پارچه هایپرلجر: پیشگام بلاکچین

Hyperledger یکی از محبوب ترین سیستم عامل های بلاک چین در سطح شرکت در حال حاضر است. در حقیقت ، نمونه های بسیار زیادی وجود دارد که در آن شرکت ها از Hyperledger به عنوان ستون فقرات شبکه خود استفاده می کنند.

با این حال ، هایپرلجر یک پروژه چتر است که پروژه های متعدد دیگری تحت آن توسعه می یابند. بیشتر از این ، در حال حاضر هایپرلجر 14 پروژه را زیر بال خود دارد. در میان آنها ، پارچه هایپرلجر محبوب ترین پارچه تاکنون است.

و امروز ، من همه چیزهایی را که می توان در مورد سیستم عامل بلاکچین دانست ، برای کمک به شما در این زمینه پوشش خواهم داد. بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

Contents

فصل 1: پارچه هایپرلجر چیست?

این بنیاد لینوکس بود که برای اولین بار در سال 2015 ایده Hyperledger را ارائه داد. در واقع ، زمان مناسب برای کمک به جامعه بلاکچین برای رشد و دستیابی به پتانسیل کامل آن بود..

با این حال ، هایپرلجر نه تنها یک استاندارد را ترویج می کند بلکه یک محیط کاملاً مشترک را ارائه می دهد. بنابراین ، چندین تلاش مشترک در زیر بال آن وجود دارد.

Hyperledger Fabric یک پروژه بلاکچین سازمانی منبع باز تحت Hyperledger است. علاوه بر این ، مانند سایر شبکه های بلاکچین موجود ، دارای قراردادهای هوشمند ، دفترها و پروتکل هایی است که به شرکت کنندگان در مدیریت همه معاملات خود کمک می کند.

در واقعیت, هایپرلجر پارچه تفاوت هایی با سیستم عامل های بلاکچین معمولی دارد. یکی از آنها این واقعیت است که مجاز است و یک شبکه خصوصی است. بنابراین ، به جای اینکه به شرکت کنندگان ناشناخته اجازه ورود به سیستم را بدهد ، یک ویژگی عضویت ایجاد می کند و به آنهایی که مجاز هستند اجازه می دهد.

صادقانه بگویم ، این یک روش عالی برای شرکت ها است. در واقع ، شرکت های سازمانی دارای بسیاری از مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی هستند. بنابراین ، آنها باید یکپارچگی خود را حفظ کنند و همه رقبا را از سیستم شبکه خود دور کنند.

بنابراین ، داشتن پشتی پارچه هایپرلجر واقعاً فرصت های جدیدی را برای شرکت ها ایجاد می کند.

این پلت فرم همچنین کاملاً انعطاف پذیر است ، هنگامی که شما در مورد آن شناختید. علاوه بر این ، این گزینه گزینه های قابل pluggable ، استفاده از چندین توافق نامه ، قالب های مختلف دفتر ، و MSPs ارائه می دهد. بنابراین ، به نوعی فرصت های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد تا بر اساس نیازهای شما کاربر پسندتر شود.

از طرف دیگر ، این گزینه کانال هایی را دارد که به شرکت کنندگان امکان ایجاد معاملات خصوصی را می دهد. این برای بسیاری از شرکت ها حیاتی است زیرا ممکن است لازم باشد با مسائل حساس کنار بیایند. و ، تمام شرکت کنندگان در یک شبکه کاملاً قابل اعتماد نیستند.


فصل 2: ​​مزایای اساسی پارچه هایپرلجر

برخی مزایای اساسی زنجیره بلوک Hyperledger Fabric وجود دارد که باید قبل از رفتن به بخش بعدی بررسی کنید. طبق اسناد پارچه Hyperledger ، این فناوری می تواند بسیاری از ویژگی های مفید را ارائه دهد – منبع باز ، کد کیفیت ، بازده بالاتر ، طراحی مدولار و برنامه های گسترده.

بنابراین ، بیایید ببینیم نمونه های پارچه هایپرلجر در این مورد واقعا چه چیزی ارائه می دهند.

 • متن باز

زنجیره بلوک Hyperledger Fabric یک پلت فرم منبع باز است ، بنابراین همه در استفاده از آن آزاد هستند. بنابراین ، به این معنی است که اگر بخواهید از آن برای هر یک از پروژه های خود استفاده کنید ، مجبور نیستید آن را از آنها بخرید. علاوه بر این ، هیچ قفل فروشنده ای نیز وجود ندارد.

با این حال ، در بسیاری از موارد ، صنایع می خواهند ویژگی های بیشتری اضافه کنند یا نمی خواهند در هزینه های توسعه دهنده پول تلف کنند. دلیلش این است که حتی اگر کد منبع رایگان باشد ، برای درک اینکه با چه کاری سر و کار دارید ، باید مهارت های توسعه داشته باشید.

بنابراین ، شما به تیمی از برنامه نویسان نیاز دارید که بتوانند آن را درک کنند. علاوه بر این ، می توانید برخی ویژگی ها را اضافه یا حذف کنید تا زنجیره بلوک پارچه Hyperledger برای صنعت شما مناسب تر باشد.

 • مناسب برای صنعت گسترده

در حال حاضر این سیستم عامل می تواند با هر نوع صنعتی پیش برود. بنابراین ، این بدان معناست که شما هر نوع شرکتی داشته باشید ، کاملاً با آن همراه خواهد بود. در حقیقت ، صنایعی مانند زنجیره تأمین ، بانکداری ، اینترنت اشیا، ، مراقبت های بهداشتی ، دولت ، رسانه ها ، امنیت سایبری و بسیاری دیگر آن را دنبال می کنند.

علاوه بر این ، بسیاری از نمونه های پارچه هایپرلجر در بازار می توانند نحوه محبوبیت فناوری را به شما نشان دهند. همچنین ، همانطور که شبکه مجاز است ، استفاده از آن در هر محیط کاملاً آسان می شود.

 • کد کیفیت

این مشاهدات دقیق را برای اطمینان از غالب بودن کیفیت با اضافه شدن جدید ارائه می دهد. این یکی از بهترین قسمت های زنجیره بلوک Hyperledger Fabric است. طبق اسناد و مدارک Hyperledger ، خواهید دید که تمام کدهای آنها از نظر بازرسی اساسی انجام می شود.

در واقع ، آنها می خواهند بیشتر از کیفیت به کیفیت توجه کنند. بنابراین ، اگر آنها ویژگی های جدیدی اضافه کنند ، مراحل آزمایشی سنگینی را برای یافتن هرگونه خطای پنهان طی می کند. علاوه بر این ، از آنجا که نمونه های پارچه هایپرلجر از منابع باز برخوردار هستند ، جامعه نیز کمک زیادی به تکمیل پایگاه کد کرد.

بنابراین ، وقتی صحبت از نمونه های پارچه هایپرلجر می شود ، همیشه از کیفیت بالایی برخوردار خواهید شد.

 • کارایی بالاتر

طبق اسناد پارچه Hyperledger ، در مقایسه با سایر سیستم عامل های بلاکچین ، کارایی بیشتری را ارائه می دهد.

در واقع ، ساختار داخلی بلاک چین پارچه Hyperledger باعث افزایش کارایی می شود. هر گره در نمونه های پارچه هایپرلجر یک کار متفاوت دارد. بنابراین ، می تواند معاملات را از سایر فرایندهای تعهد و سفارش جدا کند.

بنابراین ، گره ها می توانند چندین معامله را همزمان پردازش کنند بدون اینکه سیستم کند شود. علاوه بر این ، این ساختار جدید اطمینان حاصل می کند که زمان مصرف نسبتاً کم است و عملکرد کلی را تسریع می کند.

به موازات آن ، بسیاری از گره ها بار پردازش معاملات را ندارند. با این حال ، این گره ها می توانند بر روی نگهداری دفترچه یا احراز هویت تمرکز کنند.

 • طراحی مدولار

مزیت بزرگ دیگری که من از اسناد پارچه Hyperledger می دانم ساختار مدولار است. طراحی مدولار عملکرد بیشتر شبکه را تضمین می کند. و چرا اینطور نیست؟ در واقع ، شما باید از الگوریتم های مختلفی برای اجرای نمونه های پارچه Hyperledger برای اهداف مختلف استفاده کنید.

