلاکچین خود ، باید روی زنجیره بلوکی تمرکز کنید که می تواند بدون ارز رمزپایه کار کند.

برنامه Blockchain چگونه کار می کند

با افزایش تکنولوژی دفتر توزیع شده در بازار ، حتماً متوجه بسیاری از برنامه های غیرمتمرکز نیز شده اید. اصولاً این برنامه های غیرمتمرکز ، برنامه های بلاکچین هستند. با این حال ، ممکن است تعجب کنید که برنامه blockchain چگونه کار می کند؟?

بنابراین ، برنامه blockchain چگونه کار می کند؟ در حقیقت ، این برنامه ها با همان اصول سایر پلتفرم های بلاکچین اجرا می شوند.

اینها عملاً نقطه مرکزی شکست ندارند. اگر آنها را با سیستم های متمرکز مقایسه کنید ، بلاکچین به روشی قابل اطمینان تر عمل می کند. علاوه بر این ، از یک پایگاه داده غیرمتمرکز برای ذخیره تمام اطلاعات و استفاده از قدرت محاسبات غیرمتمرکز برای کار استفاده خواهد کرد.

بعلاوه ، اینها همچنین از سازوکارهای اجماع غیرمتمرکز استفاده می کنند که در بخش قبلی شرح دادم. به طور معمول ، بیشتر برنامه ها از سازوکار اجماع کارآمد برای دستیابی به توافق بین کاربران استفاده می کنند. dApp که از عملکرد رایانه شما کاسته شود ، در بازار به محبوبیت نخواهد رسید.

واقعیت جالب دیگر در مورد برنامه blockchain این است که کد منبع این برنامه ها برای همه باز است. ماهیت غیرمتمرکز مدل ، همه افراد موجود در شبکه را ملزم به دسترسی به آن می کند. همچنین ، کاربر باید تأیید کند که از چه نوع برنامه ای استفاده می کند تا از هرگونه بدافزار جلوگیری کند یا از اطلاعات کاربران دیگر محافظت کند.

بیشتر برنامه های blockchain با استفاده از نوعی رمز یا سکه کار می کنند. اصولاً به سوخت رسانی به مدل و حفظ سازوکار اجماع آن کمک می کند. همچنین ، بیشتر برنامه ها راهی برای تبادل ارزش به کاربران ارائه می دهند و بنابراین ، رمز دیجیتال یا سکه ضروری است.

به هر حال ، بیایید به بخش بعدی این راهنمای کارکرد بلاکچین برویم.

احراز هویت بلاکچین چگونه کار می کند

شما می توانید از احراز هویت مبتنی بر بلاکچین در بسیاری از صنایع استفاده کنید. در حقیقت ، هر صنعتی که از اینترنت اشیا (IoT) استفاده کند برای تأمین امنیت به نوعی احراز هویت احتیاج دارد.

و اینجاست که تأیید اعتبار مبتنی بر بلاکچین می تواند بدرخشد.

در واقع ، این ویژگی مزایای زیادی را ارائه می دهد –

 • کلیدهای رمزگشایی و امضا روی دستگاه باقی می مانند.
 • کلیدهای رمزگذاری و تأیید در سیستم عامل بلاکچین ذخیره می شوند.
 • این فرایند از هر نوع حملات سایبری مانند پخش مجدد ، انسان در وسط ، فیشینگ و غیره محافظت می کند..

با این حال ، به نظر می رسد که کار احراز هویت بلاکچین یک سوال محبوب در میان تازه واردان است. بنابراین ، بیایید بفهمیم که تأیید اعتبار بلاکچین در این راهنما چگونه کار می کند.

در حال استفاده از یک کاربر جدید

در اینجا ، کاربر می تواند هرکسی از یک فرد به یک شرکت یا یک دستگاه باشد. برای وارد کردن کاربر به سیستم برای اولین بار ، کاربر به نام خود ، شماره IMEI ، CIN ، آدرس IP ، شماره حساب و غیره نیاز دارد. بسته به سیستم عامل یا شرکت می تواند متفاوت باشد.

علاوه بر این ، کاربر همچنین باید توضیحی در مورد خود ارائه دهد.

در عوض ، بلاکچین به آنها می دهد –

 • آدرس Blockchain
 • یک کلید خصوصی
 • یک کلید عمومی
 • شناسه مربوط به معامله
 • کلید عمومی RSA
 • کلید خصوصی RSA

در این میان ، برخی به طور خودکار در شبکه منتشر می شوند –

 • شناسه کاربر
 • توضیحات کاربر
 • کلید عمومی
 • آدرس بلاکچین
 • کلید عمومی RSA

با این حال ، کلید خصوصی تازه ایجاد شده و کلید خصوصی RSA منتشر نخواهد شد.

فرآیند احراز هویت

هنگام استفاده از کاربر جدید ، سیستم تعداد زیادی کلید و آدرس تولید می کند تا بعداً به شناسایی کاربر کمک کند. اکنون که درمورد این افراد اطلاعات دارید ، بیایید ببینیم احراز هویت بلاکچین چگونه کار می کند.

یک گره درخواست احراز هویت می کند و یک گره تأیید کننده تأیید می کند که آیا درخواست کننده برای پیوستن به شبکه احراز هویت شده است یا خیر. به عنوان مثال ، در اینجا ، گره درخواست کننده John است و گره تأیید کننده شرکت x است.

 • مرحله 1:

جان کلید عمومی RSA شرکت x را با استفاده از آدرس بلاکچین شرکت به عنوان پارامتر بازیابی می کند.

 • گام 2:

در مرحله بعد ، جان آدرس بلاکچین خود را با کلید عمومی RSA رمزگذاری کرده و برای شرکت x ارسال می کند.

 • مرحله 3:

شرکت x از رمز خصوصی RSA خود به همراه پرونده رمزگذاری شده برای رمزگشایی آدرس بلاکچین استفاده خواهد کرد.

 • مرحله 4:

بعد ، شرکت x از آدرس blockchain به عنوان یک پارامتر استفاده می کند و کلید عمومی John’s RSA را بازیابی می کند.

 • مرحله 5:

سپس شرکت x یک رشته تصادفی با 512 کاراکتر و هش و مهر زمان فعلی ایجاد کرده و آن را با کلید عمومی John’s RSA رمزگذاری می کند. در همین حال ، هش و مهر زمان فعلی در سیستم دفتر شرکت ذخیره می شوند.

 • مرحله 6:

سپس شرکت x هش رمزگذاری شده را برای John ارسال می کند.

 • مرحله 7:

جان برای رمزگشایی هش از کلید خصوصی RSA خود استفاده می کند. برای این کار ، او از داده های رمزگذاری شده به همراه کلید RSA به عنوان پارامتر استفاده می کند. بعداً ، او با استفاده از کلید خصوصی خود هش را امضا کرده و یک امضای دیجیتالی منحصر به فرد به عنوان خروجی دریافت می کند.

 • مرحله 8:

در مرحله بعدی ، John یک پاکت نامه حاوی امضای دیجیتال ، هش امضا شده و آدرس بلاکچین را رمزگذاری کرده و برای شرکت x ارسال می کند.

 • مرحله 9:

سپس شرکت x آن را با کلید خصوصی RSA رمزگشایی کرده و صحت یا عدم امضا را تأیید می کند. برای این منظور ، این شرکت از آدرس بلاک چین ، امضا و داده های مورد تأیید استفاده می کند.

 • مرحله 10:

اگر امضا معتبر باشد ، خروجی درست خواهد بود وگرنه پیام خطایی رخ می دهد. پس از تأیید امضا ، جان مجاز به ورود به شبکه است.

بیایید به بخش بعدی برویم در این مقاله نحوه کار با بلاکچین ساده توضیح داده شده است.

بلاکچین که در بخشهای مختلف کار می کند

بلاکچین می تواند در بخشهای مختلف مانند مراقبت های بهداشتی ، مدیریت زنجیره تامین ، دولت ، تجارت ، موسسات مالی ، املاک و مستغلات ، بیمه و بسیاری دیگر فعالیت کند. صنعت بهداشت و درمان می تواند از این ادغام بسیار سود ببرد.

اما حتما از خود می پرسید که به هر حال بلاکچین در بهداشت و درمان چگونه کار می کند؟ خوب ، بلاکچین می تواند در مراقبت های بهداشتی بسیار کارآمد کار کند و امنیت زیادی را در بیمار ارائه دهد. بیشتر از این ، هنگامی که زنجیره بلوک در مراقبت های بهداشتی کار می کند ، می تواند با داروهای تقلبی ، حریم خصوصی بیمار و موارد دیگر مقابله کند..

از طرف دیگر ، مدیریت زنجیره تأمین یا تجارت ردیابی در زمان واقعی محصولات ، بررسی کیفیت و روند احراز هویت منبع را یکپارچه می کند.

دولت ها یا م institutionsسسات مالی به بیش از نیاز عمومی نیاز دارند (اتریوم) بلاکچین. آنها نیاز به دسترسی مجاز (Hyperledger ، EEA و Corda) دارند که سیستم غیرمتمرکز باشد اما از حریم خصوصی اطلاعات حساس نیز اطمینان حاصل کند..

اینها چند نمونه از نحوه کار بلاکچین در بخشهای مختلف است.

یادداشت پایان

بلاکچین برای ماندن در اینجا است و مهمتر از همه ، بسیاری از شرکتها در حال پیگیری این فناوری به روش خود هستند. به گفته گارتنر, بلاکچین در سال 2030 معادل 3.1 تریلیون دلار بازار خواهد بود.

اما همه اینها به چه معناست؟ این بدان معنی است که اکثر شرکت ها راه حل بلاکچین خاص خود را دارند و مدل کسب و کار در سال های آینده به شدت تغییر می کند. در واقع ، این مطمئناً بر کسب و کار شما نیز تأثیر خواهد گذاشت و به هیچ وجه نمی توانید از ادغام فناوری صرف نظر کنید و همچنان در بازار غالب باشید.

بنابراین ، زمان آن فرا رسیده است که بیاموزید که بلاکچین چگونه کار می کند و چگونه می توانید آن را در سیستم خود پیاده سازی کنید. دوره های آموزشی بلاکچین می توانند در این زمینه کمک کنند. خبر خوب این است که دوره حرفه ای بلاکچین سازمانی مجاز ما همه آنچه برای شروع اولین بلاکچین خود لازم دارید را ارائه می دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector