راهنمای مبتدیان: Tangle چیست؟ سلاح کشتار IOTA

گاهی اوقات افراد بلاکچین را با ارزهای رمزپایه اشتباه می گیرند. حتی برخی معتقدند که رمزنگاری بدون بلاکچین غیرممکن است. اما در حقیقت ، شبکه های رمزنگاری بدون بلوک در دسترس هستند. در میان آنها ، IOTA در لیست اول است. IOTA دارای یک سیستم شبکه منحصر به فرد به نام Tangle است. امروز ، من می خواهم به طور مفصل بحث کنم – Tangle چیست?

وقتی بلاکچین برای اولین بار به صحنه آمد ، انقلابی در ایده اقتصاد و امور مالی ایجاد کرد. اما مردم و کارشناسان فناوری همیشه پیش بینی کرده اند که دیر یا زود بلاکچین منسوخ می شود. نه به خاطر دنیا آن را قبول نمی کند یا چیزی دیگر. بلکه فناوری جدید سناریو را در اختیار خواهد گرفت.

IOTA دقیقاً همین ایده را داشت. بنابراین ، آنها تصمیم گرفتند نوع جدیدی از شبکه را ایجاد کنند که تمام مشکلاتی که فناوری بلاکچین داشت را کاهش دهد. آنها Tangle را اختراع کردند.

تعریف: Tangle چیست?

Tangle چیست؟

اعتبار تصویر: IOTA

درهم و برهم کردن یک مفهوم پیچیده است. برای به دست آوردن تصویر بهتر ، باید ایده اینترنت اشیا (IoT) را بدست آورید. هر دستگاهی که بتواند به اینترنت متصل شود می تواند به شبکه اینترنت اشیا متصل شود. Thant به این معنی است که نه تنها تلفن هوشمند یا لپ تاپ شما ، اینترنت اشیا را می توان از GPS ماشین ، یخچال ، رادیو ، تلویزیون تشکیل داد. اگر ماشین لباسشویی بتواند به اینترنت متصل شود ، واجد شرایط بودن در نظر گرفته می شود.

Tangle مطمئن خواهد شد که این دستگاه ها می توانند به شبکه بپیوندند. زیبایی این فناوری این است که هنگام انجام هرگونه معامله ، مجبور به پرداخت هیچ نوع هزینه ای نیستید. این یکی از تفاوتهای اساسی در فناوری بلاکچین است.

نگاهی عمیق به فناوری

Tangle Blockchain چیست؟

اعتبار تصویر: IOTA

Tangle از فناوری به نام استفاده می کند نمودار چرخشی کارگردانی شده. نمودار ساختار داده با توجه به علوم کامپیوتر است. موجودیت های موجود در شبکه گره هستند. گره ها بدنه ای شبیه وب ایجاد می کنند به نام شبکه. هر گره می تواند به دو گره دیگر اشاره کند و همچنین در آنجا دو گره می تواند به یک گره واحد اشاره کند.

دوباره همه گره ها دارای یک مقدار اختصاص داده شده هستند. بنابراین هر گره دارای یک مقدار تجمعی است که مقاومت یک گره را تعیین می کند. گره های موجود در لبه هیچ گره اشاره گر ندارند. به این گره ها نکات گفته می شود. برای تعیین مقدار نکات ، الگوریتم PoW انتخاب شده است. برای داشتن ایده بهتر در مورد Tangle چیست ، می توانید از آنها بازدید کنید کاغذ سفید.

مزایای کلیدی Tangle چیست?

برای دانستن پاسخ Tangle چیست ، بهتر است مزایای Tangle را بشناسیم. Tangle اساساً سعی در کاهش نقایص فناوری قدیمی بلاکچین دارد.


1. سرعت اولویت است

مزایای Tangle Blockchain

اعتبار تصویر: IOTA

Tangle بسیار سریعتر از بلاکچین است. یک بلاکچین معمولی مانند بلاکچین بیت کوین فقط 5-7 تراکنش در ثانیه را انجام می دهد. الگوریتم اجماع طولانی و پر مصرف مانند PoW باعث چنین تأخیری می شود. حتی آخرین الگوریتمهای اجماع مانند PoS نیز نمی توانند این فناوری را سریعتر کنند. وقتی سیستم های پرداخت قدیمی مانند Visa می توانند 10 هزار تراکنش در ثانیه را انجام دهند ، بلاکچین مشت سنگینی می خورد. Tangle می تواند حدود 800 تراکنش در ثانیه را انجام دهد که هنوز هم نسبتاً کم اما بهتر از بلاکچین است.

2. بدون ماینر و بدون هزینه اضافی

Tangle از DAG برای تأیید معاملات استفاده می کند. می توانید بگویید افرادی که معامله می کنند معاملات (دیگران) را نیز تأیید می کنند. همین مفهوم نیاز به استخراج کنندگان را برطرف می کند. از آنجا که ماینرها وجود دارند ، شما مجبور نیستید به شخص دیگری برای تأیید معامله خود پرداخت کنید. کل روند ذاتی است.

3. امنیت بهتر

Tangle امنیت بسیار بهتری را در برابر حملات سایبری مانند DDoS ارائه می دهد. در حالی که دنیا هر روز توسط هکرها مورد ضرب و شتم قرار می گیرد ، Tangle در برابر چنین حملاتی از درجه یک محافظت می کند. با این کار امنیت بیشتری در پول شما ایجاد می شود. حتی ، Tangle راهی بهتر برای مبارزه با هکرها و حملات سایبری است.

4. سیستمی عادلانه

معدنچیان می توانند انتخاب کنند کدام معامله را تأیید کند و کدام یک را تأیید نکند. ماینرها همیشه به دنبال معاملات بزرگتر هستند زیرا پاداش اعتبارسنجی با مبالغ بیشتر بسیار بیشتر است. بنابراین ، کاربرانی که اندک هزینه می کنند تحت سایه ماهی های بزرگتر قرار می گیرند. از آنجا که یک معدنچی وجود دارد ، Tangle چنین سیستم ناعادلانه ای ندارد. معاملات بی طرفانه و کاملاً منصفانه است.

آخرین افکار

بنابراین ، این همه در مورد رقیبی بود که فناوری بلاکچین را به چالش می کشد. هیچ کس نمی تواند مطمئن باشد که Tangle زنجیره بلوک قدرتمند را تحت فشار قرار خواهد داد یا بلاک چین آن را خرد خواهد کرد. اما همانطور که وارد دنیای عدم تمرکز هستید ، باید ایده ای در مورد Tangle داشته باشید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map