به عنوان مثال ، می توانید یک الگوریتم برای رمزگذاری ، دیگری برای هویت و دیگری برای اجماع انتخاب کنید. برای این منظور ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را به زنجیره بلوک Hyperledger Fabric متصل کنید. بنابراین ، شما فقط درگیر یک نوع الگوریتم نیستید که در زنجیره بلوک Hyperledger Fabric اجرا کنید..

این یک امتیاز بزرگ است ، نه?

فصل -3: مدل معماری پارچه هایپرلجر

دارایی های

بیایید با دارایی شروع کنیم. در نمودار معماری Hyperledger Fabric ، دارایی ها می توانند هر چیزی باشند که مقدار پولی در سیستم داشته باشد. علاوه بر این ، دامنه می تواند از دارایی های مشهود به دارایی های نامشهود نیز متفاوت باشد. در واقعیت ، شما این فرصت را خواهید داشت که با استفاده از امکانات chaincode در شبکه ، دارایی خود را اصلاح کنید.

تمام تفاهمات در نمودار معماری پارچه هایپرلجر به عنوان جفت مقدار-کلید نشان داده شده است. از طرف دیگر ، معامله سایر تغییرات دولت در دفتر است. علاوه بر این ، می توانید دارایی ها را به صورت JSON یا به صورت باینری نشان دهید.

Chaincode

بعدی کد برای نمودار معماری پارچه هایپرلجر است. خوب ، chaincode در واقع یک منطق تجاری است که می تواند یک دارایی و سایر اصلاحات معاملاتی آن دارایی را تعریف کند. در حقیقت ، chaincode جدا از سفارشات تراکنش اجرا می شود ، که این امر شبکه را برای امنیت بیشتر بهینه می کند.

علاوه بر این ، قوانینی را برای تغییر جفت مقدار-کلید یا هر نوع حالت دیگر در پایگاه داده اعمال می کند. با استفاده از یک پیشنهاد انتقالی می توانید یک کد رمز را اجرا کنید. بعداً اجرای آن وضعیت دارایی را تغییر می دهد.

شما می توانید آن را به عنوان یک قرارداد هوشمند تصور کنید. در اسناد پارچه Hyperledger ، آنها هر دو اصطلاح را به جای یکدیگر استفاده کردند. با این حال ، آنها کاملاً یکسان نیستند.

دفتر کل

در نمودار معماری پارچه هایپرلجر ، قسمت دیگر دفتر است. این کلیه تاریخ معاملات را در یک دفتر تغییرناپذیر رمزگذاری می کند. همچنین ، با ظرفیت جستجوی SQL همراه است. در واقع ، دفتر ترتیب توالی می یابد و شما نمی توانید وضعیت معامله را به محض قرار گرفتن در دفتر ، تغییر دهید.

این باعث می شود دفتر کاملاً مقاوم باشد.

سایر ویژگی ها شامل پرس و جوهای فقط خواندنی ، تاریخچه های فقط خواندنی ، امضاهای همتا معامله گر و بسیاری موارد دیگر است. اما من در مورد آنها کمی در مورد نمودار معماری پارچه هایپرلجر صحبت خواهم کرد.

نکته جالب دیگر در مورد دفتر حساب این است که دارای لیست های کنترل دسترسی است به طوری که فقط شخصی که به آن دسترسی دارد می تواند آن را ببیند. در حقیقت ، اگر شخصی حق دیدن اطلاعات را نداشته باشد ، نمی تواند به پروتکل های امنیتی نفوذ کند.

به غیر از اینها ، این تنظیمات را نیز برای بلوک ها پوشش می دهد تا اطمینان حاصل کند که هر بلوک از ساختار یکسانی پیروی می کند.

هویت

خوب ، نمودار معماری پارچه هایپرلجر نشانگر مجاز بودن سیستم است. بنابراین ، اگر آنها هیچ گونه مدیریت هویتی نداشته باشند ، چگونه کار می کند ، درست است؟ در واقع ، قرارداد هوشمند Hyperledger Fabric سرویس هویت عضویت را ارائه می دهد که به مدیریت همه هویت ها در شبکه مجاز کمک می کند.

با کمک این عنصر می توانید انتخاب کنید چه کسی می تواند وارد شبکه شود و چه کسی نمی تواند. بنابراین ، درنهایت شبکه داخلی خود را از دسترسی خارجی محدود خواهید کرد.

در واقع این یک راه حل عالی برای شرکت Enterprise است زیرا اطلاعات زیادی وجود دارد که نباید به دست عموم برسد. در واقع ، هر کس باید قدرت رقابت خود را در بازار حفظ کند ، بنابراین شما به خدمات عضویت نیاز دارید.

رازداری و حریم خصوصی

با ورود مجاز ، در نمودار معماری پارچه Hyperledger به محرمانه بودن و حریم خصوصی دسترسی پیدا می کنید.

علاوه بر این ، با محدودیت های داده و امکانات معامله خصوصی همراه است. به هر حال می توانید دفتر کل را با کل شبکه گره ها به اشتراک بگذارید ، اما همچنین می توانید امتیازاتی را برای سایر اشخاص نیز تعیین کنید.

اینها اساساً در معاملات خصوصی وجود دارد. بنابراین ، هنگامی که معامله خصوصی را شروع می کنید ، می توانید آن سوابق را برای طرف شرکت کننده نگه دارید. اما همیشه به یاد داشته باشید که روی دفتر نیز خواهد بود. حتی ممکن است افراد دیگر آن را نبینند اما هنوز هم وجود دارد.

پروتکل های امنیتی

برای محافظت از شبکه در برابر هرگونه حمله ، درجه بالاتری از پروتکل های امنیتی دریافت خواهید کرد. در نمودار معماری پارچه هایپرلجر ، شما یک مکانیزم رمزگذاری برای محافظت از تمام اطلاعات روی دفتر خواهید داشت..

بنابراین ، هرکسی اطلاعات رمزگذاری شده را به جای چیز واقعی مشاهده می کند.

علاوه بر این ، آنها همچنین اندازه گیری های ایمنی دیگری دارند که باعث می شود شبکه کاملاً بتواند از هر گونه حمله جلوگیری کند.

این امر باعث می شود که این پلتفرم هنگام انتخاب شرکت های سازمانی ، یک انتخاب عالی باشد. در واقع ، شرکت های سطح بالا همیشه با تهدید قریب الوقوع حملات سایبری روبرو می شوند. اما با کمک فناوری بلاکچین به راحتی می توانند ایمن باشند.

اجماع، وفاق

اکنون برای مهمترین قسمت معماری. در واقع ، این یک رویکرد منحصر به فرد برای دستیابی به اتفاق نظر را ارائه می دهد و آن را برای راه حل مناسب برای شرکت مناسب می کند. در حقیقت ، الگوریتم های اجماع پارچه هایپرلجر در مدل کافکا کار می کنند.

اما این فقط برای اهداف مرجع است. در واقع ، شما می توانید از مکانیسم های اجماع دیگر برای اهداف سفارش نیز استفاده کنید. این در واقع یکی از بهترین ویژگی های الگوریتم اجماع پارچه هایپرلجر است.

در واقع به کاربر اجازه می دهد بدون محدود کردن خلاقیت ، پروتکل اجماع را برای محیط تنظیم کند. همچنین می توانید از چندین پروتکل اجماع برای چندین فرآیند نیز استفاده کنید.

به هر حال در حال حاضر ، چندین الگوریتم اجماع پارچه Hyperledger قابل جابجایی در حال حاضر ادامه دارد. همچنین ، خدمات سفارش الگوریتم های مبتنی بر BFT را مجاز می دانند.

علاوه بر این ، نسخه جدید فناوری علاوه بر اجماع جدید ، Raft است. با این حال ، این تحمل عیب بیزانس نیست بلکه فقط تحمل عیب است. و بنابراین ، شما همچنین نمی توانید آن را چنگال بزنید.

به هر حال مدل کافکا نیز CFT است و BFT نیست. اما چون سیستم مجاز است و فقط افراد معتمد می توانند وارد شوند ، مدل کافکا به طور موثری کار می کند.

برای حفظ یکپارچگی سیستم ، الگوریتم اجماع پارچه هایپرلجر ضروری است. حال بیایید ببینیم خصوصیات اجماع چیست.

 • سرزندگی: در اینجا ، همه گره های غیر معیوب تراکنش ارسالی را دریافت می کنند.
 • ایمنی: تمام گره های موجود در سیستم توالی خروجی یکسانی را برای همان توالی ورودی دریافت می کنند. بنابراین ، به این معنی است که وقتی گره ها سری معاملات یکسان را بدست آورند ، همه تغییرات حالت نیز یکسان خواهند بود.

الگوریتم اجماع پارچه Hyperledger در حال حاضر –

 • انفرادی

در واقع ، الگوریتم اجماع پارچه Hyperledger Solo بیشتر الگوریتم مورد علاقه توسعه دهنده برای آزمایش است. علاوه بر این ، فقط شامل یک گره است و قطعاً برای سناریوهای تولید مناسب نیست.

 • کافکا

کافکا یک الگوریتم اجماع تحمل خطا در برابر خرابی نیست. در اینجا ، گره رهبر کلیه سفارش ها را انجام می دهد. از طرف دیگر ، ماکت های همگام سازی مواردی هستند که رهبر هستند. اما پس از آرا certain مشخص ، می توانید یک رهبر در شبکه انتخاب کنید.

 • قایق

در پارچه ، الگوریتم اجماع پارچه Raft Hyperledger از یک مدل نوع پیشرو و پیرو پیروی می کند. در واقع ، تمام رهبران به صورت پویا از دسته گره های سفارش دهنده در داخل شبکه انتخاب می شوند. بیشتر ، رهبر به طور عمده هر پیام را به همه گره های زیر تکرار می کند.

با این حال ، سیستم می تواند از دست دادن گره ها و حتی گره های رهبر را تحمل کند. اما باید گره های سفارش در شبکه موجود باشد. بنابراین ، این یک CFT است و نه BFT.

به عنوان مثال ، اگر 7 گره در شبکه وجود داشته باشد ، می تواند از دست دادن سه گره در مقابل چهار گره دیگر مقاومت کند.

روند چیست?

معمولاً کل فرآیند به سه قسمت تقسیم می شود –

 • تایید
 • مرتب سازی
 • اعتبار سنجی

اساساً ، این مراحل را دنبال می کند –

 • مشتری درخواست معامله می کند.
 • سپس برنامه SDK یک پیشنهاد معاملاتی ایجاد می کند و آن را به گره های مشابه تأیید می کند.
 • پس از آن ، همتایان بررسی می کنند که آیا معامله پیشنهادی از فرم استاندارد پیروی می کند ، حاوی امضای مشتری و معتبر آن است یا خیر ، و آیا مشتری اجازه آن را دارد.
 • در مرحله بعدی ، پیشنهادهای معامله بحث را وارد می کنند و سپس به قرارداد هوشمند یا chaincode یا سایر برنامه های SDK منتقل می شوند.
 • سپس برنامه ، امضاها را تأیید می کند و پاسخ های پیشنهادی را مقایسه می کند.
 • بعداً ، این معامله را با مجموعه نوشتن / خواندن و امضاها به گره های سفارش دهنده پخش می کند.
 • سپس گره های سفارش دهنده بلوک را آماده می کنند و پس از آن ، آن را به همه همسالان منتقل می کنند.
 • همه همتایان بلوک به روز شده را به زنجیره اضافه می کنند و بلوک نیز به پایگاه داده اضافه می شود.

فصل چهارم: هویت ، عضویت و مدیریت همتا

هویت

در شبکه بلاکچین بازیگران زیادی مانند مدیران ، سفارش دهنده ها ، همتا ، برنامه های مشتری و بسیاری دیگر وجود دارند. همه بازیگران برای ورود به شبکه هایپرلجر باید مجوز دریافت کنند.

در حقیقت ، این بازیگران برای اطمینان از اینکه اجازه دسترسی به اطلاعات در شبکه را دارند ، هویت های تأیید شده دریافت می کنند.

بیشتر از این ، این هویت می تواند شامل نام سازمان فرد ، نقشی که وی بازی می کند یا سایر ویژگی ها باشد. اساساً ، این یک فرم دیجیتالی از گواهینامه کارمندان است.

عضویت

نمونه های Hyperledger یک ویژگی عضویت ارائه دهنده خدمات را ارائه می دهد که به شما کمک می کند هویت مورد اعتماد باشد و کدام یک قابل اعتماد نیست..

در حقیقت ، این برنامه یا لیست هویت های موجود در یک سازمان را می توان مورد اعتماد قرار داد. یا همچنین مشخص می کند که کدام CA ها معتبر هستند تا هویت اعضای جدید را تأیید کنند.

به این ترتیب ، وقتی این CA ها به اعضای دیگر اجازه ورود به سیستم عامل را می دهند ، به طور خودکار مورد اعتماد قرار می گیرند.

بعضی اوقات سیستم می تواند از ترکیب هر دو مدل استفاده کند. به غیر از این ، نقشهای احراز هویت خاصی را به بسیاری از هویتها اختصاص می دهد. بنابراین ، برخی ممکن است به اطلاعات خاصی دسترسی داشته باشند در حالی که دیگران این امکان را ندارند.

مدیریت همتا

همسالان چیست?

هیچ شبکه بلاکچین بدون همسالان وجود ندارد. در واقع ، همسالان میزبان قراردادهای هوشمند و دفتری هستند. بیشتر اینکه ، آنها در واقع کل شبکه بلاکچین را تشکیل می دهند. بدون گره های همتا ، در واقع هیچ سیستم در حال اجرا وجود نخواهد داشت.

در اسناد پارچه Hyperledger ، می بینیم که عناصر بسیاری وجود دارند که با افراد همتا تعامل دارند. نه تنها دفتر کل ، بلکه قرارداد هوشمند پارچه هایپرلجر نیز به شدت به این عناصر متکی است.

به هر حال برخی از نقش های خاص گره همتا در نمونه های پارچه Hyperledger وجود دارد. در واقع ، تمام گره های داخل سیستم همان موقعیت را ندارند. علاوه بر این ، همه وظایف ، عملکردها بین همسالان تقسیم می شود. و با هم می توانند زمینه میانه انصاف را ایجاد کنند.

بنابراین ، بیایید ببینیم آنها در حال حاضر چه هستند!

نقش همتا در شبکه

 • همتایان لنگر

اتفاقاً همه همتایان لنگر خارج از شبکه سازمان در سیستم در نظر گرفته می شوند. در ابتدا ، وقتی کسی در ابتدا شبکه را راه اندازی می کند ، لنگر peer شامل می شود.

با این حال ، هدف اصلی Anchor peer استفاده از شایعات برای برقراری ارتباط و کشف سایر همتایان لنگر از سازمان های مختلف است..

از آنجا که چندین سازمان می توانند در یک شبکه به صورت مشترک وجود داشته باشند ، احزاب دیگر باید بدانند که چه سازمان هایی در سیستم وجود دارند. بنابراین ، همتایان لنگر وارد می شوند. با این حال ، آنها فقط می توانند با سایر همتایان لنگر ارتباط برقرار کنند اما با هیچ یک از همتایان غیر لنگر ارتباط برقرار نمی کنند.

 • همتایان غیر لنگر

به دلایل زیادی بسیاری از سازمانها سایر همتایان خود را در کنار همتایان خود لنگر می اندازند. اساساً ، این همکاران می توانند در مقابله با هر وضعیت فاجعه ای به شبکه کمک کنند. به هر حال همتایان غیر لنگر اساساً بخشی از کانال هستند و آنها می توانند با سایر همتایان غیر لنگر در کانال ارتباط برقرار کنند.

 • همتایان Bootnode

طبق اسناد و مدارک Hyperledger ، همتایان bootnode اتفاقاً بخشی جدایی ناپذیر از سیستم هستند. آنها به سایر همتایان درون سازمان کمک می کنند تا تعداد بیشتری از همتایان خود را کشف کرده و پروتکل شایعات را آغاز کنند. بیشتر از این ، پروتکل شایعات به آنها امکان می دهد تا اطلاعات مختلفی در مورد سیستم رد و بدل کنند.

 • همتایان رهبر

در داخل یک سازمان ، چندین همکار می توانند وجود داشته باشند. با این حال ، فقط یکی از آنها می تواند به ترتیب بلوک جدیدی را در اختیار شما قرار دهد و آنها را بین سایر همسالان توزیع کند. در واقع ، این نوع همتا Leader peer نامیده می شود.

بیشتر از این ، نقش رهبر همتا در واقع مسئولیت بار را از دوش سفارش دهنده می گیرد.

 • تأیید همتایان

در واقع ، همه همتایان با قرارداد هوشمند پارچه Hyperledger نصب شده می توانند در فرایندهای تأیید شرکت کنند. عمدتا در اینجا ، شرکت کننده معامله را بر اساس معتبر بودن یا نبودن آن امضا می کند. به آن به عنوان یک روند اجماع فکر کنید ، و در اینجا ، تأییدیه های همکار فقط می توانند شرکت کنند.

فصل 5: عناصر اکوسیستم

پارچه هایپرلجر استفاده از موارد و شرکت ها

اکنون ما در مورد عناصر مختلف دیگر اکوسیستم Fabric صحبت خواهیم کرد. بیایید ببینیم آنها چه هستند –

 • دفتر کل

دفتر در سیستم شامل تمام عناصر یا وضعیت سازمان است. در واقعیت ، آن را به عنوان شکلی از پایگاه داده در نظر بگیرید که در آن تمام معاملات به صورت منظم ذخیره می شوند. به هر حال ویژگی های دفتر کل در سیستم باعث می شود این فناوری جدید بسیار سودآور باشد.

در حقیقت ، هیچ کس نمی تواند دفاتر را تغییر دهد هر زمان که داده های معاملاتی وارد آن شود. علاوه بر این ، حتی اگر کسی بخواهد مقادیر را تغییر دهد ، این کار نمی کند. علاوه بر این ، چون همه چیز به روشی منظم است ، هر کسی می تواند برای یافتن هرگونه اطلاعات مربوط به معاملات جستجو کند.

 • حالت کلمه

در اینجا ، کلمه state به پایگاه داده ای گفته می شود که اتفاقاً تمام داده های حافظه پنهان را برای یافتن مقادیر فعلی دفتر ثبت می کند. بنابراین ، دسترسی مستقیم به مقادیر و نه محاسبه آن از ورودی ، را نسبتاً آسان می کند.

خوب ، شما می توانید در سیستم وضعیت word را ایجاد ، تغییر دهید یا به روز کنید. بنابراین ، مقدار به طور مکرر تغییر خواهد کرد.

علاوه بر این ، از آنجا که این یک ساختار پایگاه داده است ، بسیاری از ویژگی های دیگر را نیز برای تعامل با ایالات دریافت خواهید کرد. در حقیقت ، چندین برنامه با اضافه کردن تغییرات در دفتر ، ارزش حالت را تغییر می دهند.

برنامه های کاربردی قرارداد هوشمند پارچه هایپرلجر نیز آن را تغییر می دهند.

 • ساختار بلوک

طبق اسناد پارچه Hyperledger ، ساختار بلوک شبکه به سه دسته تقسیم می شود –

هدر بلوک: هدر بلوک شامل یک شماره بلوک است که از شماره صفر یا بلوک پیدایش شروع می شود. به محض ورود بلوک های جدید ، یک برابر افزایش می یابد. از طرف دیگر ، این آدرس حاوی آدرس هش بلوک فعلی و همچنین آدرس هش بلوک قبلی است.

بلوک داده ها: در این بخش ، کلیه معاملات به ترتیب مرتب شده اند. در واقع ، خدمات سفارش دهنده در واقع این بخش را ایجاد می کند. حتی اگر معاملات غنی باشند ، اما شامل یک ساختار سرراست هستند.

بلوک فراداده ها: خوب ، در این مورد ، وقت ، گواهینامه ، امضای نویسنده بلوک ، کلید میخانه و بسیاری موارد دیگر را دریافت خواهید کرد. به هر حال ، شاخصی وجود دارد که می گوید آیا این شاخص معتبر است یا خیر. حتی اگر آن را در اطلاعات هش مشاهده نکنید.

 • ساختار معامله

این شامل پنج عنصر است. بیایید ببینیم آنها چه هستند –

سرتیتر: در اینجا ، موارد ضروری معامله مانند فراداده نسخه chaincode مربوطه درج شده است.

امضا: در اینجا ، امضای مشتری ذخیره می شود. در واقع ، درج آن برای دیدن معتبر بودن معامله بسیار مهم است.

پیشنهاد: پیشنهاد شامل تمام پارامترهای ورودی برای معامله است. در ترکیب با دولت جهانی ، یک دولت جهانی جدید ایجاد می کند.

واکنش: در این مورد ، وضعیت قبل و بعد از دولت جهانی مورد توجه قرار می گیرد. اگر معامله معتبر باشد ، سیستم از آن استفاده می کند.

تایید: در اینجا ، تمام علائم تشکیل دهنده تأیید کننده گنجانده شده است. این به سیاست تأیید بستگی دارد.

 • خدمات سفارش

در پارچه هایپرلجر گره ای به نام گره سفارش دهنده وجود دارد که ترتیب معاملات را مدیریت می کند. علاوه بر این ، همراه با سایر گره های موجود در پروتکل ها ، سرویس سفارش را تشکیل می دهد.

در حقیقت ، بلاکچین های عمومی سیستم سفارش مناسبی ندارند و به همین دلیل است که بسیاری از همسالان نظر متفاوتی در مورد سفارش معاملات دارند.

با این حال ، برای حل این مسئله ، هایپرلجر این سازوکار جدید را معرفی کرد. در اینجا ، دفترها مانند سایر سیستم عامل های معمولی چنگال نمی زنند. بنابراین ، هر آنچه همتایان معتبر بدانند نهایی خواهد بود. اما ابتدا باید خدمات سفارش را طی کند.

 • اطلاعات خصوصی

در صورت خصوصی نگه داشتن برخی از اطلاعات از اشخاص دیگر ، یک سازمان از ویژگی ایجاد کانال خصوصی برخوردار می شود. در اینجا ، آنها فقط می توانند اعضایی را که می توانند اطلاعات را ببینند و اعضای دیگر را از آنها دور کنند ، شامل کنند.

با این حال ، در تمام کانال های خصوصی ، باید یک مدیر اداری وجود داشته باشد تا تمام نسخه قرارداد هوشمند Hyperledger و سایر سیاست های آن را حفظ کند. علاوه بر این ، همچنین موارد استفاده را که می تواند سایر شرکت کنندگان خارج از کانال را شامل شود ، مجاز نمی داند.

به هر حال ، این می تواند یک روش واقعا خوب برای اطمینان از اطلاعات حساس در هر شرکت سازمانی باشد.

فصل 6: موارد استفاده چیست؟?

 • بانکی

بانکداری می تواند یکی از مهمترین موارد استفاده از Hyperledger Fabric در این لیست باشد. در حقیقت ، شبکه بانکی مجهز نیستند که در برابر انواع حملات سایبری به اندازه کافی مقاومت کنند.

علاوه بر این ، این شبکه ها به طور منظم توسط مجرمان اینترنتی مورد هدف قرار می گیرند. بنابراین ، بانک ها باید یک سیستم امنیتی بالاتر داشته باشند که بتواند تمام حملات را دفع کند.

در بسیاری از موارد ، بانک ها از کارمندان بدی نیز رنج می برند که تمایل دارند به این مجرمان کمک کنند تا وارد شبکه ها شوند. با این حال ، با کمک پارچه هایپرلجر ، یافتن این مجرمان نسیمی آسان است.

بیشتر از این ، فناوری دسترسی به عضویت را ارائه می دهد ، و هر آنچه در شبکه قرار دارد در دفتر است. علاوه بر این ، با امنیت درجه یک ، هیچ کس از خارج یا داخل نمی تواند سیستم را خراب کند.

 • خدمات مالی

خدمات مالی دیگری به غیر از بانک ها وجود دارد مانند بیمه می تواند از Fabric بسیار بهره مند شود. معمولاً نیازهای اصلی این بخش پاسخگویی ، رازداری و حفظ حریم خصوصی است. نیازی به گفتن نیست که این فناوری توانایی مدیریت هر یک از این سناریوها را دارد.

در حقیقت ، اینها دلیل محبوبیت زیاد بلاکچین های مجاز است. در اینجا ، شبکه قادر است گره ها را جدا کرده و حریم خصوصی خود را به آنها بدهد. علاوه بر این ، تکثیر همان داده ها به دلیل الگوریتم های اجماع قوی امکان پذیر نیست.

به هر حال ، خدمات مالی همچنین می تواند از موارد استفاده از پارچه هایپرلجر برای قراردادهای هوشمند نیز استفاده کند. در اینجا ، آنها می توانند یک قرارداد هوشمند بدون سر و صدا شروع کنند ، و این می تواند از همه عوارض کاغذ بازی خلاص شود.

 • تجارت

در حال حاضر صنعت تجارت یکی از برجسته ترین صنعت در بازار سازمانی است. علاوه بر این ، این می تواند بهترین پلت فرم موارد استفاده از پارچه هایپرلجر در لیست باشد. معاملات با افت و خیزهای زیادی روبرو می شوند.

در واقع ، سیستم تجارت بین الملل متناسب با بازار نیست ، زیرا هیچ اعتمادی بین دو شریک تجاری وجود ندارد. به عنوان مثال ، اگر می خواهید با شرکتی که در نیمه راه جهان است تجارت کنید ، واقعاً نمی دانید این حزب قابل اعتماد است یا نه.

در نتیجه ، بسیاری از آنها از کلاهبرداری رنج می برند ، مانند تحویل ندادن کالا یا حتی پس از دریافت محصولات ، هزینه آنها را پرداخت نمی کنند..

با این حال ، با استفاده از هایپرلجر ، می توانید همه موارد را از طریق سیستم عامل پیگیری کنید و از قرارداد هوشمند برای خودکار کردن پرداخت هنگام رسیدن کالا استفاده کنید. بنابراین ، این یک وضعیت برنده برای هر دو طرف است.

 • مراقبت های بهداشتی

بهداشت و درمان یکی دیگر از موارد استفاده از پارچه هایپرلجر در بازار است. در واقع ، این رشته از مسائل گسترده تقلبی ، اعتبار سنجی کاذب و نقض حریم خصوصی رنج می برد. از آنجا که این سیستم به روز نیست ، پس از تأیید اعتبار پزشک قبل از استخدام آنها موفق نمی شود.

علاوه بر این ، بسیاری از داروهای تقلبی وارد سیستم می شوند ، زیرا هیچ ابزار نظارتی مناسبی وجود ندارد. در نتیجه ، بسیاری از بیماران به شدت رنج می برند. از طرف دیگر ، بیماران نمی خواهند سوابق پزشکی شخصی آنها در مالکیت عمومی باشد.

اما این سیستم قادر به تضمین حریم خصوصی کامل نیست و مردم عادی نیز از آن رنج می برند. با این حال ، با استفاده از فناوری جدید ، می توانید همه ویژگی های یک شبکه را داشته باشید. تأیید اعتبار نامه ، ردیابی داروها و حفظ حریم خصوصی بسیار آسان تر از همیشه است.

 • ایمنی مواد غذایی

ایمنی مواد غذایی یکی دیگر از فرصت های مناسب برای موارد استفاده از پارچه هایپرلجر است. به دلیل آخرین تولید انبوه مواد غذایی ، به نظر می رسد کیفیت با سرعت سریعی در حال کاهش است. از طرف دیگر ، بسیاری از شرکت ها کدهای ایمنی را به درستی دنبال نمی کنند.

در نتیجه ، مردم عادی از بیماری های ناشی از غذا رنج می برند. برای اطمینان از ایمنی کامل مواد غذایی تولید انبوه ، شرکت ها می توانند از این شبکه برای ردیابی کلیه مراحل استفاده کنند.

در هر مرحله ، آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که تمام مواد غذایی از الزامات استاندارد عبور می کنند. علاوه بر این ، آنها همچنین بازرسی های بررسی کیفیت را در زمان واقعی تأیید می کنند.

 • اینترنت اشیا

Internet of Things یک مورد فوق العاده برای استفاده از پارچه هایپرلجر است. با اتصال همه چیز به یکدیگر ، سیستم داخلی باید یک پروتکل امنیتی بسیار قوی داشته باشد. اگر هر مجرم سایبری به یکی از دستگاه ها دسترسی پیدا کند ، می تواند همه دستگاه های دیگر را نیز به خطر بیاندازد.

در حقیقت ، این یک تهدید جدی امنیتی است. اما با استفاده از پارچه هایپرلجر ، آنها می توانند پروتکل های امنیتی پیشرفته مورد نیاز خود را بدست آورند.

بیشتر از این ، دستگاه ها می توانند از طریق یک کانال امن با یکدیگر ارتباط برقرار کنند بدون اینکه کسی آنها را شنود کند. علاوه بر این ، دستگاه ها اطلاعات را در صورت نیاز و نه تمام وقت به اشتراک می گذارند.

 • انرژی

خوب ، در واقع ، بازار انرژی اکنون برای بازیگران بزرگ است. با این حال ، اکثر بخش های انرژی با توزیع نامتعادل سرو کار دارند. بدون مدیریت صحیح سیستم ، تمام منابع به زودی تمام می شوند.

با کمک پارچه هایپرلجر ، مدیریت و سازماندهی صحیح آن برای این بخش نسبتاً آسان می شود. بیشتر ، توانایی ارائه نوع جدیدی از بازار را دارد که در آن صورت صاحبان خانه می توانند انرژی خود را در صورت لزوم اجاره دهند.

به این ترتیب ، ردیابی مناسب استفاده از انرژی امکان پذیر است. علاوه بر این ، توقف های محدود نیز وجود خواهد داشت. و اینگونه است که صنعت چشم انداز سیستم را تغییر می دهد.

 • فناوری اطلاعات

من حدس می زنم بخش IT برجسته ترین موارد استفاده از پارچه هایپرلجر است. در حقیقت ، این بخش وظیفه دارد سیستم را در یک شبکه تجاری ادامه دهد و از محافظت از داده اطمینان حاصل کند.

با این حال ، به دلیل استفاده از سیستم های شبکه قدیمی ، این بخش نسبتاً عقب است. بیشتر از این ، افرادی که داده ها را برای منافع شخصی خود دستکاری می کنند ، بیش از هر زمان دیگری برجسته است. با این حال ، با کمک این فناوری جدید ، شرکت ها اکنون می توانند امنیت کامل مورد نیاز خود را بدست آورند.

علاوه بر این ، Hyperledger Fabric کاملاً مجهز است تا از هر نوع ویژگی پشتیبانی کند. بنابراین ، افزودن لایه های جدیدی از ویژگی های امنیتی به هیچ وجه شبکه را به خطر نمی اندازد.

 • مدیریت زنجیره تأمین

مدیریت زنجیره تامین در واقع یک صنعت عالی است که در آن موارد استفاده از پارچه هایپرلجر می تواند بدرخشد. با این حال ، این صنعت تاکنون یکی از سخت ترین صنایع برای مدیریت است. در واقع ، هر مرحله از این مدیریت زنجیره تامین کاملاً پیچیده است.

ردیابی کلیه لوازم و خط تولید و اطمینان از اینکه بدون سرقت به دست مشتریان می رسد سخت است.

اما با فناوری جدید ، این صنایع می توانند همه چیز را در زمان واقعی ساده کنند. این یک تماس آسان است که می توان کیفیت محصولات را بررسی کرد ، یا خط تولید را بررسی کرد یا حتی آنها را به درستی ذخیره کرد.

همچنین ، این فناوری اطمینان حاصل می کند که هیچ کس نمی تواند کالاها را بدزدد و محصولات تقلبی را جایگزین آنها کند.

 • دولت

خوب ، خدمات دولتی نیاز به یک تغییر اساسی دارند. با تمام فسادهایی که در این صنعت وجود دارد ، شهروندان کم کم ایمان خود را به سیستم از دست می دهند. و چرا آنها نباید همه چیز در دولت سو mis مدیریت شده و خروجی آهسته دارد.

در نتیجه ، همه شهروندان تحت دولت رنج زیادی می برند. علاوه بر این ، دولت همچنین دارای مقادیری متزلزل از مسیرهای کاغذی است که مستعد استفاده نادرست هستند.

با این حال ، با کمک کانال مجاز ، آنها می توانند تمام اطلاعات حساس خود را بدون هیچ گونه مشکلی در سیستم عامل ذخیره کنند. بیشتر از این ، هیچ کس نمی تواند پرونده های موجود در شبکه را تغییر دهد. بنابراین ، سرانجام فساد به پایان خواهد رسید ، و مردم وضوح لازم را بدست می آورند.

 • خودرو

در حقیقت ، بخش حمل و نقل به سرعت در حال تغییر است. علاوه بر این ، بیشتر سیستم اکنون شامل دستگاه های هوشمند است. این بدان معناست که اکنون حمل و نقل هوشمندانه تر از حمل و نقل سنتی است. اما صنعت برای نگهداری دستگاه ها به یک شبکه ضد گلوله نیاز دارد.

و پارچه هایپرلجر به طور اتفاقی آن را ارائه می دهد. با کمک این سیستم می تواند به مسائل امنیتی بپردازد. بیشتر از این ، می تواند وسیله نقلیه را ردیابی کند و راه حل های پرداخت خرد را برای برنامه های اشتراک سواری ارائه دهد.

ردیابی قطعات نیز یکی دیگر از نکات مثبت دیگر این مورد استفاده است. علاوه بر این ، داشتن یک نقطه افت امن برای هر نوع پرداخت نسبت به طاقچه نسبتاً خارق العاده است.

 • رسانه و سرگرمی

صنعت رسانه و سرگرمی بیشتر از سایر صنایع از سیستم های پیشرفته استفاده می کند. با این حال ، مسئله دیگری این سیستم را آزار می دهد. در بسیاری از موارد ، هنرمندان برای کار خود غرامت مناسبی دریافت نمی کنند.

علاوه بر این ، بسیاری از افراد از کارهای دیگران به عنوان کارهای شخصی خود استفاده می کنند که این مسئله باعث افزایش حق چاپ می شود.

اما حتی با اختراع ثبت شده صنعت رسانه و سرگرمی قادر به جلوگیری از همه مشکلات نیست. بنابراین ، در این حالت ، مورد استفاده از پارچه هایپرلجر می تواند کمک زیادی کند. این می تواند یک حق ثبت اختراع یا مجوز کار یک هنرمند را صادر کند.

علاوه بر این ، می تواند هرگونه استفاده غیرقانونی از آن شکل هنری را نیز به راحتی ردیابی کند.

فصل هفتم: شرکتهایی که از پارچه هایپرلجر استفاده می کنند

 • سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)

خوب ، شما قبلاً هم اکنون می دانید که داده های مراقبت های بهداشتی به سطح بالایی از امنیت احتیاج دارند و پارچه هایپرلجر می تواند آن را به راحتی فراهم کند.

در حقیقت ، FDA از این فناوری جدید برای تأمین امنیت داده های مراقبت های بهداشتی استفاده می کند. علاوه بر این ، این پلت فرم مزایای فوق العاده ای را برای بیماران فراهم می کند. با استفاده از این بستر ، بیماران می توانند اطلاعات پزشکی خود را به طور مستقل تری مدیریت کنند. همچنین ، با استفاده صحیح ، این سیستم عامل می تواند به کشف های پزشکی بزرگی منجر شود.

به هر حال ، در حال حاضر ، این پرونده پرونده های الکترونیکی پزشکی (EMR) ، اطلاعات ژنومی و آزمایشات بالینی را ذخیره می کند.

علاوه بر این ، این سیستم بسیار مقیاس پذیر است و روشی کارآمد برای مدیریت کلیه اطلاعات مربوط به مراقبت های بهداشتی ارائه می دهد.

 • گروه بورس اوراق بهادار لندن

گروه بورس اوراق بهادار لندن از پارچه هایپرلجر استفاده می کند تا نوع دیگری از شبکه های تجاری تجاری را تأمین کند. اما آنها فقط از این فناوری به عنوان واسطه ای برای دستیابی به قابلیت همکاری در سیستم موجود خود استفاده می کنند.

و با این کار ، آنها در حال ارتقا بهره وری هستند. در واقع ، این پروژه جداسازی ، همراه با رازداری را هدف قرار داده است. این دو م componentsلفه برای خدمات مالی کاملاً حیاتی هستند.

بنابراین ، پارچه کاملا مناسب برای پروژه است. علاوه بر این ، برای ارائه محرمانه بودن با ویژگی عضویت خود کاملاً مجهز است. و این پلتفرم از رمزنگاری برای پشتیبانی از حریم خصوصی کامل نیز استفاده خواهد کرد.

به هر حال ، بسیاری از شرکت های دیگر برای دستیابی به قابلیت همکاری با بورس اوراق بهادار لندن همکاری می کنند.

 • سیچوان هجیا شرکت با مسئولیت محدود.

داروها همچنین بخشهای دیگر بهداشت و درمان هستند که با بسیاری از مسائل روبرو شده اند. اما برای حل همه مشکلات این بخش ، Sichuan Hejia با یک سیستم عامل مبتنی بر Hyperledger روبرو می شود.

با این حال ، این شرکت همراه نیست ، خرده فروشان دارویی ، بانک ها و بیمارستان ها نیز در حال کار بر روی این پروژه هستند. در حقیقت ، آنها از سیستم کاربردی Yijian Blockchain استفاده می کنند. این سیستم روی پارچه کار می کند و به طور کارآمد کار می کند.

در حقیقت ، هدف اصلی Heija ارائه یک راه حل مدیریت زنجیره تامین شفاف برای شرکت های دارویی است. علاوه بر این ، این برنامه همچنین ساده از تمام فرایندهای پرداخت تنها از شبکه ارائه می دهد.

 • ANZ و Westpac

دیجیتال سازی فرآیندهای تضمین بانکی یکی دیگر از پروژه های پارچه در حال انجام است. در اینجا ، شرکت های ANZ ، Scentre Group و Westpac با هم همکاری می کنند تا پروژه را به موفقیت برسانند.

در حال حاضر ، آنها از IBM پشتیبانی فناوری را برای آن می گیرند. معمولاً ضمانت نامه های بانکی موارد زیادی از جمله دستکاری و مستندات غیرقانونی را در بر دارد. اما بانک ها باید با این موضوع کنار بیایند. با افزایش نیاز ، تأیید صحیح هر یک از اسناد دشوار می شود.

بنابراین ، برای کارآیی بیشتر ، تمام اسناد در دفتر ثبت می شوند و از یک روش دقیق تأیید دیجیتال استفاده می کنند.

به این ترتیب ، سرانجام فساد در این جایگاه پایان می یابد.

 • CLS

یکی از شرکت هایی که از Hyperledger Fabric استفاده می کند CLS است. در واقع ، CLS از Hyperledger Fabric برای راه حل های شبکه پرداخت خود استفاده می کند. در حال حاضر ، آنها آن را “CLSNet” می نامند. دلیل معرفی این پروژه جدید کاهش خطرات ، بهینه سازی نقدینگی روزانه و ارتقا awareness آگاهی از هر ارز در زمان واقعی است..

به هر حال CLS یکی از بزرگترین ارائه دهندگان تسویه حساب و کاهش ریسک برای بازار ارز است.

علاوه بر این ، این راه حل قطعاً شامل بازیکنانی مانند صندوق های تامینی ، کارگزاران ، فروشندگان کارگزاران ، بانک ها و شرکت ها خواهد بود. علاوه بر این ، کاربران می توانند مستقیماً دستورالعمل های FX را با استفاده از بستر CLSNet ارسال کنند.

 • UBS

UBS با یک شرکت تجاری دیگر مانند بانک مونترال (BMO) ، Commerzbank ، CaixaBank و Erste Group برای یک بستر تجارت جهانی همکاری می کند. قرارداد هوشمند پارچه هایپرلجر فقط پلت فرم را تأمین می کند.

به هر حال آنها برای تحقق آن از IBM کمک فناوری می گیرند. علاوه بر این ، آنها سیستم عامل را “باتاویا” می نامند. با استفاده از این سیستم عامل ، هر نوع سازمانی ، چه بزرگ و چه کوچک ، وارد بازی معاملات می شود.

همچنین ، مهم نیست که از چه راهی برای تجارت استفاده می کنید. بنابراین ، این پلت فرم برای تجارت با شفافیت ، محیطی کارآمدتر ، مناسب تر از نظر هزینه و مقیاس پذیر را ارائه می دهد.

بنابراین ، می تواند راه صنایع تجارت جهانی را تغییر دهد.

 • جامعه انرژی TenneT

امروزه تقاضا برای برق به تدریج در حال افزایش است. و چرا اینطور نیست؟ در حقیقت ، تأمین برق روز به روز محدودتر می شود. بنابراین ، اگر این کار ادامه یابد ، در آینده تأمین کالا به هیچ وجه کافی نخواهد بود. ،

به همین دلیل جامعه انرژی TenneT در حال ارائه راه حل جدیدی است. علاوه بر این ، این راه حل از قرارداد هوشمند Hyperledger Fabric برای تأمین انرژی سیستم استفاده می کند. کاری که این فناوری انجام خواهد داد استفاده از برق ذخیره شده از خانه ها برای تأمین هرگونه کمبود تأمین است.

بنابراین ، این پلتفرم توجه خواهد داشت که کدام منبع خانگی یا برق برای وام دهی در دسترس است و از آن برای تهیه پشتیبان استفاده می کند. بدیهی است که افرادی که قدرت خود را وام می دهند ، در ازای آن جبران می شوند.

 • بهداشت و درمان را تغییر دهید

تغییر مراقبت های بهداشتی یکی دیگر از شرکت هایی است که مدتی است از Hyperledger Fabric استفاده می کند. در واقع ، این شرکت از آن برای جایگاه مراقبت های بهداشتی استفاده می کند. علاوه بر این ، آنها در حال توسعه یک پلت فرم به نام شبکه بهداشت و درمان هوشمند هستند.

این پلتفرم به کاربران کمک خواهد کرد ادعاهای خود را کاملاً مدیریت کنند. علاوه بر این ، این به سازمان های مراقبت های بهداشتی کمک می کند تا اعتماد ادعاها و چگونگی انتقال وجوه را در طول چرخه مشاهده کنند. بیشتر از آن ، کارایی زیادی برای حسابرسی ، توسعه و ردیابی ارائه می دهد.

از طرف دیگر ، چون یک راه حل بیمار محور است ، روشهای ابتکاری زیادی را ارائه می دهد.

 • غذاهای برگ افرا

Maple Leaf Foods نیز در لیست شرکت هایی است که برای پشتیبانی مدیریت زنجیره تأمین خود از Fabric استفاده می کنند. در حال حاضر ، آنها با ارائه خدمات BAAS از پشتیبانی SAP استفاده می كنند. علاوه بر این ، آنها می خواهند فرآیندهای زنجیره تامین خود را به گونه ای تنظیم کنند که تمایل دارند با خسارات زیادی روبرو شوند.

در واقع ، استفاده از این فن آوری جدید نه تنها باعث ساده سازی بازده آنها می شود ، بلکه به آنها سطح جدیدی از شفافیت می بخشد.

به گفته آنها ، دیجیتال سازی همیشه به کارآیی بیشتر منجر می شود و آنها می خواهند از فناوری دفتر توزیع شده نیز استفاده کنند.

علاوه بر این ، آزمایش کیفیت محصولات آنها بهترین راهی است که می توانند به مشتریان خود اطمینان دهند.

 • مزارع Naturipe

شرکت توت Naturipe Farms همچنین در حال کار بر روی یک سیستم مدیریت زنجیره تامین است. در اینجا ، آنها از Hyperledger Fabric برای انجام پروژه خود استفاده می کنند. در حال حاضر ، آنها از SAP پشتیبانی می کنند.

به هر حال ، این پروژه قرار است زغال اخته آنها را از دوره برداشت ردیابی کند. بیشتر ، کارگران آنجا کدهای QR را اضافه می کنند تا داستان چگونگی رسیدن زغال اخته به دست مشتریانشان را بیان کنند.

همچنین ، همانطور که آنها می توانند کیفیت زغال اخته را از طریق شبکه که درآمد زیادی را تضمین می کند ، مشاهده و ردیابی کنند.

 • نستله

نستله در کنار بزرگترین سوپرمارکتهای زنجیره ای Carrefour فرانسه ، در حال کار بر روی یک سیستم ردیابی مواد غذایی است. برای این منظور ، آنها از Hyperledger Fabric به عنوان فناوری پایه برای پروژه خود استفاده می کنند. بیشتر ، آنها از فناوری IBM برای آن استفاده می کنند.

به هر حال ، این پروژه در حال حاضر در دوره آزمایشی است و حدود شش ماه اجرا می شود تا ببیند چگونه کار می کند. در حال حاضر ، آنها فقط در حال ردیابی پوره Mousseline هستند و این به مشتریان آنها کمک می کند تا از نحوه تولید آن مطلع شوند.

بنابراین ، برای انجام این کار ، مشتریان می توانند به فروشگاه رفته و کد QR را اسکن کنند تا از مزرعه به بازار فوق العاده سیب زمینی سفر کنند. کار اصلی ارائه شفافیت بیشتر از هر لحاظ ممکن است.

 • والمارت

Walmart یکی دیگر از شرکت های پیشرو و مشتاق برای جایگاه بلاکچین است. در حقیقت ، آنها فکر می کنند که بلاکچین برای زنجیره تامین مواد غذایی آنها کاملا مناسب است. بنابراین ، برای آزمایش اینکه آنها از Hyperledger Fabric به عنوان فناوری پایه استفاده می کنند.

علاوه بر این ، آنها با ردیابی انبه و گوشت خوک در فروشگاه های ایالات متحده آمریکا و چین شروع کردند. با این حال ، آنها آن را به 25 مورد در حال حاضر گسترش دادند. این پروژه نویدبخش است زیرا به ما اجازه می دهد تا صحت صدور گواهینامه محصولات را تأیید کنیم.

بنابراین ، برای ردیابی منابع محصول آنها فقط 2.2 ثانیه زمان لازم است! این از 7 روز یک نسخه عالی است!

به هر حال ، آنها قصد دارند لیست محصولات را گسترش دهند و با گذشت زمان موارد بیشتری را در آن قرار دهند.

 • Unilever

زنجیره تأمین آگهی های دیجیتال نسبتاً در مکانی سمی قرار دارد. در حقیقت ، مصرف کنندگان به الگوریتم پیچیده تبلیغات مورد علاقه خود اهمیت نمی دهند. اما آنها وقتی یک تبلیغ را بیش از 100 بار در روز می بینند اهمیت می دهند.

به گفته یونیلور ، اوضاع نسبتاً راهی برای آزاردهنده است. و بنابراین آنها با IBM همکاری می کنند تا اطمینان حاصل کنند که سناریوی زنجیره تامین تبلیغات دیجیتال تغییر می کند. آنها با کمک فناوری می خواهند از میزان تبلیغات متعادل در اینترنت اطمینان حاصل کنند.

علاوه بر این ، آنها همچنین می خواهند تعداد تبلیغات دروغین را کاهش دهند تا تجربه ای بی عیب و نقص برای مشتریان ایجاد کنند.

 • سپرده گذاری مرکزی روسیه

اسبربانک یکی از شرکت های خدمات بانکی دولتی روسیه است که با کمک بلاکچین معاملات اوراق قرضه تجاری را منتشر می کند. در واقع ، این بانک با استفاده از سیستم شبکه بلاکچین معامله را انجام داد. با این حال ، سیستم شبکه توسط سپرده گذاری تسویه حساب ملی (NSD) اداره می شود.

در حال حاضر ، شبکه از Hyperledger Fabric نسخه 1.1 استفاده می کند. علاوه بر این ، انتقال همزمان اوراق قرضه را بدون هیچ گونه مسئله ای ارائه می دهد. به گفته آنها ، این موفقیت بزرگی بود و آنها قصد دارند علاقه خود را به فناوری گسترش دهند.

به هر حال ، این پروژه همچنین شفافیت و پروتکل های امنیتی زیادی را برای آنها ارائه می دهد. این به آنها کمک می کند بدون نگرانی در مورد مسائل سایبری مقادیر زیادی را انجام دهند.

 • بانکو بیلبائو ویزکایا آرژانتاریا و بانک دانامون اندونزی

برای شفاف سازی روند پرداخت ، IBM در حال کار بر روی یک پروژه مبتنی بر Hyperledger با چندین موسسه مالی در سراسر جهان است. در واقع ، این شامل –

Banco Bilbao Vizcaya Argentaria ، Bank Danamon Indonesia ، Wizdraw (HK) از WorldCom Finance ، TD Bank ، گروه مالی Sumitomo Mitsui ، (RCBC) فیلیپین ، Rizal Commercial Banking Corp. بانک ملی استرالیا ، گروه مالی Mizuho ، Kasikornbank تایلند ، بانک Permata ، و خیلی بیشتر.

آنها با کمک این احزاب می خواهند جریان ارز و سایر فرایندهای پرداخت را بهبود بخشند. در حقیقت ، این سیستم در مقایسه با روش های سنتی شفافیت و امنیت بیشتری را ارائه می دهد. بنابراین ، تا سال 2020 ، همه چیز باید در دنیای مالی یکپارچه تر شود.

 • پروژه تانتالیوم رواندا

رواندا یک کشور آفریقایی است که بیشترین محبوبیت را برای تهیه تانتالوم دارد. این ماده معدنی کمیاب است که شرکت ها از آن برای ساخت خازن برای دستگاه های الکترونیکی استفاده می کنند. با این حال ، مشکلات زیادی در مورد ناخالصی ها وجود دارد.

بنابراین ، برای اطمینان از خلوص 100٪ این ماده معدنی و از منبع معتبر ، آنها از Fabric برای تأمین انرژی سیستم خود استفاده می کنند. در حال حاضر ، پروژه تانتالیوم رواندا کاملا ظریف کار می کند علاوه بر این ، آنها از یک تعداد روش جدید برای ساده سازی تأیید لوازم استفاده می کنند.

علاوه بر این ، همچنین هزینه های آنها برای حفظ جریان و همچنین درآمد بیشتر کاهش می یابد.

فصل هشتم: پارچه هایپرلجر: آموزش و آموزش

آموزش پارچه هایپرلجر

خوب ، برای پارچه هایپرلجر آموزش, می توانید وب سایت اصلی آنها را امتحان کنید. برای اطمینان از اینکه توانایی کامل در مدیریت راه حل شبکه خود را دارید ، شرکت مایل است دوره های آموزشی پارچه هایپرلجر را ارائه دهد.

در کنار دوره های آموزشی ، می توانید از خود شرکت گواهینامه حرفه ای نیز بگیرید. بنابراین ، این همچنین شانس شما را برای دستیابی به مشاغل زنجیره بلوک در بازار افزایش می دهد.

به هر حال ، مطالب منبع باز واقعاً به شما کمک می کنند. در حال حاضر آنها دو نوع دوره آموزش پارچه هایپرلجر تحت بنیاد لینوکس دارند.

یک دوره برای درک موارد استفاده احتمالی و پیامدهای موارد استفاده در این زمینه است. این فن آوری چیست و چگونه بر دنیای واقعی تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، شما همچنین نمونه های زیادی از موارد استفاده در مشاغل ، موسسات و محصولات سازمانی را خواهید یافت.

مورد دیگر بیشتر چشم انداز تجاری شبکه را ارائه می دهد. در اینجا ، شما در مورد چگونگی توسعه برنامه با استفاده از سیستم عامل یاد خواهید گرفت. این به ترتیب یک گزینه عالی برای کسانی است که می دانند بلاکچین چیست اما می خواهند در مورد مراحل اجرا بدانند.

نیازی به گفتن نیست که هر دو دوره آموزشی پارچه هایپرلجر برای ثبت نام کاملاً رایگان هستند.

برای صدور گواهینامه ، پس از گذراندن دوره های خود ، مجوز Hyberledger Fabric Fabric (CHFA) ​​را دریافت خواهید کرد.

آموزش پارچه هایپرلجر این طاقچه های زیر را پوشش می دهد –

 • نصب و پیکربندی شبکه
 • عیب یابی و فرایندهای تشخیص
 • ارائه دهنده خدمات عضویت
 • عملیات و نگهداری شبکه
 • برنامه مدیریت چرخه عمر
 • گواهینامه های حرفه ای

با این حال ، می توانید از سایر وب سایت های مبتنی بر بلاکچین نیز کمک بگیرید. ما همچنین درک درستی از کلاسهای بزرگ بلاکچین سازمانی و آموزش برای کمک به شما ارائه می دهیم.

آموزش پارچه هایپرلجر

آنها در کنار آموزش ، پارچه هایپرلجر را نیز ارائه می دهند آموزش برای کمک به شما با شروع از اولین آموزش پارچه Hyperledger ، شما در مورد توسعه برنامه یاد خواهید گرفت. در واقعیت ، مراحل نوشتن اولین برنامه ها را به مرحله مرحله به مرحله می رساند. بنابراین ، به نوعی ، شما دقیقاً می دانید که چگونه این کار را با استفاده از سیستم عامل انجام دهید.

علاوه بر این ، در اینجا ، شما همچنین در مورد Hyperledger Fabric Node SDK می دانید. علاوه بر این ، این آموزش پارچه هایپرلجر به شما اطمینان می دهد که چه کاری انجام می دهید.

بعد ، آنها آموزش پارچه هایپرلجر را نیز برای اپراتورها دارند. در اینجا ، آنها نحوه ساخت اولین شبکه خود را به شما آموزش می دهند. به هر حال ، همچنین اطمینان حاصل می کند که شما همه مراحل را طی می کنید و سپس می توانید یک برنامه کاربردی نمونه را آزمایش کنید.

به غیر از این ، چندین آموزش به شما کمک می کند تا Org را به کانال اضافه کنید ، آن را به روز کنید ، ویژگی های بیشتری اضافه کنید ، اجزای جدید را معرفی کنید و غیره.

بنابراین ، نوعی راه حل فشرده برای شما است. به هر حال ، فیلم های متعددی در دسترس است و جامعه بزرگی برای دریافت فرم کمک هستند.

در حال حاضر ، آموزش پارچه هایپرلجر از پایان آنها موجود است –

 • چند فیلم
 • نوشتن اولین برنامه
 • ساخت اولین سیستم شبکه
 • آموزش مقاله تجاری
 • نحوه اضافه کردن سازمان به یک کانال
 • نحوه استفاده از داده های خصوصی
 • ارتقا م theلفه ها
 • آموزشهای Chaincode
 • آموزش برنامه نویسان برای Chaincode
 • آموزش اپراتورهای Chaincode
 • نحوه استفاده از CouchDB
 • پلاگین Chaincode سیستم

فصل 9: در پایان

خوب ، در پایان ، باید بگویم که زنجیره بلوک Hyperledger Fabric کاملا امیدوار کننده به نظر می رسد. من سعی کردم همه آنچه را که آنها ارائه می دهند ، پوشش دهم. علاوه بر این ، شما همچنین باید بینش خوبی در مورد چگونگی عملکرد سیستم عامل داشته باشید.

از آنجا که آنها چندین سیستم عامل تحت شرکت خود دارند ، بهتر است در مورد هر یک از آنها بدانید و تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما بهتر است. در حقیقت ، این فناوری خاص عمدتا به دلیل طیف گسترده ای از موارد استفاده محبوب است.

و مثالهای بسیار دیگری وجود دارد که این فناوری را سودآورتر می کند. بنابراین ، باید آن را امتحان کنید و خودتان ببینید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map