Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بلاکچین سازمانی: تحول صنعتی

فناوری Blockchain کم کم در حال تبدیل شدن به عبارتی رایج در دنیای فناوری است. بسیاری از افراد هنوز فکر می کنند که کاربرد واقعی بلاکچین تنها در ارزهای رمزپایه است. با این حال ، در واقعیت اینطور نیست. با افزایش فناوری های بلاکچین سازمانی ، سرانجام مردم قادر خواهند بود از کاربرد همه فن آوری جدید این فناوری دیدن کنند.

بلاک چین های سازمانی به صنایع بزرگ با همان سطح امنیت ، سهولت استفاده و کنترل قدرت می بخشند و روند کاری خود را به طور اساسی تغییر می دهند.

آنها اینجا هستند تا بمانند و بسیاری از آنها در حال پذیرفتن فرزندخواندگی جدید هستند. حتی اگر آنها انتقادات نسبتاً خوبی دارند ، اما هنوز بسیاری از استارتاپ ها و فروشندگان به توسعه آن ادامه می دهند. این امر تصویب شرکت را سریعتر از آنچه پیش بینی می شود به جلو می برد. خوب ، چه کسی نمی خواهد موقعیت خود را در بازار بلاکچین آینده تأمین کند ، درست است?

Contents

بلاکچین سازمانی: همه آنچه باید بدانید

بلاکچین سازمانیبه همین دلیل ما در این راهنما در مورد بلاکچین سازمانی صحبت خواهیم کرد تا به شما در درک بهتر کل مفهوم کمک کنیم. بنابراین ، چرا صبر کنید؟ بیایید جلسه را شروع کنیم!

فصل 1: Enterprise Blockchain چیست?
فصل 2: ​​ویژگی های فناوری Blockchain که شرکت می تواند استفاده کند
فصل سوم: انواع مختلف فناوری Blockchain برای بنگاه های اقتصادی
فصل چهارم: فروشندگانی که BAAS را ارائه می دهند
فصل 5: نمونه هایی از Blockchains سازمانی
فصل 6: موارد استفاده از بلاکچین سازمانی چیست؟?
فصل هفتم: آیا چالش های پیاده سازی وجود دارد?
فصل هشتم: آینده چیست?
فصل 9: کلمات نهایی

فصل 1: Enterprise Blockchain چیست?

بلاکچین سازمانی یک شبکه بلاکچین است که می تواند برای اهداف سطح سازمانی ادغام و استفاده شود. این فناوری های بلاکچین بخصوص برای رسیدگی به خواسته های سازمانی در سطح سازمانی مجهز شده اند.

استفاده از بلاکچین در محیط شرکتی با سرعت بالایی در حال شکوفایی است. پروژه های جدید به زودی بر این بخش از صنعت تسلط خواهند یافت. پلتفرم بلاکچین سازمانی روشهای معمول را مختل می کند و بخش عمده ای از بازار جهانی شرکت را به دست می گیرد..

بلاکچین Enterprise چیست?

بلاکچین سازمانی چیست

و چرا اینگونه نیست ، بلاکچین کاملاً قادر به پاسخگویی به تقاضاهای سطح سازمانی است. تاریخچه طولانی بلاکچین به ما اجازه می دهد تا در مورد قابلیت های آن بدانیم. با بسیاری از پروژه های زنجیره بلوک در اطراف ما ، فقط زمانی طول می کشد که فناوری برای استفاده جهانی کامل شود.


بسیاری از شرکت ها از راه حل بلاکچین سازمانی برای افزایش تأثیر خود بر مصرف کنندگان استفاده می کنند. آمازون با نام مشهوری مانند IBM پروژه های مختلف بلاکچین را اجرا می کند و همچنین با پلتفرم بلاکچین سازمانی که قبلاً همکار بوده همکاری می کند..

بعداً در مقاله به بیشتر آن خواهیم رسید. در حال حاضر ، بیایید ببینیم که این پلت فرم جدید بلاکچین سازمانی چگونه متحول شده است.

چه چیزی این انقلاب جهانی بلاکچین را تقویت می کند?

پاسخ می تواند – اقتصاد API (رابط برنامه نویسی برنامه) باشد. اقتصاد API به طرز چشمگیری در حال افزایش است و بسیاری از سازمان ها از این فناوری برای پیشرفت کار خود استفاده می کنند. اگرچه این فناوری با سرعت بیشتری پیشرفت می کند ، اما همگام با رشد اینترنت امکان پذیر نیست.

امروزه شرکت ها برای ادامه کار و رشد به مدیریت عظیم داده همراه با معاملات سریع در سرتاسر جهان نیاز دارند. این مسئله با مسئله امنیت ، شفافیت و پیچیدگی نوع دیگری از چالش های تجاری را ایجاد می کند.

 • امنیت: سیستم متمرکز معماری سازمانی به هکر این مزیت را می دهد که بتواند به حساب ، برنامه ها و دستگاههای خاصی از کاربران حمله کند. حداقل امنیت مورد نیاز را تأمین نمی کند.
 • پیچیدگی: هر بنگاه اقتصادی جهانی باید همگام با واسطه های مختلف باشد و در محیط کار با آنها هماهنگی داشته باشد. مدیریت آن مشکلات پیچیده ای همراه با افزایش هزینه ایجاد می کند.
 • شفافیت: هیچ نقطه دید خاصی وجود ندارد که سازمان ها بتوانند خدمات خود را به مشتریان خود پیگیری کنند. این موارد تقلبی را افزایش می دهد و تأثیر منفی بر تجارت می گذارد.

فقط با فقط تقلبی شرکت ها هر سال بیش از 7.5 میلیارد دلار ضربه می خورند. و این فقط در ایالات متحده آمریکا است! تأمین کنندگان محصولات در سراسر جهان باید تا 30٪ سود بپردازند که این باعث افزایش قیمت کلی مصرف کننده می شود. بنابراین ، حتی اگر در آخر تولید کننده بتواند محصولات مناسب اقتصادی تولید کند ، اما مصرف کنندگان نمی توانند از همه مزایای آن بهره مند شوند.

در این وضعیت فاجعه بار معمولی ، فناوری بلاکچین می تواند کشتی اقتصادی غرق شده را نجات دهد. ادغام با این شرکت های فناوری می تواند اعتماد از دست رفته مشتریان آنها را بدست آورد.

داده ها ارز جدیدی برای رشد API هستند و با کمک راه حل بلاکچین سازمانی ، اکنون سازمان ها می توانند نفس راحتی بکشند.

آیا این فرصت بزرگ است?

اگر روش های سنتی را به یاد بیاوریم ، خواهید دید که موسساتی مانند دولت ، بانک ها یا شرکت ها همیشه نقش مهمی در مدیریت عوامل خطر داشته اند. اکنون ، این سازمان ها سرانجام می توانند از بلاکچین برای رهایی از عدم اطمینان ، که در نهایت هزینه ها را کاهش می دهد ، استفاده کنند.

این سطح از تحول تأثیر عمده ای بر اقتصاد کل جهان خواهد داشت. اقتصاد قابل برنامه ریزی اکنون آینده است. راه حل بلاکچین سازمانی آن را تحویل می گیرد و انتظار می رود چنین باشد در سال 2030 تا 3 دلار رشد کنید!

این رقم فوق العاده ای است که باید طی چند سال دیگر به آن برسید.

آیا Blockchain Enterprise آماده است?

بسیاری از فناوری های زنجیره بلوک موجود هنوز در مرحله نابالغ هستند. حتی اگر دنیای فناوری هنوز با کل مفهوم ناآشنا نیست ، اما سازمان های بزرگ از عملکرد آن کاملا مطمئن نیستند. تمایل به رشد دارد و شرکتها در تلاشند تا چالشهای اصلی را پوشش دهند:

 • با ارزیابی سیستم عامل ها ، سازمان ها معمولاً به دنبال بستری هستند که بتواند تمام نیازهای پیچیده آنها را برآورده کند.
 • بلاکچین یک نوع شبکه تحول آفرین است ، اما هنوز هم ، شرکت ها می خواهند چیزی مشخص تر ، به ویژه برای موارد استفاده در صنعت استفاده کنند.

حتی اگر شرکت های بزرگ بخواهند این شبکه را به تنهایی ایجاد کنند ، اگر چندین شبکه بلاکچین با هم کار کنند ، ارزش واقعی را می توان یافت.

بلاک چین های سازمانی می توانند شریک مناسبی برای پر کردن شکاف بین سازمان ها و مدیریت داده ها باشند. چندین پروژه در حال حاضر به کار گرفته شده است ، و شرکت ها بیشتر مشتاق کار با بلاکچین هستند. برای درک بهتر وضعیت به فصل بعدی برویم.

فصل 2: ​​ویژگی های فناوری Blockchain که شرکت می تواند استفاده کند

در این بخش ، ما ویژگی های خاص فناوری بلاکچین را بررسی خواهیم کرد که می تواند یک نقطه شروع عالی برای شرکت باشد. راه حل بلاکچین سازمانی با استفاده از همه این ویژگی های عالی بلاکچین می تواند واقعاً بدرخشد.

 • طبیعت غیرمتمرکز شبکه همتا به همتا را تضمین می کند

این یکی از بهترین ویژگی هایی است که هر پلتفرم بلاکچین سازمانی می تواند برای شرکت خود بخواهد. تمرکززدایی گامی فراتر از آینده است که بسیاری از مسائل عمده سیستم متمرکز را حل می کند. به طور معمول یک ساختار عادی برای سازمان ها ، ساختار سرویس دهنده-سرور است که کاملاً قدیمی است.

ساختار Client-Server چگونه کار می کند?

در یک شبکه سرویس دهنده-سرور ، یک سرور متمرکز برای استفاده همه وجود دارد. هر کسی که به سرور متصل شود باید برای دریافت اطلاعات بیشتر پرس و جو برای آن ارسال کند. این روزها اینترنت دقیقاً به همین ترتیب کار می کند. به عنوان مثال ، شاید شما بخواهید با استفاده از Google چیزی را جستجو کنید ، برای این منظور باید پرسشی را به سرور Google ارسال کنید و سپس با نتایج مورد نظر شما باز خواهد گشت.

به این ارتباط بین سرویس گیرنده (شما) و سرور ، معماری شبکه مشتری-سرور گفته می شود. اما برخی از مسائل قابل توجه در مورد این ساختار وجود دارد.

از آنجا که همه افراد در شبکه فقط به سرور وابسته هستند ، اگر مشکلی پیش بیاید همه به طور مساوی آسیب خواهند دید. شاید به دلایلی سرور خراب باشد ، همه افراد موجود در شبکه نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند. و مهمتر از همه ، سرور با بسیاری از اطلاعات حساس مشتری سر و کار دارد.

اگر هکر به سرور دسترسی پیدا کند ، می تواند به راحتی تمام اطلاعات حساس را از آنجا دریافت کند. به همین دلیل سازمان های معمولی وابسته به این نوع معماری شبکه مجبورند هزینه های زیادی را صرف طرح های ضد حمله سایبری کنند تا هکر را به هر قیمتی متوقف کنند.

عدم تمرکز Blockchains که به نجات می رسد

بلاکچین ماهیتی غیرمتمرکز دارد و نوع معمولی سرویس دهنده-کلاینت را ارائه نمی دهد. با خارج شدن اختیارات مرکزی ، اکنون کاربران می توانند از مزایای اتصال نظیر به نظیر بهره مند شوند.

از آنجا که هیچ سرور مرکزی وجود ندارد ، هیچ یک از مشکلات مربوط به خرابی وجود ندارد. علاوه بر این ، با کنترل کنترل بر روی کلاینت های شبکه ، نفوذ به سیستم بسیار دشوارتر می شود.

بنابراین ، هر شركت می تواند كاملاً به سیستم اعتماد كند ، زیرا از شر همه جنبه های منفی سیستم سرویس دهنده سرویس گیرنده خلاص می شود.

 • تغییرناپذیری از فساد خلاص می شود

تغییرناپذیری در واقع به چه معناست؟ همانطور که ما در مورد بلاکچین صحبت می کنیم ، در این زمینه ، این بدان معنی است که وقتی بلوک به دفتر اضافه می شود ، هیچ کس نمی تواند آن را تغییر دهد یا تغییر دهد. بنابراین ، احتمال دستکاری در اطلاعات توسط هر کس صفر است.

آیا می توانید ببینید که این ویژگی چقدر می تواند به سازمان ها ارزش دهد؟ بطور معمول شرکتها نه تنها با حملات سایبری بلکه با فساد داخلی نیز مقابله می کنند. تغییر داده ها و استفاده از آنها برای منافع شخصی شما یکی از مهمترین نکات فساد است.

اما اگر آنها از این بلاکچین به عنوان سیستم دفتر استفاده کنند ، هیچ کس قادر به تغییر ارزش و استفاده از آن برای منافع خود نخواهد بود. این از شر فساد این صنایع بزرگ خلاص می شود.

اما بلاکچین چگونه این کار را انجام می دهد؟ برای داشتن فاکتور تغییرناپذیری ، بلاکچین از یک تابع هش ویژه استفاده می کند که به شما امکان می دهد از رمزنگاری استفاده کند و اطلاعات موجود در بلاک را رمزگذاری کند.

هش کردن همیشه به یک عدد محدود منجر می شود. ورودی شما هر چه باشد ، همیشه یک عدد تصادفی طولانی تر ایجاد می کند. وقتی شما با انبوهی از اطلاعات مختلف سروکار دارید بسیار مهم است.

بلوک جدید در بلاکچین همیشه دارای عملکرد هش بلوک قبلی است.

در هنگام حمله چه اتفاقی می افتد?

بیایید تصور کنیم کسی در تلاش است اطلاعات یک بلوک را تغییر دهد. هنگامی که او هر تغییری در بلوک ایجاد می کند ، عملکرد هش آن بلوک تغییر می کند ، بنابراین ، عملکرد هش بلوک بعدی در خطی که عملکرد آن را ذخیره می کند ، تغییر می کند. این باعث مسدود شدن داده ها و هش می شود ، که بلوک های دیگر را نیز تغییر می دهد.

به این ترتیب کل مفهوم زنجیره مختل می شود که به هیچ وجه امکان پذیر نیست. به همین دلیل تغییرناپذیر است و هیچ کس نمی تواند بدون شکستن زنجیره اطلاعات را تغییر دهد. اضافه شدن دانش صفر اثبات شده با بلاکچین ، آن را به فناوری قوی تری تبدیل خواهد کرد.

 • شفافیت بیشتر مسئولیت را افزایش می دهد

بلاکچین به کاربران خود این امکان را می دهد تا از تمام مزایای شفافیت بهره مند شوند. وقتی کسی می گوید بلاکچین شفاف است ، فکر می کنید منظور او واقعاً چیست؟ در زنجیره بلوکی عمومی ، هر کسی در دفتر می تواند سایر سابقه معاملات گره ها را مشاهده کند. بنابراین ، ممکن است فکر کنید دانستن اینکه شخص دیگری در شبکه چه کاری انجام می دهد کاملاً آسان است.

این جمله کاملاً درست نیست حتی اگر سابقه معاملات شخص قابل مشاهده باشد ، هویت وی پنهان خواهد ماند. این بدان معناست که همه فقط می توانند آدرس عمومی آن شخص را به جای نام وی یا شناسه دیگر ببینند.

اما این بدان معنی نیست که کسی می تواند در سایه ها پنهان شود ، و همه کارهای کثیف خود را انجام دهد. اگر می توانید آدرس عمومی یک شرکت را در شبکه بیابید ، می توانید به راحتی نگاه کنید و ببینید که آنها چگونه بر روی سیستم معامله می کنند. به این ترتیب ، این سازمان ها مجبور می شوند مسئولیت پذیر باشند و هیچگونه فعالیت غیرقانونی انجام ندهند.

محصولات ردیابی

شرکت ها می توانند از این ویژگی به روش دیگری استفاده کنند. معمولاً ارائه محصولات به مصرف کننده همیشه 100٪ موفقیت ندارد. مواردی از جعل کالا هنگام حمل و نقل و فرآیندهای دیگر به محصول وجود دارد.

برای جلوگیری از این امر ، سازمان و مصرف کننده می توانند محصولات خود را ردیابی کنند تا زمانی که به مشتری آنها برسد. به این ترتیب ، حتی اگر اتفاقی بیفتد ، به سرعت می توانید بفهمید کجاست و بر اساس آن اقداماتی انجام می دهید.

شرکت ها با مسائل شفافیت سر و کار دارند و بسیاری از مصرف کنندگان به این دلیل کورکورانه به آنها اعتماد نمی کنند. با استفاده از فناوری بلاکچین ، آنها می توانند شفافیت خود را افزایش دهند و کاملاً صادقانه مصرف کنندگان بیشتری را به خود جلب کنند.

 • هزینه های ارزان تر باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود

ادغام بلاکچین به عنوان سرویس کاملا ارزان تر است و بسیاری از فروشندگان آن را ارائه می دهند. این روش ها در مقایسه با سایر رویکردهای سنتی کاملا ارزان هستند و می توانند در دراز مدت پس انداز زیادی کنند. چرا?

زیرا اگر می خواهید شبکه بلاکچین خود را توسعه دهید ، باید شرایط پیچیده تری مانند اینها را مدیریت کنید,

 • یادگیری نحوه کار فناوری اصلی
 • توسعه آن بدون هیچ نقص و روزنه ای
 • استخدام تیم ماهر مناسب برای توسعه و حفظ آن

در دراز مدت ، همه اینها هزینه بیشتری را در مقایسه با راه حل های BAAS تشکیل می دهند. علاوه بر این ، توسعه زنجیره بلوک شخصی شما را از اهداف اصلی شرکت دور می کند. بنابراین ، بهترین کار این است که در عوض به سراغ راه حل های BAAS بروید.

روش های مختلفی وجود دارد که چگونه بلاکچین می تواند به راحتی هزینه های شرکت ها را کاهش دهد.

اول از همه ، شرکت ها از یک شبکه مشتری-سرور معمولی به عنوان سرور داخلی خود استفاده می کنند. این برخی از مسائل مانند خلق و خو ، مسائل آسیب پذیری است. برای مقابله با این شرکت ها هر ساله هزینه های زیادی را صرف مزارع امنیتی و نرم افزار می کنند.

با استفاده از بلاکچین ، همه چیز فقط یک منبع واحد است. بنابراین ، برای دریافت پروتکل های امنیتی پول اضافی لازم نیست.

همچنین ، در حال حاضر با استفاده از این شرکت ها در نهایت می توان مقدار زیادی پول را سریعتر ارسال و دریافت کرد. آنها مجبور به وابستگی به نهادهای شخص ثالث نخواهند بود و روزها صبر می کنند تا معامله را نهایی کنند یا بودجه دریافت کنند.

کاهش هزینه برای موسسات مالی

م institutionsسسات مالی مانند بانک ها با مسئله دیگری روبرو می شوند. آنها هر ساله 1.6 میلیارد دلار صرف خرید مقررات مشتری شما می شوند. این در حال تبدیل شدن به دوشی بر دوش بنگاه های اقتصادی است.

با استفاده از بلاکچین ، آنها می توانند به راحتی اطلاعات مورد نیاز برای مقررات KYC را بدست آورند. شاید شما می خواهید یک حساب جدید در یک بانک باز کنید. بانک شما از آنها به سادگی اطلاعات شناسایی را می خواهد و شما می توانید آنها را مستقیماً با استفاده از سیستم عامل ارسال کنید. پس از اتمام روند KYC ، آنها می توانند این اطلاعات را در شبکه خود بارگذاری کنند.

اگر می خواهید حساب دیگری را در بانک دیگری افتتاح کنید ، به جای اینکه تمام مراحل را دوباره انجام دهید ، این بانک فقط می تواند اطلاعات KYC را از بانک قبلی شما دریافت کند. در درازمدت باعث صرفه جویی زیادی خواهد شد.

م institutionsسسات مالی می توانند از زنجیره بلوک برای تدوین شاخه های داخلی خود استفاده کنند تا کارها به راحتی انجام شود. آنها همچنین می توانند فناوری خود را برای پیشرفتهای بعدی به سایر بانکها وام دهند. همچنین ، مبادله اتمی در بلاکچین صحیحترین گزینه برای بنگاه های اقتصادی است.

 • سریعتر شبکه باعث افزایش کارایی می شود

یکی از بهترین ویژگی های بلاکچین شبکه سریعتر است. با این نوع ویژگی جدید که در سیستم سازمانی شما ادغام شده است ، می توانید ظرف چند دقیقه معامله کنید. بله ، یک مشکل اساسی در فناوری قبلی بلاکچین وجود داشت مانند اینکه وقتی شبکه رشد کرد ، معامله به شدت کند شد.

با این حال ، راه حل بلاکچین سازمانی بیش از توانایی پاسخگویی به انواع خواسته های سازمانی است. بنابراین ، در اینجا نرخ معامله به هیچ وجه سرعت شما را کاهش نمی دهد.

در یک سیستم بانکی معمول ، پردازش یک معامله معمولاً حدود دو تا شش روز کاری طول می کشد. پرداخت در مدت زمان کوتاهی کاملاً غیرممکن است. در هر صورت ، بستن یک قرارداد بزرگ یا دریافت بودجه برای یک پروژه جدید می تواند به تأخیر بیفتد ، زیرا بانک برای پردازش آنها زمان زیادی صرف کرده است.

اما با استفاده از بلاکچین ، سرانجام می توانید در عرض 20 ثانیه یا کمتر معامله کنید! این از نظر صرفه جویی در هزینه ، واقعا یک موفقیت عظیم است. فقط یک پروژه بزرگ را تصور کنید که در آن شما با میلیون ها نفر سر و کار دارید و در عرض چند ثانیه می توانید آن را ارسال کنید! این یک خروجی نسبتاً سریعتر از روشهای معمول تجارت است ، اینطور نیست?

این روند نه تنها باعث ساده سازی فرآیند می شود بلکه باعث افزایش کارایی کلی مشاغل سازمانی می شود. شرکت ها همچنین می توانند این امکانات را به مشتریان خود ارائه دهند و محبوبیت بیشتری در بازار کسب کنند.

آیا می خواهید درباره فناوری Blockchain بیشتر بدانید؟ ارائه مبانی Blockchain ما را امتحان کنید و اکنون به دوره Webinar ما بپیوندید!

فصل سوم: انواع مختلف فناوری Blockchain برای بنگاه های اقتصادی

سیستم عامل های Blockchain سازمانی

انواع مختلفی از فناوری بلاکچین برای شرکت ها وجود دارد. اگر از ابتدا هیچ ایده محکمی درباره آنها ندارید ، ممکن است انتخاب صحیح برای نیازهای سازمانی خود دشوار باشد. برای کمک به شما در ارائه طرحی از انواع مختلف بلاکچین به شما خواهیم پرداخت. به طور معمول سه نوع فناوری بلاکچین وجود دارد.

طبقه بندی کلی –
 • خصوصی
 • عمومی
 • فدراسیون

بلاکچین خصوصی

در زنجیره های بلوکی خصوصی ، یک سازمان واحد می تواند اختیاراتی را در مورد افرادی که می توانند به شبکه بپیوندند و به آن دسترسی پیدا کنند ، داشته باشد. به عنوان یک شبکه متمرکز و غیرمتمرکز فکر کنید.

الان خیلی غیرمتمرکز به نظر نمی رسد ، اینطور است؟ خوب ، ارزش اصلی بلاکچین هنوز وجود دارد ، اما شما حاکمیت خود را با این یکی خواهید داشت. دفتر در اینجا مالکیت عمومی نیست ، بنابراین نمی توانید بدون مجوز به آن دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این ، شرکت حاکم می تواند بلوک های جدید شبکه را لغو کند ، حتی اجازه حذف آنها را می دهد.

بنابراین ، به جای معماری دفتر کل ، یک محیط دفتر توزیع شده خواهید دید که ممکن است دفترچه با آن به اشتراک گذاشته شود.

همه چیز شبیه به شبکه بلاکچین معمولی است. مانند اینکه هنگام معامله با رمزنگاری سر و کار خواهید داشت ، بنابراین هر معامله به دفترچه رمزنگاری اضافه می شود. بنابراین ، هیچ کس از معامله شما باخبر نخواهد شد.

بنابراین ، به تعبیری ، هدف اساسی هنوز سالم است.

پلت فرم بلاکچین سازمانی Ripple یکی از فناوری های محبوب بلاکچین برای این نوع موارد استفاده است. با این حال ، Ripple فقط برای سازمانهای سازمانی درجه یک شبکه ساختاریافته را ارائه می دهد.

ویژگی هایی که باید برای شرکت خود در نظر بگیرید

 • حفظ حریم خصوصی

راه حل بلاکچین شرکت خصوصی همیشه به شما کمک می کند تا حریم خصوصی شما حفظ شود. معمولاً سازمانهای بزرگ مجبورند با اطلاعات خصوصی زیادی برخورد کنند. اگر به طریقی آنها به بیرون درز کنند ، رقبایشان به شدت از آن استفاده می کنند. این امر به فروش و اعتبار این سازمانها آسیب خواهد رساند.

به همین دلیل است که برای حفظ آنها اجرای خصوصی بلاکچین می تواند حریم خصوصی مورد نیاز شما را به شما ارائه دهد. هیچ کس نمی تواند اطلاعات حساس شما را ببیند و شما می توانید از یک فناوری پیشرفته لذت ببرید.

 • صرفه جویی در مصرف انرژی در مقایسه با بلاکچین عمومی

اگر آن را با مصرف انرژی بلاکچین عمومی مقایسه کنیم ، بلاکچین های خصوصی همیشه یک قدم جلوتر هستند. بلاکچین عمومی قدرت زیادی را برای انجام پروتکل اجماع در شبکه به خود اختصاص می دهد. معمولاً این سیستم عامل ها دارای پروتکل اجماع بسیار قدرتمند مانند Proof of Work (PoW) هستند. با این حال ، همه مردم سطح مصرف یکسانی ندارند.

از طرف دیگر ، پذیرش بلاکچین شرکت های بزرگ برای دستیابی به توافق نیازی به سازوکار اجماع قدرت گرسنه ندارد ، اما آنها عمدتا از نوعی مکانیسم رای گیری برای رسیدن به توافق استفاده می کنند. به همین دلیل از نظر انرژی کارآمد است.

 • شبکه کمتر فرار

شبکه های خصوصی کمتر دارای معماری بی ثباتی هستند. از آنجا که همیشه یک سازمان حاکم وجود دارد که شبکه را جستجو می کند ، احتمال نوسان بسیار بعید است.

 • توانمندسازی سازمانی

چه چیزی بهتر از داشتن توانمندی سازمانی است؟ با راه حل بلاکچین سازمانی خصوصی ، دقیقاً می توانید به آن دست پیدا کنید! در بلاک چین های عمومی هیچ اختیاری بر روی سیستم دفتری وجود ندارد ، یا نمی توانید جلوی شرکت هیچ گره ای را بگیرید. با این حال ، با داشتن تنها قدرت در این شبکه ، استانداردهای نظارتی خواهید داشت که شبکه دیگر ممکن است فاقد آن باشد.

بلاک چین عمومی

در یک بلاکچین عمومی ، هر کسی مجاز به عضویت و مشارکت در شبکه است. همه مجاز هستند دفتر را ببینند و در اجماع شرکت کنند.

بنابراین ، اگر در صحنه تمرکززدایی کامل هستید ، مطمئناً باید تصویب بلاک چین شرکت های بزرگ را بررسی کنید. نسخه عمومی بلاکچین اولین فناوری بلاکچین بود که معرفی شد. با ورود بیت کوین به دنیای فناوری ، شرکت های دیگر سعی کردند همان فناوری را بدون نقص فناوری مادر توسعه دهند.

در یک بلاک چین عمومی ، از حقوق برابر برخوردار خواهید شد و هر زمان که بخواهید می توانید در سازوکار اجماع شرکت کرده و شرکت کنید..

بهترین قسمت در مورد استفاده از بلاکچین سازمانی این است که شما از امنیت بیشتری نسبت به بلاکچین خصوصی برخوردار خواهید شد. چطور؟ خوب ، از آنجا که هیچ سازمانی با قدرت معتبر وجود نخواهد داشت ، هیچ کس نمی تواند تراکنش شما را از دفتر ثبت حذف کند.

همچنین ، طرح دفتر عمومی به همه امکان می دهد ببینند که در دفترچه چه خبر است. اگر کسی سعی در مغایرت داشته باشد ، همه قادر به دیدن آن هستند.

ویژگی هایی که باید برای شرکت خود در نظر بگیرید

 • شفافیت بیشتر

اول از همه ، هیچ پذیرش بلاکچین سازمانی دیگر نمی تواند شفافیت عمومی را به اندازه عمومی ارائه دهد. همانطور که قبلاً گفتیم دفتر کاملاً در معرض دید همه قرار دارد. همه باید در حفظ آن مشارکت کنند و در همه گره ها به اشتراک گذاشته می شود.

بنابراین ، در هر زمان که بخواهید قادر خواهید بود آنچه را که اتفاق می افتد ببینید. این چیزی است که بلاکچین خصوصی فاقد آن است.

 • ساختار غیر متمرکز واقعی

دفتر با همه افراد در شبکه به اشتراک گذاشته می شود. هر گره نسخه اصلی خود از دفتر را دارد. و همراه با کمک الگوریتم های اجماع ، می توانند دفتر را با انصاف بیشتری به روز کنند.

این ماهیت توزیعی و حقوق برابر موجب پذیرش واقعی بلاکچین غیر متمرکز در شرکت می شود. Blockchains خصوصی در مقایسه با سایر موارد کاملاً غیرمتمرکز نیستند.

 • توانمندسازی کاربر

برای استفاده از همه این نوع سیستم عامل ها ، به اتصال اینترنت نیاز دارید. با بارگیری شبکه ، بلاکچین و کیف پول خود را بارگیری کنید و قرار است این کار را انجام دهید. این بدان معناست که هیچ شرکت شیطانی نمی تواند شما را از دریافت تمام مزایای این شبکه باز دارد. اگر آن را با بلاکچین خصوصی مقایسه کنیم ، خواهید دید که چگونه کاربران در آن شبکه از همه آزادی برخوردار نیستند.

 • تغییرناپذیری

هنگامی که یک معامله به دفتر اضافه شد ، هیچ کس نمی تواند آن را تغییر دهد. بله ، این جذاب ترین ویژگی این نوع سیستم عامل بلاکچین سازمانی است. بنابراین ، حتی اگر بخواهید به سیستم نفوذ کنید ، نمی توانید صدمه ای وارد کنید.

میزان تغییر ناپذیری بیشتری را ارائه می دهد. اما در شبکه خصوصی ، سازمان حاکم می تواند معاملات شما را حذف کند و شما نمی توانید در این زمینه کاری انجام دهید.

خصوصی در مقابل بلاکچین عمومی: کدام یک را باید انتخاب کنید?

در واقع کاملاً به نیاز شما بستگی دارد. اگر مدیر عامل یک سازمان هستید و می خواهید فقط برای کارمندان خود سیستم شبکه داخلی داشته باشید ، راه حل بلاکچین سازمانی خصوصی تماس بهتر است. در اینجا ، شما می توانید با توجه به رتبه های خود ، به مقامات خود اجازه دسترسی ویژه دهید و با رمزنگاری ، از امنیت کافی برای انجام معاملات در کانال برخوردار خواهید بود.

از طرف دیگر ، اگر می خواهید یک پلت فرم نوع برنامه با شفافیت برای مصرف کنندگان داشته باشید ، شبکه عمومی باید انتخاب شما باشد. این راه حل بلاکچین سازمانی مجهز به کلیه امکاناتی است که شما نیاز دارید و مصرف کنندگان شما می توانند به راحتی به برند شما اعتماد کنند. همچنین ، صداقت کامل همیشه راهی عالی برای کسب محبوبیت بیشتر است.

فدراسیون بلاکچین

حتما فکر می کنید بلاکچین فدراسیون چگونه در این معادله قرار می گیرد ، درست است؟ خوب ، بلاکچین فدراسیون دارای بهترین بلاکچین خصوصی و عمومی است. با این حال ، شما ممکن است شباهت های عمده ای با بلاکچین خصوصی با این مورد داشته باشید.

با استفاده از زنجیره بلوک فدراسیون ، یک فضای خصوصی غیرمتمرکز به دست می آورید. چی؟ سردرگم؟ در بلاک چین فدراسیون به جای اینکه یک سازمان شبکه را حفظ کند ، چندین سازمان وجود دارد. حضور چندین طرف در شبکه ، ساختار غیر متمرکز بلاکچین عمومی را ایجاد می کند.

می توانید تصور کنید که این نوع پذیرش بلاکچین سازمانی در مرکز هر سازمان مرتبط با آن باشد. این سیستمی است که در آن چندین سازمان در صورت لزوم می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

همچنین ، اگر هر طرفی قصد سو party استفاده از شبکه را داشته باشد ، شرکت های دیگر می توانند آنها را از شبکه ممنوع کنند.

ویژگی هایی که باید برای شرکت خود در نظر بگیرید

 • کاهنده هزینه

بلاکچین سازمانی نوع فدراسیون هزینه ها را تا حد زیادی کاهش می دهد. این زنجیره های بلوکی برای اهداف صنعتی طراحی شده اند و بنابراین اتصال آنها با موجودیتان راحت تر از بلاکچین سازمانی خصوصی یا خصوصی است. بنابراین ، این نوع پذیرش بلاکچین سازمانی کارآمدترین سرمایه گذاری است.

 • هزینه های معامله کمتری را ارائه می دهد

حتی اگر به نظر می رسد بلاکچین های عمومی ادعا می کنند که کمترین هزینه های معاملاتی را ارائه می دهند ، اما در واقعیت چنین نیست. وقتی تعداد زیادی از کاربران وارد شبکه می شوند ، شبکه نسبتاً کند می شود و معاملات پردازش سخت می شوند.

در آن سناریو ، هزینه های معامله تا حد زیادی افزایش می یابد. با این حال ، در زنجیره بلوکی فدرال اینگونه نیست. این بلاکچین سازمانی برای پایداری تحت فشار طراحی شده است. بنابراین ، هزینه اولیه معامله در اینجا به شدت افزایش نخواهد یافت.

 • مقررات شبکه

همانطور که چندین سازمان با هم همکاری می کنند ، برخی قوانین برای همه وجود دارد که باید از آنها پیروی کنند. این یک محیط متعادل از زیرساخت های عمومی و خصوصی ایجاد می کند. همه گره های موجود در شبکه باید مقررات را دنبال کنند تا بخشی از روند توافق را بدست آورند.

 • دسترسی مجرمانه وجود ندارد

بلاک چین های عمومی عالی هستند ، اما گمنامی ارائه می دهند که مجرمان می توانند به طور جدی از آن استفاده کنند. آخرین چیزی که هم اکنون می خواهید این است که زمینه ارتباطی خوبی برای جنایتکاران در سازمان خود فراهم کنید.

هر گره در شبکه با گره های دیگر آشنا است و این دسترسی مجرمانه را اعمال می کند. مجرمان از روند احراز هویت کاملاً ناامید شده و این تصویب بلاکچین سازمانی را به حال خود رها می کنند.

طبقه بندی در سطح مجوز –

با توجه به نوع مجوز ، بلاکچین را می توان به عنوان دو نوع موجودیت متفاوت توصیف کرد. آن ها هستند:

 • مجاز
 • بدون مجوز

Blockchains مجاز

این نوع تصویب بلاکچین سازمانی در یک فضای بسته کار می کند. در این مورد ، گره ها نمی توانند به راحتی به شبکه دسترسی پیدا کنند و ببینند چه چیزی در دفتر است. فقط گره های انتخاب شده قادر به ورود به شبکه هستند.

سازمانهای متمرکز بیشتر این نوع بلاکچین سازمانی را ترجیح می دهند ، زیرا قادر خواهند بود از طریق شبکه قدرت داشته باشند. از طرف دیگر ، بلاکچین عمومی مجاز نیز وجود دارد. این شبکه ها دارای یک محیط مجاز هستند ، اما هرکسی که معیارهای خاصی برای عضویت در این شبکه را داشته باشد می تواند دفتر را کاملاً ببیند و معامله ای انجام دهد همانطور که در تصویب بلاکچین شرکت های بزرگ انجام می دهد.

اما برای دسترسی به آن ها باید شرایط خاصی داشته باشند.

ویژگی هایی که باید برای شرکت خود در نظر بگیرید

 • مناسب برای سازمانها

بلاکچین سازمانی مجاز برای اهداف سازمانی بسیار مناسب است. شرکتهای بزرگ می توانند دسترسی کامل مورد نیاز خود را داشته باشند و خودشان می توانند محیط داخلی را انتخاب کنند. تنظیم پارامترهای دسترسی به گره به خود آنها بستگی دارد و آنها می توانند مخاطبان خاص هدف را برای آن کنترل کنند.

 • نرخ معاملات کم است

پذیرش بلاکچین سازمانی مجاز پایین ترین سطح هزینه معاملاتی را ارائه می دهد. چرا؟ خوب ، به این دلیل که به عنوان یک سرور داخلی ، این شبکه ها مجبور نیستند با مخاطبان زیادی سروکار داشته باشند. همچنین ، آنها با اجماع های مصرف کننده برق کار نمی کنند که در نهایت سرعت بلاکچین عمومی را کاهش می دهد.

به همین دلیل هزینه های معامله در این نوع محیط ها نزدیک به رایگان است. بسیاری از سیستم عامل های مجاز هزینه معاملات صفر را برای کاربران خود ارائه می دهند.

 • لازم نیست دارایی بومی داشته باشید

بلاکچین سازمانی مجاز لزوماً نیازی به داشتن رمز یا دارایی بومی برای سیستم عامل خود ندارد. بسیاری از بلاکچین های سازمانی پلت فرم را به عنوان یک سیستم مدولار ارائه می دهند که در آن شما قادر خواهید بود به آن متصل و بازی کنید یا دارایی جدید خود را ایجاد کنید.

این در صورت لزوم می تواند از موجود استفاده کند ، اما برای حفظ شبکه لازم نیست کاملاً به دارایی بومی اعتماد کنند.

 • محیط مورد اعتماد

برای کار با این محیط ، باید به گره هایی که شبکه را با آنها به اشتراک می گذارید اعتماد کنید. این به نوعی مانند سازمانهایی است که هر کس نقش خود را بازی می کند و به سایر همکاران خود اعتماد دارد که همین کار را انجام دهند. این باعث ایجاد پیوند بیشتر در بین گره های کار می شود.

Blockchains بدون مجوز

در این نوع شبکه بلاکچین ، هر گره در شبکه می تواند آزادانه در روند اجماع شرکت کند. مشارکت هیچ محدودیتی ندارد. سیستم بلاکچین سازمانی بدون مجوز به هر کاربر اجازه می دهد آدرس خاص خود را داشته باشد و ارتباط آزادانه با شبکه را ادامه دهد.

همه در اینجا اجازه شروع معامله و افزودن مقادیر به دفتر را دارند. بدیهی است که سازمان هایی که فضای بازتری دارند ، این نوع تصویب بلاکچین سازمانی را دوست دارند. همچنین نوع دیگری از بلاکچین خصوصی غیرمجاز وجود دارد.

در این نوع ، گره های یک سازمان دسترسی ویژه ای به دفتر دارند و سپس می توانند آزادانه با یکدیگر معامله کنند. هیچ مجموعه قانون مشخصی وجود نخواهد داشت. تنها معیار این است که به عنوان یک کارمند یا فروشنده برای دسترسی به شبکه به آن سازمان متصل شوید.

به طور عمده مرجع ورود شما را تعیین می کند و بعد از اینکه وارد شدید ، کاملاً آزاد هستید که پیشنهادات خود را انجام دهید.

ویژگی هایی که باید برای شرکت خود در نظر بگیرید

 • قدرت بیشتر برای گره ها

اگر عاشق آزادی کامل هستید ، پس این نوع سیستم عامل را دوست خواهید داشت. پذیرش بلاکچین سازمانی بدون مجوز کاملاً قادر است به جای سازمان ، قدرت کامل به گره ها بدهد. سازمان ها نمی توانند بر نتیجه گره های خود تأثیر بگذارند و هیچ سیاست سختگیری برای محدود کردن کاربران نخواهند داشت.

 • سطح حریم خصوصی را برای همه باز کنید

فارغ از اینکه در چه محیطی غیرمجاز باشید ، همیشه سطح حریم خصوصی باز خواهید داشت. این افزایش شفافیت در سازمانی است که با فساد داخلی دست و پنجه نرم می کند. همانطور که هر کسی می تواند دفتر خود را ببیند ، شخص فاسد قادر به کنار آمدن با جرایم خود نخواهد بود.

همه گره ها یکدیگر را می شناسند ، بنابراین یک بازیکن بد سرانجام گرفتار خواهد شد.

 • مشارکت رایگان در رای گیری یا اجماع

معمولاً در زنجیره بلوک خصوصی ، فقط گره های انتخابی می توانند در رأی گیری یا پروتکل اجماع شبکه شرکت کنند. با این حال ، به طور غیر مجاز ، هر شرکت کننده در شبکه می تواند در آن شرکت کند.

 • محیط بدون اعتماد

بله ، سازمان ها می دانند کدامیک از گره ها است ، اما در این نوع بلاکچین سازمانی نیازی به ایجاد اعتماد بین گره ها نخواهید بود. آنها آزادند كه درمورد دیگران تردید داشته و بازیگران بد را هر زمان كه لازم باشد صدا كنند. به همین دلیل با آن یک محیط بدون اعتماد به دست می آورید.

بلاکچین نوعی فناوری دفتر کل توزیع شده است و انواع مختلف DLT مناسب برای شرکت ها وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که مقایسه آنها را نیز بررسی کنید!

مقایسه انواع مختلف فناوری Blockchain

عمومی بدون مجوز عمومی مجاز خصوصی غیرمجاز مجاز خصوصی
مشارکت همه بارگیری و بازی به عنوان گره آزاد هستند فقط کاربرانی که با معیارهای مشخص شده قبلی ملاقات می کنند می توانند یک گره را بارگیری و عمل کنند هر کس در شبکه خصوصی می تواند به عنوان یک گره عمل کند فقط گره های انتخاب شده در کانال خصوصی می توانند به عنوان گره عمل کنند
مصرف انرژی بالا متوسط کم کم
امنیت خیلی بالا بالا متوسط کم
سرعت خیلی آهسته آهسته. تدریجی سریع خیلی سریع
سطح اعتماد بی اعتماد بی اعتماد مورد اعتماد مورد اعتماد

فصل چهارم: فروشندگانی که BAAS را ارائه می دهند

قبل از اینکه به سمت فروشندگانی برویم که BAAS را ارائه می دهند ، بیایید نگاهی بیندازیم به کل مفهوم BAAS.

Blockchain به عنوان یک سرویس چیست?

BAAS یا Blockchain as a Service نوعی خاص از راه حل های بلاکچین درجه شرکتی است که مشتریان دیگر می توانند از آن برای میزبانی ، ساخت و مالکیت برنامه های توسعه یافته غیرمتمرکز ، توابع و انواع دیگر قراردادهای هوشمند استفاده کنند..

اما در اینجا مشتریان به دنبال زیرساخت های اصلی نخواهند بود. بلکه ارائه دهنده BAAS شبکه را برای آنها نظارت و نگهداری می کند. این یک رویکرد کاملا جالب برای سرعت بخشیدن به رشد فناوری بلاکچین و همچنین شروع سطح گسترده ای از اجرا است.

معماری اساسی این مفهوم جدید مشابه SaaS (نرم افزار به عنوان سرویس) است.

امروزه بسیاری از غول های صنعتی بیش از این مشتاق یادگیری فناوری بلاکچین و پیاده سازی آن در چارچوب موجود خود هستند. اما ماهیت پیچیده این فناوری باعث می شود آنها قبل از برداشتن یک قدم ، دو بار فکر کنند. همچنین ، عدم مهارت کافی در این صنایع مانعی برای حفظ جنبه عملیاتی شبکه است.

غول های متعدد فناوری این راه حل بلاکچین سازمانی را به همراه استارت آپ های کم زمان ارائه می دهند.

چگونه این راه حل ها کار می کنند?

اصل کاملاً ساده است. اگر مشتری با مبلغ مشخصی از آن بخواهد ، تأمین كننده زیرساخت ها را تنظیم می كند. هنگامی که مشتری پرداخت را انجام داد ، ارائه دهنده فناوری بلاکچین سازمانی را راه اندازی کرده و شروع به حفظ شبکه می کند. ارائه دهنده BAAS هر نوع ساختار پیچیده فناوری را برای مشتری کنترل خواهد کرد.

فروشندگان BAAS که پذیرش بلاکچین سازمانی را برای سایر صنایع بزرگ فراهم می کنند ، آثار را همیشه در جریان نگه می دارند. اگر می خواهید از هرگونه رخداد هک جلوگیری کنید ، سایر طرح های پشتیبانی نیز ضروری هستند. آنها شامل تخصیص مناسب سخت افزارهای سرشار ، ارائه پروتکل های امنیتی پیشرفته ، مدیریت پهنای باند و نیازهای میزبانی بیشتر هستند.

اگر شروع به استفاده از این سرویس های BAAS کنید ، می توانید بیش از پیاده سازی بلاکچین سازمانی روی تجارت خود تمرکز کنید. بنابراین ، شما همیشه از استفاده از آن خدمات بهره مند خواهید شد.

یک متن ساده تر

به عنوان مثال ، به ارائه دهندگان BAAS به عنوان ارائه دهندگان میزبانی وب فکر کنید. اگر می خواهید وب سایت خود را راه اندازی کنید و کسب و کار خود را برای دریافت بازدیدهای روزانه ایجاد کنید ، باید آن را در یک سرور میزبانی کنید. بدیهی است که شما می توانید سرور خود را میزبانی یا مدیریت کنید تا اینکه به دنبال ارائه دهنده بروید.

اما در این صورت مجبورید برای نگهداری و رسیدگی به نیازهای میزبانی خود کارمندانی استخدام کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ کسی نمی تواند دیوار آتش شما را بشکند. همه چیز واقعا هیجان انگیز به نظر می رسد ، اما در آخر ، شما چیزهای بیشتری برای نگرانی در بشقاب خود خواهید داشت ، بنابراین نمی توانید روی کار خود تمرکز کنید.

به همین دلیل دریافت راه حل مناسب برای وب سایت شما میزبانی وب سایت خود از طریق ارائه دهنده شخص ثالثی مانند HostGator یا BlueHost است. ارائه دهندگان از نیازهای شما مراقبت می کنند و شما مجبور به استخدام کارمندان یا نگرانی در مورد امنیت نخواهید بود.

به همین ترتیب ، ارائه دهندگان BAAS تخصص خود را به شما می دهند ، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که سرمایه گذاری کنید. BAAS ممکن است گامی بزرگتر در جهت پیاده سازی عمیق بلاکچین سازمانی در بخشهای مختلف صنعت باشد. به جای توسعه پروژه های بلاکچین خود ، آنها اکنون می توانند آنها را از این فروشندگان بلاکچین سازمانی خارج کنند.

نمونه هایی از فروشندگان Baas و بسترهای نرم افزاری بلاکچین Enterprise

سیستم عامل های فروشندگان بلاک چین

ارائه دهندگان BAAS

1. اوراکل

اوراکل با ارائه جامع ترین پلت فرم ابری DLT ، در حال توسعه نوع جدیدی از خدمات BAAS برای کاربران سازمانی است. شما می توانید به سایر سازمانها بپیوندید و پیاده سازی بلاکچین سازمانی خود را همراه با به روزرسانی دفتر انجام دهید. با Oracle قادر خواهید بود اطلاعات را به طور قابل اعتماد با شرکای تجاری ، تأمین کنندگان و شرکای بانکی خود به اشتراک بگذارید.

