Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

هاشگراف و هدرا هاشگراف: همه آنچه باید بدانید

اگر می خواهید در مورد فناوری Hashgraph اطلاعاتی کسب کنید ، در این صورت به جای مناسب رسیده اید. ما آن را با جزئیات مرور خواهیم کرد و همچنین به اجرای عمومی آن ، Hedera Hashgraph خواهیم پرداخت.

Decentralized Ledger Technologies (DLT) – این یکی از بیشترین جستجوها در سال 2018 است. و چرا نه؟ این همان چیزی است که باعث تغییر روش حل مشکلات اطرافمان می شود. شرکت ها و استارتاپ ها از قبل اهمیت آن و ادغام بلاکچین را در محل کار خود آموخته اند. بنابراین ، آیا این بدان معنی است که بلاکچین بهترین راه حل برای شرکت هایی است که به دنبال تغییر کار خود هستند؟ خوب ، واقعاً نه.

با هاشگراف آشنا شوید.

هاشگراف DLT (فناوری دفتر توزیع شده) است که روش دیگری در حل راه حل غیرمتمرکز ارائه می دهد. توسط CTO و بنیانگذار Swirlds ، لیمون بیرد ساخته شده است. اگر در فن آوری دفتر توزیع شده کاملاً تازه کار هستید ، ممکن است Hashgraph کمی گیج کننده باشد یا فقط برای ایده ای روشن به زمان نیاز دارید. با این وجود ، اگر وارد بلاکچین ها شوید ، ممکن است شباهت های قابل توجهی بین بلاکچین و Hashgraph پیدا کنید – دو محبوب ترین DLT موجود در آنجا.

فناوری بلاکچین

قبل از اینکه به درک Hashgraph بپردازیم ، باید نگاهی بیندازیم به آنچه فناوری بلاکچین ارائه می دهد. اول از همه ، این یکی از محبوب ترین فن آوری دفتر توزیع شده است. بسیاری از ارزهای رمزپایه از فناوری بلاکچین استفاده می کنند. با این حال ، همه آنها از مفهوم “زنجیره بلوک” استفاده نمی کنند.

شبکه های بلاکچین در اصل شبکه های نظیر به نظیر هستند که توسط همتا مدیریت می شوند. تفاوت اساسی در اینجا نحوه نگهداری شبکه است. آنها کاملاً غیرمتمرکز هستند و هیچ مرجعی شبکه را کنترل نمی کند. اعتماد با کمک الگوریتم اجماع و تکثیر پایگاه داده به دست می آید.

مفهوم اصلی در اینجا “بلوک ها” است. تراکنش ها (سوابق) در بلوک ها ذخیره می شوند و بیشتر به صورت زنجیره ای انجام می شوند و به هیچ وجه نمی توان داده ها را به هر شکل ممکن اصلاح کرد. این فناوری بلاکچین را برای ذخیره سوابق ، مدیریت دارایی ، رأی دادن و غیره ایده آل می کند.

مشکل بلاکچین

بلاکچین در دهه گذشته بسیار پیشرفت کرده است. همه چیز با بیت کوین آغاز شد که اولین نسخه از بلاکچین را ارائه می دهد. این اولین نسل بلاکچین است که مفهوم فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز را معرفی کرد. حداقل گفتن آن در نوع خود جذاب و زمین شکن بود.

یکی از مهمترین مشکلات راه حل مدرن مبتنی بر بلاکچین ، سرعت انتقال مرتبط با آنهاست. Ethereum ، یکی از DLT های مبتنی بر بلاکچین ، 15 تراکنش در ثانیه ارائه می دهد. از طرف دیگر ، بیت کوین نیز چشمگیر نیست. این فقط 5 معامله در هر ثانیه را فراهم می کند. این مسئله هنگام استفاده از فناوری های بلاکچین برای کسب و کار یک ضرر مهم است.

هاشگراف چیست؟ اوج دزدکی حرکت در پشت فناوری Hashraph

هاشگراف یکی دیگر از فناوری های دفتر کل توزیع شده است. این یک فناوری ثبت شده است که توسط Leemon Baird ابداع شده و تحت عنوان Swirlds Corporation مجوز گرفته است. Hashgraph نسخه بهبود یافته DLT است که امنیت ، توزیع و تمرکززدایی را با استفاده از هش ارائه می دهد. این بدان معناست که از مشکل سرعت رنج نمی برد.


هاشگراف قادر به پردازش هزاران تراکنش در ثانیه است و همین امر آن را از فناوری بلاکچین متمایز می کند. همچنین موارد زیادی برای استفاده از هاشگراف وجود دارد از جمله استفاده از آن در ارزهای رمزپایه.

با این وجود سرعت به دلیل خصوصی بودن آن بدست می آید. یک نسخه عمومی از Hashgraph نیز وجود دارد که همان Hedera Hashgraph است – موارد دیگر استفاده از Hashgraph. همچنین در گروه برنامه های Hashgraph قرار می گیرد. ما در مورد Hedera Hashgraph در بخش بعدی مقاله صحبت خواهیم کرد. بنابراین ، با ما همراه باشید!

واضح است ، اگر شما از طریق کاغذ سفید Hashgraph که در ماه مه 2016 منتشر شد ، متوجه خواهید شد که خود را به عنوان “الگوریتم اجماع” یا “سیستم” تعریف می کند ، و دقیقاً نه یک فناوری دفتر توزیع شده. ما همچنین با تعریف ساختار داده یا الگوریتم اجماع به جای یک سیستم کامل موافقت می کنیم. دلیل آن این است که می توان آن را به عنوان یک بلوک ساختمانی سطح پایین مشاهده کرد. با این حال ، بعداً در راهنما ، ما Hedera Hashgraph را پوشش خواهیم داد که به نظر می رسد یک راه حل کامل است.

هاشگراف توضیح داد: مروری بر فناوری

بنابراین ، چه چیزی باعث می شود Hashgraph Technology تیک تیک داشته باشد؟ چه عاملی باعث سریعتر ، امن تر و عادلانه تر شدن آن در بین چشم انداز DLT می شود؟ بیایید کشف کنیم.

هاشگراف فاقد “زنجیره بلوک” است. برای بهبود کارایی کلی ، فناوری هاشگراف از دو الگوریتم استفاده می کند. آنها به شرح زیر است:

 • شایعات درباره شایعات
 • رای گیری مجازی

این دو روش به روش های ساده کار می کنند.

شایعات درباره شایعات

هر گره درون شبکه نیاز به صحبت با یکدیگر دارد. این پیش فرض روش شایعات بیش از شایعات است. برای به دست آوردن یک تصویر واضح ، اجازه دهید پنج گره را در نظر بگیریم – آلفا ، بتا ، گاما ، چارلی و براوو. هر یک از این گره ها اکنون یک معامله را شروع می کنند – که منجر به یک “رویداد” در شبکه می شود.

در طول رویداد ، هر گره دو گره دیگر را که به طور تصادفی تعیین شده فراخوانی می کند. این گره ها به طور تصادفی انتخاب می شوند – که جزئیات معامله در آنها به اشتراک گذاشته می شود. به عنوان مثال ، بتا گاما و شجاع را صدا می زند ، در حالی که گره آلفا چارلی و براوو را صدا می زند. این کاملا تصادفی است ، بنابراین ما نمی دانیم کدام گره دیگری را فراخوانی می کند. پس از اتمام رویداد ، همه گره ها یکدیگر را فراخوانی کرده و شبکه ای ایجاد می کنند که هر گره دارای هش بلوک قبلی است. این یک سیستم درخت مانند است که در آن می توانید برگها را تجسم کنید تا با برگهای دیگر مرتبط شوند. راهی که هر گره با یکدیگر ارتباط برقرار می کند همان چیزی است که باعث می شود Hashgraph Technology بسیار منحصر به فرد و در عین حال شگفت انگیز باشد.

رای گیری مجازی

رای گیری مجازی در مقایسه با “شایعات درباره شایعات” متفاوت عمل می کند. از رای گیری مجازی برای دستیابی به اتفاق نظر برای تصمیم گیری در مورد ترتیب معاملات استفاده می شود. رأی گیری مجازی فقط زمانی شروع می شود که معاملات معینی توسط گره ها پردازش شوند. برای مثال ما ، بگذارید بگوییم که 15 رویداد قبل از شروع رای گیری مجازی رخ می دهد.

وقتی رأی گیری مجازی آغاز می شود ، اکنون هر شرکت کننده به دنبال آن رویداد خاص است که در شبکه قرار می گیرد. این به عنوان “شاهد مشهور” شناخته می شود. به عبارت ساده ، رویدادهای انتخاب شده حاوی اطلاعاتی درباره رویدادهای قدیمی هستند که توسط گره ها ثبت می شوند. اگر رویداد جدید با رویداد قدیمی متناسب باشد ، پس از آن به عنوان بله رأی داده می شود ، در غیر این صورت ، رأی منفی داده می شود. به این ترتیب ، یک رویداد بیشترین رای را به دست می آورد و اکنون “مشهور” شاهد آن دور “خاص” است. این رویداد دستورات معامله را فراهم می کند.

Hashgraph Whitepaper – اجازه دهید بیشتر فنی کنیم

اکنون ، که ما یک دیدگاه عقاب از نحوه کار یک فناوری Hashgraph داریم ، وقت آن است که به جنبه های فنی تر آن بپردازیم. ما مقاله سفید آن را مرور خواهیم کرد و جنبه های کلیدی زیر را درک خواهیم کرد. شما می توانید کاغذ سفید را مستقیماً از اینجا بررسی کنید اینجا.

هدف از مطالعه مقاله سفید ، درک بهتر آنچه که هاشگراف ارائه داده است است.

در مقاله سفید ، اولین چیزی که متوجه خواهید شد این است که هاشگراف چگونه خودش را تعریف می کند. این خود را یک سیستم کاملاً کامل نمی نامد و این درست است. این اساساً یک الگوریتم اجماع یا یک ساختار داده است که به جای اینکه خود به عنوان یک سیستم کامل عمل کند ، یک بلوک ساختمانی سطح پایین را ارائه می دهد. با این حال ، آن را ذکر می کند ، “Hashgraph SDK” در پیاده سازی سیستم ارز رمزنگاری شده.

هاشگراف راه های جدیدی را برای حل مشکلات پیچیده باز می کند. با این حال ، این دارایی Swirls ، Inc است و از این رو هرگز برای عموم آزاد نخواهد بود. بنابراین ، نحوه اجرای آن در پروژه های دیگر – از طریق مشارکت – آنها قبلاً گسترش خود را آغاز کرده اند و یکی از این توسعه ها شامل همکاری با مدیر برنامه. CULedger از فناوری Hyperledger برای ساختن راه حل پردازش معاملات توزیع شده Credit Union استفاده خواهد کرد. واضح است که ، ما می توانیم ببینیم که چگونه ضریب سرعت Hyperledger به آن کمک می کند تا سیستم های مالی را بهبود بخشد.

اما ، این یک اکوسیستم بسته نیست. هاشگراف ارائه می دهد کتابخانه SDK این آزمایش آزمایش کتابخانه اجماع خود را برای هر کسی آسان می کند.

زبان برنامه نویسی

زبان برنامه نویسی مورد استفاده Hashgraph شامل LISP و Java است. هسته اصلی در این دو زبان برنامه نویسی نوشته شده است. با این حال ، با استفاده از SDK که Hashgraph ارائه می دهد ، به سمت زبان JVM مانند Scala ، Java و غیره تمایل دارد..

جامعه منبع آزاد در مسیر بهبود پیشنهاد هاشگراف بوده اند و از این رو اجرای خود را به زبان برنامه نویسی متفاوت دارند. اگر علاقه مند هستید ، می توانید اجرای مربوطه را در زیر پیدا کنید.

 • به https://github.com/mosaicnetworks/babble بروید
 • پایتون https://github.com/Lapin0t/py-swirld
 • جاوا اسکریپت https://github.com/buhrmi/hashgraph-js

فناوری هاشگراف یک مفهوم عالی است و به همین دلیل است که در جامعه منبع باز نیز به همان اندازه تصویب خواهید شد. طبق کاغذ سفید سریع ، ایمن و منصفانه است – یا نه؟ بیایید از نظر فنی به هاشگراف نگاه کنیم.

چگونه کار می کند؟ – یک نمای کلی فنی

اجماع هاشگراف یک روش منحصر به فرد برای مقابله با مشکل اجماع است. این از تحمل خطای بیزانس برای تکثیر ماشین های دولتی استفاده می کند. همچنین می توانیم آن را به عنوان یک الگوریتم “پخش اتمی” ببینیم. این به این معنی است که ارتباطی بین معاملات غیر مرتب برقرار می کند و بر این اساس آنها را سفارش می دهد. روند در حال انجام است ، و گره ها می توانند معاملات را ارسال کنند. پس از اتمام ، هر گره یک خروجی معامله سفارش یافته دریافت می کند – شامل تمام تراکنش های ارسال شده. به این ترتیب ، همه گره ها به هم متصل می شوند و هر یک از آنها یک کپی از “ترتیب کل” دارند ، با توجه به اینکه هر گره مربوط به گره های دیگر زنجیره ای مرتب شده است. این یک روش موثر برای سفارش معاملات و اتصال آنها به یکدیگر است. این امر آن را برای اجرای ارزهای رمزپایه ، سیستم و راه حل های مختلف ایده آل می کند.

بیایید به دو عملکرد نگاه کنیم.

ارسال_ معامله (معامله)

get_transaction (فهرست) -> معامله یا صفر

این دو عملکرد در هسته اصلی نحوه کار Hashgraph هستند. انتساب تراکنش در تابع submit_transaction شیئی است که حاوی اطلاعاتی مانند هزینه ، فرستنده ، گیرنده ، مبلغ ، شناسه و غیره است. اطلاعات موجود در شی معامله برای شناسایی موقعیت آن در داخل شبکه استفاده می شود. تابع submit_transaction در صورت نیاز توسط خود گره فراخوانی می شود.

بنابراین ، هاشگراف چگونه اطمینان حاصل می کند که معامله مطابق هدف کار می کند؟ با پیروی از الگوریتم پخش اتمی ، آن را تضمین می کند.

 • اگر یک معامله T1 با موفقیت submit_transaction (T1) را فراخوانی کند ، پس از آن فهرست در تماسهای get_transaction (فهرست) باید T1 را بازگرداند.
 • اگر تماس get_transaction (index) (هرگونه) معامله T2 را برمی گرداند (خنثی نیست) ، پس باید برای هر تماس get_transaction (index) T2 یا null برگرداند. در نهایت T2 را برای همه تماس ها نیز برمی گرداند.

ضمانت برای اطمینان از اینکه هر مشتری در هاشگراف لیست خروجی سفارش داده شده را با استفاده از همان شاخص می بیند از اهمیت برخوردار است (پس از پذیرش معامله توسط هاشگراف.) از طرف دیگر ، ضمانت دوم ، مشکل دو برابر هزینه را حل می کند که بسیار مهم است. اطمینان حاصل شود که هیچ عامل مخرب شخص ثالث نمی تواند به عملکرد طبیعی شبکه آسیب برساند.

ساخت ارز رمزنگاری شده با استفاده از هاشراف

اکنون که ما به نحوه کارکرد دو عملکرد و اطمینان از تضمین در Hashgraph پی بردیم ، می توانیم از دانش برای ساخت “ارز رمزپایه اساسی” استفاده کنیم. در حال حاضر ، ما فقط کد شبه ای را که منطق پشت آن را پوشش می دهد به اشتراک خواهیم گذاشت.

توضیح کد شبه

ما باید یک آرایه جهانی را در جایی که آدرس و شماره پیگیری ذخیره می شود ، اعلام کنیم. حال ، روش send_money تعریف شده است که هر زمان که یک گره تصمیم به استفاده از Hashgraph گرفت ، فراخوانی می شود. این سه ویژگی را شامل می شود ، از جمله آدرس گیرنده ، فرستنده ، و همچنین تعداد آن. سپس مبلغ در آرایه تراکنش ذخیره می شود.

در تابع sync_forever () ، اطمینان حاصل می کنیم که معاملات در یک حلقه قرار دارند. همچنین از گره هایی که تعادل آنها را تخلیه می کند مراقبت می کند و در نتیجه مقدار منفی تعادل از آن رد می شود. هر گره قادر است مجموعه ای از معاملات مشابه را به ترتیب خاص ببیند. این به این معنی است که یک معامله به روز شود ، توسط گره های دیگر کنار گذاشته می شود.

کد فوق مثالی از سهولت ایجاد ارز رمزنگاری شده با استفاده از هاشگراف است. این یک مدل پایه ارز رمزنگاری شده است و شما همیشه می توانید آن را با توجه به نیاز خود تغییر دهید. به عنوان مثال ، شما می توانید هزینه ها را اضافه کنید ، قابلیت قرارداد هوشمند را اضافه کنید و غیره. به طور خلاصه ، Hashgraph می تواند به راحتی هر ارز رمزنگاری شده اجماع مورد نیاز برای زنده ماندن را فراهم کند. به غیر از این ، توسعه دهنده باید سایر ویژگی های مورد نیاز را ایجاد کند. این همچنین بدان معنی است که Hashgraph انعطاف پذیری بیشتری در مقایسه با سایر راه حل های مشابه ارائه می دهد.

نقش مشتریان

در یک شبکه ، مشتریان باید موارد زیادی را پوشش دهند. هر مشتری مسئولیت اجرای الگوریتم Hashgraph را دارد. این شبیه بلاکچین کاملا غیرمتمرکز است که در آن یک کپی از دفترچه کتاب دارند. مشتریان در Hashgraph همچنین کل ساختار داده های Hashgraph را بارگیری می کنند و آنها را با استفاده از روش تأیید تأیید می کنند. روش تأیید برای بررسی اینکه آیا معامله انجام شده است یا خیر انجام می شود.

بنابراین ، تفاوت آن با گره های موجود در شبکه بیت کوین چیست؟ تفاوت قابل توجه مقدار داده های مورد نیاز مشتریان برای تأیید معاملات است. در یک شبکه بیت کوین ، هر گره باید عناوین بلوک و مدرک اعتبار سنجی واحد را بارگیری کند. از طرف دیگر ، هاشگراف فقط به ساختار داده های نمودار نیاز دارد. این یک روش منحصر به فرد است تا اطمینان حاصل شود که برای تأیید معامله به کل داده یا مقدار زیادی داده احتیاج ندارد. در کل ، مشتری به امضا و رویدادها نیاز دارد – که باید 128 بایت داده باشد.

درک عمیق الگوریتم هاشگراف

هاشگراف یک راه حل ایده آل برای سیستمی ارائه می دهد که به دنبال ارائه یک رویکرد عملی برای حل اجماع است. الگوریتم کلید را در خود نگه می دارد و به همین دلیل است که اکنون الگوریتم را مرور کرده و نحوه کار آن را درک خواهیم کرد.

بیایید یک شبکه با تعداد N گره بگیریم. برای موفقیت در این اجماع ، باید اطمینان حاصل کند که حتی در صورت وجود گره های مخرب در شبکه ، نتیجه کار می کند. گره ها می توانند با هم کار کنند تا برای معامله دروغ بگویند یا بسته ها را آگاهانه به تأخیر بیندازند. همه اینها بدان معنی است که باید از این نوع حملات یا همکاری بین گره ها محافظت مناسبی داشته باشید.

تنظیم بیزانس اطمینان می دهد که در صورت برآورده شدن هر یک از الزامات ، دو گره می توانند به طور موثر ارتباط برقرار کنند و اطمینان حاصل کنند که الگوریتم از هم نمی پاشد.

قبل از ادامه کار ، اصطلاحاتی را که برای درک الگوریتم مورد نیاز است ، درک کنیم.

 • نمودار چرخشی مستقیم (DAG): DAG یک ساختار داده ای است که در هاشگراف استفاده می شود و در آن هر گره به طور مستقیم و بدون چرخه به گره های دیگر متصل می شود.
 • مناسبت ها: این رویدادها شامل مجموعه ای از معاملات است که توسط رئوس در Hashgraph نشان داده می شود. هر معامله شامل اطلاعاتی از جمله والدین رویداد ، امضای گره از محل ایجاد آن و زمان سنج است.
 • مهر زمان: مهر زمان زمان واقعی دنیاست که در آن رویداد اتفاق افتاده است. مهر تایم ها در نظر دارند که بر ترتیب نهایی گره ها تأثیر می گذارند.
 • عملکرد هش مقاوم در برابر برخورد: برای اطمینان از رمزگذاری صحیح تمام اطلاعات یک رویداد ، از یک تابع هش مقاوم در برابر برخورد استفاده می شود. همچنین تضمین می کند که تاریخچه شایعات مربوط به این رویداد تأیید شده است و به هیچ وجه اصلاح نمی شود.

بنابراین ، اگر رویدادی رخ دهد ، به گره های دیگر ارسال می شود. گره ای که شاهد رویداد جدید است ، همچنین هنگام تأیید با استفاده از الگوریتم اجماع ، از رویداد قدیمی اطلاع خواهد داشت. این همه در مورد تجزیه و تحلیل محلی و استفاده مناسب از وقایع شایعات است.

منبع: کاغذ سفید Hashgraph

در تصویر بالا ، پنج گره یا مشتری وجود دارد ، به عنوان مثال ، آلیس ، باب ، کارول ، دیو و اد. هر یک از این گره ها به طور منظم با آنها ارتباط برقرار می کنند (شایعات) که باعث وقایع می شود. هنگام شایعه سازی گره ، یک رویداد جدید با امضای معتبر و هش تطابق به نمودار اضافه می شود. فقط رویدادهایی که قبلاً مشاهده نشده اند به نمودار اضافه می شوند که باعث می شود هیچ اطلاعات اضافی روی نمودار باقی نماند.

پس از اتمام همگام سازی ، هر گره ای که رویداد را دریافت می کند ، از گره ارسال کننده هرگونه معامله را انجام داده و آن را خاموش می کند تا رویدادی جدید ایجاد کند. این فرآیند تضمین می کند که هر رویداد جدید برای گره دریافت کننده چیز جدیدی به عنوان نمودار منحصر به فرد دارد.

به این ترتیب ، Hashgraph به طور مداوم با کمک خاصیت مقاوم در برابر برخورد گسترش می یابد. هر گره ای که رویداد را اضافه می کند با اطلاعات گذشته موافقت می کند ، که باعث می شود Hashgraph اهمیت خود را پیدا کند.

دو ویژگی اصلی: عدد گرد و مقدار دودویی

در کل فرآیند ، دو اطلاعات اصلی چیزی است که هاشگراف را ممکن می کند. اولین مورد عدد گرد است که در ترتیب بیشتر استفاده می شود. اطلاعات کلیدی دیگر مقدار باینری است که تعیین می کند آیا مشتری شاهد رویدادی بوده است یا خیر. این مقدار فقط برای یک دور خاص صادق است.

مقادیر بلافاصله هنگام وقوع یک رویداد تولید می شوند. با این حال ، آن را به عنوان ساده به نظر می رسد ساده نیست. به عنوان مثال ، مقدار باینری می تواند هر یک از سه مورد باشد: “بلاتکلیف” ، “قطعاً بله” و “قطعاً خیر”. این سه مقدار با توجه به اینکه تصمیم گیری در مورد مقدار “قطعاً بله” یا “قطعاً خیر” زمان می برد ، وجود دارد. وقتی بلاتکلیفی وجود دارد ، مقدار روی “بلاتکلیف” تنظیم می شود.

سه ویژگی اصلی Hashraph

هاشگراف دارای سه ویژگی اصلی است که آن را به گزینه ای عالی برای پروژه های مختلف تبدیل می کند. در مقاله سفید ، خود را ایمن ، منصفانه و سریع توصیف می کند. برای درک هر یک از این ویژگی ها ، اجازه دهید در زیر در مورد آنها بحث کنیم.

امن است: الگوریتم اجماع یک روش ایمن برای مدیریت معاملات را ارائه می دهد و اطمینان می دهد که یک رویداد به درستی پوشش داده شده است. ترتیب آن چیزی است که در هاشگراف اهمیت دارد و هاشگراف اطمینان حاصل می کند که هیچ بازیگر بدخواهی نمی تواند با دقت داده ها یا ترتیب ارتباط وقایع با یکدیگر کمانچه کند. به این ترتیب ، این شبکه از هر دو مشکل خرج مضاعف و همچنین حمله 51٪ محافظت می کند. همچنین به طور موثر از عملکرد هش مقاوم و امضاهای دیجیتالی استفاده می کند. هنگامی که یک معامله انجام شد ، قابل برگشت یا تغییر نیست. به هر حال ، از ABFT (گسل بیزانس غیرهمزمان) استفاده می کند.

نمایشگاه: مفهوم انصاف ، ایده منصفانه بودن نسبت به همه گره های شبکه را احاطه کرده است. این انصاف را با بیان اینکه یک مهاجم قادر به یادگیری اینکه کدام دو معامله جدید به دستور اجماع منجر می شود ، تعریف می کند. با این حال ، مشخص نیست که چگونه می تواند انصاف را برای هاشگراف فراهم کند. جدا از تعریف مقاله سفید ، تیم هاشگراف همچنین از طریق سیستم عامل های رسانه های اجتماعی روشن کرد که اگر اکثر گره ها از معامله اطلاعات داشته باشند انصاف به خوبی کار می کند. اگر یک مهاجم 2/3 از شرکت کنندگان را در اختیار بگیرد ، این می تواند به مشکلی منجر شود. او می تواند بدون تأثیر بر انصاف شبکه ، رویدادها را به راحتی مرتب کند. همچنین نیازی به استخراج Hashgraph برای گره ها نیست.

سریع: روش های شایعات نسبتاً سریع در نظر گرفته می شوند. این در مورد پروتکل شایعات Hashgraph درست است. وقایع به سرعت در شبکه گسترش می یابند ، زیرا همه چیز “شایعات درباره شایعات” است. این همچنین به این معنی است که اطلاعات کمتری برای گذر زمان لازم است. هاشگراف همچنین از رای گیری مجازی استفاده می کند ، که باعث کارآیی بیشتر آن می شود. اما اگر در نظر بگیریم که هر گره به کل Hashgraph نیاز دارد ، باید اندازه ورودی به مرور زمان افزایش یابد. در حال حاضر ، ما نمی دانیم که چگونه بر عملکرد شبکه تأثیر می گذارد. از لحاظ تئوری ، HPS Hashgraph می تواند به 5،00،000 برسد.

آیا می خواهید درباره Blockchain VS Hashgraph بیشتر بدانید؟ اکنون Hashgraph VS Blockchain analysis را بررسی کنید!

هدرا هاشگراف

تاکنون ، ما در مورد اکوسیستم بسته هاشگراف ، کارکردهای فنی آن و نحوه ادعای سریع ، ایمن و منصفانه بودن آن بحث کرده ایم. با این حال ، بزرگترین سد راه Hashgraph ماهیت خصوصی آن است. این شرکت آماده است.

با Hedera Hashgraph ، یک شبکه Hashgraph که عمومی است و از الگوریتم اجماع Hashgraph استفاده می کند ، ملاقات کنید. استفاده کامل از الگوریتم تحمل گسل بیزانس ناهمزمان (aBFT) طول می کشد. این سیستم تحمل عیب بیزانس را برای ماشین های حالت تکثیر تضمین شده ارائه می دهد.

Hedera Hashgraph ایده خود را در راس اجماع بیزانس-گسل تحمل (BFT) ایجاد می کند (aBFT). مدل بهبودیافته اطمینان حاصل خواهد کرد که مشاغل با استفاده از Hedera Hashgraph می توانند ارزش بیشتری به ارمغان بیاورند. همچنین توسط شورای Hedera Hashgraph مدیریت می شود. هدف نهایی تأمین دسترسی عمومی به قابلیت های هاشگراف و استفاده عموم مردم از یک سیستم امن و سریع برای اهداف دفتر توزیع شده است..

در زیر کاپوت ، هر دو Hashgraph و Hedera Hashgraph مشابه هستند. هر دو از پروتکل “شایعات درباره شایعات” استفاده می کنند که از توافق aBFT برای رسیدن به اتفاق نظر استفاده می کند. همچنین از رای گیری مجازی استفاده می شود ، به این معنی که دیگر نیازی به مرجع مرکزی نیست. این کاملا غیرمتمرکز است و یک محیط بی اعتماد برای استفاده های آن ارائه می دهد.

استفاده از aBFT انصاف را در هر شرایطی تضمین می کند – حتی وقتی شبکه شامل بازیگران مخربی باشد. تمام خصوصیات Hashgraph در Hedera Hashgraph استفاده می شود. با این حال ، برای اطمینان از محافظت از Hedera Hashgraph در برابر حملات DDoS ، الگوریتم اجماع از قالب رهبر استفاده نمی کند.

با Hedera Hashgraph می توانید اعتماد را افزایش دهید. برخی از برنامه های اصلی Hedera Hashgraph شامل ارز رمزنگاری شده ، قراردادهای هوشمند و خدمات پرونده است.

خدمات ارائه شده توسط Hedera Platform

با استفاده از پلت فرم Hedera می توانید برخی از سرویس های اصلی از جمله موارد زیر را فعال کنید:

 • ارز رمزنگاری شده: به واسطه ها اجازه می دهد تا از شبکه برای پرداخت ارزهای رمزپایه استفاده کنند و به آنها اجازه می دهد از هزینه کم و طراحی ساده استفاده کنند..
 • قراردادهای هوشمند: شما همچنین می توانید در بالای پلت فرم Hedera قراردادهای هوشمند بسازید. برای توسعه قراردادهای هوشمند ، باید از Solidid استفاده کنید. به عنوان یک توسعه دهنده ، می توانید مبادله اتمی انجام دهید ، دارایی ایجاد کنید و برنامه های کاملاً جدیدی را به کار گیرید.
 • File Services: همچنین می توانید از پلتفرم Hedera برای انجام خدمات پرونده ، یعنی تأیید پرونده ها استفاده کنید. این نیز یک شکایت GDPR است.

حکومت

حکومت در Hedera Hashgraph متفاوت عمل می کند. می توان آن را به دو طبقه تقسیم کرد – هیئت مدیره و اجماع علنی.

هیئت مدیره یک سیستم کنترل متمرکز است که برای هر شبکه ای که بخواهد خدمات خود را برای دفتر توزیع شده ارائه دهد ، یک راه حل ایده آل نیست. جامعه نیز از رویکرد خود راضی نیست و هنوز هم یکی از مهمترین انتقادات به Hedera Hashgraph است.

از طرف دیگر ، اجماع باز سازوکار اجماعی است که در بالا قبلاً به آن پرداختیم. این نحوه چگونگی پیوستن گره ها و تبدیل شدن به بخشی از شبکه را کنترل می کند و همچنین آن را غیرمتمرکز می کند. برای اطمینان از اینکه مدل رأی گیری وزنی مناسب وجود دارد ، از Proof-of-Stake استفاده می کند. این اطمینان حاصل می کند که برخورد به اندازه کافی کاهش می یابد و همچنین انگیزه مناسبی برای اجرای گره ها برای کاربران وجود دارد.

معماری هدرا هاشگراف

معماری Hedra Hashgraph یک معماری سه لایه است. این شامل لایه اینترنت (پایین) ، لایه اجماع هاشگراف (میانه) و لایه خدمات (بالا) است. بیایید هر لایه را به طور خلاصه بحث کنیم.

 • لایه اینترنت: این لایه از ارتباط بین رایانه ها در اینترنت مراقبت می کند. این اتصالات TCP / IP را با رمزگذاری TLS به کار می برد.
 • Hashgraph Consensus Layer (میانه): لایه میانی شامل گره هایی است که در شبکه شرکت می کنند. این گره ها با استفاده از الگوریتم اجماع Hashgraph و پروتکل شایعات در روش اجماع شرکت می کنند.
 • لایه خدمات: بالاترین لایه زیر گروه های خاص خود را دارد – File Storage ، Cryptocurrency و Hashgraph Smart Contracts.

گره ها به دلیل شرکت در شبکه ، ارز رمزپایه را بدست می آورند. این یک ارز بومی است و اطمینان می دهد که کاربران انگیزه خود را برای شرکت در این زمینه دریافت می کنند.

از طرف دیگر ، فضای ذخیره سازی مبتنی بر Merkle است. علاوه بر این ، اگر یک توسعه دهنده هستید ، می توانید از Solidid نیز استفاده کنید زیرا توسط Hedra پشتیبانی می شود. سرانجام ، این پشتیبانی از قرارداد هوشمند در بالای شبکه را ارائه می دهد – به شما توانایی ایجاد dApp های مقیاس پذیر را می دهد.

Hedera Hashgraph dApps

چند برنامه برتر Hedera Hashgraph وجود دارد. آنها شامل Sagewise ، Hearo.fm ، Carbon ، Cryptotask و Arbit هستند.

ابزارهای Hedera Hashgraph

بسیاری از ابزارهای جالب Hashgraph وجود دارد. تعداد کمی از ابزارهای قابل توجه Hashgraph به شرح زیر است:

 • Hedera Java SDK – SDK در جاوا برای Hedera Hashgraph. توسط Hedera LLC نگهداری می شود.
 • Hedera Rust SDK – SDK در زنگ ، با حفظ جامعه
 • Hedera Go SDK – SDK در Go ، با حفظ جامعه
 • تست هدرا – هدرا را در عمل آزمایش کنید
 • ابزار Hedera Java Keygen – یک ابزار keygen که در Hedera Hashgraph برای مدیریت جفت کلیدهای ED25519 استفاده می شود. این یک ابزار خط فرمان است.

انجمن های هاشگراف

همچنین می توانید با انجمن های Hashgraph درگیر شوید و بخشی از پیشنهادات آنها شوید. برای شروع ، انجمن های Hedera را بررسی کنید تلگرام, متوسط ​​و توییتر. اگر مشتاق صحبت با Hedera Developer Chat هستید ، می توانید لینک را بررسی کنید اینجا.

نتیجه

هاشگراف مفهومی مهیج است که کاملاً زمین بازی را تغییر می دهد. نسبتاً سریعتر از فناوری سنتی دفتر معبر توزیع شده ، از جمله بلاکچین است. به وضوح این یک اجرای عالی است ، اما نزدیک به طبیعت است و می تواند مانع رشد آن شود. از طرف دیگر ، Hedra Hashgraph یک شبکه عمومی Hashgraph است که از Hashgraph استفاده مناسب می کند. همچنین ، هیچ استخراج Hashgraph وجود ندارد که باعث شود شبکه نسبت به همه افرادی که در آن شرکت می کنند ، منصفانه تر باشد.

اما ، از هیچ انتقادی مبرا نیست – زیرا از الگوی حاکمیت متمرکز استفاده می کند. بنابراین ، نظر شما در مورد هاشگراف به طور کلی چیست؟ آیا برنامه های Hashgraph در آینده افزایش می یابد؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector