Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

الگوریتم های اجماع: ریشه فناوری بلاکچین

هر روز می بینیم که چیز جدیدی در فناوری بلاکچین در وسط ظاهر می شود. هر چقدر هم که سعی در درک آخرین فن آوری داشته باشیم ، آنها همیشه چیزهای جدیدی برای ارائه به میز دارند. تا به حال فکر کرده اید که ریشه همه این فناوری های بلاکچین چیست؟ خوب ، الگوریتم های اجماع ریشه اصلی این فناوری انقلابی هستند.

الگوریتم های اجماع در بلاکچین همان چیزی است که تمام توالی های اجماع بلاکچین را از یکدیگر متفاوت می کند. شبکه Blockchain به میلیون ها و میلیون ها نفر در یک فضا امکان پذیر است. بنابراین ، چطور آنها هرگز با یکدیگر تداخل نمی کنند یا به طور متقابل وجود ندارند?

پاسخ در معماری شبکه بلاکچین است. این معماری هوشمندانه طراحی شده است و الگوریتم های اجماع هسته اصلی این معماری هستند.

اگر واقعاً می خواهید بدانید که توالی اجماع بلاکچین چگونه کار می کند ، باید عمیق تر از آنچه فکر می کنید غواصی کنید. در این راهنما ، همه مواردی را که باید در مورد الگوریتم های اجماع بدانید پیدا خواهید کرد. بنابراین ، بیایید با آن کنار بیاییم!

Contents

فهرست مطالب

فصل 1: الگوریتم های اجماع چیست?
فصل 2: ​​مشکل تحمل گسل بیزانس
فصل سوم: چرا به الگوریتم های اجماع نیاز داریم?
فصل چهارم: Blockchain: اسکلت سازماندهی داده های شبکه غیرمتمرکز
فصل 5: الگوریتم اجماع: روح شبکه
فصل ششم: انواع مختلف الگوریتم اجماع
فصل هفتم: انواع دیگر الگوریتم اجماع
فصل هشتم: یادداشتهای نتیجه گیری

 

فصل 1: الگوریتم های اجماع چیست?

تعریف فنی این است:

الگوریتم های اجماع یک فرایند تصمیم گیری برای یک گروه است ، جایی که افراد گروه تصمیمی را می گیرند که برای بقیه افراد بهتر باشد. این نوعی قطعنامه است که در آن افراد خواه ناخواه از تصمیم اکثریت حمایت می کنند.

به زبان ساده ، این فقط روشی برای تصمیم گیری درون گروهی است. بگذارید با یک مثال روشن کنم. گروهی متشکل از ده نفر را تصور کنید که می خواهند درباره پروژه ای تصمیم بگیرند که به درد همه آنها بخورد. هر یک از آنها می توانند ایده ای را پیشنهاد دهند ، اما اکثریت طرفدار ایده ای هستند که بیشتر به آنها کمک کند. دیگران خواه ناخواه مجبورند با این تصمیم کنار بیایند.

اکنون همین مسئله را با هزاران نفر تصور کنید. آیا این به سختی کار را دشوارتر می کند?

الگوریتم های اجماع صرفاً با آرا majority اکثریت موافق نیستند ، اما همچنین با الگوریتم هایی که به نفع همه آنها باشد موافق هستند. بنابراین ، این همیشه یک برنده برای شبکه است.

مدل های اجماع بلاکچین روش هایی برای ایجاد برابری و انصاف در دنیای آنلاین هستند. به سیستمهای اجماعی که برای این توافق نامه استفاده شده است ، قضیه اجماع گفته می شود.

این مدل های اجماع بلاکچین از برخی اهداف خاص تشکیل شده است ، مانند:

 • در حال رسیدن به توافق: این سازوکار تا آنجا که می تواند تمام توافقات را از گروه جمع می کند.
 • همکاری: هدف هر یک از گروه ها توافق بهتر است که منجر به منافع گروه ها به طور کلی شود.
 • مشارکت: هر فردی به صورت تیمی کار خواهد کرد و منافع خود را کنار خواهد گذاشت.
 • حقوق برابر: تک تک شرکت کنندگان از ارزش یکسانی در رای دادن برخوردارند. این بدان معنی است که رای هر شخص مهم است.
 • مشارکت: همه افراد در داخل شبکه باید در رای گیری شرکت کنند. هیچ کس کنار گذاشته نخواهد شد یا نمی تواند بدون رأی بیرون بماند.
 • فعالیت: هر عضو گروه به همان اندازه فعال است. هیچکس با مسئولیت بیشتر در این گروه وجود ندارد.

انواع مختلف الگوریتم های اجماع اینفوگرافیک


فصل 2: ​​مشکل تحمل گسل بیزانس

تحمل گسل بیزانس سیستمی است که با یک واقعه خاص از کار افتاده است. آن را مشکل ژنرال های بیزانس می نامند. با یک سیستم رایانه ای توزیع شده می توانید بهترین وضعیت را تجربه کنید. بسیاری از اوقات ممکن است سیستم های اجماع سوf عملکرد وجود داشته باشد.

این م componentsلفه ها مسئول اطلاعات متناقض بیشتر هستند. سیستم های اجماع تنها در صورت موفقیت آمیز بودن همه عناصر می توانند کار کنند. با این حال ، اگر حتی یکی از اجزای موجود در این سیستم عملکرد نامناسبی داشته باشد ، کل سیستم می تواند خراب شود.

اجزای سوf عملکرد همیشه باعث ناسازگاری در سیستم تحمل خطای بیزانس می شود و به همین دلیل استفاده از این سیستم های اجماع برای یک شبکه غیرمتمرکز ایده آل نیست.

کارشناسان آن را “مشکل ژنرال های بیزانس” می نامند. هنوز گیج?

بگذارید با یک مثال اجماعی آن را روشن کنم.

تصور کنید یک گروه از ژنرال ها هستند ، جایی که هر یک از آنها صاحب ارتش بیزانس هستند. آنها قصد دارند به یک شهر حمله کنند و کنترل خود را در دست بگیرند ، اما برای این منظور ، آنها باید تصمیم بگیرند که چگونه حمله کنند.

ممکن است فکر کنید بدون دردسر است با این حال ، یک مشکل جزئی وجود دارد. ژنرال ها فقط می توانند از طریق یک پیام رسان ارتباط برقرار کنند و برخی از ژنرال های خائن سعی می کنند کل حمله را خراب کنند.

آنها می توانند از طریق پیام رسان اطلاعات غیرقابل اطمینان ارسال کنند ، یا پیام رسان حتی می تواند در اینجا دشمن شود.

این پیام رسان همچنین می تواند با ارائه اطلاعات غلط ، عمداً خرابکاری کند.

به همین دلیل است که باید با احتیاط برخورد شود. اول از همه ، به نوعی ما باید هر عمومی را به یک تصمیم متقابل وادار کنیم و ثانیا ، اطمینان حاصل کنیم که حتی کمترین تعداد خیانتکار نمی تواند باعث شکست کل مأموریت شود.

ممکن است به نظر شما کاملاً ساده باشد. با این حال ، اینطور نیست طبق تحقیقات ، مقابله با n خائن 3 ژنرال 3n + 1 طول خواهد کشید. برای مقابله با یک خائن نیاز به چهار ژنرال خواهد بود ، که این امر تا حدی روی حیله و تزویر است.

 

فصل سوم: چرا به الگوریتم های اجماع نیاز داریم?

مشکل اصلی بیزانس دستیابی به توافق است. اگر حتی یک خطا رخ دهد ، گره ها نمی توانند به توافق برسند یا مقدار دشواری بالاتری دارند.

از طرف دیگر ، الگوریتم های اجماع واقعاً با این نوع مشکلات روبرو نیستند. هدف اصلی آنها رسیدن به هدفی خاص به هر وسیله ای است. مدل های اجماع بلاکچین بسیار قابل اعتماد و تحمل خطا هستند تا بیزانس.

به همین دلیل است که وقتی می تواند در سیستم توزیع شده نتایج متناقضی داشته باشد؛ بهتر است برای خروجی بهتر از الگوریتم های اجماع استفاده کنید.

 

فصل چهارم: Blockchain: اسکلت سازماندهی داده های شبکه غیرمتمرکز

حال بیایید نگاهی به فناوری blockchain بیندازیم تا دید بهتری از کل شبکه داشته باشیم.

 • این یک روش جدید برای سازماندهی پایگاه داده است.
 • می تواند هر آنچه را که مطابق شبکه تغییر می کند ذخیره کند.
 • همه داده ها در یک بلوک مانند ماده مرتب می شوند.

با این حال ، هیچ تمرکز زدایی را در خود بلاکچین مشاهده نخواهید کرد. این به این دلیل است که بلاکچین محیط تمرکززدایی را ایجاد نمی کند. به همین دلیل برای اطمینان از عدم تمرکز کامل سیستم به الگوریتم های اجماع نیاز داریم.

بنابراین ، فناوری blockchain فقط به شما امکان می دهد یک پایگاه داده ساختاری متفاوت ایجاد کنید ، اما فرآیند تمرکززدایی را انجام نمی دهد. به همین دلیل بلاکچین اسکلت کل شبکه غیرمتمرکز در نظر گرفته شده است.

 

فصل 5: الگوریتم های اجماع: روح شبکه

این روش واقعاً کاملاً ساده است. این مدل های اجماع بلاکچین فقط راه رسیدن به توافق است. با این حال ، بدون الگوریتم های اجماع رایج ، هیچ سیستم غیر متمرکز وجود ندارد.