Oracle خدمات ابری بلاکچین را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد از تمام ویژگی های بالا استفاده کنید. این پلتفرم بر اساس مدل معماری قابل انعطاف اجرا می شود ، که اهداف خاص بلاکچین سازمانی را برای نیازهای تجاری شما امکان پذیر می کند.

هر سرویسی که ارائه دهند به مرور به روز می شود ، بنابراین دیگر نگران همگام شدن با رقابت نخواهید بود. هسته این پلت فرم به طور اتفاقی دارای چندین لایه همراه با سرویس های فرعی و رابط های داخلی برای پلاگین های قابل تنظیم است.

چگونه کار می کند?

راه حل blockchain سازمانی Oracle شبکه ای از گره ها را ارائه می دهد که دفتر غیرمتمرکز را تأیید و به روز می کند ، همراه با پاسخگویی به سeriesالات قراردادهای هوشمند. این فروشنده برای تقویت پیاده سازی بلاکچین سازمانی ، ویژگی قرارداد هوشمند را با سرویس ابری اضافه کرده است.

سایر برنامه های خارجی فرایند معامله را فراخوانی می کنند و با استفاده از تماسهای REST API مشتری یا SDK درخواستها را شروع می کنند ، که گره ها را برای اجرای قراردادهای هوشمند انتخاب می کند.

پس از توافق سرویس ابر در مورد معامله ، گروه را وارد بلوک های داده می کند. این بلوک ها به صورت رمزنگاری شده ایمن هستند و هیچ کس نمی تواند در آن دستکاری کند. سرپرستان سرویس می توانند از سرویس ابری بلاکچین برای سازمان خود استفاده کرده و آن را در صورت نیاز پیکربندی کنند.

مردم اغلب خدمات و مواردی را که اوراکل سعی در ایجاد یک شبکه تجاری در بلاکچین آنها دارد اشتباه می گیرند. اما این کاملاً درست نیست. آنها فقط بستر را به مشتریان دیگری که مایل به ایجاد پیاده سازی بلاکچین سازمانی هستند ، ارائه می دهند.

ویژگی های کلیدی سرویس Cloud Blockchain

 • شفاف و مشترک: هر شرکت کننده می تواند داده های سازگاری را ببیند. در صورت مجاز بودن ، آنها می توانند همانند به روزرسانی ها و همچنین دسترسی به آنها را دریافت کنند.
 • دقیق و غیرقابل انکار: این اجماع به تصمیم گیری یک زیر مجموعه از گره ها در بلاکچین بستگی دارد و پس از تأیید اعتبار ، هیچ یک نمی تواند وجود آن را انکار کند.
 • غیر قابل تغییر: درست مانند بلاک چین ، هیچ کس نمی تواند معاملات را از دفتر تغییر دهد.
 • رمزگذاری شده: هر رکورد یا داده در شبکه رمزگذاری شده است تا محرمانه بودن یک شرکت را حفظ کند.

2. IBM

IBM همچنین در حال ارائه راه حل های کلاس جهانی بلاکچین برای استفاده شرکتی است. پلت فرم IBM Blockchain یکی از انواع BAAS در زیرساخت های IBM Cloud است. این یکی از راه حل های کاملاً کاربردی ، یکپارچه و آماده برای بلاکچین در بازار است. با این کار ، پیاده سازی بلاکچین سازمانی بسیار آسان تر خواهد بود زیرا آنها می توانند پلتفرم را توسعه ، اداره و اداره کنند.

این پلتفرم در حال توسعه پروژه های جدید بلاکچین با همکاری Hyperledger Fabric Architecture است.

خواسته ها یا موارد استفاده هر کدام از مشاغل شما باشد ، راه حل IBM شما را در کوتاه مدت فعال می کند. ادغام آن بسیار سریع است و سطح بالایی از حریم خصوصی ، عملکرد و امنیت را برای محیط طلبکارانه شما فراهم می کند.

آیا می دانید بهترین قسمت چیست؟ شما طیف گسترده ای از برنامه های عضویت را انتخاب خواهید کرد. هر طرح ویژگی های جدیدی را برای رفع نیاز شما ارائه می دهد. بنابراین ، حتی اگر یک شرکت کوچک یا شرکت بزرگتری باشید ، می توانید شرکتی را انتخاب کنید که با بودجه شما مطابقت داشته باشد. طرح شروع کننده اقتصادی ترین است و به هیچ وجه توانایی های شما را محدود نمی کند.

ویژگی های بستر Blockchain

 • در حال توسعه برنامه های جدید

این طیف گسترده ای از محیط های توسعه را برای برنامه های شما ارائه می دهد. می توانید به دنبال محیط مشترک ، محلی یا آنلاین باشید. اما شما به ابزار پیشرفته ای نیز نیاز خواهید داشت ، درست است؟ نگران نباشید ، IBM پشت شما است. هر تنظیمات به ابزارهای پیشرفته پیشرفته مجهز هستند ، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید اتصال به برق است و شروع به ایجاد برنامه های جدید می کنید.

 • قدرت دولتی

پس از اجرای بلاکچین سازمانی ، می توانید بر سیستم عامل خود حاکم باشید. مجموعه جدیدی از ابزارهای فعال سازی همیشه برای کانال های معاملاتی ، قراردادهای هوشمند ، اعضا و شبکه های جدید در دسترس هستند. اگر با چندین طرف کار می کنید ، تمام به روزرسانی های آنها را در صفحه فعالیت های خود و به عنوان اعلان دریافت خواهید کرد.

 • بسیار عملیاتی

این شبکه با دسترسی بی وقفه به شبکه همیشه با عملکرد بالا است. به روزرسانی های جدید بلافاصله در دسترس خواهید بود و برای مدت طولانی نیازی به ارتقا سیستم ندارید. IBM از هر چیز دیگری مراقبت خواهد کرد.

3. آمازون

یکی دیگر از راه حل های بزرگ بلاکچین سازمانی ، خدمات وب آمازون (AWS) است. AWS یکی از ساده ترین راه ها را برای پیاده سازی بلاکچین سازمانی فراهم می کند. با راه حل آمازون ، شما می توانید راه حل های مقیاس پذیر خود را بسازید و از رشد برجسته شرکت خود اطمینان حاصل کنید.

آمازون اتفاقاً هر نوع راه حلی را برای شبکه متمرکز و غیرمتمرکز ارائه می دهد. اگر می خواهید یک ساختار پایگاه داده متمرکز داشته باشید ، AWS می تواند یک دفترچه رمزنگاری با عملکرد بالا برای شما فراهم کند. بنابراین ، نیازی به پیاده سازی بلاکچین سازمانی در این مورد ندارید.

با این حال ، اگر می خواهید یک محیط غیرمتمرکز با قابلیت های قابل تأیید داشته باشید ، AWS می تواند بهترین راه حل های بلاکچین را به شما ارائه دهد. همه شبکه ها کاملاً مدیریت شده اند ، بنابراین برای حفظ چارچوب مجبور نیستید نیروی کار بیشتری استخدام کنید.

راه اندازی و استقرار هر سرویس آسان است. علاوه بر این ، بسیار اقتصادی است. AWS’s Blockchain Templates ماده اصلی نیاز شما به بلاکچین است. بیایید ببینیم این سرویس در واقع چه چیزی ارائه می دهد.

الگوهای Blockchain AWS

این نوع الگوها به شما امکان می دهد در مدت زمان مختصری پذیرش بلاکچین را ایجاد کنید. با کمک الگوهای blockchain AWS ، بالاخره می توانید به جای راه اندازی شبکه ، روی توسعه برنامه غیرمتمرکز خود تمرکز کنید..

چه فایده ای دارد?

 • زمان استقرار سریعتر

استفاده از شبکه بلاکچین شما فقط یک دقیقه طول خواهد کشید. برای شروع اجرای بلاکچین سازمانی خود می توانید الگوهای Amazon ECS یا ECS2 را امتحان کنید.

 • گزینه انتخاب

برای انتخاب نیازهای شرکتی خود ، دو چارچوب بسیار محبوب خواهید داشت. Hyperledger Fabric و Ethereum نتایج کمی متفاوت ارائه می دهند ، بنابراین بهتر است ابتدا بررسی کنید که چه چیزی ارائه می دهند و سپس تصمیم بگیرید.

 • ابزارهای مدیریت

تمام الگوها تجهیزات مدیریتی را در اختیار شما قرار می دهند و با استفاده از آنها می توانید نتیجه را کنترل کرده و کل شبکه را مدیریت کنید. اگر می خواهید یک شبکه داخلی از شرکت خود در بلاکچین داشته باشید ، این ابزارها بهترین هستند.

 • برای آنچه استفاده می کنید پرداخت کنید

شما فقط برای منابعی که استفاده می کنید پرداخت خواهید کرد. هیچ هزینه مخفی اضافی وجود ندارد که ممکن است پس از تنظیم همه تنظیمات به یک بار سنگین تبدیل شود.

4. مایکروسافت

مایکروسافت غول فناوری نیز به لیگ ارائه دهندگان BAAS پیوسته است. با راه حل جدید زنجیره بلوک Azure ، شما می توانید در عرض یک روز سیستم عامل را راه اندازی و راه اندازی کنید!

بهترین قسمت این است که Azure Blockchain Workbench برای تنظیم فقط چند کلیک طول می کشد! این میز کار بیشتر برای آزمایش یا توسعه پروژه های جدید مناسب است ، نه اینکه فقط برای سیستم دفتر استفاده شود. این پلت فرم به روشی خاص طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که شما برای توسعه هر پروژه جدید به زمان کمتری نیاز دارید.

بدیهی است که از مایکروسافت انتظار بهترین نتیجه را دارید و Azure مطمئناً این نتیجه را به شما می دهد.

هزینه و زمان توسعه برای ادغام های از پیش ساخته شده در بستر ابر Azure تا حد زیادی کاهش می یابد. هنگام راه اندازی ، طیف گسترده ای از ابزارهای زنجیره بلوک را در اختیار خواهید داشت. تنها کاری که شما باید انجام دهید اینست که موارد مورد نیاز خود را انتخاب کرده و اجرای بلاکچین سازمانی خود را راه اندازی کنید. برای پیکربندی هر ویژگی فقط به یک کلیک نیاز دارد ، بنابراین کار ساده ای است.

پس از آن ، انتخاب توپولوژی می شود. اگر توپولوژی Dev / Test را انتخاب کنید ، فقط یک گره (ماشین مجازی) دریافت خواهید کرد و می توانید درست بعد از آن شروع کنید.

توپولوژی یک عضو تنها برای سازمانهای منفرد است. با استفاده از این ، برای تولید خود چندین گره در چندین بخش دریافت خواهید کرد.

در توپولوژی چند عضو ، شما می توانید تولید را از چندین سازمان تحریک کنید. به نوعی مانند یک راه حل کنسرسیوم کار می کند. بسته به تعداد گره های مستقر شده ، بیش از 15 دقیقه طول می کشد.

چه ویژگی هایی دارند?

 • رابط های صوتی و پیامکی ردیابی کالاهای تولید شده را تضمین می کند.
 • ادغام اینترنت اشیا Th قادر به ردیابی کلیه محموله ها و محصولات یا هر نوع اسناد دیگری خواهد بود.
 • سیستم های ERP قادر به مدیریت فرایندهای اصلی خواهند بود که با شرکت کنندگان اصلی در تعامل هستند.
 • استقرار سریعتر کارایی را تا حدود زیادی افزایش می دهد.
 • هزینه های پایین باعث کاهش هزینه های کلی استقرار مشاغل جدید یا تغییر سیستم شبکه قبلی قبلی سازمان می شود.

5. علی بابا

راه حل Alibaba Cloud برای به کارگیری بلاکچین سازمانی شما اینجاست. این پلتفرم بستر سازمانی را برای انواع استقرار بلاکچین فراهم می کند. Alibaba Cloud Solution شما را به پلتفرم محبوب بلاکچین سازمانی موجود در بازار نزدیک می کند.

شاید وقت و انرژی لازم برای توسعه زنجیره بلوکی خود را نداشته باشید ، اما با Alibaba می توانید از لوکس بودن عملیات ، استقرار و نگهداری لذت ببرید. شرکتهای هوش مصنوعی اگر بخواهند طرح بلاک چین هوش مصنوعی را امتحان کنند قطعاً می توانند سود زیادی ببرند.

مزایای Alibaba Cloud BAAS

 • پروتکل امنیتی بالاتر

Alibaba سطح جدیدی از استراتژی های امنیتی را ارائه می دهد و دارای انزوای چند مستأجر است ، به همین دلیل سطح امنیتی بسیار زیاد است.

 • ثبات بیشتر

از آنجا که رابط واحد ذخیره اطلاعات قابل اطمینان را ارائه می دهد ، مقیاس بندی مسئله ای نیست. حتی در شرایط سخت نیز قادر به ارائه عملکرد عالی خواهد بود.

 • ساده و آسان

انبوهی از قابلیتهای مدیریتی پیشرفته را ارائه می دهد که به شما کمک می کند ظرف چند کلیک بستر بلاکچین خود را بسازید. بنابراین کار با آن کاملاً ساده است.

 • اکوسیستم باز

اکوسیستم بلاکچین باز است و از طیف گسترده ای از برنامه ها و داده ها پشتیبانی می کند. به همین دلیل یک گزینه عالی برای اجرای بلاکچین سازمانی است.

آیا ویژگی های دیگری وجود دارد?

 • فن آوری پیشرفته: ابر Alibaba با Hyperledger Fabric، Quorum همکاری می کند تا آن خدمات درجه یک را به شما ارائه دهد.
 • حالت سریع: استقرار با یک کلیک از هرگونه پیکربندی پیچیده برای پیاده سازی بلاکچین سازمانی خلاص می شود.
 • کنسرسیوم مدیریت: کنسرسیوم هایی را ایجاد کنید ، هر زمان که بخواهید شرکت کنندگان جدید اضافه کنید و به شما در مدیریت همه شرکت کنندگان کمک می کند.
 • مدیریت سازمانها: سازمان خود را با استفاده از سیستم عامل مدیریت کنید ، دید واضحی از فعالیت همه در شبکه داشته باشید.
 • امنیت برای حکمرانی: گواهینامه های CA را ارائه می دهد و فناوری را روی Intel SGX ایجاد می کند.
 • مدیریت Chaincode: Alibaba به شما امکان می دهد Chaincode را از قبیل قراردادهای هوشمند با چند طرف همزمان مدیریت کنید. با سیستم ردیابی جامع آنها ، پیگیری کلیه قراردادهای هوشمند بسیار آسان خواهد بود.
 • دسترسی به برنامه: این سیستم عامل می تواند با SDK استاندارد Fabric Client همراه باشد. این محیط به شما کمک می کند تا هر نوع برنامه ای را با شبکه جدید بلاکچین ادغام کنید.

6. بایدو

یکی دیگر از فروشندگان بسیار جذاب که تجارت BAAS خود را آغاز کرد ، سرویس وب و موتور جستجوی Baidu چینی است. اخیراً این شرکت نامه سفید خود را روی پلتفرم بلاکچین تازه توسعه یافته خود منتشر کرده است – Xuper Chain.

شبکه زنجیره ای Xuper

پلت فرم فوق العاده جدید زنجیره ای آنها قادر است هر نوع نیاز شرکت را برطرف کند. ظاهرا بایدو بیشترین تعداد معاملات را در هر ثانیه – 10 هزار معامله ارائه می دهد. اما چگونه این حجم عظیم معاملات را در هر ثانیه پشتیبانی می کند؟ خوب ، آنها از یک شبکه استریوسکوپی و فناوری موازی بین زنجیره ای استفاده می کنند.

به غیر از این سیستم عامل برای بسیاری از سناریوها و خدمات مختلف مناسب است.

به گفته آنها ، این سیستم عامل قادر به تغییر زنجیره تأمین ، ایمنی غذا ، امور مالی ، اینترنت اشیا و بسیاری از بخشهای دیگر است.

ویژگی های زنجیره Xuper

 • سطح امنیتی فوق العاده: Xuper Chain یک اکوسیستم نسبتاً ایمن را ارائه می دهد. این کار عمدتا با اطلاعات حساسی مانند مجموعه محصولات ، ویژگی های فکری و موارد دیگر سرو کار خواهد داشت. به همین دلیل است که ادغام این سیستم عامل با پروژه سازمانی شما می تواند نقطه عطف بعدی بعدی شما باشد.
 • سیستم مدیریت: بعنوان مالک یک شرکت احتمالاً عهده دار همه امور خواهید بود. برای قرار دادن موقعیت مدیریتی ، شبکه دسترسی مدیریتی را به شما ارائه می دهد. با این دسترسی ، قادر خواهید بود هر اقدامی را در شبکه مشاهده کرده و در صورت لزوم عملکردهای بد را ممنوع کنید.
 • برنامه های قابل جابجایی: آیا می خواهید هر نوع برنامه ای را در شبکه اجرا کنید؟ نگران نباشید ، Xuper Chain به شما اجازه می دهد همان کار را انجام دهید. فقط برنامه های قابل جابجایی در شبکه را امتحان کنید و ویژگی های بیشتری را به کل طرح اضافه کنید.

7. هواوی

اخیراً Huawei سفر خود را به عنوان یکی از ارائه دهندگان خدمات BAAS در بازار آغاز کرد. آنها قبلاً این خدمات را برای اهداف تجاری در 10 اکتبر در چین راه اندازی کردند. با این حال ، در 15 نوامبر ، آنها آن را برای استفاده جهانی باز کردند.

Huawei Cloud اکنون در وب سایت جهانی خود و عمدتا برای استفاده توسعه دهندگان و شرکت های جهانی در دسترس است. توسعه دهندگان می توانند از این بستر ابری برای توسعه ، استقرار و نگهداری سریع برنامه های غیرمتمرکز در بودجه خود استفاده کنند.

مزایای بستر ابری هواوی

 • آسان و باز برای همه: این پلت فرم روی Hyperledger Fabric 1.1 همراه با Kubernetes ساخته شده است که دارای یک فرایند پیکربندی ساده ، چند دقیقه زمان استقرار و چند زاویه است.
 • کارآمد و انعطاف پذیر: قسمت منحصر به فرد این سرویس BAAS این است که طیف گسترده ای از الگوریتم های اجماع را ارائه می دهد ، به همین دلیل می تواند تا 5000 در ثانیه به تراکنش ها برسد. علاوه بر این ، با پیوستن پویا ، پروتکل سوئیچینگ انعطاف پذیر و مدیریت منابع فیزیکی همراه است.
 • صرفه جویی در هزینه: هزینه های نصب برای این سرویس BAAS بسیار کم است. فقط برای آنچه استفاده می کنید پرداخت کنید و نه برای چیز دیگری. به غیر از این ، از مقدار پایین O نیز لذت خواهید برد&گزینه های M و مقیاس خودکار.
 • محافظت از حریم خصوصی و امنیت قوی: همه گره ها ، سطح مجوز و کلیدهای خود را با سهولت فقط در یک پنل مدیریت کنید. فرایندهای رمزگذاری با اطمینان از حفظ حریم خصوصی چند لایه هستند. زیرساخت های امنیت سایبری اجازه نمی دهد هک خارجی یا داخلی اتفاق بیفتد.
 • احراز هویت کامل: سطح احراز هویت پیشرفته که اطمینان می دهد فقط گره های انتخاب شده می توانند وارد شبکه شوند. فقط از این طریق تنها قدرت دسترسی به گره دیگری و جلوگیری از ورود گره های شخص ثالث را خواهید داشت.

8. تمرکز

یکی از پیشگامان اصلی در ایجاد بلاکچین Accenture است. Accenture از همان ابتدای ورود فناوری بلاکچین علاقه زیادی نشان داد و چرا که نه؟ هر دو کاملاً با یکدیگر ارتباط دارند.

با این حال ، روش Accenture نسبت به این وضعیت کمی متفاوت از شرایط دیگر است. آنها عمدتا بر روی بخش مشاوره تمرکز می کنند ، اما همچنین راه حل های بلاکچین درست شده برای شما دارند. همچنین شرکت های مشاوره بلاکچین دیگری نیز در بازار وجود دارند.

شما نمای کاملی از فناوری blockchain و نحوه ادغام آن در سیستم خود خواهید داشت. علاوه بر این ، فهمیدن روش مناسب برای راه اندازی و تصرف بازار یک پیشرفت بزرگ برای شرکت سازمانی شما خواهد بود.

چه پیشنهادی دارند?

 • تحلیل استراتژی ها: متخصصان ماهر آنها تمام بخش ها و استراتژی های بلاکچین را تجزیه و تحلیل می کنند تا به شما کمک کنند راه حل بلاکچین را در یک محدوده مقرون به صرفه ادغام کنید و به راحتی مستقر کنید.
 • کاربرد بستر Blockchain: بدیهی است که هر شرکتی نمی تواند همه برنامه ها را با استفاده از بلاکچین سازمانی خود ارائه دهد. بنابراین ، شما باید بدانید که هدف خود را بیشتر کجا متمرکز کنید ، و Accenture در این امر به شما کمک می کند.
 • آموزش پیشرفته: نمی دانید چگونه با راه حل های blockchain کنار بیایید؟ Accenture’s BAAS وارد کار می شود و به شما آموزش می دهد تا در کمترین زمان موارد جدید را مدیریت کنید.
 • محیط های توسعه: بستر محیطی تمام مجموعه ابزارهای بلاکچین لازم را برای کمک به توسعه دهندگان در ابداع پروژه های جدید خواهد داشت.
 • طراحی و اجرای راه حل Blockchain: فقط به آنها اجازه دهید نیازهای شما چیست. آنها مدل مناسبی را برای شما طراحی می کنند و اگر به آنها سیگنال سبز بدهید به شما در اجرای آن نیز کمک می کنند.

فصل 5: نمونه هایی از Blockchains سازمانی

شرکت های زیادی در حال پیاده سازی بلاکچین هستند. بیایید برخی از نمونه های معروف را ببینیم.

 • هایپرلجر

یکی از پلتفرم های بزرگ بلاکچین سازمانی Hyperledger است. لینوکس بنیانگذار Hyperledger است و سفر خود را در سال 2016 آغاز کرد. Hyperledger یکی از شناخته شده ترین بسترهای صنعت بلاکچین با منبع باز بین صنعت است که برای موارد استفاده در شرکت مناسب تر است..

یکی از مهمترین اهداف ارائه فناوری دفتر کل توزیع شده در سطح شرکت در بین مجموعه گسترده ای است. در حال حاضر Hyperledger همکاری گسترده ای انجام داده است که بیش از 185 همکاری داشته است. آنها تقریباً همه بخشهای بالقوه مانند اینترنت اشیا ، امور مالی ، زنجیره تامین ، بانک ، فناوری و تولید را پوشش می دهند. این بلاکچین سازمانی دارای هشت نوع پروژه مختلف است که همزمان انجام می شود و از همه اینها ، Hyperledger Fabric به دلیل کاربردهای صنعتی بسیار مشهور است..

از آنجا که این بلاکچین سازمانی دارای معماری مدولار است ، شما در نهایت می توانید از ویژگی plug-and-play با جذابیت های مختلف عضویت لذت ببرید.

چه پیشنهادی دارد?

IBM و دارایی دیجیتال عامل اصلی این بلاک چین مجاز است. با معماری مدولار ، نقش مشخصی را در درون گره های شبکه ارائه می دهد. همچنین می توانید از پروتکل های اجماع قابل تنظیم همراه با فرآیندهای پیشرفته قرارداد هوشمند لذت ببرید.

اما برای دسترسی به حساب خود باید اطلاعات تأیید اعتبار را در شبکه ارائه دهید. قرارداد هوشمند در این بلاکچین سازمانی “Chaincode” نام دارد. این زبان از زبان های برنامه نویسی JavaScript و Go پشتیبانی می کند و جاوا را برای اهداف مدولار جدا می کند. به همین دلیل از نظر سایر قراردادهای هوشمند معروف موجود انعطاف پذیرتر است.

بیایید ببینیم که آنها به عنوان بلاکچین سازمانی چه پیشنهادهای بالقوه ای دارند:

سیستم Blockchain مجاز

این بلاکچین سازمانی یک چارچوب مجاز ارائه می دهد که در آن هر شرکت کننده یک هویت شناخته شده دارد. اگر با مشکلات محافظت از داده روبرو هستید و نیاز به داشتن هویت شناخته شده در شبکه دارید ، ادامه دادن این یکی بسیار خوب است.

واقعیت دیگر در مورد این نوع بلاکچین سازمانی این است که آنها برای مقابله با فشار زیاد داده ها برای سازمان ها آماده شده اند. سازمان ها باید روزانه با داده های زیادی سرو کار داشته باشند و بلاکچین سازمانی بیش از توانایی مدیریت آن است.

مقیاس پذیری بالا با عملکرد بالاتر

همانطور که قبلاً گفتیم این بلاکچین سازمانی با معماری مدولار سروکار دارد. این معماری فرآیند معامله را به سه بخش جداگانه تقسیم می کند. در اولین مورد ، این امر با پردازش منطق و روند توافق گره سرو کار دارد. در مرحله دوم ، سفارش معامله آغاز می شود. در آخرین مرحله ، معامله تأیید می شود.

این فرآیند مقیاس پذیری را افزایش می دهد و سطح اعتماد به محیط را کاهش می دهد.

نیاز به دانستن اطلاعات در دسترس بودن

شرکت ها همیشه با مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی روبرو می شوند. از آنجا که آنها تمایل به رقابت دارند ، نشان می دهد که با چه سر و کار دارند می تواند به شهرت آنها لطمه بزند و به رقبا برتری دهد.

به همین دلیل است که آنها باید برای برخی از اسناد محرمانه باشند. Hyperledger Fabric اجازه تقسیم داده ها در شبکه را می دهد. بنابراین استفاده از این سازمان بلاکچین سازمانی قابلیت دسترسی ویژه ای دارد.

با سطح مشخصی از ترخیص ، گره ای قادر به دسترسی به آنها خواهد بود. بنابراین ، افرادی که باید در مورد آنها بدانند قادر به تهیه آنها خواهند بود. این مالکیت عمومی نخواهد بود.

زبانهای جستجوی غنی

مشاغل نمی توانند زبان برنامه نویسی را بفهمند ، بنابراین سerال از دفتر حساب برای آنها یک کوکی سخت است. به همین دلیل این بلاکچین سازمانی مجموعه کاملی از زبان جستجوی ساده را ارائه می دهد که تجارت می تواند از آن برای جستجو در دفتر استفاده کند.

این ویژگی سطح جدیدی از فرصت را برای بنگاه های اقتصادی فراهم می کند.

معماری مدولار

هر طراح در شبکه می تواند اجزای دلخواه خود را به برق متصل کرده و روی آنها کار کند. این به این سیستم عامل بلاکچین سازه ای متفاوت می بخشد. اگر پلت فرم نتواند از وی پشتیبان گیری کامل کند ، اکنون توسعه دهندگان این آزادی را دارند که هر نوع ویژگی را به پروژه خود اضافه کنند.

اندازه گیری ایمنی برای داده های حساس

بلاکچین سازمانی با بسیاری از اطلاعات حساس سر و کار دارد. به همین دلیل برای تأمین ایمنی آن اطلاعات نیاز به اندازه گیری های امنیتی است. Hardware Security Module مجموعه ای منحصر به فرد از کلیدها برای رمزگذاری ارائه می دهد و سطح بالاتری از امنیت را ارائه می دهد.

 • اتحاد سازمانی Ethereum

این یکی دیگر از بالغ ترین پلتفرم های بلاکچین سازمانی موجود است. Vitalk Buterin بنیانگذار این بلاکچین عالی در سطح شرکت است. این بلاکچین سازمانی سطح بالایی از عملکرد را ارائه می دهد و به همین دلیل است که به طور گسترده ای در بسیاری از موارد استفاده صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

Ethereum یکی از بزرگترین سیستم عامل های بلاکچین است که در آن وجود دارد. درست مثل Hyperledger Fabric ، این بلاکچین سازمانی روی پروژه ها و پیشرفت های بی شماری کار کرد.

از طرف دیگر ، Ethereum کنسرسیومی شرکتی را اداره می کند که صرفاً برای تأمین بودجه پروژه ها و همکاری های جدید در سطح سازمانی اختصاص یافته است. بلاکچین سازمانی EEA بیش از 250 عضو دارد و یک شرکت غیرانتفاعی است.

از طرف دیگر ، این 250+ عضو آنها را با بیش از 500 شرکت تازه تأسیس ، فروشنده فناوری ، شرکت ، دانشگاهیان و بسیاری دیگر ارتباط می دهند. حتی اگر از آن به طور گسترده استفاده شده است ، شما باید درک کنید که این شرکت اساساً یک بلاکچین غیر مجاز است. اما برای دسترسی محدود نیز از معماری خاصی برخوردار است.

همچنین ، نوعی سیستم عامل مصرف کننده انرژی است ، اما هنوز هم مزایای زیادی را ارائه می دهد که به چشم پوشی از این نقص کمک می کند.

هدف واقعی EEA چیست?

این بلاکچین سازمانی ویژه در صدد ایجاد یک گزینه خصوصی از فناوری هسته ای Ethereum برای خواسته های سازمانی خاص است.

بیایید اهداف اصلی را از نزدیک بررسی کنیم –

 • طیف گسترده ای از پروژه های پایه Ethereum را نوآوری ، ساخت و پشتیبانی کنید که ارزش بیشتری برای دنیای فناوری دارند و ارجاع بهتری به طراحی معماری ارائه می دهند.
 • به سازمان ها کمک کنید تا زنجیره بلوک Ethereum خود را ایجاد کنند و ویژگی های خاص تری را با توجه به هر شرکت اضافه کنند. این بدان معناست که یک بانک می تواند زنجیره بلوک اختصاصی خود را برای مدیریت معاملات داشته باشد ، بنابراین یک شرکت کننده دیگر که به مدیریت زنجیره تأمین نیاز دارد نیز می تواند.
 • اگر یکی از اعضای این اتحاد بلاکچین سازمانی یک برنامه پایه کد جدید ایجاد کند که می تواند برای چندین پروژه دیگر نیز مفید باشد ، برای انجام آن به اشتراک گذاشته می شود. این هماهنگی باعث پیشرفت امکانات فناوری می شود.

چشم انداز چیست?

طبق EEA ، آنها پنج چشم انداز برای آینده دارند –

بستر باز

ایجاد به عنوان یک پلت فرم منبع باز ، نه تنها یک محصول.

قدرت

EEA این صلاحیت را دارد که دستورالعمل های عملیاتی و توسعه ای را برای همه پروژه های Ethereum اعضای EEA تعریف کند. از آنجا که سیستم عامل های منبع باز باید با استانداردهای خاصی مطابقت داشته باشند ، بهتر است آن را از ابتدا تعریف کنید.

برای توسعه شرکت پشتیبانی دولتی ارائه دهید

این بلاکچین سازمانی قادر به تسهیل و اداره کلیه پروژه های استقرار متقابل است و نیازهای تجاری آنها را به طور کامل بررسی می کند. از جمله ، اگر بانکی هر نوع راه حل بلاکچین را پیاده سازی کند ، EEA می تواند اعضای دیگر را در انجام همان کار کمک کند. در نهایت باعث صرفه جویی در هزینه های زیادی خواهد شد.

از بستر عمومی عمومی موجود تکامل پیدا کنید

حتی اگر EEA با بلاکچین های سازمانی خصوصی کار خواهد کرد ، اما هنوز هم می تواند با استفاده از ویژگی های بلاک چین عمومی موجود تکامل یابد. به این ترتیب ، هر پیشرفتی در سیستم عامل دیگر می تواند در یک سیستم مخالف استفاده شود. هر دو سیستم عامل از این طریق سود می برند.

استفاده از استانداردها

زنجیره بلوکی عمومی Ethereum از سال 2015 زنده است ، چهار سال است که وجود دارد. EEA جدید از استانداردهای فضای عمومی استفاده کرده و تجربه را برای پیاده سازی نسخه بهتر در آینده مورد مطالعه قرار می دهد.

 • کوردا

R3’s Corda blockchain Enterprise یکی از نسخه های تجاری Corda است. این یک پلت فرم منبع باز است که به طور خاص به کاربران سازمانی اختصاص دارد. Corda Enterprise نام رسمی نسخه سازمانی Corda است و کاملاً با Corda سازگار است.

اگر مشاغل سازمانی شما حول زیرساخت های شبکه و کیفیت خدمات می چرخد ​​، قطعاً باید Corda را بررسی کنید.

شما می توانید برای هر نوع نیاز خود یک بستر سازمانی یا منبع باز را دریافت کنید. مهم نیست که اندازه سازمان های شما چه اندازه باشد ، بلاکچین سازمانی Corda برای کمک به شما در افزایش نیاز به آن وجود دارد.

این در سال 2015 راه اندازی شد و پس از آن ، زمینه های زیادی برای استفاده برای شرکت ها را پوشش داد. اکنون ، R3’s Corda بیش از 60 عضو در کنسرسیوم خود دارد. در ابتدا ، Corda به عنوان یک راه حل برای موسسات مالی معرفی شد ، اما اکنون موارد استفاده فزاینده ای در زمینه بهداشت ، دولت ، زنجیره تأمین و تجارت وجود دارد..

سازمانی می تواند از این بلاکچین سازمانی مجاز استفاده کند زیرا فقط برای کسانی که دارای ترخیص خاص هستند قابل دسترسی است تا محیط مالکیت عمومی نباشد.

قابلیت های Corda Enterprise

Firewall Application از Blockchain

یکی از مهمترین ویژگیهای Corda فایروال کاربرد بلاک چین در کلاس جهانی است. این فایروال میزان پشتیبانی لازم را برای شرکتهای دارای یک طرح تجاری پیچیده فراهم می کند.

این فایروال دسترسی ایمن برنامه ها به چارچوب بلاکچین را تضمین می کند و هرگونه ارتباط غیرمجاز شخص ثالث را برای ورود به سیستم رد می کند. این طرح مدیریت دسترسی را به همراه برنامه هایی که در بلاکچین کار می کنند به کاربران ارائه می دهد.

استفاده از این سازمان بلاکچین سازمانی می تواند یک مرکز داده را در شبکه آنها ادغام کند ، اما آنها همچنین قادر خواهند بود بدون آسیب رساندن به اطلاعات حساس خود با حضور در خارج از کشور ارتباط برقرار کنند..

بنابراین ، Corda یک کانال رمزگذاری شده امن بین گره های خارج و مرکز داده داخلی فراهم می کند. یکی از ویژگی های منحصر به فردی که در سایر بسترهای زنجیره بلوکی سازمانی مشاهده نخواهید کرد.

این یک افزودنی عالی برای هر موسسه سازمانی خواهد بود. به عنوان مثال ، این فایروال می تواند درست در پشت دیوار آتش یک بانک سنتی ، درست در مقابل همه اطلاعات حساس قرار بگیرد. اما به کاربران امکان می دهد با احراز هویت مناسب با اطلاعات شخصی خود ارتباط برقرار کنند. این پروتکل بلاکچین سازمانی سطح گسترده ای از علایق را در بخشهای اصلی و سایر مشاغل مدیریت داده باز می کند.

سایر ویژگی های جذاب

به غیر از فایروال ، برنامه های کاربردی بیشتری برای این شرکت وجود دارد. بلاکچین سازمانی Corda با تمام ابزارهایی برای بهینه سازی با محیط IT طراحی شده است. این بدان معناست که با این کار شما حاکمیت ، قابلیت دسترسی بالا ، نظارت بر فاجعه و بازیابی آنها ، پشتیبانی 24 ساعته از مشتری ، گره های با عملکرد بالا ، برنامه های انتشار و بسیاری موارد دیگر را بدست خواهید آورد..

با این وجود بلاکچین سازمانی Corda همچنین از پایگاه داده های سرور SQL و Oracle پشتیبانی می کند. به این ترتیب ، ادغام بلاکچین سازمانی Corda ساده تر شد.

عامل اصلی دیگر این بلاکچین سازمانی قابلیت همکاری است. در سناریوهای زندگی واقعی ، شرکت ها باید همزمان با بیش از یک برنامه درگیر شوند. اما تمام فناوری های موجود در بلاکچین سازمانی بیشتر به راه حل یک کاربرد اختصاص یافته اند.

اما با Corda ، آنها می توانند همزمان به بیش از یک برنامه دسترسی پیدا کنند ، که رشد کلی شرکت را افزایش می دهد.

 • موج دار شدن

این شرکت درجه بلاکچین سازمانی سفر خود را در سال 2012 آغاز کرده است. با این حال ، قبلا به عنوان Opencoin شناخته می شد. در سال 2015 ، سرانجام آنها آن را به Ripple تغییر نام دادند. نگرانی اصلی Ripple این بود که شرکت ها ، بانک ها ، مبادلات دارایی و ارائه دهندگان پرداخت را از طریق کانال RippleNet شخصی خود متصل کنیم..

RippleNet یک بستر معاملات جهانی تقریباً رایگان است. با Ripple ، شما می توانید با استفاده از واحد پول بومی آن “Ripples” یا “XRP” ، پس از اتر و بیت کوین ، پرداخت های جهانی انجام دهید. این بلاکچین سازمانی مطمئناً یکی از سریعترین سیستم عاملها نسبت به سایر سیستمهای موجود تاکنون است. با این کار ، هر بنگاه اقتصادی می تواند تنها در مدت 4 ثانیه پرداخت خود را تسویه کند!

Ripple در حال کار با بیش از 100 سازمان با بیش از 75 سازمان است که در انواع مختلف استقرار تشکیل شده اند. اما معاملات تنها دلیل این نیستند که Ripple ماده درجه بلاکچین سازمانی است. ویژگی های دیگری از Ripple وجود دارد که کاملاً مطابق با نیازهای سازمانی است.

بازارهای جدید را کشف کنید

بسیاری از شرکت های مالی و دیگر شرکت ها برای کشف یا شناسایی مرزها یا مدل های تجاری خود تلاش می کنند. پایبندی به مدل سنتی در کمترین زمان منسوخ می شود و منجر به کاهش درآمد می شود. Ripple می خواهد در این بخش تغییراتی ایجاد کند.

شرکت بلاکچین سازمانی به شرکتها کمک می کند تا بازارهای جدید را کشف کرده و شکل جدیدی از شکل تجاری را ساده کنند. این اطمینان می دهد که شرکت ها به راحتی انتظارات مشتری را برآورده می کنند و رضایت کامل را ارائه می دهند.

با این حال ، به راحتی نمی توان از سیستم های پرداخت واقعی استفاده کرد. در حال حاضر ، بلاکچین سازمانی Ripple با دوازده کشور همکاری می کند ، اما کارهای زیادی باقی مانده است. تمرکز اصلی آسیا است و سایر مناطق بدون بانک برای پذیرش ارز خود به عنوان ارز رسمی یک تماس سخت خواهد بود. اما در حال حاضر در جای مناسب است.

اطمینان از مشتریان بیشتر

معمولاً تأمین کنندگان پرداخت تنها در مواقعی موفق خواهند شد که بتوانند در مدت زمان کوتاهی به جمع زیادی از مصرف کنندگان برسند. در اینجا Ripple راه حل بهتری را از طریق RippleNet ارائه می دهد كه در آن آنها می توانند روزانه با کاربران بیشتری ارتباط برقرار كنند..

کاربران می توانند با پول فیات یا XRP خود پرداخت کنند ، این امر باعث می شود آزادی بیشتری بتوانند طرف خود را تشکیل دهند.

پروتکل های امنیتی و موارد ایمنی

بلاکچین سازمانی Ripple یکی از بهترین پروتکل های امنیتی موجود در بازار را ارائه می دهد. همانطور که در ابتدا آنها برای بخش های مالی آماده می شدند ، اقدامات امنیتی خود را از آغاز سخت تر کردند. اکنون بسیاری از شرکت ها مانند صنایع زنجیره تأمین ، مراقبت های بهداشتی ، دولت قادر به استفاده از آن پروتکل های امنیتی برای منافع خود هستند.

ساده کردن روند پرداخت ها

این بلاکچین سازمانی همیشه در حال کشف روش های جدید برای تبدیل سیستم پرداخت معمولی و به سادگی آن برای موارد آفلاین و آنلاین است. مواردی مانند بهره وری سرمایه ، ردیابی پرداخت و انتقال غنی داده ها ، چند مورد از روش های محبوب است.

اگر آن را با نرخ پایین تری از هزینه عملیاتی ترکیب کنید ، راه حل به یک پدیده جهانی تبدیل می شود. راه حل های RiVle xVia راهی جدید را به مردم معرفی می کنند.

این ابزار انتقال فوری همراه با روش احراز هویت برای یک معامله منصفانه را ارائه می دهد.

 • حد نصاب

جی پی مورگان با استفاده از Ethereum به عنوان ریشه ، Quorum را توسعه داد. این بلاکچین سازمانی صریحاً برای کنترل همه محیطهایی که با معاملات پر سرعت و پر سرعت در یک زمان کوتاه سروکار دارند ، طراحی شده است. با این حال ، این بلاکچین سازمانی مجاز است و فقط با یک فرآیند احراز هویت خصوصی به آن دسترسی خواهید داشت. دلیل اصلی سریع و مقیاس پذیر بودن حد نصاب به دلیل این است که بر اساس الگوریتم های اجماع کار ثابت اثبات نمی شود. بلکه از رای گیری و سایر سازوکارهای اجماع سبک برای دستیابی به توافق استفاده می کند.

در کنار Ethereum رشد می کند و شاید از راه های دیگر نیز برتری داشته باشد. از آنجایی که فقط کمی کد Ethereum را اصلاح کرد ، می تواند در کمترین زمان با نسخه Ethereum سازگار شود. علاوه بر این ، منبع کاملاً باز است و اختراعات جدیدتری را ارتقا می دهد.

چرا توسعه دهندگان حد نصاب ایجاد کردند?

اگر مدتی در بلاکچین بوده اید ، متوجه خواهید شد که چگونه برخی از سازمان ها نسبت به این فناوری خیلی مشتاق نیستند. دلیل اصلی این امر شفاف بودن 100٪ و عدم توانایی کنترل هیچ یک از این موارد است.

بسیاری از شرکتها باید با اطلاعات حساس سر و کار داشته باشند و برای ارتقا. مقررات به ساختار نوع حاکم نیاز دارند. اما با بلاکچین معمولی ، آنها نمی توانند آن را داشته باشند. از طرف دیگر ، امنیت بی نظیر Blockchains و قابلیت ردیابی آسان می تواند برای این شرکت ها بسیار مفید باشد.

به همین دلیل توسعه دهندگان تلاش کردند تا میانه ای ایجاد کنند تا این سازمان ها بتوانند به راحتی از این فناوری برای منافع خود استفاده کنند. بلاکچین سازمانی Quorum با ویژگی های بلاکچین همراه با محیط خصوصی هر سازمانی از بهترین های هر دو دنیا برخوردار است. بنابراین ، چرا آنها از آن استفاده نمی کنند?

ویژگی هایی که باعث می شود حد نصاب سود آور باشد:

مرجع مدیریت گره

با استفاده از بلاکچین سازمانی Quorum ، یک مقام تعیین شده قادر خواهد بود که چه گره هایی می توانند وارد شبکه شوند ، از قبل تأیید کند. این بدان معناست که مالکیت عمومی نخواهد بود ، ورود همه برای آن رایگان است. فقط افراد مجاز آن شرکت می توانند به این پایگاه شبکه پلت فرم بلاکچین سازمانی دسترسی داشته باشند.

معاملات خصوصی

یکی دیگر از ویژگی های عالی این بلاکچین سازمانی این است که امکان معامله خصوصی را فراهم می کند. این بدان معناست که معامله شما با شخص دیگری فقط برای شما و آن شخص قابل مشاهده خواهد بود. معمولاً در بلاکچین ، افراد دیگر می توانند تاریخ معاملات شما را بدون هیچ زحمتی ببینند.

اما این از اندازه گیری های امنیتی کامل بلاکچین خلاص می شود. بدیهی است که شما می توانید به صورت عمومی معامله نیز انجام دهید ، اما در برخی موارد لازم است که مجوز دیدن تاریخ معاملات خصوصی شخص دیگری را داشته باشید.

توافق از طریق رای گیری

حد نصاب الگوریتمهای اجماع معمول برای دستیابی به توافقی را ندارد که به شدت انرژی مصرف می کند. روی QuorumChain اجرا می شود. سازوکار توافق نامه رأی گیری ویژه ای که فقط برای این سیستم عامل ساخته شده است. این الگوریتم ها حق رأی گیری خاصی را به گره ها اختصاص می دهند و همچنین وضعیت کلی آن را حفظ می کنند. برای اضافه شدن یک معامله ، این بلاکچین سازمانی فقط به امضای گره معامله ، هش ریشه عمومی و هش معامله جهانی نیاز دارد. وقتی همه این اطلاعات را بدست آورید ، گره های رای دهنده رأی می دهند و به دفتر اضافه می شوند.

عملکرد عالی

عملکرد این بلاکچین سازمانی کاملاً برجسته است. در مقایسه با ژانر مشابه فناوری blockchain ، از برتری بیشتری برخوردار است. هر ثانیه در مقایسه با سایر سیستم عامل ها مانند Ethereum یا Bitcoin تعداد معاملات بالاتری را ارائه می دهد.

این بلاکچین سازمانی را برای ادغام در سطح سازمان کاملاً مناسب می کند.

مقایسه پلت فرم Enterprise blockchain

پارچه هایپرلجر حد نصاب اتریوم موج دار شدن R3 Corda
نوع لجر مجاز مجاز بدون مجوز مجاز مجاز
حکومت بنیاد لینوکس توسعه دهندگان JP Morgan و Ethereum توسعه دهندگان Ethereum آزمایشگاه های ریپل کنسرسیوم R3
تمرکز بر صنعت صنعت متقابل چند صنعت صنعت متقابل صنعت مالی صنعت مالی
توان عملیاتی > 2000 ثانیه 100 ثانیه 20 پوند در ثانیه 1500 پوند بر ثانیه 170 پوند در ثانیه
ارز رمزنگاری شده هیچ یک هیچ یک اتر (ETH) Ripple (XRP) هیچ یک
سازوکار اجماع مکانیسم قابل انعطاف پروتکل رأی گیری اثبات کار (PoW) پروتکل رأی گیری احتمالی مکانیسم قابل انعطاف
قرارداد هوشمند ×
زبان قرارداد هوشمند NodeJS یا Golang یا Java جامدادی جامدادی جاوا یا کوتلین
نوع برنامه دامنه گسترده

دامنه وسیع

دامنه گسترده

مناسب برای برنامه های مالی برنامه های مالی

فصل 6: موارد استفاده از بلاکچین سازمانی چیست؟?

موارد استفاده از بلاک چین

معاملات جهانی

بخشهای مالی یا بانکی اولین صنایعی بودند که فناوری بلاکچین را ادغام کردند. بلاکچین کاملاً مجهز بود تا از عهده نقص متمرکز متداول آنها برآید. با این حال ، بلاکچین سازمانی یک گیلاس در بالای کیک است.

با پرداخت مرزی درگیر ، راه حل بلاکچین سازمانی با معاملات فوری ، بخش مالی را به بخش مالی افزایش می دهد.

قبلاً برای پاک کردن معامله باید چندین روز صبر کنید ، اما اکنون با استفاده از بلاکچین سازمانی می توانید این کار را در کمتر از 10 ثانیه انجام دهید.

IBM Blockchain یکی از برجسته ترین موارد استفاده از بلاکچین سازمانی در این بخش است. با استفاده از World Wire ، IBM روش جدیدی را برای پاکسازی پرداخت های مرزی راه اندازی کرد. آنها ارائه می دهند:

 • پردازش سریعتر پرداخت
 • کاهش هزینه
 • کارایی بیشتر
 • شفافیت گسترده
 • محیطی غنی از امنیت

راه حل IBM برای سیستم پرداخت بسیار ساده است و می تواند با هر نوع سازمانی ادغام شود. بنابراین ، شرکت شما می تواند از تجمل صرفه جویی در وقت و هزینه با این بلاکچین سازمانی لذت ببرد.

تجارت

امور مالی تجارت یکی دیگر از کاربردهای جذاب بلاکچین سازمانی است. تقریباً بیش از 18 تریلیون دلار کالا از طریق برخی از شرکتهای مالی تجارت حمل می شود. برای ادامه کار ، امور مالی تجارت باید کنترل بیشتری بر کل روند داشته باشد. و این همان جایی است که بلاکچین سازمانی وارد می شود.

مثال عالی دیگر برای موارد استفاده از بلاکچین سازمانی ، TradeLens خواهد بود. این فناوری با قوانین باز همراه با ورودی ذینفعان مختلف در بازار پایه ریزی شده است. واقعاً یک سیستم مدولار مدرن ، که سطح قابل توجهی از ارزش را برای هر طرف شرکت کننده در شبکه ارائه می دهد.

TradeLens در سازمانهای کسل کننده فعالیت می کند و در حال حاضر بیش از 150 سازمان با آنها همکاری می کند. این مزایا از جمله بهبود شفافیت و اعتماد ، کارایی بالاتر ، کاهش کاغذ بازی و هزینه و موارد دیگر بسیار زیاد است.

شبکه کاملاً ایمن است و همه افراد موجود در شبکه داده های خود را دارند. به این معنی که فقط آنها به آن دسترسی دارند و اگر فقط اجازه دهند ، طرفهای دیگر می توانند آن را ببینند. با این حال ، بازار قبلاً کاملاً ناپایدار بود ، اما اکنون با ثبات سکه ها ، به یک وضعیت پایدار بازمی گردد.

ایمنی مواد غذایی

امنیت غذایی یکی از نگرانی های اصلی مردم است. اکنون هر چیزی که از طریق مجاری عظیم کشاورزی تولید می شود ، از کیفیت مواد غذایی تأثیر می گذارد. تولیدات فرآوری شده یکی از سطوح گسترده خطرات بهداشتی را در سراسر خود نوشته است و مردم به شدت برای آن رنج می برند.

اما چگونه می توانید با این وضعیت کنار بیایید؟ بلاکچین سازمانی می تواند قابلیت ردیابی برای تولید را داشته باشد تا بداند ماده اولیه از کجا تهیه می شود. همچنین کیفیت هر صنعت غذایی را ارزیابی خواهد کرد تا از تطابق آن با مقررات بهداشتی اطمینان حاصل کند.

IBM’s Food Trust می تواند نمونه ای فوق العاده از این موارد استفاده از بلاک چین باشد. با استفاده از Food Trust ، هر شرکتی و مصرف کنندگان آن کیفیت مواد غذایی خود را از مواد اولیه تا نتیجه آن می دانند.

این راه حل سطح بلاکچین سازمانی ، هر مرحله از روند تولید هر صنعت غذایی را در بر می گیرد. با آنها دریافت خواهید کرد:

 • پاسخگویی در مورد ایمنی مواد غذایی
 • طراوت غذای جامد در تمام طول راه
 • تأیید اعتماد به نام تجاری
 • هدر رفتن غذا را کاهش دهید
 • پایداری را افزایش دهید
 • از تقلب در مواد غذایی خلاص شوید

زنجیره تامین

بلاکچین سازمانی واقعاً می تواند در این بخش بدرخشد. با استفاده از بلاکچین سازمانی ، هر سازمان زنجیره تأمین می تواند:

 • سیستم دفتر امن با قابلیت مشاهده در سراسر زنجیره تامین برای ردیابی
 • اعتبار سنجی داده ها و اجرای توافق نامه ها با Smart Contracts
 • اطلاعات غیرقابل تغییر و دقیق که به سرعت شخص فاسد را شناسایی می کند
 • درآمد سرسام آور
 • هزینه برش در هر مرحله

زنجیره تامین از یکی از مشکلات عمده رنج می برد – عدم ردیابی. به عنوان مثال ، بیایید قابلیت ردیابی کالاهای لوکس را در نظر بگیریم. یک تولید کننده هر بار مقدار زیادی محصول تولید می کند ، اما آنها نمی توانند هر محصول را ردیابی کنند. در نتیجه ، موارد زیادی وجود دارد که محصولات بین حمل و نقل از بین می روند. با این حال ، اگر سازمان بیشتری شروع به استفاده از راه حل بلاکچین سازمانی کند ، آنها به راحتی می توانند با شرایط کنار بیایند.

این می تواند یکی از موارد برجسته استفاده از بلاکچین سازمانی تاکنون باشد.

در اینجا ، IBM Blockchain دوباره اعتصاب می کند. آنها در حال ایجاد راه حل هایی به طور خاص برای مدیریت زنجیره تامین و تمرکز بر خروجی مبتنی بر لجستیک هستند. شفافیت و ردیابی دو نگرانی عمده در هر تدارکات است. با استفاده از این عوامل IBM Blockchain می تواند یک شبکه جهانی زنجیره تأمین را ارائه دهد که می تواند به نفع هر سازمان باشد.

خرده فروشی

خرده فروشان به آرامی برنامه فناوری های بلاکچین سازمانی را در این بخش تشخیص می دهند. جعل و تقلب یکی از مسائل مهم این بخش است ، و آنها مدت زیادی است که درصدد مقابله با آن هستند و درصد موفقیت کمی دارند.

بلاکچین سازمانی در این زمینه می تواند بهینه سازی کاملی از محصولات را ارائه دهد و به خرده فروشان کمک کند تا سرانجام با مسئله تقلبی مقابله کنند.

برخی از نمونه های عمده موارد استفاده از بلاکچین سازمانی ، Walmart و Alibaba هستند.

Walmart یکی از غول های خرده فروشی در حال حاضر در بازار است و علاقه شدیدی به بلاکچین نیز دارد. در حین کار روزمره ، از زنجیره بلوکی برای ردیابی و مدیریت کلیه کالاهای خرده فروشی خود استفاده می کند. والمارت در حال حاضر با IBM همکاری می کند.

از طرف دیگر ، علی بابا آن را به مرحله بعدی می رساند. آنها در حال توسعه راه حل های مبتنی بر بلاکچین برای مقابله با پروتکل های سرقت هستند. این شرکت کاملاً متمرکز بر استفاده از فناوری درجه بلاکچین سازمانی برای اهداف خرده فروشی است.

خدمات دولتی

موسسات دولتی از زمان دیجیتالی شدن عقب می مانند. شهروندان برای حفظ کلیه حقوق خود در یک مکان به زیرساخت های بهتر و روشی ایمن تر نیاز دارند. اما ارائه رشد نمایی در این اقتصاد بار عظیمی برای خدمات دولتی است.

امن ترین راه برای انجام این کار ارائه لایه ای از شبکه قابل اعتماد است که در آن اسناد و مدارک بدون کاغذ برای دولت ها وجود داشته باشد. به این ترتیب دولت می تواند حجم عظیمی از داده ها را همزمان پردازش کند ، مانند پرداخت قبض ، درخواست ویزا ، تمدید مجوزها و بسیاری دیگر. و چه چیزی می تواند موارد مناسب استفاده از بلاکچین سازمانی باشد?

نمونه هایی در این بخش عظیم است. بسیاری از خدمات دولتی با دیجیتال سازی کشورشان با راه حل های بلاکچین همکاری می کنند. uPort یکی از آن راه حل های سازمانی است. در کنار uPort ، Zug یک بستر جدید به نام ZugID ایجاد کرد. این برنامه به همه شهروندان زوگ اجازه می دهد تا به شیوه ای ایمن به دولت الکترونیکی دسترسی داشته باشند. uPort همچنین در پروژه دیگری با دولت برزیل برای شناسنامه و ذخیره اسناد در بلاکچین همکاری کرد.

اگرچه دولت ها برای استفاده از این فناوری جدید خیلی سخت نیستند و به همین دلیل است که پیشرفت کند است. دبی ، استونی ، شیلی ، اسرائیل بیش از این مشتاق شروع پروژه بلاک چین دولتی خود هستند.

مالکیت معنوی

مدیریت مالکیت معنوی در حال تبدیل شدن به یک موضوع اصلی برای مارک تجاری و ثبت اختراع است. در حال حاضر بسیاری از سازمان های شخص ثالث برای علامت تجاری هر دارایی برای صاحب صحیح خود در دسترس هستند. با این حال ، بیشتر آنها دارای تاریخ گذشته هستند و فقط برای ثبت اختراع محلی مناسب هستند.

اما این سازمان های بزرگ مانند مخترعین ، طراحان ، هنرمندان و نوازندگان می خواهند در بازار بین المللی تأثیر بگذارند ، مقررات ثبت اختراع سالخوردگی به خوبی کار نمی کند.

در نتیجه ، بسیاری از اوقات سو property استفاده از مالکیت معنوی انجام می شود و افراد برای کار خود مبلغ لازم را پرداخت نمی کنند.

اما با استفاده از بلاکچین سازمانی ، مردم می توانند سرانجام پرداختی را که شایسته آن است ، دریافت کنند. بلاکچین می تواند استفاده از دارایی های فکری را ردیابی کند و می تواند کاهش حقوقی که شایسته آن هستند را ارائه دهد.

Kodak می تواند نمونه خوبی از موارد استفاده از بلاکچین سازمانی باشد. آنها هرچند یک پلت فرم KodakOne را توسعه داده اند که هر عکاس کار خود را ثبت اختراع می کند و هر بار که از عکس آنلاین استفاده می شود ، یک حقوق دریافت می کند.

مراقبت های بهداشتی

داروسازی و بهداشت می توانند تا حد زیادی از عملکرد بلاکچین سازمانی استفاده کنند. حتی اگر بسیاری از کشورها پول زیادی را در این بخش ها سرمایه گذاری کنند ، اما در مقایسه با آن نتیجه بسیار ضعیفی است.

اما چرا اینطور است؟ مقصر اصلی این مسئله عدم شفافیت و آسیب پذیری داده ها است. یک علت مهم دیگر در مقیاس گسترده به این صنعت آسیب می رساند – داروهای تقلبی. داروهای تقلبی نه تنها به اقتصاد بلکه به زندگی مردم آسیب می رساند.

هر ساله تعداد زیادی از مردم نسبت به داروهای جعلی واکنش بیشتری نشان می دهند.

برای مقابله با این مراقبت های بهداشتی و شرکت های تولید دارو می توانند با بلاکچین سازمانی هماهنگ شده و از یک پروتکل ایمنی برای مقابله با این مشکلات اطمینان حاصل کنند.

به عنوان مثال ، شما می توانید FDA و IBM را برای تأمین سیستم دفتر مرکزی غیرمتمرکز که شفافیت و بهبود نگرانی های کلی حریم خصوصی بیماران را فراهم می کند ، مشارکت دهید. این یکی دیگر از موارد استفاده از بلاکچین سازمانی است.

نفت و گاز

طبق Accenture ، صنعت عظیم گاز و نفت می تواند از راه حل بلاکچین سازمانی بسیار سود ببرد. عمدتا در پرداخت بار و حسابرسی. به زبان ساده ، می تواند با در نظر گرفتن همه مسیرها – راه آهن ، کامیون ، کشتی و هواپیما ، کارایی را بهبود بخشد. به این ترتیب شرکت های نفتی می توانند بهترین مسیر را محاسبه کرده و می توانند هزینه های حمل و نقل را کاهش دهند.

در نهایت ، همه اینها به پاسخگویی داده ها برمی گردد ، جایی که پس از اضافه شدن به دفتر ، حمل کننده و حامل می توانند آن را ببینند.

در توضیح بیشتر ، Accenture اشاره کرد که بلاکچین سازمانی می تواند به راحتی با بهبود دقت ، 5٪ پس انداز کند. شل ، غول نفت و گاز ، در حال حاضر در راه حل های مبتنی بر بلاکچین سرمایه گذاری می کند. بنابراین ، همانطور که می بینید نفت و گاز یکی از اصلی ترین موارد استفاده از بلاک چین است.

مشاور املاک

وضعیت فعلی بازار املاک و مستغلات به شدت از هزینه های بالاتر ، عدم دسترسی و نقدینگی بسیار ضعیف رنج می برد. معمولاً فقط افراد ثروتمند می توانند در مشاغل املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنند ، در حالی که از طبقه متوسط ​​خارج از دسترس است.

اگر شرکت های املاک و مستغلات می خواهند آن را به تعادل واقعی برسانند ، پس باید از بلاکچین سازمانی استفاده کنند. بلاکچین سازمانی و پلتفرم می توانند نقدینگی لازم برای این بازار گسترده را ارائه دهند.

دبی با همکاری ConsenSys یک راه حل مبتنی بر بلاکچین برای ردیابی منشأ بازار املاک و مستغلات توسعه داد. Meridio سرمایه گذاری در این همکاری است و اکنون می تواند هر سرزمین را به پایگاه دیجیتال مشترک در پلت فرم Ethereum تبدیل کند.

از این رو مردم می توانند به راحتی مالکیت جزئی داشته باشند و هر زمان خریدار خوبی پیدا کنند می توانند زمین های خود را خریداری و بفروشند. تعداد زیادی دارایی را در معرض انتخاب گسترده ای از سرمایه گذاران قرار می دهد. بنابراین ، موارد استفاده از بلاک چین در اینجا باعث نقدینگی تجارت املاک و مستغلات می شود.

انسان دوستی

بلاکچین سازمانی به طور خاص می تواند از امکانات خود در این مکان استفاده کند. چندین پروژه بشردوستانه باید با افراد فاسد مقابله کنند و باید اطمینان حاصل کنند که آنها واقعاً به مردم نیازمند کمک می کنند.

به دلیل فساد اداری هر ساله مبالغ بیشتری از کمک های مالی به این موسسات خیریه مورد سو استفاده قرار می گیرد و فقط قسمت کمی از آن به افراد نیازمند می رسد. اگر یک سازمان بشردوستانه بخواهد شفافیت 100 درصدی را به مشتریان اهدا کننده خود ارائه دهد ، مردم بیشتر مشتاق کمک به نیازمندان می شوند.

از آنجا که مردم ایمان خود را به نهادهای بشردوستانه از دست داده اند ، تنها بلاکچین سازمانی می تواند آن را بازگرداند.

Save The Children یک سازمان خیریه بشردوستانه است. آنها در حال حاضر با بلاکچین سازمانی جدید بشردوستانه در حال آزمایش هستند.

با استفاده از سیستم دفتر ، آنها تمام کمک های مالی را پیگیری می کنند و اهدا کننده همچنین می تواند ببیند که آنها پول خود را در کجا اهدا می کنند و چگونه از آن استفاده می کنند. این اعتماد از دست رفته در بین مردم را بازیابی می کند و افراد نیازمند سهم مناسب خود را به درستی به دست می آورند.

بیمه

صنعت بیمه با مقادیر بیش از حد مسیرهای کاغذی و پاسخگویی روبرو است. هر بیمه گر مجبور است هر بار که شخص بیمه می شود یا سهم خود را مطالبه می کند با انبوهی از مدارک مقابله کند. حساب کردن هر مشتری منفرد برای دیدن اینکه ادعای وی معتبر است یا خیر نیز یک کار شلوغ است. ناگفته نماند که زمان زیادی می برد.

صادقانه بگویم ، این صنعت از مشتریان نیز بهره برداری می کند و بدون صداقت کامل قراردادهایی را امضا می کند. در نتیجه ، بسیاری از آنها به دلیل “فنی بودن” بیمه ای را که از دیرباز ثبت کرده اند پس نمی گیرند.

بلاکچین سازمانی می تواند از شفافیت و انصاف خود در این صنعت استفاده کند و به آن کمک کند تا کاملا تغییر شکل دهد. با استفاده از بلاکچین ، هیچ کس مجبور نیست ماه ها منتظر بماند تا پول خود را بدست آورد و بازرس به راحتی می تواند صحت ادعا را تشخیص دهد یا خیر.

در حال حاضر Metlife در حال آزمایش راه حل های ادعای بیمه خودکار است تا ببیند اوضاع چگونه پیش می رود. گروه AIA در حال برنامه ریزی برای توسعه Bancassurance مبتنی بر بلاک چین است. Bancassurance به بانک ها کمک می کند تا نرم افزار مورد نیاز خود را انتخاب کرده و از آنها برای منافع خود استفاده کنند. به همین دلیل بیمه می تواند به یکی از موارد استفاده محبوب بلاکچین سازمانی در بازار تبدیل شود.

رسانه و سرگرمی

مشارکت در مشاغل و رسانه های سرگرمی به لطف سیستم عامل های اجتماعی مانند YouTube کاملاً آسان است. با این حال ، حتی در YouTube هنرمندان با مسائل ناعادلانه برخورد می کنند و غرامت واقعی را که شایسته آن هستند دریافت نمی کنند.

این سناریو باعث دلسرد شدن هنرمندان خوب برای ادامه کار خود می شود و تأثیر منفی بر کل تجارت سرگرمی می گذارد. با موارد استفاده از بلاکچین سازمانی در این بخش ، روند ارتباطات در داخل صنعت غیرمتمرکز خواهد بود. به این ترتیب هیچ مرجع اصلی وجود نخواهد داشت که از هنرمندان برای منافع خود سو استفاده کند.

از آنجایی که بلاکچین سازمانی قادر به ردیابی کلیه سوابق هر هنرمند و توزیع عادلانه درآمد آن است. یک موسیقی دان Imogen Heap یکی از آهنگ های “Tiny Human” را از طریق کانال بلاکچین منتشر کرد. بنابراین ، این یک مثال عالی برای استفاده از بلاکچین در صنعت است.

مسافرت رفتن

فرودگاه ها مشتاقند سیستم عامل بلاکچین سازمانی را به عنوان سیستم شبکه داخلی خود پیاده سازی کنند. آنها امیدوارند که این امر تا حد زیادی انقلابی در پردازش مسافر ایجاد کند.

SITA (گروه مسافرتی) معتقد است که استفاده از یک نقطه بلاکچین برای شناسایی هویت مسافران می تواند از نظر عبور از مرزها به مسافران کمک کند. آنها به اسناد کمتری احتیاج دارند و بیومتریک بودن باعث ساده شدن روند صرفه جویی در وقت با ارزش می شود.

خطوط هوایی بریتیش ایرویز به همراه سه فرودگاه دیگر از جمله میامی ، ژنو و لندن یک راه حل کوچک مبتنی بر بنگاه اقتصادی ایجاد کردند تا فقط آزمایش سیستم کار کند. بیش از 2 میلیون پرواز را با دقت بیشتری ثبت کرد. بنابراین ، موارد استفاده از بلاکچین سازمانی نیز در این بخش درخشان است.

فصل هفتم: آیا چالش های پیاده سازی وجود دارد?

 • قابلیت همکاری

اجرای بلاکچین سازمانی می تواند کار سخت تری از آنچه پیش بینی شده است باشد. یکی از مهمترین موضوعاتی که بلاکچین برای چالشهای سازمانی وجود دارد ، قابلیت همکاری است. در هنگام پذیرش جهانی ، قابلیت همکاری یک نیاز مطلق است.

چرا?

خوب ، این به این دلیل ساده است که اگر می خواهیم در هر بخش زندگی خود زنجیره بلوکی برای بنگاه های اقتصادی داشته باشیم ، پس باید شبکه ها را با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم. این کار باعث ساده تر شدن آن می شود. بنابراین ، اگر یک موسسه مراقبت های بهداشتی راه حل بلاکچین سازمانی دارد ، باید بتواند برای مطالبات بیمه پزشکی با بلاکچین شرکت بیمه ارتباط برقرار کند.

به این ترتیب بیمار مجبور نیست با کاغذبازی های غیرضروری کنار بیاید و می تواند هزینه های پزشکی خود را به راحتی تأمین کند.

با این حال ، فضای فعلی بلاکچین سازمانی این ویژگی را ارائه نمی دهد. بله ، ابتکاراتی وجود داشته است که راه حل بلاکچین سازمانی به عنوان مرکز کار می کند. با این حال ، هنوز هم به کار بسیار زیادی نیاز دارد.

کنار گذاشتن سوار شدن همه افراد نیز کار سختی است. بنابراین ، این یکی از بزرگترین بلاک چین ها برای چالش های سازمانی می شود.

 • شبکه های قدیمی

پرداختن به ساختار شبکه قدیمی یکی دیگر از زنجیره های اصلی چالش های سازمانی است. یک راه حل دیجیتالی همیشه می تواند سیستم را برگرداند ، اما در حال حاضر ، تمام فناوری های ما در شبکه های قدیمی کار می کنند.

این زیرساخت مانع بزرگی برای راه حل بلاکچین سازمانی است. به این دلیل که مردم قبلاً در فناوری قدیمی سرمایه گذاری کرده اند و تغییر کل ساختار اقتصادی می تواند به زمان و هزینه زیادی نیاز داشته باشد.

همچنین ، با سوابق عمومی ، افراد زیادی مشتاق ادغام فوری آن نیستند. بنابراین ، هرگاه همه پتانسیل واقعی بلاکچین سازمانی را مشاهده کنند ، می توانند انقلابی در تغییر ایجاد کنند. ممکن است سالها طول بکشد و آزمایشات زیادی انجام شود ، اما کاملاً اجتناب ناپذیر است.

 • Skillset

اگر می خواهید راه حل بلاکچین سازمانی خود را پیاده سازی کنید یا حداقل سعی در ادغام با راه حل موجود دارید ، مجبورید افراد زیادی را با مجموعه مهارت های خاص استخدام کنید. علاوه بر این ، توسعه بلاکچین برای شرکت کاملاً یک نیاز پیچیده است و بدون افراد با مهارت بالاتر ، هیچ کس نمی تواند از ابتدا ساخت آن را انجام دهد.

یک مسئله مهم این است که هوشمندانه توسعه دهندگان را انتخاب کنید. لازم است رمزگذار ماهری داشته باشید که فقط به فناوری بلاکچین اختصاص داده شده و مفهوم روشنی از نحوه کار سیستم داشته باشد. همچنین ، برای تمرکز بر ویژگی های خاص ، به یک تیم از افراد برای بازاریابی و اسکن بازار نیاز دارید.

اگر بلاکچین شخصی خود را برای کار استخدام نکنید ، ممکن است محبوبیت زیادی نداشته باشد. این باید از سایر بلاکچین های سیستم عامل های موجود در بازار پیشی بگیرد. اما مسئله این است که بسیاری از آنها کاملاً با معماری شبکه آشنا نیستند و شرکت های بلاکچین سازمانی نیروی کار کافی را ندارند.

بنابراین ، اگر می خواهید این فناوری را پیاده سازی کنید ، پس باید این بلاکچین را برای چالش های سازمانی در نظر بگیرید.

 • روش شناسی

هر راه حل بلاکچین سازمانی از پروژه های جدید پشتیبانی می کند. با این حال ، بسیاری از کمبودها با احترام فکر می کنند – روش صحیح. اگر نتوانید روش درست پشت راه حل جدید خود را بفهمید ، راه حل های زیادی را پشت سر می گذارد.

بسیاری از بسترهای قرارداد هوشمند وجود داشتند که از ایجاد Ethereum استفاده کردند. با این حال ، پس از استقرار ، این سیستم عامل ها آسیب پذیری های زیادی داشتند. فناوری Blockchain برای نرخ های بالاتر امنیتی خود رشد می کند ، اما اگر آنها مانند سیستم معمول آسیب پذیری داشته باشند ، مردم دیگر از آن استفاده نمی کنند ،?

اگر یک هکر از طریق یکی از روزنه های راه حل بلاکچین سازمانی شما دسترسی پیدا کند و تمام ارزهای رمزپایه موجود را از بین ببرد ، چگونه با آن کنار خواهید آمد؟ علاوه بر این ، بلاکچین سازمانی باید توانایی فوق العاده پردازش داده را داشته باشد ، و اگر نتواند این کار را انجام دهد ، در مرحله اول هیچ فایده ای ندارد. به همین دلیل قبل از پیاده سازی ، باید میلیون ها بار سیستم عامل خود را قبل از استقرار عمومی آزمایش کنید.

به خاطر داشته باشید ، اگر با دقت برخورد نشود ، این زنجیره بلوکی برای چالش های سازمانی می تواند به اعتبار شما آسیب برساند. بنابراین ، شما باید در مورد مدل های تجاری Blockchain بیشتر بدانید تا در این بخش واقعاً بدرخشید.

 • فرزندخواندگی جمعی

بلاک چین تا زمانی که مشکلی پیش نیاید از شکوه و جلال برخوردار است. از جنبه نظری ، همه این فناوری قادر به مدیریت یک سناریو پذیرش انبوه است. اما این فقط برای تئوری ها است. در عمل ، عوامل دیگر ممکن است اشتباه باشد ، و در نهایت می توانید با یک شبکه کم و ناکارآمد مواجه شوید.

هرچه تعداد بیشتری از افراد به شبکه بپیوندند ، حفظ مقیاس پذیری دشوارتر می شود. معاملات کندتر می شوند و برای آن ، نرخ ها بیشتر و بیشتر می شوند. این سناریوی دقیق است که در بستر Ethereum اتفاق می افتد.

اگرچه پروژه های دیگری نیز وجود داشته است که با مبادله الگوریتم های اجماع برای نسخه سبک تر ، با آن دست و پنجه نرم می کنند. هنوز هم ، این بلاکچین برای چالش های سازمانی برای غلبه بر آنها باید به درستی حل شود.

مشکل دیگر برای پذیرش انبوه تعداد غیرمجاز ICO است که هر ساله راه اندازی می شود. با این حال ، STO ها نسبتاً مناسب هر سازمانی هستند. اما برای تأمین جایگاه در بازار باید اطلاعات بیشتری در مورد بازاریابی STO کسب کنید.

اگر می خواهید کسب و کار شما رشد کند و اطمینان حاصل کند که حتی اگر تعداد بی شماری از افراد از این شبکه استفاده کنند ، به همین ترتیب باقی می ماند ، شما باید فن آوری را بسیار بالغ کنید.

 • چالش های هزینه

این یکی دیگر از بلاک چین های اصلی برای چالش های سازمانی در بازار است. به نظر می رسد این مسئله مهم برای بنگاههای اقتصادی نباشد اما در بسیاری از موارد تغییر کل اکوسیستم ممکن است به آنچه پیش بینی کرده اید نیاز داشته باشد. هزینه آن با نیاز شما متفاوت است. اگر می خواهید ویژگی های زیادی در راه حل بلاکچین سازمانی خود داشته باشید ، پس باید هزینه های زیادی برای آن بکنید.

از طرف دیگر ، همانطور که قبلاً گفتیم ، شبکه های قدیمی می توانند شما را کمی پایین بکشند. ادغام آن با چارچوب موجود کار دشواری است ، بنابراین لازم است که آن را کاملاً تغییر دهید و در این صورت است که بیشترین چالش را خواهید داشت – نداشتن بودجه کافی برای این کار. تحول در بلاکچین باید متمرکز و استراتژیک باشد.

بنابراین ، اگر می خواهید یک راه حل بلاکچین سازمانی راه اندازی کنید ، باید بلاکچین را برای چالش های سازمانی جدی بگیرید.

تازه وارد فناوری بلاکچین شدید؟ وقت ندارید به عمق هسته بروید؟ خوب ، اکنون ورقه تقلب در بلاک چین ما را امتحان کنید!

فصل هشتم: آینده چیست?

بلاکچین سازمانی در مقیاس گسترده ای محبوبیت پیدا کرده است. این دارای قدرت شلیک گسترده ای است که سیستم عامل های متمرکز هرگز نمی توانند داشته باشند. بنگاه های اقتصادی به آرامی از این شبکه قدردانی می کنند زیرا قادر خواهند بود با کارآیی و هزینه کمتری زنجیره بلوکی برای بنگاه های اقتصادی داشته باشند.

با این حال ، در این سن ، فقط بلاکچین سازمانی می تواند آنقدر پشتیبان تهیه کند. علاوه بر این ، بسیاری از شرکت هایی که این پلتفرم را با برنامه غیرمتمرکز همگام سازی می کنند ، در آینده می درخشند اگر فناوری بلاکچین دنیا را تصاحب کند.

اما برای آن بلاکچین مجاز و عمومی نیاز به کار همزمان دارد. پیش بینی شده است که تا سال 2020 ، بلاکچین عمومی با بلاکچین مجاز کار می کند و یک سیستم شبکه کامل برای هر نوع استفاده ایجاد می کند.

اگر بلاکچین سازمانی به دنبال کاهش مقیاس پذیری نبود ، آنها باید دو محیط کار را با هم داشته باشند. در حال حاضر ، بسیاری از فروشندگان مانند IBM ، Accenture و Microsoft در حال کار بر روی راه حل بلاکچین سازمانی هستند.

شایعاتی وجود دارد که غول شبکه های اجتماعی فیس بوک و موتور جستجوگر گوگل همچنین مشتاق کار با شکل جدیدی از فن آوری است. بنابراین ، شروع خوبی است زیرا غول های سازمانی پتانسیل واقعی فناوری بلاکچین را مشاهده می کنند.

کارشناسان بر این باورند که تا سال 2013 ، شبکه بلاک چین مجاز می تواند فضای عادلانه و بدون نیاز به هیچ مشوقی را فراهم کند. و با اطلاعات بیشتر به طور محرمانه ، سازمان ها می توانند حریم خصوصی را حفظ کنند.

تا سال 2028 ، همه جا شاهد راه حل بلاکچین سازمانی خواهیم بود و تا آن زمان این اقتصاد باید به شکل بالقوه خود برسد.

آیا می خواهید در مورد آموزش بلاکچین Enterprise بیشتر بدانید؟ از اینجا بررسی کنید!

مسترکلاس Blockchain ما را در آموزش بلاکچین سازمانی نیز ببینید.

فصل 9: کلمات نهایی

تأثیر فناوری بلاکچین کاملاً طاقت فرسا است. با این حال ، بسیاری از متخصصان در بازار وجود ندارند که بتوانند موارد استفاده از بسیاری از پتانسیل های موجود را کاملا درک کنند. شرکت های بلاکچین سازمانی شروع بسیار خوبی با حضور همه غول های بزرگ در این شرکت دارند.

این به رشد و تکامل خود ادامه خواهد داد تا بتواند به طور کامل بتواند از پس هر نوع مانعی برآید. رشد این راه حل بلاکچین سازمانی ممکن است به صورت پراکنده صورت گیرد. با این حال ، ممکن است آنقدر که فکر می کردیم زمان نبرد.

طی 5-10 سال آینده این صنعت جایگزین صنایع موجود خواهد شد و تا سال 2030 شاهد تجارت 3 تریلیون دلاری بلاک چین در سراسر جهان خواهیم بود. اما در حال حاضر ، به آینده ای روشن تر امیدوار باشیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد.

هنوز درباره بلاکچین مطمئن نیستید؟ “50 پرسش و پاسخ مصاحبه برتر Blockchain” ما را بررسی کنید ، مطمئناً همه نگرانی های شما را از بین خواهد برد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector