Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای مبتدیان: هایپرلجر چیست؟

در عصر بلاکچین دیدن بازیکنان جدید امری عادی است. و هضم آن برای شما دشوار نخواهد بود حتی بنیاد لینوکس به بلاکچین علاقه مند است. بنابراین ، HyperLedger چیست?

اخیراً آنها هایپرلجر خود را منتشر کردند.

اما اشتباه نکنید این نه بلاکچین است و نه یک شرکت یا ارز رمزنگاری شده. HyperLedger یک تلاش مشترک منبع باز برای پیشرفت فناوری های بلاکچین است. این محصول همچنین دارای دامنه بین المللی است و فقط به یک صنعت یا عمودی متعهد نیست.

بنیاد لینوکس در سال 2016 تأسیس شده و بیش از 100 عضو داشته است. استارت آپ های فنی ، مالی و بلاکچین بخشی از کل اکوسیستم هایپرلجر هستند. برخی از نام های قابل توجه از هر عمودی در زیر ذکر شده است:

  • غول های فنی: IBM ، SAP ، اینتل ، نوکیا و دیگران.
  • موسسات مالی: American Express ، BNP Paribas ، Deutsche Börse و دیگران
  • استارت آپ های بلاکچین: نتکی, bloq ، Lykke و دیگران.

همه اینها شرکت ها یا استارتاپ های نوآورانه هستند و به هایپرلجر کمک می کنند تا به پتانسیل واقعی خود برسد. بنابراین دقیقاً Hyperledger چیست?

HyperLedger چیست?

همانطور که قبلاً بحث کردیم Hyperledger یک تلاش مشترک منبع باز برای بهبود بلاکچین است. این به عنوان مرکزی برای پروژه های بلاکچین عمل می کند که به سمت یک هدف مشترک پیش می روند. برای درک بهتر ، اجازه دهید توضیحات رسمی Hyperledger را بررسی کنیم. شما می توانید آن را در رسمی آنها پیدا کنید سایت اینترنتی.

آیا هایپرلجر سکه خاص خود را دارد?

یکی از سوالات رایج اعضای انجمن ارزهای رمزپایه این است که HyperLedger سکه خاص خود را دارد؟ جواب منفی است قصد داشتن رمزنگاری یا هر نوع ارز دیجیتال متصل به HyperLedger وجود ندارد. در مراحل اولیه, برایان بهلندورف, مدیر اجرایی پروژه احتمال سکه را رد کرد.

او در مورد نداشتن سکه برای هایپرلجر بسیار پیش قدم بود. دلیل آن این است که با فلسفه یا هدف آنها مطابقت ندارد. وی افزود ، “شما هرگز سکه هایپرلجر نخواهید دید.” همچنین ، نداشتن سکه به معنای تمرکز واقعی روی فناوری بلاکچین و هزینه نکردن منابع یا استعداد در حفظ ارزش مناسب سکه است..

HperLedger بر چارچوب سطح سازمانی تمرکز دارد

آنها در تلاشند یک چارچوب متن باز برای کلاس سازمانی ایجاد کنند. این چارچوب برای شبکه های توزیع شده در نظر گرفته شده و یک پایه کد به آن متصل خواهد شد. همچنین ، چارچوب مورد نظر برای استفاده ، برای حفظ ، ایجاد و ترویج زیرساخت های باز است. می توانید در مورد آنها بیشتر بخوانید منشور منتشر شده.


بیایید نگاهی به معماری مرجع Hyperledger بیندازیم.

تصویر -2

کدام پروژه ها تحت HyperLedger اجرا می شوند?

پروژه های زیادی وجود دارد که در حال حاضر تحت Hyperledger اجرا می شوند. گوگل شرکت چتر خود ، “Alphabet” را راه اندازی کرد. اما ، هایپرلجر از همان ابتدا مفهوم چتر مدیریت پروژه ها را دنبال می کند. بیایید پروژه های بزرگی را که در حال کار هستند لیست کنیم.

لانه: این پروژه از قراردادهای هوشمند مجاز از طریق مشتری بلاکچین مدولار استفاده می کند. از سبک Ethereum Virtual Machine (EVM) استفاده می کند.

دندان اره ای: سکویی که از طریق آن هرکسی می تواند دفاتر توزیع مقیاس پذیر ایجاد کند. همچنین برای استقرار و اجرای آنها استفاده می شود.

ایندی: پروژه دفتر توزیع شده دیگری به منظور تهیه کتابخانه ها ، ابزارها و سایر ملفه های قابل استفاده مجدد بود. ماموریت این پروژه ارائه ابزاری برای ایجاد و استفاده از هویت های دیجیتالی مستقل و غیرمتمرکز است.

پارچه: پروژه پارچه با هدف ارائه ابزارهای مورد نیاز برای توسعه راه حل های بلاکچین یا برنامه های کاربردی است. توسط IBM هدایت می شود و یک پلاگین و بازی را برای بلاکچین ارائه می دهد.

و خیلی بیشتر.

بعدی چیست؟ فناوری Blockchain برای تجارت

این فقط یک شروع برای هایپرلجر است. این یک نوع همکاری در زمینه بلاکچین است که هدف آن دسترسی بیشتر بلاکچین برای همه افراد است. آنها در حال کار بر روی چندین چارچوب هستند که توسط بهترین شرکت ها و شرکت های نوپا در جهان هدایت می شوند. نه تنها این ، آنها همچنین در حال توسعه ابزارهای مختلفی هستند که دسترسی و مدیریت بلاکچین را بسیار آسان می کنند. به عنوان مثال ، آنها در حال ساختن هستند ویولن سل و آهنگساز.

همچنین بخوانید,

  • س Quesالاتی که باید قبل از تصمیم گیری در مورد مناسب بودن بلاکچین برای مشاغل شما مطرح شود?
  • چگونه فناوری بلاکچین روش کسب و کار ما را تغییر می دهد?

بهترین بخش در مورد هایپرلجر این است که چگونه آنها بدون هیچ گونه تعامل پولی بهترین ابزارها و چارچوب ها را می سازند. آنها منبع باز هستند و بهترین ابزاری را که بلاکچین می تواند داشته باشد ارائه می دهند. همچنین ، این قابلیت دسترسی بیشتر به بلاکچین را فراهم می کند. نظر شما در مورد آن چیست؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector