Blockchain به عنوان یک سرویس: راه حل های BaaS Enterprise-Grade

بلاکچین این روزها همه جا است و به آرامی همه بازارها را تسخیر می کند. و چرا اینطور نیست؟ این برنامه بسیاری از برنامه ها را ارائه می دهد که می تواند خروجی سریع تری نسبت به سیستم شبکه سنتی ما ارائه دهد. اما اکنون با توجه به تمام شرکت هایی که به دنبال بلاکچین هستند ، نوع دیگری از بازار را ایجاد می کند.

بلاکچین به عنوان سرویس یا BAAS بازار دیگری است که قسمت عمده ای از اقتصاد بلاکچین است. اگر با این همه تقاضای این فناوری جدید به آن فکر کنید کاملاً مشهود بود ، نه؟ اگر شما یکی از علاقه مندان به بلاکچین هستید که به دنبال گزینه Blockchain خوب به عنوان یک سرویس هستید ، بنابراین شما به مکان مناسب رسیده اید.

امروز ، ما عمیق تر به حوزه BAAS فرو خواهیم رفت و خواهیم دید که آیا این یک انتخاب خوب است یا یک انتخاب بد. بیایید تشریح را شروع کنیم!

Contents

فصل 1: Blockchain به عنوان یک سرویس چیست?
فصل 2: ​​نحوه انتخاب بستر BAAS?
فصل سوم: چرا باید به BAAS نگاه کنید?
فصل چهارم: از کجا می توانید از راه حل های BAAS استفاده کنید?
فصل 5: ارائه دهندگان محبوب BAAS در بازار
فصل ششم: شرکتهایی که از خدمات BAAS استفاده می کنند
فصل هفتم: آیا بلاکچین به عنوان یک راه حل خدمات بلاکچین نیست؟?
فصل هشتم: کلمات نهایی

فصل 1: Blockchain به عنوان یک سرویس چیست?

بلاکچین به عنوان سرویس محصولی منحصر به فرد است که در آن مصرف کنندگان می توانند از راه حل های مبتنی بر ابر برای ساخت ، استفاده و میزبانی از راه حل ها ، توابع و قراردادهای هوشمند بلاکچین خود استفاده کنند. به طور خلاصه ، این سیستم عامل های کاملاً بلاکچین متناسب با نیاز شما ارائه می دهند.

بلاکچین به عنوان شرکت های خدماتی به نوعی مانند پلی میان پلت فرم بلاکچین سازمانی و شرکت های سازمانی است. به طور معمول هر سازمانی ممکن است بیش از پلتفرم توسعه یافته اولیه به اصلاحات بیشتری نیاز داشته باشد.

زیرا معمولاً این سیستم عامل ها نسخه تعمیم یافته فناوری بلاکچین را ارائه می دهند و صادقانه بگویم ، همه شرکت ها نمی توانند این سیستم عامل را ادغام کنند.

برخی از شرکتها ممکن است به حریم خصوصی بیشتری احتیاج داشته باشند و برخی دیگر این کار را نکنند. اما ممکن است راه حل ایده آل برای توسعه برنامه خود با تیم توسعه دهنده خود باشد. علاوه بر این ، توسعه دهندگانی که هرگز سیستم عامل های بلاکچین را توسعه نداده اند و با آنها کار نکرده اند ، حلقه های امنیتی زیادی را ترک خواهند کرد و در طولانی مدت به خود شرکت آسیب می رساند.

بلاکچین یک سرویس نوعی بازار جدید جالب است زیرا این بازار به ادغام بلاکچین کمک می کند. علاوه بر این ، BAAS نیز این کار را ساده کرده است و به همین دلیل شرکت های بیشتری مشتاق یادگیری و تلفیق این فناوری هستند.

سایر عوامل محدود کننده ماهیت عملیاتی و پیچیده این فناوری است. افراد می خواهند اتخاذ کنند اما زمان و مهارت برای کار ، پیکربندی و ایجاد این فناوری بازدارنده ای برای روند پذیرش انبوه است.

به همین دلیل است که بسیاری از غول های بلاکچین از طریق بلاک چین دیگری به عنوان شرکت های خدماتی راه حل ارائه می دهند.


بلاکچین به عنوان سرویس: به سادگی توضیح داده می شوداینفوگرافیک

Blockchain به عنوان یک سرویس BAAS

BAAS چگونه کار می کند?

بلاکچین به عنوان سرویس نسبتاً ساده عمل می کند. Blockchain به عنوان یک ارائه دهنده خدمات پیاده سازی blockchain شما را تنظیم می کند ، اما شما باید به آنها هزینه پرداخت کنید. بنابراین ، بابت پرداخت Blockchain به عنوان سرویس ، در واقع به Blockchain به عنوان یک سرویس دهنده پرداخت می کنید تا گره های blockchain خود را به جای آنها مستقر و نگهداری کنید..

علاوه بر این ، این فرایند به Blockchain به عنوان یک ارائه دهنده خدمات نیاز دارد تا از خدمات پیشرفته به ویژه خدمات پیچیده برای مشاغل و مشتریان خود استفاده کند..

علاوه بر این ، بلاکچین به عنوان یک ارائه دهنده خدمات از مصنوعات مهم فناوری بلاکچین مراقبت می کند و آنها را ادامه می دهد. علاوه بر این ، آنها همچنین شامل الزامات میزبانی ، پروتکل های امنیتی مانند لایه بندی ضد هک ، توزیع مناسب منابع ، مدیریت پهنای باند و موارد دیگر هستند..

بنابراین ، هنگامی که از راه حل های BAAS استفاده می کنید ، قادر خواهید بود به جای نگرانی در مورد آمار شبکه و مشکلات عملکرد ، به تجارت اصلی بپردازید..

یک مثال

برای پاک کردن آن با یک مثال شروع می کنیم. شروع به فکر کردن Blockchain به عنوان خدماتی مشابه یک شرکت میزبانی وب کنید. بنابراین ، شما یک وب سایت عالی ایجاد کرده اید که روزانه میلیون ها بازدید داشته باشد. اما از کجا می توانید آن را میزبانی کنید؟ خوب ، گزینه های زیادی برای این کار وجود دارد.

بعلاوه ، شما همیشه می توانید وب سایت خود را بر روی سرور یا رایانه خود میزبانی کنید و از عهده تعمیر و نگهداری خود برآیید. علاوه بر این ، شما می توانید کارمندان دیگری را استخدام کنید که می توانند از وب سایت مراقبت کنند. با این حال ، گزینه دیگری وجود دارد.

در این مورد ، شما به یک ارائه دهنده میزبانی وب مانند HostGator یا BlueHost مراجعه خواهید کرد ، و آنها می توانند وب سایت شما را در سرورهای سرور خود میزبانی کنند. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید خدمات نگهداری را از آنها بگیرید. بنابراین ، آنها از همه مسئولیت ها مراقبت خواهند کرد.

Blockchain به عنوان یک سرویس دقیقاً مانند این عمل می کند ، اما در اینجا شما همچنین یک شبکه کامل در حال اجرا را از آنها دریافت خواهید کرد.

Hyperledger Cello یک بلاکچین به عنوان یک مجموعه ابزار سرویس است. با این کار می توانید به راحتی Blockchain خود را به عنوان یک راه حل سرویس راه اندازی کنید.

BAAS ممکن است بهترین روش برای اطمینان از پذیرش گسترده فناوری بلاکچین در سراسر جهان باشد. علاوه بر این ، مشاغل برای توسعه و حفظ راه حل خود مجبور به استخدام نیروی کار نیستند. علاوه بر این ، آنها اکنون می توانند بهترین راه حل های بهترین بلاکچین را بدون هیچ مشکلی دریافت کنند.

یک بازار رقابتی

Blockchain به عنوان مرز سرویس به آرامی در حال تبدیل شدن به یکی از بازارهای شلوغ و رقابتی در جهان است. نه تنها شرکت های برتر BAAS بلکه استارتاپ ها حتی شروع به پیوستن به بازی کردند.

علاوه بر این ، با هر افزودن ، نوآوری های بیشتری در بازار تسخیر می شود: مشارکت های مختلف ، همکاری ها ، فناوری نسل جدید و بسیاری دیگر. با این حال ، برخی از دلایل مهم وجود دارد که چرا شرکتها هنوز پشتیبان کافی ندارند.

معمولاً راه حل های مجاز Blockchain As A Service در مرحله آزمایشی باقی می ماند. مردم هنوز در حال آزمایش این فناوری هستند. بنابراین حتی اگر تقاضای زیادی برای فناوری بلاکچین خاص صنعت وجود داشته باشد ، بازده یا تولید محصولات در وضعیت پایین باقی می مانند.

به همین دلیل صنایع نمی توانند آنچه که نیاز دارند را بدست آورند و استفاده از یک پلتفرم کلی باعث وخیم تر شدن آن می شود. نرخ تولید محدود BAAS مجاز به دو دلیل مهم پایین است –

 • نارس بودن در عملیات: مدیریت چرخه کامل راه حل های مجاز همیشه یک گزینه گران قیمت است. علاوه بر این ، ابزار مقیاس گذاری ، نظارت و توسعه بیش از حد پیچیده است و برای کنترل آنها به نیروهای ماهر نیاز دارد.
 • برنامه حیاتی ماموریت: بسیاری از پروژه های آزمایشی بر برنامه های شرکتی مهم و مهم مانند تجارت یا مدیریت زنجیره تأمین تمرکز دارند. اگرچه شکی نیست که Blockchain به عنوان یک راه حل سرویس برای این برنامه ها مناسب است اما جایگزینی شبکه موجود نیز بسیار دشوار خواهد بود.

در بازار فعلی ، Blockchain مجاز به عنوان یک سرویس همچنان یک نیاز است و بسیاری از شبکه های نابالغ حتی بدون آزمایش آن برای صنعت خاص استفاده می کنند. بعلاوه ، این باعث ایجاد روزنه ها و خطاهای کدگذاری می شود.

بنابراین ، توانایی ارائه ایده جدید ، آزمایش سریع و آهسته مجازات سازی به یک عامل مهم در BAAS تبدیل می شود. بلاکچین به عنوان یک سرویس مطمئناً برای اولین مواجهه با بلاکچین در شرکت برنده است.

آیا می خواهید درباره فناوری Blockchain بیشتر بدانید؟ ارائه مبانی Blockchain ما را امتحان کنید و اکنون به دوره Webinar ما بپیوندید!

فصل 2: ​​نحوه انتخاب بستر BAAS?

غالباً وقتی شرکت ها به دنبال Blockchain به عنوان سرویس هستند ، معمولاً دو نوع اشتباه مرتکب می شوند. اینها هستند –

 • به ارائه دهنده ابر موجود اعتماد کنید

شاید شما قبلاً یک ارائه دهنده ابری داشته باشید که از سیستم شبکه داخلی شما پشتیبان تهیه می کند. با این حال ، ممکن است راه حل بلاکچین شما روی آن ارائه دهنده ابری وسوسه انگیز باشد ، اما به هیچ وجه ایده خوبی نیست. اساساً پشتیبانی مورد نیاز سیستم بلاکچین بسیار زیاد است و ارائه دهندگان ابری نمی توانند آنقدر بار را تحمل کنند.

همچنین ، این ارائه دهندگان ابر باید جنبه های فنی خود را تغییر دهند تا اطمینان حاصل کنند که راه حل های بلاکچین بدون مشکل کار می کنند. علاوه بر این ، در واقعیت چنین نیست ، زیرا بسیاری از شرکت ها ارائه دهندگان ابر موجود خود را به جای Blockchain به عنوان ارائه دهنده خدمات انتخاب کرده اند.

 • به یک مجتمع شبکه بزرگ اعتماد کنید

اکثر پروژه های آزمایشی Blockchain به عنوان یک سرویس از توصیه های معمول و پایگاه دانش مجتمع های بزرگ سیستم پیروی می کنند. علاوه بر این ، دانش بنیان این مجتمع های بزرگ به پشته های tier1 مانند Hyperledger Fabric و Ethereum محدود می شود. به همین دلیل است که پتانسیل محیط واقعی بلاکچین در تاریکی باقی مانده است و هیچ کس سطح ویژگی های این راه حل ها را گسترش نمی دهد.

علاوه بر این ، بسیار نادر است که فناوری های مهم را برای تأمین انرژی کل معماری سازمانی ببینیم ، زیرا آنها فقط یک شرکت تازه وارد هستند. بنابراین ، صنایع بزرگ گزینه رشد استارتاپ ها را پیشنهاد می کنند و Blockchain را به عنوان یک سرویس نیز ارائه می دهند.

در واقع ، درک قوی از پروتکل ها ، چارچوب ها و ابزارهای بلاکچین بسیار مهمتر از تخصص عمودی است..

انتخاب بلاکچین مناسب به عنوان یک معماری سرویس

قبل از اینکه به عنوان یک سرویس ادغام به Blockchain بپردازید ، باید ببینید کدام ارائه دهنده راه حل مناسب را برای شما ارائه می دهد. برخی از ویژگی های خاص وجود دارد که می توانید به عنوان ارائه دهنده خدمات در Blockchain ایده آل جستجو کنید. بنابراین ، همیشه باید این موارد را قبل از تعهد به آنها بررسی کنید. بیایید ببینیم آنها چه هستند –

ویژگی های اساسی

 • تهیه سریع

تهیه سریع در واقع توانایی استقرار شبکه های بلاکچین به سرعت و بدون هیچ مشکلی است.

Blockchain به عنوان یک شرکت خدمات همیشه تحت فشار است که برای نصب ، استقرار و مدیریت محیط به طور کارآمد و سریع است. علاوه بر این ، محیط نیاز به پشتیبانی اضافی دارد ، اما تغییر پایگاه داده ، مرورگرها ، فایروال ها ، سرورهای برنامه و سخت افزار دستیابی به آن را دشوار می کند. به طور معمول این چند مسئله ای است که بلاکچین به عنوان یک شرکت خدمات باید بر آن غلبه کنند –

 • نصب پیچیده ، طاقت فرسا و مستعد خطا که درست شدن آن روزها طول می کشد.
 • پشتیبانی و مدیریت محیط های شبکه بسیار دشوار است.
 • ابزارهای جدیدی که باید بلافاصله پس از راه اندازی تهیه شوند.
 • سیستم ها و محیط های انعطاف ناپذیر که ادغام آنها بیش از حد دشوار است.
 • ناسازگاری در استقرار که از استاندارد دور می شود.
 • پشتیبانی سخت افزاری کافی برای همه پروژه ها.
 • پیکربندی ویژگی ها بین تولید ، آزمایش و توسعه.
 • وصله هزاران محیط.

برای جلوگیری از همه این مشکلات ، شما باید به دنبال Blockchain به عنوان یک سرویس دهنده باشید که استقرار سریع ، اقتصادی ، آزمایش ، مرحله بندی و خط تولید مناسب و بدون هیچ گونه خطایی را ارائه می دهد. برخی از Blockchain به عنوان یک شرکت خدمات عالی وجود دارد که به کاربر اجازه می دهد تا –

 • به سرعت و بدون خطای زیاد شبکه بلاکچین را مستقر کنید.
 • در صورت بروز هرگونه شرایط اضطراری ، راه حل های پشتیبان گیری خوبی ارائه دهید.
 • بدون اینکه سرور از کار بیفتد ، سریع موارد جدیدی را به سیستم عامل اضافه کنید.
 • در صورت استقرار از خود پشتیبانی فنی ارائه دهید.
 • در صورت بروز هرگونه خطا و مشکل ، بدون آسیب رساندن به داده ها ، به نسخه قبلی برگردید.
 • زمان بسیار کمی برای استفاده از جمله 10-30 دقیقه زمان لازم دارد.

بنابراین ، مطمئن شوید که هنگام ارائه دهنده BAAS خود ، آنها باید از امکانات استقرار سریع برخوردار باشند.

 • خدمات Backend

هر بنگاه اقتصادی با نیاز منحصر به فرد خود به خدمات باطن مواجه است. توسعه سخنرانی های مربوط به آن ادغام برای شرکت ها به مانعی تبدیل می شود. به همین دلیل Blockchain به عنوان یک ارائه دهنده خدمات نیاز به ارائه خدمات برگشتی مانند ادغام ویژگی های محبوب و فن آوری های اصلی دارد..

به طور معمول ، هر بنگاه اقتصادی باید حداقل برخی از موارد زیر را از Blockchain خود به عنوان یک ارائه دهنده خدمات داشته باشد.

امنیت داده ها:

این یک اطمینان برای اطمینان از این است که داده های برنامه و داده های کاربر در مرزهای سیستم عامل باقی می مانند.

کنترل فرآیند / منبع تنگ تر:

یک محیط مقیاس پذیر همیشه مهم است زیرا باید همیشه عملکرد اصلی را حفظ کند. علاوه بر این ، محیط باید از مکانیسم محافظت در برابر هرگونه هک ، کنترل جریان داده ، منابع محاسبه ، ابزار نظارت فعال و غیره برخوردار باشد. اینها برخی از معدود نیازهای کنترل فرآیند شرکت ها است.

کنترل هزینه:

ما می دانیم که بیشتر SAAS های معمولی به جای اینکه یکبار مجوز آن را بگیرند ، مشترک هستند. اما به طور معمول BAAS اینطور نیست. بعلاوه ، آنها معمولاً شامل راه حلهای کاهش هزینه هستند. با این حال ، شما باید ببینید که آیا هزینه یابی با هزینه های مخفی همراه است یا خیر.

ادغام:

معمولاً شرکتها از قبل با لایه بندی شبکه ای معمول کار می کنند که باید چندین لایه از منابع داده ، فرآیندها و گردش کار وجود داشته باشد. علاوه بر این ، سرویس های backend باید بتوانند در این معماری ادغام شوند. بنابراین می تواند طیف گسترده ای از برنامه را بدون تغییر شبکه قدیمی قدیمی پشتیبانی کند.

 • سیستم عامل های IAM

هدف اصلی هر شبکه مجاز ، امکان اجازه به کاربران برای اطلاعات یا لایه های خاص است. اگر یک سیستم مدیریت هویت را ادغام کنید ، شبکه بلاکچین شما کاملاً ایمن است. شما می توانید به افراد دارای چنین وضعیتی اجازه دهید.

بدیهی است که هر یک از کارمندان در یک اداره به اطلاعات حساس داخلی دسترسی ندارند?

IAM یا مدیریت هویت و دسترسی نوعی چارچوب برای شرکت ها است که مدیریت هویت های دیجیتالی یا الکترونیکی را تسهیل می کند. بعلاوه ، این چارچوب شامل کلیه سیاستهای مدیریت هویت و همچنین پشتیبانی فنی برای ذخیره آنها می باشد.

با سیستم عامل های IAM ، شما قادر خواهید بود دسترسی کاربر را برای اطلاعات مهم در سازمان خود کنترل کنید. علاوه بر این ، مدیریت هویت و دسترسی همیشه سیستم کنترل ساخته شده بر اساس معماری مبتنی بر نقش را ارائه می دهد. این به مدیر کمک می کند تا دسترسی به سراسر شبکه را تنظیم کرده و بازیکنان نامناسب را شناسایی کند.

در حقیقت ، معمولاً این دسترسی به معنای توانایی نوشتن یا خواندن یک داده یا کار خاص است ، حتی گاهی مشاهده یا ایجاد آن نیز در زیر طاقچه قرار می گیرد. علاوه بر این ، شما می توانید نقش ها را بر اساس اقتدار شغلی ، شایستگی و مسئولیت آنها در سازمان خود تعیین کنید.

برای دسترسی به کاربران می توانید از یک قالب ورود به سیستم استفاده کنید یا حتی از چندین فرآیند احراز هویت استفاده کنید. از آنجا که با احراز هویت سر و کار دارید ، باید تمام شناسه ها را ذخیره کرده و آنها را در یک مکان امن مدیریت کنید.

علاوه بر این ، ادغام IAM همچنین به شما کمک می کند تا فقط موارد ضروری را که نه همه موارد دیگر است ، به اشتراک بگذارید.

بنابراین ، شما باید به دنبال یکپارچه سازی چارچوب IAM با Blockchain به عنوان یک راه حل خدمات باشید.

 • قرارداد هوشمند

برای منطق تجارت ، شما به مکانیزم قرارداد هوشمند نیاز دارید تا بخشی از سیستم شبکه شما باشد. با این وجود ، چون سیستم عامل ها تغییرناپذیر هستند ، روند استقرار و آزمایش قراردادهای هوشمند را برای توسعه دهندگان کاملاً خارجی می کند. به همین دلیل شما باید اطمینان حاصل کنید که Blockchain شما به عنوان یک شرکت خدمات ، ادغام قرارداد هوشمند با استقرار را ارائه می دهد.

قراردادهای هوشمند یکی از مهمترین قسمتهای هر Blockchain به عنوان یک راه حل خدمات است. عمدتاً به این دلیل که آنها راهی عالی برای اجرای توافق بین طرفین هستند. به زبان ساده ، قراردادهای هوشمند نوعی خاص از قرارداد دیجیتال است که به طور مستقیم انتقال دارایی ها یا اسناد را بین کاربران تحت قوانین خاصی کنترل می کند.

بعلاوه ، بهترین قسمت این است که قرارداد هوشمند فقط قوانین مانند قراردادهای معمولی را تعریف نمی کند ، بلکه مجازات ها را نیز در صورت بروز هرگونه نقض قانون اجرا می کند. با این حال ، اصطلاح قرارداد هوشمند کمی دور از ذهن است زیرا آنها نه تماس قانونی هستند و نه هوشمندانه.

کاربرانی که از این قرارداد استفاده می کنند فقط همه چیز را در نظر می گیرند و مطمئن می شوند که کد منصفانه اجرا می شود.

علاوه بر این ، ما معتقدیم که اگر بتوانیم برخی شرایط را رد کنیم ، قراردادهای هوشمند به طور بالقوه به یک قرارداد قانونی تبدیل می شوند. احتمالاً شاهد ادغام قراردادهای هوشمند و قراردادهای حقوقی برای دیجیتالی کردن همه چیز خواهیم بود. علاوه بر این ، آنها همچنین می توانند توسط نیروی انتظامی پذیرفته شوند.

اما در حال حاضر نمی توانید قرارداد هوشمند را با قراردادهای حقوقی اشتباه بگیرید زیرا اجرای قانون یا دادگاه ها آنها را قبول نمی کنند.

 • چارچوب ها و زمان های مختلف اجرا

خوب ، شما یک Blockchain با کیفیت به عنوان معماری سرویس از شرکت BAAS خود دریافت کرده اید. اما شاید حالا شما بخواهید نوع اولیه پلتفرم بلاکچین را تغییر دهید و به سراغ دیگری بروید ، چگونه این کار را می کنید؟?

به طور معمول Blockchain به عنوان شرکت های خدماتی زیادی وجود ندارد که در زمینه چارچوب های blockchain قابلیت انعطاف پذیری را ارائه دهند. با این حال ، در صورت انتخاب چارچوب کامل ، باید یک انتخاب داشته باشید. برخی از بلاکچین ها به عنوان یک شرکت خدمات حتی فقط یک نوع استقرار بلاکچین سازمانی را ارائه می دهند. بعلاوه ، این فرصت را برای شما فراهم می کند تا نوع مورد نظر مورد نیاز خود را بدست آورید.

غیر از برخی از آنها ، بلاکچین به عنوان یک شرکت خدمات است که ابزارهای حداقلی را ارائه می دهد تا برای اصلاح بیشتر چارچوب ایجاد شود. اگر می خواهید در استفاده از راه حل BAAS نهایت انعطاف را داشته باشید ، همیشه باید مجموعه ابزارهای متنوعی در دسترس شما باشد..

به سراغ BAAS بروید که پشتیبانی از کلاس اول را برای مجموعه متنوعی از چارچوب ها و زمان اجرا ارائه می دهد. به این ترتیب نهایت طعم انعطاف پذیری مورد نیاز شرکت خود را خواهید یافت.

قابلیت های پیشرفته

 • سازوکارهای اجماع مبتنی بر هویت

کمی دور از ذهن به نظر می رسد ، اینطور نیست؟ سازوکارهای اجماعی معمولی که می بینیم عملا اثبات کار یا اثبات خطر است. با این حال ، سازوکار اجماع بیشتری برای دستیابی به توافق بین کاربران وجود دارد.

PoW یا PoS در واقع مقیاس مقیاس مورد نیاز مورد نیاز سازمانی را ارائه نمی دهد. این مکانیسم ها پروتکل های اجماعی کاملاً غیرضروری و محاسباتی هستند.

Blockchain به عنوان یک شرکت خدمات باید مکانیسم اجماعی را معرفی کند که به جنبه محاسباتی بستگی ندارد. معمولاً این سازوکارها از جمله اثبات اقتدار ، سبک هستند.

علاوه بر این ، این مدل های اجماع هویت محور می توانند شبکه را افزایش دهند و شرکت ها واقعاً می توانند این فن آوری را ادغام کنند. بنابراین ، به دنبال راه حل های اجماع هویت باشید زیرا همه شرکت ها با هویت های شناخته شده کار می کنند.

 • Blockchains مجاز

بلاک چین های مجاز برای یک بلاکچین به عنوان ارائه دهنده خدمات ضروری است. اساساً به دلیل نیاز به حریم خصوصی. بله ، به طور معمول تعداد اندکی شبکه بلاکچین مجاز در بازار وجود دارد ، اما راه حل های عمومی نیز وجود دارد. راه حل های عمومی ویژگی های زیادی را ارائه می دهند. اما برای ادغام درجه سازمانی مناسب نیستند.

شما ممکن است حریم خصوصی را بخواهید ، اما چارچوب های عمومی محبوب نمی توانند چنین چیزی را به شما بدهند. یکی از آنها پلتفرم Ethereum است ، اگرچه بسیار محبوب هستند. هنوز هم آنها نمی توانند در شرکت ها کاربرد مناسبی داشته باشند. اینها باید به پشتیبانی خصوصی یا زنجیره جانبی منتقل شوند.

اما بسیاری از موضوعات گزینه های زنجیره خصوصی را در این چارچوب ها محدود می کنند. بنابراین ، سعی کنید به جای یک راه حل عمومی ، به دنبال Blockchain مجاز به عنوان یک راه حل خدمات باشید.

 • Block Monitoring and Explorer Tools

بنابراین ، اکنون شما یک شبکه بلاکچین دارید ، اما اگر آن را مدیریت نکنید ، چگونه سیستم می تواند به درستی کار کند؟ هر سازمانی به دلیل نیاز به حریم خصوصی مشتاق مدیریت معماری شبکه نیست. بدیهی است که در اینجا مسئله مهم اعتماد است و اعتماد به طرف های دیگر Blockchain شما به عنوان یک شرکت خدمات ممکن است کمی دور از ذهن باشد.

در واقع ، شما می خواهید سازمان خود را مدیریت یا نظارت کنید. اما برای انجام این کار شما نیاز به ابزارهای نظارت و کاوش دارید تا سلامت کلی راه حل BAAS خود را حفظ کنید. ابزارهای نظارتی مانند explorer به شما اطلاع می دهند که چگونه گره ها کار می کنند یا نوعی خطا روی دفتر وجود دارد.

همچنین می توانید از این ابزارها استفاده کنید تا ببینید آیا یک گره سعی در ایجاد آسیب در دفتر و دستکاری اطلاعات دارد. اگرچه آنها نمی توانند به سیستم دفتر صدمه بزنند ، اما با کمک ابزارهای نظارت ، شما می توانید به سرعت ارزیابی کنید که کدام یک از بازیکنان بد است.

به غیر از این ، برخی از ابزارهای بررسی عملکرد به شما اطلاع می دهند که راه حل بلاکچین شما واقعاً چقدر توانایی دارد. علاوه بر این ، در صورت اضافه کردن ویژگی جدید ، می توانید به سرعت وضعیت سلامتی را بررسی کرده و وضعیت آن را ببینید.

راحت و فوق العاده آسان است. بنابراین ، مطمئن شوید که بلاکچین به عنوان یک شرکت خدمات ، ابزارهای نظارت و کاوش لازم را به شما ارائه می دهد.

 • Blockchain-First Services

برخی از خدمات blockchain-First در بازار موجود است. باید ببینید آیا ارائه دهنده BAAS شما آن را ارائه می دهد یا خیر. با این حال ، این یک مورد اختیاری است. فناوری هایی مانند ENS ، Metamask ، Truffle ، Swarm ، BigChainDB ، IPFS و بسیاری دیگر راه حل های ابتکاری ارائه می دهند. بلاکچین به عنوان یک شرکت خدمات در حال حاضر این فناوری ها را پوشش نمی دهد.

اگر می خواهید می توانید در بسته های BAAS خود به این فناوری ها توجه کنید. با این حال ، این کاملا اختیاری است زیرا بسیاری از Blockchain را به عنوان یک شرکت خدماتی که واقعاً این راه حل ها را ارائه می دهند ، پیدا نخواهید کرد.

 • معاملات خصوصی و کانالهای دولتی / جانبی

شرکت BAAS شما باید بتواند معاملات خصوصی و حتی کانالهای جانبی / دولتی را به شما ارائه دهد. بسیاری از بارهای محاسباتی در زنجیره خارج از زنجیره یا خصوصی اتفاق می افتد. با این حال ، Blockchain زیادی به عنوان معماری سرویس وجود ندارد که از این برنامه های خارج از زنجیره پشتیبانی کند.

بعلاوه ، این به نوعی مقیاس پذیری را محدود می کند زیرا بار در زنجیره اصلی بسیار زیاد می شود و در نهایت با یک شبکه کند روبرو می شوید. بنابراین ، مطمئن شوید که آیا Blockchain شما به عنوان یک معماری سرویس از معاملات خصوصی زنجیره ای پشتیبانی می کند یا خیر.

عوامل دیگری که باید در نظر گرفت

اکنون شما در مورد ده عاملی که باید در نظر بگیرید بدانید که آیا Blockchain به عنوان معماری سرویس مورد نظر شما برای سازمان شما آماده است یا خیر. ما هم الزامات اساسی و هم الزامات پیشرفته را یادداشت کردیم که اساساً مربوط به موارد استفاده در دنیای واقعی است.

بخش عمده بلاکچین مجاز مبتنی بر Ethereum یا Hyperledger است. علاوه بر این ، این راه حل های بلاکچین قادر به استفاده از هر نوع برنامه در دنیای واقعی هستند.

با این وجود ، تعداد کمی از فاکتورها وجود دارد که می تواند یک مبنای اساسی برای دانستن در مورد دوام فنی Blockchain به عنوان یک معماری سرویس باشد. اینها هستند –

انجمن مجری

بسیاری از شرکتها به راه حلهای با کیفیت برتر نیاز دارند و برای این منظور به خدمات درجه حرفه ای نیاز دارند. جامعه مجری بلاکچین به عنوان یک ارائه دهنده خدمات نیاز به داشتن افراد حرفه ای دارد که می تواند به راحتی به راه حل های پیچیده برای شرکت ها دست یابد..

یک جامعه مجری قوی در BAAS ، استقرار شما را خیلی سریع تر ساده می کند. علاوه بر این ، این یک شاخص عالی برای میزان عالی ارائه دهنده است. علاوه بر این ، معادل سازی بازار آنها نیز کاملاً پیچیده خواهد بود.

انجمن توسعه دهنده

بدیهی است که شما بهترین توسعه دهندگان را برای استقرار خود می خواهید. علاوه بر این ، یک جامعه توسعه دهنده خوب همیشه یک خروجی عالی ارائه می دهد. معمولاً آنها می توانند تمام نیازهای شما را در چارچوب مهار کنند و هیچ خطایی در کدگذاری ندارند.

بنابراین ، شما نگران زنده ماندن Blockchain خود به عنوان یک معماری سرویس نخواهید بود زیرا توسعه دهندگان از همه امور مراقبت خواهند کرد.

اگر شرکت BAAS شما جامعه توسعه دهندگان خوبی را ارائه می دهد ، قطعاً باید به دنبال آنها باشید.

مشتریان

بهترین راه برای انتخاب Blockchain به عنوان یک معماری سرویس ، جستجوی یک طرفدار قوی است. در حقیقت ، شرکت هایی که می توانند پیشرفته ترین و بدون دردسرترین راه حل را ارائه دهند ، بیشترین مشتری را خواهند داشت. همچنین می توانید بسیاری از گواهی نامه ها را که می توانند حقانیت آنها را تضمین کنند ، مشاهده کنید.

حتی اگر پروژه های آزمایشی زیادی وجود داشته باشد ، اما هیچ چیزی مانند اکوسیستم مشتری برای ارزیابی ارزش بازار آنها وجود ندارد. بنابراین ، یک ارائه دهنده BAAS با طرفداران خوب مشتری نشانه خدمات با کیفیت عالی است.

نوآوری در بلاکچین

آیا Blockchain به عنوان معماری سرویس فقط واسطه ای است که فروشندگان می توانند فناوری بلاکچین را به سازمان ها ارائه دهند؟ آیا آنها هیچ وقت نوآوری ندارند؟ راه حل های BAAS در ارائه دهنده های مختلف متفاوت است. بنابراین ، ممکن است برای همان استقرار Hyperledger از فروشندگان مختلف ، خروجی یکسان نباشد. بنابراین ، نوآوری ها در این بازار می تواند نوع متفاوتی از Blockchain را به عنوان معماری سرویس برای سازمان شما ایجاد کند.

در صورت استفاده از بلاکچین ، نوآوری های خاص خود ممکن است جذابیت خوبی داشته باشد.

ما می دانیم که ارزیابی بازار با بیانیه های مطبوعاتی ، سطح فعالیت یا دور بودجه بهترین راه برای جستجوی Blockchain به عنوان یک معماری سرویس نیست. به همین دلیل با استفاده از راهنمای قبلی می توانید محبوبیت فنی و فنی را ارزیابی کنید.

ما کاملاً مطمئن هستیم که این امر به شما کمک می کند تا فروشنده مناسب نیاز خود را فیلتر کنید.

فصل سوم: چرا باید به BAAS نگاه کنید?

دلایل کاملاً خوبی وجود دارد که شما باید به دنبال Blockchain به عنوان یک سرویس باشید. ما قبلا توضیح دادیم که چگونه خدمات توسعه بلاکچین می تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری برای ادغام در آینده باشد.

اما اگر هنوز در مورد دلیل آن تردید دارید ، موارد زیر را بررسی کنید. تقریباً مطمئن هستیم که آنها برای قانع کردن شما بیش از اندازه کافی هستند. بیا شروع کنیم!

Baas: دلایل استفاده و اینفوگرافیک برنامه های محبوب

Blockchain به عنوان سرویس از موارد استفاده استفاده می کند - Baas برنامه های محبوب

 • آسان و باز

خدمات توسعه بلاکچین یک راه حل آسان برای استقرار پیچیده شما ارائه می دهد. توسعه زنجیره بلوک یک تکه کیک نیست. علاوه بر این ، برای مراقبت از سیستم عامل باید تیم کاملی با بازاریاب و فرمانداران توسعه دهندگان داشته باشید.

فقط یک اشتباه کوچک می تواند سیستم را از استفاده ناتوان کند. اما سرویس توسعه بلاکچین می تواند شبکه های جدید را هر دقیقه مستقر کند! علاوه بر این ، استقرار آنها ساده است و برای شروع چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد.

چه کسی این را نمی خواهد?

 • کارآمد و انعطاف پذیر

بهترین قسمت از اکثر خدمات توسعه بلاکچین ارائه طیف گسترده ای از الگوریتم های اجماع است. علاوه بر این ، اگر می خواهید انعطاف پذیری در فناوری خود داشته باشید ، این الگوریتم های اجماع لازم است. به همین دلیل بسیاری از راه حل های BAAS می توانند 5000 انتقال در ثانیه را ارائه دهند.

علاوه بر این ، ابزارهای قدرت دیگر مانند پروتکل های تغییر شکل انعطاف پذیر ، اتصال پویا و مدیریت منابع فیزیکی برای کارآمد کردن راه حل ها کافی است. انعطاف پذیری زیادی از راه حل های معمولی نخواهید داشت.

 • صرفه جویی در هزینه

چگونه می توان هزینه تمام شده اعزام را فراموش کرد؟ معمولاً خدمات توسعه بلاکچین هزینه کمتری نسبت به استفاده از راه حل بسیار خاص شما دارد. اگر می خواهید فناوری خود را توسعه دهید ، باید کارمندانی را استخدام کنید که در آن زمینه متخصص هستند و برای بقیه شرکت مخابراتی خود به آن بستگی دارند.

امروزه این هزینه ها بیش از حد متوسط ​​سیستم عامل های مدیریت شده است. علاوه بر این ، سرویس توسعه بلاکچین فقط هزینه ویژگی های مورد استفاده شما را می گیرد. در اکثر موارد هیچ هزینه پنهانی وجود ندارد.

 • محافظت از حریم خصوصی و امنیت قوی

با کمک سرویس توسعه بلاکچین ، می توانید تمام سطح مجوز ، گره ها و کلیدها را از یک کنترل پنل کنترل کنید. در واقع ، تقریباً هر یک از ارائه دهندگان BAAS کنترل پنل را برای دسترسی آسان ارائه می دهند.

روند رمزگذاری اطلاعات دفتر همچنین امنیت بیشتری را ایجاد می کند و از حداکثر حریم خصوصی شما اطمینان می یابد. علاوه بر این ، امنیت سایبری در این راه حل ها بسیار چشمگیر است ، زیرا اجازه نمی دهد هیچ فعالیت کلاهبرداری داخلی یا خارجی رخ دهد.

 • سیستم مدیریت

اگر شما مالک یک شرکت هستید ، کاملاً طبیعی است که بخواهید مسئولیت همه امور را بر عهده داشته باشید. برای کمک به شما در این زمینه ، بسیاری از خدمات توسعه بلاکچین دسترسی مدیریتی به شبکه را ارائه می دهند. علاوه بر این ، آنها فرآیند حاکمیت را نیز ارائه می دهند تا بتوانید افراد را به دلیل فعالیت های غیرقانونی ممنوع کنید.

این سیستم ها برای هر سازمانی که می خواهد سیستم شبکه داخلی خود را با بلاکچین تغییر دهد بسیار مورد نیاز است.

 • ابزارهای مدیریت

طیف گسترده ای از ابزارهای مدیریتی را با سرویس توسعه بلاکچین دریافت خواهید کرد. بعلاوه ، این ابزارها برای نظارت یا بررسی عملکرد شبکه کمک می کنند. علاوه بر این ، ابزارهای سازنده ای نیز وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها به هر روشی پلت فرم را تغییر دهید. اگر توسعه دهنده ای در تیم خود داشته باشید عمدتا این ابزار گزینه مناسبی است.

فصل چهارم: از کجا می توانید از راه حل های BAAS استفاده کنید?

معاملات جهانی

پیش از این صنایع مالی اولین کسانی بودند که خدمات مالی بلاکچین را در نظر می گرفتند. بلاکچین به عنوان یک سرویس کاملاً قادر به تحمل بار شبکه خود است. به همین دلیل معاملات جهانی یکی از بهترین موارد استفاده از بلاکچین به عنوان سرویس است.

اکنون با استفاده از راه حل BAAS ، شما می توانید پرداخت مرزی را انجام دهید ، که در عوض به بخش مالی رونق زیادی می بخشد.

علاوه بر این ، روند معاملات فوری بسیار سریع است و برای پردازش پرداخت شما مجبور نیستید چندین روز صبر کنید. در واقع ، برای ارسال پرداخت فقط 10 ثانیه طول می کشد.

Blockchain به عنوان یک سرویس IBM یکی از نمونه های برجسته این مورد استفاده است. IBM World Wire را راه اندازی کرد و با این کار ، هرکسی می تواند پرداخت های مرزی را تسویه کند. معمولاً آنها ارائه می دهند –

 • گزینه های سریع ارسال پول.
 • کارایی بیشتر.
 • کاهش هزینه.
 • محیطی غنی از امنیت.
 • شفافیت گسترده

علاوه بر این ، استفاده از آن بسیار ساده است و می توانید آن را در هر نوع سازمانی ادغام کنید. بنابراین ، شما می توانید از تجمل صرفه جویی در وقت لذت ببرید.

تجارت

تجارت یکی دیگر از بلاکچین های بزرگ به عنوان موارد استفاده از سرور است. هر ساله بیش از 18 تریلیون دلار اقلام لوکس با استفاده از هر نوع شرکت مالی بازرگانی حمل می شود. این یک بازار بزرگ است و Blockchain به عنوان یک سرویس می تواند باعث شود که نرم و روان کار کند.

در واقع ، آنچه این بخش نیاز دارد این است که کنترل بیشتری بر کل روند داشته باشد. علاوه بر این ، Blockchain به عنوان یک سرویس واقعا می تواند در اینجا بدرخشد.

یک مثال عالی در این مورد TradeLens است. TardeLens یک Blockchain به عنوان یک فناوری خدمات با ورودی ذینفعان و قوانین پایه است. علاوه بر این ، این یک سیستم شبکه مدولار مدرن است که می تواند کارایی زیادی را ارائه دهد.

این پلتفرم بیش از 150 سازمان برای پشتیبان گیری از آنها دارد. علاوه بر این ، مزایای بسیار زیادی مانند عدم مدارک ، کارایی بالاتر ، اعتماد و شفافیت و موارد دیگر است.

علاوه بر این ، شبکه کاملاً ایمن است و همه در دیدن اطلاعات خود آزاد هستند. بنابراین ، فقط آنها به آن دسترسی خواهند داشت ، که بسیار عالی است زیرا باعث حفظ حریم خصوصی می شود.

ایمنی مواد غذایی

ما کاملاً مطمئن هستیم که شما و همه افراد درمورد مسائل ایمنی غذا نگران هستید. کانال های کشاورزی عظیم در حال رشد مقدار زیادی مواد غذایی هستند ، اما برای این کار به کیفیت آن آسیب می رسانند. غذاهای فرآوری شده رایج هستند و کمترین میزان تغذیه مورد نیاز ما را دارند. بعلاوه ، اجزای شیمیایی برای ماندگاری بیشتر ، مصرف آنها را برای ما خطرناک تر می کند.

اما چگونه می توانید یک راه حل خوب برای این مشکل افتضاح ارائه دهید؟ خوب ، موارد استفاده Blockchain به عنوان یک سرویس در این زمینه مفید خواهد بود. علاوه بر این ، با کمک این راه حل ها ، شرکت ها می توانند مواد غذایی را ردیابی کرده و کیفیت مواد غذایی را قبل از بازاریابی ارزیابی کنند.

Blockchain به عنوان سرویس IBM یکی از راه حل های فوق العاده را ارائه می دهد – Food Trust. Food Trust به شما امکان می دهد از کیفیت مواد اولیه خود از نقطه شروع تا محصول نهایی مطلع شوید.

علاوه بر این ، همچنین ارائه خواهد شد –

 • پاسخگویی ایمنی مواد غذایی
 • تازه بودن غذا ، حتی بعد از تولید
 • ارتقا trust اعتماد به برند
 • بدون هدر رفتن غذا
 • افزایش پایداری
 • بدون کلاهبرداری برای تقلب در مواد غذایی

زنجیره تامین

این یکی از موارد مهم Blockchain به عنوان سرویس است. در واقع ، BAAS واقعاً می تواند در مدیریت زنجیره تأمین بدرخشد. علاوه بر این ، بسیاری از خدمات توسعه بلاکچین ویژگی های جذابی مانند –

 • یک سیستم دفتری امن و خصوصی.
 • قابل مشاهده برای هر مرحله از فرآیند زنجیره تامین.
 • اعتبار سنجی داده ها با قراردادهای هوشمند همراه با اجرای توافق نامه ها.
 • اطلاعات دقیق و غیرقابل تغییر است ، از این طریق می تواند به سرعت بازیکن بد را تشخیص دهد.
 • افزایش درآمد.
 • راه حل های کاهش هزینه در هر مرحله.

معمولاً صنایع زنجیره تأمین از یک مسئله اساسی رنج می برند – عدم ردیابی مناسب. علاوه بر این ، تولید مقدار زیادی محصول در هر بخش کاملاً طبیعی است ، اما پیگیری هر یک از این موارد کاملاً غیرممکن است.

در نتیجه ، بسیاری از محصولات از بین می روند یا محصولات تقلبی جایگزین آنها می شوند. بعلاوه ، این در دراز مدت به اعتبار آن برند لطمه می زند.

برای مقابله با وضعیت Blockchain به عنوان یک سرویس ، IBM در حال کار بر روی راه حل هایی به طور خاص برای مدیریت زنجیره تامین است. علاوه بر این ، این پلت فرم شفافیت و قابلیت ردیابی را فراهم می کند ، که دو مورد از نیازهای اصلی این بخش است.

خرده فروشی

صنعت خرده فروشی یکی دیگر از موارد محبوب Blockchain به عنوان سرویس است. چرا؟ خوب ، به این دلیل است که خرده فروشان همیشه باید با محصولات تقلبی مبارزه کنند تا مشتریانشان بتوانند محصولات معتبر و شایسته را دریافت کنند. با این حال ، با موفقیت بسیار کم ، آنها واقعاً قادر به مبارزه با بازار تقلبی نیستند.

Blockchain به عنوان یک سرویس در این مرحله می تواند اقدامات امنیتی زیادی را ارائه دهد و به مبارزه با محصولات تقلبی کمک کند.

برخی از بازیکنان اصلی در این قلمرو علی بابا و والمارت هستند.

Walmart یکی از برترین غول های خرده فروشی در بازار است و در حال حاضر آنها واقعاً به BAAS علاقه مند هستند. در عملیات روزمره ، آنها از خدمات بلاکچین IBM برای مدیریت و ردیابی کلیه کالاهای خود استفاده می کنند. علاوه بر این ، آنها همچنین در تلاشند تا تمام پردازش خرید کالا و پرداخت را دیجیتالی کنند.

از طرف دیگر ، علی بابا می خواهد جلوی مسائل سرقت را بگیرد. هر ساله بسیاری از محصولات از انبار یا خط تولید آنها به سرقت می رود. علاوه بر این ، برای متوقف کردن این ، آنها از راه حل های مبتنی بر بلاکچین استفاده می کنند. علاوه بر این ، این شرکت در حال جستجو برای BAAS در سطح سازمانی است.

خدمات دولتی

موارد استفاده از بلاکچین به عنوان سرویس برای هر سرویس دولتی مناسب است. معمولاً م institutionsسسات دولتی در زمینه دیجیتالی شدن کوتاهی می کنند. علاوه بر این ، شهروندان مستحق امتیازات و حقوق بهتر هستند ، اما به دلیل راه اندازی در شبکه های قدیمی این موسسات نمی توانند آن را ارائه دهند.

در نتیجه ، این یک بار برای خدمات دولتی است که نمی توانند خواسته ها را دنبال کنند.

با این حال ، خدمات ویژه ای مانند خدمات مالی بلاکچین یا هر سرویس دیگری می توانند به ساده سازی روند دیجیتالی شدن دولت کمک کنند. علاوه بر این ، تغییر همه چیز به سیستم دفتر کل ، جامعه بدون کاغذ و بدون دستکاری غیر قانونی یا دنباله کاغذ را تضمین می کند.

در حقیقت ، بسیاری از خدمات دولتی با Blockchain به عنوان ارائه دهنده خدمات همکاری می کنند.

تأمین شناسنامه دیجیتال هر شهروند و ساده سازی پرداخت هایی مانند زمین ، اجاره رهن یا هر نوع پرداخت دیگر تنها چند مورد از کاربردهای احتمالی است.

کشورهایی مانند شیلی ، استونی ، دبی و اسرائیل در حال حاضر به دنبال اجرای بلاک چین هستند.

مالکیت معنوی

فقط به یک موقعیت فکر کنید. شما یک عکاس هستید و کارهای خود را به پول می فروشید. علاوه بر این ، شما از پلتفرم رسانه های اجتماعی برای بازاریابی مهارت های عکاسی خود استفاده می کنید ، اما بسیاری از آنها بدون اجازه شما از کار شما استفاده می کنند و حتی برای آنها نیز حقوق دریافت نمی کنید. آیا راه حل خوبی برای شما به نظر می رسد؟ واضح است که نه!

با این حال ، این مورد معمول برای هنرمندان ، مخترعان ، نوازندگان و طراحان است. علاوه بر این ، آنها برای تأثیر خوب در بازار ، به امنیت بهتر مالکیت معنوی خود نیاز دارند. در حقیقت ، بسیاری از شرکت ها هستند که خصوصیات معنوی را ثبت می کنند یا علامت تجاری می کنند. با این حال ، پایگاه داده های آنها واقعاً دارای تاریخ گذشته هستند.

به همین دلیل برای ثبت اختراع در کار خود باید از بلاکچین استفاده کنید تا هیچ کس نتواند به طور غیرقانونی از آن استفاده کند. علاوه بر این ، با خدمات مالی بلاکچین ، به راحتی می توانید املاک خود را ثبت کرده و پرداختی را که شایسته آن هستید ، دریافت کنید.

مراقبت های بهداشتی

موسسات بهداشتی به راحتی می توانند از تمام مزایای Blockchain به عنوان موارد استفاده از سرویس استفاده کنند. به طور معمول ، بسیاری از سرمایه گذاری ها در این بخش انجام می شود ، اما با نتایج بسیار کمتری ظاهر می شود. و چرا اینطور است؟ خوب ، به این دلیل است که بسیاری از مردم از عدم شفافیت در صنعت بهره برداری می کنند. علاوه بر این ، آنها نقاط آسیب پذیر را هدف قرار داده و از مزایایی بهره می برند.

عامل اصلی دیگر ، در این مورد ، مسئله داروهای تقلبی است. داروهای تقلبی چیزی نیست که بخواهیم هر روز ببلعیم. علاوه بر این ، بسیاری از مردم به دلیل مصرف داروهای جعلی از بیماری های جدی رنج می برند. بازار در حال رشد است و داروسازی نمی تواند کاری در این زمینه انجام دهد.

برای کمک به این بخش می تواند از Blockchain به عنوان یک برنامه سرویس استفاده کند. علاوه بر این ، خدمات مالی بلاکچین می تواند روند پرداخت را نادیده بگیرد و سیستم عامل می تواند اطلاعات تغییرناپذیر را ردیابی و ارائه دهد.

اگر آنها دور هم جمع شوند ، هیچ کس قادر به انجام کارهای متقلبانه نخواهد بود.

نفت و گاز

به نظر می رسد که یک مورد Blockchain عجیب و غریب به عنوان موارد استفاده از سرویس باشد ، اما جایگاه نفت و گاز یکی از بزرگترین صنایع سازمانی است. علاوه بر این ، منابع متعددی ادعا می کنند که BAAS برای این بخش مناسب است. علاوه بر این ، فرآیندهای پرداخت و حسابرسی کالا برای ساده سازی نیاز به یک پایگاه شبکه مناسب دارند.

در یک زمینه ساده ، بلاکچین به عنوان یک سرویس می تواند کارایی را بدون توجه به مسیری که در نظر می گیرد – دشت ، کشتی ، کامیون و راه آهن می تواند بهبود بخشد. علاوه بر این ، شرکت های نفتی می توانند بهترین مسیر ممکن را پیدا کنند و هزینه ها را تا حد زیادی کاهش دهند.

با این حال ، همه چیز به پاسخگویی داده ها بستگی دارد. بنابراین ، هنگامی که داده ها در دفتر قرار می گیرند ، دیگر نمی توان آن را تغییر داد یا تغییر داد و هم شرکت مخابراتی و هم حمل کننده آن را مشاهده می کنند.

طبق Accenture ، راه حل های BAAS برای شرکت ها می تواند بیش از 5٪ از هزینه را پس انداز کند. به همین دلیل است که بسیاری از غول های نفتی در حال بررسی ایده بلاکچین هستند.

مشاور املاک

این روزها بازار املاک و مستغلات خیلی خوب کار نمی کنند. در واقع ، این کشور به شدت از نقدینگی ضعیف همراه با هزینه زیاد و خروجی کافی رنج می برد. امروزه به یک کالای لوکس تبدیل شده است که فقط افراد ثروتمند می توانند روی آن سرمایه گذاری کنند.

علاوه بر این ، برای ایجاد تعادل در این وضعیت ، شرکت های املاک و مستغلات باید از Blockchain به عنوان موارد استفاده از سرویس استفاده کنند. سیستم عامل های BAAS می توانند میزان نقدینگی مورد نیاز مورد نیاز را تأمین کنند.

موارد متعددی وجود دارد که شرکت های املاک و مستغلات از زنجیره بلوک برای ردیابی بازار استفاده می کنند. علاوه بر این ، آنها همچنین رضایت مشتری بهتر را تضمین می کنند و هر زمین را به دیجیتال تبدیل می کنند.

با استفاده از این افراد می توانند در مالکیت جزئی سرمایه گذاری کنند و به راحتی می توانند زمین ها را در هر کجا که بخواهند خریداری و بفروشند. بنابراین ، به این ترتیب ، نقدینگی در بازار برمی گردد.

انسان دوستی

بلاکچین به عنوان یک سرویس استفاده از موارد واقعا می تواند از تمام برنامه های موجود در این بخش استفاده کند. برای شما ، این بخش ممکن است دور از ذهن به نظر برسد ، اما این بخش نیز نیاز به توجه دارد. سالانه میلیون ها دلار برای کارهای بشردوستانه به صنایع خیریه می رود ، اما آیا آنها واقعاً به افراد نیازمند می رسد?

متاسفانه نه. صنایع بشردوستانه از یکی از بزرگترین فعالیتهای کلاهبرداری در تمام دورانها رنج می برند. علاوه بر این ، بسیاری از مردم سعی می کنند مدارک را دستکاری کنند و به نظر می رسد پول را به فقیر می دهند. با این حال ، تعداد انگشت شماری از افراد کمک می کنند حتی اگر بیش از مقدار کافی کمک روزانه داشته باشند!

برای کمک به توقف همه بازیگران بد ، این صنعت می تواند از قدرت خدمات مالی بلاکچین استفاده کند. با استفاده از راه حل های ارائه دهندگان BAAS ، آنها می توانند تغییر ناپذیری را مهار کنند. کمک های مالی از طریق دفتر ثبت می شود و هیچ کس نمی تواند در آنها دستکاری کند. علاوه بر این ، آنها همچنین می توانند محل هدایا را ردیابی کنند.

بیمه

صنعت دیگری که از بازی مسابقه فناوری عقب مانده است ، بیمه است. شرکت های بیمه مجبورند روزانه با مقادیر زیادی از کاغذ بازی و پول مواجه شوند که این یک نوع طاقت فرسا است. بعلاوه ، هر وقت کسی بیمه خود را ادعا می کند ، شرکت مجبور است کارمند خود را برای بررسی صحت یا نادرستی ادعا بفرستد.

علاوه بر این ، این فرایند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد و مشکلات بیشتری را برای مصرف کننده و شرکت ایجاد می کند.

به غیر از این ، این شرکت ها با صادق نبودن کامل از مشتریان خود نیز بهره برداری می کنند. معمولاً در بیمه نامه ها یک سری حفره وجود دارد و برای اینها بسیاری از مشتریان از پول محروم هستند.

بنابراین ، برای پایان دادن به آن ، آنها باید از Blockchain به عنوان موارد استفاده از سرویس استفاده کنند. با ادغام بلاکچین ، آنها می توانند از خدمات مالی بلاکچین برای قفل قرارداد استفاده کنند. بسیاری از Blockchain به عنوان یک ارائه دهنده خدمات قادر به ارائه این راه حل هستند.

علاوه بر این ، با خودکار بودن و بیرون رفتن همه چیز ، به راحتی و بدون تاخیر می توانید بیمه خود را مطالبه کنید.

رسانه و سرگرمی

تجارت سرگرمی یکی از مهمترین و بزرگترین بخشهای جامعه ماست. در واقع ، مشارکت در رسانه ها و سرگرمی ها به دلیل سیستم عامل های اجتماعی مانند YouTube بسیار آسان است. با این حال ، حتی در YouTube ، درمان عادلانه نیست.

حتی اگر پلت فرم آنلاین قوانین زیادی دارد اما هنوز هم بی انصافی زیادی برای هنرمندان YouTube وجود دارد. علاوه بر این ، آنها در معرض کار خود قرار نمی گیرند.

علاوه بر این ، وضعیت بسیار ناامید کننده است و بسیاری از هنرمندان بزرگ کارهای خود را آنطور که باید تبلیغ نمی کنند. اما با استفاده از Blockchain به عنوان سرویس ، مواردی در مورد مخلوط استفاده می شود که صنایع رسانه ای می توانند واقعاً آن را تغییر دهند.

آنها می توانند تمام سوابق مربوط به هنرمند را ردیابی کنند و همچنین می توانند با استفاده از سرویس مالی بلاکچین ، درآمد خود را با دقت بیشتری توزیع کنند. علاوه بر این ، حفظ حقوق آنها با استفاده از سیستم عامل نیز قابل استفاده است. بعلاوه ، آنها می توانند از ویژگی قرارداد هوشمند برای پرداخت فوری به هنرمند در هنگام خرید یا دیدن اثرشان استفاده کنند.

مسافرت رفتن

آخرین اما کمترین صنعت مسافرت از نظر Blockchain به عنوان موارد استفاده از سرویس کاملاً مشهور است. ما فرودگاه های زیادی را دیده ایم که با ارائه دهندگان بلاکچین کار می کنند و رک و پوست کنده هستند. آنها واقعا عالی کار می کنند فرودگاه ها مشتاق استفاده از فناوری جدید هستند و با ارائه دهندگان خدمات ، معاملات خوبی را انجام می دهند.

علاوه بر این ، صنعت سفر می خواهد انقلابی در سیستم پردازش مسافر با استفاده از فن آوری ایجاد کند.

استفاده از یک پایگاه داده واحد برای جمع آوری تمام مشخصات مسافر یک راه حل عالی است زیرا به این ترتیب مسافران مجبور نیستند ساعتها در موقعیت عبور از مرز منتظر بمانند. علاوه بر این ، بدون هیچ گونه اسنادی و دیجیتالی شدن همه چیز ، افراد قادر به جعل گذرنامه و عبور از آن نخواهند بود.

Airway بریتانیا در حال حاضر از این فناوری برای دیدن نحوه کار سیستم استفاده می کند. آنها برای دقت بیشتر تمام پروازها و برنامه های ورودی و خروجی را نیش می زنند. در حال حاضر ، آنها بیش از 2 میلیون پرواز را بدون هیچ مشکلی ثبت کردند.

فصل 5: ارائه دهندگان محبوب BAAS در بازار

اینفوگرافیک ارائه دهندگان Baas و نمونه های واقعی

بلاکچین به عنوان یک شرکت خدمات و ارائه دهنده خدمات

1. مایکروسافت

واضح است که در مورد مایکروسافت – غول فناوری حاکم بر بازار – شنیده اید. اما ما فکر می کنیم که شما بیشتر خوشحال خواهید شد که بدانید مایکروسافت با سیستم عامل خود به لیگ ارائه دهنده BAAS پیوست. بنابراین ، اکنون آنها از طریق Blockchain خود به عنوان یک سرویس Microsoft Azure platform راه حل هایی ارائه می دهند.

علاوه بر این ، با دامنه جذاب و جذاب جدید محصولات شما ، می توانید فقط در عرض یک روز یک سیستم عامل مستقر کنید! چقدر فوق العاده است؟ یکی دیگر از ویژگی های جالب توجه این Blockchain به عنوان یک پلتفرم Service Azure این است که تنظیم آن فقط با چند کلیک طول می کشد! Blockchain به عنوان یک میز کار Service Azure بیشتر برای مراحل توسعه یا آزمایش سیستم دفتر مناسب است. نه اینکه قادر به استفاده از سیستم دفتر نباشید ، اما اگر می خواهید یک سیستم عامل جامع فقط توسعه یابد ، Blockchain به عنوان سرویس مایکروسافت در اینجاست تا از شما پشتیبان تهیه کند.

در حقیقت ، مایکروسافت همیشه در هر نوع فناوری که به ما ارائه می داد ، سرآمد بود. بنابراین ، در مورد بلاکچین ، نمی توان انتظار خروجی کمتری از آنها داشت.

بلاک چین به عنوان سرویس مایکروسافت با استفاده از یکپارچه سازی های از پیش ساخته شده در سیستم عامل ، هزینه و زمان استقرار را کاهش می دهد. علاوه بر این ، هنگام راه اندازی ، ابزارهای زیادی در حال توسعه در Blockchain به عنوان یک پلت فرم Service Azure خواهید داشت.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که گزینه ها یا ویژگی هایی را که می خواهید در شبکه خود اضافه کنید انتخاب کنید و کار شما تمام است! علاوه بر این ، شما می توانید هر ویژگی موجود در Blockchain را به عنوان یک بستر خدمات مایکروسافت پیکربندی کنید. هیچ ارائه دهنده دیگری اینقدر انعطاف پذیری را به شما نمی دهد. بنابراین ، این کار واقعاً آسان است.

توپولوژی ها

پس از آن ، شما باید با بخش توپولوژی Blockchain به عنوان یک سیستم عامل Azure سرو کار داشته باشید. در اینجا شما باید توپولوژی مورد نیاز خود را انتخاب کنید. به طور معمول آنها سه نوع توپولوژی را در Blockchain به عنوان بستر خدمات مایکروسافت ارائه می دهند.

اولین مورد ، توپولوژی Dev / Test است. در این Blockchain به عنوان یک راه حل Service Azure ، شما فقط یک ماشین مجازی برای کار دارید. این فقط برای توسعه دهندگان است.

اگر شما یک سازمان واحد هستید ، به دنبال توپولوژی یک عضو واحد بروید. با این کار ، چندین گره در خط تولید متنوعی دریافت خواهید کرد.

اگر یک کنسرسیوم هستید ، بهتر است به توپولوژی چند عضوی پایبند باشید. علاوه بر این ، این مورد به شما امکان می دهد هر کنسرسیومی مانند ساختار را تحریک کنید. می توانید تعداد گره ها را انتخاب کنید و بستگی به این دارد که تنظیم شما ممکن است 15 دقیقه طول بکشد.

چه ویژگی هایی دارند?

 • کالاهای تولید شده را می توانید با کمک رابط های صوتی و پیامکی ردیابی کنید.
 • اینترنت اشیا را یکپارچه کرده و از این طریق می توانید به راحتی مکان حمل و نقل یا هر نوع کالایی را ردیابی کنید.
 • می توانید فرایندهای اصلی را با کمک سیستم های ERP مدیریت کنید. علاوه بر این ، همچنین می تواند با شرکت کنندگان اصلی ارتباط برقرار کند.
 • Microsoft Azure به شما امکان می دهد از گزینه های استقرار سریعتر با کارایی بیشتر لذت ببرید.
 • همچنین هزینه استقرار بلاکچین را کاهش می دهد. بنابراین ، تغییر از شبکه قدیمی به بلاکچین هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت.

2. IBM

بلاکچین به عنوان یک بستر خدمات IBM گزینه عالی دیگری برای شماست. این پلتفرم فوق العاده با بسیاری از راه حل های BAAS برای آزمایش شما همراه است. بعلاوه ، باید اعتراف کنیم که IBM پروژه های BAAS زیادی را در چنته دارد.

زیرساخت ابر IBM یکی از راه حل های آماده ، سازگار و کاملاً عملیاتی در بازار است. استفاده از Blockchain به عنوان یک سرویس IBM Service ، ادغام بلاکچین ، کار با رابط کاربری و اداره سیستم برای شما بسیار آسان تر خواهد بود.

در حال حاضر ، Blockchain را فقط به عنوان بستر خدمات IBM در Hyperledger Fabric دریافت خواهید کرد. علاوه بر این ، IBM یکی از بزرگترین همکاری کنندگان در این پروژه بود. فقط به خاطر یک راه حل نگران نباشید ، زیرا IBM می تواند بسترهای مورد نیاز شما را مرتفع کند.

علاوه بر این ، ادغام با Blockchain به عنوان یک سرویس IBM واقعاً سریع ، کارآمد است و امنیت بیشتری را برای سازمان شما فراهم می کند. چه کسی این حق را نمی خواهد?

در واقع ، شما طیف گسترده ای از گزینه های اشتراک را برای انتخاب انتخاب خواهید کرد. علاوه بر این ، هر یک چیز جدیدی برای سودآوری بیشتر آنها ارائه خواهد داد. بنابراین ، فرقی نمی کند شما یک شرکت کوچک باشید یا یک شرکت چند ملیتی. شما همیشه راه حل BAAS را که شایسته آن هستید دریافت خواهید کرد.

با این حال ، اگر بودجه کمتری دارید ، به برنامه شروع شده نگاه کنید زیرا این یکی از برنامه های اقتصادی است.

ویژگی های بستر Blockchain

 • ایجاد برنامه های جدید

این یک محیط توسعه کارآمد برای برنامه های شما است. علاوه بر این ، هنگام تنظیم می توانید به سراغ محیط آنلاین ، اشتراکی یا محلی بروید. با این حال ، شما به ابزار توسعه نیز نیاز دارید ، درست است؟ جای نگرانی نیست ، زیرا Blockchain به عنوان یک سرویس IBM به شما بازگشت. تمام تنظیمات محیط توسعه شما مجهز به ابزارهای مدرن است.

بنابراین فقط باید وصل شوید و شروع به ساخت برنامه های جدید کنید.

 • قدرت دولتی

همانطور که قبلاً گفتیم ، شما با راه حل بلاکچین خود سیستم حاکمیتی دریافت خواهید کرد. علاوه بر این ، شما می توانید بلافاصله پس از استقرار ، بر سیستم عامل خود حاکم شوید. ابزارهای فعال سازی برای کانالهای جدید ، اعضا ، قراردادهای هوشمند و سیستم شبکه در اینجا هستند. بعلاوه ، اگر با بیش از یک طرف کار می کنید ، می توانید به روزرسانی های آنها را نیز از پنل خود مشاهده کنید.

 • بسیار عملیاتی

این شبکه همیشه یک پلت فرم اتصال یکپارچه با عملکرد بالا است. علاوه بر این ، اگر به روزرسانی جدیدی وجود دارد ، بلافاصله آنها را دریافت خواهید کرد. علاوه بر این ، به دلیل مجهز بودن به جدیدترین فناوری ، دیگر نیازی به ارتقا شبکه برای مدت زمان طولانی نخواهید بود.

 • خطر را کاهش می دهد

راه حل IBM خطر شکست را کاهش می دهد. در بسیاری از موارد ، ممکن است در مورد اینکه آیا در این پلتفرم سرمایه گذاری می کنید یا ایده آل است گیج شوید. با این حال ، قیمت انعطاف پذیر گزینه اشتراک و پشتیبانی به شما کمک می کند. همچنین ، گزینه حاکمیت اضافی به شما امکان می دهد تمام مقامات ناخواسته را کنار بگذارید.

 • باعث صرفه جویی در وقت می شود

شما می توانید پیاده سازی بلاکچین خود را خیلی سریع شروع کنید. نصب شبکه فقط چند دقیقه طول می کشد. علاوه بر این ، ابزارهای گسترده برای توسعه ، ایجاد هرگونه تغییر را آسان تر می کند.

 • سازمانی آماده

این پلت فرم به گونه ای طراحی شده است که قابلیت دسترسی بالا و همچنین گزینه بازیابی فاجعه را دارد. در واقع ، بسیاری از ارائه دهندگان BAAS در واقع این ویژگی ها را ارائه نمی دهند. همچنین ، می توانید شبکه را با حجم کار معاملاتی بارگیری کنید. تحت فشار سقوط نخواهد کرد.

 • اکوسیستم باز

Blockchain به عنوان یک بستر خدمات IBM فروشنده شما را قفل نمی کند. معمولاً وقتی به دنبال راه حل SAAS هستید ، آنها معمولاً قوانین زیادی دارند که به شما اجازه نمی دهد فروشنده را تغییر دهید حتی اگر بعد از استفاده راه حل آن را دوست ندارید. اما با IBM دیگر نگران این موضوع نخواهید بود.

3. اوراکل

آیا به دنبال یک پلت فرم جامع فناوری توزیع شده لجر هستید؟ Oracle ممکن است فقط ارائه دهنده BAAS مناسب شما باشد. Oracle در این پرونده نسبتاً جدید است ، اما نگران نباشید. آنها می توانند راه حل های عجیب و غریب ارائه دهند.

علاوه بر این ، می توانید برای استقرار پیاده سازی بلاکچین خود به سازمان دیگری بپیوندید و سیستم دفترچه را به روز کنید. علاوه بر این ، با Oracle ، اکنون می توانید به طور ایمن اطلاعات را با همکاران تجاری خود مانند شرکای تجاری ، فروشندگان ، تأمین کنندگان و غیره به اشتراک بگذارید.

Oracle Blockchain را به عنوان خدماتی ارائه می دهد که تمام ویژگی های فوق را در اختیار شما قرار می دهد. اما صبر کنید ، موارد بیشتری وجود دارد. این پلت فرم بر اساس مدل معماری قابل ترکیب است. علاوه بر این ، به شما امکان می دهد ویژگی های خاصی را که با سازمان شما سازگار است فعال کنید.

اما به روزرسانی های مداوم فناوری چطور؟ برای اینکه Oracle گزینه بروزرسانی خودکار را به شما می دهد ، آنها از این فرایند مراقبت می کنند. شما لازم نیست که در مورد آن نگران باشید علاوه بر این ، استفاده از یک پلاگین قابل تنظیم در اینجا به دلیل چند لایه بودن بسیار آسان است.

چگونه کار می کند?

بیایید به نکته اصلی در مورد چگونگی عملکرد آن بپردازیم. اول از همه ، آنها از شبکه ای از گره ها تشکیل شده اند. این گره ها تراکنش ها را تأیید می کنند و همچنین به درخواست های قرارداد هوشمند پاسخ می دهند. علاوه بر این ، قرارداد هوشمند با سرور ابری یکپارچه شده است تا از این طریق پیشرفت چشمگیری در سازمان خود داشته باشید.

بعلاوه ، اگر از برنامه های خارجی استفاده می کنید ، برای فراخوانی روند معامله مجبورید از تماسهای REST API مشتری استفاده کنید. همچنین پرس و جوها را نیز شروع می کند.

به محض موافقت گره های اجماع ، آن به گروه بلوک های داده وارد می شود. علاوه بر این ، تمام بلوک های داده بسیار امن هستند و هیچ کس نمی تواند بعدا آنها را ببیند.

Blockchain آنها را به عنوان سرویس اشتباه نگیرید زیرا Oracle سعی در ایجاد یک شبکه تجاری در سیستم عامل ندارد. آنها فقط یک بستر را برای سازمانهایی که می خواهند راه حل های بلاکچین داشته باشند ارائه می دهند.

خصوصیات راه حل ابری Blockchain

 • شفاف و مشترک: همه شرکت کنندگان شما می توانند به روزرسانی های مداوم داده ها را در دفتر مشاهده کنند. با این حال ، می توانید دسترسی گره ها را بر اساس رتبه بندی آنها محدود کنید. علاوه بر این ، برای دسترسی به سیستم دفتر کل باید مجوز داشته باشند.
 • دقیق و غیرقابل انکار: در اینجا ، اجماع به تصمیم زیرمجموعه کاربران در شبکه بستگی دارد. بعلاوه ، هنگامی که اطلاعات را تأیید یا اضافه می کنند ، هیچ کس با حذف آن تغییر نمی کند.
 • غیر قابل تغییر: این کار به نوعی مشابه بلاک چین های عمومی است. معمولاً در این نوع فناوری هیچ تغییری در معاملات ایجاد نمی شود. در Oracle نیز همین مورد را خواهید دید.
 • رمزگذاری شده: رمزگذاری برای بلاکچین ضروری است و Oracle رمزگذاری نهایی را برای ایمن سازی اطلاعات حساس شما فراهم می کند.

4. آمازون

یکی دیگر از جذاب Blockchain به عنوان یک راه حل خدمات ، خدمات وب آمازون است. بلاکچین به عنوان یک سرویس AWS یکی از روش های فوق العاده برای پیاده سازی بلاکچین را ارائه می دهد. با استفاده از Blockchain به عنوان یک راه حل Service AWS ، می توانید سیستم شبکه خود را با مقیاس پذیری و عملکرد توسعه دهید. علاوه بر این ، این یکی از ساده ترین راه ها برای رشد شرکت شما است.

علاوه بر این ، Blockchain به عنوان یک سرویس AWS به طور تصادفی راه حل های زیادی برای معماری غیرمتمرکز و متمرکز ارائه می دهد. شاید شما می خواهید امنیت بلاکچین را داشته باشید ، اما یک تم متمرکز می خواهید ، AWS می تواند آن را برای شما تهیه کند. علاوه بر این ، Blockchain به عنوان یک سرویس AWS به شما یک دفتر کار عالی با تشکیل داده های رمزنگاری شده ارائه می دهد.

اما در مورد معماری غیرمتمرکز ، Blockchain به عنوان یک سرویس AWS بهترین بهترین محیط های بلاکچین را به شما ارائه می دهد. همه چیز در اینجا کاملاً مدیریت شده است ، بنابراین نگرانی در مورد مدیریت شبکه توسط خود شما هیچ جایی ندارد.

تنظیم کلیه خدمات آنها کاملاً آسان است و واقعاً مقرون به صرفه هستند. بلاکچین را به عنوان الگوهای سرویس AWS برای استقرار دریافت خواهید کرد ، بنابراین ، بیایید نحوه آنها را بررسی کنیم.

الگوهای Blockchain AWS

شما عمدتا این نوع Blockchain را به عنوان الگوی Service AWS دریافت خواهید کرد. در واقع این یک روش عالی برای انجام آن است زیرا باعث صرفه جویی در وقت زیادی می شود. علاوه بر این ، این به نوعی مانند الگوهای وب سایت است که در آن می توانید ویژگی ها را منحصر به فرد کنید.

چه خواهید گرفت?

 • زمان استقرار سریعتر

استقرار شبکه شما فقط یک دقیقه طول می کشد. علاوه بر این ، شما باید الگوهای ECS و ECS2 آنها را بررسی کنید ، زیرا این دو محبوب ترین آنها تاکنون هستند.

 • گزینه انتخاب

هر چارچوبی را که می خواهید بلاکچین خود را راه اندازی کنید انتخاب کنید. در حال حاضر ، آنها فقط سه نوع سیستم عامل بلاکچین – Hyperledger Fabric ، Corda و Ethereum ارائه می دهند. علاوه بر این ، در هر استقرار ، تغییراتی را مشاهده خواهید کرد زیرا چارچوب ها کمی متفاوت از یکدیگر هستند.

 • ابزارهای مدیریت

برای بررسی نحوه استقرار خود احتمالاً به ابزار مدیریتی نیاز دارید ، درست است؟ با استفاده از Blockchain به عنوان یک سرویس AWS ، بر اساس چارچوبی که انتخاب می کنید ، تعداد زیادی ابزار مدیریت خواهید داشت. علاوه بر این ، این تجهیزات به شما امکان می دهد سیستم خود را رصد کنید ، و شما می توانید در بین گره ها به هر بازیکن بدی پی ببرید.

 • برای آنچه استفاده می کنید پرداخت کنید

روند پرداخت Blockchain به عنوان یک بستر خدمات AWS بسیار آسان است. علاوه بر این ، شما فقط هزینه آنهایی را که استفاده می کنید پرداخت خواهید کرد و برخلاف سایر ارائه دهندگان BAAS هیچ هزینه پنهانی وجود ندارد. بنابراین ، شما فقط می توانید بدون هیچ گونه باری از راه حل لذت ببرید.

5. علی بابا

یکی دیگر از فروشندگان بزرگ بازار ، Alibaba Cloud است. آنها یکی از شرکت های پیشرفته Blockchain را به عنوان یک برنامه خدمات در بازار ارائه می دهند. شما قادر خواهید بود هر نوع بستر سازمانی را با استفاده از سیستم عامل آنها مستقر کنید. علاوه بر این ، با کمک BAAS آنها به محبوب ترین بلاک چین های بازار نزدیک خواهید شد.

اگر شما از آن دسته مشاغل هستید که وقت کافی برای توسعه فناوری بلاکچین را ندارند ، Alibaba باید در لیست چک شما باشد. در حقیقت ، آنها سیستم های مدیریت شده را ارائه می دهند ، این بدان معنی است که شما فقط نیاز به مشاوره با آنها دارید ، به آنها بگویید چگونه می خواهید و این کار انجام می شود.

چه مزایایی دارد?

 • پروتکل امنیتی بالاتر

ابر Alibaba با نوع جدیدی از معماری امنیتی همراه است که دارای جداسازی های چند مستأجر است. علاوه بر این ، با استفاده از این موارد سطح امنیتی برتر را تجربه خواهید کرد.

 • ثبات بیشتر

شاید شرکت شما هر روز با معاملات یا گره های زیادی روبرو شود. جای نگرانی نیست ، برخلاف سایر توسعه بلاکچین ها ، مقیاس گذاری در اینجا مسئله ای نخواهد بود. علاوه بر این ، بدون توجه به اینکه چه تعداد کاربر آنلاین هستند ، سریع می ماند.

 • ساده و آسان

تنظیم آن بسیار آسان است. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که عملکردها را با چند کلیک مدیریت کنید. و بقیه رسیدگی می شود.

 • اکوسیستم باز

اکوسیستم کاملاً باز است زیرا از انواع مختلف برنامه ها و پلاگین ها پشتیبانی می کند. به همین دلیل یک گزینه عالی برای سازمان سازمانی شما است.

 • فن آوری پیشرفته

Alibaba Cloud با Quorum و Hyperledger Fabric همکاری می کند تا در حال حاضر سطح پیشرفته فناوری را به شما ارائه دهد.

 • حالت سریع

حالت سریع به شما امکان می دهد فقط با یک کلیک مستقر شوید. علاوه بر این ، این استقرار مانند سایر سیستم عامل ها هیچ پیکربندی پیچیده ای ندارد.

6. SAP

SAP بعنوان یک لیگ ارائه دهنده خدمات ، یک مورد نسبتاً جدید در Blockchain است. علاوه بر این ، اگر به دنبال یک دروازه کم خطر و استقرار آسان برای فناوری بلاکچین خود هستید ، آنها برای شما مناسب هستند. در حال حاضر ، شما قادر خواهید بود راه حل های بلاکچین را در بستر ابری آنها ایجاد کنید.

علاوه بر این ، آنها سیستم عامل ابری خود را مجهز کرده اند تا از هرگونه نیاز پیشرفته تکنولوژیکی به طور کامل از شما پشتیبانی کنند. در واقع ، SAP می خواهد سرمایه گذاری بزرگ اولیه را هنگامی که بنگاه های اقتصادی شروع به ادغام می کنند ، از بین برد. علاوه بر این ، این مقدار زیاد سرمایه گذاری باعث دلسردی شرکت ها برای حتی در نظر گرفتن بلاکچین می شود.

به همین دلیل است که SAP برای تغییر آن و پیگیری سریع روند ادغام در اینجا حضور دارد.

با استقرار چه خواهید گرفت?

 • استقرار بستر ابری که به شما امکان می دهد یک بستر کارآمد داشته باشید.
 • نمونه اولیه را بسازید ، آن را آزمایش کنید و تمام قراردادهای هوشمند بلاکچین و برنامه های کاربردی را به کار بگیرید.
 • افزونه های بلاکچین جدیدی ایجاد کنید که پروژه شما را ارتقا بخشد.
 • برای ایجاد کنسرسیوم یا شبکه های بلاکچین خصوصی از استاندارد cloud open استفاده کنید.

SAP HANA

SAP اخیراً آداپتور بلاکچین SAP HANA خود را برای شرکتها راه اندازی کرده است. علاوه بر این ، آنها در حال ادغام هستند SAP HANA با سیستم عامل خود با استفاده از این ادغام جدید ، اکنون مشتریان می توانند با استفاده از دستورات استاندارد SQL و رابط SQL از داده های بلاکچین برای ساختن راه حل بلاکچین سازمانی خود استفاده کنند..

علاوه بر این ، این شکل گیری جدید به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا فناوری جدید بلاکچین را بدون درک کامل مراحل اصلی بلاکچین توسعه دهند. علاوه بر این ، آنها اکنون فقط می توانند آنها را اعمال کنند که این یک گزینه سریع و آسان برای استقرار بلاکچین است.

بنابراین ، اکنون می توانید راه حل های بلاکچین سازمانی را همراه با استفاده از داده های مربوطه از شبکه های بلاکچین دریافت کنید. در حال حاضر ، این داده ها را در جداول مجازی دریافت خواهید کرد ، اما می توانید آنها را در قالب جدول فیزیکی نیز تبدیل کنید. علاوه بر این ، SAP HANA برای خروجی بهتر به روزآوری جدول ادامه می دهد.

به همین دلیل است که با SAP HANA قادر خواهید بود با شفافیت کامل و یکپارچه سازی سرعت نور از پتانسیل زنجیره بلوکی به طور کامل استفاده کنید.

چرا از SAP BAAS برای بلاکچین استفاده کنید?

 • تجارت اصلی شما را در مرکز نگه می دارد

در SAP ، پیشرفته ترین سطح راه حل های بلاکچین را دریافت خواهید کرد ، اما همچنین روی استراتژی کسب و کار شما تمرکز خواهد کرد. بنابراین ، تجارت شما فقط به فناوری بلاکچین تبدیل نخواهد شد. علاوه بر این ، آنها کیفیت داده ها و یکپارچگی سیستم را پوشش می دهند.

 • تجربه شبکه های بزرگتر

SAP می خواهد تجربه نهایی شبکه در همه زمان ها را ارائه دهد. علاوه بر این ، آنها می خواهند این دو شبکه را با هم ترکیب کنند و آن را به یک شبکه عالی تجاری تبدیل کنند که می توانید آرزو کنید. بنابراین ، با استفاده از این شما می توانید آن را ایمن و یکپارچه پیاده سازی کنید.

 • لایه انتزاع BAAS

این لایه از انواع قوانین استاندارد باز پشتیبانی می کند و همراه با برنامه SAP داخلی برای توسعه زنجیره بلوک به شما کمک می کند. چه راهی بهتر از این برای عایق بندی شما و شرکای شماست?

 • استقرار سریعتر

استقرار همه قالبها نسبتاً سریعتر. برای تنظیم امور و ایجاد اصلاحات زمان کمی لازم است.

 • گزینه های متعدد

در SAP چندین چارچوب برای انتخاب دارید. در حال حاضر ، آنها Hyperledger Fabric ، Quorum و MultiChain را ادغام می کنند. بنابراین ، گزینه های زیادی برای دریافت بهترین گزینه دارید. علاوه بر این ، هر یک از استقرارها ویژگی متفاوتی دارند زیرا همه مدل ها با یکدیگر متفاوت هستند.

7. تمرکز

Accenture یکی از برترین بازیکنان Blockchain به عنوان بازار خدمات است. و چرا آنها نمی کنند؟ آنها از همان ابتدا علاقه مند به آن بوده اند. علاوه بر این ، Accenture و بلاکچین برای یکدیگر در نظر گرفته شده اند.

اما Accenture کمی متفاوت به Blockchain به عنوان یک برنامه سرویس برخورد کرد. در واقع ، آنها عمدتا بر خدمات مشاوره ای تمرکز می کنند که به آنها کمک می کند تا شرکت ها را در انتخاب راه حل مناسب برای خود کمک کنند.

از آنجا که این فناوری نسبتاً جدید است ، بسیاری از افراد هنگام تلاش برای درک کل طیف ، مرتکب اشتباه می شوند. اما اکنون با کمک Accenture قادر خواهید بود بدانید که چه نوع بلاکچینی برای شما مناسب است.

Accenture نیست ، اما شرکت های مشاوره بلاکچین دیگری نیز در بازار وجود دارند.

چه پیشنهادی دارند?

 • تحلیل استراتژی ها: خوب ، بهترین راه برای توصیف Blockchain آنها به عنوان یک راه حل خدمات ، شروع با استراتژی های تجزیه و تحلیل آنها است. علاوه بر این ، آنها بهترین متخصصان خود را برای کمک به شما در راهکارهای بلاکچین ارائه می دهند.
 • کاربرد بستر Blockchain: شما ممکن است در این لیگ بلاکچین جدید نسبتاً جدید باشید و ممکن است ندانید که آیا سازمان شما می تواند ویژگی های بلاکچین خاصی را ارائه دهد یا خیر. به همین دلیل شما باید روی هدف خود تمرکز کنید و Accenture به این روش کمک می کند.
 • آموزش پیشرفته: توسعه دهندگان شما ممکن است برای انجام کارها به سطح پیشرفته آموزش بلاکچین نیاز داشته باشند. با Accenture بهترین آموزش را خواهید دید.
 • محیط های توسعه: برای استقرار در این Blockchain به عنوان یک بستر خدمات ، محیط های توسعه ای خواهید یافت.
 • مدل بلاکچین طراحی و پیاده سازی: این یک ویژگی بدون دردسر است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به آنها بگویید نیازهای شما چیست و آنها کار شما را انجام می دهند.

8. بایدو

بایدو یک موتور وب سرویس محبوب چینی است و آنها قبلاً پلتفرم جدید زنجیره بلوک خود XuperChain را راه اندازی کردند. با این حال ، اکنون آنها با بلاکچین به عنوان یک راه حل برای سازمانی که یک پلت فرم ساده و در عین حال چند منظوره می خواهد ، ارائه می شوند.

چه ویژگی هایی دارد?

 • ثبات بیشتر

شاید شرکت شما هر روز با معاملات یا گره های زیادی روبرو شود. جای نگرانی نیست ، برخلاف سایر توسعه بلاکچین ها ، مقیاس گذاری در اینجا مسئله ای نخواهد بود. علاوه بر این ، بلاکچین Baidu به عنوان سرویس بدون توجه به اینکه چند کاربر آنلاین هستند ، سریع باقی خواهد ماند.

 • گزینه های متعدد

هر چارچوبی را که می خواهید بلاکچین خود را راه اندازی کنید انتخاب کنید. در حال حاضر ، آنها فقط سه نوع سیستم عامل بلاکچین – Hyperledger Fabric ، XuperChain و Ethereum ارائه می دهند. علاوه بر این ، XuperChain بستر اصلی بلاکچین Baidu است و منبع باز آن است. آنها همچنین می خواستند Hyperledger Sawtooth را اضافه کنند ، اما ما هنوز نمی دانیم چه زمانی ممکن است این اتفاق بیفتد.

 • اکوسیستم باز

اکوسیستم کاملاً باز است زیرا از انواع مختلف برنامه ها و پلاگین ها پشتیبانی می کند. به همین دلیل یک گزینه عالی برای سازمان سازمانی شما است.

 • باعث صرفه جویی در وقت می شود

شما می توانید پیاده سازی بلاکچین خود را خیلی سریع شروع کنید. نصب شبکه فقط چند دقیقه طول می کشد. علاوه بر این ، ابزارهای گسترده برای توسعه ، ایجاد هرگونه تغییر را آسان تر می کند.

9. هواوی

Huawei در تجارت BAAS نیز تازه وارد است. با این حال ، آنها تنها ارائه دهنده راه حل blockchain در آسیا هستند ، که آنها را به یک پلت فرم پیشرو تبدیل می کند. علاوه بر این ، آنها در ابتدا خدمات خود را فقط برای چین راه اندازی کردند ، اما بعداً این خدمات را برای همه باز کردند.

Huawei Cloud یکی از بلاکچین های پیچیده به عنوان یک راه حل سرویس است و آنها عمدتا برای استفاده در شرکت ها هستند. اگر یک برنامه نویس هستید ، می توانید از این بستر بهره مند شوید و به سرعت یک سیستم عامل را در بودجه خود مستقر کنید.

مزایای بستر ابری هواوی

 • عملیاتی و کارآمد

این شبکه همیشه یک پلت فرم اتصال یکپارچه با عملکرد بالا است. علاوه بر این ، اگر به روزرسانی جدیدی وجود دارد ، بلافاصله آنها را دریافت خواهید کرد. علاوه بر این ، به دلیل مجهز بودن به جدیدترین فناوری ، دیگر نیازی به ارتقا شبکه برای مدت زمان طولانی نخواهید بود.

 • بدون خطر

راه حل Huawei Cloud Platform خطر خرابی را کاهش می دهد. در بسیاری از موارد ، ممکن است در مورد اینکه آیا در این پلتفرم سرمایه گذاری می کنید یا ایده آل است گیج شوید. با این حال ، قیمت انعطاف پذیر گزینه اشتراک و پشتیبانی به شما کمک می کند. همچنین ، گزینه حاکمیت اضافی به شما امکان می دهد تمام مقامات ناخواسته را کنار بگذارید.

 • اکوسیستم را برای همه باز کنید

Huawei’s Blockchain As A platform فروشنده ای شما را قفل نمی کند. معمولاً وقتی به دنبال راه حل SAAS هستید ، آنها معمولاً قوانین زیادی دارند که به شما اجازه نمی دهد فروشنده را تغییر دهید حتی اگر بعد از استفاده راه حل آن را دوست ندارید. اما با Huawei Cloud Platform دیگر نگران این موضوع نخواهید بود.

 • مقرون به صرفه

روند پرداخت Huawei Cloud Platform BAAS واقعاً آسان است. علاوه بر این ، شما فقط هزینه آنهایی را که استفاده می کنید پرداخت خواهید کرد و برخلاف سایر ارائه دهندگان BAAS هیچ هزینه پنهانی وجود ندارد. بنابراین ، شما فقط می توانید بدون هیچ گونه باری از راه حل لذت ببرید.

 • احراز هویت کامل

Huawei’s Blockchain به عنوان یک بستر خدمات سطح پیشرفته ای برای تأیید اعتبار ارائه می دهد. با این روش می توانید امکانات ورودی گره را محدود کنید. علاوه بر این ، به شما امکان می دهد بازیکنان بد را کنار بگذارید و فقط با کارمندان خود کار کنید.

10. کالیدو

Kaleido یکی از Blockchain به عنوان ارائه دهنده خدمات در بازار با مشارکت با ConsenSys است. همراه با کمک Microsoft Azure ، AWS و ConsenSys Kaleido در حال انجام عملیات SAAS در بلاکچین نیز هستند..

به گفته آنها ، شما با بهره وری بیشتری پلت فرم مقیاس بندی خواهید شد و آنها برای شروع کار الگوهای زیادی را ارائه می دهند.

مزایای Cloud Kaleido Blockchain

 • شبکه های فوری

استقرار شبکه شما فقط یک دقیقه طول می کشد. بعلاوه ، این باعث صرفه جویی در میلیون ها پول شما و کاهش ماه کار می شود.

 • گزینه انتخاب

هر چارچوبی را که می خواهید بلاکچین خود را راه اندازی کنید انتخاب کنید. در حال حاضر ، آنها فقط سه نوع سیستم عامل بلاکچین – Hyperledger Fabric ، Corda و Ethereum ارائه می دهند. علاوه بر این ، در هر استقرار ، تغییراتی را مشاهده خواهید کرد زیرا چارچوب ها کمی متفاوت از یکدیگر هستند. این کمی متفاوت از حد معمول است زیرا شما می توانید شبکه خود را در میز کار AWS و Microsoft Azure مدیریت کنید.

 • ثبات بیشتر

شاید شرکت شما هر روز با معاملات یا گره های زیادی روبرو شود. جای نگرانی نیست ، برخلاف سایر توسعه بلاکچین ها ، مقیاس گذاری در اینجا مسئله ای نخواهد بود. علاوه بر این ، بدون توجه به اینکه چه تعداد کاربر آنلاین هستند ، سریع می ماند.

 • بازار غنی

Kaleido در Blockchain خود به عنوان یک بستر خدمات ، یک بازار غنی و پر از پلاگین و بازی ارائه می دهد.

11. شرکت Hewlett-Packard

HPE در حال راه اندازی Blockchain نسبتاً جدید خود به عنوان یک راه حل خدمات برای محیط های مهم ماموریت است. به گفته آنها ، مشتریان آنها مدتی است که با بلاکچین بازی می کنند و تقاضا برای سیستم تحمل عیب 100٪ به یک چیز بزرگ تبدیل شده است.

علاوه بر این ، سیستم عامل آنها خطر کار با یک مکان جدید و انجام معاملات آنلاین را که نیاز به زمان پردازش بیشتری دارند ، از بین می برد. اکنون می توانید از پلت فرم در ابرهای خصوصی نیز استفاده کنید.

ویژگی های خاص

 • امنیت سیستم

Hewlett-Packard’s Blockchain as a Service با نوع جدیدی از معماری امنیتی همراه است که دارای پروتکل های چند لایه است. علاوه بر این ، با استفاده از این موارد سطح امنیتی برتر را تجربه خواهید کرد.

 • تداوم تجارت

در بلاکچین Hewlett-Packard’s Blockchain as a Service ، شما پیشرفته ترین سطح راه حل های بلاکچین را دریافت خواهید کرد ، اما همچنین بر استراتژی کسب و کار شما تمرکز خواهد کرد. بنابراین ، تجارت شما فقط به فناوری بلاکچین تبدیل نخواهد شد. علاوه بر این ، آنها کیفیت داده ها و یکپارچگی سیستم را پوشش می دهند.

 • ابزارهای مدیریت

برای بررسی نحوه استقرار خود احتمالاً به ابزار مدیریتی نیاز دارید ، درست است؟ با استفاده از Blockchain Hewlett-Packard به عنوان یک سرویس ، بر اساس چارچوبی که انتخاب می کنید ، تعداد زیادی ابزار مدیریت خواهید داشت. علاوه بر این ، این تجهیزات به شما امکان می دهد سیستم خود را رصد کنید ، و شما می توانید در بین گره ها به هر بازیکن بدی پی ببرید.

 • سازمانی آماده

این پلت فرم به گونه ای طراحی شده است که قابلیت دسترسی بالا و همچنین گزینه بازیابی فاجعه را دارد. در واقع ، بسیاری از ارائه دهندگان BAAS در واقع این ویژگی ها را ارائه نمی دهند. همچنین ، می توانید شبکه را با حجم کاری معاملاتی بارگیری کنید. تحت فشار سقوط نخواهد کرد.

تازه وارد فناوری بلاکچین شدید؟ وقت ندارید به عمق هسته بروید؟ خوب ، اکنون ورقه تقلب در بلاک چین ما را امتحان کنید!

فصل ششم: شرکتهایی که از خدمات BAAS استفاده می کنند

 • CLS

CLS در حال استفاده از Blockchain به عنوان یک راه حل خدمات از IBM برای تأمین راه حل شبکه پرداخت خود است. آنها آن را CLSNet می نامند. علاوه بر این ، این پلت فرم قادر به هدایت فرآیندهای عملیاتی مانند دانش در زمان واقعی هر ارز ، کاهش خطرات و بهینه سازی نقدینگی داخل روز و بسیاری دیگر است..

بعلاوه ، CLS یکی از بزرگترین شرکتهای تسویه حساب و کاهش ریسک در ارز خارجی جهانی است. با استفاده از خدمات مالی بلاکچین ، آنها اکنون می توانند بدون نگرانی در یک محیط بی اعتماد کار کنند.

طبق CLS ، آنها می توانستند سیستم را بدون شبکه بلاکچین و فقط با استفاده از رویکردهای سنتی بسازند. اما بلاکچین در طولانی مدت برای سازمان آنها مفیدتر خواهد بود. بعلاوه ، راه حل آنها می تواند طیف گسترده تری از بخش مالی را پوشش دهد.

 • سازمان غذا و دارو (FDA)

FDA در حال کشف حوزه بلاکچین با استفاده از Blockchain به عنوان راه حل های خدمات است. علاوه بر این ، آنها می خواهند از یک سیستم دفتر کارآمد ، مطمئن و مقیاس پذیر استفاده کنند که در آن می توانند داده های سلامت را ذخیره کنند. علاوه بر این ، داده ها از آزمایشات بالینی ، سوابق پزشکی الکترونیکی ، داده های بهداشتی ، داده های ژنومی و بسیاری دیگر جمع آوری می شوند.

اینها واقعاً چگونه کمک خواهند کرد؟ خوب ، اگر پزشکان بتوانند تمام اطلاعات مربوط به وضعیت بیمار را از یک منبع بدست آورند ، ارزیابی درمان برای آنها بسیار آسان تر است. علاوه بر این ، این راه حل به آنها کمک می کند تا ایده 360 درجه ای از آنچه بیمار با آن سر و کار دارد را بدست آورند.

با این حال ، شما همچنین باید حریم خصوصی بیمار را حفظ کنید و مطمئن شوید که آنها کنترل کامل بر آن دارند. در حال حاضر تمرکز اولیه آنها بر روی داده های سرطان شناسی است ، اما در آینده به شاخه های بیشتری گسترش خواهند یافت.

 • موج بیمه

این یک نتیجه شگفت انگیز دیگر از ادغام خدمات توسعه بلاکچین در صنعت بیمه است. در اینجا ، EY و Guardtime این پروژه را هدایت می کنند و سایر شرکت های صنعتی برای پیشرفت مشارکت می کنند. Insurewave یک بستر زنجیره ای بیمه دریایی است.

در حال حاضر آنها از Blockchain به عنوان یک پلتفرم Service Azure برای گرفتن پشتیبان فنی این پلتفرم استفاده می کنند. علاوه بر این ، این سیستم عامل قادر به پشتیبانی از نیم میلیون تراکنش و حتی کمک به مدیریت ریسک ها است. علاوه بر این ، آنها انتظار دارند كه در سال اول راه اندازی خطرات 1000+ شناور تجاری را مدیریت كنند.

بهترین قسمت این است که آنها قصد دارند پلتفرم خود را برای پشتیبانی از راه حلهای بیشتر با استفاده از Blockchain به عنوان سرویس گسترش دهند. برخی از آنها ممکن است شامل بخشهای انرژی ، تدارکات جهانی ، محموله های دریایی و هواپیمایی باشد.

 • بهلر

نفر بعدی در رده Buhler است. بولر یکی از غول های تولید مواد غذایی در بازار است. و بنابراین آنها به دنبال راه حل های سازنده تر برای ایمنی مواد غذایی هستند. در حال حاضر آنها از Blockchain به عنوان یک راه حل Service Azure برای تسهیل پلت فرم Buhler Insights خود استفاده می کنند.

علاوه بر این ، محلول “Laatu” آنها به خلاص شدن از شر میکروبی موجود در غذاهای خشک کمک می کند. علاوه بر این ، Tubex Pro می تواند خط تولید را در زمان واقعی ردیابی کند. بعلاوه ، فرآوری مواد غذایی آنها بیش از 70 درصد شکلات ، 65 درصد غلات و 30 درصد برنج را در کل جهان پوشش می دهد.

بنابراین ، اطمینان از اینکه آنها بهترین کیفیت غذا را ارائه می دهند همیشه در اولویت قرار دارد و Blockchain به عنوان یک سرویس می تواند این کار را به راحتی انجام دهد. با استفاده از محلول ، آنها همچنین می خواهند هزینه تولید و فرآوری مواد غذایی را کاهش دهند.

 • CargoSmart

ارائه دهندگان راه حل های نرم افزاری در حال راه اندازی تجارت جهانی حمل و نقل مبتنی بر راه حل خدمات توسعه بلاکچین هستند. اما به این منظور ، آنها با حمل و نقل ، حمل و نقل ، پایانه ها و حمل و نقل همکاری می کنند. علاوه بر این ، آنها در حال حاضر 9 ترمینال و حامل اقیانوس در کیف دارند.

علاوه بر این ، آنها بیانیه ای را برای یادداشت تفاهم امضا کردند تا کنسرسیومی را که در روند ساخت سیستم عامل شرکت می کند ، تشکیل دهند. علاوه بر این ، آنها تمام پشتیبانی BAAS خود را از Oracle می گیرند. نه شرکت پیشرو حمل کننده اقیانوس –

بندر بین المللی شانگهای ، PSA International Pte Ltd ، بنادر Hutchison ، DP World ، یانگ مینگ ، OOCL ، Evergreen Marine ، COSCO SHIPPING Lines و CMA CGM.

آنها می خواهند به یک بستر مشترک دست یابند که به آنها کمک کند از شر مشکلات سیستم مدیریت حمل و نقل و پردازش داده ها خلاص شوند. بدیهی است که نگرانی اصلی اعتماد است و به همین دلیل آنها بلاکچین را به عنوان پشتیبانی خدمات نسبت به روش سنتی انتخاب کردند.

 • NitiAayog

هند با تولید داروهای عمومی در اوج بازی خود قرار دارد. با این حال ، آنها با یک مسئله جدی روبرو هستند – داروهای تقلبی. آنها به غیر از مصرف داخلی ، کیفیت زیادی از داروها را به ایالات متحده صادر می کنند. اما به دلیل افزایش آن تقلبی محصولات بسیاری از مارک ها به دلیل بازیکنان بد ارزش برند خود را از دست می دهند.

در این راستا ، NitiAayog به عنوان یک اندیشکده دولتی در حال بررسی بلاکچین به عنوان یک برنامه سرویس است. آنها از راه حل Oracles BAAS برای پشتیبان گیری از جنبه فنی پروژه خود همراه با بیمارستان آپولو استفاده می کنند. علاوه بر این ، هدف این پروژه ثبت کلیه معاملات دارویی و ردیابی معاملات در یک بستر مشترک زنجیره تأمین است.

با استفاده از این راه حل ، آنها می توانند اطمینان حاصل کنند که داروها از شرکت های داروسازی به توزیع کنندگان و از آنجا به مشتریان می رسد.

 • Healthdirect استرالیا

Healthdirect استرالیا یک ارائه دهنده خدمات اطلاعات بهداشت عمومی است. آنها برای آگاهی از مشاوره های مربوط به بهداشت ، به شهروندان ملی خطوط بهداشتی رایگان و بستر آنلاین ارائه می دهند. علاوه بر این ، آنها زیرساخت های اطلاعات مراقبت های بهداشتی در استرالیا هستند.

دریافت Blockchain به عنوان یک راه حل خدمات AWS ، آنها در حال ایجاد نوع دیگری از زیرساخت ها برای اطلاعات مراقبت های بهداشتی هستند. علاوه بر این ، آنها از نظریه Concept برای تنظیم سیستم دفتر استفاده می کنند. از آنجا که Healthdirect استرالیا باید بتواند هر روز تحت فشار شدید کار کند ، استفاده از راه حل BAAS بهترین راه برای آن بود.

اطمینان از اینکه هیچ کس پایگاه داده خود را دستکاری نمی کند و پشتیبانی تمام وقت آن چیزی است که بلاکچین می تواند به راحتی ساده کند.

 • بیمه عمر گاردین

Guardian Life Insurance یک شرکت مالی است که امکانات بیمه ای از جمله معلولیت و بیمه های زندگی ، مزایای مختلف کارمندان و حتی بیمه دندانپزشکی را ارائه می دهد. علاوه بر این ، آنها یک اکوسیستم شریک عظیم دارند و بنابراین در حال بررسی سیستم ردیابی تغییرناپذیر و غیرمتمرکز راه حل های بلاکچین هستند. علاوه بر این ، آنها می خواهند از خدمات مالی بلاکچین برای تجارت بیمه خود استفاده کنند.

علاوه بر این ، آنها فکر می کنند که BAAS می تواند بهره وری و شفافیت را برای ذینفعان در سیستم شبکه حفظ کند و فعالیت های قابل تأیید مستقل را حفظ کند. با این حال ، آنها می دانند که سیستم شبکه بلاکچین واقعاً پیچیده و دشوار است و مدیریت آن دشوار است و به همین دلیل آنها AWS را برای تأمین انرژی پروژه خود انتخاب می کنند.

AWS به آنها اجازه می دهد تا با استفاده از ارائه خدمات توسعه بلاکچین ، شبکه ها را آزمایش و استقرار دهند. علاوه بر این ، آنها همچنین می توانند بستر Guardian Life را حفظ کنند.

 • MasterCard ، خدمات وب آمازون ، Everledger و Mercy Corps

این چهار شرکت در حال کار بر روی پروژه ای هستند که فرآیند مدیریت زنجیره تامین برای تامین کنندگان کوچک را پوشش می دهد. با استفاده از این سیستم عامل ، آنها قادر به اتخاذ گزینه های پایدار و ترویج بسیاری از موارد مالی خواهند بود.

علاوه بر این ، برای Blockchain به عنوان یک راه حل سرویس ، آنها با Accenture کار می کنند. Accenture به دلیل اتصال مشتریان و کشاورزان ، این سیستم را یک زنجیره تأمین دایره ای نامیده است. از آنجا که آنها از یک برنامه برای ردیابی فرآیند استفاده می کنند ، درصورتی که بتوانند پایداری را نشان دهند ، مشتریان می توانند کشاورزان را در مرحله شروع راهنمایی کنند. علاوه بر این ، مواردی مانند این که آنها زمین های دیگر را برای تولید مزرعه خود ویران نکردند یا از حشره کش ها در محصولات خود استفاده نکردند.

علاوه بر این ، Accenture به آنها بینش در مورد بازار و چگونگی هدف قرار دادن یک مشتری خاص برای پیشرفت راه حل خود ارائه می دهد..

 • DHL

DHL از Blockchain به عنوان یک راه حل خدمات برای تأمین سوخت برنامه کاربردی مبتنی بر بلاکچین استفاده می کند. در حال حاضر آنها برای تأمین پشتیبانی کامل فنی با Accenture همکاری می کنند. علاوه بر این ، آنها در حال حاضر یک نمونه اولیه فعال دارند که می تواند داروها را از زمان تولید تا مشتری ردیابی کند.

در این خط ، هیچ کس نمی تواند آنها را دستکاری کند و بنابراین ، آنها گزینه مطمئنی را تضمین می کنند. علاوه بر این ، آنها قبلاً می دانند که خدمات مالی بلاکچین قادر به انجام چه کاری است. نجات جان مردم شعار آنهاست و برای انجام آن محصولات تقلبی باید جلوی موجودیت خود را بگیرند. علاوه بر این ، این پلت فرم همچنین می تواند 1500 معامله را در هر ثانیه انجام دهد و هفت میلیارد شماره سریال منحصر به فرد را ارائه می دهد.

 • مزارع Naturipe

Naturipe Farms در حال کار بر روی یک پروژه مدیریت زنجیره تامین مواد غذایی است. در این پروژه ، آنها خرده فروشان و تامین کنندگان کالاهای مصرفی را به استفاده از فناوری بلاکچین برای کاهش هدر رفت در تولید مواد غذایی سوق می دهند..

علاوه بر این ، هدف اصلی آوردن کشاورز نسل بعدی به سیستم مدیریت زنجیره تأمین دیجیتال مصرف کننده است.

در حال حاضر ، برای این Blockchain به عنوان یک راه حل سرویس ، آنها از پشتیبانی فنی SAP استفاده می کنند. در حال حاضر ، بیشتر ذینفعان شرکتهای تولیدی اطلاعات خود را ثبت کرده و در صورت لزوم آنها را افشا می کنند. فرآیند باید شفاف تر باشد زیرا مردم اعتماد خود را به کالاهای تولید شده از دست می دهند. در این زمینه ، راه حل های BAAS می توانند واقعاً کمک کنند. علاوه بر این ، اگر گروه بزرگی از شرکت های تولیدی شروع به استفاده از آن کنند ، مصرف کنندگان می توانند نحوه بسته بندی مواد غذایی تولیدی را ببینند.

 • بوهرینگر

شرکت دارویی Boehringer در حال همکاری با SAP برای ایجاد یک سیستم شبکه دیجیتال است. این شرکت دیگری است که از زنجیره بلوک برای مدیریت زنجیره تأمین استفاده می کند. علاوه بر این ، آنها روند داروهای تولید شده را ردیابی می کنند و به مشتری فرصتی می دهند تا ببیند قابل اطمینان هستند یا خیر.

این یک رویکرد عالی است ، همانطور که در مورد مخلوط داروهای جعلی ، بسیاری از مصرف کنندگان اکنون تصور بدی از شرکت های دارویی دارند. اما با این راه حل ، آنها می توانند تأیید کنند که آیا محصول واقعی را دریافت می کنند یا محصولات تقلبی. علاوه بر این ، آنها می خواهند با شرکت های دیگر همکاری کنند تا قطب تولید کننده دارو را ایجاد کنند تا اطمینان حاصل شود که همه پروتکل های بهداشت و ایمنی FDA را دنبال می کنند. بنابراین ، مدیریت زنجیره تامین در حال تبدیل شدن به یکی از موارد استفاده جالب BAAS است.

 • گروه بورس اوراق بهادار لندن

LSEG در حال کار بر روی فناوری بلاکچین و دریافت پشتیبانی BAAS از IBM برای آن است. آنها در حال تلاش برای ایجاد بستری برای بخش های مالی هستند که در آن از پتانسیل کامل خدمات مالی بلاکچین استفاده می کنند.

علاوه بر این ، این پلت فرم می تواند داده ها را تفکیک کرده و محرمانه بودن را به کاربران ارائه دهد. در حال حاضر ، آنها از راه حل های Hyperledger Fabric از IBM استفاده می کنند ، که یکی از بالاترین سطح پروتکل های امنیتی در بازار است.

سیستم LSEG با اقدامات امنیتی کامل و شفافیت کاملاً اثبات خواهد شد. به گفته آنها ، بلاکچین آماده حاکمیت بر بخشهای مالی است و ما قبلا نمونه های زیادی از آن را دیده ایم. حالا آنها می خواهند طعم آن را نیز بچشند.

 • ANZ ، Westpac و Scentre Group

یکی دیگر از زنجیره های شگفت انگیز دنیای واقعی به عنوان یک مثال راه حل ، همکاری ANZ ، Westpac و Scentre Group در دیجیتال سازی فرآیندهای بانکی است. علاوه بر این ، آنها از Blockchain به عنوان راه حل های خدمات IBM استفاده می کنند. این یک پروژه ساده است که می تواند بسیاری از سردردهای کارمندان بانک را کاهش دهد. معمولاً آنها باید با بسیاری از کاغذهای تضمینی کار کنند.

اگر به نوعی بتوانند همه آن را دیجیتالی کنند و از یک منبع واحد نگهداری کنند ، می تواند در وقت و زمان زیادی صرفه جویی کند. علاوه بر این ، بسیاری از این شرکت ها باید با موارد تکراری و کلاهبرداری روبرو شوند. با این حال ، آنها اطمینان حاصل می کنند که راه حل بلاکچین کاملاً اثبات شده است و هیچ کس به هیچ وجه نمی تواند آن را دستکاری کند. در حال حاضر ، این فقط یک طرح آزمایشی است.

 • TenneT

خوب ، چه زمانی ما به اندازه کافی منبع برق داشته ایم ، درست است؟ تأمین برق هرگز معادل تقاضا نبوده و اختلاف روز به روز در حال افزایش است. در نتیجه ، شما بیش از گذشته از قطع برق رنج می برید. در دنیایی که تقریباً همه چیز از طریق برق کار می کند ، انتظار نمی رود که برق قطع شود.

به همین دلیل است که TenneT برای اطمینان از برق رسانی بی وقفه در اینجا حضور دارد و هیچ کس مجبور نیست با قطعی برق مقابله کند. اساساً کاری که آنها انجام می دهند استفاده از بلاکچین برای پیگیری تقاضای عرضه است. بعلاوه ، با این کار ، آنها قادر خواهند بود که زمان کمبود را پیش بینی کنند و اندازه گیری های لازم را انجام دهند.

علاوه بر این ، آنها از باتری های ماشین استفاده نشده برای تأمین برق شبکه استفاده خواهند کرد. Blockchain به عنوان یک بستر خدمات برنامه ای را اعمال می کند که می تواند باتری های اتومبیل را خالی استفاده کند. بنابراین ، قطع برق را تا حد زیادی کاهش می دهند.

 • UBS

سکوی تجارت جهانی Batavia پروژه ای شگفت انگیز است که مبتنی بر بلاکچین است. در حال حاضر ، UBS پروژه را با کمک Blockchain به عنوان یک شرکت IBM سرویس هدایت می کند. با این حال ، آنها تنها کسانی نیستند که در این پروژه حضور دارند. شرکت های دیگری مانند CaixaBank ، Erste Group ، Bank of Montreal (BMO) و Commerzbank نیز وجود دارند..

هر سازمانی در استفاده از سیستم عامل و استفاده از ویژگی های مالی تجارت آزاد است. بعلاوه ، مهم نیست که شما در معاملات زمینی یا هوایی معامله می کنید.

سکوی Batavia می تواند روش های این بخش را تغییر دهد و به طور بالقوه می تواند بهره وری را افزایش دهد.

 • Sompo Japan Nipponkoa Holdings Inc.

Sompo Japan یک گروه بیمه اموال و تلفات جهانی در ژاپن است. این یکی دیگر از نمونه های خوب شرکتی است که از مزایای Blockchain به عنوان ارائه دهنده خدمات استفاده می کند. امروزه استفاده از بلاکچین در حوزه بیمه بسیار محبوب است و بسیاری مانند Sompo به لیگ می پیوندند.

به گفته آنها ، آنها اخیراً موارد واقعی استفاده بالقوه از بلاکچین را کشف کرده اند. اما حفظ سیستم در کنار معماری هنوز برای آنها کاملاً بیگانه است. و بنابراین آنها از خدمات BAAS برای کمک به استقرار و مدیریت سیستم شبکه خود استفاده می کنند.

در حال حاضر ، این پروژه هنوز در مرحله آزمایشی است ، اگر آنها مزایای واقعی را ببینند ، آن را به یک چارچوب شبکه دائمی در شرکت خود تبدیل خواهند کرد.

فصل هفتم: آیا بلاکچین به عنوان یک راه حل خدمات بلاکچین نیست؟?

این یک سوال معمولاً بحث برانگیز است زیرا شما دو نوع پاسخ پیدا خواهید کرد. یک طرف معتقد است که Blockchain به عنوان یک راه حل سرویس ، بلاکچین نیست. آنها کاملاً متفاوت از معماری هستند. از طرف دیگر ، برخی از احزاب معتقدند که BAAS در واقع سیستم عامل های بلاک چین به روز شده است.

در هر صورت ، سو mainly تفاهم عمدتا به دلیل عدم شناخت صحیح از بلاکچین اتفاق می افتد. علاوه بر این ، بسیاری از مردم هنوز معتقدند که بلاکچین بیت کوین بستر اصلی بلاکچین است. علاوه بر این ، آنها در مورد انواع مختلف بلاکچین اطلاعاتی ندارند.

معمولاً بلاکچین خصوصی یا مجاز معرفی می شود زیرا معماری عمومی برای شرکتی که باید با بسیاری از اطلاعات حساس سر و کار داشته باشد مناسب نیست. با توجه به ماهیت مدل کسب و کارشان ، امکان کار با 100٪ تمرکز زدایی برای آنها وجود ندارد.

در حقیقت ، بلاکچین به عنوان یک سرویس برای نیاز فزاینده بلاکچین در بنگاه های اقتصادی ایجاد شد. به همین دلیل است که آنها نوع دیگری از بلاکچین را ارائه می دهند که آزادی را ارائه می دهد اما ممکن است 100٪ غیرمتمرکز نباشد. هر نوع سیستم دولتی لازم است و مدیریت هویت نیز لازم است.

بنابراین ، اگر با بلاکچین بودن یا نبودن این راه حل ها اشتباه گرفته اید ، پس نگران نباشید زیرا این شبکه ها بلاکچین خصوصی یا مجاز هستند.

شما باید راهنمای نهایی فناوری blockchain ما را ببینید تا ایده بیشتری در مورد فناوری کسب کنید.

فصل هشتم: کلمات نهایی

بلاکچین به عنوان سرویس روشی منحصر به فرد برای ساده سازی روند تحول دیجیتال است. امروزه بسیاری از شرکت ها مایل به استفاده از بلاکچین هستند ، اما به دلیل کمبود افراد با مهارت کافی در بازار ، این امر دشوار می شود. اینجاست که بلاکچین بعنوان یک سرویس وارد عمل می شود و معامله را مهر می کند.

این شرکتهای بزرگ در آینده تحول بلاکچین تأثیر خواهند گذاشت. بنابراین ، لازم است که آنها Blockchain خوبی را به عنوان یک راه حل خدمات برای ارائه پشتیبانی طولانی مدت از شرکت ها ارائه دهند. در پایان ، این بازار جدید تازه شروع به نفوذ در بازار کرده است.

خواهیم دید که تعداد بیشتری از آنها در حال شکل گیری یا حداقل زمینه سازی برای آینده هستند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map