حتی مهم نیست که گره ها به یکدیگر اعتماد دارند یا نه. آنها باید طبق اصول خاصی عمل کرده و به توافق جمعی برسند. برای انجام این کار ، باید تمام الگوریتم های Consensus را بررسی کنید.

تاکنون هیچ الگوریتم خاصی از Blockchain پیدا نکرده ایم که برای هر فناوری Blockchain کارساز باشد. بیایید نگاهی به الگوریتم های مختلف Consensus بیندازیم تا دید بهتری از کل تصویر داشته باشیم.

 

فصل ششم: انواع مختلف الگوریتم های اجماع

لیست تمام الگوریتم های اجماع

 • اثبات کار
 • اثبات سهام
 • اثبات سهام واگذار شده
 • اثبات اجاره سهام
 • اثبات زمان سپری شده
 • تحمل عملی خطای بیزانس
 • تحمل گسل بیزانس ساده شده
 • تحمل گسل بیزانس
 • نمودارهای چرخشی کارگردانی شده
 • اثبات فعالیت
 • اثبات اهمیت
 • اثبات ظرفیت
 • اثبات سوختن
 • اثبات وزن

اثبات کار

اثبات کار اولین الگوریتم Blockchain است که در شبکه Blockchain معرفی شده است. بسیاری از فناوری های بلاکچین از این مدل اجماع بلاکچین برای تأیید تمام معاملات خود و تولید بلوک های مربوط به زنجیره شبکه استفاده می کنند.

سیستم دفتر مرکزی عدم تمرکز کلیه اطلاعات مربوط به بلوک ها را جمع آوری می کند. با این حال باید از کلیه بلوک های معامله مراقبت ویژه کرد.

این مسئولیت متوجه همه گره های منفردی است که ماینر نامیده می شوند و فرایندی که آنها برای حفظ آن استفاده می کنند استخراج است. اصل اصلی این فناوری حل مسائل پیچیده ریاضی و ارائه آسان راه حل است.

ممکن است فکر کنید که یک مسئله ریاضی چیست?

برای شروع این مسائل ریاضی به قدرت محاسباتی زیادی احتیاج دارند. به عنوان مثال ، عملکرد Hash یا دانستن اینکه چگونه می توان خروجی را بدون ورودی کشف کرد. یکی دیگر از این فاکتورهای عدد صحیح است ، و همچنین معماهای تور را نیز شامل می شود.

این اتفاق زمانی می افتد که سرور احساس کند یک حمله DDoS دارد و برای فهمیدن آن سیستم های اجماع نیاز به محاسبه زیادی دارند. اینجا جایی است که کنکوری ها به کار شما می آیند. جواب کل معادله ریاضی را هش می نامند.

با این حال اثبات کار محدودیت های خاصی دارد. به نظر می رسد این شبکه رشد زیادی داشته و با این کار به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارد. این روند حساسیت کلی سیستم را افزایش می دهد.

چرا سیستم بسیار حساس شده است؟?

توالی اجماع بلاکچین بیشتر به داده ها و اطلاعات دقیق متکی است. با این حال ، سرعت سیستم فوق العاده کم است. اگر مشکلی بیش از حد پیچیده شود ، تولید بلوک به زمان زیادی نیاز دارد.

معامله به تأخیر می افتد و گردش کلی مکث می کند. اگر مشکل تولید بلوک در مدت زمان مشخص حل نشود ، تولید بلوک به یک معجزه تبدیل می شود.

با این وجود ، اگر مشکل برای سیستم خیلی آسان شود ، در معرض حملات DDoS خواهد بود. همچنین ، دقیقاً باید راه حل بیشتر بررسی شود زیرا همه گره ها نمی توانند خطاهای احتمالی را بررسی کنند.

اگر آنها بتوانند ، شبکه فاقد مهمترین ویژگی – شفافیت است.

چگونه اثبات کار در شبکه Blockchain اجرا می شود?

اول از همه ، استخراج کنندگان همه معما ها را حل می کنند و پس از آن بلوک های جدید ایجاد می شوند و معاملات را پس از آن تأیید می کنند. غیرممکن است که بگوییم یک معما پیچیده است.

این بستگی زیادی به حداکثر تعداد کاربر ، حداقل توان جریان و بار کلی شبکه دارد.

بلوک های جدید دارای عملکرد Hash هستند و هر کدام از آنها حاوی عملکرد هش بلوک قبلی هستند. به این ترتیب ، شبکه یک لایه محافظت اضافی اضافه می کند و از هر نوع تخلف جلوگیری می کند. هنگامی که یک ماینر معما را حل کرد ، یک بلوک جدید ایجاد می شود و معامله تأیید می شود.

کجا دقیقاً اثبات الگوریتم اجماع کار بلاکچین استفاده می شود?

مشهورترین آن بیت کوین است. بیت کوین این نوع بلاکچین الگوریتم اجماع را قبل از سایر ارزهای رمزپایه معرفی کرده است. مدل های اجماع Blockchain اجازه می دهد تا هر نوع تغییر در پیچیدگی معما ، بر اساس قدرت کلی شبکه.

حدود 10 دقیقه طول می کشد تا یک بلاک جدید ایجاد کنید. سایر مثالهای اجماع ارزهای رمزنگاری شده مانند Litecoin نیز همین سیستم را ارائه می دهد.

یکی دیگر از کاربران الگوریتم های بلاکچین ، Ethereum ، از اثبات کار تقریباً در 3-4 پروژه بزرگ در سیستم عامل استفاده کرد. با این حال ، Ethereum به سراغ اثبات سهام رفته است.

چرا فناوری بلاکچین در وهله اول از اثبات کار استفاده می کند?

حتما از خود می پرسید که چرا فناوری های مختلف بلاکچین برای شروع از اثبات کار استفاده می کنند؟.

به این دلیل که PoW محافظت از DDoS را ارائه می دهد و میزان استخراج سهام را کاهش می دهد. این الگوریتم های بلاکچین مشکل زیادی برای هکرها به وجود می آورد. این سیستم به قدرت محاسباتی و تلاش زیادی نیاز دارد.

این دلیل آن است که هکرها می توانند مدل های اجماع Blockchain را هک کنند ، اما زمان و پیچیدگی زیادی طول می کشد که هزینه را بیش از حد خواهد کرد.

از طرف دیگر ، هیچ معدنچی نمی تواند در مورد شبکه کلی تصمیم بگیرد زیرا تصمیم گیری به مقدار پول بستگی ندارد. این بستگی به میزان قدرت محاسباتی شما برای تشکیل بلوک های جدید دارد.

موضوعات اصلی با اثبات الگوریتم اجماع کار چیست?

همه الگوریتم های اجماع کامل نیستند. اثبات کار نیز تفاوت چندانی ندارد. این مزایای زیادی دارد ، اما همچنین دارای بسیاری از نقایص است. بیایید ببینیم نقص اصلی سیستم چیست.

 • مصرف انرژی بیشتر

شبکه Blockchain شامل میلیون ها و میلیون ها ریز تراشه طراحی شده است که به طور مداوم هش می شوند. این فرایند به آب میوه زیادی احتیاج دارد.

بیت کوین در حال حاضر 20 میلیارد هش در ثانیه ارائه می دهد. ماینرهای موجود در شبکه از برخی میکروچیپ های خاص برای هش استفاده می کنند. این روش شبکه را قادر می سازد تا یک لایه محافظت در برابر حمله botnet اضافه کند.

سطح امنیتی شبکه بلاکچین بر اساس اثبات کار به انرژی زیادی نیاز دارد و بسیار فشرده است. مصرف بیشتر در دنیا در حال تبدیل شدن به یک معضل است که در حال کمبود انرژی هستیم – استخراج کنندگان در این سیستم به دلیل مصرف برق مجبورند با هزینه زیادی روبرو شوند.

بهترین راه حل برای این مشکل منبع ارزان انرژی است.

 • تمرکز معدنچیان

با وجود مشکل انرژی ، اثبات کار به سمت راه حل های ارزان قیمت الکتریکی پیش می رود. با این وجود ، مشکل اصلی در صورت بالا رفتن تولیدکننده بیت کوین است. در مدت زمان مشخصی ، تولید کننده می تواند تشنه قدرت شود و سعی کند قوانین جدیدی را در سیستم استخراج ایجاد کند.

این وضعیت منجر به تمرکز در شبکه غیرمتمرکز خواهد شد. به همین دلیل مشکل بزرگ دیگری است که این الگوریتم های Blockchain با آن روبرو هستند.

در مورد حمله 51 درصدی چه می توان گفت?

بگذارید روشن کنم معنای واقعی حمله 51٪ چیست. این حمله به معنای کنترل احتمالی کاربران اکثریت و تصرف بیشتر قدرت استخراج است. در این سناریو ، مهاجمان قدرت کافی برای کنترل همه چیز در شبکه را خواهند داشت.

آنها می توانند مانع تولید بلوک های جدید در افراد دیگر شوند. مهاجمان همچنین می توانند براساس تاکتیک های خود پاداش دریافت کنند.

بگذارید با یک مثال اجماعی آن را روشن کنم.

یک سناریو را تصور کنید که در آن آلیس از طریق شبکه بلاکچین به باب برخی ارزهای رمزپایه ارسال می کند. با این حال ، آلیس در این حمله نقش دارد ، و باب نیز چنین نیست. معامله انجام می شود ، اما مهاجمان اجازه نمی دهند با شروع یک چنگال در زنجیره ، مبلغی منتقل شود.

در سایر موارد ، کارگران معدن در یکی از شعب شرکت خواهند کرد. آنها بیشترین قدرت محاسباتی را دارند که در آن بلوک ها ترکیب شده اند. به همین دلیل بلوک های دیگر با عمر کوتاه تر رد می شوند. در نتیجه ، باب پول دریافت نمی کند.

با این حال ، این یک راه حل سودآور نیست. این مقدار زیادی از انرژی استخراج را به خود اختصاص خواهد داد و پس از مواجهه با حادثه ، کاربران شروع به ترک شبکه می کنند و در نهایت ، هزینه تجارت کاهش می یابد.

اثبات سهام

اثبات خطر چیست?

اثبات سهام یک بلاکچین الگوریتم اجماع است که با اشکالات اصلی اثبات الگوریتم کار سرو کار دارد. در این مورد ، قبل از اینکه شبکه بلوک دیگری به دفتر بلاک چین اضافه کند ، هر بلوک معتبر می شود. در این مورد کمی Twist وجود دارد. کارگران معدن می توانند با استفاده از سکه های خود در سهام ، به روند استخراج بپردازند.

اثبات سهام نوع جدیدی از مفهوم است که در آن هر شخص می تواند بلوک های جدید را فقط براساس مالکیت سکه خود استخراج یا اعتبارسنجی کند. بنابراین ، در این سناریو هرچه سکه بیشتری داشته باشید ، شانس بیشتری نیز دارید.

چگونه کار می کند?

در این الگوریتم اجماع ، افراد خردسال قبلاً انتخاب می شوند.

اگرچه این فرایند کاملاً تصادفی است ، اما هنوز همه افراد خردسال نمی توانند در این مسابقه شرکت کنند. تمام استخراج کنندگان شبکه بصورت تصادفی انتخاب می شوند. اگر مقدار مشخصی سکه قبلاً در کیف پول خود ذخیره کرده باشید ، واجد شرایط بودن گره در شبکه خواهید بود.

پس از یک گره ، اگر می خواهید واجد شرایط استخراج باشید ، باید مقدار مشخصی سکه را واریز کنید ، پس از آن سیستم رأی گیری برای انتخاب اعتبارسنجان وجود دارد. وقتی همه کار تمام شد ، ماینرها حداقل مقدار مورد نیاز برای ذخیره کیف پول ویژه را در نظر می گیرند.

روند کار کاملاً ساده است. بلوک های جدید متناسب با تعداد سکه های مبتنی بر کیف پول ایجاد می شوند. به عنوان مثال ، اگر 10٪ از کل سکه ها را در اختیار داشته باشید ، می توانید 10٪ بلوک های جدید را استخراج کنید.

بسیاری از فناوری های بلاکچین وجود دارد که از الگوریتم اثبات اثبات توافق سهام استفاده می کنند. با این حال ، تمام الگوریتم ها برای استخراج بلوک های جدید یکسان کار می کنند ، هر استخراج کننده پاداش بلوک و همچنین سهمی از هزینه های معامله را دریافت می کند.

آنچه در اثبات جمع شدن سهام اتفاق می افتد?

روش های دیگری برای شرکت در انباشته وجود دارد. اگر مقدار شرط بندی خیلی زیاد است ، پس می توانید به یک استخر بپیوندید و از این طریق سود کسب کنید. به دو روش می توانید این کار را انجام دهید.

اول از همه ، شما می توانید سکه خود را به کاربر دیگری که در استخر شرکت خواهد کرد وام دهید و سپس سود را با شما تقسیم کنید. با این حال ، شما باید یک شخص قابل اعتماد برای همکاری با او پیدا کنید.

روش دیگر عضویت در استخر است. به این ترتیب هرکسی که در آن مجموعه خاص شرکت کند ، سود را بر اساس میزان سهام تقسیم می کند.

اثبات سهام: چه مزایایی دارد?

اول از همه ، این نوع الگوریتم های اجماع به هیچ عنوان به پشتیبان سخت افزار سنگین احتیاج ندارند. شما فقط به یک سیستم رایانه ای کاربردی و اتصال به اینترنت پایدار نیاز دارید. هر شخصی که به اندازه کافی سکه در شبکه داشته باشد ، همچنین می تواند تراکنش ها را تأیید کند.

اگر شخصی در شبکه سرمایه گذاری کند ، مانند سایر سرمایه گذاری ها با گذشت زمان کاهش نمی یابد. تنها چیزی که می تواند سود را تحت تأثیر قرار دهد نوسانات قیمت است. اثبات بلاکچین الگوریتم اجماع سهام بسیار کارآمدتر از اثبات کار است. حتی به مصرف بیش از حد برق نیز احتیاج ندارد.

همچنین خطر حمله 51٪ را کاهش می دهد.

حتی اگر اثبات خطر نسبت به اثبات کار کاملاً سودآور به نظر می رسد ، باز هم یک ضرر مهم وجود دارد. اشکال اصلی سیستم این است که تمرکززدایی کامل هرگز امکان پذیر نیست.

این به سادگی به این دلیل است که تعداد انگشت شماری از گره ها می توانند در شبکه سازی شرکت کنند. افرادی که بیشترین سکه را دارند در نهایت بیشتر سیستم را کنترل خواهند کرد.

ارزهای رمزپایه محبوب با استفاده از اثبات سهام به عنوان پایه فناوری Blockchain

PIVX

این سکه دیگری برای حفظ حریم خصوصی است که هزینه های معاملات آن صفر است. PIVX قبلاً از Dash فورک شده بود. با این حال ، از اثبات کار به اثبات سهام منتقل شد. آنها همچنین با استفاده از یک گره اصلی برای توزیع بلوک ها ، از ایجاد بهتر اطمینان می کنند.

اگر می خواهید PIVX را شروع کنید ، باید کیف پول رسمی را بارگیری کنید و سپس آن را با بلاکچین همگام سازی کنید. پس از آن ، باید مقداری ارز را به کیف پول منتقل کنید و سپس آن را به همین ترتیب متصل کنید.

NavCoin

بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده توالی اجماع بلاکچین اصلی بیت کوین را در اختیار داشتند. NavCoin یکی از آنهاست. این پروژه کاملاً منبع باز است. آنها همچنین زودتر از اکثر ارزهای رمزپایه به سمت اثبات سهام مهاجرت می کنند.

برای به دست آوردن حداکثر سود ، رایانه شما باید به مدت طولانی تری به شبکه متصل شود. از آنجا که اثبات سهام بسیار سبک است ، می توانید بدون نگرانی آن را برای مدت طولانی تری اجرا کنید.

استراتیس

این توالی اجماع بلاکچین دیگری است که با اثبات سهام انجام می شود. این خدمات عمدتا برای مشاغل ایجاد می شود. شرکت ها می توانند از آن برای ساخت dApp های خود بدون شبکه بلاکچین اختصاصی خود استفاده کنند.

این پلت فرم توسعه برنامه را در زنجیره های جانبی ارائه می دهد که از هر نوع تاخیر در شبکه جلوگیری می کند. آنها کار خود را به عنوان اثبات یک پروژه کاری آغاز کردند. با این حال ، سرانجام آنها به اثبات سهام رسیدند.

 

الگوریتم های Blockchain: اجماع اثبات سهام

اثبات تفویض شده سهام نوعی اثبات نوع سهام است. سیستم کاملاً مقاوم است و شکل متفاوتی از انعطاف پذیری را به کل معادله می افزاید.

اگر الگوریتم های اجماع سریع ، کارآمد و غیرمتمرکز می خواهید ، بهترین راه برای اثبات سهام اثبات شده است. مسئله ذینفعان در اینجا به روش دموکراتیک به طور کامل حل می شود. هر جز component موجود در شبکه می تواند نماینده شود.

در اینجا ، به جای miner یا Validators ، به گره ها نماینده گفته می شود. با تعیین تولید بلوک ، این سیستم می تواند فقط در یک ثانیه معامله کند! علاوه بر این ، این سیستم برای اطمینان از تمام سطح محافظت در برابر مشکلات نظارتی طراحی شده است.

شاهدان اعتبارسنجی همه امضاها

معمولاً شاهدان عاری از مقررات و سایر واژگان خنثی هستند. شاهد استاندارد در قراردادهای سنتی جایگاه ویژه ای برای تأیید شاهدان دارد. آنها فقط اطمینان حاصل می کنند که افراد قرار است در یک زمان مشخص تماس بگیرند.

در DPOS ، شاهدان می توانند اطلاعات زیادی ایجاد کنند. همچنین مفهومی از رای گیری برای انتخاب شاهدان برتر وجود دارد. رأی دادن فقط زمانی انجام می شود که سیستم فکر کند کاملاً غیر متمرکز است.

کلیه شاهدان بلافاصله پس از تولید بلوک پرداخت می شوند. این نرخ قبلاً از طریق سیستم رأی گیری انتخاب می شود.

تغییر پارامتر ویژه در نمایندگان منتخب

درست مانند شاهدان ، نمایندگان نیز انتخاب می شوند. نمایندگان برای تغییر پارامترهای کلی شبکه استفاده می شوند. با نمایندگان ، به هزینه های معامله ، بازه های بلوک ، اندازه بلوک و حقوق شاهد دسترسی خواهید داشت.

برای تغییر یک پارامتر در شبکه ، اکثر نمایندگان باید به همان چیز رأی دهند. با این حال ، نمایندگان مانند شاهدان حقوق دریافت نخواهند کرد.

تغییر قانون معمول

برای اجرای روان سیستم ، لازم است که ویژگی های مختلفی هم اکنون اضافه کنید. با این حال ، روند اضافه کردن این ویژگی بدون یک ذینفع بالقوه انجام نمی شود. شاهدان می توانند دور هم جمع شوند و سیاست ها را تغییر دهند اما برای این کار برنامه ریزی نشده اند.

آنها باید بی طرف بمانند و فقط کارمندان ذینفعان هستند. بنابراین ، در ابتدا ، همه چیز به سهامداران بستگی دارد.

خطر حمله دوبار خرج کردن

در DPOS ، خطر هزینه های مضاعف تا حد زیادی کاهش می یابد. این امر می تواند هنگامی اتفاق بیفتد که شبکه بلاک چین نتواند تراکنش قبلی را که در گذشته انجام داده است ، در پایگاه داده وارد کند.

این شبکه می تواند بدون کمک کسی سلامت خود را بررسی کند و می تواند هر نوع از دست دادن را تشخیص دهد. به این ترتیب 100٪ شفافیت در پایگاه داده را تضمین می کند.

معاملات به عنوان اثبات سهام انجام می شود

اگرچه این سیستم تنوع اثبات سهام است ، اما هنوز سیستم معاملات اصلی کاملاً بر اساس الگوریتم اثبات سهام انجام می شود. روند معاملات Proof of Stake یک لایه محافظت شده در برابر سیستمهای اجماع معیوب را تضمین می کند.

چه کسی از اثبات تفویض شده سهام استفاده می کند?

Lisk اکنون یکی از نام های محبوب بازار است. بستر بلاکچین بستری را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا بدون هیچ زحمتی برنامه های غیر متمرکز مبتنی بر JavaScript را شروع کنند.

عناصر مشترک زیادی با Ethereum دارد. با این حال ، سیستم به جای اثبات سهام ، از اثبات تفویض اختیار استفاده می کند.

کار کردن با این یکی متفاوت است.

اثبات اجاره سهام (LPoS)

چرخش دیگر اثبات کلاسیک اثبات سهام ، اثبات اجاره سهام است. بلاکچین الگوریتم اجماع جدید توسط پلتفرم Waves به ما معرفی شد. درست مثل هر پلتفرم فناوری بلاکچین دیگر ، Waves نیز تضمین می کند که با مصرف محدود انرژی مصرفی ، نتیجه بهتری داشته باشید.

دلیل اصلی شرط بندی محدودیت هایی برای شرط بندی داشت. افرادی که مقدار محدودی سکه دارند ممکن است هرگز در بورس شرکت نکنند. برای نگهداری موفقیت آمیز شبکه ، فقط تعداد معدودی از افراد با سکه های بیشتری برای عرضه باقی مانده اند.

این فرایند به سیستم اجازه می دهد تا جامعه ای متمرکز در درون یک بستر غیرمتمرکز ایجاد کند ، که ظاهرا مورد نظر مطلوب نیست.

در اثبات سهام اجاره ای ، مالکان کوچک می توانند سرانجام شانس سهام خود را بدست آورند. آنها می توانند سکه های خود را به شبکه اجاره دهند و از آنجا سود ببرند.

پس از معرفی جدید Leased Proof of Stake ، اوضاع کاملاً تغییر کرد. اکنون می توان محدودیت های سیستم قبلی را بدون هیچ مشکلی برطرف کرد. هدف اصلی از پلت فرم Waves کمک به سرمایه گذاران کم وقت بود.

افرادی که تعداد کمی سکه در کیف پول دارند هرگز فرصتی برای دریافت مزایایی مانند ماهی های بزرگ نخواهند داشت. از این طریق موضوع اصلی الگوریتم های اجماع – شفافیت – را کاملاً مشخص می کند.

اثبات زمان سپری شده (PoET)

PoET یکی از بهترین الگوریتم های اجماع است. این الگوریتم خاص عمدتا در شبکه بلاکچین مجاز استفاده می شود که در آن مجبورید مجوز دسترسی به شبکه را بگیرید. این شبکه های مجوز باید درباره حقوق استخراج یا اصول رأی گیری تصمیم بگیرند.

برای اطمینان از اینکه همه چیز روان کار می کند ، الگوریتم های PoET از یک روش خاص برای پوشش شفافیت در کل شبکه استفاده می کنند. الگوریتم های اجماع همچنین ورود امن به سیستم را تضمین می کنند ، زیرا شبکه قبل از پیوستن به استخراج کنندگان به شناسایی نیاز دارد.

نیازی به گفتن نیست ، این الگوریتم اجماع فرصتی را برای انتخاب برندگان فقط با استفاده از ابزارهای منصفانه فراهم می کند.

بیایید ببینیم استراتژی اصلی این توافق عالی عالی چیست.

 • هر فردی در شبکه مجبور است برای مدتی منتظر بماند. با این حال ، محدودیت زمانی کاملا تصادفی است.
 • شرکت کننده ای که سهم عادلانه زمان انتظار خود را به پایان برساند باید در دفتر ثبت نام کند تا یک بلوک جدید ایجاد کند.

برای توجیه این سناریوها ، الگوریتم باید دو واقعیت را در نظر بگیرد.

 • آیا برنده در وهله اول واقعاً عدد تصادفی را انتخاب کرده است؟ او یا او می تواند یک زمان کوتاه تصادفی را انتخاب کند و اول برنده شود.
 • آیا فرد واقعاً زمان مشخصی را که به او محول شده منتظر مانده است?

PoET به نیاز خاص CPU بستگی دارد. به آن Intel Software Guard Extension می گویند. این افزونه Guard Guard به اجرای کدهای منحصر به فرد در شبکه کمک می کند. PoET از این سیستم استفاده می کند و مطمئن می شود که پیروزی کاملاً عادلانه است.

سیستم SGX اینتل

همانطور که الگوریتم های اجماع استفاده می کنند سیستم SGX برای بررسی عدالت انتخاب ، نگاهی عمیق تر به سیستم بیندازیم.

اول از همه ، یک سیستم سخت افزاری ویژه یک گواهی برای استفاده از یک کد قابل اعتماد خاص ایجاد می کند. کد در یک محیط امن تنظیم شده است. هر شخص خارجی می تواند از این گواهی استفاده کند تا بررسی کند که آیا بدون دستکاری است یا خیر.

اول از همه ، کد در یک منطقه جداگانه در شبکه اجرا می شود که هیچ کس نمی تواند با آن تعامل کند.

اولین قدم برای اثبات اینکه شما واقعاً از کد قابل اعتماد در شبکه استفاده می کنید و نه از یک ترفند تصادفی دیگر لازم است. شبکه اصلی هرگز نمی تواند بفهمد که اولین قدم حتی به درستی اجرا نمی شود.

مرحله دوم مانع از دستکاری هر کاربر در سیستم می شود و فکر نمی کند که کد را اجرا می کند. مرحله دوم امنیت الگوریتم را تضمین می کند.

کد قابل اعتماد

بگذارید رئوس مطالب کد را ساده کنم.

پیوستن به شبکه Blockchain                        

 • کاربر جدید ابتدا کد مطمئن را در بلاکچین بارگیری می کند.
 • بعد از اینکه او فرآیند را شروع کرد ، آنها یک جفت کلید ویژه دریافت می کنند.
 • با استفاده از آن جفت کلید ، کاربر می تواند گواهی SGX را به شبکه ارسال کرده و درخواست دسترسی کند.

شرکت در سیستم های قرعه کشی

افراد تایمر امضا شده را از منبع کد معتبر دریافت می کنند.

پس از آن ، آن فرد باید منتظر بماند تا زمانی که به او داده شده کاملاً سپری شود.

سرانجام ، فرد برای اتمام کار مورد نیاز گواهی دریافت می کند.

پروتکل همچنین سطح متفاوتی از حفاظت را بر اساس SGX تضمین می کند. این سیستم چند بار برنده شدن کاربر در قرعه کشی را محاسبه می کند. با این کار ، آنها می فهمند که آیا SGX کاربر خاص در معرض خطر است یا خیر.

 

الگوریتم های Blockchain: تحمل گسل عملی بیزانس (PBFT)

PBFT عمدتا بر روی دستگاه دولت متمرکز است. این سیستم را تکرار می کند اما از مشکل اصلی بیزانس خلاص می شود. حالا چگونه این کار را انجام می دهد?

خوب ، الگوریتم از همان ابتدا فرض می کند که ممکن است در شبکه خرابی وجود داشته باشد و برخی از گره های مستقل در زمان های خاص ممکن است خراب شوند.

این الگوریتم برای سیستم های اجماع ناهمزمان طراحی شده است و بیشتر به روشی کارآمد برای مقابله با تمام مشکلات بهینه شده است.

علاوه بر این ، تمام گره های داخل سیستم به ترتیب خاصی مرتب می شوند. یک گره به عنوان اصلی انتخاب شده و دیگران به عنوان طرح پشتیبان کار می کنند. با این حال ، تمام گره های داخل سیستم هماهنگ کار می کنند و با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

سطح ارتباطات بسیار بالا است زیرا آنها می خواهند همه اطلاعات موجود در شبکه را تأیید کنند. این مسئله از مشکل اطلاعات غیرقابل اعتماد خلاص می شود.

با این حال ، با این روند جدید ، آنها می توانند دریابند که حتی یکی از گره ها به خطر بیفتد. همه گره ها از طریق رای گیری اکثریت به توافق می رسند.

مزایای الگوریتم اجماع PBFT

الگوریتم های تحمل خطای بیزانس عملی برخی از حقایق جالب را با ما به اشتراک می گذارند. این مدل در درجه اول برای موارد استفاده عملی طراحی شده است و اجرای آنها بسیار آسان است. بنابراین ، PBFT دارای مزیت خاصی نسبت به سایر الگوریتم های اجماع است.

 • بدون نیاز به تأیید:

معاملات در این شبکه کمی متفاوت عمل می کنند. همانطور که در سیستم PoW می بینیم می تواند معامله را بدون هیچ نوع تأیید نهایی کند.

اگر گره ها روی یک بلاک خاص توافق داشته باشند ، نهایی می شود. این به این دلیل است که همه گره های معتبر به طور همزمان با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و به درک بلوک خاص می رسند.

 • کاهش انرژی:

مدل جدید نسبت به PoW کاهش خوبی در مصرف برق دارد. در PoW ، هر بلوک به دور PoW جداگانه نیاز داشت. با این حال ، در این مدل ، هر استخراج کننده در حال حل الگوریتم هش کردن معمولی نیست.

به همین دلیل سیستم به آنقدر قدرت محاسباتی احتیاج ندارد.

اشکالات سیستم

اگرچه PBFT مزایا و حقایق امیدوار کننده زیادی را ارائه می دهد ، اما با این وجود معایب زیادی دارد. بیایید ببینیم آنها چیستند.

 • شکاف ارتباطی:

مهمترین عامل این الگوریتم ارتباط بین گره ها است. هر گره در شبکه باید مطمئن شود که اطلاعاتی که جمع آوری می کنند جامد است. با این حال ، الگوریتم های Consensus فقط برای گروه کوچکتر از گره ها به طور کارآمد کار می کنند.

اگر گروه گره ها تا حد زیادی افزایش یابد ، سیستم ممکن است پیگیری همه گره ها را سخت کند و نمی تواند با تک تک آنها ارتباط برقرار کند.

مقاله از این مدل در حال تهیه نسخه پشتیبان برای استفاده از MAC و سایر امضاهای دیجیتالی برای اثبات صحت اطلاعات است. گفته می شود ، MAC ها قادر به مدیریت سیستم شبکه نوع بلاکچین نیستند ، بنابراین استفاده از آن در پایان ضرر قابل توجهی خواهد داشت.

امضای دیجیتالی می تواند نکته خوبی باشد اما با افزایش تعداد گره ، حفظ امنیت با همه این گره های ارتباطی سخت تر و دشوارتر می شود.

 • حمله سیبیل:

PBFT در برابر حملات Sybil کاملاً آسیب پذیر است. در این حملات ، آنها می توانند گروهی از گره ها را با هم دستکاری کرده و با این کار ، کل شبکه را به خطر بیندازند. این نیز با شبکه های بزرگتر بسیار بدتر می شود و مقیاس پذیری سیستم کاهش می یابد.

اگر کسی بتواند از این مدل با الگوریتم های اجماع دیگری استفاده کند ، احتمالاً یک ترکیب امن و مطمئن بدست خواهد آورد.

تحمل خطای بیزانس ساده (SBFT)

در SBFT ، سیستم کمی متفاوت عمل می کند.

ابتدا یک مولد بلوک همه تراکنش ها را همزمان جمع می کند و پس از دسته بندی در یک نوع جدید از بلوک ، آنها را تأیید می کند..

به زبان ساده ، یک بلوک تمام تراکنش ها را جمع آوری می کند ، آنها را متناسب با آن در یک بلوک دیگر قرار می دهد و در نهایت همه آنها را با هم اعتبار می بخشد.

مولد قوانین خاصی را اعمال می کند که همه گره ها برای تأیید اعتبار تمام معاملات از آنها پیروی می کنند. پس از آن ، یک امضا کننده بلوک آنها را تأیید می کند و امضای خود را اضافه می کند. به همین دلیل است که اگر هر کدام از بلوک ها حتی یکی از کلیدها را از دست بدهند ، رد می شود.

مراحل مختلف تحمل گسل بیزانس ساده شده

 • مرحله با مرحله ایجاد شروع می شود ، جایی که کاربر دارایی تعداد بیشتری شناسه دارایی منحصر به فرد تولید می کند.
 • پس از آن ، در مرحله ارسال ، کاربر کلیه شناسه های موجود در سیستم عامل را ارسال می کند.
 • سپس مرحله تأیید اعتبار آغاز می شود ، جایی که شناسه ها شرایط استفاده مشخصی را بدست می آورند.
 • پس از ثبت نام همه ، ذخیره می شوند و به حساب های مختلف منتقل می شوند. معاملات می توانند با کمک قراردادهای هوشمند اتفاق بیفتند.
 • سرانجام ، معاملات به صورت زنده در می آیند.

یکی دیگر از ویژگی های جالب این سیستم عالی ، مدیر حساب است که در بسیاری از مراحل به شما کمک می کند. هدف اصلی ذخیره امن تمام دارایی ها است. مدیر حساب همچنین تمام داده های معاملاتی را ذخیره می کند. مدیر می تواند شامل انواع دارایی های ترکیبی برای انواع مختلف کاربران باشد.

می توانید این موارد را به عنوان کیف پول دیجیتال تصور کنید. با استفاده از این کیف پول های دیجیتال ، شما می توانید دارایی خود را از کیف پول منتقل کنید و حتی برخی از آنها را در ازای آن دریافت کنید. همچنین می توانید از مدیر حساب برای ایجاد مخاطبین هوشمند استفاده کنید ، و در صورت برآورده شدن نیاز خاص ، منابع مالی را آزاد می کند.

اما مالکیت دارایی ها چگونه جریان می یابد?

خوب ، آنها در واقع از یک مدل push استفاده می کنند که حاوی آدرس و شناسه دارایی است تا دارایی کسب شده خود را برای آنها ارسال کند.

امنیت و حریم خصوصی

SBFT برای یک شبکه خصوصی است که در آن رازداری در اولویت شبکه است. این پلتفرم به شکلی طراحی شده بود که اطلاعات حساس اما با محدودیت های خاص را فاش کند. به همین دلیل سیستم از سه نوع تکنیک مانند اثبات دانش صفر ، آدرسهای یکبار مصرف و فراداده رمزگذاری شده استفاده می کند.

 • آدرسهای یکبار مصرف:

هر زمان که کاربر بخواهد برخی دارایی ها را در کیف پول خود دریافت کند ، آدرس های استفاده یکبار مصرف به آنها اختصاص می یابد. هر آدرس با یکدیگر متفاوت است و بنابراین مانع از رهگیری هر کاربر دیگری در معامله می شود.

 • اثبات دانش صفر:

اثبات دانش صفر برای پنهان کردن کلیه اجزای یک معامله استفاده می شود. با این حال ، کل شبکه هنوز می تواند یکپارچگی را تأیید کند. این کار با کمک Nero-Knowledge Proofs انجام می شود که در آن یک طرف اصالت خود را به یک طرف دیگر ثابت می کند.

به این ترتیب فقط گیرنده و فرستنده قادر به دیدن اجزای معامله خواهند بود.

 • رمزگذاری فراداده:

فراداده انتقال نیز برای اطمینان بیشتر از امنیت رمزگذاری شده است. این شبکه اجازه می دهد تا از کلیدها برای تأیید صحت استفاده شود. با این حال ، برای محافظت بهتر ، کلیدها هر 2-3 روز تغییر می کنند.

همچنین ، همه آنها جدا و در قسمتهای مختلف شبکه داده نگهداری می شوند. بنابراین ، اگر یکی از آنها هک شود ، می توان از کلیدهای دیگر برای تولید کلیدهای منحصر به فرد دیگر استفاده کرد. مدیریت این کلیدها و چرخاندن آنها هر چند روز یکبار برای اطمینان از یکپارچگی این الگوریتمهای اجماع ضروری است.

Chain ، یک بستر مبتنی بر بلاکچین از SBFT برای تأیید اعتبار تمام معاملات خود در شبکه استفاده می کند. به غیر از این ، آنها همچنین برای امنیت در صنعت از HSM (Hardware Security Module) استفاده می کنند. با استفاده از HSM ، آنها امنیت اضافی را بدون نیاز به هرگونه خرابی یک نقطه تضمین می کنند.

 

تحمل گسل بیزانس (dBFT)

هیچ بحثی در این مورد وجود ندارد که اثبات کار و اثبات سهام مشهورترین الگوریتم های اجماع هستند. در حالی که بسیاری از اکوسیستم بلاکچین از این دو الگوریتم معمول پیروی می کند ، برخی تلاش می کنند سیستم های اجماع جدیدتر و پیشرفته تری را تحمیل کنند. در میان این مارک های پیشگام بلاکچین ، نام NEO مطمئناً پیدا خواهد شد.

با رشد پر رونق در 12 ماه گذشته ، NEO اکنون کلوچه داغ در صنعت است. مارک چینی کاملاً بالقوه را نشان داده است. و چرا آنها نمی کنند؟ آنها مخترع قضیه اجماع پیشرفته هستند – تحمل گسل بیزانس (dBFT).

 

یک فناوری محبوب Blockchain: NEO

اکنون این یکی از ارزهای رمزپایه محبوب در بازار است. گاهی اوقات به آن چین Ethereum گفته می شود. تمرکز اصلی این شبکه ایجاد اقتصادی هوشمند است که بتوانید دارایی های دیجیتال خود را با قیمت پایین به اشتراک بگذارید.

NEO برای تأیید اعتبار تمام معاملات از تحمل خطای بیزانس تفویض شده استفاده می کند. اگر NEO خود را به خطر بیندازید ، می توانید GAS تولید کنید. GAS ارز اصلی گردش خون سیستم عامل ها است. برای هر معامله باید مبلغ مشخصی از هزینه GAS را پرداخت کنید. به همین دلیل هرچه NEO بیشتری در معرض خطر باشید ، GAS بیشتری نیز بدست خواهید آورد.

با این حال ، این شرط بندی نسبت به PoS کمی متفاوت است.

بسیاری از صرافی ها سیستم جمع آوری را ارائه می دهند. با این حال ، بهتر است از کیف پول رسمی NEO به جای کیف پول ذخیره سازی دیگر استفاده کنید.

قبل از شروع تجزیه و تحلیل خود در مورد dBFT ، باید به شما اعلام کنیم که از ایرادات پدر این الگوریتم – تحمل گسل بیزانس الگوریتم اجماع.

 

عیوب ژنرالهای بیزانس!

یک اشکال عمده در سیستم زمانی اتفاق می افتد که شاهد هر نوع رأی گیری و نتیجه آن باشیم. اما چگونه؟ برای درک بهتر عیب ، باید این مثال اجماعی زیر را درک کنید.

شما قبلاً می دانید که گره هایی که از الگوریتم های اجماع dBFT پیروی می کنند به عنوان ارتش شناخته می شوند. ارتش گره ها دارای یک ژنرال واحد هستند و آنها همیشه از فرمانده ژنرال خود پیروی می کنند.

اکنون تصور کنید ، ارتش بیزانس در حال برنامه ریزی برای حمله به روم و تسخیر آن است. بیایید در نظر بگیریم که نه ژنرال ارتش بیزانس وجود دارد و ژنرال ها شهر را محاصره کرده و آماده حمله شده اند! آنها فقط در صورتی می توانند رم را تسخیر کنند که ژنرال ها قصد دارند به دنبال یک استراتژی واحد و یکپارچه ، حمله کنند یا عقب نشینی کنند.

این جلب است! ژنرال ها ماهیتی منحصر به فرد دارند – آنها از تصمیمی پیروی می کنند که 51٪ اکثریت آرا را دارند. در اینجا یک چرخش دیگر وجود دارد. ژنرال ها روی یک میز نشسته تصمیم نمی گیرند. در عوض ، آنها در مکان های مختلف مستقر شده و از پیک برای انتقال پیام استفاده می کنند.

 

چهار تهدید!

چهار روش ممکن می تواند به رومی ها کمک کند تا تخت خود را حفظ کنند –

اول ، رومی ها می توانستند رشوه دادن به ژنرال ها و جلب لطف آنها. ژنرالی که رشوه می گیرد به عنوان “ژنرال خائن” در نظر گرفته خواهد شد.

ثانیاً ، هر ژنرالی می تواند تصمیمی اشتباه خلاف اراده جمعی بگیرد. این ژنرال ها بیشتر با عنوان “عمومی با عملکرد نامناسب” شناخته می شوند.

سوم ، پیام رسان یا پیک می توانند از رومی ها رشوه بگیرند و تصمیمات گمراه کننده ای را به ژنرال های دیگر تحویل دهند.

و در آخر ، چهارم ، رومی ها می توانند پیک یا پیام رسان را برای خرابکاری در شبکه ارتباطات ژنرال ها بکشند.

بنابراین ، تحمل خطای بیزانس چهار عیب قابل توجه دارد که الگوریتم های اجماع را ناقص می کند.

 

چگونه تحمل خطای مجاز (dBFT) صحنه را تغییر می دهد?

عرق نکنید NEO روش بهتری برای حل عیب های ژنرال های بیزانس به ما نشان داده است. حال بیایید نگاهی به آن تحمل گسل بیزانسی گسیخته که NEO به آن افتخار می کند ، بیاندازیم! dBFT عمدتاً بر حل مدل موجود به دو روش – مقیاس پذیری بهتر و عملکرد پیشرفته – متمرکز است.

 

سخنرانان و نمایندگان!

ما برای شفاف سازی مدل dBFT مجدداً از مثال دیگری استفاده خواهیم کرد. بیایید در نظر بگیریم که ارتش بیزانس به جای یک ژنرال بوروکراتیک ، یک رهبر منتخب دارد. این رهبر منتخب به عنوان نماینده باند ارتش عمل خواهد کرد.

می توانید تصور کنید که این نمایندگان منتخب به طور دموکراتیک جانشین ژنرال ها شوند. حتی ارتش نیز می تواند با این نمایندگان مخالف باشد و نماینده دیگری را برای جایگزینی نماینده قبلی انتخاب کند.

این قدرت بوروکراتیک ژنرال ها را محدود می کند و هیچ ژنرالی نمی تواند به ارتش کلی خیانت کند. بنابراین ، رومی ها اکنون نمی توانند فقط رشوه دهند و ژنرال ها را بخرند تا برای آنها کار کنند.

در dBFT ، نمایندگان منتخب باید تصمیمات تک گره ها را پیگیری کنند. یک دفتر ثبت نام متمرکز تمام تصمیمات گره ها را یادداشت می کند.

ارتش گره ها همچنین یک بلندگو را انتخاب می کنند تا نظر مشترک و واحد خود را با نماینده به اشتراک بگذارند. برای تصویب قانون جدید ، سخنرانان ایده ارتش گره ها را با نمایندگان در میان می گذارند و حداقل 66٪ از نمایندگان باید درمورد طرح توافق کنند. در غیر این صورت ، قانون پیشنهادی تصویب نخواهد شد.

اگر پیشنهادی به تأیید 66٪ نمایندگان نرسد ، پیشنهاد رد می شود و تا زمانی که به اجماع برسند ، طرح جدیدی پیشنهاد می شود. این روند از کل ارتش در برابر ژنرال های خیانتکار یا خیانت کننده محافظت می کند.

 

بلندگوهای غیر صادق

هنوز دو حالت ممکن وجود دارد که می تواند یکپارچگی پروتکل اجماع بلاک چین dBFT را مختل کند – یک سخنران غیر صادق و یک نماینده غیر صادق.

پروتکل اجماع بلاکچین dBFT همچنین راه حل این سناریوها را به ما می دهد. همانطور که گفتیم ، دفتر تصمیمات گره ها را در یک مکان واحد نگه می دارد. نمایندگان می توانند بررسی کنند که آیا سخنران به راستی برای ارتش صحبت می کند یا خیر. اگر پیشنهاد سخنران و دفتر حساب یکی نشوند ، 66 درصد نمایندگان پیشنهاد رئیس سخنران را رد می کنند و سخنران را به طور کلی ممنوع می کنند.

 

نمایندگان غیر صادق

سناریوی دوم یک سخنران صادقانه و احتمالاً نماینده خیانت دارد. در اینجا ، نمایندگان صادق و سخنران صادق تلاش خواهند کرد تا به اکثریت 66٪ دست یابند و از تلاش های نماینده غیر صادق کاسته شوند.

بنابراین ، شما می توانید ببینید که چگونه تحمل گسل بیزانسی تفویض شده (dBFT) بر نقص های ژنرال های بیزانس و اجماع BFT غلبه می کند. مطمئناً NEO به خاطر تلاش در ایجاد الگوریتم اجماع بهتر شایسته ستایش از سراسر جهان است.

 

نمودارهای چرخشی مستقیم (DAG)

بسیاری از متخصصان رمزنگاری ، بیت کوین را به عنوان بلاکچین 1.0 و Ethereum را به عنوان بلاکچین 2.0 تصدیق می کنند. اما امروزه شاهد یک بازیگر جدید در بازار هستیم که حتی از فناوری مدرن تری برخوردار است.

برخی نیز می گویند این بلاکچین 3.0 است. در حالی که بسیاری از مدعیان برای به دست آوردن عنوان بلاکچین 3.0 در حال جنگ هستند ، NXT با استفاده از نمودارهای دایره ای مستقیم (Directed Acyclic Graphs) که با نام DAG نیز شناخته می شود ، از بازی پیشی خواهد گرفت. به غیر از NXT ، IOTA و IoT Chain همچنین DAG را در سیستم خود استفاده می کنند.

 

نمودارهای چرخشی مستقیم (DAG) چگونه کار می کنند?

شما می توانید DAG را به عنوان یک الگوریتم اجماع در نظر بگیرید. اما DAG اساساً نوعی ساختار داده است. در حالی که بسیاری از زنجیره های زنجیره ای یک “زنجیره” از “بلوک” های حاوی داده هستند ، DAG یک نمودار یکپارچه است که داده ها از نظر توپولوژی ذخیره می شوند. DAG می تواند برای حل مشکلات خاص مانند پردازش داده ها ، مسیریابی ، فشرده سازی راحت باشد.

ایجاد یک بلاک با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات کار حدود 10 دقیقه طول می کشد. بله ، PoW کند شتاب است! DAG به جای کار روی یک زنجیره واحد ، “زنجیره های جانبی” را اجرا می کند. یک زنجیره جانبی به معاملات مختلف اجازه می دهد تا به طور مستقل روی چندین زنجیره انجام شوند.

این باعث کاهش زمان ایجاد و اعتبار سنجی یک بلاک می شود. خوب ، در واقع ، این امر ضرورت بلوک ها را کاملاً برطرف می کند. علاوه بر این ، به نظر می رسد که استخراج معدن نیز اتلاف وقت و انرژی است!

در اینجا ، همه معاملات هدایت می شوند و توالی خاصی را حفظ می کنند. علاوه بر این ، سیستم حلقوی است ، به این معنی که احتمال یافتن گره اصلی صفر است زیرا درخت گره است ، نه یک حلقه از گره ها. DAG به جهانیان امکان بلاکچین بدون بلوک را نشان می دهد!

 

مفاهیم اساسی نمودارهای حلقوی مستقیم DAG

 • دیگر هیچ هزینه مضاعفی وجود ندارد

بلاکچین سنتی امکان استخراج همزمان بلوک را فراهم می کند. این احتمال وجود دارد که بیش از یک ماینر سعی در تأیید اعتبار یک بلاک داشته باشد. این امر احتمال هزینه های مضاعف را ایجاد می کند.

علاوه بر این ، وضعیت ممکن است به چنگالهای نرم و حتی سخت منجر شود. DAG یک معامله خاص را بر اساس تعداد قبلی معاملات تأیید می کند. این باعث می شود سیستم بلاکچین ایمن تر و قوی تر باشد.

 • عرض کمتر

در الگوریتم های اجماع دیگر ، گره های تراکنش به کل شبکه اضافه می شوند. این باعث می شود عرض سیستم حجیم تر شود. در حالی که ، DAG معاملات جدید را به نمودار معاملات قدیمی پیوند می دهد. این باعث می شود که کل شبکه برای اعتبار سنجی یک معامله خاص ، ناب و ساده تر باشد.

 • سریعتر و دقیق تر

از آنجا که ماهیت DAG ماهیت بدون بلاک دارد ، می تواند معاملات را سریعتر انجام دهد. در واقع ، باعث می شود PoW و PoS در مسابقه مانند پدربزرگ و مادربزرگ به نظر برسند.

 • برای معاملات کوچکتر مطلوب است

همه در طی یک معامله میلیون ها نفر معامله نمی کنند. در حقیقت ، پرداخت های کمتر معمولاً مشاهده می شود. اما به نظر نمی رسد هزینه های قابل توجه پرداخت Bitcoin و Ethereum نسبت به مبالغ کمتری خیلی دوستانه باشد. از طرف دیگر ، DAG به دلیل هزینه های ناچیز معامله ، برای کوچکترها کاملاً مناسب است.

 

فصل هفتم: انواع دیگر الگوریتم های اجماع

اثبات فعالیت

در حالی که مردم درباره این موضوع بحث می کردند – اثبات کار در مقابل اثبات سهام ، خالق Litecoin و سه نویسنده دیگر چیزی درخشان فکر کردند. آنها از دنیا یک سال ساده پرسیدند – چرا نمی توان PoW و PoS را به جای اینکه آنها را با یکدیگر نبرد ، ترکیب کرد?

بنابراین ، ایده یک هیبرید جذاب به جهان آمد – اثبات فعالیت. این دو بهترین ویژگی را با هم ترکیب می کند – از امنیت بیشتری در برابر هر حمله برخوردار است و نه یک سیستم گرسنه قدرت.

 

اثبات فعالیت چگونه کار می کند?

در پروتکل اجماع بلاکچین Proof-of-Activity ، روند استخراج دقیقاً مانند الگوریتم PoW شروع می شود. معدنچیان برای دریافت جایزه یک معمای مهم را حل می کنند. بنابراین ، تفاوت اساسی با PoW کجاست؟ در PoW ، استخراج کنندگان بلوک هایی را استخراج می کنند که معامله کاملی دارند.

در Proof-of-Activity ، ماینرها فقط الگوی بلوک ها را استخراج می کنند. چنین الگویی دو چیز در خود دارد – اطلاعات عنوان و آدرس پاداش استخراج کنندگان.

یکبار ، ماینرها این الگوهای بلوک را استخراج می کنند. سیستم به Proof-of-Stakes تبدیل می شود. اطلاعات عنوان در داخل یک بلوک به یک سهامدار تصادفی اشاره دارد. این ذینفعان سپس بلوک های از قبل استخراج شده را تأیید می کنند.

هرچه اعتبار سنج بیشتر باشد ، احتمال تأیید بلوک افزایش می یابد. فقط پس از تأیید اعتبار ، آن بلاک خاص وارد زنجیره بلوک می شود.

به این ترتیب Proof-of-Activity از بهترین دو الگوریتم اجماع برای تأیید اعتبار و افزودن بلاک به بلاکچین استفاده می کند. علاوه بر این ، شبکه هم به استخراج کنندگان و هم به اعتبار سنج ها سهم عادلانه هزینه معاملات پرداخت می کند. بنابراین سیستم بر خلاف “تراژدی عوام” عمل می کند و راه حل بهتری برای اعتبار سنجی بلوک ایجاد می کند.

 

تأثیرات اثبات فعالیت

یکی از بزرگترین تهدیدهای بلاکچین ، حمله 51٪ است. قضیه اجماع احتمال حمله 51٪ را به صفر می رساند. این اتفاق می افتد زیرا نه ماینرها و نه اعتبارسنج ها نمی توانند اکثریت باشند زیرا این فرایند در هنگام افزودن یک بلاک به شبکه به مشارکت برابر نیاز دارد.

اگرچه ، برخی از منتقدان می گویند که پروتکل اجماع بلاکچین Proof-of-Activity دارای نقص های شدیدی است. اولین مورد به دلیل ویژگی استخراج ، مقدار زیادی انرژی مصرفی خواهد بود. دوم ، اثبات فعالیت هیچ راه حلی برای متوقف کردن امضای مجدد اعتبار سنجی ها ندارد. این دو نقص قابل توجه باعث می شود قضیه اجماع کمی عقب باشد.

دو زنجیره بلوک محبوب اثبات فعالیت – Decred و Espers را قبول می کنند. هنوز هم ، آنها دارای برخی تغییرات هستند. در واقع ، Decred محبوب تر از قضیه اجماع اسپرس در نظر گرفته می شود.

 

اثبات اهمیت

بعدی در لیست ما پروتکل اجماع بلاکچین اثبات اهمیت است. این مثال اجماع به دلیل نام معروف NEM شکل گرفت. این مفهوم توسعه Proof-of-Stake است. گرچه ، NEM ایده جدیدی را مطرح کرد – برداشت یا واگذاری.

مکانیسم برداشت تعیین می کند که آیا یک گره واجد شرایط اضافه شدن به زنجیره بلوک است یا خیر. هرچه بیشتر روی یک گره برداشت کنید ، احتمال بیشتری وجود دارد که به زنجیره اضافه شود. در ازای برداشت ، گره هزینه معامله ای را که اعتبارسنج به عنوان پاداش دریافت می کند ، دریافت می کند. برای واجد شرایط بودن برای برداشت ، باید حداقل 10،000 XEM در حساب خود داشته باشید.

این مشکل عمده Proof-of-Stake را حل می کند. در PoS ، ثروتمندتر در مقایسه با اعتبار سنجی که پول کمتری دارد ، پول بیشتری کسب می کند. به عنوان مثال ، اگر 20٪ ارز رمزنگاری شده دارید ، می توانید 20٪ از کل بلوک های شبکه بلاک چین را استخراج کنید. این الگوریتم های اجماع را برای ثروتمندان مطلوب می کند.

 

ویژگی های قابل توجه اثبات اهمیت

 • صاحب امتیاز بودن

جذاب ترین ویژگی قضیه اجماع ، واگذاری یا برداشت محصول است. همانطور که گفتیم ، حداقل واجد شرایط 10 هزار سکه برای واجد شرایط برداشت هستید. نمره اثبات اهمیت شما به میزان برداشت شده شما بستگی دارد. اگرچه ، الگوریتم های اجماع ، دوره زمانی سکه ها را در جیب خود در نظر می گیرند.

 • مشارکت در معاملات

اگر با سایر دارندگان حساب NEM معامله کنید ، الگوریتم اثبات اهمیت به شما پاداش می دهد. شبکه شما دو نفر را به عنوان شریک در نظر خواهد گرفت. اگر بخواهید یک مشارکت شبه ایجاد کنید ، این سیستم شما را جلب خواهد کرد.

 • سیستم امتیازدهی

این معاملات بر نمره اثبات اهمیت شما تأثیر می گذارد. امتیاز بر اساس معاملات شما در یک دوره سی روزه انجام شده است. مبلغ مکرر و قابل توجه تر به شما کمک می کند تا امتیاز خود را در شبکه NEM بهبود ببخشید.

 

اثبات ظرفیت

مثال اجماع اثبات ظرفیت ، ارتقا پروتکل معروف بلاکچین اثبات کار است. ویژگی اساسی این ویژگی “نقشه کشی” است. شما باید حتی قبل از شروع استخراج ، قدرت محاسباتی و ذخیره سازی هارد دیسک خود را اختصاص دهید.

همین ماهیت باعث می شود سیستم PoW سریعتر شود. اثبات ظرفیت می تواند فقط در چهار دقیقه یک بلوک ایجاد کند در حالی که اثبات کار برای انجام کار مشابه ده دقیقه طول می کشد. علاوه بر این ، سعی در حل مشکل هش سیستم PoW است. هرچه راه حل یا نقشه بیشتری در رایانه خود داشته باشید ، شانس بیشتری برای پیروزی در نبرد استخراج دارید.

 

اثبات ظرفیت چگونه کار می کند?

برای درک ماهیت قضیه اجماع ، باید دو مفهوم را درک کنید – نقشه و استخراج.

شما با طراحی هارد دیسک کامپیوتر خود ، در اصل “nonce” را ایجاد می کنید. موارد غیرقابل استفاده در الگوریتم اثبات ظرفیت کمی متفاوت از Bitcoin است. در اینجا ، شما باید شناسه و داده های خود را هش کنید تا زمانی که ناسازگاری ها را حل کنید.

هر یک از آن ها در مجموع 8192 هش بهم پیوسته است. شماره بسته مجدداً به عنوان “اسکوپ” شناخته می شود. هر شناسه می تواند حداکثر 4،095 اسکوپ را دریافت کند.

مفهوم بعدی “استخراج” در هارد دیسک است. همانطور که گفتیم ، شما می توانید هر بار 0 تا 4095 اسکوپ دریافت کرده و آنها را بر روی هارد دیسک خود ذخیره کنید. برای حل موارد غیرمجاز حداقل مهلت تعیین می شود. این مهلت همچنین زمان ایجاد بلاک را نشان می دهد.

اگر بتوانید زودتر از سایر ماینرها ناسازگاری ها را حل کنید ، به عنوان پاداش بلوک دریافت خواهید کرد. یک مثال معروف می تواند Burst باشد که الگوریتم اثبات ظرفیت را اتخاذ کرده است.

 

جوانب مثبت و منفی اثبات ظرفیت

استخراج بر روی هارد دیسک بسیار کارآمدتر از Proof-of-Work معمولی است. برای تهیه دکل های استخراج گران قیمت که در پروتکل بیت کوین دیده ایم ، نیازی به صرف هزینه های سنگین نخواهید داشت. دیسک سخت رایانه شخصی شما فقط برای شروع استخراج در این الگوریتم اجماع کافی است.

برای بیان حقیقت ، این بلاکچین الگوریتم اجماع دارای اشکالات جدی نیز هست. اول ، این فرآیند حجم عظیمی از فضای دیسک اضافی را ایجاد می کند. این سیستم از استخراج کنندگان با واحدهای ذخیره سازی بزرگتر که تهدیدی برای مفهوم غیر متمرکز هستند ، حمایت خواهد کرد. حتی هکرها می توانند از سیستم سوit استفاده کنند و بدافزارهای استخراج را به سیستم تزریق کنند.

 

اثبات سوختن

این توالی اجماع کاملاً چشمگیر است. برای محافظت از ارز رمزنگاری شده PoW ، بخشی از سکه ها می سوزند! این فرایند در حالی اتفاق می افتد که معدنچیان چند سکه به “آدرس Eater” ارسال می کنند. آدرس Eater نمی تواند این سکه ها را برای هر هدفی خرج کند. دفتر کل سکه های سوخته را ردیابی می کند و باعث می شود آنها واقعاً بدون هزینه شوند. کاربری که سکه ها را سوزانده نیز پاداش خواهد گرفت.

بله ، سوختن ضرر دارد. اما این خسارت موقتی است زیرا این فرآیند در طولانی مدت از سکه ها در برابر هکرها و حملات سایبری آنها محافظت می کند. علاوه بر این ، روند سوزاندن باعث افزایش سهام سکه های جایگزین می شود.

چنین سناریویی احتمال کاربر برای استخراج بلوک بعدی را افزایش می دهد و همچنین پاداش آنها را در آینده افزایش می دهد. بنابراین ، سوختن می تواند به عنوان یک امتیاز استخراج استفاده شود. طرف مقابل یک مثال اجماعی عالی از ارز رمزنگاری شده است که از این پروتکل اجماع بلاکچین استفاده می کند.

 

آدرس خوار

برای سوزاندن سکه ، کاربران آنها را به آدرس Eater ارسال می کنند. آدرس Eater هیچ کلید خصوصی ندارد. بنابراین ، هیچ کاربری هرگز نمی تواند برای صرف سکه های نگهداری شده به این آدرس ها دسترسی داشته باشد. علاوه بر این ، این آدرس ها به صورت تصادفی تولید می شوند.

اگرچه این سکه ها غیرقابل دسترسی هستند یا “برای همیشه از بین رفته اند!”.

 

جوانب مثبت و منفی الگوریتم اثبات سوختن

دلیل اصلی سوزاندن سکه ها ایجاد ثبات بیشتر است. ما می دانیم که بازیکنان بلند مدت تمایل دارند که برای مدت طولانی سکه در دست بگیرند.

این سیستم با اعطای ارز با ثبات تر و تعهد بلند مدت از آن سرمایه گذاران بلند مدت حمایت می کند. علاوه بر این ، این تمرکززدایی را افزایش می دهد و شبکه ای با توزیع بهتر ایجاد می کند.

اما از هر زاویه ای که به سناریو نگاه کنید ، سوزاندن سکه به معنای هدر دادن آن است! حتی برخی از آدرس های غذاخوری بیش از 100000 دلار بیت کوین در خود دارند. راهی برای بازیابی پول وجود ندارد – آنها سوخته می شوند!

 

اثبات وزن

بسیار خوب ، پروتکل اجماع بلاکچین اثبات وزن در آخرین موقعیت لیست الگوریتم های اجماع است. این یک نسخه بزرگ از الگوریتم Proof-of-Stake است. در Proof-of-Stake ، هرچه تعداد بیشتری توکن داشته باشید ، شانس بیشتری برای کشف موارد بیشتر دارید! این ایده سیستم را کمی مغرضانه می کند.

خوب ، Proof-of-Weight سعی می کند چنین طبیعت مغرضانه PoS را حل کند. ارزهای رمزنگاری شده مانند Algorand ، Filecoin و Chia PoWeight را پیاده سازی می کنند. Proof-of-Weight علاوه بر داشتن توکن بیشتر مانند PoS ، عوامل دیگری را نیز در نظر می گیرد.

این عوامل به عنوان “عوامل وزنی” شناخته می شوند. به عنوان مثال ، Filecoin میزان داده های IPFS را در نظر می گیرد و این عامل را وزن می کند. برخی از فاکتورهای دیگر از جمله اثبات زمان-فضای و اثبات اعتبار.

از مزایای اساسی این سیستم می توان به شخصی سازی و مقیاس پذیری اشاره کرد. اگرچه تشویق می تواند یک چالش بزرگ برای این الگوریتم اجماع باشد.

 

مقایسه الگوریتم های Consesns

الگوریتم های اجماع بستر بلاکچین از آنجا راه اندازی شده است زبانهای برنامه نویسی قراردادهای هوشمند طرفداران منفی ها
PoW بیت کوین 2009 ج++ نه فرصت کمتری برای حمله 51٪

امنیت بهتر

مصرف انرژی بیشتر

تمرکز معدنچیان

امتیازات NXT 2013 جاوا آره کم مصرف

غیرمتمرکزتر

هیچ مشکلی در خطر نیست
DPoS خطر 2016 جاوا اسکریپت نه کم مصرف

مقیاس پذیر

افزایش امنیت

تا حدی متمرکز

حمله دوبار خرج کردن

LPoS امواج 2016 مقیاس آره استفاده منصفانه

سکه های اجاره ای

شماره تمرکززدایی
شاعر Hyperledger Sawtooth 2018 پایتون ، جاوا اسکریپت ، Go ، C ++ ، جاوا و زنگ آره مشارکت ارزان نیاز به سخت افزار تخصصی

برای بلاکچین عمومی خوب نیست

PBFT پارچه هایپرلجر 2015 JavaScript ، Python ، Java REST و Go آره نیازی به تأیید نیست

کاهش انرژی

شکاف ارتباطی

حمله سیبیل

SBFT زنجیر 2014 جاوا ، گره و روبی نه امنیت خوب

اعتبار سنجی امضا

نه برای بلاکچین عمومی
DBFT NEO 2016 Python ، .NET ، Java ، C ++ ، C ، Go ، Kotlin ، JavaScript آره مقیاس پذیر

سریع

تضادها در زنجیره
DAG IOTA 2015 Javascript ، Rust ، Java Go و C++ در جریان شبکه کم هزینه

مقیاس پذیری

شکاف های اجرایی

برای قراردادهای هوشمند مناسب نیست

POA تصدیق 2016 برو آره احتمال حمله 51٪ را کاهش می دهد

سهم برابر

مصرف انرژی بیشتر

امضا دوبار

PoI NEM 2015 جاوا ، C ++ XEM آره صاحب امتیاز بودن

مشارکت در معامله

شماره تمرکززدایی
PoC بورک کوین 2014 جاوا آره ارزان

کارآمد

توزیع شده

طرفدار ماهی های بزرگتر

مسئله عدم تمرکز

PoB Slimcoin 2014 Python ، C ++ ، Shell ، JavaScript نه حفظ شبکه برای سرمایه گذاران کوتاه مدت نیست

هدر دادن سکه

PoWeight Filecoin 2017 اسنارک / استارک آره مقیاس پذیر

قابل تنظیم

مسئله تشویق

فصل هشتم: یادداشتهای نتیجه گیری

این الگوریتم های اجماع است که ماهیت شبکه های بلاکچین را بسیار متنوع می کند. بله ، یک بلاکچین الگوریتم اجماع واحدی وجود ندارد که بتواند ادعا کند بی نقص است. اما این زیبایی فناوری است که ما حدس می زنیم – تغییر مداوم برای پیشرفت.

اگر این الگوریتم های اجماع وجود نداشت ، ما باید به اثبات کار نیز وابسته باشیم. چه بخواهید و چه نخواهید ، نوع PoW تمرکززدایی و توزیع بلاکچین ها را تهدید می کند.

ایده کامل فناوری بلاکچین تمرکز زدایی و مبارزه با سلطنت است. زمان آن فرا رسیده است که مردم عادی جلوی سیستم خراب و معیوب را بگیرند.

ما مشتاقانه منتظر الگوریتم های اجماع بهتر و بهتری هستیم که زندگی ما را برای فردایی بهتر تغییر دهد!

آرزوی ایجاد حرفه ای در Blockchain و درک اصول فناوری Blockchain را دارید؟ ما به شما توصیه می کنیم که در دوره رایگان Blockchain Fundamentals وارد شوید و پایه و اساس حرفه ای Blockchain را پی ریزی کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector