Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

فناوری مالی غیرمتمرکز: یک راهنمای جامع

اکوسیستم بلاکچین ناشی از تمایل به ایجاد زیرساخت دیجیتالی شفاف و بهتر است که شامل هر کسی در هر مکان باشد. سیستم مالی ما در این صحنه بسیار عقب است و نیاز به تغییر دارد. برای تحقق این امر ، فناوری مالی غیرمتمرکز قابلیت های جدیدی را با قابلیت دسترسی جهانی بی اعتماد ، زمان تسویه سریع تر ، کنترل دارایی گرانول و غیره به جدول می آورد..

قبل از امور مالی غیرمتمرکز ، زیرساخت های مالی ما به شدت متمرکز بود. بیشتر از این ، مقامات مرکزی مانند BoE یا Fed ارز را صادر می کنند و عرضه و تقاضا را کنترل می کنند. از آنجایی که ما کاربر مالی هستیم ، به سازمان های مالی نیز امکان کنترل دارایی های خود را می دهیم به این امید که در ازای این کار ، سود بیشتری دریافت کنیم.

با این حال ، این زیرساخت ها در مواردی که مقامات متمرکز سیستم را به دلخواه خود دستکاری می کنند ، همراه با تعداد زیادی اشتباهات انسانی که هر روز مرتکب می شوند ، بسیار ناقص است. حتی برای سیستم های بانکی آنلاین ، دارایی های ما ایمن نیستند زیرا از شبکه های قدیمی استفاده می کنند که هیچ تطابقی با مجرمان سایبری امروز ندارد.

همانطور که می بینید ، حتی اگر این دارایی های ما باشد ، ما تمایل داریم که بر آن کنترل صفر داشته باشیم. اما اکنون زمان آن فرا رسیده است که از شر این سیستم ناقص خلاص شده و از قدرت فناوری غیرمتمرکز استفاده کنیم.

بنابراین ، من در این راهنما در مورد فناوری های مالی غیرمتمرکز بحث خواهم کرد ، و امیدوارم که شما خواهید فهمید که چرا این مسئله برای اقتصاد بسیار مهم است.

بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

اکنون ثبت نام کنید: مقدمه ای بر دوره DeFi (امور مالی غیرمتمرکز)

Contents

فناوری مالی غیرمتمرکز (DeFi) چیست?

امور مالی غیرمتمرکز نوع جدیدی از سیستم پولی غیرمتمرکز است که از بلاک چین های عمومی مانند Ethereum به عنوان فناوری اساسی استفاده می کند. معمولاً م theلفه های مالی غیرمتمرکز شامل دارایی های دیجیتال ، پروتکل ها ، قراردادهای هوشمند و dApps است.

اگرچه بسیاری از ما بیت کوین یا اتریوم را فقط ارزهای رمزپایه می دانیم ، اما تعداد بسیار کمی در واقع می دانند که این ارزهای رمزپایه دارای سیستم گسترده ای هستند که به کاربران اجازه می دهد بدون هیچ گونه مرجع مرکزی با فعالیت های مالی مقابله کنند..

در حقیقت ، امور مالی غیرمتمرکز از همان ابتدا برای کمک به توسعه این اکوسیستم عظیم از Ethereum استفاده کردند.

اکنون که فناوری مالی غیرمتمرکز جریان اصلی است ، بسیاری از شرکت ها یا افراد علاقه مند هستند که این سیستم جدید چه کاری می تواند انجام دهد.

در واقع ، هدف اصلی معرفی این سیستم جدید کاملاً ساده است. اول از همه ، هدف ارائه خدمات مالی به 1.7 میلیارد نفر است که به آن دسترسی ندارند. ثانیا ، استفاده از سیستم باز خلاص شدن از شر خرابی ها و خطاها و معرفی شبکه شفاف تر نظیر به نظیر را آسان می کند.


همچنین ، چون فناوری DeFi غیرمجاز است ، بنابراین هرکسی می تواند به شبکه دسترسی پیدا کند.

اما کافی است ، در حال حاضر ، بیایید بررسی کنیم عملکرد DeFi در برابر سیستم های سنتی چگونه است.

همچنین بخوانید: مالی غیرمتمرکز چیست (DeFi)?

غیر متمرکز در مقابل مالی سنتی: تفاوت آنها با یکدیگر چیست?

از نظر فنی ، مالیات غیرمتمرکز نسخه پیشرفته ای از ساختار مالی معمول است. از پروتکل های مشابه یا دریافت و دادن پول پیروی می کند. با این وجود ، تفاوتهای اساسی در کار وجود دارد.

بیشتر از این ، همه شرکت های فن آوری غیرمتمرکز مالی تمایل دارند که جلوه های خاص خود را در راه حل های مالی خود اضافه کنند. بنابراین ، بیایید ببینیم ویژگی های جدید چیست.

 • بدون انسان مورد نیاز:

اولین ویژگی این فناوری این است که برای کار به هیچ کارمند یا م institutionsسسه ای احتیاج ندارد. به طور عمده همه چیز بر اساس کدی است که برای آن محیط نوشته شده است. شما همیشه می توانید قوانین خود را به قراردادهای هوشمند اضافه کنید ، اما ترتیب کلی کار یکسان است.

 • شفافیت کد:

تفاوت اصلی در استفاده از کد و شفافیت فرآیند است. در برنامه های بانکی سنتی ، هیچ شفافیتی برای کدها مشاهده نخواهید کرد. با این حال ، در DeFi ، شما در بررسی و تأیید کدها آزاد هستید. بنابراین ، کاربران همیشه می دانند با چه کار می کنند و چگونه قرارداد کار می کنند.

 • ظهور dApps:

اکوسیستم فناوری مالی غیرمتمرکز پر از برنامه های dApp برای امور مالی است. بیشتر از همه ، همه برنامه ها به گونه ای طراحی شده اند که از همان ابتدا در سطح جهانی قابل دسترسی هستند! بنابراین ، مهم نیست که موقعیت جغرافیایی شما چگونه باشد. در هر زمان و از هر مکان می توانید به این شبکه های DeFi دسترسی داشته باشید.

 • قابل دسترسی برای همه:

هیچ کس محدودیتی برای اینکه چه کسی می تواند این برنامه ها را توسعه دهد یا چه کسی می تواند حساب خود را در این برنامه ایجاد کند ، ندارد. بنابراین ، برخلاف عملکرد سیستم مالی ما ، هیچ دستورالعمل یا مرجعی خاص برای محدود کردن حقوق شما برای داشتن تسهیلات مالی وجود ندارد. بنابراین ، شما فقط می توانید کیف پول رمزنگاری داشته باشید و با استفاده از قراردادهای هوشمند یا سایر ویژگی ها از دارایی های خود بهره مند شوید.

 • الگوریتم های منبع باز:

شما می توانید برنامه های مختلف مالی غیرمتمرکز را با هم مخلوط کرده و یک برنامه کاملاً جدید در این روند ارائه دهید. بیشتر الگوریتم های آنها منبع باز و رایگان برای استفاده مردم است. علاوه بر این ، شما حتی می توانید پلتفرمی بسازید که از یک نقطه به چندین برنامه دسترسی داشته باشد. این چیزی است که از سیستم مالی سنتی نخواهید گرفت.

بیشتر بخوانید:DeFi در مقابل CeFi – درک تفاوتها

اینفوگرافیک فناوری مالی غیرمتمرکز

مزایای مالی غیرمتمرکز چیست?

شرکت های فناوری مالی غیرمتمرکز از اصول بلاکچین عمومی برای افزایش شفافیت و امنیت مالی کلی استفاده می کنند. بیشتر اینکه ، با استفاده از این ، آنها می توانند فرصت های زیادی را به همراه نقدینگی باز کنند و یک سیستم مالی استاندارد ارائه دهند.

به هر حال مزایای این فناوری بسیار است. بیایید ببینیم اینها چیست –

 • دستکاری نمی شود

دقیقاً مانند فناوری بلاکچین ، این برنامه ها نیز تغییرناپذیر هستند. در حقیقت ، نمی توانید داده ها را پس از ذخیره شدن تغییر دهید یا حذف کنید. بنابراین ، برای اطمینان از امنیت ، تک تک عناصر به درستی کنترل می شوند.

معماری بسیار قابل برنامه ریزی

شما می توانید قراردادهای هوشمند را به دلخواه خود تنظیم کنید. بنابراین ، انعطاف پذیری لازم را برای توسعه دارایی یا ابزار مالی جدید به شما می دهد.

 • طراحی با قابلیت همکاری

در حقیقت ، بیشتر فناوری مالی غیرمتمرکز از پروتکل ها و استانداردهای Ethereum استفاده می کند. بنابراین ، سازگاری آنها آسان تر است زیرا تمایل به معماری مشابه دارند. بیشتر از این ، توسعه دهندگان اکنون می توانند ویژگی های جدیدی را در بالای هر برنامه موجود DeFi ایجاد کنند. بنابراین ، این قابلیت همکاری این نوع فناوری را نیز تضمین می کند.

 • کاملا شفاف شبکه

از آنجا که فناوری DeFi از بلاک چین عمومی برای این فناوری استفاده می کند ، از تک تک ویژگی های این نوع بلاکچین پیروی خواهد کرد. به عنوان مثال ، در بلاک چین های عمومی ، همه کاربران تراکنش ها را بررسی می کنند و همه چیز برای آنها پخش می شود. بنابراین ، سطح شفافیت در اینجا گسترده است ، و در بیشتر موارد ، گزینه ای برای خصوصی کردن این معاملات وجود ندارد. همچنین ، کد منبع آنها برای استفاده ، مشاهده و حسابرسی برای همه باز است.

انواع مختلف فناوری بلاکچین وجود دارد که در آن هر نوع ویژگی های متفاوتی را ارائه می دهند. انواع مختلف فناوری بلاکچین را بررسی کنید تا با تفاوت ها و شباهت های آنها آشنا شوید.

 • دسترسی بدون مجوز

به طور معمول ، مالی سنتی دسترسی بدون اجازه را ارائه نمی دهد. بنابراین ، بسیاری از افراد در سراسر جهان هنوز به حقوق مالی خود دسترسی ندارند. اما در DeFi ، آنها می توانند بدون هیچ محدودیتی دسترسی پیدا کنند. بنابراین ، مهم نیست که کجا هستند یا مکان آنها. آنها می توانند از امکاناتی که همراه با این اکوسیستم جدید است استفاده کنند.

 • توانمندسازی کاربر

همه برنامه های DeFi به کاربران و نه سازمانها قدرت می بخشند. با استفاده از کیف پول های رمزنگاری شده می توانید با شبکه ارتباط برقرار کنید و دارایی های خود را کنترل کنید. بنابراین ، شما فقط نگهداری اطلاعات شخصی و دارایی خود را خواهید داشت.

موارد استفاده از فناوری مالی غیرمتمرکز

 • مدیریت دارایی

بسیاری از شرکت های فناوری مالی غیرمتمرکز برنامه هایی را برای مدیریت دارایی توسعه دادند. اصولاً با استفاده از این برنامه ها می توانید دارایی های دیجیتال خود را خریداری ، فروش ، انتقال ، سهام ، سود کسب کنید.

همانطور که می دانید ، در اینجا شما مالک داده ها و شخص دیگری خواهید بود. بنابراین ، این برنامه ها برای کمک به شما در مدیریت همه دارایی های دیجیتالی خود بدون هیچ مشکلی ضروری هستند. به عنوان مثال ، Gnosis Safe ، MetaMask و Argent برنامه هایی هستند که می توانند به شما در مدیریت دارایی کمک کنند.

 • مکانیسم های Know-Your-Transaction (KYT)

به طور معمول ، در امور مالی سنتی ، دستورالعمل های Know-Your-مشتری برای مقابله با طرح های تأمین مالی تروریسم (CFT) و مبارزه با پولشویی (AML) بسیار ضروری است. بدون این طرح ها ، متوقف کردن تروریسم یا فعالیت های متقلبانه امکان پذیر نیست.

با این حال ، امور مالی غیرمتمرکز آن را به سطح دیگری می رساند. در اینجا ، شما سازوکارهای معامله خود (KYT) را خواهید گرفت. در واقع ، این رفتارها به جای هویت آنها بر روی رفتارهای کاربران شرکت کننده تمرکز خواهد کرد.

 • سازمانهای خودمختار غیرمتمرکز

یکی دیگر از موارد معروف استفاده از DeFi ، DAO است. بدون DeFi ، مفهوم DAO هرگز ممکن نیست. در حقیقت ، سازمان خودمختار غیرمتمرکز از پروتکل های بلاکچین پیروی می کند و نیاز به یک مرجع متمرکز را برطرف می کند.

این یک مفهوم منحصر به فرد از ساختار سازمانی است و به سرعت محبوب شد. اگرچه در این مسیر فراز و نشیب هایی وجود داشت ، اما هنوز هم یکی از موارد اصلی استفاده از پروتکل های DeFi است.

 • تجزیه و تحلیل داده ها و مدیریت ریسک

شما می توانید از ویژگی های مالی غیرمتمرکز برای تجزیه و تحلیل داده ها و تصمیم گیری در مورد فرصت های جدید استفاده کنید. بیشتر ، شما همچنین می توانید از آنها برای ارزیابی و کاهش خطر استفاده کنید. معمولاً ، DeFi شفافیت بالایی در مورد فعالیت و داده های شبکه ارائه می دهد.

می توانید از این ویژگی برای تجزیه و تحلیل داده ها و پیش بینی فعالیت های پرخطر در شبکه استفاده کنید. Defi Pulse یا Codefi Data برخی از برنامه های معروف هستند که فقط برای این مورد استفاده می شوند.

 • مشتقات توکن شده

با استفاده از قراردادهای هوشمند مالی غیرمتمرکز ، می توانید مشتقات توکن دار را توسعه دهید. بیشتر از این ، مشتقات ارزش خود را از یک دارایی اساسی دریافت می کنند. بدیهی است ، شما همچنین باید در مورد برخی از شرایط با طرف مقابل به توافق برسید قبل از توزیع این مشتقات.

علاوه بر این ، بهترین قسمت این است که شما می توانید هر دارایی در دنیای واقعی را به عنوان مشتقه ایجاد کنید. به عنوان مثال ، اوراق قرضه ، پول فیات و حتی کالاها می توانند به مشتقات تبدیل شوند.

 • توسعه زیرساخت ها

برنامه های زیادی وجود دارند که ابزارهای مورد نیاز برای توسعه زیرساخت ها را ارائه می دهند. این مورد دیگر مورد استفاده محبوب این فناوری است. بیشتر ، شما می توانید از این ابزارها برای ساخت ، تلفیق و تدوین الگوریتم های خود استفاده کنید تا راه حل های بلاکچین خود را بسازید.

به عنوان مثال ، کت و شلوار ترافل شامل چارچوب ها ، محیط آزمایش ، کتابخانه های خط مقدم و … است. بنابراین ، هر توسعه دهنده ای می تواند از این ابزار برای توسعه پروژه بلاکچین خود استفاده کند.

ابزارهای بلاکچین بسیار زیادی وجود دارد که به شما کمک می کنند پروژه های بلاکچین خود را خیلی سریعتر توسعه دهید. ابزار برتر بلاکچین را که توسعه دهندگان دوست دارند بیشتر بدانند در مورد این موارد بررسی کنید.

 • تبادل غیرمتمرکز

یکی دیگر از موارد فوق العاده استفاده از فناوری مالی غیرمتمرکز مبادله غیرمتمرکز است. صرافی های غیرمتمرکز می توانند تجارت ارز رمزنگاری شده شما را بسیار آسان کنند زیرا هیچ مرجع مرکزی ندارد.

بنابراین ، هیچ دستکاری دارایی یا از دست دادن کنترل دارایی های شما وجود ندارد. با استفاده از این ، می توانید دارایی ها را مستقیماً با همکار دیگر معامله کنید و دارایی های خود را کنترل کنید.

همچنین در مقایسه با مبادلات سنتی به حفظ نقدینگی رمز کمک می کند.

 • بازی کردن

خرید درون برنامه ای یکی از جنبه های اصلی صنایع بازی است. اکنون با استفاده از فناوری جدید ، این صنعت می تواند از سکه های مالی غیرمتمرکز به عنوان جایگزینی برای پول فیات استفاده کند.

بیشتر از این ، این شرکت های بازی سازی همچنین می توانند مدل های نوآورانه تشویقی و سیاست های پاداش را ارائه دهند که در آن کاربران با سکه های DeFi پاداش می گیرند. این می تواند به سرعت به کاربران بیشتری حمله کرده و از افزایش درآمد این بخش اطمینان حاصل کند.

 • هویت دیجیتال

می توانید سیستم های هویت مبتنی بر بلاکچین را با پروتکل های مالی غیرمتمرکز جفت کنید تا یک هویت مستقل بر خود ایجاد کنید. این نوع جدیدی از هویت دیجیتالی است که در آن شما مسئول شناسایی و داده های خود خواهید بود. علاوه بر این ، DeFi می تواند دسترسی آزاد به این سیستم عامل ها را به شما پیشنهاد دهد و هویت های قابل حمل را برای شما ایجاد کند که می توانید در هر مکان و هر زمان از آنها استفاده کنید.

در واقع ، این یکی از موارد برجسته استفاده از این فناوری است و می تواند واقعاً نحوه برخورد ما با هویت های دیجیتال در حال حاضر باشد.

 • بیمه

بیمه صنعت عمده دیگری برای ادغام موارد استفاده از فناوری مالی غیرمتمرکز است. DeFi می تواند به صنایع بیمه مدارک ، ادعاهای بیمه خودکار و حسابرسی را ارائه دهد. ناگفته نماند ، این می تواند روند مطمئن و شفاف ادعاهای بیمه را تضمین کند.

در اینجا ، راه حل هایی مانند Nexus Mutual ، Opyn و VouchForMe می توانند خطرات مشترک بیمه را ارائه دهند و اوراق بهادار منتشر شده به بیمه نامه ها را ارائه دهند.

همچنین بخوانید:50+ پروژه برتر DeFi در سال 2020

 • پروتکل وام و وام

DeFi نوع جدیدی از پروتکل وام و وام را معرفی می کند که می تواند به شما کمک کند بدون نیاز به هیچ واسطه ای مستقیماً با شخص همکار دیگر خود وام بگیرید یا وام بگیرید. بیشتر از آن ، نرخ بهره وام دهندگان نیز عالی است و گزینه های قابل کنترل برای وام گیرندگان نیز وجود دارد.

مرکب یکی از ابزارهای اعطای وام و وام است که منافع خودمختاری را در وام ارائه می دهد.

 • بازرگانی مارجین

به طور معمول ، معامله گران حاشیه ای باید از دلالان وام بگیرند ، اما در DeFi ، معاملات حاشیه ای می تواند روند جدیدی به خود بگیرد. در واقع ، این پروتکل ها عمدتا توسط پروتکل های وام غیرحضوری تأمین می شوند. بنابراین ، مجبور نیستید برای خرید و فروش از یک کارگزار پول وام بگیرید.

بیشتر از این ، قراردادهای هوشمند همچنین می توانند فعالیت های کارگزاری را به طور خودکار انجام دهند و نحوه عملکرد تجارت سنتی را تغییر دهند.

 • بازار آنلاین

بازارهای آنلاین به دلیل مالیات غیرمتمرکز شکوفا شده اند. در حال حاضر ، چندین سیستم عامل آنلاین وجود دارد که خدمات خود را در سطح جهانی ارائه می دهند و محصولات را به خدمات می فروشند. همه چیز در اینجا نظیر به نظیر است و شما می توانید مستقیماً محصولی را از مارک ها یا فروشندگان جداگانه خریداری کنید.

 • مبلغ پرداختی

فناوری مالی غیرمتمرکز برای سیستم های پرداخت جهانی مناسب است. این یکی از موارد اساسی استفاده از DeFi است. با استفاده از برنامه های کاربردی در این فضا ، می توانید مستقیماً در هر نقطه از دنیا پول ارسال و دریافت کنید. شما به هیچ واسطه و یا هر چیزی احتیاج نخواهید داشت. بنابراین ، این در حال تبدیل شدن به یک پیشگام جدید برای جمعیت بدون بانک و زیر بانک است.

بیشتر بخوانید:Ethereum Smart Contracts Ultimate Guide

 • بازارهای پیش بینی

بازارهای پیش بینی می توانند از قدرت DeFi برای پیش بینی وقایع آینده استفاده کنند. در واقع ، این برنامه ها می توانند اطلاعات زیادی را ذخیره کنند و بازارهای پیش بینی می توانند آنها را تجزیه و تحلیل کنند و کاربران را قادر به تجارت ارزش در یک رویداد آینده کنند..

راه حل هایی مانند Augur می توانند پیش بینی های مربوط به بازی های ورزشی ، رویدادهای اقتصادی ، نتایج انتخابات و غیره را به شما ارائه دهند.

 • پس انداز

راه حل های فناوری مالی غیرمتمرکز می توانند به شما کمک کنند تا صرفه جویی در هزینه های شما بسیار سریعتر از سیستم های بانکی سنتی باشد. در حقیقت ، حساب های سنتی منافع را ارائه می دهند اما فقط تا حدودی. در مقایسه با آن ، به نظر می رسد DeFi سیاست های بهره زیادی را ارائه می دهد که می تواند به سرعت پس انداز شما را افزایش دهد. برنامه هایی مانند Dharma ، PoolTogether گزینه های صرفه جویی در ضرر را برای آزمایش شما ارائه می دهند.

 • سکه های ثابت

Stablecoins یکی از انواع سکه های مالی غیرمتمرکز است که توسط دارایی ثابت پشتیبانی می شود. عمدتا این پول توسط پول فیات ، نقره ، طلا و حتی سایر ارزهای رمزپایه پایدار پشتیبانی می شود. بنابراین ، می توانید از این نوع سکه ها برای کاهش ماهیت ناپایدار اکوسیستم رمزنگاری و اطمینان از راه حل پرداخت مناسب تر استفاده کنید..

آیا می خواهید در مورد پولک های ثابت بیشتر بدانید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سکه غیرمتمرکز ، به راهنمای جامع ما درباره پول های ثابت مراجعه کنید.

 • دارایی های مصنوعی

دارایی های مصنوعی کم و بیش شبیه پول های ثابت هستند. اما در این حالت ، این نوع دارایی ترکیبی از دارایی دیگر است تا ثبات بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال ، شما می توانید پول طلا و پول فیات را برای ایجاد یک دارایی مصنوعی ترکیب کنید تا هر افزایش یا افت قیمت با سایر دارایی ها تعادل داشته باشد.

 • توکن سازی

راه حل های فناوری مالی غیرمتمرکز همراه با توکن سازی است. بنابراین ، توکن نوعی دارایی دیجیتال است که در یک شبکه بلاکچین ارزش دارد. می توانید از توکن های شبکه استفاده کنید یا حتی از آنها برای معامله با یکدیگر استفاده کنید. در واقع ، این یک شکل جدید از دارایی دیجیتال است.

 • تجارت

تجارت در این فضا می تواند به فعالیت های مختلفی مانند تجارت حاشیه ، معاملات مشتقات ، معاملات رمزنگاری ، مبادله رمزها و … محدود باشد. به هر حال ، معاملات رمزنگاری می توانند از مبادلات غیرمتمرکز برای کاهش کمتر ، معاملات سریع تر ، امنیت بالا و مالکیت دارایی استفاده کنند.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

چالش های DeFi چیست؟?

 • کارآیی پایین

DeFi از فناوری بلاکچین استفاده می کند و اینها در مقایسه با سیستم های متمرکز سرعت کمتری دارند. بنابراین ، وقتی از بلاکچین برای آن استفاده می کنید ، خروجی کندتری خواهید داشت.

راهی برای افزایش عملکرد وجود دارد ، اما برای آن ، شما باید به دنبال بلاکچین خصوصی باشید. بنابراین ، توسعه دهندگان باید این مسئله را در نظر بگیرند و برای مقابله با آن تغییراتی ایجاد کنند.

 • خطای کاربر بالا

در شبکه DeFi ، شما مسئول داده ها و معاملات خود هستید. بنابراین ، هیچ واسطه ای وجود نخواهد داشت تا مسئولیت شما را بر عهده بگیرد. بنابراین ، هم با نتایج مثبت و هم با نتایج منفی همراه است.

به عنوان مثال ، اگر کاربری در معاملات خطایی ایجاد کند ، راهی برای حذف یا برگشت آن وجود ندارد. اما اطمینان از اینکه هر کاربر به اندازه کافی مراقب باشد تا شبکه به درستی کار کند سخت است. بنابراین ، DeFi هنوز یک راه طولانی در پیش دارد.

 • تجربه بد کاربر

در حال حاضر ، کاربران باید تلاش بیشتری در استفاده از برنامه های مالی غیرمتمرکز انجام دهند. در حقیقت ، این فناوری کاملاً جدید است و بسیاری از افراد درک کارکرد آن را دشوار می دانند.

بنابراین ، اگر واقعاً می خواهد به عنصری حیاتی از اقتصاد جهانی تبدیل شود ، باید مزایای بیشتری برای جذب بیشتر کاربران فراهم کند.

 • اکوسیستم پراکنده

مجموعه برنامه های زیادی برای یک کار واحد در اکوسیستم DeFi وجود دارد. بنابراین ، یافتن بهترین مورد مناسب با نیازهای شما کاری دلهره آور است. به هر حال انتظار از کاربران برای یافتن بهترین گزینه ها به تنهایی منطقی نیست.

بنابراین ، توسعه دهندگان باید در مورد استراتژی فکر کنند که بتواند مستقیماً همه کاربران را به سمت برنامه های مورد نیاز هدایت کند و گزینه های زیادی را مجبور به آنها نکند.

 • هوشمند قرارداد اشکالات

اکوسیستم DeFi اکنون بیشتر بر اساس کمیت است تا کیفیت. در بسیاری از موارد ، توسعه دهندگان برنامه های مالی غیرمتمرکز را بدون بررسی یا آزمایش صحیح کدهای معیوب در الگوریتم ها ارائه می دهند.

در نتیجه ، بسیاری از قراردادهای هوشمند با اشکالاتی همراه است که به تجربیات کاربران آسیب می رساند. این موارد همچنین در معرض حملات سایبری هستند. بنابراین ، بسیاری از کاربران می توانند امنیت قراردادهای خود را از دست بدهند.

 • مقیاس پذیری کم

مقیاس پذیری وقتی صحبت از DeFi می شود مسئله بزرگی است. در حقیقت ، بلاک چین های عمومی مقیاس پذیر نیستند تا بتوانند خدمات خود را به اقتصاد جهانی ارائه دهند. وقتی تعداد زیادی شرکت کننده در شبکه وجود دارد ، عملکرد کلی ضعیف و دست و پا گیر می شود.

با این حال ، اگر می خواهد اولین کار خود را به عنوان جایگزینی برای سیستم بانکی سنتی ما انجام دهد ، باید مقیاس پذیر باشد.

 • دستکاری های اوراکل

DeFi هنوز هم برای بدست آوردن اطلاعات از خارج از شبکه به oracles وابسته است. اما این سخنرانی ها به شدت متمرکز هستند و بنابراین ، در برابر حملات کاملاً آسیب پذیر هستند.

بنابراین ، همانطور که مشاهده می کنید ، خطابه ها نقص امنیتی عظیمی در برنامه هایی هستند که از آنها استفاده می کنند. اگر فناوری مالی غیرمتمرکز بخواهد 100٪ امنیت ارائه دهد ، لازم است که از مکالمات متمرکز برای واکشی اطلاعات جلوگیری کند.

 • طبیعت فرار

مالی غیرمتمرکز از دارایی های دیجیتال یا دارایی های رمزنگاری شده استفاده می کند که بسیار بی ثبات هستند. اگرچه آنها ممکن است از پول های ثابت برای تهیه نسخه پشتیبان استفاده کنند ، اما کنترل ارزش آنها به طور کامل از این لحظه امکان پذیر نیست. بنابراین ، کل شبکه برنامه هایی که با این دارایی ها سروکار دارند به یک اکوسیستم بی ثبات تبدیل می شوند ، که مانع بزرگی برای رشد اقتصادی است.

 • مشکلات ذخیره سازی

Blockchain امکانات ذخیره سازی زیادی را ارائه نمی دهد. با این حال ، برای یک برنامه مالی ، نیاز به فضای ذخیره سازی نامحدود دارد زیرا میلیون ها نفر ممکن است از آن استفاده کنند.

اما ، در واقع ، کاربران وقتی می خواهند از هرگونه برنامه مالی غیرمتمرکز استفاده کنند ، با زمان خرابی و کمبود فضای ذخیره سازی روبرو هستند. برای مقابله با این امر ، توسعه دهندگان باید استراتژی بهتری ارائه دهند تا بتوانند بدون از بین بردن عملکرد سیستم عامل ، میزان ذخیره سازی مناسبی را به هر کاربر ارائه دهند..

آیا می خواهید در مورد خطرات بیشتر در DeFi اطلاعات کسب کنید؟ راهنمای ما در مورد خطرات موجود در DeFi و نحوه مدیریت آنها را در حال حاضر بررسی کنید!

یادداشت پایان

مالی غیرمتمرکز به ما کمک می کند تا ساختار اقتصادی بهتری ایجاد کنیم و یک سیستم مالی شفاف را تضمین کنیم. با تغییر سیستم های سنتی توسط DeFi ، فرصت های جدید به سرعت در معرض دید قرار می گیرند. اگرچه این فناوری هنوز نقایص زیادی دارد ، اما هنوز راهی برای تضعیف مزایا وجود ندارد.

شما می توانید از این اقتصاد در حال رشد جدید برای یک فرصت شغلی بهتر استفاده کنید. بنابراین ، اگر بتوانید مهارت های DeFi خود را مهار کنید ، می توانید بخشی از یک انقلاب جهانی باشید. بنابراین ، منطقی است که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن از یک منبع معتبر استفاده کنید. من توصیه می کنم دوره مالی غیرمتمرکز خود را به عنوان اولین قدم برای حرفه خود در بلاکچین بررسی کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector